تیوال نیو | دیوار
S3 : 22:11:43
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نیو
درباره نمایشنامه‌خوانی مصاحبه i
خیلی دودل بودم که بنویسم یا ننویسم. بنابراین بیشتر سعی میکنم عادلانه نظرمو بدم.
اولا که شب اول نمایش رودیدم و فهمیدم که چقدر همه چیز متفاوته. متن نمایش رو دوست داشتم. بازی بخش آقایان رو بیشتر دوست داشتم و علی الخصوص امین میری. نمایشهایی که با یک داد یا جیغ صحنه تاریک میشن و نمایش تموم میشه منو یاد تاتر قدیمیا می اندازه مثل تاتر تو مدرسه. این تاتر یجورایی انگار تجربه کارگردانی بود که خواسته با متن خوب و بازیگران خوب یک حرکت موفق تولید کنه. البته چون شب اول رو دیدم نمیخوام قضاوت کنم که کارگارگردان خوب بود یا نه ولی اونشب به نظرم یکم جفت و جور نبود.

نکته طبق معمول آزار دهنده این بود که تاتر 20 دقیقه دیر شروع شد. اون آقایی که تذکر میدن موبایلهاتون رو خاموش کنید اومدن تذکر دادن ولی دریغ از یک غذر خواهی کوچک.
آخر نمایش هم خانم کارگردان از همه عوامل تشکر ... دیدن ادامه » کردند ولی دریغ از یک ببخشید برای دیر شروع شدن تاتر.
من یادمه خیلی قدیمها تو تاتر شهر اگه تاتری 5 دقیقه دیر شروع میشد اسطوره های فرهنگی کشور اول معذرت میخواستن چون این یکی از اصول تاتر بود مثکه الان این اصل مث خیلی چیزای دیگه مهم نیست.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوباره عشق ......
نزدیک به ۳۰ ساله میرم تاتر میبینم. منظورم این نیست که صاحب نظرم یا تاتر شناسم. ولی بشترین چیزی که با دیدن یه تاتر خوب بخصوص با بازی خوب هی میتونم تکرار کنم اینه که بگم ؛ اینا عاشق تاترن؛ ؛‌اینا چقدر عاشق تاترن؛ اینا چه موجوداتین و ...
امشب هم از اون شبها بود. واقعا باید میرفتم دست آقای نادر فلاح رو بعنوان بازیگر میبوسیدم شاید بخشی از قدردانی لازم صورت گرفته باشه چون ۲۵ ثانیه دست زدن خیلی کمه
کار نویسنده رو هم دوست داشتم

یه کار خوب هم صورت گرفت و اون عذر خواهی خانم مسول بابت دیر شروع شدن تاتر بود چون قدیمها تاتر باید سر وقت شروع میشد و اگر نمیشد حتما یکنفر عذر خواهی میکرد ولی مدتها بود این اتفاق نیفتاده بود.

مرسی از تاتر و تاتریا و همه کسانی که برای عشقشون زحمت میکشن

نیو
درباره نمایش طناب i
بسیار دیدنی بود. هم داستان هم صحنه هم بازی ها. همه چی خیلی خیلی عالی است. فقط صدای علی شادمان خیلی جاها کم بود و واقعا صدا به من که در ردیف 5 بودم نمیرسید.در کل پیشنهاد میکنم که حتما این نمایش را ببینید.
نیو
درباره نمایش بوتولیسم i
امشب این نمایش رو دیدم. تازگیها نمایش هایی که قصد دارن اجتماع این روزها رو به رخ بکشن زیاد شدن ولی خیلی ها بیراهه میرن یا نمیتونن تصویر خوبی بدن یا زیادی میرن یا کند هستن . این نمایش خیلی همه چیش خوب بود. هم شکل به تصویر کشیدن جامعه دانشجویی - هم شور صحنه - هم بازی جوانهای قابل تقدیر و حتما کارگردانی قوی که این تیم رو اینقدر خوب و پر تحرک دور هم نگاه داشته. به نظرم از کار قبلی خانم تیرانداز خیلی بهتر بود . این جوانها عالی بودن. فکر میکنم در مجموع خانمها بهتر از آقایون بودن ولی متن و صحنه همه جا جذاب و پر شور بود. دست همگی درد نکنه و خسته نباشید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیو
درباره نمایش پک i
سلام
من در مورد متن و کل نمایش نمیخواهم نظر بدهم. ولی دو نکته ذهن مرا در طول نمایش بسیار اذیت کرد.
1 - نمایش حدود 15 دقیقه دیر شروع شد و ما در حیاط مجموعه در هوایی نسبتا سرد منتظر بودیم. (بماند که در حیاط این مجموعه از دود سیگار خفه میشوی چون هرکسی از این هنرمندان امروزی به خودشان اجازه میدهند در میان هر جمعی و در هر نقطه ای که کیف میکنند سیگار بکشند )قدیم تر ها تاتری های قدیمی اول اجرا بدلیل تاخیر عذر خواهی میکردندول اینجا دریغ از یک ببخشید.
2 - سیگار کشیدن بلا انقطاع خانم بازیگر در فاصله کمتر از 2 متری تماشاچیان را درک نمیکردم. در خیلی نمایشها بازیگران بدلیلی( که نمیفهمم) سیگار میشکند ولی معمولا صحنه دور است و دود به تماشاچی نمیرسد. اینجا ردیفهای جلو بوی سیگار گرفتند من جمله خود من.
در پایان هم گفتند اگر از نمایش خوشتان آمده تعریف مارا بکنید و اگر هم ... دیدن ادامه » خوشتان نیامده """بازهم تعریف مارابکنید جای دوری نمیرود""""
به نظرم اصلا حالت حرفه ای نبود.
با تشکر
پرند محمدی، یاسمن پورمهران و فهیمه کوشا این را خواندند
بهزاد م.ا این را دوست دارد
در حیاطی که سر بسته نیست سیگار کشیدن چه مشکلی برای بقیه ایجاد میکنه....تاتر در مواردی به صحنه اوردن بخشهایی از زندگی ادمهاست،همانطور که در زندگی عادی خیای ها سیگار میکشن ،باید در تاتری که قرار هست تصویری از زندگی باشه هم سیگار کشیده شه
۰۳ بهمن ۱۳۹۵
کار نادرست ، نادرسته چه در جامعه چه هر جای دیگه و جایی می تونه به صحنه اومنش توجیه بشه که هدف تلاش در کم شدنش داشته باشه نه تبلیغش .
۰۶ بهمن ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پریشب این نمایش را دیدم. با تماشاچی کم. در کل راضی بودم بخاطر زحمتی که کشیده بودند و تمرین خوبی که کرده بودند. نمیتونم بگم یک نمایش راضی کننده بود ولی ناراضی هم نبودم. متن یک طنز هجو گونه ای داشت که در بعضی لحظات به شوخیهای نامتعارف مبتذل گونه امروزی تبدیل میشد ولی به سرعت تغییر مسیر میداد و به کمدی بازمیگشت. بازیگران مستعد و کارگردانی نسبتا خوب.
در نهایت خسته نباشید میگم به عوامل.
لیلى شجاعى و ramin farzaminia این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من دیشب این نمایش را دیدم. در ابتدا موضوع جالب بود ولی نمایش سرد.
در اواسط بسیار گرم و مطبوع و بازیهای بسیار عالی و دیالوگهای خوب.
کمی درآخر در بخشی که سیاه بازی بود مجددأ کند شدو داد زدن یکی از دو بازیگران ( که شبیه به دو نفر در مجموعه قهوه تلخ شده بودند) بنظرم کمی آزار دهنده بود.
در انتها بسیار دلنشین و مطبوع پایان پذیرفت.

موسیقی زنده بسیار خوب ؛ صحنه بسیار زنده و خوب و پر تحرک
بازیها بسیار عالی
همگی خسته نباشید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیو
درباره نمایش آوریل ۱۹۱۲ i
واقعا خسته نباشید باید گفت به این تیم.
خیلی خیلی خوب بود. شاید موسیقی همراه بازیها زیبایی این تاتر رو بیشتر کرده بود ولی الحق که بازی همه و کارگردانی و صحنه و ... همگی بسیار بدون نقص بودن.
من همیشه با خودم فکر میکنم که کاشکی میشد آخر تاتر ها 1 ساعت تشویق کرد چون با 1 دقیقه تشویق نمیشه قدردانی کافی رو از این همه زحمت و تلاش داشت
بامید روزهای بهتر برای تاتری ها

پانوشت.
در اواخر نمایش 5-8 دقیقه کار کمی طولانی شد. شاید میشد که تکرار کمتر بشه تا ارزش اون افکت ها و موزیک کم نشه و تاثیر گذار باقی بمونه
باز هم خسته نباشید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من تاتر یک ساعت و نیمه کم میرم
ولی بعد از مدتها تاتر قوی طولانی دیدم که انقدر همه خوب بازی میکردند و کارگردنیش خوب بود که بسیار کشش داشت.
همگی خسته نباشید.

ولی مطابق معمول متاسفم که سالن هنوز پر نبود. تبلیغ بیشتری باید بشه روی این تاتر چون حیفه.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از زیباترین اجراهایی بود که تا بحال دیده بودم.
بازیگر بسیار توانا و متن به شیوه تلاقی تهیه شده بود که ذهن را درگیر میکرد.
در ضمن سالن نمایش هم بسیار بیار دیدنی است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید