تیوال علیرضا علی پور | دیوار
S3 : 01:51:22
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
علیرضا علی پور
درباره نمایش دروغ i
بدون وارد کردن نقد جدی به کل اجرا در طراحی و انتخاب رنگ لباس خانم مستوفی میتونست دقت بیشتری صورت بگیره .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بدون زندگی کردن در چنین فضایی از خانواده در دهه شصت امکان نوشتن چنین نمایشنامه دقیقی وجود ندارد . به همه جزییات خوب پرداخته شده و با وجود شلوغی در دیالوگها بر خلاف اجرای " پروانه الجزایری " امکان دنبال کردن خط سیر این دیالوگها وجود داشت و از نظم بهتری برخوردار است . من از دیدن این نمایش خوب لذت بردم .
از نمونه کارهایی که چند نفر با هم در حال دیالوگ همزمان و شلوغ هستند . خب مخاطبین خاص خودش را دارد . طراحی دکور خلاقانه و خوب هست که با دادن درجه آزادی بیشتر به تنها در صحنه امکان ایجاد سه فضا در یک صحنه را بوجود آورده است .
علیرضای عزیز
سپاس از حضورتون
۱۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در معدود اجراهایی هنر بازیگری ، کارگردانی ، متن ، دکور و موسیقی به یک اندازه خوبن . " کمیته نان " برای من چنین ویژگی داشت و از دیدنش لذت بردم . هم از ته دل خندیدم و هم متاثر از شرایط دشوار زندگی خانواده های کرد شدم . دیدن این نمایش جذاب رو به همه دوستداران تاتر توصیه می کنم و از همه عوامل اجرا تشکر می کنم .
علیرضا عزیز
پاسس از حضورتون و ممنون که نظرتونو درج کردین
۳۱ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوبه که انتقاد ما از اجراها به عنوان دوستداران تاتر به بهبود اجراهای بعدی کمک کنه . مدتیه که سعی میکنم احساس و میزان رضایتم را با تشویق یا عدم تشویق در پایان هر اجرا نشون بدم که خب این عکس العمل هر چقدر صادقانه تر باشه برای عوامل اجرا بهتره . باید بگم نتونستم این کار رو تشویق کنم .

صداهایی در زمینه پخش میشه که یا شدتش بالاست یا صدای بازیگر پایینه طوری که دیالوگ به سختی قابل شنیدنه . امیدوارم سایر کارشناسان بتونن با نظرات حرفه ای و مفیدشون به بهبود این اجرا در شبهای آتی کمک کنند .
نظر شما کاملا درسته .... متاسفم .... ازتون می خوام باز هم کار رو ببیند تلاشم رو کردم ایراد ها برطرف بشه
۲۴ اردیبهشت
سپاس
۳۱ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازیها بسیار روان و واقعی است و بازیگران در انتقال حس موضوع نمایش موفق هستند . از همه عوامل اجرا برای چنین کار خوبی تشکر میکنم .
فرزاد جعفریان و محمد جواد این را خواندند
مریم و گروه نمایش موج این را دوست دارند
سپاسگزاریم
۲۶ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب قبل شروع نمایش از دوست کنار دستیم پرسیدم به نظرت چرا تاتر رو مردم دوست دارند ؟ گفت چون زنده است . من گفتم یه دلیل قوی تری داره و اون اینه که همه ما در زندگی نرمال خودمون گاهی وقتها از این که خود واقعی مون نباشیم و مثل یک بازیگر با دیگران بازی کنیم خوشمون میاد . در تاتر شاهد این بازی با مهارت و جذابیت بیشری هستیم و بی شک بازیگران این نمایش فوق العاده هستند .
تنها چیزی که در نمایش ندیدم بازی بود ، بازی در حد نمایش های کمدی درجه ۳ البته با احترام به همون کارها
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهد طنز نو و خلاقانه ای در این اجرا بودم که با ظرافت نقدهای مناسبی نسبت به سیستم قضایی داشت .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در کل اجرای خوب و گیرایی بود . به خصوص در ابراز خشونت ، آقای صابر ابر صداقت واقع بینانه ای داشت . فقط با مخاطب قراردادن تماشاچی در حین این اجرا موافق نیستم و اینو یه جور تعامل نمی بینم . عکس العمل ما نسبت به پرسشهایی که به حریم خصوصی مان مربوط میشه در حضور دیگران و یا به طور خصوصی میتونه کاملا متفاوت باشه و قابل اطمینان نیست .
امیر، رضا غیوری، حمیدرضا مرادی و ساناز ب این را خواندند
اشکان حامد غلامشاهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاید این اجرای دونفره در یک سالن به مراتب کوچکتری اجرا می شد بهتر بود چون امکان تمرکز بیننده و جلوه کار بیشتر می شد . کسانی که به سالن بزرگی چون ناظرزاده میان انتظار کار بزرک و دکور قوی تری دارند . به نظرم از جهت اقتصادی و بهینه کردن اجرا کارشناسی نشده و برعکس با بالا بردن قیمت بلیط سعی در جبران این کاستی ها شده است . میتونست این نمایش در سالن کوچکتر با قیمت بلیط ارزانتر نتیجه بهتری بده .
امیر، سپیده و زهره مقدم این را خواندند
نیلوفر، اتا و وحید این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک اثر هنری خوب لازمست علاوه بر داشتن خلاقیت و تکنیک در ارایه آن قابلیت انتقال مفهموم را به بیننده داشته باشه یا حداقل در بروشور در هنگام ورود تماشاچی به سالن توضیحی برای درک بهتر اجرا بده . قطعا کارگردان از پیچیده گی کار خود مطلع هست ولی شاید درک اجرا تنها برای مخاطبین خاصی کافی بوده است . من توصیه میکنم عوامل اصلی نمایشها نیز در کنار سایر تماشاچیان مرتب تاتر ببینند تا از نزدیک حس بیننده را درک کنند . داشتن درک واقع بینانه ای از شرایط اجتماعی و روانی روز مخاطبین به رونق تاتر کمک زیادی خواهد کرد .
اجرای جالب توجه ای بود . دکوراسیون و طراحی داخلی نرمال کافه محل نمایش با موضوع اجرا هماهنگ است . قرارگرفتن تماشاچی در داخل صحنه اجرا و نزدیکی او به بازیگران و حتی خارج کردن تماشاچی از حالت انفعال متداول بسیار خلاقانه و جذاب است . برای همه دوستان آرزوی موفقیت و تداوم چنین اجراهایی در سایر کافه ها دارم .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این سرزمین متشکل از قومهای متفاوت و متنوعی است و زیبایی آن به حفظ و اهمیت دادن به همین تفاوتهاست . اینکه بتوانی رفتارها ، منش ها و گویشها را همانطور که هست به بیننده علاقمند نشان دهی کار بزرگی است که حداقل نتیجه آن احیا و تقویت پیوند این اقوام بزرگ و زیباست . به همه عوامل نمایش تبریک میگم و ازشون سپاسگزارم .
ما هم از شما بابت حضورتون سپاسگزاریم
۰۶ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش خوب و روان به نظرم یک پیام خیلی مهم داره :

" زندگی با بینش حفظ حریم خود به هدف ایجاد آرامش و عدم تعامل با محیط بیرون از خود منجر به کرختی و کسالت و عدم رضایت کامل خواهد شد . "

امیدوارم عوامل اجرا دعوت منو به " کافه خونه " بپذیرند و اجازه بدهند پذیرایی درخور ایشان ارایه کنم .
ممنون از نظرتان درباره ى نمایش و دعوتتان دوست عزیز ... امیدواریم در فرصتى مناسب بتونیم خدمت برسیم.
۱۷ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش هار i
اجرای بسیار خلاقانه ای است . از دیدن آن بسیار لذت بردم . کار پر زحمت و گیرایی است . از همه عوامل تشکر میکنم .
شاهد بازی خوب و گیرایی از طرف بازیگران جوان بودم و دشواری کار این بود که دختران در شخصیت پسران دوره گرد و خیابانی خیلی خوب ظاهر شدند . به جزییات به قدری توجه شده بود که حدس میزنم نویسنده و کارگردان کار مدتی در بین این قشر خاص از جامعه زندگی کرده باشند .
سپیده، پوریا، رضا بولو، NetHunter، مهران53 و الیسا مظاهری این را خواندند
علی ارومیه ای این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دکور گردان به ردیف جلوی تماشاچیها بیش از حد نزدیک است و موجب می شود افرادی که در ردیفهای بالاتری نشسته اند دید خوبی نداشته باشند . این دکور که خلاقانه طراحی شده می تواند با توجه به عمق صحنه عقب تر قرار گیرد .
سلام آقای علی پور عزیز
با سپاس از توجه شما و تذکر خوبتون
باید به اطلاعتون برسونم با توجه به اینکه ما فقط روزهای شنبه اجرا داریم و نورهای سالن به صورت ثابت برای گروه هایی که اجرای عموم دارند بسته شده. ما به اجبار دکورمون رو در این بخش قرار می دیم که حداقل ... دیدن ادامه » بتونیم در نور مناسب اجرامون رو انجام بدیم.
البته امیدواریم این مشکل در اجراهای بعد رفع بشه...
۱۱ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش سیزده i
قطعا برای یک کارگردان میزان تاثیرگذاری بروی مخاطبینش مهم هست . همانطور که با رعایت هارمونی رنگها میشه تاثیر پذیری روانی یک تصویر را افزایش داد در نشان دادن فضای طنز و خشونت با هم در تاتر نیز می بایست یک هارمونی در نظر گرفته شود . به نظرم این نسبت رعایت نشده و فضای طنز و خشونت تقریبا برابر است در حالیکه به نظر من می بایست به فضای خشونت کمتر پرداخته می شد .
بنده از قبل هیچگونه اشنایى با کارهاى جناب کوشکى نداشتم و بواسطه ى یکى از دوستان عزیزم به تماشاى این نمایش ترغیب شدم و چه خشنودم از بابت این اتفاق فرخنده

چرا که با تماشاى این نمایش ذهنم بسیار به چالش کشیده شد نمایشى که بدون هیچ بازیگر شناخته شده اى بود و تمایل دارم بگویم نا شناخته ،نه غیر حرفه اى چون واقعا همگى هنرمندانه و حرفه اى کار رو به جلو بردند دوست ندارم نام ببرم ولى چهار هنرمندى که در نقش چهار برادر ایفاى نقش داشتند عالى بودند
دست مریزاد باید گفت به اقاى کوشکى که از هنرمندان کم تجربه نمایشى به این خوبى ساختند که انصافا هنرمندان مستعدى بودند بنظرم

از بازى که بگذریم به محتواى نمایش میرسیم که فوق العاده بود جناب کوشکى با ظرافت تمام با تمِ غربى دیدگاه فلسفى و کاملا روانشناختى داشتند به جامعه ى کنونى ما
از بحران اقتصادى تا سیاسى و اجتماعى و بحران جنسى

از معرفى تک تک شخصیت ها در نیمه ى اول نمایش تا برداشتن از نقاب تعدادى از شخصیت ها در نیمه ى دوم ان،

از ... دیدن ادامه » پرداختن به سایه ها که همه ى افراد در زندگى خود همراه دارند تا پرداختن به اینکه در اجتماع انسانى گاهى سایه ى تاریک عده اى بر زندگى همه تاثیر دارد،


از پرداختن به رفتارهاى کاملا ضد انسانى در برخورد با افراد اسیب دیده جامعه که اگر نگاهِ امثال من نباشد زندگى خود رو کاملا طبیعى میگذرانند،
مثل ترنس ها یا افراد با بیماریهاى خاص و امثالهم،

از پرداختن به ناهشیار ادمها و ارتباط اسیب هاى دوران کودکى با رفتارهاى بزرگسالى،

از پرداختن به معناى عشق از تملک تا به وحدت
.
.
.
.
و از تولد کودکى که شاید نقطه ى تاریکى باشد بر پیکره ى اجتماع و شاید روزنه ى امیدى در تاریکى هاى جامعه

همه و همه نشان از یک ذهن خلاق دارد که تنها به ایده توجه ندارد و براى پرداختن به ایده از علم کمک میجوید

نکته اى که حائز اهمیت هست در موردعدم حضور کودکان و..بود که دقیقا بدون هیچ بزرگنمایى درست بود

و تایم بالاى نمایش که شاید کمى صبورى میطلبید ولى بنظرم کاملا لازم بود تا به تک تک شخصیتها پرداخته شود و با تعداد بالاى بازیگران چاره اى جز این نبود


ولى انچه در انتهاى نمایش من رو به شگفتى واداشت این بود که
واى از روزى که قرار باشد عدالت به دست ما انسانها برقرار شود در ان روز همه نقاب از چهره برمیداریم و گرگِ درونمان هویدا میشود و هیچکس از این امر مستثنا نیست
و اینکه چه بهتر از درون هم با خبر نباشیم چرا که به دوست داشتنِ هم مشغول نخواهیم شد
من دچار «خفقانم»
من به تنگ آمده‌ام از همه چیز
بگذارید هواری بزنم...

#فریدون_مشیری


( نورا درجزینی )
۲۷ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش تروما i
موضوع نمایش چیزی است که همیشه در جلوی چشم ماست و همواره از خوب دیدن آن پرهیز می کنیم . خوشحالم که در عرصه تاتر کم کم به موضوعات نو داره توجه نشون داده میشه . بازیگران نیز بسیار خوب و گیرا هستند . حتما ببینید تا دید انسانی تری نسبت به تروماهای زندگی داشته باشید .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب اولین اجرای این کار رو دیدم . با همه احترامی که برای کادر اجرایی و تحسین ابراز شده از طرف فستیوال لیورپول ابراز شده فکر می کنم این فضای نمایشی شاید فقط مخاطب خاص را جذب کند .
امیر، محمد لهاک، مهدی (آرش) رزمجو، r 0 y a و زهره مقدم این را خواندند
نیلوفر ثانی، میترا و Marillion این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید