برای پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال عماد | دیوار
S2 : 17:29:23
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
عماد
درباره نمایش کوروش i
امروز تلگرام قطع شد، درست همین امروز این نمایشو دیدم ، چقدر دیالوگ های کوروش کبیر برام جالب بود که میگفت تفتیش عقاید ممنوع ، همه در انتخاب ازادن، چیزهایی که امروز رویاس روزی یک اصل این مرز و بوم بوده . ممنون خانم صابری ، شاید صدای هق هق گریه ای که تو تاریکی سالن به گوش میرسید درست حکایت همین روزهاس که تو تاریکی فقط صدای گریه ای از اعماق وجود میاد که داره به حال و روز امروزمون گریه میکنه
عاطفه گندم آبادی و نگین این را خواندند
Royah، نسیم بهشتی و ...Amir... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
2 عدد بلیط 24 خرداد ساعت 18:30
09192226732
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کار خوب ، گوشنواز و چشم نواز اونم از بچه های شهری که توش گوشنوازی ممنوعه
روح اله و زهرا پوررضا این را خواندند
رضا تهوری و Ashvini این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عماد
درباره نمایش فرشته‌ مرگ i
کار خوبی بود ولی زیر نویس خیلی ناهماهنگ بپخش شد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حکایت خرید بلیط جشنواره هیچ وقت تموم نمیشه ، هر سال منتظریم سال آینده بهتر بشه اما افسوس ، امروز از لحاظ فنی و سایت تیوال بسیار عالی بود ، اما وقتی به ظرفیت قابل خرید نگاه میکنی حسابی افسوس میخوری تالاوحدت همکف ردیف 14 به بعد ، سالن اصلی تیاتر شهر 4 ردیف اخر ، سالن سایه یک ردیف و نیم! خلاصه یک جورایی کمتر از 20 درصد هر سالن به عموم مردم تعلق داره و ما بقی به دعوتی ها و کسایی که خودی هستن اختصاص داده میشه . جالب اینجاست که تو این شرایط دقیقا کسایی که پول بلیط میدن بدترین جاهارو برای دیدن نمایش بدست میارن امید وارم امسال مثل پارسال با بلیط پشت درهای تالار وحدت نمونیم
سلام من دقیقا هشت و بیست دقیق توسایت بودم هشت ونیم که باز شد فقط ردیفهای آخر تاترهایی که اعلام اتمام کرده مانده بود منم مثل پارسال نگرفتم جشنواره تاتر باشه و مهمانهای مثلا فرهنگی دوستان و آشنایان خودشون
۲۸ دی ۱۳۹۵
فقط دو ردیف اخر رو برای فروش گذاشتن...این اصلا منصفانه نیست...من هم دقیقا بخاطر همین موضوع بلیطی خریداری نکردم...
۲۹ دی ۱۳۹۵
واقعا مسخره‌س. پیدا کنید پرتقال فروش رو؟
یعنی یک‌پنجم ظرفیت هر سالن پیش‌فروش اینترنتی میشه؟ اون هم ردیف آخر؟
بقیه‌ش چی؟ بلیت مهمان هست یا فروش حضوری؟
۲۹ دی ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا از برنامه فروش بلیط ها اطلاعاتی داده نمیشه ، ؟؟؟.
سیدحامد توانگر، حمید عظیمی و ذوق زده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره تیاتر تموم شد ، با همه مشکلات و بی نظمی ها دلم براش تنگ میشه و انگار نمیدونم فرداشب چیکار کنم، باید وایسیم تا سال بعد و امید وار باشیم دیگه مشکل بلیط فروشی نباشه ، دیگه مشکل تاخیر تو اجرا نباشه ، دیگه نگران نباشی به خاطر تاخیر نمایش اول نمایش دوم و از دست بدی دیگه لازم نباشه برای ورود به تالار وحدت توی فشار له بشی.
اما با همه اینها خوبه که این جشنواره هست و میشه شبهایی تیاتری و سپری کرد
فرشید بزرگنیا و شادی بهرامی این را خواندند
ریحانه و نگار موسوی حسب این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عماد قاسمی
درباره نمایش فاجعه i
کار که تموم شد با خودم فکر میکردم که واقعا اگه این کار ماهیت ضد آمریکایی نمیداشت بازم اجازه شرکت بهش میدادن!؟، تو خیلی از کارایی که دیدم بازیگر از تمام وجودش برای بیننده توان میذاشت اما انگار اینها فقط دلشون میخواست این 1 ساعت تموم بشه و بگن یک اجرایی کردن، اما مطمینم خودشونم نفهمن که چه افتخاری نصیبشون شده که تو سالنی اجرا کردن که چند شب پیش اقای دادگر توش اودیسه رو روی صحنه برده ، مطمینم خود اینها هم نفهمیدن چه افتخاری نصیبشون شده که آقای نعیمی تماشاگر اجراشون بود.
در هر حال امید وارم تو این فرصتی که تو ایران بودن تونسته باشن به دانش تیاتر خودشون اضافه کنن.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حکومت کردن یعنی راهبرد مردم نه کشتن مردم
ذوق زده و شایان محمدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عماد قاسمی
درباره نمایش اودیسه i
چقدر خوبه وقتی یک کاری تموم بشه تازه کار مخاطب شروع بشه، جنبه های مختلف کار و تو ذهنش بیاره و بهش فکر کنه تا جایی که خودشو توش پیدا کنه
خوشحالیم که نظرتون رو جلب کردیم . ممنون از کامنتتون
۰۶ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
8 تا بازیگر و 8 تا صندلی و نور و دیگر هیچ!!!
یک صحنه تاریک و خالی که فقط چندتا صندلی توش بود! نه دکوری نه هیچی یعنی همینجوری میخوان 90 دقیقه برنامه اجرا کنن ؟ چیزی که از ذهنم تو لحظه اول دیدن صحنه این تیاتر گذشت ، ولی خوب 5 دقیقه نگذشته بود که جذب کار شدم کاری بدون دیالوگ و با اجرای فرم های هنرمندانه از بازیگرای ژاپنی، استفاده هنرمندانه از نور و توانایی بازیگرا نشون داد که میشه فقط با 8 تا صندلی هم اجرا خوبی داشت.
#####خواهش می کنم اینو بخونید#####
اینی که میبینید داره میخنده و اسم اکانت منه در واقع منم بعد از افتادن یه اتفاق.بله خودمم ، م.م.ر. تیوال البته اگه کسی منو یادش باشه!به هر حال!
الان شاید فکر میکنید جای این نوشته زیر این پست نیست خوب بله معلومه که ربطی به این پست نداره اما جلوتر که بریم میگم چرا اینجا گذاشتمش.
دوست نداشتم کار به اینجا کشیده بشه تا اینکه حرف هایی برای نزدن زیاد شد _ ای کاش اینطور نبود ، و حسرتی! _ وگرنه تو ذهنم بود خیلی بهتر از اینها به این قضیه بپردازم ، در واقع قضیه رو حل کنم نه با این میزان ناراحتی از تیوالی ها خداحافظی کنم.
ول کنید این حرفا رو!اون اتفاق خنده دار بن شدن اکانت م.م.ر. بیچاره بود که همین الان یادش هم میفتم خندم میگیره.من به سر جدم قسم فقط یه کلمه حرف داشتم و اونم این بود همیاری با شخصیت(!) تو حق نداری افسوس بخوری به خاطر نحوه فروش بلیت و فقط باید عذرخواهی بکنی همین!اصل نوشته من هم موجوده.منکر تند و تیز بودنش اصلا نمیشم و دفاع هم میکنم از این موضعش ولی ابدا نمیذارم کسی بگه این نوشته توهین آمیز بوده که اصلا اینطور نیست.تند و تیز مینویسم چون الگوهام برای اعتراض آدمای تند و تیزی اند و م.م.ر. نیستم اگه تا آخر عمرم از این موضع اعتراضیم کوتاه بیام که اصلا تئاتر و هنرمند فقط اعتراضه و تلاش برای بهتر کردن هرچیزی که هست.درباره اون نوشته چیزی بیشتر نمیگم.خودتون میتونید این پایین بخونیدش و قضاوت کنید حقش بن شدن نویسندشه یا نه(دقت کنید ، من بن شدم.یعنی الان با اکانت م.م.ر نه میتونم کامنت زیر پست دیگه ای بذارم نه پست جدیدی ارسال کنم.این با حذف شدن فقط یه نوشته فرق عمده داره.) فقط میخوام این آخر کار یه حرف با همیاری بزنم چون میدونم دیر یا زود این کامنت هم میخونه و پاکش میکنه و این اکانت جدید رو هم بن میکنه:

مدیران تیوال.مدیران زحمتکش سایت فرهنگی.شما رو به هر کسی اعتقاد دارید.شما رو به همه لحظه های خوبی که توی زندگیتون با دوستان و شاید معشوقه هاتون داشتین قسم میدم.شما رو به تئاتری که ادعای حمایت ازش رو دارید قسم میدم.شما رو به هنر قسم میدم.به شرف انسانی قسمتون میدم.به فردیت گمشده ی مردم سرزمینم قسمتون میدم.به رویاهای خواب دیده و ندیده ی انسان ها قسمتون میدم.هیچوقت ، هیچوقت ، هیچوقت مروج فرهنگ انفعال نباشید.همین.

هوای فردا دوده، آبیه، زرده، سارین وُ خردله؛ رنگین‌کمونِ نجاسته.
تا ... دیدن ادامه » میتونی بخند بچه...
دوست دارم!نوشته ی مذکور:

"
**برای تیوال و تیوالی‌ها**

حجم توهین ها و رفتارهای ناشایست از سوی تیوال کمی دارد از حد خودش تجاوز می کند و تحملش دیگر به این سادگی ها ممکن نیست.سانسور نظرها و برچسب تیوال باشد سر جای خودش _ سر جای خودش یعنی باشد همانجایی که تیوال ابدا برایش پاسخگو نخواهد بود ، این هم روحیه ی مدیریتی است دیگر ، خود مرکز عالم پنداری _ مسئله فروش بلیت جشنواره یک کمدی تمام عیار شد با این کامنت مفصل همیاری:
"امروز برای ما در تیوال هم شوق بود و هم افسوس."
افسوس؟!اصلا شما اینجا نیستید که افسوس بخورید!شما اینجایید که عذرخواهی کنید ، خیلی هم جدی عذرخواهی کنید از زمان هدر رفته و اعصاب لگدمال شده ی کاربران.مگر بنگاه خیره باز کرده اید که اینطور حق به جانب حرف می‌زنید؟!چرا بحث اصلی را در این کامنت گهربارتان کم رنگ می‌کنید؟!کجا مسئله ی اول و دغدغه ی مهم روز فروش بلیت فروش نرفتن صندلی های ردیف های جلو بود _ نه که نبود!نه!ولی اصل کار این نبود! _ ؟!اصل کار ضعف سرور های سایت تیوال بود که پنج ساعت از وقت اینهمه آدم را گرفت!
"مسلما جسارت و دگرگونی عادت‌ها و روش‌های سنتی همیشه با حاشیه‌ها و اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای نیز همراه است. بر پایه این توضیح از آن بخش از کاربرانمان که دچار این دشواری بودند پوزش خواسته و امیدواریم همچون طول سه سال و نیم گذشته و با تکیه بر صبر و درک شما مسیر خلاقیت و نوآوری در خدمات را ادامه دهیم."
فرافکنی ستودنی جهت کاهش عذاب وجدان!آفرین به شما که انقدر خلاقید!روحیه مدیریتی و حق به جانب بودن موج میزند!خلاقیت چیست؟مگر اصلا درباره خلاقیت صحبتی کردیم؟کامنت شما در ستایش خودتان است یا درباره توضیح مشکلات به وجود آمده؟!مثلا این سه خط قرار است ندامت شما را نشان دهد!همه اش که شد تعریف و تمجید از خودتان و امید به خفن تر شدن(!) خودتان!
باز هم می گویم شما فقط باید عذرخواهی کنید!نه باید از خلاقیتتان(!!!) حرف بزنید نه بهانه ی حاشیه ها و اتفاقات پیش بینی نشده(!!!) بیاورید!اصلا حق ندارید اینگونه صحبت کنید!کدام اتفاق پیش بینی نشده؟اگر نمی توانید پیش بینی کنید که برای جشنواره فجر "نوع خاصی از هجوم اینترنتی" ( :)) ) در راه است که کلا تخته کنید در این سایت را برود پی کارش!هرکسی که یک بار ، فقط یک بار بلیت جشنواره را خریده باشد می داند چه شلوغی در خرید بلیت وجود دارد.این بهانه ها چیست؟!این ترس از عذرخواهی آدمیزادی(!) چیست دیگر؟!
قصه نگو تیوال عزیز!فقط بهم بگو آخر قصه ات کلاغه به خونه اش میرسه یا نه!
+ راستی آن دوستی هم که می گوید اینجا سوئیس نیست واقعا برود یک فکری برای این تفکرش بکند!100 هزار نفر دسترسی به یک سرور اصلا رقمی حساب نمی شود.هستند سایت های ایرانی دیگری که رقم بالاتری از این دسترسی را به راحتی فراهم کرده اند که نه گوگل اند و نه فیسبوک!به این راحتی ها پذیرش زور و کوتاه آمدن از حقِ خود نوبر است.
+ + در همان روز اول 4500 بلیت فروش رفته.من می گویم 2000 تایش در پنج ساعت ابتدایی باشد.هر فرد هم 20 بلیت خریده باشد ، لا اقل 100 کاربر در همان ساعات ابتدایی خرید داشته اند.از این 100 تا ، 50 تایشان هم کسانی باشند که در تیوال می‌نویسند.خوب ، کو؟کجاست اعتراض؟فقط یک کامنت اعتراضی و چند جواب زیرش!کو پرچمتون؟کجاست مردم بی لبخندتون که برخیزد؟عصبانیا!چی شدیم ما؟تازه اینجا محل گذر مخاطبان تئاتر است ، هنر معترض!!!وقتی در جامعه 100 هزار نفری به این کوچکی و با کمترین میزان تفاوت نظرات ، اعتراضی علیه اشتباهات وجود ندارد دیگر چطور باید به تغییر جامعه ای که رنگارنگ است امید داشت؟هیچ آینده‌ی روشنی برای این سرزمین رقم نمی‌خورد با این روحیه ی اعتدال(!) و امید(!) که حرکت کردن بین درست و غلط اعتدال نیست و امید داشتن در این شرایط تنها مسکنی برای فراموشی دردها و فرار کردن و پاک کردن صورت مسئله است.به خیالمان روشنفکر هم هستیم.قشر هنردوستِ منفعل ، بود و نبودش هیچ فرقی نمی کند.
"
۱۵ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
_ "دینی که باشمشیر گسترانیده شود با شمشیر نیز فرو خواهد نشست"
====================
_"جای دین دل است و دلیل دین عقل"
امیر علیمرادی، فائقه معتمدی و ذوق زده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کار بسیار زیبا و تاثیر گذار از دفاع مقدس
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر نمایش خوبی بود و چقدر لذت بخش که اقای خاتمی و اقای صالحی هم حضور داشتند،اما دلم میخواد مثبت نگاه کنم فقط این حضور و در کنار مردم بودن ببینم ،نه انتخاب زیرکانه ای که امیر کبیر بودن زمان رو در دل مردم تداعی کنه ، کی میدونه سیاست چیز پیچیده ایه شایدم بودِ و در دم صداش خاموش شد ، وشایدم میرزا اقاخانی در لباس میرزا تقی خان در هر حال من دلم میخواد خوشحال باشم به عنوان بک علاقه مند به تیاتر که رجال سیاسیم کنار خودم تو تیاتر میبینم
چه اجرایی ی ی ی بوده بابا!!! دوستان به جایِ ما!
۰۲ بهمن ۱۳۹۴
اره انصافا فضای خیلی خوب و لذت بخشی بود
۰۲ بهمن ۱۳۹۴
az didan in namayshe ziba besyar lzat bordam alie ali bood ta modatha in namayesh dar khaterm mimanad
۰۲ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چه سودی داره گردن کشیه گندم وقتی زیر سنگ اسیاب باشه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عماد قاسمی
درباره نمایش بهمن i
"یکهو دیدم دور تا دور صحنرو دیوار کشیدن، تا اونجا که دیگه صحنه پیدا نبود، تماشاگر ها زول زده بودن به دیوار و هیچی نمی گفتن "
حکایت سکوت تماشاگر در مقابل بازیگر ، کارگردان و نویسنده ای که ماها تلاش میکنه و بعد با دیوار های بزرگی سر راهش روبرو میشه و هیچی نمیگه چندان هم عجیب نیست.
عوامل پشت صحنه ای که اول از همه رای به اجرای نمایش دادن ، بازیگرا، کارگردان و حتی خود نویسنده که متنو به اسماعیل تشبیه کرده بود هم در مقابل تهدید سکوت و سازش کرد تهدیدی که از یک به اصطلاح خودی بهشون تحمیل شد. همه یک درد مشترک داریم یا یک نقطه ضعف مشترک و اون وابستگی به زندگی و نیاز به گذران زندگی هشتش.
چه بازی ای خواهد گرفت از انسان کسی که ابزار این وابستگی تو دستاش باشه بازی ای که بهترین کارگردانها نمی تونن از بهترین بازیگرها بگیرن بازی ای که حتی توش خودتو انکار ... دیدن ادامه » کنی.ممنون و خسته نباشید بابت اجرای خوبتون
عماد قاسمی
درباره نمایش مترسک i
ساعت حدود 8 و 5 دقیقه بود و تو حیاط تالار انتظامی تعداد کمی ادم نشسته بودن ، چند نفری اومدن از در تو ، حتما اومدن تیاتر ببینن اتفاقا اومدن سمت من :
-آقا ببخشید اینجا کافی شاپ داره
- بله طبقه بالا
نه اومده بودن برن کافی شاپ! ، ساعت دیگه 8 و رب شد و وقت اجرا بود که اقای خامنه ای خیلی موادبانه عذرخواهی کرد و خواست چند دقیقه اجرارو به دلیل ترافیک شدید قیطریه عقب بندازیم.
در نهایت اجرا با حدود 10 دقیقه تاخیر شروع شد، فضای فوق العاده ای بود ، یک روشن فکر ، یک مذهبی، یک تاجر و یک رعیت ، و یک مترسک اره به نظر همه جامعه تو همین صحنه کوچیک جمع شده بودن و آینه زندگیمون بودن، افسوس که فقط 8 9 نفر اومده بودن این آینه رو نگاه میکردن گاهی وقتا مردم آینرو دوست ندارن چون حقیقت و میگه درست مثل ملکه یخی تو سفید برفی.
با خودم گفتم حتما جمعیت کم به خاطر شب اول محرمه و با این باور ... دیدن ادامه » تیاتر و دیدم و لذت بردم ، اما درست وقتی تیاتر تموم شد و تو خیابون اندرز گو به سمت خونه راه افتادم دیدم نه فست فودی ها و بستنی فروشی ها و کافی شاپ ها پر از ادمه واقعا چرا تو منطقه ای که کمترین ساندویچ از 15 الی 20 تومن برات هزینه داره فقط 8 9 نفر حاضر بودن پول بلیط 15 تومنی بدن.
انگار واقعا ادمها به صندوقشون عادت کردن و این قشر رعیته که حاضره صندوقشو بشکنه، شاید برا همینه که وقتی یک اجرا تو سالن های محقر تیاتر شهر برگذار میشه و ادمایی که ماشینای یک میلیاردی ندارن هر جور شده با مترو و بی ارتی خودشونو به سالن میرسونن و حتی رو اون صندلی های سفت و چوبی میشینن ساعتها تیاتر میبینن .
سرتونو درد اوردم ، خلاصه تیاتر خوبی بود خسته نباشید خدا قوت
ممنون آقای قاسمی عزیز
من هم اغلب شب ها که از اجرا بر می گردم به همین فکر می کنم

بی تباران انبوه اند
مگر از کومه بر آید دودی
۲۳ مهر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عماد قاسمی
درباره نمایش مترسک i
ساعت حدود 8 و 5 دقیقه بود و تو حیاط تالار انتظامی تعداد کمی ادم نشسته بودن ، چند نفری اومدن از در تو ، حتما اومدن تیاتر ببینن اتفاقا اومدن سمت من :
-آقا ببخشید اینجا کافی شاپ داره
- بله طبقه بالا
نه اومده بودن برن کافی شاپ! ، ساعت دیگه 8 و رب شد و وقت اجرا بود که اقای خامنه ای خیلی موادبانه عذرخواهی کرد و خواست چند دقیقه اجرارو به دلیل ترافیک شدید قیطریه عقب بندازیم.
در نهایت اجرا با حدود 10 دقیقه تاخیر شروع شد، فضای فوق العاده ای بود ، یک روشن فکر ، یک مذهبی، یک تاجر و یک رعیت ، و یک مترسک اره به نظر همه جامعه تو همین صحنه کوچیک جمع شده بودن و آینه زندگیمون بودن، افسوس که فقط 8 9 نفر اومده بودن این آینه رو نگاه میکردن گاهی وقتا مردم آینرو دوست ندارن چون حقیقت و میگه درست مثل ملکه یخی تو سفید برفی.
با خودم گفتم حتما جمعیت کم به خاطر شب اول محرمه و با این باور ... دیدن ادامه » تیاتر و دیدم و لذت بردم ، اما درست وقتی تیاتر تموم شد و تو خیابون اندرز گو به سمت خونه راه افتادم دیدم نه فست فودی ها و بستنی فروشی ها و کافی شاپ ها پر از ادمه واقعا چرا تو منطقه ای که کمترین ساندویچ از 15 الی 20 تومن برات هزینه داره فقط 8 9 نفر حاضر بودن پول بلیط 15 تومنی بدن.
انگار واقعا ادمها به صندوقشون عادت کردن و این قشر رعیته که حاضره صندوقشو بشکنه، شاید برا همینه که وقتی یک اجرا تو سالن های محقر تیاتر شهر برگذار میشه و ادمایی که ماشینای یک میلیاردی ندارن هر جور شده با مترو و بی ارتی خودشونو به سالن میرسونن و حتی رو اون صندلی های سفت و چوبی میشینن ساعتها تیاتر میبینن .
سرتونو درد اوردم ، خلاصه تیاتر خوبی بود خسته نباشید خدا قوت
محمد شفائی و زینب.ج این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عماد قاسمی
درباره اپرای عروسکی مولوی i
سلام دوستان اگه کسی بلیط اجرای مولوی رو داشته باشه ممنون میشم من بلیط بهم نرسیده
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عماد قاسمی
درباره نمایش مسخ i
سلام ،اگه کسی اطلاعاتی داره میشه یکم درباره فضا و داستان نمایش توضیح بده
زهرا مودتی و سعید یوسفی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید