تیوال نیما نیک | دیوار
S3 : 05:29:51
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
پناه آوردیم خونه مامان منیر(تیوال) :))
تیوال عزیز کاربرایی مثل منو که مدتها بهت سر نزدن و تو روزای سختی یادت افتادنو ببخش..خونه زیاد عوض نشده و مثل قبل تر و تمیزه ..فقط اتاق منو که کسی دست بهش نزده!؟
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیما نیک
درباره مستند تالان i
از گوشه گوشه این سرزمین بغض می بارد!

طبق استانداراد اتحادیه اروپا چهار میلیمتر فرونشست سالیانه خاک یعنی بحران یعنی تشکیل جلسه فوری و انجام اقدامات جدی برای مقابله با آن.
نکته ترسناک اینجاست:فرونشست سالیانه در ایران چند ده برابر این رقم و بطور خاص در دشت خراسان سیصد میلی متر است! نکته ترسناکتر اما بی توجهی و عدم واکنش روسا و سردمداران به این قضیه اس!
تعداد حلقه چاه های غیر مجاز آب طی سالیان اخیر رشدی سرسام آور و نجومی یافته و تالان( چپاول ) آب افسار گسیخته است.
شیره جان ایران در سایه بی توجهی ها سو تصمیمها بیخیالیها فسادها در حال مکیده شدن است . عمق فاجعه روز بروز عمیق و عمیق تر می شود.
بغضی که احیانا با تماشای آشغالهای دوست داشتنی برای مام وطن کرده اید را نگه دارید برای این مستند تکان دهنده زنجموره آور..
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از گوشه گوشه این فیلم بغض می بارد...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیروزی دیده خواهد شد حتی اگر در حدقه چشمان من و تو گیاه روییده باشد..
مصداق بارز این تعریف از یک فیلم سورئال فیلم مسخره باز غنی زاده است. اگه فیلم رو ندیدید این توضیح کمک شایانی میکنه در یک پیش زمینه ذهنی از قبل داشتن و یا حتی انتخاب فیلم برای تماشا..
"در یک اثر هنری سوررئال عناصر به طرز عجیب و غریبی ترکیب شده‌‌اند که بیشتر شبیه یک خواب آشفته یا رویا است تا واقعیت. از آنجایی که فیلم‌های سوررئال مطابق قوانین دنیای واقعی نیستند، پس انتظار دیدن چیز‌های منطقی را نداشته باشید. مثلا از دیدن اینکه قوانین فیزیک، جاذبه زمین، مفهوم خطی بودن زمان و ... در فیلم رعایت نمیشود، شوکه نشوید. در تماشای فیلم‌های سوررئال، ذهنتان را از قوانین طبیعت و دنیای واقعی آزاد کرده و سعی کنید تا مفاهیم پنهان شده در فیلم را دریابید"
شاید به همین خاطر باشد تماشاگر حرفه ای تئاتر که بارها و بارها در صحنه تئاتر شاهد چنین گونه و خصوصیاتی بوده ... دیدن ادامه » با فیلم احساس نزدیکی و آشنایی بیشتری کنه و لذت وافرتری ببره و در عین حال کسانیکه با این قسم صفات در یک اثر نمایشی آشنایی کمتری دارند ممکنه در ابتدا اثر برایشان تازگی داشته باشد و در ادامه یا مجذوبش شوند و به طرفدران این نوع آثار بیفزایند و یا بالعکس کاملا مطرود شده و هنوز فیلم تمام نشده به طرف مسیر خروج نشانه بروند..
داره تلاش میکنه دسته ای رو جدا از دیگران معرفی کنه و بگه که ای مردم همه را با یک چوب نرانید دسته ای هستند که مثل شما هستند اونا هم دلشون خونه از دست بالایی ها اونا هم با هم اختلاف سلیقه و اختلاف نظر دارند..
اگر هم چنین باشد به زعم پدید آورندگان خب کار سختیه این کار..اولا آنچه مخاطب بر پرده میبیند با آنچه که در دنیای واقع میبیند تفاوت دارد ثانیا مرغی که سالهاست از بام ایرانیان پریده اعتماد است...
حسی که از فیلم بیشتر القا میشود نه حس امنیت و آسودگی و غرور بلکه حس نا امنی و دلهره از تک تک افراد فیلم است که به سبب اتفاقات سالیان اخیر بر جان و ذهن تماشاگر ثبت میشود ..کپی نعل به نعل از آژانس شیشه ای و کوشش در قیاس دادنش با آن به لحاظ محتوای مظلوم نمایانه در ذهن مخاطب هم افاقه نمیکند..
در کنار این تلاش عقیم نقش پرداز نقش اصلی فیلم مهدی زمین پرداز هم ضربه ... دیدن ادامه » ای مهلک بر پیکره فیلم میزند .بازی فاقد حس و تصنعی کور سو امید برای باور پذیری و حداقل شنیدن سخنش را از همان اوایل فیلم کور میکند.
بماند که هنوز برای من سواله که چگونه می شود که گروهی که انواع و اقسام فنون خلع سلاح را قاعدتا بلدند در هنگام مواجه با چند بسیجی که سلاحشان راهم گاها کناری گذاشته اند و مشغول صحبت شده اند هیچگونه اقدامی و عکس العملی نشان نمیدن!
حمیدرضا مرادی، ناهید حدادی و نیلوفر این را خواندند
navidjahan، زهرا پوررضا، شاهین و سپهر این را دوست دارند
اوج فیلمنامه 5 دقیقه ی ابتداییه فیلمه...!!! که کلا خانم کیانی هم تو همین 5 دقیقه از فیلم هستند...!و اسمشون اولین بازیگر به درشتی نوشته شده..! آدم با نفوذ سیاسی و کله گنده و شهروند انگلیس با ماشین آخرین مدل خودش..آخه با چه منطقی نصف شب تهران که مثل شب های شهر های ... دیدن ادامه » دور افتاده و خالی از سکنه معرفی شده باید حمله ور به یه خانم تو ماشین بشه؟؟؟ چرا باید اون خانم یهو پیاده بشه..کتک بخوره و دوباره سوار بشه؟؟ اوج کار اونجاست که نیرو های بسیجی یه خیابون بن بست رو تو اون خلوتی شب بستند و گشت شب گذاشتند..!! افتضاح ترین فیلم چند وقت اخیر.از آقای آقایی بعید بود بازی در چند سکانس ایتن فیلم.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ختثی بود فیلم.فرم و تکنیک بر محتوی برتری داشت.شاید هم چاره ای نبوده.سینمای توکلی هم شده روایت خوشرنگ وقایع مستند.بی زحمت قصه پردازی و این حرفا..خوش لعاب و بفروش..یه جورایی یافتن سوراخ دعا...البته که کار آسانی نیست و تبحر خاص خودش را می طلبد.. سکانس فینال المپیک اوج خوش سلیقگی در فیلمه..همانقدر که بازیگر جوانی تختی قابل پذیرش و گیراست بازیگر پایانی اواخر عمرش تو ذوق زنندس...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نه به به به و چه چه گفتن ها نه به ایف ایف این چی چی بود تو ساختی ها!؟
نه آنقدر درخشان که شاهکار لقب دادش نه آنقدر افتضاح که به رگبارش بست!
شاید اگر نقاط ضعف و قدرتش را در کفه ترازو بگذاریم نقاط قوتش بیشتر سنگینی کند..
حال و هوای فیلم امروز اما پر کشش تر
بازی بازیگران+فضای بصری فیلم بسیار چشمگیرتر از قصه و فیلمنامه..
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مهدویان عزیز بسه دیگه تمومش کن!
به مراتب بدتر
۱۱ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تا حالا نشده بود برم فیلمای هنر وتجربه رو ببینم ناراضی برگردم ولی این فیلم حس نارضایتی و پشیمانی را برام رقم زد.صد و بیست دقیقه ملال انگیز و حوصله بر...
عباس الهی، سروین عجمی نژاد و M... این را خواندند
سپهر و ف کیوان این را دوست دارند
دقیقا من این حس رو بعد از دیدن فیلم دو لکه ابر داشتم :)
۰۴ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پارسال جشنواره مستدهای ورزشی این مستندو دیدم...پر از نوستالژی...شور و هیجان موج میزد در جای جای فیلم...یادمه تو سالن مملو از جمعیت صدای تشویق شدید (به خصوص خانمها) و صدای نچ نچ و افسوس و بغض در واکنش به صحنه های هیجان انگیز و دراماتیک و احساسی مرتب به گوش میرسید.تدوینگر با تیزهوشی طوری بخش ها را کنار هم چیده بود که جذبه و کشش فیلم از نفس نمیافتاد..استفاده از تصاویر آرشیوی غنی و تدوین خوب و موسیقی مناسب نیز در این روند تاثیرگذار بود...فارغ از هر سن و نسل و رنگی میشه به تماشای این فیلم نشست و لذت برد..حتی برای کسایی که اهل فوتبال نیستند هم جذاب خواهد بود...
میر امید حسینی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
غافلگیر شدم ..فکر نمیکردم اینقدر خوب باشه...حیف این فیلما که تبلیغ چندانی براش نمیشه..نمیدونم ایده و قصه اپیزدوا کار خود کاکاوند بوده یا از فیلمی کتابی جایی اقتباس کرده هرچه که بود بکر و گیرا بودند...دوازده سکانس پلان کوتاه و بلند به نام ماههای سال که به جز دو سه تا بقیه جذاب بودند(دو اپیزود محبوب من اپیزود ریما رامین فر درون امبولانس و اپیزود خواستگاری رفتن دختران برای پدرشون و بحث درون مینی بوس خراب بود) ..بازی اغلب بازیگرا(اغلب نابازیگر )هم در کل قابل قبول(حتی چشمگیر) بود(مثلا دختر بچه ای که در یکی از اپیزودهای آغازین با مادرش بازی کلامی میکرد یا هوشنگ گلمکانی که نشون داد میشه رو بازیگریش حساب کرد یا ریما رامین فر یا اون بازیگر نقش شادوماد)..پوریا کاکاوند با این فیلم نشون داد که میتونه یه کارگردان آینده دار و فیلمنامه نویسی قابل باشه...افسوس که ... دیدن ادامه » در اکران عمومی نیست و به جایش فیلمهای نازل به روی پرده رفته اند..
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیما نیک
درباره فیلم مارموز i
اگه بقیه فیلمای حالا تو همین ژانر ماست رقیقند (که هستند)این یه کم سفت تره ولی در ماست بودنش شکی نیست...
ولی به عقیده من اگر شل تر از باقی ماست های بازار نباشه، سفت تر هم نیست.
۲۹ آذر ۱۳۹۷
نظر بنده به نظر جناب غیوری نزدیک‌تر است!
۰۱ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان .چند وقتی نبودم. یه سوال پرنده باز آلکاتراز مگه رفته؟
سپهر، وحید هوبخت و میترا این را خواندند
خیلی وقته چیزی ازش نخوندم
۲۱ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیما نیک
درباره فیلم هاری i
از فیلم خوشم نیومد ولی غافلگیری آخرش انصافا چسبید...چند تا از بازیگرا هم شایسته دریافت تمشک طلایی بودند..
Samira و محمد لهاک این را خواندند
سپهر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاملا با این جمله محمدرضا مقدسیان درباره این فیلم موافقم که میگه این فیلم یه فیلم متوسط به شدت باد کرده است. پر و بال بیجهت بهش داده شده و زیاده از حد بزرگش کردند...این فیلم که نامزد اصلی جوایز اسکار است نه کاملا ناامیدمان میکند و نه چندان امیدوار...داستانکهایش کمکی به پیشبرد قصه اصلی فیلم نمی کند..فیلمنامه اش چندان گیرا و بی نقص نیست..با این حال کارگردانی خوبی دارد مخصوصا در چندین سکانس که فوق العاده اجرا میشود...سم راکول در نقش دیکسون نیز شایسته دریافت جایزه است بلا تردید...
عاطفه گندم آبادی و سپهر این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای بار دوم این مستند را در خانه هنرمندان دیدم..عینا همان جذابیت بار اول برایم تکرار شد. مطمئنا اگر از تیغ سانسورچیان و نیش دگم اندیشان جان سالم به در ببرد و به مرحله اکران برسد اتفاقات خوبی برایش رخ خواهد داد. یک ملودرام مستند جذاب با کمترین از ریتم افتادگی که مخاطب را به راحتی درگیر قصه اش می کند احساساتش را برمی انگیزد و تا پایان تیتراژ همراهی اش می کند.
قصه فیلم قصه یافتن است. یافتن خود و دو خانواده( یکی همان خانواده مرسوم و یکی اما بزرگتر به اسم وطن)..شاید در نگاه اول ذهن به سمت داستان های معمول برنامه ماه عسل برود اما به مراتب ماجرا غنی تر و دراماتیک تر است. دوربین همراه سوژه می شود و او را در مسیر راهی که قدم گذاشته همراهی می کند،سعی می کند زیاد حضورش ملموس نباشد و صادقانه آنچه را که اتفاق می افتد را به تصویر بکشد(این صداقت را در جایی از فیلم ... دیدن ادامه » که طیبه با پسر همسر سابقش بحث و جدل می کند می شود به راحتی حس کرد)
در کنار قصه کنجکاوبرانگیزانه تصویر مواجه دو فرهنگ با خصوصیات متفاوت هم بر جذابیت فیلم می افزاید و نشان از وجه روانشناختی و جامعه شناسی اثر دارد. این وجه در گفتگوی فریده با اعضای خانواده دوم در جاییکه او خالصانه بابت اشک ریختن آنها عذر خواهی می کند یا گفتگویی که بابت مذهب و آیینش طرح می شود یا سوالی که بابت ازدواج نکردنش پرسیده می شود پر رنگ تر می شود...اوج تفاوت را هم می توان در صحنه گفتگوی فریده با خانواده هلندیش که از زاویه دید فرهنگی ما بسیار سرد و بی احساس صورت می گیرد با صحنه دورهمی خانواده های ایرانی که او را صمیمانه در بر گرفته اند جستجو کرد..
"در جستجوی فریده" برای ایرانیان جذاب خواهد بود از عوام گرفته تا خواص.. جنس لبخندها و بغض هایش آشناست... قصه های عموما پر دردی که انگار با پوست و خون ما ایرانیان آمیخته شده است...
کارگردان سعی کرده فراز و فرودهای فیلم را متعادل نگه دارد..بیخود و بیجهت غرق در قصه نشود طوریکه از ریتم غافل شود و بحث از کشش بیفتد.اجزای فیلم دقیقا سر جای خود قرار دارند.. کارگردانی صدابرداری تدوین فیلمبرداری و بالاخص موسیقی فیلم تحسین برانگیزند..
علیرغم اینکه وجه انسانی و اخلاقی فیلم بسیار چشمگیر است و فیلمساز در خلق روایت قصه اش کمترین دخل و تصرف را داشته با این حال قلبا دوست ندارم فیلم اکران خارجی داشته باشد تصویری که(من اطمینان دارم غیرتعمدی) در خلال این روایت از گوشه ای از فضای ایران(که به لحاظ مذهبی و اقتصادی کاملا عینی و برای خودمان جا افتاده وملموس است) نشان داده می شود تصویری چندان دلچسب نیست خصوصا اگر این تصویر در کنار تصویری از کشوری مانند هلند قرار داده شود(قیاس نا خواسته ای که به حتم اتفاق میفتد و شاید چندان منصفانه نباشد)
نیما جان از اکران تازه‌ی این کار خبری نداری؟!خیلی دلم می‌خواد ببینمش ولی نمی‌دونم کجا میشه دید.
۰۴ اسفند ۱۳۹۶
:((
۰۴ اسفند ۱۳۹۶
دوستان اینجا برنامه رو میتونین چک کنین
http://www.tassvir.com/readnews.aspx?id=167
۰۴ اسفند ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیما نیک
درباره فیلم کوتاه داستانی حیوان i
حیوان عجب فیلم خوبی بود..مختصر و مفید...با ادعا ولی بدون ادا..تقدیر کَن بی دلیل نبود..
.برادران دو قلوی ارک دست مریزاد..

(برگه فیلم را یافتم!)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگشتم ایران چون تنها بودم؛اومدم دیدم شما از من تنهاترید!
با همین یه جمله مجاب شدم فیلم رو ببینم..
۰۳ اسفند ۱۳۹۶
کلا دلمون به خوندن نظرات دوستان تیوالی گرمه..
که اقای فدایی زدن از دم همه رو پاک کردن!!!! چرا آخه؟؟؟؟
۰۴ اسفند ۱۳۹۶
خیلی زیاد شده بود نیلوفر خانم،حالا دوباره کار می‌بینیم و چیز می‌نویسم،نگران نباشید!
۰۵ اسفند ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید