تیوال علیرضا علی پور | دیوار
S2 : 05:36:08
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
وقتی خواب میبینیم زیاد داستان یادمون نمیمونه ولی حس و فضای رویامون باقی میمونه . بعد از لانچر 5 باید بگم میشه هنر خوب بازیگری رو در این کار دید . استفاده از دکور ساده و کارامد و نورپردازی هوشمندانه و صد البته کارگردانی خوب از دیگر ویژگیهای برجسته این اجراست .
شکیب شجره بازیگر تضمین شده ای ست به نظرم .. اما خب باید کلیت اثرهم قابل قبول باشه .. امیدوارم اینطور که گفتید نمایش جذابی ببینیم
۲۶ شهریور
کار ضعیفی بود متاسفانه با وجود زحمتی که بازیگران کشیدند کارگردانی و بیان ها آزاردهنده بود برای من
۰۲ مهر
باخانوم مقدم کاملا" موافقم .البته یکی از دلایل انتخاب این کار بخاطر کارگردانی یک خانوم برای کار بود و این خیلی خوبه.اما کاش کار اینقدر سست نبود
۰۴ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش شک i
با توجه به ریتم تند دیالوگها و ادبیات قدیمی آن امکان فهمیدن و دنبال کردن داستان دشوار است . وقتی لباس سفید به تن بازیگران دیده شود پس قرار است خونی ریخته شود و این پیش بینی تا حد زیادی در کارهای آقای کوشکی قابل تشخیص است .
خوب شاید چون به طور معمول هر هنرمندی در هر حیطه هنری امضایی داره برای اینکه خودش باشه
۲۳ شهریور
و شاید هم امضا کارگردان است
۲۴ شهریور
انجام دادن یه کار تکراری امضا نمیشه البته.
۲۴ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از سابقه بازی خوب آقای امین طباطبایی در نمایش " ماراساد " به دیدن این نمایش رفتم و همچنان از بازی خوب و پرمایه ایشان لذت بردم . هرچند باید اعتراف کنم سایر بازیگران هم با همه توان خود در صحنه بودند . کار قابل تقدیری است .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هنر فضایی است که در آن امکان خلق است و به ظهور رسیدن آنچه که پیش از این نبوده است . تاتر یکی از کاملترین اینهاست . هیجان روبرو شدن با پدیه ای نو هیجان دلچسبی است . در نمایش " من تاجی ام " شاهد چنین کیفیتی هستیم . استفاده از موسیقی اصیل و فاخر ایرانی به همراه نقاشیهایی که ریشه در وهم و خیال فنا ناپذیر آدمی دارد در خلق برشی از زندگی یکی از نوادگان صاحب منسبی از سلسله قاجار بسیار به جا و تاثیر گذار است .
اما برسیم به آن نقطه عطفی که این نمایش را کمی متفاوتر می کند و می تواند نقطه شروع و بالندگی در عرصه تاتر شود . همانطور که صعود و افول و وقفه در نتهای موسیقی به زیبا شدن آن کمک می کند در دیالوگ این کار نیز شاهد چنین تکنیکی هستیم با ادبیات خاص و دشوار دوره قاجار که به هر چه ته نشین شدن حس آن دوره در روان بیننده کمک شایانی می کند . به حق که تاجی نمایش از عهده ... دیدن ادامه » این کار سخت خوب برآمده است .
دیدن این نمایش را به همه علاقمندان و دست اندرکاران تاتر با هدف یادگیری عرصه ای مملو از خلاقیت توصیه می کنم .
طنزی بسیار شیرین و دلچسب با بازیهای خوب و گیرا . سخت گیرترین ها برای خندیدن تسلیم این نمایش خوب خواهند شد .
تئاتر هامون، ندا و علی دهبان این را خواندند
سپاس خوسحالم که کیفشو بردید نوش جان
۰۵ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش مگس i
از معدود اجراهایی که بسیار لذت بردم و تماشای آنرا به همه دوستداران تاتر توصیه میکنم .
صبا صالحیان، celine و ندا این را خواندند
رضا تهوری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرضا علی پور
درباره نمایش دروغ i
بدون وارد کردن نقد جدی به کل اجرا در طراحی و انتخاب رنگ لباس خانم مستوفی میتونست دقت بیشتری صورت بگیره .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بدون زندگی کردن در چنین فضایی از خانواده در دهه شصت امکان نوشتن چنین نمایشنامه دقیقی وجود ندارد . به همه جزییات خوب پرداخته شده و با وجود شلوغی در دیالوگها بر خلاف اجرای " پروانه الجزایری " امکان دنبال کردن خط سیر این دیالوگها وجود داشت و از نظم بهتری برخوردار است . من از دیدن این نمایش خوب لذت بردم .
از نمونه کارهایی که چند نفر با هم در حال دیالوگ همزمان و شلوغ هستند . خب مخاطبین خاص خودش را دارد . طراحی دکور خلاقانه و خوب هست که با دادن درجه آزادی بیشتر به تنها در صحنه امکان ایجاد سه فضا در یک صحنه را بوجود آورده است .
علیرضای عزیز
سپاس از حضورتون
۱۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در معدود اجراهایی هنر بازیگری ، کارگردانی ، متن ، دکور و موسیقی به یک اندازه خوبن . " کمیته نان " برای من چنین ویژگی داشت و از دیدنش لذت بردم . هم از ته دل خندیدم و هم متاثر از شرایط دشوار زندگی خانواده های کرد شدم . دیدن این نمایش جذاب رو به همه دوستداران تاتر توصیه می کنم و از همه عوامل اجرا تشکر می کنم .
علیرضا عزیز
پاسس از حضورتون و ممنون که نظرتونو درج کردین
۳۱ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوبه که انتقاد ما از اجراها به عنوان دوستداران تاتر به بهبود اجراهای بعدی کمک کنه . مدتیه که سعی میکنم احساس و میزان رضایتم را با تشویق یا عدم تشویق در پایان هر اجرا نشون بدم که خب این عکس العمل هر چقدر صادقانه تر باشه برای عوامل اجرا بهتره . باید بگم نتونستم این کار رو تشویق کنم .

صداهایی در زمینه پخش میشه که یا شدتش بالاست یا صدای بازیگر پایینه طوری که دیالوگ به سختی قابل شنیدنه . امیدوارم سایر کارشناسان بتونن با نظرات حرفه ای و مفیدشون به بهبود این اجرا در شبهای آتی کمک کنند .
نظر شما کاملا درسته .... متاسفم .... ازتون می خوام باز هم کار رو ببیند تلاشم رو کردم ایراد ها برطرف بشه
۲۴ اردیبهشت
سپاس
۳۱ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازیها بسیار روان و واقعی است و بازیگران در انتقال حس موضوع نمایش موفق هستند . از همه عوامل اجرا برای چنین کار خوبی تشکر میکنم .
فرزاد جعفریان و محمد جواد این را خواندند
مریم و گروه نمایش موج این را دوست دارند
سپاسگزاریم
۲۶ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب قبل شروع نمایش از دوست کنار دستیم پرسیدم به نظرت چرا تاتر رو مردم دوست دارند ؟ گفت چون زنده است . من گفتم یه دلیل قوی تری داره و اون اینه که همه ما در زندگی نرمال خودمون گاهی وقتها از این که خود واقعی مون نباشیم و مثل یک بازیگر با دیگران بازی کنیم خوشمون میاد . در تاتر شاهد این بازی با مهارت و جذابیت بیشری هستیم و بی شک بازیگران این نمایش فوق العاده هستند .
تنها چیزی که در نمایش ندیدم بازی بود ، بازی در حد نمایش های کمدی درجه ۳ البته با احترام به همون کارها
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهد طنز نو و خلاقانه ای در این اجرا بودم که با ظرافت نقدهای مناسبی نسبت به سیستم قضایی داشت .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در کل اجرای خوب و گیرایی بود . به خصوص در ابراز خشونت ، آقای صابر ابر صداقت واقع بینانه ای داشت . فقط با مخاطب قراردادن تماشاچی در حین این اجرا موافق نیستم و اینو یه جور تعامل نمی بینم . عکس العمل ما نسبت به پرسشهایی که به حریم خصوصی مان مربوط میشه در حضور دیگران و یا به طور خصوصی میتونه کاملا متفاوت باشه و قابل اطمینان نیست .
امیر، رضا غیوری، حمیدرضا مرادی و ساناز ب این را خواندند
اشکان حامد غلامشاهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاید این اجرای دونفره در یک سالن به مراتب کوچکتری اجرا می شد بهتر بود چون امکان تمرکز بیننده و جلوه کار بیشتر می شد . کسانی که به سالن بزرگی چون ناظرزاده میان انتظار کار بزرک و دکور قوی تری دارند . به نظرم از جهت اقتصادی و بهینه کردن اجرا کارشناسی نشده و برعکس با بالا بردن قیمت بلیط سعی در جبران این کاستی ها شده است . میتونست این نمایش در سالن کوچکتر با قیمت بلیط ارزانتر نتیجه بهتری بده .
امیر، سپیده و زهره مقدم این را خواندند
نیلوفر، اتا و وحید این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک اثر هنری خوب لازمست علاوه بر داشتن خلاقیت و تکنیک در ارایه آن قابلیت انتقال مفهموم را به بیننده داشته باشه یا حداقل در بروشور در هنگام ورود تماشاچی به سالن توضیحی برای درک بهتر اجرا بده . قطعا کارگردان از پیچیده گی کار خود مطلع هست ولی شاید درک اجرا تنها برای مخاطبین خاصی کافی بوده است . من توصیه میکنم عوامل اصلی نمایشها نیز در کنار سایر تماشاچیان مرتب تاتر ببینند تا از نزدیک حس بیننده را درک کنند . داشتن درک واقع بینانه ای از شرایط اجتماعی و روانی روز مخاطبین به رونق تاتر کمک زیادی خواهد کرد .
اجرای جالب توجه ای بود . دکوراسیون و طراحی داخلی نرمال کافه محل نمایش با موضوع اجرا هماهنگ است . قرارگرفتن تماشاچی در داخل صحنه اجرا و نزدیکی او به بازیگران و حتی خارج کردن تماشاچی از حالت انفعال متداول بسیار خلاقانه و جذاب است . برای همه دوستان آرزوی موفقیت و تداوم چنین اجراهایی در سایر کافه ها دارم .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این سرزمین متشکل از قومهای متفاوت و متنوعی است و زیبایی آن به حفظ و اهمیت دادن به همین تفاوتهاست . اینکه بتوانی رفتارها ، منش ها و گویشها را همانطور که هست به بیننده علاقمند نشان دهی کار بزرگی است که حداقل نتیجه آن احیا و تقویت پیوند این اقوام بزرگ و زیباست . به همه عوامل نمایش تبریک میگم و ازشون سپاسگزارم .
ما هم از شما بابت حضورتون سپاسگزاریم
۰۶ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش خوب و روان به نظرم یک پیام خیلی مهم داره :

" زندگی با بینش حفظ حریم خود به هدف ایجاد آرامش و عدم تعامل با محیط بیرون از خود منجر به کرختی و کسالت و عدم رضایت کامل خواهد شد . "

امیدوارم عوامل اجرا دعوت منو به " کافه خونه " بپذیرند و اجازه بدهند پذیرایی درخور ایشان ارایه کنم .
ممنون از نظرتان درباره ى نمایش و دعوتتان دوست عزیز ... امیدواریم در فرصتى مناسب بتونیم خدمت برسیم.
۱۷ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید