آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال علیرضا علی پور | دیوار
S3 : 13:52:34 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
اولین بار بود که به تماشاخانه سرو میرفتم . مکان مرتب و تمیزی برای تاتر هست . طراحی و اجرای دکور بسیار خلاقانه بود . از شیب‌های ایجاد شده به خوبی میشد فضای خاکریز و تپه ماهورهای روستایی را به بیننده القا کرد . موسیقی خیلی خوب و با احساس از جنوب اگر اشتباه نکنم با بازیهای خوب . درود بر همه دست اندرکاران برای همت و عشق ستودنی شان در خلق این تاتر خوب در شرایط پر ریسک کرونا .
آقامیلاد طیبی و محمد جواد این را خواندند
امیر مسعود این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بعد از مدتها تاتر ندیدن دیشب به دیدن این اجرا رفتم . کار خوب و جاافتاده ای بود . بازیها گیرا بود . دیالوگ ذهن دختر خانواده خوب شرایط رو توصیف می کرد . در کل دوست داشتم .
پویا فلاح و آقامیلاد طیبی این را خواندند
امیر مسعود این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اصلا نفهمیدم . خوب شد یه آنتراکت وسطش داشت تا به تماشاچی فرصت فرار رو بده . آخه تو این اوضاع روانی جامعه که همه تحت فشارند ساخت چنین نمایش بی سر و تهی چه کمکی میکنه . آدم هیج کار نکنه بهتر از اینه فشار روانی بقیه رو بیشتر کنه . تو رو خدا کارهای شاد و باحال بسازید .
عاشق این صراحت و روراستی تون هستم :)
من اصلا علاقه ای به نمایشهای سیاه بازی مضجک ندارم و منظورم از نمایش شاد و باحال این نوع کارها نیست . خب شاید در زمانیکه استارت این کار رقم خورده تا زماینکه به اجرا برسه زمان زیادی سپری شده و تو این فاصله شرایط روحی روانی جامعه خیلی عوض شده . به نظرم شناخت شرایط موجود و ارایه کارهایی که نظر اکثریت محاطب رو جلب کنه اهمیت داره . ممنون میشم شما توضیح بدید اینکار در کل و خلاصه چی میخواست بگه .
دوستان به نظرم دیگه از حد پیشنهاد و توضیح و نقد دارید به سمت توهین می‌روید!! مشخصاً منظور ایشون خندوانه و گلریز و بولینگ عبدو نیست...
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش شک i
با دیدن نام آقای امام بخش و خانم جعفری در لیست بازیگران فی الفور بلیط تهیه کردم و به دیدن اجرا رفتم . همیشه بازی هنرمند های با تجربه و حرفه ای رو دوست دارم چون به درستی حس نقش رو به بیننده منتقل می کنند . بازی سایر بازیگران هم خوب و گیرا بود .
علیرضا علی پور
درباره نمایش اسم i
از میان اجراهای متعددی که طی 6 سال اخیر از این نمایشنامه خوب دیدم این کار از همه بهتر بود . نمایشی پر از سورپرایز که حسابی تماشاچی رو به وجد میاره با بازی خوب سامان دارابی و سایر دوستان . آفرین
بازیهای درخشان و تاثیر گذار این اجرا منو شگفت زده کرد . به همه دست اندرکاران این نمایش خوب تبریک میگم .
امیرمسعود فدائی، فرزاد جعفریان، سعید و Leon S. Kennedy این را خواندند
حسین تاجیک این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این نمایش براساس تحقیقات خوبی بروی مناسک متداول سامورایی ها تهیه و اجرا شده و به واقعیت بسیار نزدیک است . من از دیدن آن حسابی لذت بردم . درود به همه شما عزیزان .
امیرمسعود فدائی، سعید، امیررضا مرشدزاده و فصیح این را خواندند
رویا و آقامیلاد طیبی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اولین اجرای این کار رو دیدم . استفاده از دوربین در فضای بسته خانه هم مزیت داره و هم ایراد . مزیتش اینه که میشه بصورت چند بعدی به همه نقاط پنهان سرک کشید و ایرادش زمانی ست که به ناچار همزمان بصورت تصویر دو بعدی به بیننده نشان داده میشه و حس و حال یک تاتر زنده و بکر رو کم میکنه . گویا سعی شده توازنی بین این عیب و مزیت برقرار بشه . فضای سرد و غریب آلمان برای زوج مهاجر و بیشتر برای مرد خانه تردیدهایی بوجود می آورد تا وفاداری همسر خود را با ترفندی به محک بزند . هر کسی که تو این فضای غریب زندگی کرده و یا گذری عبور کرده باشه به راحتی تایید میکنه که فضای خلق شده در این نمایش به واقعیت خیلی نزدیکه و بعدش دلش برای آفتاب وطن تنگ میشه . شناسایی خلاقیتهای بکار رفته در این اجرا رو به دست سایر دوستان می سپارم .
در طی سالهای اخیر اولین تاتریه که با موضوعیت جنایی و ترسناک خیلی خوب و حساب شده ساخته شده . فقط یک نکته به نظرم رسید :

معمولا یک کارآگاه پلیس حرفه ای در طی تحقیقات روحیه آرومی داره و سعی میکنه با ترفندهایی مظنونین رو تحت فشار قراربده و اونها رو عصبانی کنه تا خودشون رو لو بدهند ولی از ابتدای اجرا گویا کارآگاه یه خصومت قبلی با مظنونین داره و با خشونت باهاشون حرف میزنه . کمی این حالت برام غیر واقعی بود .

در مجموع کار زیبا و جذابیه و آدم رو تو حس میبره .
به به (جنایی و ترسناک) لازم شد برم ببینمش
۱۸ آذر ۱۳۹۸
خداروشکر که اینجوری بوده و ممنون بابت لطف و محبتی که داری علیرصا جان
و انرژی که بهمون دادی، در مورد افسر آگاهی باید عرض کنم که این شخصیت کاراگاه مرسوم رمان ها و فیلمهای جنایی نیست،تلاش شده که افسر واقعی اداره آگاهی باشه و به همین علت مشاور در این بخش داشتیم،مشاوری که در دایره جنایی اداره آگاهی کار کردن.
۱۸ آذر ۱۳۹۸
ممنون از توضیحاتتون
۱۹ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش ماسک i
تاتر صحنه خلق و آفرینش و روبرو کردن مخاطب با ناشناخته ها و متحیر کردن اوست . هوشمندی بالایی در اجرای نمایش بکار رفته و قابل تحسین است .
من این کار رو دوست داشتم . ذهن رو درگیر می کرد و همزمان طنز خوبش اجازه نمی داد خسته بشی . معمولا عادت کردیم کارگر رو به شکل مذکر تصور کنیم و اینکه این نقش رو یه خانم بازی می کرد با میمیک صورت رنج کشیده و خسته اش جالب بود . به دفعات از با مزه بازی کردنش لذت بردم . خسته نباشید عزیزان
ممنونم از حضور و نظرتون بر کار جناب علیپور

خوشحالیم که تونستیم رضایت شما را داشته باشیم
۱۱ آذر ۱۳۹۸
مرسی از دید زیباتون
۱۳ آذر ۱۳۹۸
لطف کردید ممنون, خوشحالیم میزبان شما بودیم
۱۴ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه کاری که برای بوجود اومدنش فکر و زحمت کشیده شده . منو یاد فیلمهای صامت چارلی چاپلین انداخت . جمله آخر اجرا قشنگه ؛ " من استیون هستم و نگاهم بال های خورشید را می سوزاند "
من به دو دلیل این تاتر را برای دیدن انتخاب کردم :

1- امتیاز بالایی که سه روز پیش در صفحه تیوال دیدم ( بالای چهار )
2- درخواست جلب حمایت از دانشجویان پرتلاش تاتر

پس از دیدن اجرا به نتایج زیر رسیدم :

1- امتیاز دهی کاملا کاذب بود و به دست اندرکاران سایت تیوال توصیه میکنم تنها امکان امتیاز دهی را برای کسانی فراهم کنند که بلیط تهیه کردند .
2- به قصد ... دیدن ادامه ›› حمایت از اجرا هفت نفر از دوستانم را با خودم همراه کردم ولی جلویشان شرمسار شدم . بنابراین برایم تجربه شد که تا خودم اجرایی را ندیدم احساسی عمل نکنم و وقت دیگران را هم نگیرم .

من این کار رو ندیدم.
ولی بارها این شرمساریه رو تجربه کردم، و منم تصمیم گرفتم فقط کارهایی که دیدم رو به دیگران پیشنهاد بدم.
۰۳ آذر ۱۳۹۸
منم 5 تا از دوستامو بردم آبروم رفت :)) و دقیقا به خاطر امتیاز بالاش اینکارو کردم
۰۵ آذر ۱۳۹۸
عزیز..
متاسفانه شرمساری تان سر تیاتر شپش و رویای
نیمه شب تابستان تجربه کردم...
به نظرم باید کارهای به این شکل تیاتر مولوی
اجرا بره...
از مولوی انتظار شانس را داریم..
۰۶ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش کد ۱۳ i
گویی جمعی از دختران همکلاسی یک مدرسه را خواسته باشی که به جای رفتن به مدرسه در صبح برای شرکت در یک جلسه تقویتی به سالن شماره دو عمارت نوفل لوشاتو بروند . از معدود اجراهایی بود که نمیتوان باور کرد نقشها با هدایت یک کارگردان بازی شده است . بسیار واقعی و طبیعی . به عنوان یک تجربه نو در دیدن تاتر از دست ندهید .
به نظرم بازیگر مناسبی (سامان دارابی ) برای نقش آقای براون انتخاب شده . تمام سادگی و بی ریایی یک انسان برای در آرامش زیستن . اما لازمست از خود بپرسیم آیا تنها هدف ارزشمند زندگی کسب آرامش است ؟ مردم سوییس پس از ژاپن بیشترین امار خودکشی را دارند و دلیل اصلی آن داشتن یک زندگی سرتاسر در آرامش و بدون فراز و نشیب است . نکته دیگری که از نمایش قابل استنباط است اعتماد گریز ناپذیر آقای براون به پرستار به دلیل قرار گرفتن در یک رابطه عاطفی و احساس صمیمیت با او و بیان پاره ای از خاطراتش است که همین اعتماد نا به جا منجر به فرار او از بیمارستان پیش از رسیدن اقوامش می گردد که از ابتدا از آنها پرهیز می کرد .
شاید بتوان مضمون این نمایش را به ابلوموفیسم نزدیک دانست .
بهره مند شدم از نظرتان دوست عزیز ...
۲۰ آبان ۱۳۹۸
برای من "دغدغه" و نگاه شخصی در کارگردانی مهم است. اینکه با نگاه به پیرامونم ببینم امروز چه دیالوگی را بین تئاترمان و مردم برقرار کنیم بهتر است .... به چه نیاز داریم که طرح کنیم تا کمی اندیشه، کمی هم دردی ... کمی همراهی روی صحنه ی تئاترمان برای مردم (تماشاگر) شکل بگیرد ... و بعد می گردم و می خوانم تا در متنی ایرالنی یا خارجی بیابم آنجه نزدیک به ذهن خودم باشد ... در فالومی، خرده نان و همین سکوت سفید متن خارجی انتخاب شد و فردا شاید متنی ایرالنی از نویسندگان ایرانی یا از خودم به روی صحنه بیاید ... امیدوارم پاسخ تان را گرفته باشید ...
۲۰ آبان ۱۳۹۸
سپاس . پیگیر کارهای خوب شما هستم .
۲۰ آبان ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ریتم پرشتاب زندگی باعث شده ذهنمون به سختی یک جریان آهسته رو با خونسردی و تامل دنبال و درکش کنه در حالیکه گاهی وقتها لازمه با تمرکز و حوصله بیشتری محیط پیرامون رو مشاهده کنیم . بوتو دنس هم چنین ویژگی رو داره . کار ارزشمندی هست .
وقتی خواب میبینیم زیاد داستان یادمون نمیمونه ولی حس و فضای رویامون باقی میمونه . بعد از لانچر 5 باید بگم میشه هنر خوب بازیگری رو در این کار دید . استفاده از دکور ساده و کارامد و نورپردازی هوشمندانه و صد البته کارگردانی خوب از دیگر ویژگیهای برجسته این اجراست .
شکیب شجره بازیگر تضمین شده ای ست به نظرم .. اما خب باید کلیت اثرهم قابل قبول باشه .. امیدوارم اینطور که گفتید نمایش جذابی ببینیم
۲۶ شهریور ۱۳۹۸
کار ضعیفی بود متاسفانه با وجود زحمتی که بازیگران کشیدند کارگردانی و بیان ها آزاردهنده بود برای من
۰۲ مهر ۱۳۹۸
باخانوم مقدم کاملا" موافقم .البته یکی از دلایل انتخاب این کار بخاطر کارگردانی یک خانوم برای کار بود و این خیلی خوبه.اما کاش کار اینقدر سست نبود
۰۴ مهر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش شک i
با توجه به ریتم تند دیالوگها و ادبیات قدیمی آن امکان فهمیدن و دنبال کردن داستان دشوار است . وقتی لباس سفید به تن بازیگران دیده شود پس قرار است خونی ریخته شود و این پیش بینی تا حد زیادی در کارهای آقای کوشکی قابل تشخیص است .
خوب شاید چون به طور معمول هر هنرمندی در هر حیطه هنری امضایی داره برای اینکه خودش باشه
۲۳ شهریور ۱۳۹۸
و شاید هم امضا کارگردان است
۲۴ شهریور ۱۳۹۸
انجام دادن یه کار تکراری امضا نمیشه البته.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از سابقه بازی خوب آقای امین طباطبایی در نمایش " ماراساد " به دیدن این نمایش رفتم و همچنان از بازی خوب و پرمایه ایشان لذت بردم . هرچند باید اعتراف کنم سایر بازیگران هم با همه توان خود در صحنه بودند . کار قابل تقدیری است .
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هنر فضایی است که در آن امکان خلق است و به ظهور رسیدن آنچه که پیش از این نبوده است . تاتر یکی از کاملترین اینهاست . هیجان روبرو شدن با پدیه ای نو هیجان دلچسبی است . در نمایش " من تاجی ام " شاهد چنین کیفیتی هستیم . استفاده از موسیقی اصیل و فاخر ایرانی به همراه نقاشیهایی که ریشه در وهم و خیال فنا ناپذیر آدمی دارد در خلق برشی از زندگی یکی از نوادگان صاحب منسبی از سلسله قاجار بسیار به جا و تاثیر گذار است .
اما برسیم به آن نقطه عطفی که این نمایش را کمی متفاوتر می کند و می تواند نقطه شروع و بالندگی در عرصه تاتر شود . همانطور که صعود و افول و وقفه در نتهای موسیقی به زیبا شدن آن کمک می کند در دیالوگ این کار نیز شاهد چنین تکنیکی هستیم با ادبیات خاص و دشوار دوره قاجار که به هر چه ته نشین شدن حس آن دوره در روان بیننده کمک شایانی می کند . به حق که تاجی نمایش از عهده این کار سخت خوب برآمده است .
دیدن این نمایش را به همه علاقمندان و دست اندرکاران تاتر با هدف یادگیری عرصه ای مملو از خلاقیت توصیه می کنم .