آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال علیرضا علی پور | دیوار
S3 : 12:10:22 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
امیدوارم از خشونتهای گاه و بی گاه نمایش در جهت جذب مخاطب استفاده نشده باشد . شاید راههای بهتری برای نفوذ به احساس و تفکر تماشاچی باشد . بازیهای روان و خوبی را شاهد هستیم با موضوعی جدید که تا حدی اجرا را برایم قابل قبول می کرد .
ممکن است موضوع اجرا جالب باشد ولی در محیط باز که مملو از صداهای ناهنجار بوق و دزدگیر ماشین است امکان تمرکز و همراه شدن با خیالپردازیهای نمایش را از من گرفت .
با دیدن این کار خوب می توان به اهمیت حرفه ای بودن یک بازیگر در بوجود آوردن یک نمایش هنری ارزشمند پی برد . شاید درآمد پایین تاتر باعث شده که اغلب تهیه کنندگان به استفاده حداکثری از بازیگرهای کم تجربه و جوان رو بیارن واگرنه دیدن اجرا با بازیگرهای با تجربه مثل این اجرا لطف دیگری دارد . اولین بار بود که به این تماشاخانه تازه تاسیس میرفتم و الحق که فضای تمیز و مرتبی دارد .
محمد حسن درباغی فرد (darbaghi)
تنها مخاطب تئاتر می تواند چراغ تئاتر را روشن نگه دارد . تئاتر در برابر مخاطب شکل می گیرد و معنا پیدا می کند .
سپاس از نظر شما . 🙏

به راستی که تئاتر تنها نیست .
۲۴ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ادبیات نمایش زیبا ، موسیقی زنده خوب و حرفه ای و بازیهای قابل قبول از مشخصات این نمایش است . ممنون
سارا فتحی و پویا فلاح این را خواندند
آقامیلاد طیبی، شهروز و sara alaghmand این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با توجه به اینکه خودم دوره نوجوانی ام را در محله نازی آباد که مجاور محله جوادیه است گذراندم این اجرا خیلی خوب خاطرات اون دوران خاص رو برام زنده کرد . نمایشی خوب با بازیهای خوب . آواز داریوش خیلی به فضا میومد و آهنگ زیبا و گیرایی داشت .

سالن اجرا خنکی مناسبی داشت فقط به عنوان یک مهندس تاسیسات لازمه این نکته مهم رو به مسولین سالنها یادآوری کنم که جهت جلوگیری از ماندگاری هوا در سالن راهی برای خروج هوا از سالن هم باید در نظر گرفت . درز دربها کافی نیست .
ارادت
تا جایی که بنده اطلاع دارم ۲ در پشت صحنه برای جا به جایی هوا باز می‌باشد
ممنون از شما دوست عزیز🙏
۱۷ مرداد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اولین بار بود که به تماشاخانه سرو میرفتم . مکان مرتب و تمیزی برای تاتر هست . طراحی و اجرای دکور بسیار خلاقانه بود . از شیب‌های ایجاد شده به خوبی میشد فضای خاکریز و تپه ماهورهای روستایی را به بیننده القا کرد . موسیقی خیلی خوب و با احساس از جنوب اگر اشتباه نکنم با بازیهای خوب . درود بر همه دست اندرکاران برای همت و عشق ستودنی شان در خلق این تاتر خوب در شرایط پر ریسک کرونا .
خیلی نمادینه
خیلی غلو شدست
بازیاشون تکراری و عادی و کپیه ، ینی چیزیه که همه جا میبینیم
دکورشون بدی نیست
طراحی لباساشون معمولیه و چیزه خاصی نداره که نظر مخاطبو جلب کنه
گریمشون بد نیست ، اما فوق العاده ام نیست ، قابل قبوله
کارگردانش ... دیدن ادامه ›› خواسته نمایششو خاص و متفاوت بسازه ، واسه همین زیادی سنگینش کرده و باعث شده نمایش از ریخت بیفته و دل مخاطبو بزنه ،
دیالوگا هم تکراریه هم کلیشه ای
طراحی نورش افتضاحه ، نور باعث شده زیر چشم بازیگرا گود و تیره بشه که این خیلی بده ، نور یه جاهایی خیلی کم و یه جاهایی خیلی زیاده که این نا بلدی نورپرداز رو میرسونه و اینکه نورپرداز قانون سایه رو نمیدونه
آکسسوار غیر طبیعی و بد جلوست.
بیان سه تا از بازیگرا خیلی نامفهومه
صدای یکیشون که کلا فالشه
موسیقیشونم نامربوطه
کلا از نظر من از ده امتیاز میشه بهش یکونیم داد.
۲۸ مرداد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بعد از مدتها تاتر ندیدن دیشب به دیدن این اجرا رفتم . کار خوب و جاافتاده ای بود . بازیها گیرا بود . دیالوگ ذهن دختر خانواده خوب شرایط رو توصیف می کرد . در کل دوست داشتم .
پویا فلاح و آقامیلاد طیبی این را خواندند
امیر مسعود این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اصلا نفهمیدم . خوب شد یه آنتراکت وسطش داشت تا به تماشاچی فرصت فرار رو بده . آخه تو این اوضاع روانی جامعه که همه تحت فشارند ساخت چنین نمایش بی سر و تهی چه کمکی میکنه . آدم هیج کار نکنه بهتر از اینه فشار روانی بقیه رو بیشتر کنه . تو رو خدا کارهای شاد و باحال بسازید .
عاشق این صراحت و روراستی تون هستم :)
من اصلا علاقه ای به نمایشهای سیاه بازی مضجک ندارم و منظورم از نمایش شاد و باحال این نوع کارها نیست . خب شاید در زمانیکه استارت این کار رقم خورده تا زماینکه به اجرا برسه زمان زیادی سپری شده و تو این فاصله شرایط روحی روانی جامعه خیلی عوض شده . به نظرم شناخت شرایط موجود و ارایه کارهایی که نظر اکثریت محاطب رو جلب کنه اهمیت داره . ممنون میشم شما توضیح بدید اینکار در کل و خلاصه چی میخواست بگه .
دوستان به نظرم دیگه از حد پیشنهاد و توضیح و نقد دارید به سمت توهین می‌روید!! مشخصاً منظور ایشون خندوانه و گلریز و بولینگ عبدو نیست...
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با دیدن نام آقای امام بخش و خانم جعفری در لیست بازیگران فی الفور بلیط تهیه کردم و به دیدن اجرا رفتم . همیشه بازی هنرمند های با تجربه و حرفه ای رو دوست دارم چون به درستی حس نقش رو به بیننده منتقل می کنند . بازی سایر بازیگران هم خوب و گیرا بود .
از میان اجراهای متعددی که طی 6 سال اخیر از این نمایشنامه خوب دیدم این کار از همه بهتر بود . نمایشی پر از سورپرایز که حسابی تماشاچی رو به وجد میاره با بازی خوب سامان دارابی و سایر دوستان . آفرین
بازیهای درخشان و تاثیر گذار این اجرا منو شگفت زده کرد . به همه دست اندرکاران این نمایش خوب تبریک میگم .
امیرمسعود فدائی، فرزاد جعفریان، سعید و Leon S. Kennedy این را خواندند
حسین تاجیک این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این نمایش براساس تحقیقات خوبی بروی مناسک متداول سامورایی ها تهیه و اجرا شده و به واقعیت بسیار نزدیک است . من از دیدن آن حسابی لذت بردم . درود به همه شما عزیزان .
امیرمسعود فدائی، سعید، امیررضا مرشدزاده و فصیح این را خواندند
رویا و آقامیلاد طیبی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اولین اجرای این کار رو دیدم . استفاده از دوربین در فضای بسته خانه هم مزیت داره و هم ایراد . مزیتش اینه که میشه بصورت چند بعدی به همه نقاط پنهان سرک کشید و ایرادش زمانی ست که به ناچار همزمان بصورت تصویر دو بعدی به بیننده نشان داده میشه و حس و حال یک تاتر زنده و بکر رو کم میکنه . گویا سعی شده توازنی بین این عیب و مزیت برقرار بشه . فضای سرد و غریب آلمان برای زوج مهاجر و بیشتر برای مرد خانه تردیدهایی بوجود می آورد تا وفاداری همسر خود را با ترفندی به محک بزند . هر کسی که تو این فضای غریب زندگی کرده و یا گذری عبور کرده باشه به راحتی تایید میکنه که فضای خلق شده در این نمایش به واقعیت خیلی نزدیکه و بعدش دلش برای آفتاب وطن تنگ میشه . شناسایی خلاقیتهای بکار رفته در این اجرا رو به دست سایر دوستان می سپارم .
در طی سالهای اخیر اولین تاتریه که با موضوعیت جنایی و ترسناک خیلی خوب و حساب شده ساخته شده . فقط یک نکته به نظرم رسید :

معمولا یک کارآگاه پلیس حرفه ای در طی تحقیقات روحیه آرومی داره و سعی میکنه با ترفندهایی مظنونین رو تحت فشار قراربده و اونها رو عصبانی کنه تا خودشون رو لو بدهند ولی از ابتدای اجرا گویا کارآگاه یه خصومت قبلی با مظنونین داره و با خشونت باهاشون حرف میزنه . کمی این حالت برام غیر واقعی بود .

در مجموع کار زیبا و جذابیه و آدم رو تو حس میبره .
به به (جنایی و ترسناک) لازم شد برم ببینمش
۱۸ آذر ۱۳۹۸
خداروشکر که اینجوری بوده و ممنون بابت لطف و محبتی که داری علیرصا جان
و انرژی که بهمون دادی، در مورد افسر آگاهی باید عرض کنم که این شخصیت کاراگاه مرسوم رمان ها و فیلمهای جنایی نیست،تلاش شده که افسر واقعی اداره آگاهی باشه و به همین علت مشاور در این بخش داشتیم،مشاوری که در دایره جنایی اداره آگاهی کار کردن.
۱۸ آذر ۱۳۹۸
ممنون از توضیحاتتون
۱۹ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تاتر صحنه خلق و آفرینش و روبرو کردن مخاطب با ناشناخته ها و متحیر کردن اوست . هوشمندی بالایی در اجرای نمایش بکار رفته و قابل تحسین است .
من این کار رو دوست داشتم . ذهن رو درگیر می کرد و همزمان طنز خوبش اجازه نمی داد خسته بشی . معمولا عادت کردیم کارگر رو به شکل مذکر تصور کنیم و اینکه این نقش رو یه خانم بازی می کرد با میمیک صورت رنج کشیده و خسته اش جالب بود . به دفعات از با مزه بازی کردنش لذت بردم . خسته نباشید عزیزان
ممنونم از حضور و نظرتون بر کار جناب علیپور

خوشحالیم که تونستیم رضایت شما را داشته باشیم
۱۱ آذر ۱۳۹۸
مرسی از دید زیباتون
۱۳ آذر ۱۳۹۸
لطف کردید ممنون, خوشحالیم میزبان شما بودیم
۱۴ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه کاری که برای بوجود اومدنش فکر و زحمت کشیده شده . منو یاد فیلمهای صامت چارلی چاپلین انداخت . جمله آخر اجرا قشنگه ؛ " من استیون هستم و نگاهم بال های خورشید را می سوزاند "
من به دو دلیل این تاتر را برای دیدن انتخاب کردم :

1- امتیاز بالایی که سه روز پیش در صفحه تیوال دیدم ( بالای چهار )
2- درخواست جلب حمایت از دانشجویان پرتلاش تاتر

پس از دیدن اجرا به نتایج زیر رسیدم :

1- امتیاز دهی کاملا کاذب بود و به دست اندرکاران سایت تیوال توصیه میکنم تنها امکان امتیاز دهی را برای کسانی فراهم کنند که بلیط تهیه کردند .
2- به قصد ... دیدن ادامه ›› حمایت از اجرا هفت نفر از دوستانم را با خودم همراه کردم ولی جلویشان شرمسار شدم . بنابراین برایم تجربه شد که تا خودم اجرایی را ندیدم احساسی عمل نکنم و وقت دیگران را هم نگیرم .

من این کار رو ندیدم.
ولی بارها این شرمساریه رو تجربه کردم، و منم تصمیم گرفتم فقط کارهایی که دیدم رو به دیگران پیشنهاد بدم.
۰۳ آذر ۱۳۹۸
منم 5 تا از دوستامو بردم آبروم رفت :)) و دقیقا به خاطر امتیاز بالاش اینکارو کردم
۰۵ آذر ۱۳۹۸
عزیز..
متاسفانه شرمساری تان سر تیاتر شپش و رویای
نیمه شب تابستان تجربه کردم...
به نظرم باید کارهای به این شکل تیاتر مولوی
اجرا بره...
از مولوی انتظار شانس را داریم..
۰۶ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گویی جمعی از دختران همکلاسی یک مدرسه را خواسته باشی که به جای رفتن به مدرسه در صبح برای شرکت در یک جلسه تقویتی به سالن شماره دو عمارت نوفل لوشاتو بروند . از معدود اجراهایی بود که نمیتوان باور کرد نقشها با هدایت یک کارگردان بازی شده است . بسیار واقعی و طبیعی . به عنوان یک تجربه نو در دیدن تاتر از دست ندهید .
به نظرم بازیگر مناسبی (سامان دارابی ) برای نقش آقای براون انتخاب شده . تمام سادگی و بی ریایی یک انسان برای در آرامش زیستن . اما لازمست از خود بپرسیم آیا تنها هدف ارزشمند زندگی کسب آرامش است ؟ مردم سوییس پس از ژاپن بیشترین امار خودکشی را دارند و دلیل اصلی آن داشتن یک زندگی سرتاسر در آرامش و بدون فراز و نشیب است . نکته دیگری که از نمایش قابل استنباط است اعتماد گریز ناپذیر آقای براون به پرستار به دلیل قرار گرفتن در یک رابطه عاطفی و احساس صمیمیت با او و بیان پاره ای از خاطراتش است که همین اعتماد نا به جا منجر به فرار او از بیمارستان پیش از رسیدن اقوامش می گردد که از ابتدا از آنها پرهیز می کرد .
شاید بتوان مضمون این نمایش را به ابلوموفیسم نزدیک دانست .
بهره مند شدم از نظرتان دوست عزیز ...
۲۰ آبان ۱۳۹۸
برای من "دغدغه" و نگاه شخصی در کارگردانی مهم است. اینکه با نگاه به پیرامونم ببینم امروز چه دیالوگی را بین تئاترمان و مردم برقرار کنیم بهتر است .... به چه نیاز داریم که طرح کنیم تا کمی اندیشه، کمی هم دردی ... کمی همراهی روی صحنه ی تئاترمان برای مردم (تماشاگر) شکل بگیرد ... و بعد می گردم و می خوانم تا در متنی ایرالنی یا خارجی بیابم آنجه نزدیک به ذهن خودم باشد ... در فالومی، خرده نان و همین سکوت سفید متن خارجی انتخاب شد و فردا شاید متنی ایرالنی از نویسندگان ایرانی یا از خودم به روی صحنه بیاید ... امیدوارم پاسخ تان را گرفته باشید ...
۲۰ آبان ۱۳۹۸
سپاس . پیگیر کارهای خوب شما هستم .
۲۰ آبان ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید