آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فاطمه سلطانی | دیوار
S3 : 15:52:23 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
فاطمه سلطانی (fatemehsoltani)
درباره فیلم‌تئاتر فردا i
خیلی از ما بعضی وقتا تو زندگی به جایی میرسیم که آرزو میکنیم کاش میتونستیم همه چیو فراموش کنیم ( احتمالا به خاطر شماره ۴ های متعدد ) ولی یه ترسی همیشه با آدما هست. ترس از فراموش شدن و فراموش کردن کسایی که دوسشون دارن و ترس از بی هویتی.
برادر کوچکتر: من نمیخوام تورو یادم بره. من دوستت دارم نمیخوام یادم بره!

"فردا" یه چرخه ی باطل خودخواسته بود اول کار فکر کردم با ایده ی تکراری دو نفر که تو یه محیط گیر افتادن طرفم و قراره چیزی شبیه اتاق فرار رو ببینم اما داستان کم کم پچیدگی ترسناکشو نشون میده؛ از اون داستان هایی که تا مدت ها ذهنو درگیر خودش میکنه.
دستمریزاد به همه ی گروه
بعنوان یه دختر دبیرستانی لذت بردم و اشک ریختم تک تک جزئیات عین واقعیت بود و بازی بازیگران جوان انقدر خوب و باورپذیر بود که حس میکردم واقعا توی کلاس درس خودمونم.
ارتباط بچها با معلمی که وجود نداشت خیلی جذاب و خوب انجام شد.
رنگ خاکستری روپوش ها و محیط مدرسه حس دلزدگی رو القا میکرد. مدرسه ای که بیشتر شبیه زندانه تا به قول خودشون محیط مقدس علم و تربیت از کار گذاشتن دوربین و بیرون ریختن کیف دانش آموز و اینکه چه کتابی بخونن چه کتابیو نه هر وسیله ای رو کجای کیفشون بذارن و مجبور کردن دانش آموز به نوشتن تعهد دروغ و ...
جایی که تو کلاس ادبیات غزل حافظ در همین حد مطرح باشه که تو قدح رو درست بخونی یا بدونی گنبد مینا یعنی چی وگرنه نمره نمیگیری و هی تعهد پشت تعهد. جایی که بچهاش میدونن هرکی باباش بیشتر پول بده بیشتر از دست خانوم کاظمی در امانه.

مدرسه ای که توش تنها کسی که فهمید یه دختری که از شهر و مادرش دور افتاده و پدر مادرش از هم جدا شدن چه حسی داره ( چیزی که امثال خانوم کاظمی هیچ وقت نمیفهمن یا براشون مهم نیست. ) و باهاش دوست میشه و هواشو داره عاقبتش اخراجه. اینجا بهش میگن محیط تعیلم ... دیدن ادامه ›› و تربیت.

این حرف ها تابحال بارها زده شده هرچند که فکر نمیکنم قرار باشه راه به جایی ببره و ظاهرا "همینیه که هست" ولی کار بچها و خانوم پرنیا شمس خیلی خیلی باارزشه. مطمئنم همه ی این بچها بعدا تو نقش های بزرگتر می درخشن.