کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال صدرا سینایی | دیوار
S3 : 11:56:29 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
درد خود به خود از راه میرسه
مهدیه، مینا روشنا، سعید کارین و Khatereh Naderi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایشی ارزشمند شریف و تاثیر گذار خوشحالم که اسم فاسبیندر رو در تاتر ایران میشنوم از کارگردانی خلاقانه کار و موسیقی لذت بردم عالی عالی
ابرشیر این را خواند
مهدیه، مینا روشنا و سعید کارین این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
من تشنه ذره ای عشقم....اما...
مینا روشنا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
من آمده ام تا مدافع ناموس ازادی باشم مدافع ناموس تحول مدافع ناموس ملتی که هزار ساله رویای ازادی و عدالت را با خون و خیانت تعبیر میکند
نمایشیست درباره جنگاوریها و رشادتهای سردار احمد متوسلیان در جبهه های مختلف اعم از کردستان و خرمشهر و همچنین لبنان و در نهایت شهادت ایشون
همچنین نیم نگاهی هم به اندیشه های سردار حسین همدانی دارد که به تازگی توسط داعش به شهادت رسیدند و نیز جمعی دیگر همچون همت و وزوازی و ....
برای کسانیکه خاطراتی از آن دوران دارند خالی از لطف نخواهد بود
۲۳ دی ۱۳۹۴
مرسی از توضیحاتتون
۰۲ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
باز هم از دیدن نمایشی از آقای معینی لذت بردم.متن خوب کارگردانی عالی و حساب شده و بازی خوب آقای کامران تفتی.من خیلی این نمایش رو دوست داشتم و دوست دارم یک بار دیگه هم ببینم.موفق باشید
شادی بهرامی و میثم رشیدی مهرآبادی این را خواندند
شیوا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
دلم واست تنگ شده کاسپار.
در شب پایانی اجرا؛ پروفسور «احمد کامیابی‌مسک» و دکتر «مسعود دلخواه» به تماشای کاسپار نشستند


شب گذشته در آخرین اجرای نمایش کاسپار، پروفسور «احمد کامیابی‌مسک»، دکتر «مسعود دلخواه» و دکتر «رحمت امینی» از این نمایش دیدن کردند و آن را یک اجرای حرفه‌یی و ماندگار خواندند.

به گزارش روابط‌عمومی گروه، نمایش «کاسپار» به نویسندگی «پتر هانتکه» و با کارگردانی «محسن معینی»، شب گذشته دوشنبه بیستم بهمن‌ماه،در تماشاخانه آو با اجرای پایانی خود، میزبان پروفسور «احمد کامیابی‌مسک» ـ استاد دانشگاه و یونسکوشناس ـ و همچنین دکتر «مسعود دلخواه» و دکتر «رحمت امینی» از اساتید دانشگاه و کارگردان‌های معتبر ... دیدن ادامه ›› کشور بود.

دکتر احمد کامیابی‌مسک ضمن تبریک به گروه اجرایی نمایش کاسپار به خاطر اجرای خوب اثر،گفت:«خوشحالم که می‌بینم یک گروه توانسته‌اند خارج از سیستم دولتی و اداری دورِ هم جمع بشوند و در یک تماشاخانه خصوصی کاری را اجرا بکنند و معتقدم این تئاتر است. یعنی آزادانه و بی‌آن‌که کسی از آنها بخواهد موردی را تغییر بدهند یا سانسور بکنند،خودشان می‌دانند چگونه باید کار بکنند که مورد قبول جامعه قرار بگیرد.این خیلی مهم است».
او ادامه داد:«نمایشی که این گروه اجرا کردند،همان چیزی است که به آن می‌گویند تئاتر متعهد.کارگردان و گروه بازیگران در یک تعهد اجتماعی،زندگی عده زیادی از آدم‌ها را نه تنها در جامعه ما،که در جامعه بشری تصویر کرده‌اند؛ آدم‌هایی که تحمل بودن و زندگی برای آنها و دیگران خیلی سخت است.مثل کسانی که در بیمارستان‌ها کار می‌کنند و آنهایی که مشکلات جسمانی و مادرزادی دارند یا به خاطر مسائل متعدد،دچار مشکلات روانی می‌شوند. بی‌شک برای گروه بازیگران کار ساده‌یی نبوده که مدت یک تا دو ساعت بتوانند در آن نقش باشند و حالتی را حفظ بکنند که هیچ‌کس دوست ندارد آن‌گونه باشد یا چنین شرایطی را تحمل بکند».
کامیابی‌مسک افزود:«کار بازیگران و مشاهدات‌شان و راهنمایی کارگردان برای حرکت‌ها و ژست‌ها خیلی عالی بود.از نظر نظم تئاتری همه چیز درست و خوب اجرا شد. نور،صداها و موسیقی خیلی خوب بودند و در مجموع، کاسپار یک نمایش متعهدانه اجتماعی خیلی خوب بود».
همچنین دکتر مسعود دلخواه نظرش را درباره نمایش کاسپار چنین بیان کرد:«خیلی خوشحالم که توانستم آخرین اجرای نمایش کاسپار را ببینم.از این اجرا خیلی لذت بردم و کاملاً من را درگیر کرد و این خیلی مهم است. شیوه‌یی که انتخاب شده بود برای کار با بازیگران و استفاده‌های فیزیکی و بیانی از آنها،همه در خدمت مفهومی بود که باید به مخاطب منتقل می‌شد.فکر می‌کنم آقای معینی در انتقال این معین کاملاً موفق بوده. پیداست کارگردان نمایش فلسفه‌یی را که پشت این کار بوده، به خوبی درک کرده است».
دکتر دلخواه اضافه کرد:«مساله زبان در نمایشنامه‌های هانتکه حرف اصلی را می‌زند و آن واقعیتی که زبان خلق می‌کند،می‌تواند احساسات و هویت ما را تغییر بدهد.همه این مفاهیم خیلی خوب در کنار هم چیده شده بود. ضمن این‌که باید بگویم بازیگران نمایش، بازی‌های صادقانه‌یی داشتند و صداقتی که در بازی‌های آنها وجود داشت،مخاطب را به شدت تحت تاثیر قرار می‌داد».
علاوه بر سه استاد نامبرده،هنرمندان بسیاری از آغاز اجراهای نمایش کاسپار در چهارم دی‌ماه تا اجرای پایانی به تماشای این نمایش نشستند که می‌توان از آن میان اشاره کرده به شهلا لاهیجی،دکتر عطاالله کوپال،دکتر روح‌الله جعفری، بهناز جعفری، شهرام کرمی، مهدی فقیه،کاظم هژیرآزاد، بهرام سروری‌نژاد،ابراهیم پشت‌کوهی، یوحنا حکیمی، امیر مولایی و وحید مهراد، شهرام نجاتی،عیسی بلوکات، مریم رحیمی،کهبد تاراج،تینا بخشی، غزل نعیمی و فاطمه خدابنده‌لو.
در نمایش کاسپار،وجیهه لاریجانی،آزاده اکبری، مریم باقری، بهار سعوه، باران فرد،مریم دانش‌آذر و افسانه میرباقری ایفای نقش می‌کردند و سایر عوامل آن به این شرح بودند: نیکان خسروی(آهنگساز)، مستانه کریم‌خانی (مدیر صحنه)،امید سلیمانی(عکاس و گرافیست)، نگین میرحسنی(طراح لباس،تهیه‌کننده)، احمدرضا حجارزاده (مدیر روابط‌عمومی).
نمایش کاسپار با کارگردانی محسن معینی از چهارم دی تا بیستم بهمن در تماشاخانه آو روی صحنه رفت که با استقبال گسترده تماشاگران عام و خاص روبه‌رو شد.
.درود بر شما خالقان این اثر ناب هنری.حالا که تنها دو شب از اجرای نمایش کاسپار باقی مانده به عنوان کسی که از شبهای اول اجرا نمایش را دیدم باید بگم تاثیر عمیق این اثر ناب و به قول یکی از دوستان اصیل هنری با من است.باید تبریک گفت به تهیه کننده شریفی که وسط این وا نفسا اثری ارزشمند را در بخش خصوصی تهیه میکند و واضح است که این کار چه کار دشواری است.باید درود فرستاد به کارگردانی که نبوغ دانش عمق و شرافت اش در این اثر موج میزند.باید درود فرستاد به بازیگرانی که الحق معنا و توقع ما از بازیگری را تغییر دادند با انرژیهای فوق العاه و فهم درست از متن و باز باید درود فرستاد به کارگردانی که این استعدادها را کشف کرده هدایت کرد ه و به تاتر ایران معرفی کرده (واقعا کجای تاتر این سرزمین بازیهایی اینچنین یک دست و همه در اوج با طرااحیهای پیچیده و درست سراغ داریم برای من کاسپار یک کلاس آموزشی بود )وباید سپاسگذار همه عوامل صحنه بود که حضور واقعیشون دیده نمیشه اما اثرشون بر صحنه به وضوح معلومه.و سپاس از آقای راستگو که اطلاعات لازم را در تیوال در اختیار ما قرار داد.من در اجرای آخر باز به تماشای این نمایش ناب خواهم نشست و از همین حالا دلتنگ آنم.و با اشتیاق پیگیر کار بعدی این گروه و کارگردان محترم آن هستم.پیروز باشید و سلامت و حضورتان مستدام که حال اندیشه و هنر با حضور شما خوب است. کاسپار در ذهن و قلب من خواهد ماند
ای وای... تو رو خدا دعا کنید من هم به اجرای آخر برسم! این هفته خیلی سرم شلوغه و دیدن این کار رو هر هفته عقب انداختم تا رسیدیم به هفته پایانی! امیدوارم بتونم این کار رو ببینم. :(
۱۸ بهمن ۱۳۹۳
کاش این نمایش هیچ وقت تموم نشه ...
۱۹ بهمن ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
من این نمایش رو دیشب با ترکیب بازیگران و شیوه اجرای جدید دیدم.سه بازیگر به نمایش اضافه شده بودند و یکی حذف شده بود.بی هیچ اغراقی شاهکار بود شاهکار.پایان بخش اول آنچنان کوبنده بود که همه تماشاچیان منقلب شده بودند من داشتم سکته میکردم.تصاویر و بازیهای بخش دوم هم دیوانه کننده خوب بود.واقعا چه تغییر همشمندانه ای.من همیشه در روند کار آقای معینی شنیده بودم که جشورا نه عمل میکنند بازیگرانی را حذف یا اضافه میکنند شکل اجرا را به شکل پویا دز زوند اجرا ارتقا می بخشند و تغییر میدهند اما هرگز اینچنین به عنوان یک تماشچی تجربه اش نکرده بودم.این معجزه نمایش است.این معنای درست پویایی احترام به تماشاگر خود و اندیشه است این معنای صحیح احترام به هنر و هوشمندی و پویایی است.تبریک میگم.بعدهم اینکه آقای معینی این استعدادها را از کجا پیدا میکنه و چگونه رشد میدهد خیلی دوست دارم بدونم روش کار ایشون رو.
اینطوری که شما گفتید برای دیدن دوباره این کار طاقت ندارم :)
۰۳ بهمن ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
عالی بود.دیشب من این نمایش رو در اجرای ویژه عکاسان دیدم.متن فوق العاده کارگردانی عالی و ایده های اجرایی خیلی خوب و رخشان.خیلی نمایش خوبی بود من اجرای چولی از این کار رو چن سال پیش دیده بودم اما این اجرا کاملا متفاوت بود فقط یک کم بازیها هنوز ایراد داشت که اونم شاید چون اجرای اول بود اینجوری بود در نهایت اینکه من خیلی دوس داشتم این اجرا پست مدرن رو. اصلا شبیه کارهایی که تا حالا دیدم نبود.
موافقم خیلی خوب بود. و متفاوت بود .کلی به فکر فرو رفتم.
۰۶ دی ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید