تیوال حسان صادقی | دیوار
S2 : 15:35:18
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
سوال مهمی که بعد از دیدن این نمایش به ذهنم رسید این بود که چرا برخی نمایش ها حتما باید بره روی صحنه؟؟؟
لطفا در پاسخ به این سوال کمک کنید.

بنظرم تماشاخانه ایرانشهر دو نکته مثبت داره که باید به آن اشاره کنیم: اول عزیزانی که در هر دو سالن فعالیت میکنند تمام تلاش خود را انجام میدهند که اجرا سر وقت آغاز بشه که انصافا جای تشکر داره. مورد دوم اینکه من به ندرت در سالن استاد ناظرزاده و استاد سمندریان شاهد این رسم مسخره تقدیر و تشکر از افراد معروف یا نسبتا معروف در پایان اجرا بودم که واقعا مسئله بسیار اعصاب خردکنی است و خوشحالم که در تماشاخانه غالبا انجام نمیشود.
تو یکی از سالنهای معروف در پایان هر اجرا مدیر سالن میاد وسط و باید تشویقش کرد نیست که خدمات سالنش هم خیلی درخشانه!!!!!!!
۰۹ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا تمدید کنید این اجرا رو. لطفا
امیدوارم که نظر من توسط تیوال پاک نشه....
در طی چند سالی که تئاتر رو دنبال میکنم هیچ سال به اندازه سال ۹۸ شاهد افت کیفیت اجراها نبودیم.
دیالوگ‌های تکراری، بازی‌های ضعیف، دکور که عدم خلاقیت در آن کاملا مشهود ه و البته نمایشنامه‌های خسته کننده که دائما درد و رنج‌های جامعه را به صورتی خسته کننده و البته انتقادی روی صحنه میبرند.
البته تا اینجا داستان را قبلا هم داشتیم اما این گرایش شدید به نشان دادن بدی و بدبختی و مقصر جا زدن طبقه متوسط جامعه دیگه کلافه کننده شده. تا کی هر نویسنده یا کارگردانی که فرصت پیدا می‌کنه دائما باید مخاطبین را به عنوان مقصر معرفی کنه ؟؟؟
امشب شاهد نمایشی بودم که هنرمند بزرگوار کشورمان آقای سیامک صفری نقش نویسنده، کارگردان و بازی را برعهده داشت. متاسفانه دیدم که چگونه این بزرگوار نیز اسیر کلیشه های دردناک هنر در این کشور ... دیدن ادامه » شده است.
امیدوارم بزرگان تئاتر این کشور فکر به حال این هنر ارزشمند کنند.
در مورد اجرا نیز باید بگویم که سی دقیقه اول به سختی چشمان را باز نگه داشتم. متاسفانه در نیمه دوم اجرا تلاش شد با شوخی های جنسی غیر ضروری خنده ای نیز از تماشاچی گرفته شود. سه دقیقه پایانی اجرا واقعا نامفهوم بود و اصلا معلوم نشد چه اتفاقی افتاده.
به دیدن روزهای خوب
پ.ن من اصلا قلم خوبی ندارم امیدوارم شما عزیزان به بزرگی خودتان ببخشید.
من قبلا ارادت زیادی به جناب صفری داشتم و هنوز بازی عالیشون رو در نمایش خاطرات و کابوسهای یک جامه دار رو به خاطر دارم. ولی متاسفانه در یکی دو سال اخیر نمایشهای قابل توجه و خوبی نداشتن. قبلا با دیدن اسمشون چشم بسته تصمیم میگرفتم ولی چند وقتیه که بدبین شدم. ... دیدن ادامه » امیدوارم برگردند به روزهای طلاییشون. بازیگر فوق العاده ای هستند ایشون.
۰۷ مرداد
من هم موافقم که همه اتهامات را متوجه طبقه متوسط ساختن، ساده ترین و احتمال کم دردسرترین راه انتقاد است؛ ولی وقتی مردی از روسپیگری مادرش میگوید و طبقه متوسطِ حاضر در سالنِ نمایش میخندد، زنی برای یک فنجان قهوه عشوه گری میکند و طبقه متوسط حاضر در سالن نمایش ... دیدن ادامه » میخندد، چه دفاعی میشود کرد؟
۲۲ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حیرت انگیز بود ...
فقط همین.
امشب برای بار دوم با حضور جمعی از دوستان این اجرا رو دیدم
چقدر زیبا مفهوم تکرار رویدادهای گذشته زندگی به نمایش در آمده بود.
زندگی ماحصل تکرار الگوهای قدیمی است که ما ناآگاهانه آنها را دوباره خلق میکنیم اما با کمی تغییرات.
در نهایت زمانیکه با یک تغییر بزرگ مواجه میشویم تلاش میکنیم تغییر را از بین ببریم و به فضای امن گذشته خود باز گردیم.
بدون شک بهترین اجرایی بود که من امسال تا الان دیدم و امیدوارم که برای بار سوم هم روی صحنه بیاد.
تبریک میگم به تمام دوستانی که در این اثر هنری فعال بودند.
دسته همه شما درد نکنه.
احسان عزیز
ممنون از حضورتون و سپاس از یادداشت پر از انرژی تون
۰۴ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر این اجرا فوق العاده و تاثیرگذار بود.
سپاس احسان عزیز
۲۷ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به امید اینکه تیوال دوباره کامنت من رو پاک نکنه.
این نمایش را دیشب دیدم. قبلا خانم حجار را در اجرای سالومه و مطب دکتر کالیگاری دیده بودم که بنظرم بسیار خوب بازی کردند.
نمایش مختلف الاضلاع اجرایی اپیزودیک هست که انسجام مناسبی در بین بخش های مختلف خود ندارد و اسم اجرا را به خوبی معنا می کند.
تماشاگر باید با مسائل مختلفی نظیر گویا نقاش اسپانیایی، دن کیشوت، عملیات بارباروسا آلمان نازی و نویسنده و بزرگ و ارزنده تئاتر آقای محمد چرمشیر و نمایشنامه هایی نظیر آنتیگونه و ادیپ آشنا باشد تا بتواند با فرآیندی داستانی همراه شود که بنظر من سبب میشود که تماشاچی نتواند تا انتها برروی داستان متمرکز باشد.
تقابل آقای چرمشیر و آقای سوفو (تراژدی نویس مشهور یونانی) را میتوانم نتطقه قوت نمایش عنوان کنم که بنظرم بسیار زیبا به اجرا درآمده بود.
متاسفانه دکور بنظرم ... دیدن ادامه » بی سلیقه و آزاردهنده میومد اما بازیگران تقریبا توانسته اند از پس نقش خود بربیان (البته یک اشتباه از سوی هر بازیگر دیده شد.)
در نهایت یادآوری سه نکته بنظرم ضروری است:
متاسفانه کارگردان و نویسندگان ایرانی تمایل زیادی برای ارائه پند و اندرزهای اخلاقی و حرفهای روشنفکرانه زیادی هستند که واقعا دیگه خسته کننده شده و در این نمایش هم چندین بار اتفاق افتاد و ریتم خوب اجرا رو بهم زد.
با توجه به اینکه این اجرا دو بازیگر داشت و زمان آن 60 دقیقه بود و دکور هم بسیار معمولی بود، قیمت 50000 تومان بلیط هیچ توجهی نداشت(البته من بلیط را با تخفیف خریدم) اگر واقعا این مدل اجرا قیمتش 50000 تومانه دیگه بابت بلیط 160000 تومانی جنایت و مکافات آقای ثروتی در تالار وحدت نباید ایرادی بگیریم، جدا خواهش میکنم هنرمندان یک فکری به حال این قیمتهای بلیط بکنند، هنر مهمترین عامل انتقال فرهنگ به طبقه متوسط جامعه است اما با این قیمت ها دیگه تئاتر دیدن هم داره کار سختی میشود.
و در نهایت مورد سوم که دیگه هم دوستان به آن اشاره کرده اند خنده های بسیار ناخوشاند و بی دلیل و با صدای بلند عده ای که اغلب در ریدف اول میشینند واقعا اعصاب خرد کن شده، دیگه نمیدونم باید چیکار کرد.
واقعا چقدر این اجرا فوق العاده بود. من سه بار دیدم و اگر دوباره بیاد رو صحنه بازهم خواهیم دید. حیف از صندلی های خالی. حیف از این سایت های محترم که فقط هنرشان در بالا بردن قیمت بلیطه و حیف از علاقمندانی که این اجرا فوق العاده را از دست دادن.
امیدوارم دوباره تکرار بشه.
حمیدرضا مرادی این را خواند
هومن شهباز و صبا ملک‌صادقی این را دوست دارند
حیف که با وجود درخواست های مکرر هیچگونه تخفیفی برای کار قائل نشدن حتی به قیمت صندلی خالی تو سالن
جای تاسف داره :(
۱۸ اردیبهشت
:(
۱۸ اردیبهشت
متاسفانه نصف سالن خالی بود. من حتی با خود سایت هم تماس گرفتم و پیشنهاد دادم برای شب های باقی مانده تخفیفی قائل بشن تا علاقمندان بتوانند اجرا را تماشا کنند که متاسفانه جواب مشخصی به من داده نشد.
۱۸ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش ضعیفی بود. کارگردان روایتی که حدود ۴۵ دقیقه به زمان نیاز داشت را دو ساعت و بیست دقیقه کش داد. بازی ها ضعیف بود اصلا جای دفاع نداشت. متاسفانه چند نفر از کارمندان تئاتر مستقل در ردیف اول نشسته بودند و با خنده های بلند، بی دلیل و نمایشی، اعصاب همه را خراب کردند.

امیدوارم ادامه سال ۹۸ اجراهای جذاب تری داشته باشیم.
جناب صادقی فکر کنم چند نفر رو کنترات برداشتن برای خنده وقهقه بیخود به اجراهای آبکی شون ،مجلس گرم کنن .تو تمام اجراهاشون هستن و با خندههای بیجا رو اعصابن .
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر فوق العاده بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به غیر از سخنرانی خسته کننده و پایانی می سی سی پی این اجرا واقعا خوب و ارزشمند بود. چرا اینقدر امتیاز پایین داده شده ؟؟؟
انصاف را رعایت کنیم.
اجناب صادقی گرامی این سخنرانی اتفاقا در خود, نمایش نامه هم است
۲۷ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوشحالم که موفق شدم این اجرای فوق العاده رو ببینم. بسیار عالی بود و باید از تک تک اعضای گروه تشکر کرد.
متاسفانه باید بگم اجرا بسیار خسته کننده بود و هیچگونه خلاقیت تئاتری در آن بکار نرفته بود انگار سه نفر کتاب شازده کوچولو را با صداهای مختلف برای شما می خوانند.
عالی بود فقط همین.
عاطفه گندم آبادی و نسیبه متاجی این را خواندند
ماهرو رستمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از قدرتمندترین اجراهای امسال بود که نظر فنی حرف های خیلی زیادی برای گفتن داشت
اما همانطور که دوستان دیگر هم اشاره کردند استفاده از میکروفن که چند وقتی است در تماشاخانه باب شده، ضربه شدیدی به اجرا وارد کرد خصوصا اجرایی چنین پردیالوگ و عمیق.
امیدوارم برای شب های آینده این مشکل برطرف شود.
خسته نباشید عرض می کنم خدمت گروه اجرا و دوباره می گویم که اجرایی بسیار قدرتمند بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسان صادقی
درباره نمایش هنر i
چقدر عالی بود و چقدر من از فروتنی این هنرمندان بزرگ لذت بردم.
دیشب برای دومین بار این نمایش را دیدم، بار اول شب افتتاحیه و قبل از توقیف اجرا بود.
کاملا مشخص بود که گروه تحت فشار شدیدی برای اعمال تغییر قرار داشته اما خوشبختانه، هوشمندانه و زیرکانه تغییراتی را اعمال کرده اند تا آسیبی به فرآیند داستان و مفاهیم آن وارد نشود.
برای بار دوم بسیار لذت بردم.
این نامهای جایگزینی که برای مشروبات بکار میبرند هم بخاطر ممیزی بوده؟ چیزی از تغییرات متنی یادتون هست؟
۰۲ دی ۱۳۹۶
بله جناب دانش دقیقا بخاطر سانسور بود
۰۲ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش بسیار عالی بود
با تشکر فراوان از آقایان بهنام و بهرام تشکر و گروه بازیگران
امیدوارم اجرا تمدید بشود.
همیاری عزیز لطفا زمان بلیط فروشی روزهای جدید را زودتر اعلام کنید
ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید