تیوال ایلیا شمس | دیوار
S2 : 16:40:49
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
با سلام خدمت دوستان تیوالی
نمایش «آبی مایل به صورتی» روز جمعه ۷ تیر به دلیل شهادت تنها یک اجرا و اون هم ساعت ۴ خواهد رفت.
چقدر خوبه که از این امکان تیوال استفاده می کنین و اطلاع رسانی در مورد نمایش رو به موقع و خوب انجام میدین.
۱۸ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیش فروش بلیت روزهای جدید
از فردا یکشنبه ۲ تیر ساعت ۱۲ ظهر آغاز میشه
سلام برای هفته آینده کی تمدید مبشه ؟
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام خدمت دوستان تیوالی
برای احترام به مخاطبینی که درخواست تخفیف دوباره این اجرا رو داشتن روز یکشنبه ۹ تیر بلیت این نمایش با ۲۰٪ تخفیف ارائه می‌شود.
درود بر شما جناب شمس.
ممنون که برای مخاطبینتون احترام قائلین :)
۳ روز پیش، شنبه
جناب شمس برگوار. احتمالش هست که یکی دو تا سانس ویژه تو ساعت 6 و اینجوریها بذارید؟
۳ روز پیش، شنبه
خیر دوست عزیزم فعلا امکانش نیست
۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

آغاز پیش‌ فروش‌ روزهای جدید (۲ تا ۴ تیر)
از سه شنبه (۲۸ خرداد)
ساعت ۱۲ ظهر
آقای سوبژه (محمد لهاک) و باران این را دوست دارند
سلام خسته نباشین
امکانش هست که دوباره سانس ویژه ساعت چهار روزهای آینده باز کنین..متاسفانه ما خوابگاهی هستیم و این ساعت خیلی نامناسب و نمیتونیم به خوابگاه برگردیم..با تشکر
۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز ‌پیش فروش روزهای جدید
از امروز سه شنبه (۲۸ خرداد)
ساعت ۱۲
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

آغاز پیش‌ فروش‌ روزهای جدید (۲ تا ۴ تیر)
از سه شنبه (۲۸ خرداد)
ساعت ۱۲ ظهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همه دوستان عزیز و‌ گرامی تیوالی
نمایش ما از امروز شروع‌ میشه و گروه اجرایی کلی با انرژی و با آمادگی‌ کامل امروز روی صحنه میره...منتطر دیدارتون هستیم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیر تیوالی سلام
ما قرار بود ۳۱ خرداد اجرای «آبی مایل به صورتی» رو بنا به دلایلی به پایان برسونم اما با توجه به هماهنگی های که صورت گرفت و همچنین رفع برخی مشکلاتمون تونستیم این اجرا رو تا ۱۶ تیر تمدید کنیم. این رو هم بگم شرایط برای گروه ما بسیار سخت و طاقت فرساست ولی با توجه به درخواست های مکرر تماشاگران، مخاطبان و همچنین علاقمندان به دیدن این نمایش این امکان به وجود اومد با وجود همه‌ی مسائل اجرا دوباره روی صحنه بره.
سپاس فراوان از همراهی شما دوستان گرامی
جناب شمس من شما رو ارجاع میدم به کامنتی که استاد لهاک زیر پست قبلیه شما گذاشتن.
واقعا روش درستی نیست این شیوه فروش بلیط. خیلی ها از ترس از دست ندادن این نمایش با بی میلی ردیف های آخر رو میخرن ، ولی بعد میبینن که تمدید شده....!!!!
ای کاش روش بهتری رو انتخاب ... دیدن ادامه » میکردین برای فروش بلیط.
۲۷ خرداد
پس منتظر و مشتاق دیداریم :)
۲۸ خرداد
ممنون من نیز همی! :)
۲۸ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به دلیل استقبال تماشاگران
آبی مایل به صورتی دو اجرایی شد
————————————————-
سانس ویژه ساعت ۱۶
پنجشنبه و جمعه (سی و سی و یک خرداد)
————————————————-
آغاز پیش فروش از فردا (یکشنبه ۲۶ خرداد)
ساعت ۱۲ ظهر
ممنون :)
۲۶ خرداد
مومن هستم به اینکه یک اثر دردمند شریف در دو ساعت روایت جان بازیگر را به لب میرساند
ذره ای در سختی اجرا شک ندارم
فقط عرضم این بود کاش بجای تهدید به ندیدن و از دست دادن تشویق به دیدن و لذت بردن کنیم
⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
یک ... دیدن ادامه » دنیا عشق برای گروه
۲۷ خرداد
آقای لهاک کسی نه تهدیدی کرده نه چیزی دیگری عرض کردم خدمت شما که ما تاریخ اجرامون همون بوده ما فقط اطلاع رسانی کردیم و فکر نمیکنم این مشکلی داشته باشه...قطعا نه من و نه گروه اجرایی نمیخوام نه شما و نه هیچ تماشاگر دیگری در شرایط نا مناسبی اجرا رو ببینه، اما ... دیدن ادامه » اینکه ما داریم اطلاع رسانی میکنیم که اجرا تا 16 تیر روی صحنه است فکر میکنم احترام به مخاطبان دیگر باشه، تاکید میکنم هیچ حربه‌ی تبلیغاتی ای نبوده فقط تصمیم بر این شد که دوباره اجرا بریم همین در صورتی که واقعا تا 31 خرداد میخواستیم اجرا بریم.
۲۷ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز پیش فروش روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۲۹ تا ۳۱ خرداد)
شنبه ۲۵ خرداد ساعت ۱۲ ظهر
ببخشید یعنی اینا الان روزای پایانی هستن خدایی نکرده؟!:/
۲۵ خرداد
کمی صبور باشین، ایشالا تمدید میشیم و شما تو روزهای جدید بلیت بخرید.
۲۵ خرداد
ایشالا
۲۵ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میرسعید مولویان:
«نفرین قحطی‌زدگان» به وضعیت جامعه امروز ما بسیار نزدیک است
میرسعید مولویان با اشاره به اینکه نمایش «نفرین قحطی‌زدگان» می‌تواند برای مخاطبان جذاب باشد، آن را نمایشی بسیار نزدیک به وضعیت امروز جامعه ما دانست.

میرسعید مولویان بازیگر تئاتر که در نمایش «نفرین قحطی‌زدگان» ایفای نقش می‌کند، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: من در این نمایش ایفاگر نقش پدر خانواده هستم که دغدغه‌ها و مشکلات مالی بسیاری دارد و درگیر موضوعاتی از این قبیل است. در این نمایش نمی‌توان به راحتی کاراکتر اصلی را پیدا کرد، همه کاراکترها به نوعی چهار کاراکتر محوری نمایش هستند اما پدر، شخصیتی است که همه اتفاقات حول محور وی می‌افتد و به نوعی دلیل تمام اتفاقات نمایش است.

مولویان خاطرنشان کرد: نقشی که من در این نمایش ایفا می‌کنم قطعاً یکی از مهم‌ترین ... دیدن ادامه » نقش‌های آن است اما فکر نمی‌کنم بتوان به آن نقش اصلی نمایش گفت. من در جشنواره فجر اجرایی با عنوان «زندگی در تئاتر» داشتم که به نظر می‌رسد اشکان خطیبی هنگام دیدن آن نمایش من را انتخاب کرده و تقریباً هشتم فروردین به این گروه پیوستم.

وی افزود: از آنجا که اشکان خطیبی مترجم این نمایشنامه است و به ادبیات انگلیسی تسلط دارد شرایط ویژه‌ای به وجود آمده که به درک بازیگران از کاراکترها کمک می‌کند و از طرفی تسلط کارگردان به زبان اصلی نمایش باعث شده تا مسیری دقیق‌تر در جهت فضاسازی نمایش برای مخاطبان ایرانی طی شود.

این بازیگر در ادامه گفت: فضایی که کاراکترها در این نمایش به آن دچار هستند به وضعیت امروز جامعه ما بسیار نزدیک است و ما می‌توانیم اتفاقاتی که در نمایش جریان دارد را تا حدی درک کرده و بفهمیم و نزدیک کردن ادبیات این نمایش به ادبیات عامه ایرانی تا این لحظه فکر می‌کنم به بهترین شکل اتفاق افتاده و در مسیر دراماتورژی چیزی از نمایشنامه کم نشده به طوریکه مخاطبان می‌توانند با دیدن «نفرین قحطی‌زدگان» با یک نمایش دقیق و کامل مواجه شوند.

مولویان تأکید کرد: در این نمایش هیچ چیزی نسبت به آن چیز که ترجمه و منتشر شده تغییر نکرده و فقط به دلیل اینکه مخاطب ایرانی با نمایش‌های سنگین و طولانی چندان آشنایی ندارد و ممکن است از دیدن آن خسته شود، اتفاقی که در دراماتورژی رخ داده این است که نمایش به شکل معاصر امروزی برای مخاطب ایرانی در آمده و فکر می‌کنم امید سهرابی و اشکان خطیبی این کار را به بهترین شکل انجام داده‌اند.

وی در پایان اظهار داشت: مخاطب همیشه مهم‌ترین دغدغه هر گروه نمایشی است، ما همیشه در هنگام تمرین و اجرای یک نمایش به اینکه چه مخاطبانی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند فکر می‌کنیم و مدام با این مسأله درگیر هستیم. سعی ما در «نفرین قحطی‌زدگان» این است که مخاطبان حاضر در سالن از دیدن نمایش لذت ببرند و تمام تلاش ما بر این است که کاراکترها برای مخاطبان ملموس باشند چرا که قطعاً شخصیت‌های موجود در «نفرین قحطی‌زدگان» با شخصیت‌های ایرانی فاصله دارند و در این بین دراماتورژی نمایشنامه اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند که فکر می‌کنم توجهات لازم به این موضوع از سوی مترجم، کارگردان و دراماتورژ صورت گرفته است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشت حسین پاکدل بر نمایش آبی مایل به صورتی:
بسیار نمایش اجرا می‌شود هر شب بر صحنه‌ها؛اما معدودند آن‌ها که جهانِ ذهنی‌ی مخاطب خود را دیگرگون می‌کنند.مخاطبی که در لحظه ورود به محل نمایش تحویل می‌گیرند با آن‌که لحظه خروج پس می‌دهند بسیار تفاوت می‌کنند. این اندک آثار به ذاتِ هنر تئاتر نزدیک‌‌تراند.خالقان این گونه نمایش‌ها تنها کارگردان یا نویسنده صرف نیستند؛ اینان حکیمانی هستند در اندازه و قامت هنرمند. نمایشِ بی ادعای "آبی مایل به صورتی" از این دست آثار است. چنان ساده و بی‌پیرایه شروع می‌شود که گویی سادگی به مخاطب تعارف می‌کند، اندکی بعد آرام آرام درمی‌یابی این که پیش چشمت رخ می‌دهد یک آبشار سهمگین و یک سادگی هول‌انگیز و استخوان سوز است که در یک روزمرگی‌ی عادت شده و عادی، مثل خوره روح و روان بشریت را می‌خورد و نابود می‌کند.
نمایش، ... دیدن ادامه » نمایش لذت و سرگرمی نیست. نمایش شلاق است بر پشت باورهای غلط. پتکی سنگین است فروکوفته بر فرق قضاوت‌های ناروا. سیلی سهمگینی است بر صورت‌های بزک شده‌ی تمدنِ ژست‌گرفته پشت ویترین چیزی به نام زندگی.
حکایت مکرر و نارفته به گوشِ هوشِ ابناء عالم است از سقوط و صعود انسانیت بر بستر طبیعت. نمایش به شدت ساده است.قصه انسان. غصه‌ی بی پایان ترنس‌هاست. ولی در اصل قصه‌ی ماست. ما انسان‌های به ظاهر سالم و عادی؛ نشسته بر سکوی نظارت و قضاوت. از لحظه شروع آرام و بی صدا لرزشی در تخته‌بندِ تن آغاز می‌شود، پس از نیمه به بعد زلزله‌روح و روان تمام گذشته آغاز می‌شود و دست آخر به آتشفشانی می‌رسد که تمام دشتِ باورمان را درمی‌نوردد و با خود می‌برد
گروه اجرایی، بازیگران فوق‌العاده توانا، خبره و دغدغه‌مند با همراهی نوشته‌ی بکر و کارگردانی خلاقانه چنان طوفانی در وجود هر تماشاگر ایجاد می‌کنند که تا زمانی که بر صفحه زندگی هست با او هست و خواهد بود.نمایش، نمایش ماست بر صحنه، نه آن‌ها که موضوع نمایش‌اند. رنج بسیار و زمان درازی بر ما رفته تا از مرحله معدوم کردن کورکورانه انسان‌هایی متفاوت برسیم به دورانی که کس و کسانی این‌گونه با ظرافت و دقیق همراه با جسارت بر صحنه نمایش از حقوق آن‌ها با ما که چشمِ گوش و هوش به سمتشان بسته‌ایم، سخن بگویند. می‌شود از رنجی سخن گفت و به گنجی رسید ولی گفتنِ این‌گونه کار هرکس نیست.نمایش آبی مایل به صورتی اثر ساناز بیان یک استثناست در میان قاعده‌ها. یک اتفاق مهیب است در وسط روزمرگی‌ها. اگر اهل تفکرید. اگر زندگی و زیست برخاک برایتان جدی است. اگر به خود احترام می‌گذارید. به تماشای این اثر بنشینید. شک نکنید موقع خروج کس دیگری می شوید. بزرگ تر و والاتر...
پیش فروش هفته دوم نمایش نفرین قحطی زده‌گان با ۲۰٪ تخفیف از فردا(یکشنبه ۱۹ خرداد) ساعت ۱۲ آغاز می‌شود.

پیش فروش روزهای جدید آبی مایل به صورتی
۱۴ خرداد
ساعت ۱۴

خرید بلیت: tiwall.com/p/abi-sorati2

نویسنده و کارگردان: ساناز بیان
مشاور کارگردان: حمیدرضا آذرنگ
مدیر تولید و مجری طرح: آرش دهقان شاد

بازیگران (به ترتیب الفبا): آناهیتا اقبال نژاد، مرضیه بدرقه، عاطفه رضوی، امید سلیمی، بهنام شرفی، محمد هادی عطایی، آیه کیان پور، امین میری، بازیگر نوجوان: ملیکا پارسا

گفتار متن: حمیدرضا آذرنگ

از ... دیدن ادامه » ۱۶ خرداد
تماشاخانه سپند
ساعت ۲۱
آناهیتا شمسی نیا این را خواند
آقای سوبژه (محمد لهاک) و arash tehrani این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قابل توجه اعضای محترم تیوال:
گروه اجرایی نمایش «نفرین قحطی زده‌گان» با توجه به درخواست مخاطبان محترم این سایت در نظر دارد تا در روزهای یکشنبه تا سه شنبه (۲ تا ۴ تیر) بلیت این اجرا را با ۲۰٪ تخفیف ارائه دهد.
درود بر شما
ممنون که به نظر مخاطبین توجه میکنید
موفق و پربیننده باشید..
۱۳ خرداد
یاد حکایت قطره و صخره افتادم...
۱۳ خرداد
ممنون برای این کار قشنگ
۲۰ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیش فروش بلیت نمایش از امروز‌ شنبه ۱۱ خرداد ساعت ۱۲ ظهر آغاز می‌شود
جناب شمس درود بر شما
اگه نیت بر این دارید که همه سعادت دیدن کار تون رو داشته باشن و صلاح دونستید ، برای نمایش تخفیف وفاداری ای تیوال پلاسی ، سه روز اولی یا هرچی که خودتون میتونید رو لحاظ کنید
ممنون از عنایت تون
۱۱ خرداد
من برم دایرکت بدم بپرسم ؟
ذهنم بدجوری مشغوله :)
۱۲ خرداد
نمایشنامه دوست داشتنی❤با اجرای درجه یک
۲۸ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جوجه تیغى تنها تا ١ خرداد

از ١٥ اردیبهشت
ساعت ٢١
سالن استاد سمندریان
تماشاخانه ایرانشهر
عاطفه گندم آبادی این را خواند
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
یک کامنت توییتر گذاشته ام خواهشمندم رویت شود.منتظر پاسختان یا شما نماینده گروه احرایی یا جناب شمس هستم
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
چرا نماینده گروه اجرایی انقدر غیر فعال هستید ؟شما برای مثال فقط نوشته اید اجرای اخر هفته دو اجرا شد ولی ناقص است چرا چون ساعت سانس اول چرا اشاره نکردید ؟!!!!
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
سلام دوستان فرهیخته . من 2عدد بلیط نمایش جوجه تیغی رادارم که به رغم تلاش و با ناهماهنگی های پیش آمده از طرف تیوال درباره کنسرت کیتارو قادر به آمدن تهران و دیدن این نمایش نیستم . در صورتی که کسی تمایل دارد دوست دارم این دو بلیط را واگذار کنم. البته کمتر از ... دیدن ادامه » قیمت بلیط. لازم به ذکر می باشم من در مشهد زندگی می کنم و در صورت تمایل با همراه بنده تماس بگیرید . با سپاس . 09155204023 بلیط روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
استقبال تماشاگران از جوجه تیغى

پیش فروش بلیت نمایش "جوجه تیغى" با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شد.

بر این اساس، پیش فروش روزهاى جدید نمایش (١٨ تا ٢١ اردیبهشت) از امروز ١ اردیبهشت ساعت ١٢ بر روى سایت تیوال آغاز مى شود.

نویسنده، طراح، کارگردان و بازیگر: بهرام افشارى

تنها تا ١ خرداد
ساعت ٢١
سالن استاد سمندریان
تماشاخانه ایرانشهر
جناب شمس میشود ساعت اخر هفته فقط نیم ساعت زودتر شود.۲.۳۰ شود.دو یک درخواست داشتم میشود مهمانان که دعوت میکنند که اعضای گروه به شما اعلام میکنند و شما انها رمنظورم هنرمندان واهالی رسانه دعوت است یک روز قبل اعلام کنید.همین.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
واقعا نمایش فوق العاده ای بود ممنون از آقای افشاری عزیز♥️♥️♥️
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به دلیل استقبال تماشاگران:
باغ وحش شیشه اى تنها براى ٨ اجراى دیگر تمدید شد

باغ وحش شیشه اى تا ٢١ اسفند تمدید شد.
پیش فروش روزهاى تمدید شده از امروز(١٠ اسفند) ١٢ ظهر آغاز شده است.
عاطفه گندم آبادی این را خواند
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موج‌سواری تئاترِ مستند را تهدید می‌کند
ساناز بیان گفت: آنچه ما را تهدید می‌کند این است که موج‌سوار شویم. این جریان دارد در تئاتر ما جواب می‌دهد همانطور که در سینما هم جواب داده؛ اینکه مدام کار اجتماعی تولید کنیم درحالیکه به عنوان مولف و کارگردان پشتوانه دانش لازم را نداشته باشیم. این خطری است که تئاتر مستند اجتماعی را تهدید می‌کند.

ساناز بیان (نمایشنامه‌نویس و کارگردان) از اجرای اثر جدید خود به نام «آبی مایل به صورتی» خبر داد و گفت: چهار سال روی این نمایشنامه‌ کار کردم. قرار بود پارسال روی صحنه برود که نشد و اجرایش به تعویق افتاد که قرار است هفته ابتدایی آذرماه امسال اجرا شود.

بیان این نمایشنامه را یک درام اجتماعی خواند و گفت: فضای «آبی مایل به صورتی» نزدیک به نمایشنامه «شلتر» است که درباره زنان کارتن‌خواب نوشته بودم و همچنین نمایش «عامدانه، عاشقانه، قاتلانه» که دوبار اجرا شد.

این نویسنده و کارگردان تئاتر خاطرنشان کرد: «آبی مایل به صورتی» فضای تئاتر مستند را وامدار آن دو کار است اما تئاتر مستند نیست؛ یک کار داستانی و درام اجتماعی است اما با پشتوانه پژوهشی بسیار مفصل.

بیان با اشاره به حضور 10 بازیگر در این نمایش، از نسیم ادبی و حضور ویدئویی حمیدرضا آذرنگ به عنوان دو بازیگر اصلی نمایش خبر داد و گفت این اثر هفته اول آذر اجرای خود را در تماشاخانه پالیز آغاز می‌کند.

او یادآور شد: دو ماه است تمرین‌ها را با بچه‌ها شروع کردیم و پیدا کردن بازیگر برای این کار به دلیل فضای بیش از حد درگیر کننده و سنگینی که دارد، خیلی سخت بود. با آغاز تمرین‌ها بار اصلی از دوش من برداشته شده و بر دوش بازیگر قرار گرفته است. اما الان از گروهی که کنارم هستند خیلی راضی‌ام.

بیان با اشاره به پرداخت مسائل اجتماعی در تئاتر خاطرنشان کرد: امروز خیلی مسائل اجتماعی در تئاتر ما پررنگ‌تر است؛ مشخصا از هشت سال پیش به این سو؛ در دولت تدبیر و امید اتفاقی افتاده که فضای بیشتری برای این جنس کارها باز شده است. اما فکر می‌کنم اینکه صرفا به موضوعی بپردازیم به خودی خود مزیت نیست. کما اینکه چندی پیش در مورد یک موضوع اجتماعی کاری تولید شد که نه تنها بسیار کار بی‌کیفیتی بود بلکه زاویه نگاهش هم به موضوع غلط بود.

نمایشنامه‌نویس ... دیدن ادامه » «شلتر» ادامه داد: اینکه صرفا درباره یک معضل اجتماعی کار کنیم ارزش نیست؛ باید نگاه و شناخت درست و مطالعه درستی داشته باشیم. نه تنها پشتوانه هنری که حداقل است، بلکه دانش اجتماعی هم داشته باشیم؛ جامعه‌شناسی و روان‌شناسی بدانیم و مشاوران متخصص این حوزه کنارمان باشند و حرفی که اثر می‌زند حرف درستی باشد نه اینکه تماشاگر فکر کند 90 دقیقه داشته اتفاق اشتباهی می‌دیده است. صرفا اشک‌انگیزی و تاثربرانگیزی به هیچ وجه مزیت نیست. فکر می‌کنم تئاتر ما باید کمی از این قضیه رها شود.

بیان خاطرنشان کرد: در کنار کارهایی که فکر می‌کنم تولیدشان ناشی از سوءتفاهم بوده نمایش‌های بسیار خوبی هم داشته‌ایم مخصوصا در حوزه مستند و اجتماعی که کارهای پر بیننده و خوبی بوده‌اند.

او یادآور شد: فکر می‌کنم آنچه ما را تهدید می‌کند این است که موج‌سوار شویم. صرفا چون این جریان دارد در تئاتر ما جواب می‌دهد همانطور که در سینما هم جواب داده بیاییم مدام کار اجتماعی تولید کنیم در حالی که به عنوان مولف و کارگردان پشتوانه دانش لازم را نداشته باشیم و این خطری است که تئاتر مستند اجتماعی را تهدید می‌کند. هرچه کمتر اما با کیفیت بهتر کار شود خیلی بهتر است. خیلی خوب است که الان مشخصا چند نفر هستند که خیلی خوب و درست در این زمینه کار می‌کنند.

این نمایشنامه‌نویس با بیان اینکه «من خیلی حافظه‌ام یاری نمی‌کند نمونه‌ای از این جریان را که از خود افراد آسیب‌دیده یا کودکان کار در نمایش‌ها استفاده شده باشد» گفت: جز همان نمایش شلتر که درباره زنان کارتن‌خواب بود و از دو خانم بهبود یافته‌ای که تجربه کارتن‌خوابی و اعتیاد را داشتند در کنارمان استفاده کردیم. نه تنها من بلکه همه گروه به شدت احساس می‌کردیم که از استعداد آنها شگفت‌زده شده‌ایم. البته از بین تعداد زیادی از دوستان این دو نفر همراه ما شدند.

بیان خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم در زمینه تئاتر درمانی که گونه مشخص و مهمی در تئاتر اجتماعی است خیلی ضعیف عمل می‌کنیم. جا دارد که به تئاتر آموزشی، پدالوژی و درمانی بپردازیم. اما ما همیشه بیشتر جنبه آه و ناله و سوز و گدازش را می‌گیریم حال آنکه می‌توانیم عمیق بشویم و کار کنیم اما اینگونه به آثار اجتماعی نمی‌پردازیم شاید به خاطر اینکه آن طرف گیشه کم‌رونق‌تری وجود خواهد داشت تا این سو.
جسارت کارگردان برای انتخاب موضوع بی نظیر بود
بازی ها فوق العاده بود
به نظرم باید اجباری بشه دیدن این تئاتر برای همه أفراد جامعه
واینکه هرکسی این تئاترو از دست بده نباید خودشو بیخشه
۲۰ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید