کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال مرجان آزما | دیوار
S3 : 10:33:57 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش مرده فروشی i
با سلام خدمت همه دست اندرکاران نمایش دیدنی مرده فروشی اثر داریو فو.

نوشتن در مورد این نمایش کار آسانی نیست زیرا از نظر موضوع، بسیار عمیق و روانکاوانه به تفاوت های راستی و ناراستی پرداخته به گونه ای که در پایان، تماشاچی با این

پرسش سالن را ترک می کند که آیا واقعا مرز بین صداقت و درستکاری با دروغ و تبهکاری کجاست ؟ آیا کسی در این میان حق دارد با دروغ و نیرنگ به خواسته خود برسد؟

مهدی ارجمند، کارگردان با تجربه ی این اثر، ضمن بهره گیری از مشاوره و دراماتورژی دقیق و موشکافانه ی استاد میکائیل شهرستانی ، با تمرکز بسیار و درنظر گرفتن کوچکترین جزئیات ، به زیبایی و ارزش این کار دوصد چندان افزوده و نمایشی بسیار دل انگیز و مفرح و در عین حال تفکر برانگیز به اجرا در آورده است. جا دارد در این جا از بازی هنرمندانه ی ایشان در این نمایش تقدیر کنم که البته بر اهل فن پوشیده نیست که همزمانی کارگردانی و بازیگری در یک نمایش بسیار کار سخت و طاقت فرسایی است که البته ... دیدن ادامه ›› ایشان با درایت و دقت همیشگی به خوبی از پس آن برآمده اند و مسلما از دانش آموختگان استاد میکائیل شهرستانی جز این انتظاری نمی رود.

بازی های روان و باور پذیر تک تک بازیگران این نمایش، بسیار قابل تقدیر و تحسین است و زحمات هنرمندانه ی ایشان باعث شده است که شاهد اجرای اثری شیرین و

کمدی و مفرح در سالن شماره 2 مهرگان باشیم . ضمن تقدیر از طراحی و اجرای گریم و طراحی لباس و صحنه دیدن این نمایش را به همگان توصیه می کنم.

خدا قوت به همه ی عزیزان .
مرجان آرما
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و تشکر خدمت همه عوامل این نمایش.
در وهله ی اول شاید به نظر بیاید که تئاتری کمدی است که در قالب طنز قصد دارد به نکته ای خاص اشاره کند ولی کمی بعد از شروع، قدرت بازی ها و گریم و موسیقی و متن بسیار تاثیر گذار به آرامی اثر خود را می گذارد و از دقبقه ی پنجم به بعد متوجه گذر زمان نخواهید شد. قصه با ضرب آهنگی بسیار تند به قلب ماجرا می کوبد و اوج داستان در بخش پایانی است که تمامی حدس و گمانه زنی ها را به یقینی جالب می رساند . نتیجه ای که اصلا به ذهن خطور نمی کرد و همانجا همذات پنداری ها شروع می شود و بیننده با اشتیاق منتظر نتیجه گیری می ماند و در دل دنبال راه چاره است. بعد از مدتها یک تئاتر به معنای واقعی دیدم. و در نهایت هنگامی که نمایش به پایان می رسد بیننده خود را غرق تفکر می یابد که به راستی در جهان پیرامون ما چه می گذرد. در دل بعضی از اطرافیان مان چه توفانی به پاست .
دیدن این نمایش را جدا توصیه می کنم.
با تشکر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این شبها در خانه نمایش مهرگان غوغایی است تماشایی و مفرح و کمدی به معنای واقعی اش . تعدادی ازدانش آموختگان محضر استادی گرانقدر در عرصه تئاتر، یعنی میکائیل شهرستانی ، یکی از انتقادی ترین آثار داریو فو - نویسنده و کارگردان ، بازیگر، ترانه سرا و آهنگساز و نقاش ایتالیایی معاصر را با قدرت و توانایی بی نظیری روی صحنه اجرا میکنند. اجرایی به شدت تاثیر گذار و پرمعنا که هر لحظه اش بیانگر انتقادات و طنازی های جسورانه ی صاحب اثر است که جناب شهرستانی طبق معمول به ظرافت و زیبایی هر چه تمامتر آن را به جلوه درآورده است به گونه ای که گذر زمان حس نمی شود. میزانسن و آکسسوار و طراحی صحنه و نورپردازی و لباس و گریم ، بسیار عالی و بازی بازیگران نیز بیانگر زحمات بی حد و حصر کارگردان گرامی است. جان کلام اثر، به زیبایی به کار گرفته شده است و شخصا تا به امروز چندین بار به دیدن این نمایش رفته ام و هر بار درسی تازه آموخته و نکته ای نو دریافته ام..... و اما طنز قصه که با طراوت و زیبایی فضا را چنان مفرح ساخته که گاهی قهقهه های تماشاچیان سالن را مملو از انرژی می سازد.
بازهم مشتاقانه به دیدن این اثر خواهم رفت و توصیه میکنم حتی اگر اهل تئاتر هم نیستید این نمایش را ببینید.
با تشکر و خسته نباشید خدمت همه ی دست اندرکاران این نمایش.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش ملاقات i
عالی بود
قصه ... میزانسن ... بازیگران ... بازیها ... جلوه های ویژه .... همه و همه عالی بود
واقعا خسته نباشید.....
سپاسگزارم.....
واقعا معرکه بود
۲۲ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش زهرماری i
نمایشی درباب عمق فقر در جامعه. طنزی که بایستی گریست اما می خندیم. بسیار زیبا و عمیق بود. بازی بازیگران فوق العاده. خسته نباشید.
آذرمهر این را دوست دارد
خنده را معنا ز سر‍‍مستی نکن آنکه می خندد  غمش بی انتهاسـت»
۲۲ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شبهای خاطره ساز چار سو .... با طراحی و هنرمندی استادانه میکائیل شهرستانی در کنار قلم زیبای جناب نیما مهر و موسیقی تاثیر گذار و طراحی لباس ها و چهره پردازی ظریفانه ، فضایی چنان رویایی در سالن چارسو ایجاد شده که هر شب با عشق به تماشای این نمایش می نشینم و جزو ساعات عمرم محسوب نمی شود. بی شک سخن از هنرمندی میکائیل شهرستانی قلمی وزین می طلبد و من حقیر در حد بضاعتم می دانم و می فهمم که در آشفته حالی این روزهای تئاتر ، به صحنه بردن چنین نمایشی کاری است بس عظیم که تنها و تنها در توان استادی چون اوست.
در یک شب و فقط در عرض هفتاد دقیقه می توانید اوج کلام شکسپیر در نمایش های : هملت ، مکبث، شاه لیر ، اتللو ، ریچارد سوم ، ژولیوس سزار و تاجر ونیزی را به شیرینی حس کنید و همزمان با درددلهای یک بازیگر کهنه کار به دنیای خاطراتش قدم بگذارید و به ناگهان متوجه شوید که همه ی ما بازیگر صحنه ی زندگی هستیم ولی چنان در نقش خود فرورفتیم که خود زندگی را فراموش کردیم و این جان کلام شبهای خاطره ساز چارسو با آوازه خوان خیابان های منهتن است. ....

یک قصه نیست غم عشق و وین عجب
کز هر زبان که می شنوم نا مکرر است .....
ضمن عرض خسته نباشید به تمامی دست اندرکاران این نمایش
اگر می خواهید یک تئاتر واقعی ببینید، اگر می خواهید شاهد اتفاقاتی باشید که در دل این شهر و در دل طرفداران تئاتر و سینما و بازیگران می افتد ، اگر می خواهید خودتان شخصا و از نزدیک در دل یک نمایش حضور داشته باشید، اگر می خواهید ضمن نوش جان کردن شام و دیگر خوردنی های خوشمزه یک نمایش مفرح و در عین حال عمیق را تماشا کنید، اگر می خواهید به یک موسیقی زنده با صدای گرم و گیرای خواننده و ترانه های جاودانه اش گوش کنید ،اگر می خواهید یک کارگردانی تمیز و بی غل و غش ببینید، و اگر می خواهید از ته دل بخندید.... حتما به دیدن این نمایش بروید. شبی خاطره انگیز برای شما رقم خواهد زد.....
میترا، رضا افشاری و vahid seif این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش هملت i
دیشب به دیدن نمایش هملت رفتم. فوق العاده بود. به عنوان کسی که بارها و بارها به دیدن اجراهای متفاوت و متنوعی چه سینمایی و چه تئاتری از هملت رفته ام به جرات می گویم که دراماتورژی و کارگردانی استاد میکائیل شهرستانی بسیار حرفه ای و تاثیر گذار است. از بازی بازیگران که همگی از شاگردان استاد هستند تا بازنویسی متن ، میزانسن ، گریم، طراحی لباس و انتخاب موسیقی بی نظیر و بسیار دقیق و منظم است. از طرفی گنجاندن داستان مفصل هملت با وجود آنهمه کاراکترهای متعدد در زمان محدود حدودا دو ساعت برای اثری چنین سنگین واقعا کار سخت و پیچیده ای است که استاد به زیبایی از پس آن برآمده اند. دیدن این نمایش را به همه توصیه می کنم. یک نمایش ناب.
مرجان آزما
درباره نمایش خواستگاری i
دیشب به دیدن نمایش خواستگاری رفتم. فوق العاده بود. اگر بخواهم توصیف کنم جدا کم می آورم. همانقدر بگویم که منتظر شروع اجرای بعدی هستم که بارها به دیدن این نمایش شاد و موزیکال بروم. بازی نقش مه بانو ستودنی است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من کارشناس هنری نیستم اما زیاد به دیدن تئاتر میروم. این نمایش را هفته پیش دیدم و فرداشب هم می خواهم ببینم.
بازی بازیگران این نمایش را قبلا در نمایش ابله ها دیده بودم و فوق العاده روان و حرفه ای بازی می کنند. کارگردانی بسیار هوشمندانه انجام شده و دراماتورژ اثر جناب آقای میکائیل شهرستانی که نیاز به معرفی ندارند و طبق معمول شگفت انگیز و منحصر به فرد عمل کرده اند. از دید من کل نمایش بسیار عالی و با تسلط کامل اجرا شد و کار فاخر، جذاب و جسورانه ای بود که نشان از ساعتها تلاش مستمر عوامل اجرایی داشت. به شخصه از دیدنش لذت بردم. در ضمن اجرا و به عمل درآوردن چنین طنز شیرینی واقعا ستودنی است.
دیدن این کار را به علاقه مندان به هنر تئاتر به ویژه آثار طنز توصیه می کنم.
عاطفه گندم آبادی، لیلا مظاهری و امیر این را خواندند
سیما حقی و بابک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره سامانه کیف پول i
بسیار عالی است و علاوه بر اینکه تراکنش و خرید بلیت ها بسیار راحت و سریعه بلکه از تخفیف های بسیار خوبی برخوردار می شویم.
با تشکر فراوان
پاینده باشید
عاطفه گندم آبادی این را خواند
مریم زارعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایشنامه‌خوانی خرده جنایت های زن و شوهری i
با عرض سلام و خسته نباشید. نمایشنامه خوانی خرده جنایت های زن و شوهری بی نظیر بود. شاید به جرات بگویم از همان ابتدا فراموش کردم که به تماشا نشسته ام و گویی خود شخصا شاهد ماجرای زندگی این زوج از نزدیک هستم. حتی با وجودیکه بارها شاهد اجراهای متنوع این اثر بوده ام اما باز هم با اشتیاق به تماشا نشستم . دیدن این اثر را به همه توصیه می کنم. کارگردانی و بازی استاد میکائیل شهرستانی و بازی هنرمندانه سرکار خانم بلوکات واقعا ستودنی است.
امیرمسعود فدائی و صدف اسمعیل پور این را خواندند
محمد رحمانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش آخرین بازی i
با سلام و خسته نباشید
نمایش آخرین بازی بسیار کار جالبی است و از نظر میزانسن و دکور و نورپردازی فوق العاده است. بازی بازیگران ستودنی است. لذت بردم و دیدن این نمایش را به همه توصیه می کنم. یک کار تئاتری دست اول است. حتما ببینید.
با سپاس فراوان
امیرمسعود فدائی و مریم زارعی این را خواندند
محمد رحمانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش رفقا رقبا i
با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان
نمایش رفقا با رقبا بسیار دیدنی است. فضا سازی و میزانسن عالی و همه تماشاچیان هر جا باشند کاملا مسلط به صحنه هستند . نمایشی صد در صد عالی با کارگردانی فوق العاده. همه بازیگران آنقدر به نقش مسلط هستند که تقریبا فراموش می کنید نقش بازی می کنند. همه چیز عالی . موسیقی زنده بسیار هنرمندانه . دیالوگ ها و ترانه ها بسیار جالب و هماهنگ . خلاصه این نمایش شما را به دنیایی می برد که مدتهاست آن را فراموش کرده بودید.
دیدن این نمایش بسیار دوست داشتنی را به همگان توصیه می کنم .
با تشکر فراوان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره اپرای عروسکی خیام i
و اما در مورد اثر بی بدیل اپرای خیام واقعا قلم قاصره.
میزانسن و فضاسازی بسیار جالب و چشم نواز بود. متن نمایش و موسیقی انسان رو به عالم رویا میبرد. عروسک ها و طراحی لباس شون فوق العاده بود . از زحمات بازی گردانها هر چه بگویم کم گفته ام . کارگردانی جناب غریب پور که زبانزد خاص و عامه. خلاصه توصیه میکنم اگر میخواهید برای یکبار هم که شده معنای واژه نمایش عروسکی را خوب درک کنید و لذت وافر ببرید حتما به دیدن این نمایش شگفت انگیز بروید. جدا دست همگی عوامل درد نکند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش مطرب i
نمایش مطرب بی نظیر بو د. از هر نظر و متن نمایش بسیار استادانه نوشته شده است. همگی خسته نباشید . جدا لذت بردم . توصیه می کنم حتما این نمایش را ببینید.
محمد رحمتی و Valeh این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش بنگاه تیاترال i
دیشب نمایش را دیدم. فوق العاده بود. دست همگی شون درد نکنه که این سبک سنتی نمایش را حفظ کردند. بازی ها بی نهایت عالی . مخصوصا جناب آقای ایرج راد و علی فتحعلی با آن صدای ملکوتی اش. جناب میر طاهر مظلومی مثل همیشه شاهکار بود. هر چقدر تعریف کنم کمه . باید برید و این نمایش را ببینید.
بسیار نمایش جالبی بود. از نظر نورپردازی و میزانسن بسیار عالی. صدا و صحنه بسیار عالی. بازی ها فوق العاده قوی و طنز بسیار شیرینی داشت. البته کمی اغراق در به خنده انداختن تماشاچی به کار رفته بود اما در نمایش طنز این موضوع اجتناب ناپذیر است به ویژه تماشاگر این دوره و روزگار که سطح توقع بسیار بالایی دارند.
درکل همه گروه بسیار زحمت کشیدند و حاصل کار ، زیبا و مفرح بود و از همه مهمتر قلم نویسنده بسیار روان حق مطلب را ادا می کرد.
در انتهای نمایش پنج شنبه شب ششم اسفند، شهرام حقیقت دوست از مردم خواست تا اگر خوششان آمد به دوستان توصیه کنند و اگر خوششان نیامد که هیچ. می خواستم پیشنهاد کنم بگویید اگر از نمایش خوششان نیامد به دشمنان شان توصیه کنند برای تماشا بیایند!
با تشکر بسیار
مجتبی مهدی زاده این را خواند
لیلا و کاوه این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرجان آزما
درباره نمایش ‎کوپن i
نمایش کوپن بسیار خوش ساخت با ریتمی هیجان انگیز بود. سوای قصه که جذابیت های خاص خود را داشت تمامی بازیگران بسیار زیبا اجرا کردند و نقش آنها به قدری باور پذیر بود که لحظه ای فراموش کردم در سالن تئاتر هستم و این یک نمایش است.
به همگی خسته نباشید می گویم.
خاطرات هنرپیشه نقش دوم را دیشب دیدم. بسیار زیبا بود. اصولا آثار استاد بیضایی همواره بر پایه سوژه طرح و برنامه ریزی می شود به همین دلیل به حدی موضوع قصه زیبا بود که نیازی به اکسسوار صحنه و غیره نبود. به جز بازی قوی نقش ذوالفقار و موهبت بقیه گروه بازی چندان قوی ارائه ندادند. نقش بلقیس صدایش گرفته بود و به سختی می شد تلفظ واژه ها را تشخیص داد. بقیه نیز به قدری شتاب زده و شلوغ اجرا کردند که دیالوگ هایشان یا در صدای یکدیگر گم می شد و یا چنان سریع می گفتند و صحنه را ترک می کردند که احساس کردم فیلمی با دور تند می بینم. در کل بسیار زیبا بود و از زحمات همگی تشکر می کنم.
بآ آرزوی موفقیت های بیشتر