تیوال حسان صادقی | دیوار
S3 : 15:07:11
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
چقدر این اجرا فوق العاده و تاثیرگذار بود.
سپاس احسان عزیز
۵۳ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به امید اینکه تیوال دوباره کامنت من رو پاک نکنه.
این نمایش را دیشب دیدم. قبلا خانم حجار را در اجرای سالومه و مطب دکتر کالیگاری دیده بودم که بنظرم بسیار خوب بازی کردند.
نمایش مختلف الاضلاع اجرایی اپیزودیک هست که انسجام مناسبی در بین بخش های مختلف خود ندارد و اسم اجرا را به خوبی معنا می کند.
تماشاگر باید با مسائل مختلفی نظیر گویا نقاش اسپانیایی، دن کیشوت، عملیات بارباروسا آلمان نازی و نویسنده و بزرگ و ارزنده تئاتر آقای محمد چرمشیر و نمایشنامه هایی نظیر آنتیگونه و ادیپ آشنا باشد تا بتواند با فرآیندی داستانی همراه شود که بنظر من سبب میشود که تماشاچی نتواند تا انتها برروی داستان متمرکز باشد.
تقابل آقای چرمشیر و آقای سوفو (تراژدی نویس مشهور یونانی) را میتوانم نتطقه قوت نمایش عنوان کنم که بنظرم بسیار زیبا به اجرا درآمده بود.
متاسفانه دکور بنظرم ... دیدن ادامه » بی سلیقه و آزاردهنده میومد اما بازیگران تقریبا توانسته اند از پس نقش خود بربیان (البته یک اشتباه از سوی هر بازیگر دیده شد.)
در نهایت یادآوری سه نکته بنظرم ضروری است:
متاسفانه کارگردان و نویسندگان ایرانی تمایل زیادی برای ارائه پند و اندرزهای اخلاقی و حرفهای روشنفکرانه زیادی هستند که واقعا دیگه خسته کننده شده و در این نمایش هم چندین بار اتفاق افتاد و ریتم خوب اجرا رو بهم زد.
با توجه به اینکه این اجرا دو بازیگر داشت و زمان آن 60 دقیقه بود و دکور هم بسیار معمولی بود، قیمت 50000 تومان بلیط هیچ توجهی نداشت(البته من بلیط را با تخفیف خریدم) اگر واقعا این مدل اجرا قیمتش 50000 تومانه دیگه بابت بلیط 160000 تومانی جنایت و مکافات آقای ثروتی در تالار وحدت نباید ایرادی بگیریم، جدا خواهش میکنم هنرمندان یک فکری به حال این قیمتهای بلیط بکنند، هنر مهمترین عامل انتقال فرهنگ به طبقه متوسط جامعه است اما با این قیمت ها دیگه تئاتر دیدن هم داره کار سختی میشود.
و در نهایت مورد سوم که دیگه هم دوستان به آن اشاره کرده اند خنده های بسیار ناخوشاند و بی دلیل و با صدای بلند عده ای که اغلب در ریدف اول میشینند واقعا اعصاب خرد کن شده، دیگه نمیدونم باید چیکار کرد.
واقعا چقدر این اجرا فوق العاده بود. من سه بار دیدم و اگر دوباره بیاد رو صحنه بازهم خواهیم دید. حیف از صندلی های خالی. حیف از این سایت های محترم که فقط هنرشان در بالا بردن قیمت بلیطه و حیف از علاقمندانی که این اجرا فوق العاده را از دست دادن.
امیدوارم دوباره تکرار بشه.
حمیدرضا مرادی این را خواند
هومن شهباز و صبا ملک‌صادقی این را دوست دارند
حیف که با وجود درخواست های مکرر هیچگونه تخفیفی برای کار قائل نشدن حتی به قیمت صندلی خالی تو سالن
جای تاسف داره :(
۱۸ اردیبهشت
:(
۱۸ اردیبهشت
متاسفانه نصف سالن خالی بود. من حتی با خود سایت هم تماس گرفتم و پیشنهاد دادم برای شب های باقی مانده تخفیفی قائل بشن تا علاقمندان بتوانند اجرا را تماشا کنند که متاسفانه جواب مشخصی به من داده نشد.
۱۸ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش ضعیفی بود. کارگردان روایتی که حدود ۴۵ دقیقه به زمان نیاز داشت را دو ساعت و بیست دقیقه کش داد. بازی ها ضعیف بود اصلا جای دفاع نداشت. متاسفانه چند نفر از کارمندان تئاتر مستقل در ردیف اول نشسته بودند و با خنده های بلند، بی دلیل و نمایشی، اعصاب همه را خراب کردند.

امیدوارم ادامه سال ۹۸ اجراهای جذاب تری داشته باشیم.
جناب صادقی فکر کنم چند نفر رو کنترات برداشتن برای خنده وقهقه بیخود به اجراهای آبکی شون ،مجلس گرم کنن .تو تمام اجراهاشون هستن و با خندههای بیجا رو اعصابن .
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر فوق العاده بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به غیر از سخنرانی خسته کننده و پایانی می سی سی پی این اجرا واقعا خوب و ارزشمند بود. چرا اینقدر امتیاز پایین داده شده ؟؟؟
انصاف را رعایت کنیم.
اجناب صادقی گرامی این سخنرانی اتفاقا در خود, نمایش نامه هم است
۲۷ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوشحالم که موفق شدم این اجرای فوق العاده رو ببینم. بسیار عالی بود و باید از تک تک اعضای گروه تشکر کرد.
متاسفانه باید بگم اجرا بسیار خسته کننده بود و هیچگونه خلاقیت تئاتری در آن بکار نرفته بود انگار سه نفر کتاب شازده کوچولو را با صداهای مختلف برای شما می خوانند.
عالی بود فقط همین.
عاطفه گندم آبادی و نسیبه متاجی این را خواندند
ماهرو رستمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از قدرتمندترین اجراهای امسال بود که نظر فنی حرف های خیلی زیادی برای گفتن داشت
اما همانطور که دوستان دیگر هم اشاره کردند استفاده از میکروفن که چند وقتی است در تماشاخانه باب شده، ضربه شدیدی به اجرا وارد کرد خصوصا اجرایی چنین پردیالوگ و عمیق.
امیدوارم برای شب های آینده این مشکل برطرف شود.
خسته نباشید عرض می کنم خدمت گروه اجرا و دوباره می گویم که اجرایی بسیار قدرتمند بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسان صادقی
درباره نمایش هنر i
چقدر عالی بود و چقدر من از فروتنی این هنرمندان بزرگ لذت بردم.
دیشب برای دومین بار این نمایش را دیدم، بار اول شب افتتاحیه و قبل از توقیف اجرا بود.
کاملا مشخص بود که گروه تحت فشار شدیدی برای اعمال تغییر قرار داشته اما خوشبختانه، هوشمندانه و زیرکانه تغییراتی را اعمال کرده اند تا آسیبی به فرآیند داستان و مفاهیم آن وارد نشود.
برای بار دوم بسیار لذت بردم.
این نامهای جایگزینی که برای مشروبات بکار میبرند هم بخاطر ممیزی بوده؟ چیزی از تغییرات متنی یادتون هست؟
۰۲ دی ۱۳۹۶
بله جناب دانش دقیقا بخاطر سانسور بود
۰۲ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش بسیار عالی بود
با تشکر فراوان از آقایان بهنام و بهرام تشکر و گروه بازیگران
امیدوارم اجرا تمدید بشود.
همیاری عزیز لطفا زمان بلیط فروشی روزهای جدید را زودتر اعلام کنید
ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر دیدن بازی امیر جعفری بر روی صحنه لذت بخش است.
موافقم
۰۲ آذر ۱۳۹۶
سپاس ار لطف دوستان
۱۰ آذر ۱۳۹۶
من هم با خانم قیاسی و آقای صادقی موافقم امیدوارم شاهد حضور بیشتر امیرجعفری در عرصه تئاتر باشیم البته سینما و تلویزیون هم همینطور
۱۱ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من شب افتتاحیه اجرا رو دیدم
تاتئر با یک ساعت و پانزده دقیقه تاخیر شروع شد و زمانیکه ما در سالن نشستیم مشخص شد که اجرا بر خلاف آن چیزی که در تیوال نوشته دو ساعت هستش. با یک حساب و کتاب ساده می توانیم ببینیم که گروه اجرا و مسئولین سالن با خلق یک حماسه، صدها ساعت از وقت تماشاچیان رو تلف کردند. من خودم برنامه ای داشتم که متاسفانه مجبور شدم وسط اجرا معذرت خواهی کنم چون نمی‌رسیدند برم.
حالا بریم سراغ خزعبلی که به اسم تئاتر دیشب دیدم
زمانیکه قرار است تئاتری رو ببینیم که از موضوع یا مفهومی خاص کمک گرفته یا اقتباس شده، بنظر من بهتره یک نگاهی کلی قبل از دیدن نمایش با آن اثر داشته باشیم. به عنوان مثال من قبل از تماشای هملت جناب کیومرث مرادی دوباره نمایشنامه هملت رو خوندم تا چیزی از دست ندم. در مورد اجرای دیشب هم سری به آرشیو مطالب مربوط زدم و در مورد رنه موگریت ... دیدن ادامه » که البته نقاش مورد علاقه من هم هست و سورئالیسم مطالعه کردم تا در هنگام دیدن نمایش بتونم به فضای ذهنی کارگردان و نویسنده نزدیک تر بشم. اما باور کنید این اجرا آنقدر سطح پایین و ضعیف بود که بنظرم نویسنده باید بخاطر سواستفاده از نام یکی از مهمترین آثار نقاشی سورئال حداقل پیش خودش شرمنده باشه.
۱۲۰ دقیقه تلاش شد تا این مفهوم آنچه که ما می بینیم واقعیت نیست را پیوند بزنند به یک داستان بی سر و ته.
نکته بسیار جالبی داستان این بود که من سه بار دیدم دوبلورها ی عزیز یا عوامل اجرایی که در دیده من نشسته بودن مشغول خندیدن و گفتگو باهم بود. همین موضوع بخوبی ثابت کرد که مشغول تماشای چه شاهکاری هستیم.
من نزدیک به هفت سال است که به تئاتر علاقمند شدم و بیش از اجرا رو دیدم
بنظرم این تئاتر با فاصله زیاد بدترین اجرایی بود که تا حالا دیده بودم.
من حتی اگر از نمایش خوشم نیاد یا لذت نبرم، حداقل به احترام گروه بازیگران و گروه اجرا در پایان نمایش دست میزنم. اما دیشب آنقدر عصبانی بودم که فقط میخواستم زودتر از سالن خارج بشم.
واقعا چه اتفاقی برای تئاتر ما داره میوفته؛ چهارمین اجرای بدی بود که دیدم.
مشکل از کجاست ؟
بزرگان تئاتر و عزیزان با تجربه و هنرمندی که در همین تیوال مشغول فعالیت هستند به داد ما تماشاچیان برسن.
آیا واقعا قرار اتفاقی که برای سینما افتاد در تئاتر هم ایجاد بشه؟
نمایش بد بو،چون آخرش مراسم عروسی نداشت.نمایش بد بود چون مارو وادار میکرد به فکر کردن و تمرکز برای پیداکردن رابطه ها.نمایش بد بود چون چنان برای ما ارزش قائل شده بودن که دکوری با این عظمت و جزییات برای تماشاکردن ساخته بودن.نمایش بد بود چون ایده ی اجرایی ... دیدن ادامه » ش خیلی نو بود و در حد شعور یک تماشاگر.نمایش بد بود چون بازیگراش با تمام سختی هایی که نقش هاشون داشتن،با انرژی و تمرکز زیاد بازی کردن.نمایش بد بود چون پرداختش درست بود.نمایش بد بود چون بلیطش هفتادوپنج هزارتومن نبود.نمایش بد بود چون تیاترآزاد نبود. و نمایش بد بود چون در غیراینصورت باید گفت شاهکاربود. اره دوست من،نمایش خیلی بد بود.
۱۳ مهر ۱۳۹۶
جناب صادقی، شما عنوان نقد کاربران را انتخاب نمودید که حداقل به نظر بنده ایرادی بهش وارد نیست...
۱۴ مهر ۱۳۹۶
جناب صادقی سپاس از نظرات ارزشمندتون که باعث میشه در وقت و هزینه افراد هم سلیقمون صرفه جویی بشه و مهمتر از همه تجربه تلخ شما برامون تکرار نشه
۱۶ مهر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بلیط فروشی از تیوال خواهد بود ؟
درود بر شما
بلیت این نمایش را از سایت ایران کنسرت می توانید تهیه نمایید.
با سپاس
۱۸ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر شما
آذین حجازی و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امیدوارم جناب همایون غنی زاده این گفتگو ها را ببینند و دوباره کالیگولا را روی صحنه ببرند.
جناب صادقی سخن از زبان ما می گویی!!!
واقعا امیدوارم که دوباره این نمایش اجرا بره
۱۵ مرداد ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید