تیوال مهدی سلطانی | دیوار
S3 : 04:45:28
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
مهدی سلطانی
درباره نمایش رگ i
این تئاتر بسیار عالی، جذاب و دگرگون کننده هست.
این تئاتر رو یکی از دوستان فرهیخته و دانا بهم معرفی کرد که از اینجا ازش بسیار تشکر میکنم چون شاید اگه به خودم بود به احتمال زیاد حداقل به این زودی نمیرفتم به تماشا.

این تئاتر روایت یک حماسه تاریخی است که متاسفانه در اسناد نظامی دشمن اطلاعات بیشتری ازش پیدا میشه تا در کشور خودمون. دشمنی که به احترام این سربازان وطن نه تنها کلاه از سر برمیداره بلکه درجه هاشم از روش شونه هاش میکنه و...
واقعا باید به آقای آقاخانی و تیمشون به خاطر این طرح و نمایش خداقوت و درود گفت .
تئاتری که تورو مجاب بکنه که خودتو و احساستو با کمال میل در اختیارش قرار بدی تا منقلبت کنه و البته حس رضایت عمیقی بهت بده اونم با روایتی واقعی که خوشبختانه کاملا راستی آزمایی شده هست و عاری از هرگونه اما و اگر و ابهام و تحریف بنابراین از نگاه حسی بسیار نمایش راضی کننده ای بود برام و با قدرت بهش ۵ ستاره رو میدم.

از نگاه کمی به عنوان یک تئاتر حماسی به نظرم صحنه و نور و صدا کاملا در خدمت نمایش و منقلب کردن تماشاگر بود.
بازی ها همه بسیار خوب بود و بازی سه سرباز وطن فوق العاده عالی بود.
قطعا روایت چنین واقعیت حماسی و تاریخی با توجه به محدودیت های تئاتر، بسیار سخته و بنابراین ایده راوی رو بسیار پسندیدم و خلاقیتی در اختیار نمایش میدونم که تحسین برانگیزه.
به نظرم متن این نمایشنامه بسیار عالی و خلاقانه هست چون در جاهایی که گفتگو های دونفره و سه نفره بین سه سرباز وطن در اون ۴۸ ساعت تاریخی دارین ، قطعا در تاریخ ثبت نشده و کسی هم اونجا نبوده که بشنوه یا تو اون شرایط بنویسه پس به نظرم این زایش نویسنده حاصل خلاقیت و تجربه و مهارت ایشون هست و بسیار به جا و حماسی و ماندگار هست و تماشاگر رو متاثر میکنه.
تاثری که بدون هیچ مقاومتی خودتو درونش رها میکنی تا فارغ از هرگونه سوگیری دینی و سیاسی و قومی دگرگونت کنه و با چشمای خیس اما ذهنی راضی از سالن بیرون بری و دائم حسرت بخوری که چرا تا حالا از این سه نفر چیزی نمیدونستم.
سه نفری که تندیس هاشون امروز کنار پل آهنی جلفا قرار گرفته.

شدیدا پیشنهاد میکنم این کار ارزشمند رو تماشا کنین و نگران قسمت های نسبتا کوتاهی که آذری صحبت میکنن نباشین هرچند اگه میتونین یه مترجم با خودتون ببرین چون دیگه نمیخواد فکر کنین بعضیا تو یه سری دقایق به چی میخندن که شما متوجه نمیشین.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
اگر بخوام از نظر حسی نظر بدم باید بگم از نظر حسی خوب بود چون جان مایه نمایش خیلی تاثر برانگیز بود و البته جریان نمایش بویژه در دوسوم ابتدایی اون کمدی و خنده دار و در یک سوم اخر نمایش تراژیک و تاثر برانگیز و در اثر همین تاثر به این نمایش نمره خیلی خوبی میدم.
اما به نظرم بزرگترین نقطه ضعف این نمایش بازی نقش اول بود که در کل زمان نمایش مشخص بود .
در عوض بازی بقیه خیلی خوب بود بویژه بازی آقای یوسفی بویژه در قسمت پایانی نمایش و بازی آقای احمدی خیلی عالی بود.
طراحی صحنه خیلی خوب بود و نورپردازی چون قسمتی از طراحی صحنه شده بود رو خیلی دوست داشتم.
نمایشنامه با اینکه جانمایه خیلی تاثر برانگیز و قابل تامل داشت اما به نظرم حاشیه پردازی غیر ضروری داشت و برای همین زمان نمایش دوساعت شده بود و یه جاهایی آهنگ نمایش آهسته و ناپیوسته شده بود.

در مجموع اگه ... دیدن ادامه » باز هم بتونم میرم این نمایش رو میبینم بویژه به خاطر بازی عالی سرباز ها.
خداقوت به همه عوامل این نمایش ارزشمند.
امیر مسعود و صادق طالع این را خواندند
سپهر، محسن جوانی و محمد حسن موسوی کیانی این را دوست دارند
سلام
لطفاً در مورد بازیگر نقش اولش توضیح دهید که کجایش ضعیف بود؟
چون امیر نوروز ی بازیگر توانمندی است... من ایرادم به بازی گرفتن
کارگردان است..
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود
نمایش خوبی بود و دیدنش رو حتما پیشنهاد میدم با توجه به اینکه تمدید هم شده خوشبختانه.
بازی ها خوب و قابل قبول بودند بویژه بازی آقای مویدی فوق العاده بود.
بازی آنا هم که اکثر دوستان فرموده بودن تصنعی بود به نظرم اگر روی لحن و آوا و پختگی بیان کلمات کار و تمرین خیلی بیشتری کنن بازی آنا هم خیلی بهتر به نظر میاد و توی ذوق نمیزنه.
طراحی صحنه خوب بود اما به نظرم زیادی شلوغ بود البته من نفهمیدم چرا صندلی هایی که در حین بازی می نشستن روش از کتاب درست کرده بودند!!!

نمایشنامه حاوی چند مفهوم ارزشمند و قابل تامل بود که کار رو دلنشین میکنه اما به نظرم اگه پیوستگی و آهنگ کار هم حفظ میشد بهتر بود چون متاسفانه شاهدیم ناپیوستگی در آهنگ نمایش هستیم و یه جاهایی خیلی کند و حاشیه پردازی میشه و البته در دقایقی هم شاهد دیالوگ ها و به قول استاد نصیریان بده بستان های ... دیدن ادامه » بسیار جذابی هستیم.

خداقوت میگم خدمت همه عوامل این نمایش و مجددا پیشنهاد میکنم این کار ارزشمند رو تماشا کنید.
حمیدرضا مرادی این را خواند
حسین تاجیک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوشحالم بعد از نمایش این یک اعتراف است
یه مونولوگ خوب دیگه دیدیم و لذت بردیم.
بازی آقای حسینی نیا خوب بود.
طراحی صحنه و نورپردازی مینیمال بودند که من خیلی لذت بردم .
نمایشنامه هم که خیلی دلنشین بود.
فقط امیدوارم مسئولین تئاتر شهرزاد یه فکری به حال سالن هاشون و بویژه صندلی های ناراحتش بکنن.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این یک تئاتر فوق العاده بود.
خانم اسد پور ، یونگ و فروید و لاکان و همه بزرگان مکتب های روانکاوی به شما افتخار میکنن.
یه نمایشنامه بسیار حرفه ای از دیدگاه روانکاوی با رعایت تمام جزئیات روان نژندی شخصیتی که آقای محدث با اجرای بی نظیرش همه رو مسحور خودش و این نمایش میکنه.
آقای محدث اخه تو چقدر خوبی، خیلی بی نظیر بود فقط یه نابغه میتونست این نمایش نامه ی عالی رو درک کنه و بازی کنه و اون کسی نبود جز فرزین محدث.
شدیدا توصیه میکنم این نمایش رو که متاسفانه سه روز دیگه تموم میشه تماشا کنین. من که قطعا مجددا به تماشایش خواهم رفت.
حمیدرضا مرادی این را خواند
مهدی رزمجو و مینا این را دوست دارند
سپاس از حضورتون و پیام پر مهرتون
۲۳ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
خیلی انتظارم از تئاتر خانم پرور بیشتر از این بود
قبلا تئاتر «داری داری ... » ایشون رو دیده بودم و نظرمم نوشتم در صفحه مربوط به اون تئاتر حالا وقتی بازیگرای قابل و بزرگی مثل آقای مفیدی نامشون بین بازیگرا دیده میشه انتظارات خیلی بالاتر میره. به نظرم طراحی صحنه معمولی بود بازی ها متوسط بود به جز بازی آقای دارابی که خیلی دوست داشتم. آقای دهبان در پایان اجرا فرمودن کار اولشونه و براشون مهمه نظرات ما تماشاگران تئاتر. به نظرم ریتم نمایشنامه و و نتیجه گیری پایانیش خیلی عجولانه و بلاتکلیف بود. در طول اجرا احساس میکردم قراره به زور خنده ها و فریاد های خانم پرور بخندیم هرچند که البته این یک نمایش طنز و خنده داری بود نسبتا. در کل به نظرم کمک های هنرمندان باتجربه ای مثل خانم پرور و اقای مفیدی میتونه خیلی بیشتر به روند رو به رشد آقای دهبان کمک کنه و کارشون ... دیدن ادامه » پخته تر بشه. راستی هرچی فضای راهرو ها و کلا طراحی و معماری تئاتر هامون شیک و جذاب بود چیدمان صندلی ها خیلی ناجور بود.
با سپاس.

پی نوشت : کلمه صحیح در عنوان پایین *حمایت می باشد.
طراحی صحنه عالی
بازی ها بسیار خوب
تئاتر بسیار خوب و جامع و دوست داشتنی بود.
لی لی و مصطفا کوشکی این را خواندند
محمد لهاک و علی جباری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه باز تولید هنرمندانه.
به نظرم اینقدر بازی بازیگرا بینننده رو شگفت زده میکنه که بقیه چیزا ممکنه یادتون بره.
خانم پانته آ پناهی ها بی نظیر بودن. دو ساعت تئاتر پر تحرک رو به بهترین نحو ممکن اجرا کردند. این در حالی هست که هرروز دوتا اجرا انجام میدن واقعا تحسین برانگیزه.
امیر، کمال شهبازیان و ساناز ب این را خواندند
محمدرضا مدیری و سپیده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در این روزها که تئاتر های تجاری در سالن های مجلل تهران با نمایشنامه های برند غیرایرانی در حال فروش میلیاردی هستند. دیدن این نمایش خلاقانه تمام ایرانی برای حمایت از تجارت و کالای ایرانی مثل یک سقلمه میمونه که هر کسی با هردیدگاهی رو تحت تاثیر شدید قرار میده.
من پنجشنبه اول آذرماه به تماشای این نمایش رفتم که نظرم اومد نکات زیر رو در موردش به اشتراک بزارم:
1- این نمایش یک ایده و نمایشنامه خلاقانه داره که برمبنای هیچ رمان یا نمایشنامه فلسفی نیست و کاملا براساس حقایق اجتماعی جامعه ایرانی امروز هست و نشان دهنده تعهد و احساس مسئولیت خالق اثر در برابر اخلاق اجتماعی مردم کشورشه و تمام تلاشش رو کرده تا با هنر نمایش که ابزار تخصصی و ذاتی خودش هست در مسیر فرهنگ سازی در جامعه وظیفه خودش رو انجام بده و به نظرم این باارزش ترین و قابل احترام ترین نکته این اثر ... دیدن ادامه » هنری هست و وظیفه ماست تا با دیدندش از خالق این اندیشه و اثر قدردانی و حمایت کنیم.
2- به نظرم این نمایش از شروع تا پایان یک روند هدف گذاری شده و برنامه ریزی شده داشت که این خودش هم نشان از ریشه دار بودن نمایش هست و هم احترام به وقت و زمان تماشگر نمایش. قبل از ورود شما به سالن خالق اثر(سرکارخانم پرور) برای شما توضیحات مختصری میدن و ذهن شمارو اماده میکنن برای همراهی و همزیستی با نمایش و با مقدمه چینی مدیریت شده کار رو شروع میکنن و در ادامه مرحله به مرحله با هنرمندی بازیگران و نفوذ و اثرگذاری نمایش بر ضمیر ناخوداگاه شما، شما رو بیشتر جذب اثر میکنن.
3- پیشنهاد میکنم برای دیدن این نمایش به همراه افرادی برین که به نظرتون انسان های عقل گرا و کمتر احساساتی هستند و یا اساسا ممکنه برا اولین بار میخوان برن تئاتر و اون وقت بعد از پایان نمایش نظرشونو بپرسین. قطعا راضی کننده خواهد بود نتیجه ( من خودم انجام دادم جواب خیلی مثبتی گرفتم) و این خودش به نظرم یه جور انجام وظیفه در راستای بیداری اجتماعی هست که هرکسی باید انجام بده علاوه بر لذت بردن از هنر.
4- از اون جایی که برای نقد های کوچیکی ظاهری که در لحاظاتی به نمایش داشتم خودم پاسخش رو با بررسی موضوع از دیدگاه های مختلف گرفتم بنابراین به نظرم نمایش و اثر بسیار کم نقصی هست و ارزش بیش از یک بار دیدن رو داره.