تیوال حسین رسولی | دیوار
S3 : 04:42:42
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
حسین رسولی
درباره نمایش خرس i
فرصت داشتم به تماشای اجرای خرس در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران بنشینم
اجرای کنونی نمایش خرس یک بار دیگر ثابت کرد نباید به اسامی و هیاهو توجه کرد
هیچ کدام از اعضای این نمایش نامی نیستند ولی خرس یک کار 45 دقیقه ای دلچسب، حرفه ای و استاندارد از کار درآمده. حتی در استفاده از شوخی های جنسی و غیرجنسی هم برخلاف سیاق برخی نمایش هایی که این روزها زیاد اجرا می روند،‌ با خوش سلیقگی عمل شده و کم نبودند کسانی که می خندیدند در سالن. به جز چند ایراد کوچک از جمله ضعف نسبی بازی مریم جعفری و بی سلیقگی در لباس خدمتکاری که در روسیه تزاری شلوار لی به تن داشت! اجرای فعلی خرس را کاملا مطبوع، خنده دار و حرفه ای یافتم. همه چیز خوب بود از کارگردانی و بازی های عالی گرفته تا دکور و زمان بندی متناسب. و بالاتر از همه دراماتورژی و بازنویسی فوق العاده احسان ناجی از نمایشنامه چخوف ... دیدن ادامه » که مسحورم کرد.
تبریک به عوامل گروه بابت کار خوبی که به صحنه برده اند.
منم با شما موافقم
۱۶ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کار بی ضرر و بی آب و اثر. به امید موفقیت روزافزون برای گروه تولید
کاملا مخالفم . چرا بی ضرر ؟ چون شعار نمی ده و بسیار جیمز جویس وار یک فاجعه را روایت می کنه ؟ دلفینها فقط یک راوی، نتیجه نمی گیره و مخاطب را در برزخ تصمیم سه خواهر باقی می گذاره.. ایجاد پرسش در ذهن مخاطب می کنه و قبل از روایت درد و رنج به آن می خنده ... بلند بلند ... دیدن ادامه » تا جایی که شما یک سوم کار را فقط به خاطرات و تجربیاتی می خندی که روایت خشونت بر آزادی انسان ... دلفین ها بهت تفکری را تحمیل نمی کنه. فقط بازخوانی می کنه و تویی که نباید بی تفاوت از سالن نمایش خارج بشی ... برو و دوباره کار را ببین
۲۲ مهر ۱۳۹۷
آزاده خانم!
نمی دانم شما وابستگی خاصی به گروه اجرا دارید یا نه که این طور متعصبانه دفاع می کنید. ولی صرف نظر از آن‏، بدون شک تولید کاری که سه نفر بیایند و چند داستان مبهم تعریف کنند و بروند هنر نیست و در هیچ کجای قاموس دراماتورژی قرار نمی گیره. باز صرف ... دیدن ادامه » نظر از اینکه من رو به عنوان مخاطب اصلا نخنداند، بیان می کنم که این کار نه جنبه سرگرم کنندگی داشت و نه هنری. یا حداقل من و دوستان گروه تئاتربین تیوال به عنوان مخاطبان متوسط الحال درکش نکردیم.
۲۳ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک درام پلیسی جنایی که مشخصا الهام گرفته از پاورقی های پلیسی ایرانی است. به جرات می توان گفت فیلم بر خلاف نام نچسبش با پیروی از استانداردهای این ژانر یک سر و گردن از همه فیلم های پلیسی کل تاریخ سینمای ایران بالاتر است. ضرباهنگ وقایع به نحوی است که تا پایان فیلم شما احساس بی حوصلگی نمی کنید و با سطح مقبولی از آدرنالین اتفاقات را پی گیری می کنید. پیچیدگی و نقاط ابهام و بازی با ذهن تماشاگر زیاد اتفاق نمی افتد و کارگردان اصراری بر آن ندارد. ولیکن باز انقدر خود داستان که حدس می زنم برگرفته از یک پرونده واقعی بوده، گره و تعلیق دارد که آخرین بار کی سحر را دیدی را به یک فیلم دیدنی تبدیل کرده. مزبت درخشان دیگر بازی بی نقص نقش اول فریبرزعرب نیا در نقش سرگرد است که حتی بازی بازیگران درجه اولی مانند سیامک صفری محبوبم و ژاله صامتی و آتیلا پسیانی را زیر سایه برده. ... دیدن ادامه » آخرین بار کی سحر را دیدی یک فیلم عالی نیست ولی برای کسانی که مانند من به ژانر پلیسی علاقه داشته باشند یک فیلم پلیسی خیلی خوب و تماشایی در سطح بین المللی است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسین رسولی
درباره نمایش او i
توصیه: اگر آی کیوی شما بالای 140 است به دیدن این نمایش بروید.
خیلی خوب بود :)))))
۱۹ شهریور ۱۳۹۷
فرزاد بعدی، نبوووود :))))
۱۹ شهریور ۱۳۹۷
:)))
۱۹ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کار کاملا شسته رفته و تمیز در همه ابعاد و از آغاز تا پایان: کارگردانی، دکور، بازی ها خصوصا بازی ابراهیم عزیزی عزیز، دکوپاژ
دیدن این کار را توصیه می کنم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاری دلنشین و درخور که تماشاگر را تا پایان 70 دقیقه به دنبال خود می کشاند. گرچه برخی شوخی های کلامی به دل من ننشست ولی ترکیب درام و طنز را به خوبی در نمایش می بینیم. تبریک می گویم به جوانانی که با وجود مشکلات این اجرای زیبا را به روی صحنه می برند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چند نکته کوتاه درباره نمایش هیپولیت
یک اجرای هنری و سنگین از هپپولیت بیچاره ی اوریپید. بازی بازیگران عالی و بسیار دشوار بود. مدت زمان اجرا حدود 95 دقیقه است. ایده استفاده از موسیقی های متنوع برای من جذاب بود. طراحی لباس فوق العاده و یکی از بهترین ها و هوشمندانه ترین هاست.
تاکید موکد: بدون مطالعه و دانش قبلی به دیدن این اثر نروید که اگر رفتید برایتان نامفهوم و ملال آور خواهد شد.
بازی ها خوب. کار ضعیف. عمده ضعف کار برمی گردد به کارگردانی. من و چند تا از دوستان متفق القول بودیم که سوژه پتانسیل کار درخشان تری داشت. حداقل می شد با بازی های کلامی و دیالوگ های پخته تر جذاب ترش کرد. ولی دیالوگ ها به قدری کلیشه ای و آبکی از آب درامده که گویی یک نوجوان محصل آنها را نوشته است. میزانسن راضی کننده نبود و در تمام طول نمایش تا لحظه پایانی آن تماشاگر به سختی حس و حال را می گیرد و همراه می شود.
چرا تخفیف ها اعمال نمی شند موقع خرید؟!
درود بر شما
در بخش خرید بلیت با تخفیف این نمایش اختلالی یافت نشد.
برای راهنمایی بیشتر لطفاْ با پشتیبانی تیوال به شماره ۶۶۸۷۱۸۹۷ در ساعات اداری ۱۳ تا ۱۰ و ۱۷ تا ۱۴ تماس بگیرید.

۱۰ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در مورد تخفیف وفاداری کمی توضیح بدهید
عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
درود بر شما
شرایط استفاده از تخفیف وفاداری به شرح زیر است:
ابتدا باید در زمان خرید بلیت نمایش پیشین در حساب کاربری خود وارد شده و در حال عضویت خرید کرده باشید، سپس در زمان خرید تازه خود در حساب کاربری خود وارد شده و در حال عضویت خرید نمایید. در این حالت ... دیدن ادامه » سیستم به صورت اتوماتیک تخفیف وفاداری را لحاظ خواهد کرد.
در صورت نیاز به راهنمایی بهتر، می‌توانید با پشتیبانی تیوال به شماره‌ی ۰۲۱۶۶۱۷۶۶۳۷ تماس بگیرید.
با سپاس
۰۲ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو بلیط برای روز سه شنبه ردیف 5 و 8 دارم که زیر قیمت واگذار می کنم
@rasouly
09122864047
عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسین رسولی
درباره گیم تیاتر غیرمنتظره i
خب اولین انتقاد و شاید اعتراض من که به دستیار کارگردان هم گفتم، زیادی روی عنوان گیم تاکید شده. در حالی که ده درصد تماشاگر دخیل است و بیشتر تئاتر اینتراکتیو یا تعاملی برایش عنوان مناسب تری است. جز این، بازنمود مشکلات اجتماعی کار تازه ای نیست. انتظار داشتم و فکر می کنم می شد عمیق تر در نگارش نمایشنامه این را پیاده کرد. ولی به نظر من نویسنده و کارگردان بیشتر در سطح و قشر مانده اند و کار عمق نیافته. برای همین نیمه دیالوگ ها بیشتر به سمت شعاری گونه بودن رفته.
جز اینها ایده یک بازیگر یک تماشاچی برای خود من بسیار جذاب بود و پسندیدم. این تجربه منحصر به فرد را توصیه می کنم.
سریال عشق
به همراه سه تا از دوستان تئاتربین و فرهیخته این کار را دیدم. هر سه اونها از کار خوششون نیومده بود و ارتباط نگرفتند. ولی من کاملا با فضای اپیزودیک نمایش ارتباط حسی گرفتم. با یکی از دوستان خانم که صحبت می کردیم توافق داشتیم تا به حال به این زیبایی و صراحت درباره عشق کمتر شنیده بودیم صحبت شه. جالبه که برخی اون بازی پیش از شروع (که به نظر من زاید بود و در دل کار نشست) و داستان ها درباره اینکه متن آماده نبود و چنین و چنان را زیادی جدی گرفتند و حتی یکی پایین تر نوشته:!!!
خانوم صدری با توجه به دلایلی که در شروع تاتر ذکر کردید،بهتر نبود این متن ضعیف رو کارگردانی و اجرا نمی کردید؟!
نقطه درخشان کار بازی خانم کردا (هنرپیشه محبوبم) و ستاره اسکندری بودند که سطح هر کاری را به عالی می رسانند.
شاید فضای زیادی پست مدرن کار باعث شده برخی ارتباط نگیرند. که در ... دیدن ادامه » تئاتر کاملا عادیه.
من هم مثل بقیه فکر می کنم بازی کردن نقش مرد توسط خود خانم صدری ایده خوبی نبود. مگر قحط الرجاله:)) از تپق های زیاد ایشون که بگذریم اون مونولوگ پایانی عالی نوشته شده بود و اجرا شد و دوست دارم باز هم ببینم و بشنومش.
دیدن این کار خوب را توصیه می کنم.
آیا این اپیزودها نباید داستان مشخص و واضحی داشته باشند؟ و یا هر اپیزود هر فکر چرندی که به ذهن نویسنده میاد باید بنویسه..کلیشه و کلیشه
۰۲ دی ۱۳۹۶
برداشت من این بود که متن رو خانوم صدری در دقیقه نود نوشته،یکی از دلایلم هم اینه که دیالوگ‌های شروع تاتر ربطی به ادامه تاتر نداره،البته این نظر منه ولی شما یه طوری تعجب کردی مثل اینکه طی پنج سال گذشته داشتید این متن پست مدرن رو(به قول خودتون)با کمک خانوم ... دیدن ادامه » صدری می نوشتید.
گذشته از این شوخی، اگه حرف شما مبنی بر اینکه این متن ضعیف رو سر فرصت نوشتن و اجرا کردن،درست باشه که خیلی بدتره!
ضمناً در این مورد که نوشتین یک نمایش پست مدرن دید!یاد خاطره یکی از دوستام افتادم که می گفت:
با مادرم که فیلم میدیدیم،هر وقت متوجه فیلم نمیشد می گفت فیلمش سورئاله!!
۰۲ دی ۱۳۹۶
خیلی خوشحالم که انقدر رک و صریح اینجا با هم گفتگو می‌کنیم!
نظر بنده البته به نظر آقایان ابراهیم و پورکاظم نزدیک‌تر است!
۰۲ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاری در خور از سامان ارسطو در قالب پدیکوژی که حاکی از روند رو به صعود وی در کار تئاتر در راستای تلاش هایش برای بازنمود مشکلات جامعه ترنسکچوال هاست.
کاری درخور و دوست داشتنی با ریتم دلچسب خصوصا در نیمه دوم. بازی ها حرفه ای و بی نقص بود. از معدود نمایش هایی بود که دوست داشتم زمان طولانی تری می داشت. دیدن این نمایش فاخر را که بخشی کمتر شنیده شده و دیدنی از تاریخ قاجار را روایت می‌کند، توصیه می کنم.
زهره مقدم، رضا تهوری، مجید زنجانی و محمد لهاک این را خواندند
مهدی حسین مردی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسین رسولی
درباره نمایش ۲۴ i
بسیار لذت بردم از بازی آقای بصیر. داستان پخته ای داشت که خوب درآمده بود. اسم آن موسیقی رقص چه بود؟
رضا تهوری و محمد لهاک این را خواندند
حامد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بگو آ
چی؟
بگو آ
آ
مهربان تر
آ
آهسته تر
آ
من یک آا لطیف می خوام
آ
بلندتر
آ
لطیف تر
آ...
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی دوسم داری
آ
بگو ... دیدن ادامه » آ یه جوری که انگار می خوای بگی فراموشم نمی کنی
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی خیلی خوشگلم
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای اعتراف کنی خیلی خری
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی برام می میری
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی بمون
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی کفشاتو درآر
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی چرا دیر اومدی!
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی سلام
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی خداحافظ
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی چیزی برات بیارم
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی خیلی خوشبختم
آ
بگو آ یه جوری که انگار می خوای بگی همه وقت می خوای منو ببینی
آ
نه اینجوری نه! یعنی اگه حرفمو گوش ندی دیگه بازی نمی کنما.
آآآآآ
آهان... حالا شد:)
- اسمت چیه؟!
-سولانژ
- اما انگار دیشب یه اسم دیگه گفتی!
-کریستی؟... وایسا ماتی؟
-نه
-مانی؟...آهان... جوزف؟!
محمد لهاک این را خواند
امیرمسعود فدائی، علی ابراهیم و Unforgiven(Farhad) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
- چقدر دیگه زمان لازم داری منو بشناسی؟
- یک شب دیگه
- باشه یک شب
- دوشب
- باشه دو شب
- سه شب
- اووووووو سه شب که خودش یه زندگیه... ولی باشه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
می تونی بری یک جین آدم، دوجین آدم، سه جین آدم، شایدم چهار جین آدمو بکشی... بعدشم توبه کنی و بری بهشت. ولی اگر خودکشی کنی، جات قعر جهنمه!
المیرا شاهان و محمد لهاک این را خواندند
neda moridi و ذوق زده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید