تیوال لیلا مظاهری | دیوار
S3 : 11:12:29
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
رمان شازده احتجاب گلشیری رو خیلی دوست داشتم و دلیل انتخاب نمایش هم همین بود.
نمایش خوبی بود و از دیدنش ناراضی نیستم. شاید به خاطر علاقه ی زیادم به فضای رمان شازده بود. دکور شامل یک صندلی و دو کف پوش سفید مستطیل شکل بزرگ بود که به نظرم میومد برای تفکیک اندرونی و بیرونی خانه تعبیه شده ولی به نظر این تفکیک در طول اجرا رعایت نمیشد. لباسها خوب بودند و فکر میکنم چکمه های بازیگران برای نشان دادن دیکتاتوری و جبار بودن شخصیتها بود.
بازی نقش شازده خسرو (هر دو نفر) رو خیلی دوست داشتم. بازی بقیه هم تا حدودی راضی کننده بود ولی در اجراهای بعدی حتما جا میوفته و بهتر میشه. فکر میکنم اگر برخی بازیگران زن کمتر فریاد بکشند بازیشون طبیعی تر میشه.
عرض تشکر و خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا.
یکی از رمان‌های مورد علاقه م
لیلا جان این رمان خوب میتونست به شکل بهتر(خیلی بهتری) اجرا بشه،ولی حداقل میتونم بگم انتظارات منو برآورده نکرد
۳ روز پیش، پنجشنبه
دایه جان و ماهرو جان: من هم باهاتون موافقم که با رمان شازده فاصله داشت و خیلی خیلی میتونست بهتر باشه. ولی چون منو میبرد تو فضای رمان ازش بدم نیومد وگرنه جای کار و‌بهتر شدن داره.
۳ روز پیش، پنجشنبه
علی پویا قاسمی عزیز امیدوارم موفق باشید و در صحنه بدرخشید.
۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از آرامش و سکوت تنیده در نمایش لذت بردم. دکور زیبا و چشم نواز، بازیها قابل قبول خصوصا بازیگر نقش یاشار. از ایده ی گرگ با اندام انسانی خوشم آمد.
لباسهای بازیگران در کلبه ی چوبی و با هوای برفی و زمستان به آن سردی جور در نمی آمد. اصولا در آن هوای سرد که امکان خروج از کلبه وجود نداره و‌سوخت به کفایت نیست نمیشه لباسهای نازک تابستانی پوشید بدون آنکه نلرزید. البته حتما دلیلی داشته که این لباسها انتخاب شده.
نمایش بیشتر برای من جذابیت بصری داشت تا جذابیت متن.
انسان برای زنده ماندن و بقای خود حاضر است فرزند خود و دیگری را قربانی کند. بی رحمانه به نظر میرسد ولی منطقی ست.
عرض تشکر و خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا.
باز این گروه جذاب و حرفه ای من رو مفتون خودشون کردند (هنوز طعم دلنشین سیزیف و زندگی در تیاتر به صورت پررنگ هست).
نمایشی صامت بدون دکور و با لباسهایی در کمال سادگی که با بهره گیری از بازیهای خیلی قوی و حرکات بدنی و سرعت عمل بالا (بازی چشمگیر عزیزان ایمان صیاد برهانی و محمد برهمنی ) باعث شد که از اجرا لذت ببرم. موزیسین نمایش لذت نمایش رو چند برابر کرد و عنصر بسیار مهمی بود.
موضوع نمایش که برگرفته از کتاب سیمای مرد هنرمند در جوانی اثر جیمز جویس که یکی از بزرگترین نویسندگان تاریخ ادبیات است، برای من تازه نیست و کم و بیش اغلب ما تجربه ش کردیم: تحول انسان و بازگشتش از اعتقادات راسخ دوران نوجوانی و اوایل جوانی و بلامصرف بودن این اعتقادات عمدتا مذهبی در زمان بلوغ عقلی و فکری و روی آوردن به هنر و فلسفه و مسایل عقلی.
مهترین ایراد: من ردیف 2 بودم و جلوی من ... دیدن ادامه » هم یک خانم با قد متوسط نشسته بود و برای صحنه هایی که بازیگران روی زمین دراز کشیده یا نشسته بودند باید دایم خودم رو جابجا میکردم تا بتونم ببینم و از نفر پشت سریم تذکر گرفتم که ثابت بنشینم. نمیدونم ردیفهای دیگر در چه حال و وضعی بودند.
عرض تشکر فراوان و خسته نباشید از عوامل محترم اجرا. حتما دوباره به دیدن این نمایش خواهم آمد.
موزیسین فوق العاده، برای من که نقطه قوت کار موزیک عالی اون عزیز گیتاریست بود.
۰۵ آذر
بله به نظر من بار اصلی نمایش رو دوش موسیقی و بازیها بود وگرنه موضوعش اصلا تازه نبود.
۰۵ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه سارتر رو نخوندم ولی احساس میکنم دخل و تصرف خاصی در نمایشنامه نشده بود چون تر و تمیز و دست نخورده به نظر میومد. خوشحال میشم دوستانی که نمایش رو‌‌ دیدن و نمایشنامه رو هم خوندن نظر بدهند. نمایش رو دوست داشتم. بازیها خیلی خوب بود. دکور خوب، طراحی لباس خوب. محمدرضا نعیمی رو دوست دارم و برخلاف نمایش مردی به نام دایک که تو ذوقم خورد تو این نمایش مقبول بود.
عرض تشکر و خسته نباشید از کلیه ی عوامل اجرا.
آقای حسین مردی الان فهمیدم صندلی کناری من شما بودید! عرض ارادت دارم خدمتتون.
۰۱ آذر
پیام جان سلام، من با توقع بالایی که از نعیمی داشتم ( چون فکر میکنم در انتخاب نمایشنامه سختگیر باشه) به دیدن نمایش مردی به نام دایک رفتم و متاسفانه خیلی لذت نبردم.
بله نمایش دیگری به همین نام (دستهای آلوده) در برج آزادی روی صحنه ست.
۰۳ آذر
البته نمایش مردی به نام دایک را زمانی دیدم که مدتی بود نمایشی با بازیگران جا افتاده و‌میانسال ندیده بودم و شاید ازین جهت دلتنگ بودم و فراوان احساس خوشایندی داشتم.
۰۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلا مظاهری
درباره نمایش کد ۱۳ i
از دیدن نمایش لذت بردم. حال و هوای مدرسه دخترانه که برای من قابل لمس و درک بود. شوخی و خنده ها، بخشی از دغدغه ها، بایدها و نبایدها و خیلی چیزهای دیگه که در مدرسه با ما عجین بود، درین نمایش بود. بازیها خیلی خوب بود و تک تک نقشها برای من ملموس بودند. طراحی لباس خوب، دکور خوب، موضوع نمایش خوب. از همون لحظه ای که وارد سالن شدم و بازی دخترها رو دیدم، گفتم از دیدنش پشیمون از سالن بیرون نمیرم.
عرض تشکر و خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا و تشکر ویژه از میثاق زارع عزیز و بازیگران دوست داشتنی که ساعتی با روی گشاده و حوصله در مورد نمایش با ما به گفتگو نشستند.
ممنون از شما که انقدر به ما انرژی دادین
۳۰ آبان
پس با این اوصاف چه حیف من نبودم
۳۰ آبان
بله ،غیبت نکنید خانم نورا
۰۱ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلا مظاهری
درباره نمایش سوختن i
طراحی لباس هیچ ربطی به موضوع نمایش نداشت. دکور جالب بود. بازیها پایین تر از انتظار بود به جز سوگل خلیق و مصطفی پروین که بازی قابل قبولتری داشتند. میثاق زارع اصلا انتظار منو برآورده نکرد. بازی ایشون در پابرهنه لخت ... منو شگفت زده کرده بود ولی در این نمایش متاسفانه بازیش رو دوست نداشتم. موضوع و متن نمایش خوب بود ولی بازیها باعث شده بود با نمایش ارتباط برقرار نکنم و آن لذتی که باید ببرم رو نبرم. شاید در اجرای روزهای بعد بازیها جا بیوفته و نمایش جذابتر بشه .
با عرض تشکر و خسته نباشد به عوامل اجرا خصوصا علیرضا آرای عزیز که دیشب با سعه ی صدر صحبتهای دوستانمون رو گوش کردند و پاسخ دادند.
با اکثر نوشته ی شما موافقم خانم مظاهری
و اینکه موسیقی هم به نطرم‌ مناسب بود و روی کار نشسته بود
۲۹ آبان
همینطوره مرتضی جان. من هم موسیقی رو دوست داشتم.
۲۹ آبان
موافقم.بازیها ضعیف بود و متاسفانه نتونستم با نمایش ارتباط برقرار کنم
۶ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با دست رعشه دار
چو شبنم در این چمن
دامان آفتاب مکرر گرفته ایم

باور که می کند که در این بحر
چون حباب
سر داده ایم و زندگی از سر گرفته ایم؟!
"صائب"
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلا مظاهری
درباره نمایش دریاچه قو i
اجرای اول نمایش رو امشب دیدم و متاسفانه لذت نبردم. بازیها متوسط، حرکات باله ناهماهنگ و بی جان، موضوع نمایش برای من غیرجذاب و بدون کشش، طراحی لباس برای بعضی بازیگران خوب و بقیه ی چیزها معمولی.
عرض خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا
درود
خانم مظاهری لطفن در صورت امکان یک مسیج بهم بدید ممنون
۲۷ آبان
سپاس از نظر شما
نقدتون رو به اعضای گروه منتقل میکنم

با احترام | تهیه‌کننده نمایش
۰۱ آذر
عرض درود و سلام به جناب حکم آبادی. با سپاس از پاسخ شما. اهمیت و اعتنای شما به بازخوردهای تماشاگران بسیار ارزشمنده.
۰۱ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلا مظاهری
درباره نمایش سکوت سفید i
نمایش رو خیلی دوست داشتم. بازیها خوب خصوصا بازی بازیگر نقش جان براون (سامان دارابی که شبیه تام هنکس هستند). دکور خیلی خوب، طراحی لباس خوب، موسیقی خوب. از همه مهمتر موضوع و متن نمایش خوب بود. به نمایش کشیدن انسان عاصی شده از جمع و جنگ و زندگی پرهیاهوی روزمره و تلاشش برای پیدا کردن یک کنج دنج و پر آرامش و انتخاب بیمارستان برای ماندن به دلیل اینکه در کودکی خاطره ی خوبی از اونجا داشته و‌ در نهایت عدم موفقیتش در یافتن آرامش و آوارگی مجددش.
کوروش سلیمانی آدم رو با رفتارهای صمیمی و دوست داشتنیش شگفت زده میکنه. خوش آمدگویی و پذیرا بودنش براش کاریزما ایجاد میکنه و هر بار نمایش ایشون رو من می بینم میزان کاریزمای ایشون برای من بیشتر شده.
از آقای کوروش سلیمانی تشکر ویژه دارم.
عرض خسته نباشید و تشکر فراوان به کلیه ی عوامل اجرا.
افتخاریست در جمع شما دوستان جان تئاتر دیدن، تبادل نظر کردن و استفاده کردن از چیزهایی که به خوبی بیان می کنید
۲۲ آبان
لیلا خانم مظاهری ممنونم از این لطف بی منتها و خوشحالم بسیار که همراهان شریفی چون شما از دیدن این نمایش ما هم راضی هستید ... خداروشکر و بازهم سپاس ...
۲۲ آبان
آقای کوروش سلیمانی، عرض ارادت و آرزوی درخشش روز افزون شما در هنر نمایش.
۲۲ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش نوشین تبریزی رو دیدم و دوست داشتم. بازیها خوب بود ولی اگر میزان پرخاش خانم تبریزی کمتر بود طبیعی تر میشد ( البته شاید زنانی به این حد پرخاشگر باشن و من تا حالا بهشون برنخوردم)، هر چند بازی ایشون در نقش مادر دلسوز خوب بود و به دل می نشست.
موضوع نمایش : مشکلات عاطفی در اغلب زندگیهای ایرانی و ایجاد مشکلات بیشتر با دلسوزیهای بیمورد. موضوع نمایش از محبوبه ها جذابتر بود برای من.
دکور: خیلی خوب بود. حس بودن در خانه را منتقل میکرد.
عرض تشکر و خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا خصوصا بانو نوشین تبریزی عزیز نویسنده و کارگردان اثر.

با ترس و لرز رفتم اجرای اول رو ببینم و طبق معمول انتظار داشتم بازیها بدون تسلط باشه. ولی به خودم دلداری میدادم که مسعود دلخواه کارگردانه و غمت نباشه و دیدم همین هم هست. بازیها خیلی خوب و مسلط بود. موضوع نمایش خوب بود. هجوم ابتذال به تیاتر و آمدن بازیگران بی دانش و کم دانش و کارگردانان پرمدعا و بی خاصیت. بازیگرانی که حتی معنی اصطلاحات ابتدایی هنر نمایش رو نمیدونن. شلیکهای مداوم به تیاتر و مرگ تیاتر واقعی و مرگ تنها بازیگر مسلط نمایش به عنوان سمبل اندک بودن بازیگران واقعی و باسواد در تیاتر. گروه موسیقی خیلی خوب بود. طراحی لباس خیلی خوب. دکور که تقریبا چیزی نبود جز چند سکوی کوچک چوبی و چند صندلی.
اگر زمان نمایش کمتر بود خیلی بهتر میشد.
عرض تشکر و خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا.
سلام خانم مظاهری
علی اکبری چطور بود بازیش؟
چند دقیقه بازی کرد؟
۱۷ آبان
واقعا شما بینظیرید جناب موسوی....چه جوری از اون سوال و اون جواب به بد بودن کار پی بردید؟علی اکبری چقدر بازی کرد....نمیشناسمش ....پس کار بد بوده.....به نظرم شما هر وقت تونستی بدون پیشداوری وارد سالن شی اونوقت به دیدن تئاتر برو عزیز.....
۱۸ آبان
هر انسانی تقریبا بی نظیره. جناب قاسمی..
وقتی خانم مظاهری علی اکبری را نمی شناسه..
چطوری من تشخیص می دهم کار خوب بوده یا نبوده؟
یک کامنت را کپی می کنم..
اره نمایش را گفتم..
یکی از دوستان غیر تیوالی راضی نبود..
پس ربطی به خانم مظاهری و گفت و گویمان نداشته...
این دوست غیر تیوالی ما سینما خونده و تدوین فیلم هم می کند...
نظریاتش شباهت داره به من و فیلم ببین خاصی هم هست..
به ... دیدن ادامه » با سواد بودن دلخواه هم ایمان داره...
بهش گفتم پارسال شاه لیر را نرو.. رفت پشیمان شد...
گفت کار در سطح 60 تومن نیست...
اگر مهمان شدی برو...
علی اکبری را هم نمی شناخت متاسفانه
۱۹ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه که مال بیضایی ست و حرفی درش ندارم. چون بی‌ نهایت بهش علاقمندم.
بازیها عالی بود. دست مریزاد میگم بهشون خصوصا بازیگران نقش سه غلام که با داشتن این همه دیالوگ با سبک بیضایی و اون همه حرکت بدون حتی یک تپق و با تسلط زیاد اجرا کردند.
طراحی لباس خیلی خوب بود. دکور در خدمت نمایش. موسیقی زنده خوب بود.
با عرض تشکر فراوان از محسن حسینی کارگردان و دراماتورژ اثر و همه ی عوامل.
لیلا مظاهری
درباره نمایش فاصله i
موضوع نمایش در مذمت فاصله ست. فاصله باعث سردی رابطه میشه ولی فراموشی نمیاره. از دل برود هر آنکه از دیده برفت.
ناراضی از سالن بیرون نیومدم. حس نکردم وقتم تلف شده. موضوع نمایش کلیشه بود و بارها و بارها شنیدیم و دیدیم. بازیگرهای جوان تمام تلاششون رو برای ارائه ی بازی خوب داشتند و برخی شون بازیهای قابل قبولی داشتند. دکور همون دکور تکراری اغلب نمایشها: یک عدد کاناپه/مبل و چند چارپایه که به بیرون صحنه برده و آورده میشد.
قسمت گیتارنوازی و خواندنشن رو دوست داشتم. حال و هوا رو عوض میکرد.
نورپردازی مشکل داشت و درآخر عذرخواهی کردند بابت اشکال ایجاد شده که قابل تقدیره.
عرض تشکر و خسته نباشید دارم به این گروه بسیار جوان. امیدوارم در آینده ی نزدیک کارهای درخشانی ازتون ببینیم.
من شما رو دیدم ها، بعد فکر کردم نه بابا حتماً اشتباه گرفتم :)
۱۵ آبان
ممنون از حسن توجه شما
۱۶ آبان
لیلا جان دیدار شما باعث افتخار منه و امیدوارم به زودی ببینمتون❤️❤️
۱۶ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلا مظاهری
درباره نمایش من i
امشب به همراه دوستان عزیز تیوالی نمایش رو دیدم. در مجموع از دیدنش راضی هستم. کارگردانی خوب، اکثر بازیها خوب، نورپردازی عالی. بعد از نمایش جناب سیاوش پاکراه نویسنده و کارگردان نمایش با حوصله و با سعه صدر سوالات و کامنتهای دوستان رو‌شنیدند و در مورد متن بازیها و ... صحبت کردند که به شخصه بسیار استفاده کردم و لذت بردم.
از سیاوش پاکراه عزیز تشکر و قدردانی میکنم و عرض خسته نباشید میگم به کلیه ی عوامل اجرا.
از دیدن نمایش راضی ام. قصه پیچیدگیهایی داشت که جذابش کرده بود و تا آخر نمایش گره ها به تدریج باز میشد. بازیها خوب بود به غیر از چند تپق که بعد از توضیحات کارگردان و بازیگران عزیز، اجتناب ناپذیر بود.
عرض تشکر و خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا.
خوش‌حالیم از حضورتون و سپاسگزار بابت یادداشت پر مهرتون
۰۱ آبان
بله ، امشب هم هستم، ارادت..
۰۱ آبان
@فرزاد-آقای جعفریان بله دوستان اطلاع دادن، خیلی ممنون لطف داشتین...امیدوارم در نمایش دیگه‌ای ببینمتون.
۰۱ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلا مظاهری
درباره نمایش اُسلو i
Sorry this play was boring me!!
موضوعش برای من جذاب نبود.
بازیگرها تمرین زیادی کرده بودند و انصافا خیلی خوب هماهنگ بودند. انرژی زیادی صرف کرده بودند. خوب آواز میخواندند.
عرض خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا.
یعنی بلیطش رو نگیرم؟؟ دودلم کردی...
۲۱ مهر
بله آقای کیانی عزیز من هم فکر میکنم همین بلا سر نمایشنامه آمده باشد. همه چیز ما گرفتار سانسور میشه بسیار کلافه کننده بود برای من.
۰۳ آبان
ناراحت کننده بود برایم
چون دوستی معرفی کرده بود
و گفت که نمایشنامه تحسین شده
اسلو قراره اجرت بره...
و من با وجد نیم ساعت منتظر بودم
سایت باز شود و صندلی های خوب را
شکار کنم...
۰۳ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلا مظاهری
درباره نمایش شیهیدن i
سر اومد زمستون
شکفته بهارون
گل سرخ خورشید باز اومد و شب شد گریزون
ساعت چهار، میدان، اعتراضات، سطل آشغالها، علامت ضربدر پشت لباسها...
اینها برداشت من از نمایشه که مربوط به اعتراضات چند سال پیشه. شاید برداشت من صحیح نباشه. دوست دارم که دوستان این گنگی رو برای من روشن کنند. اوایل نمایش برای من گنگ بود ولی به مرور کمی بهتر شد.البته خیلی سوالات در ذهنم مونده. اینکه چرا اسب؟ چرا شیهیدن؟
بازیها با اینکه شب اول اجرا بود مسلط بود و معلومه که تمرین به اندازه بوده.
ایده ی صندلیهای ناراحت و کج و معوج جالب بود: معذب بودن دائمی دانشجویان و جوانان معترض!
وقتی تک تک میخواستن صحبت کنند شمشیر سانسور با “نقطه نقطه” گفتن مانع میشد ولی وقتی با هم شروع کردند به گفتن، تونستن حرفشون رو بزنن.
عرض تشکر و خسته نباشید از کلیه ی عوامل این نمایش
صندلی ها نماد سر در دانشگاه تهران بود
۲۱ مهر
خوب شد گفتید آقای کیانی. نقد خانم ثانی رو خوندم و خیلی استفاده کردم.
۰۴ آبان
خانم مظاهری
بله ایشان خوب نوشتند و البته اقای رسولی
به نظرم آن را بخوانید و کاز آقای خدایی
مصاحبه ها را هم بخوانید و یکبار دیگر
رروید ببینیید..
۰۴ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با بهنام شرفی حتما این نمایش دیدنی میشه!
حتما ممنونم از شما.
۲۰ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلا مظاهری
درباره نمایش عمل i
بازی مردگان بر روی صحنه و روایت کردن لحظه و علت مرگهای دردناکشون گاهی با غم و سرکوفت و گاه با خنده و مزاح! گویی لحظات سخت و طاقت فرسای زندگی و مرگ (مثل اعدام شدن)، بعد از مرگ تبدیل به خاطره میشه برای تعریف کردن و خندیدن بین مردگان!
بازیها خوب بود و همه ی بازیگرها تلاش داشتند با تمام توانشون بازی کنند
طراحی صحنه و‌ نور هم در خدمت نمایش بود.
صحنه ی سر سفره نشستن مرده ها و دست انداختن زندگی گذشته و مرگشون برای من جالب بود.
عرض تشکر و خسته نباشید به کلیه ی عوامل اجرا.
ممنون از نظر لطفتون
خوش اومدین
۰۸ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در کل نمایش خوبی بود. دکور خوب، بازیها در کل قابل قبول بود ولی خیلی خاص نبود. موضوع نمایش جدید نبود ولی پرداخت خوبی داشت. موسیقی خوب بود.
در کل ناراضی نیستم از دیدن این نمایش.
عرض خسته نباشید به کل گروه این نمایش.