آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال مهرزاد جعفری | دیوار
S3 : 02:59:51 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
مهرزاد جعفری
درباره نمایش عمل i
سلام به همه
دیشب اولین اجرا و افتتاحیه رو به تماشا نشستم
از کار بسیار بسیار لذت بردم
با توجه به میزانسن های زیاد و ریتم تند، هماهنگی بین بازیگران بسیار عالی و خوب در اومده بود. تنها مشکلی که با اجرا داشتم صدای بسیار پایین بازیگرها بود که امیدوارم در اجراهای بعدی درست بشه چون از ردیف 4 به بعئ اصلا شنیده نمیشه. بازی ها خوب بود ولی یه جاهایی ارتباط بازیگرها با تماشاچی به هم میخورد. ولی درکل بخوام نظر بدم معلومه برای اجرا زحمت کشیده شده و انرژی گذاشتن، روند نمایشنامه بسیار جذابه و حتما پیشنهاد میکنم که از دستش ندین
یلدا، میترا و لیلى شجاعى این را خواندند
ش.طاهری، عرفان ابراهیمی و نوید آغاز این را دوست دارند
ممنون از نظرتون
خوشحالم که کارو پسندیدین
متوجه شدیم ردیف‌های نزدیک به اسپیلت مشکل شنیدن صدا رو دارن و از این به بعد سعی میکنیم حداقل یکیش رو در طول اجرا خاموش کنیم
۲۶ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مهرزاد جعفری
درباره نمایش دومینو i
منم جا داره که به خانم صفدری و آقای زمانی تبریک بگم، بالاخره این دومینو اجرا رفت، اما همونطور که خانم رازانی عزیز گفتن، کاشکی انسان بودن و انسانیت رو بیشتر یاد بگیریم. خانم صفدری محترم، باید یه جاهایی از گفتگوی شما با آوای تیوال رو اصلاح کنم، چونکه برای یادآوری باید بگم من توی کست قبلی شما بعنوان دستیار و بازیگرتون بودم:

1. گروه قبلی که شما از «ضعیف بودنشون دم میزنین»، یک ماه تمرین نکرد، بلکه سه ماه تمرین کرد!
2. شما حق این رو ندارین، که از افراد گمنامی سوءاستفاده کنین و بخواین ازشون بعنوان موش آزمایشگاهی استفاده کنین! بله این دقیقاً اتفاقی بود که توی این سه ماه افتاد، شما از همون اول هم میخواستین کار رو به قول خودتون با یه کست حرفه ای ببندین! کسی که دم از حرفه ای بودن میزنه ولی یک ذره هم خودش حرفه ای نیست!
3. کست رو عوض کردین، اوکی مشکلی نیست این حق هر کارگردانیه ولی نه بعد از سه ماه تمرین و بازبینی و قبول شدن در بازبینی! چطور یهو بعد از سه ماه یادتون افتاد کار گروهتون ضعیفه!؟ اون موقعی که تو بدترین جاهای ممکن تمرین میذاشتین برای گروه که پول زیاد برای پلاتو ندین، اون موقع یادتون نبود؟ هیچکدوم یادمون نمیره که با چه لحنی و چه حرف های زشتی با ما صحبت کردین!
4. شما حتی به بازیگر خودتون که الان داره براتون بازی میکنه هم رحم نکردین و یک هفته مونده به اجرا نقشش رو عوض کردین و یه نقش دیگه بهش دادین! کسی که ماه ... دیدن ادامه ›› ها برای یه نقش تلاش میکنه، امکان نداره بتونه یه نقش دیگه رو در عرض یک هفته بازی کنه! این یعنی رفتار غیرحرفه ای!
5. اگر به قول شما، کست ضعیف بود و کار بازیگران قابل قبول نبود، چرا بعد از گذشت چندین ماه از داستان دومینو، از همون کست برای ضبط یه نمایش رادیویی استفاده کردین؟ البته کار رادیویی که چه عرض کنم، برای اون هم به موش آزمایشگاهی نیاز داشتین. نمایش رادیویی که به اسم "قبول شدن در بخش رادیویی جشنواره فجر 33" ضبط شد ولی بعدش دیگه نه خبری از فایل صوتی شد و نه از پخش شدنش!

لازم به ذکره که دوستان و خوانندگان عزیز بدونن، خانم صفدری، در طول سه ماه تمرین ما، حتی به قول دوست عزیزمون خانم رازانی، سر تمرین حتی یک شیشه آب معدنی هم برای گروه نمیاوردن و این ما بودیم که برای ایشون هم میخریدیم! اصل مشکل ایشون همین بود! یک شیشه آب معدنی!
واقعاً براتون متأسفم که اینطوری حقیقت رو تحریف میکنین.

آخر لازمه این رو برای دوستان و خانم صفدری بگم، که بازیگران و تمام عوامل قبلی دومینو، این رفتار غیرحرفه ای ایشون رو فراموش کرده بودیم و حتی براشون آرزوی موفقیت هم کردیم، ولی با منتشر شدن مصاحبه ی ایشون و اینطور نشر اکاذیب، لازم شد که توضیحاتی رو خودمون اینجا به شما بدیم.

موفق و پیروز باشید
عجب ماجرای جیمز باندی شد این نمایش دومینو!
اون از ماجرای کامنت های تمجید آمیز مشکوک اینم از ماجرای تغییر کست و غیره!
۲۳ فروردین ۱۳۹۴
مهرزاد جان تو انقدر خوب و کامل همه چیز رو گفتی که حرفی برای گفتن باقی نمونده . غیر حرفه ای بودن و غیر انسانی بودن ادما نشون خواهد داد که جایی که وایسادن اشتباست و ثباتی نداره . همون طور که گفتی ما در برابر سواستفاده ای که ایشون ازمون کرد چیزی نگفتیم اما حرفای بی اساس و بی منطقش بی جواب نمیمونه .
۲۳ فروردین ۱۳۹۴
ای داد بیداد چه بر سر هنر و هنرمند آمده...

۲۳ فروردین ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
دو شب گذشته به تماشای این تئاتر با دوستانم نشستم. باید به دوستان خسته نباشید بگم اما چند نکته رو باید یادآوری کنم. اول اینکه واقعاً از خانم صمدی توقع همچین بازی ضعیفی رو نداشتم، امیدوار بودم که خیلی بهتر و مسلّط تر بازی کنن، متأسفانه توپوق های پشت سر هم بیننده رو اذیت میکرد. البته این مورد برای اپیزودهای دیگه هم صدق میکنه.
نکته دوم اینکه برای یک اثر، چه تئاتر و چه فیلم یا سریال، بدترین درد و بزرگترین شکست اینه که یک معضل بسیار بزرگ و دردناک مطرح بشه ولی به هر دلیلی بیننده از این معضل بخنده!! حتماً یه جای کار ایراد داره که باید توی گروه اون رو واشکافی کرد.
نکته بعدی اینکه وقتی یه کار از نقطه‌ی 100 شروع میشه، بیننده توقع داره یا تا آخر کار روی همون مرز 100 ادامه بده یا اینکه بالاتر از 100 بره، نه اینکه به پایین سقوط کنه. اپیزود آخر برای من اصلاً جذاب نبود. دو اپیزود انتهایی که اصلاً نمیشد باهاشون ارتباط برقرار کرد، فقط اپیزود اول اون هم تا یه حدودی.
ولی درکل نمایش متوسط رو به پایینی بود که اصلاً توقع نداشتم اینطور باشه. با تشکر.
به نظر من این خنده تماشاگر در اوج یک کار نمایشی ارتباطی به نمایش و گروه ندارد و این نشانه ی فقر فرهنگی ماست . بالاخره باید قبول کنیم که قشری که به دیدن تئاتر میره ( اگر آنهایی را که صرفا برای دیدن سوپر استارهای سینما به دیدن نمایش میروند را فاکتور بگیریم ) قشر فرهیخته ی جامعه است و این فاجعه است چنین موضوعی باعث خنده بعضی ها ( که کم هم نبودند ) میشه ، فقط باید متاسف بود. حیف اون انرژی زیاد و بازی زیبای خانم فراهانی و آقای دادگر که چنین بازخوردی داشت . امشب در کنار خانم گلاب آدینه و هانیه توسلی این نمایش رودیدم ، همه چیز تقریبا خوب بود ( فقط کاش جای اپیزود دوم و سوم عوض میشد) جز این خنده بی مورد!!!
۰۵ مرداد ۱۳۹۳
به نظر من خنده ای که اشاره کردید به محتوای موضوع مطرح شده نبود بلکه موقعیت و نوع بیان موضوع باعث خنده میشد که زیاد ربطی به فرهیختگی تماشاگر نداشت.
۱۲ مرداد ۱۳۹۳
کاملاً با نظر سعید عزیز موافقم، این مسأله اصلاً به فرهیختگی تماشاگر ارتباط نداره، چون همونطور که خودتون میگید قشر خاصی از جامعه به دیدن تئاتر می‌نشینند و این موضوعات براشون هضم شده‌ست. بنظرم نوع بیان و اون موقعیت خنده دار بود.
۱۴ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در مجموع نمیشه گفت نه تئاتر خیلی بدی بود و نه خیلی خوب، ولی در حد انتظاری که میرفت نبود، یا حالا شایدم انرژی نداشتن دوستان یا عوامل دیگه ای درکار بودن. بازی هوتن شکیبا، استاد نازنینم، واقعاً و بدون اغراق و به دور از هرگونه جانبداری واقعاً عالی بود، خانم عبدالرزاقی متأسفانه نسبت به کارهای قبلی هیـــــــــچ تفاوتی نداشتند! مهران احمدی از انتظارات پایین تر بود، سیامک صفری خیلی بهتر میتونست اجرا کنه این نقش رو. موسیقی بسیار دلنشینی داشت. طراحی صحنه ی آنچنانی نداشت ولی جذاب بود. فریده سپاه منصور هم متأسفانه تفاوتی نداشت با دیگر نقش هاش! من البته نمایشنامه رو نخوندم که بخوام درباره ی کار اجرا شده در مقایسه با متن نظری بدم، ولی درباره ی تایم نمایش میتونم بگم، خیلی زیاد بود!
ولی در مجموع دوست داشتم و شب خوبی رو رقم زد...
نمیدونم چرا چند وقته متمادی هست که در سالن اصلی نمایش خیلی خوبی که حال آدمو درست و حسابی جا بیاره اجرا نمیره!؟ :(
با جمله آخرتون به شدت موافقم. آخریش سیندرلای جلال تهرانی بود.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به شدت نمایش رو دوست داشتم، طراحی صحنه عالی بود، یعنی کلمه ای بالاتر از عالی نیست براش. بسیار دوست داشتنی، نقش ها همه به یک اندازه، تئاتری که واقعاً میشه باهاش زندگی کرد. به شدت توصیه میشه که از دستش ندین. نمایش بعد از وارد شدن عروس به اتاق و سکانس های آخر به اوج میرسه و به طرز عجیبی این اوج رو نگه میداره و با بیننده ارتباط مغزی برقرار میکنه. بازی بازیگران هم که دیگه واقعاً تعریفی نیاز نداره. یک شاهکار فراموش نشدنی. همین...
مهرزاد جان سپاس فراوان بزای این همه انرژی خوبت و خوشحالم که به خونه خودت در یک ظهر جمعه اومدی . درود بی پایان بر تو
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳
ممنون جناب محمدی عزیز، بسیار خوشحالم که هومن سیدی عزیز به ما پیشنهاد دیدن این کار فوق العاده رو داد. من هم مثل دوستمون واقعاً 15 دقیقه آخر نمایش فقط داشتم گریه میکردم، به حال عروس بیچاره، به حال پسری که پدرش رو صدا میکنه و .... خیلی غم انگیز بود، به امید کارهای بعدی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ممنون از احسان کرمی عزیز، در مجموع نمایش خوبی بود، ولی متأسفانه دیالوگ گویی خانمها، غیر از رؤیا میرعلمی چنان چنگی به دل نمیزد. انتخاب برخی نقش خوانان خیلی خوب بود. متن بسیار عالی بود. در مجموع خسته نباشید.
محمود زهره وند، سپهر امیدوار و niloofar.Lotus این را خواندند
زندگی، sara saghafi، آرزو نوری و پریسا این را دوست دارند
کاملا موافق این مطلبم که دیالوگ گویی خانوما به غیر از رویا میرعلمی اصلا جالب نبود در مقایسه با باقی افراد!
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
چه خوب جناب زندگى،پس میشه امید داشت که اجرا عمومى داشته باشه
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
منم دلم میخواد یک "اجرا" از این متن رو ببینم نه نمایشنامه خوانی!
متن برای نمایشنامه خوانی مناسب نبود در واقع خیلی پیچیده میشد اگه قرار نبود تعویض صحنه ای وجود داشته باشه یا حرکت بازیگرا!
خانم زندگی درست تره D:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مهرزاد جعفری
درباره نمایش قرار i
سلام، من قبلاً نظر دادم، ولی امشب که "روایت ناتمام یک فصل معلّق" رو دیدم، به گروه طراحی صحنه ی کار قرار بسیار باید خسته نباشید بگم، چون به شدت کار سختیه که اون دکور رو در عرض یک ربع آماده کنن و انقلاب در دکور قبلی ایجاد کنن و البته که ریسکش بالاست، شاید یه سیم تلفن درست وصل نباشه و خیلی چیزهای دیگه، تبریک دومم به آقای سرابی که دو نمایش رو ( سه اجرا ) با دو متن کاملاً متفاوت و انرژی فوق العاده زیاد و بسیار عالی اجرا میکنند. خسته نباشید گروه "قرار"...
امشب با دوستم به تماشای این تئاتر نشستم، بسیار نمایش خوب و جذابی بود، داستانی پر کشش داشت و دارای روندی سینوسی بود و همینطور بازی فوق العاده خوب بازیگران اون رو جذاب تر کرد؛ جا داره اینجا واقعاً اقرار کنم که به باران کوثری عزیز بیشتر ایمان آوردم و بسیار بازیش رو قبول دارم در تئاتر، علی سرابی نازنین که دیگه تعریف نداره، عالیه این بشر، و راستش اولین کاری بود که از هومن سیّدی و خانم صمدی میدیدم، خانم صمدی خیلی عالی بود همینطور آقای سیّدی، جناب نوید محمدزاده یه جورایی حس کردم کاراکتری که در "مرد بالشی" داشت رو تکرار کرد، البته شاید هم گریزی زده بود و البته مهدی صباغی که اون هم عالی بود. نورپردازی، نحوه ی داستان گویی و صد در صد موسیقی و اجرای زنده فوق العاده بود و صدای خانمی که میخوند فوق العاده دلنشین و اُپرایی بود. قطعاً یکی از بهترین کارهایی بود که دیدم و دارم کم کم به این نتیجه میرسم تالار حافظ کار بد هیچوقت نمیذاره.
درباره ی اینکه دوستان میگفتن طنز زیاد بود، من یه ذره با نظرشون موافق نیستم، اتفاقاً به نظر من طنز اونقدر به اندازه بود که به سرعت میشد فاز جدی و حتی طنز تلخ بعضی صحنه ها رو درک کرد.
امیدوارم کارتون رو به همین قدرت پیش ببرید و تبریک دوباره به آقای سیّدی، البته این نکته رو نباید فراموش کنیم، هر جا نام حبیب رضایی میدرخشد، قطعاً شک نکنید که با یه کار قوی مواجهین.
مهرزاد جعفری
درباره نمایش قرار i
بنظر من واقعاً نمایش فوق العاده ای بود، همونطور که دوستان عزیز دیگر هم اشاره کردن، بازی علی سرابی فوق العاده بود، هانیه توسلی هم با اینکه واقعاً دوسش دارم ولی باید اعتراف کنم توی تئاتر نمیتونه خیلی خوب اجرا داشته باشه، یعنی جلوی دوربین خیلی میتونه خودش رو نشون بده ( تئاتر "آمدیم، نبودید، رفتیم" رو هم که ازش دیدم یه جورایی همینطوری بود ) ولی ایده ی نمایش خیلی خوب و فوق العاده بود، به جرأت میتونم بگم ایده ی بسیار نویی بود و دیدنش خالی از لطف نیست.
درباره ی اینکه دوستان میگن ابتدای نمایش خسته کننده بود و ریتم یکنواخت داشت، بنظر من جور دیگه ای نمیشد این صحنه ها رو اجرا کرد، کار کارگردان بسیار سخت بوده، شک نکنید، چون نشون دادن زندگی و گذشت یکسال رابطه ی این دو با همدیگه در حالی که بیننده هم خسته نشه، خیلی کار سخت و مشکلیه، بهترین صحنه، صحنه ی آخر بود که بسیار تأثیر گذار بود. واقعاً ممنونم از سیامک احصایی عزیز و بازیگران کار، قطعاً یکی از کارهای خوبی بوده که دیدم. ممنون از تیوال.
واقعاً فوق العاده بود، فقط کسانی که از سر و صدای زیاد بدشون میاد اصلاً بهشون توصیه نمیشه
تو جشنواره دیدن احتمالا
۱۸ شهریور ۱۳۹۲
از روز ِ 27 ِ شهریور اکرانش شروع میشه ،احتمالا مهرزاد تو جشنواره دیده باشن .
۲۳ شهریور ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعاً خسته نباشید میگم. گروهی حرفه ای. واقعاً برای اولین شب و اولین اجرا معرکه بود. هم به آقا افشاریان، مخصوصاً به صبر ابر نازنین که فوق العاده بازی کرد و تمام بچه های گروه. واقعاً خسته نباشید، شاهکار بود.