تیوال فاطیما | دیوار
S3 : 00:53:56
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
فاطیما
درباره نمایش وحشی i
راستش ابتدای نمایش اهنگ در حال پخش و صحنه خالی، نوید دیدن کاری درخور توجه را نمی‌دهد. اما به مرور شخصیت‌ها شکل می‌گیرند و با فضای نمایش همراه می‌شوی. ایده کار جدید است و خوب پرداخته شده. بازی‌ها قابل قبول است و ریتم نمایش یکنواخت.
توجه!
این کار نمایشی‌ست طنز اما با پایانی بسیار تلـــــــــــخ.

پیشنهاد میکنم ببینید، پشیمان نخواهید شد.
میترا و مینا فراهانی این را خواندند
azi rezaei این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انتظارمون از نمایشنامه مک‌دونا بیشتر بود. اون غافلگیری میخکوب‌کننده ای که خاصیت کارهای مک‌دوناست تو این کار کمتر به چشم میاد. بازی‌ها قابل قبوله، فضای نمایش فضای سردی ه که با سرمای سالن بیشتر هم حس میشه. گریم نقش مادر بشدت توی ذوق می‌زنه و شاید بهتر باشه بازیگر نقش Ray بیشتر انرژی بذاره.
طراحی صحنه و لباس خوب وقابل قبوله ولی انتخاب موسیقی عالیه!!! فقط یه موردی بود اون هم اشاره برنامه رادیویی به آدرس فیسبوک بود که با زمان نمایشنامه انگار همخوانی نداشت.
ما روز دوم به تماشای نمایش رفتم و حدود 15 دقیقه اول نمایش فقط ما دو نفر تو سالن حضور داشتیم. اگر بازی‌ها کمی بیشتر جا بیفته و ما هم حمایت کنیم از این گروه جوان، میشه امیدوار به دیدن کارهای بسیار بهتری از ایشان بود.
نمایشی با متنی عالی، بازی هایی روان، فضاسازی مناسب و در کل سرگرم کننده و دوست داشتنی.
گاهی انقدر در فضای کار فرو می‌رفتم که فراموش می‌کردم دارم تیاتر تماشا میکنم.
این کار قطعا ارزش حمایت و دیده شدن رو داره.
به امید کارهای بسیار بهتر و موفق تر از این گروه نمایشی.

دقیقا
۲۷ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هومن سیدی باز هم ثابت کرد که می توانی با اطمینان از اینکه فیلم خوبی خواهی دید پا به سینما بگذاری. او برای مخاطب و شعورش احترام قائل است، فکر شده فیلم می سازد، کارگردانی قابل است، خوب می داند چه می خواهد و می تواند کاری باورپذیر ارائه کند.
بجز شخصیت های شاهین و شکور که داستان عمدتا حول روابط آنها شکل می‌گیرد، باقی کاراکترها نیاز به شخصیت پردازی چندانی ندارند و همان میزانی که به آنها پرداخته می شود کافی ست. تدوین، گریم و صداگذاری از نقاط قوت فیلم بشمار می آیند و در کل با فیلمی خوش ساخت، خوش ریتم و با پایان بندی مناسب روبرو هستید.

پ.ن. معتقدم یکی از ضعف های فیلم نامه نویسان سینمای امروز پایان بندی نامناسب است.
فاطیما
درباره نمایش یک روز تابستانی i
نمایشی دیالوگ محور، با طراحی صحنه و نورپردازی بسیار خوب. پر از دیالوگ هایی قابل تامل و بازی های روان.
حتی لحظه ای به فکر مقایسه این کار با ماتریوشکا نیفتید. این دو، بسیار در سبک و اجرا متفاوتند و هر دو نمونه ای بسیار خوب در سبک و سیاق خودشان.
درود
با اینکه دیالوگ ها سنگین بود اما درکش خیلی راحت بود و بعد از دیدن این نمایش عمیقأ به فکر فرو رفتم
۱۶ مرداد ۱۳۹۷
دیالوگ هاش خیلی خوب بود و تفکر میطلبید واقعا. این موند تو ذهنم که دوستان هم نوشتن

تو زندگی خودتو دوست نداری، ولی من خود زندگیو دوست ندارم و این خیلی دردناک تره.
۱۶ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بابا گفت: «آدرسش خیلی سرراسته. درست روبه‌روی شهرداری.» راه افتادم سمت مقصد. نه من پرسیدم شهرداری کدام منطقه و نه بابا چیزی گفت. برایم مثل روز روشن بود که شهرداری منطقه دو را می‌گوید و برای بابا هم مثل روز روشن بود که من می‌روم شهرداری منطقه پنج. از اتوبوس پیاده شدم. نگاهی به رو‌به‌روی شهرداری انداختم. خبری از ساختمان مورد نظرم نبود. با این حال گفتم بروم و از نزدیک نگاه کنم. شاید مثلاً ساختمانش آن‌قدر ریز است که از این طرف خیابان دیده نمی‌شود. خیابانش از این‌هایی بود که همه با آزادراه‌های آلمان اشتباهش می‌گیرند و تا می‌توانند گاز می‌دهند. پنج دقیقه معطل شدم تا بتوانم با ترس و لرز از خیابان رد شوم. هنوز پایم را توی پیاده‌رو نگذاشته بودم که یک توپ پلاستیکی از سمت پارک پرت شد طرف خیابان و پشت سرش بچه‌ای که داشت می‌دوید. باید تصمیم می‌گرفتم، ... دیدن ادامه » بچه یا توپ؟ همه‌ی استعدادهای کودکی و جوگیری حاصل از دیدن بازی‌های جام جهانی را ریختم توی پاهایم و توپ را شوت کردم سمت پارک. بچه برگشت طرف پارک. یک نفس راحت کشیدم. همیشه‌ی خدا از توپ می‌ترسیدم. چون پشت هر توپی بچه‌ای می‌آید و پشت هر بچه‌ای صدای بوقی و پشت هر صدای بوقی... بیخیال! شما را نمی‌دانم اما من فکر می‌کنم آن روز، در آن ساعت، فقط باید یک نقطه از دنیا می‌بودم؛ آن هم روبه‌روی شهرداری منطقه دو و نه هیچ‌جای دیگر.

از: نیلوفر نیک بنیاد
Ali.n و محمد لهاک این را خواندند
مجتبی مهدی زاده، مریم زارعی و بامداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما
درباره نمایش ریچارد i
نمایش ریچارد را با سطح توقع بسیار بالا تماشا نکنید.
در ابتدای نمایش کمی نمایشنامه افسارگسیخته و غیرمنسجم است، گروه حرکت کمی ناهماهنگ است و بازی ها هنوز نپخته. اما به مرور بهتر و بهتر می شود. در رابطه با بازیگران، بخش عمده کار بر روی دوش حامد کمیلی ست که به زیبایی ایفای نقش میکند، و پس از ایشان هم خانم فراهانی بخوبی از پس نقششان برآمده اند. طراحی دکور و نورپردازی مناسب کار است و در کل اثر چشم نوازی ست، اما توقع کاری به قدرت سقراط یا شوایک را نداشته باشید.
اتفاقا به نظرم گروه اجرایی از هماهنگی خیلی خوبی برخوردار بودن...
اگه در چنین اجراهایی حضور داشته باشید متوجه میشید که خیلی خوب انجام شده... چرخش اون خانمی که باله کار کردن بی نظیر بود .. من سه دور بچرخم تعادلم رو از دست میدم!
۰۳ مرداد ۱۳۹۷
نمایش موزیکال و همراه با حرکات موزون زیاد دیدم خوشبختانه و چرخش اون خانم هم بسیار عالی و البته سولو بود همونطوری که خودتون هم گفتید. اما من عرض کردم کمی و اون هم برمیگرده به ابتدای کار،به مرور به صفر رسید.
۰۶ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما
درباره فیلم هزارپا i
همونطور که همه میدونیم، کمدی انواع مختلفی داره. سینما از گذشته تابحال جزو تفریحات عموم مردم بوده، پس باید بتونه تمام سلایق و علایق رو پوشش بده. کارهایی مثل هزارپا دلیل وجودی شون بسیار مشخص هست و خب فیلمی که رضا عطاران و جواد عزتی توش بازی کنن، نمیگم کار سطح پایین، اما با توجه به تجربه تقریبا مشخص ه چه نوع کاری هست. پس دوستان سینمادوست، قبول کنیم که قبل اینکه فیلم رو ببینیم، پیش بینی اینکه با چه ژانری روبرو خواهیم شد کار چندان سختی نیست.
هزارپا و کارهایی شبیه به اون، به نظر من برای تفریحی 90 دقیقه ای مناسب هستند، اما کاش در فیلم هایی با این سطح از شوخی ها متذکر بشن که فیلم برای بچه ها مناسب نیست.
پوشش سارا بهرامی من رو یاد ویشکا آسایش و ورود آقایان ممنوع ننداخت، چون پوشش رایج خانم ها در اون زمان همین شکلی بوده و طور دیگه ای نمیشد به تصویر کشیده بشه، ... دیدن ادامه » اما یک مجاهد خلق قطعا باید محجبه نشون داده بشه، که درست برعکسش بود.

روی پوستر فیلم نوشته شده که برای زیر 15 سال ممنوع هست. البته این نوع درجه بندی در ایران تنها برای اطلاع و نوعی بازار گرمی هست چون از طرف سینماها اصلا رعایت نمیشه
۱۰ مرداد ۱۳۹۷
ممنون که گفتید، من ندیده بودم این مورد رو. و بله متاسفانه، نه از سمت سینماها و نه از سمت مردم.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما م
درباره نمایش رومولیت i
نمایش رومولیت ترکیبی است از موسیقی بی نظیر و هنرمندی بی مانند آقای علیسینا رضانیا، طراحی صحنه و نورپردازی و گریم بسیار خوب.
بازی ها از حد انتظار، بجز شهروز دل افکار و بهناز جعفری، پایین تر بود و در کل شاید انتخاب مهدی پاکدل برای نقشی که لازم است جوانی کم سن و سال باشد انتخاب مناسبی نبود.
در کل نمایش خوبی بود که دیدنش قطعا خالی از لطف نیست.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام بر تیم تیوال

میدونم که خیلی از دوستان تئاتری علاقه به دریافت بروشور کاغذی دارن و حتی هستند کسانی که بروشورهارو جمع میکنن و تک تکشون رو نگه میدارن، اما به زعم بنده تعداد دوستانی که کلکسیون میکنن بروشورهارو نباید خیلی زیاد باشه. آیا برای تیم شما، در جهت حفظ محیط زیست و داشتن سهمی در جلوگیری از هدررفت کاغذ و قطع درختان امکان تولید بروشور دیجیتال وجود داره؟ برای مثال کاری کنید تا قبل از شروع اجرای هر نمایش و به همراه پیام رسید خرید از تیوال، لینکی هم ارسال بشه که ما بتونیم از طریق اون بروشور کار رو ببینیم و در صورت تمایل دانلود کنیم.
همیاری رو چطوری میشه منشن کرد ؟ :دی
۰۱ خرداد ۱۳۹۷
عه بازم بحث کاغذ و بروشوره اینجا :دی
۰۱ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما م
درباره نمایش سانتی متر i
نمایشی ساده، فکر شده، همراه با طنزی تلخ و تاثیرگذار. بازی ها، طراحی صحنه، متن و کارگردانی همگی در سطح بسیار خوبی قرار دارند. نمیخواهم توقعتان را از نمایش خیلی بالا ببرم، اما دیدنش رو توصیه میکنم و میدانم که لذت خواهید برد.

و اما دو مورد در مورد سالن و عکاسی که بهتر میدانم به آنها اشاره کنم.
اول اینکه از آنجایی که ما به امید شماره صندلی و ردیف و دیدن اجرایی منظم وارد سالن میشویم، شما که زحمت اماده سازی صحنه را میکشید، شاید بهتر باشد تا حداقل برچسب شماره صندلی هم بزنید تا به جای وسط ردیف مجبور به نشستن در گوشه و از دست دادن دید کافی نسبت به نمایش نشویم.
دوم اینکه خواهش میکنم، یا اجرای عکاسان را روز دیگری برگزار کنید یا حداقل از ایشان درخواست بفرمایید صدای شاتر دوربینشان را قطع کنند. باور بفرمایید هیچ چیز بعد از روشن کردن موبایل در تماشای تیاتر ... دیدن ادامه » آزار دهنده تر از شنیدن صدای مداوم چیلیک چیلیک پشت سرتان نیست.
خانم فاطیما ممنون از نکاتی که فرمودید. حتما امروز پیگیری میکنیم
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
ممنون از توجه شما.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
نمایش جدیدمون به نام ' نوبت ،یعنی بعدی ' از ۲۴ اردیبهشت در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر ، هرشب ساعت ۱۸:۳۰ روی صحنه میره . این نمایش تا تاریخ ۱۱ خرداد روی صحنه هست . بنده از همراهان عزیز تیوال دعوت می کنم که تشریف بیارید و این نمایش رو تماشا کنید و نظر ... دیدن ادامه » و نقدتون رو با ما به اشتراک بزارید. بسیارممنون از حمایتتون .

''نوبت ، یعنی بعدی '' به نویسندگی و کارگردانی: مرتضی شاه‌کرم، بازی: آناهیتا اقبال‌نژاد، پروا آقاجانی ،غزاله جزایری، مسعود شامی‌خاتونی، علی غابشی، ترانه کوهستانی.

اطلاعات تکمیلی در تیوال موجود می باشد .
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما م
درباره فیلم خرگیوش i
فیلم خوبی که صرفا روایت طنز برشی یک روزه از زندگی چند جوان هست. سرگرم کننده و مفرح، اما نه مبتذل و سخیف. اگر میخواید در این فیلم به دنبال معنا و مفهوم بگردین، نرید ببینید. البته من کلا از اینکه برخی میگن بی سر و ته، یا نفهمیدیم چی میخواد بگه تعجب میکنم، چون اکثر فیلم های طنزی که اخیرا در سینمای ایران ساخته شدن بدون معنا و سروته بودن و حرفی برای زدن نداشتن. گرچه این فیلم بدون حرف نیست اما به اشارتی و نه بیشتر بسنده میکنه.
البته درسته که مثلا تارکوفسکی‌وار سرشار از نمادها و مفاهیم نیست اما در لابلای شوخیها و چت‌تاک ها فیلمساز حرفهاش رو میزنه.... اما دقیقا حرف شما درسته اونها که گلایه میکردن که سالوادور و گشت ارشاد و.... مبتذل هستن، چرا اون فیلمها رو چن باره میبینن اما به ... دیدن ادامه » دیدن خرگیوش نمیرن؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۷
دقیقا این سوال برای من هم مطرحه که چرا باید مصادره و آینه بغل و یا حتی خالتور در صدر جدول فروش باشن اما خرگیوش نه؟ و چرا باید در خرگیوش با اینکه به قول شما فیلمساز حرفاش رو در لابلای شوخی ها میزنه که در جای خودشون هم با توجه به جامعه امروز قابل تامل هستن، ... دیدن ادامه » دنبال مفهوم بگردن اما در اون فیلم ها نه؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما م
درباره نمایش درنیومده i
سلام
کار دانشجویی خوبی ست که شروع خوبی ندارد اما به مرور بهتر و جذاب تر می شود. سختی متن در بعضی قسمت ها خیلی به چشم می آید و اجرای بدون تپق و روان آن درخور تحسین است. نمایش خوبی ست اما عالی نیست. اگر ببینید به احتمال زیاد راضی از سالن خارج می شوید و اگر نبینید، چیز زیادی را از دست نداده اید.
امیر، عاطفه گندم آبادی، مریم زارعی و محمد لهاک این را خواندند
محمد رحمانی و شکوه حدادی این را دوست دارند
ممنون که دیدین
۱۵ اسفند ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما م
درباره نمایش پیانیستولوژی i
انسان رو به سمت اسارت ببرین، به سمت رهایی میره
به سمت رهایی ببرید، خودش به سمت اسارت میره
به سمت هیچ چیز ببرید، خودش به سمت هیچ چیز میره

سال ها قبل در مشهد، تیاتر را با نمایش های مهسا غفوریان و مهدی ضیاچمنی شناختم و تیاتربین شدم.
پیانیستولوژی را بسیار دوست داشتم. شروعی بسیار خوب و جذاب با سیر روایی شیوا از تقابل مذهب، سنت و علم ومدرنیته و خروج از قرون وسطی به رنسانس. نمایشنامه حرف زیادی برای زدن دارد و دیالوگ‌ها قابل تامل است.
طراحی صحنه و دکور،طراحی لباس ، میزانسن ها و موسیقی کار بسیار عالی بود و بازی مهسا غفوریان هم تحسین برانگیز.
مشکلات صوتی به خاطر استفاده از هاش اف وجود داشت اما قابل چشم پوشی هستند. یکی از مشکلات دیگر هم حجم زیاد دودی ست که استفاده شده و درست به سمت تماشاگران می آید که ممکن است آزارتان دهد.
به طور کلی، دیدنش را پیشنهاد ... دیدن ادامه » میکنم.
یه دیالوگ بود که یوهان در مورد هنرمندهای بی هنر میگفت یادتون هست؟؟
۰۶ اسفند ۱۳۹۶
در حال حاضر حضور ذهن ندارم، اما اگر یادم اومد حتما مینویسم براتون
۰۶ اسفند ۱۳۹۶
ممنونم از لطفتون
۰۹ اسفند ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما م
درباره نمایش ماکوندو i
ماکوندو تماشاگر را برای 65 دقیقه از دنیای واقعی جدا میکند و با خود به فضای جادویی داستان میبرد. موسیقی وصداگذاری کار عالی بود. نوازنده گیتار نقش بسزا و بسیار پررنگی در روال نمایش داشت، و بدانید و آگاه باشید که بخش اعظم موفقیت کار بخاطر خلق فضای داستان توسط موسیقی، صدا و نور است.
همراهی بازیگران و عروسک‌ها، عروسک گردانی خوب و سیر داستانی توام با شوخی های گاه و بیگاه، فضایی متفاوت و جالب را خلق کرده است.
ما به تماشای اولین اجرا نشستیم و شاهد اجرایی خلاق، متفاوت و مفرح و گاهی کمی کودکانه بودیم، اما همین کودکانه بودن هم به نوعی نوستالژیک و دوست داشتنی بود.
ماکوندو را ببینید اما دنبال چیزی مانند ملاقات بانوی سالخورده نباشید. صرفا بدانید که برای مدتی نمایشی متفاوت را به تماشا خواهید نشست که در تمام طول مدت اجرا لبخند از روی لبانتان محو نخواهد و ... دیدن ادامه » شد و حالتان را خوب خواهد کرد.
آهنگ ساز و نوازنده فرشاد فزونی. کسی که بخش بزرگی از فضاسازی این نمایش (البته اجرای ده سال پیش که توی کارگاه نمایش تئاتر شهر بود) بر عهده اونه و انصافا به صورت درخشانی انجامش میده
۲۳ دی ۱۳۹۶
درود بر ایشان و درود و سپاس بابت اشاره بجای شما به صحبت های ایشان :)
۲۳ دی ۱۳۹۶
سپاس واحترام فاطیمای عزیز
۲۳ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما م
درباره نمایش الیور توییست i
آنچه دیشب بر صحنه اجرا دیدیم نورپردازی، طراحی صحنه و دکوری فوق العاده، موسیقی زنده بسیار خوب همراه با حرکات هماهنگ و آوازهایی دوست داشتنی بود، اما آنچه بر صحنه ندیدیم تئاتر بود، البته بجز در مورد آقای هوتن شکیبا که بسیار عالی بودند و بار نمایش را یک تنه به دوش میکشیدند، و بازیگر کودک در نقش داجر که واقعا خوش درخشید.
اما نوید محمدزاده که بر خلاف انتظار خوب ظاهر نشد و مهناز افشار که بوضوح تمام تلاشش را میکند ولی مناسب ایفای نقش در تیاتر نیست.
در کل، از نظر من نمایشی ست پر از رقص وآواز و موسیقی و نور که داستان الیور توئیست هم در میان آن گنجانده شده.

مواردی که باعث تاسف و تعجب بودند اما مربوط به سالن می شوند و نه نمایش:
سالن پر از کودک بود که بسیار جای تعجب داشت. این که الیور توئیست نمایشی پر از رقص و آواز و بر اساس داستانی کودکانه است، دلیل بر حضور ... دیدن ادامه » کودکان در سالن نیست. بعلاوه اینکه این کار در ژانر تیاتر کودک نیست. برخی مکالمات و الفاظ هم اصلا مناسب کودکان نبودند.
و همچنان در تعجبم از افرادی که بدون توجه به تذکرات پیش از شروع نمایش، نه تنها عکس میگیرند، بلکه از فلاش هم استفاده میکنند!!!!!
ما هم که در هفته دوم رفتیم با بدتر از این مواجه شدیم. یک عهده در ردیف سوم پشت سر ما نشسته بودند و از اول تا آخر حرف زدند و پچ پچ کردند. به گمانم از فامیلهای بچه های سیاهی لشکر صحنه بودند ‌. و حالا از همه جالب تر نحوه بلیط فروشی است. مطمئنم که حتی در لحظات اول ... دیدن ادامه » هم که سایت باز میشود نمیتوانید بلیط بخرید.
۰۹ دی ۱۳۹۶
بله، بلند صحبت کردن که دیگه جزو معضلات تماشای تیاتر شده. تازگی ها دیده شده که خوراکی هم با خودشون میارن.
۰۹ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی که قطعا ارزش دیدن را دارد و مهمترین دلیل آن هم دیالوگ‌ها و متن بسیار قوی آن است طوری که سعی میکنی حتی یک جمله را از دست ندهی. دکور صحنه مناسب است، موسیقی ها بسیار عالی هستند اما شاید نه چندان مناسب فضا، بازی‌ها هم خوب هستند اما می‌توانستند بسیار بهتر باشند.
آنچه دیشب بیش از هر چیز ما را آزار داد خالی بودن 90 درصد صندلی های سالن نمایش بود. تعجب میکنم که چرا نمایشی با حضور مهدی بجستانی و احمد ساعتچیان باید انقدر کم مخاطب باشد.
پیشنهاد میکنم این نمایش را ببینید، دوستش خواهید داشت.
سلام
با خواندن کامنت ها به این نتیجه میرسم که بیشتر کسانی که نظر داده اند قاعدتا گزینه سه ستاره و یا دو ستاره را انتخاب کرده اند، حال آنکه کسانی که نمایش را دوست نداشته اند صحبت زیادی نکرده اند.
نمایش را دیشب دیدم و به هیچ عنوان نتوانستم با آن ارتباط برقرار کنم. نمایش اقتباسی پیش از این هم زیاد دیده ام، و در کل معتقدم به روی صحنه آوردن و نوشتن نمایشی بر اساس برداشت آزاد یا اقتباس از یک رمان کار بسیار سختی ست و من تا بحال غیر از یک مورد اقتباس خوبی ندیده ام. رمان تنهایی پرهیاهو را نخوانده ام، بعد از نمایش هم علاقه ای به خواندنش پیدا نکردم. اما با وجود نظرات دوستان کتاب را حتما می خوانم تا متوجه شوم که آیا نظرم همچنان پای برجا خواهد ماند یا خیر. (البته تجربه ثابت کرده است که همیشه کتاب از فیلم یا تیاتر جذاب تر است.)
یکی از دوستان که هنوز نمایش را ندیده ... دیدن ادامه » توصیفی از رمان دارد با دو صفت Disturbing ولی تاثیرگذار. آنچه من دیشب دیدم اولی بود اما دومی خیر.
قطعا هر کاری نقاط قوتی هم دارد و در این مورد هماهنگی بازیگران، طراحی صحنه، برخی بازی ها و زحمتی که مشخص بود برای کار کشیده شده جای تقدیر داشت.
کتاب را خواندم و همچنان نظرم همان است. یکی از بهترین کتاب هایی که خواندم و یکی از بدترین نمایش های اقتباسی که دیدم.
۰۲ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطیما م
درباره نمایش فرق ا وسط i
سلام
نمایش فرق ا وسط از دید من نمایشی معمولی است. این سبک روایی خیلی وقت است که استفاده میشود. اولین نمایشی که من به این سبک دیدم هم هوایی بود. طراحی صحنه و دکور و لباس خاصی ندارد، اما نمایشنامه در کشیدن مخاطب به دنبال خود موفق است.
موسیقی کار را بیشتر از هر چیزی دوست داشتم.
بازی سه نفر اصلی نمایش خوب و روان بود و لحن روایت یکی از بازیگران مرا به شدت یاد نحوه صحبت کردن صابر ابر در سه جلسه تراپی می انداخت.
سیلی زدن های آخر کار روی اعصاب من بود و هر چه فکر کردم، توضیحی برایش پیدا نکردم. اگر میدونید دلیلش رو خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
در کل نمایشی است که از دیدنش پشیمان نمی شوید اما با ندیدنش هم چیز زیادی را از دست نخواهید داد.
فاطیما م
درباره نمایش من ... i
همیشه از خوش درخشیدن بازیگران آماتور، ناآشنا و نه چندان معروف که در سالن های کوچک و بی سر وصدا مشغول به کار هستند بیشتر لذت برده ام تا تماشای نمایشی پر از ستاره. دیشب شاید 95% بازیگران کار، از همین دست بودند و اجرایی دلنشین، با ریتمی مناسب و استفاده خلاق از اصوات، بدون دکور و طراحی لباس خاص اما جذاب را به نمایش گذاشتند. بیایید از تیاتری های جوان حمایت کنیم و به جای توجه بیش از اندازه به سوپراستارها، بگذاریم با پر کردن سالن های تیاتر و حمایت از جوانان این عرصه سوپراستارهای جدیدی پرورش یابند.
کاش نه تنها ما به عنوان تماشاگر، بلکه صاحبان و مسئولان سالن های تیاتر نیز حامی رشد جوانان باشند.
پیشنهاد میکنم نمایش را ببینید، اوقات خوشی را برایتان رقم خواهد زد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید