تیوال | مریم زارعی درباره نمایش شب دوازدهم: پاک کردن کامنت ها چه معنی میتونه داشته باشه؟ جز اینکه
S3 : 18:44:15
پاک کردن کامنت ها چه معنی میتونه داشته باشه؟ جز اینکه حقیقت تلخه ؟؟؟ واقعا کار درستی نیست بهتره تو روش تبلیغاتتون تجدید نظر کنین .
من خودم پیغامم رو میتونم ببینم ولی ظاهرن برای سایر دوستان هیدن شده
فکر نمیکنم چیز بدی گفته باشم یاحتی تبلیغ منفی کرده باشم فقط ابراز خوشحالی کردم که اغلب کار اولی ها جذب این کار و زهر ماری میشن
در کل درود بر شما
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
اینجا قوانین تیوال رو نوشته:
https://www.tiwall.com/rules
۵ قانون اولش در مورد رعایت مواردیه که باید در نظردهی رعایت کنیم
و قانون شماره ۹ گفته اگه رعایت نکنیم پست حذف میشه
من پست آقای جعفریان رو دیدم و البته هیچ موردی نداشت و خیلی تعجب کردم و متحیر موندن چرا تیوال ... دیدن ادامه » حذفش کرد
اگه امکانش هس توضیح بدن کدام یک ازون ۵ قانون رو نقض کرده بود
ممنون
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
اینجا قوانین تیوال رو نوشته:
https://www.tiwall.com/rules
۵ قانون اولش در مورد رعایت مواردیه که باید در نظردهی رعایت کنیم
و قانون شماره ۹ گفته اگه رعایت نکنیم پست حذف میشه
من پست آقای جعفریان رو دیدم و البته هیچ موردی نداشت و خیلی تعجب کردم و متحیر موندن چرا تیوال ... دیدن ادامه » حذفش کرد
اگه امکانش هس توضیح بدن کدام یک ازون ۵ قانون رو نقض کرده بود
ممنون
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
درود بر شما
برای این نمایش تنها یک دیوارنوشته که به کنایه درباره فعالیت نماینده گروه با اکانت های غیر واقعی بوده‌است از دید عموم پنهان شده‌است. آیا منظور شما نوشته دیگری است؟
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
جناب همیاری بارها و بارها از شما تقاضا شده برای تعریف های فیک کاری بکنید حتی جناب فدایی پیشنهاد تاریخ نشان دادن اکانت ها رو داد ولی شما هیچ ترتیب اثری نمیدید و برخی کارها پر از تمجید های فیک هست ، پیشنهاد احتمالی شما در این باره چیه ؟
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
در ضمن در ادبیات شیرین فارسی از قدرت کلام و تفاوت آن در بنشین و بفرما و هکذا بارها عنوان مثال شده
حال چرا بفرما را دوستان به خود گرفته و کنایه به خود قلمداد نموده اند ؟
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
من فقط تبریک گفتم به تمهیدات احتمالی که بکار بردند تا دوستان کار اولی در این هجم بیننده ی کارشون شدن ؟
کجاش کنایه س ؟؟
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
جالبه که پس از اعتراض اقای فرزاد به ناگهان کامنتتون برای من قابل دیدن شد!!!
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
پاک کردن کامنت در اختیار ما نیست.
اما یک سوال مهم از کسانی که مدعی فیک بودن اکانت‌ها هستند:
گیریم که نظرات فیک باشد، آیا آمار فروش هم تیوال هم فیک است؟ آیا حضور و رضایت تماشاچیان در تالار مولوی فیک است؟
آیا رضایت منتقدان و اساتید و کارگردانانی ( چون ... دیدن ادامه » وحید رهبانی، مسعود دلخواه، مهدی سلطانی، فهیمه نجمی، قطب الدین صادقی، آرش دادگر، محمدرضا خاکی، مجسن خیمه دوز، رامتین شهبازی، مصطفی کوشکی، شهرام زرگر، رضا سرور، فربد فرهنگ و ...) که اجراهای پیشین و فعلی ما را دیده‌اند فیک است؟
ما با افتخار از همه می‌خواهیم نظرشان را برای ما بنویسند. اگر اکانت ندارند آنها را تشویق به ساختن اکانت می‌کنیم. اگر تا به حال نظر نداده‌اند ما تاکید می‌کنیم که نظر بدهند. اگر قبلا برای نمایش‌های دیگر نظر نداده‌اند یا بعدا برای نمایش‌های دیگر نظر نمی‌دهند شاید برای این است که کسی تا حالا نظرشان را نپرسیده.
مصرانه از تیوال می‌خواهم تا با کاربرانی که تا کنون نظرشان را در باره این نمایش اعلام کرده‌اند تماس بگیرند و بررسی کنند که آیا این حساب‌ها برای یک تعداد مشخص است یا هر کدام متعلق به یک شخص حقیقی.
در پایان از همه عزیزانی که با وجود اینکه نمایش ما را در لیست سیاه قرار داده‌اند، اما همچنان از صفحه نمایش ما دیدن می‌کنند سپاسگژارم.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
نماینده محترم اجرایی، ممنون از پاسخگوییتون، جواب بنده هم همان پاسخی است که جناب فدایی دادن. نظر دیگری ندارم.
@امیرمسعود فدائی:
نماینده‌ی محترم گروه اجرایی درباره‌ی کلیت مطلبتون حتی اگر همین‌گونه باشه که شما می‌فرمائید به نظر بنده اصلاً احساس خوشایندی ... دیدن ادامه » نیست خوندن این همه کامنت تمجید از دوستانی که اولین تئاتر عمرشون رو دیدند!! ولی درباره‌ی پاراگراف پایانی باید خدمتتون عرض کنم ما صفحه‌ی نمایش شما رو دنبال نمی‌کنیم!اگر نمی‌دانید بدانید که تمام کامنت‌های مرتبط به تئاتر به صورت پیش‌فرض و تمام کامنت‌های سایر بخش‌ها در صورت دنبال کردن آن بخش توسط کاربر در جایی به اسم دیوار نمایش داده میشه.این دیوار اولین گزینه‌ی موجود در صفحه‌ی اصلی تیوال هست،یعنی من به شخصه تیوال رو که باز می‌کنم،بعد از دیدن آگاهی‌ها خود به خود دیوار رو باز می‌کنم و تمام مطالب بخش‌ها و برنامه‌های مختلف رو مطالعه می‌کنم.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
نماینده محترم گروه اجرایی
اصلن بحث بد بودن یا کم بیننده بودن کار شما نیست ، اصل مطلب اینکه که تعریف های غلو گونه و بی پشتوانه نه تنها نفعی برای شما نداره بلکه ممکنه کلی از بیننده های احتمالی تیوالی تون که صفحه کارها رو رصد میکنن رو از دیدن کارتون منصرف ... دیدن ادامه » کنه ، من بشخصه عاشق ژانر عنوان شده نمایش شمام ولی هربار که صفحه تون رو باز میکنم و میبینم پر کامنت های عالی بود و شاهکار بود بی پشتوانه س بی خیالش میشم
من ازتون دراین باره تنها سوال کردم ، که آیا تمهید خاصی داشتید که اینهمه کار اولی احتمالی جذب کار شما شدن ؟
مثلن دپوتات کلی تبلیغات هدفمند اینستاگرامی داره از دادن عکس بیننده ها با بازیگران و .‌. ویا کاری تو سالن باران بود که برگه نظرسنجی به بیننده ها میداد و اون نظرات رو تو صفحه تیوال منعکس میکرد ، من پرسیدم شما دراین زمینه چکار کردید ، همین میتونستید همین جواب رو بمن بدید ، پاک شدن سوال من شایسته نبود .
درضمن آقای همیاری تیوال بیایید یکبار هم که شده از زیر جواب در نرید و تکلیف پیام مخفی کردن ها رو روشن کنید ، این کار رو کی انجام میده و از روی چه قانون و دلیلی ؟؟
مخفی کردن و پاک کردن و چمیدونم پارچه گل دار رو کامنت گذاشتن فرقی باهم نداره ! چون همه شون پیام رو از دید بقیه دور میکنه !
پاینده باشید .
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانم مریم زارعی پس من هم همان مطلب و نکات را برای شما هم تکرار می کنم:
1-تمامی کامنت ها مربوط به کسانی نیست که "اولین تئاتر عمرشان را دیده اند!!". خیلی از آنها تئاتر بین هستند و فقط عادت به کامنت گذاشتن نداشتند. حتی اگر اولین تئاتر عمرشان هم باشد و یا ... دیدن ادامه » اولین کامنتشان باشد روی چه حسابی حق اظهار نظر ندارند و باید فیک تلقی بشوند؟
2-همچنان این سوال مطرح است که اگر اکانت ها فیک است، آیا فروش و استقبال تماشاگران هم فیک است؟
3-غیر از تئاتر اولی ها و کامنت اولی ها، بسیار افراد دیگری این نمایش و اجراهای پیشین آن را دیده اند که نام تعدادی از آنها را قبلا ذکر کردم. قطعا این افراد بنا به مشغله ها و موقعیت خود فرصت کامنت نوشتن ندارند. بنابراین بحث را لطفا فقط به استقبال تئاتر اولی ها از این نمایش محدود نکنید.
4-در مورد احساس ناخوشایند شما نسبت به رضایت دوستانی هم که اولین تئاتر زندگیشون رو دیدند باید عرض کنم، اگر این شور و شوق به وجود آمده در آنها باعث شود تا یکی از آنها به این واسطه به تئاتر علاقه مند شود و تئاتر بین شود، بسیار اتفاق خوشایند و خجسته ای است.
5-در مورد دنبال کردن صفحه هم عذر می خوام اگر پیغام های این صفحه آگهی های صفحه شما را زیاد می کند. در هر حال ممنون از اینکه تمام مطالب را می خوانید.
6-"لطفا نظرات مثبت یا منفیتون رو حتما در تیوال برای ما بنویسید. این کار به ما کمک میکنه تا بتونیم روز به روز بهتر بشیم" این عبارتی است که هر شب در پایان اجرا تکرار میشه. اجرای ما نقص هایی دارد که خودمان هم نسبت به آنها آگاه هستیم. بعضی نقص ها به دلیل کم بودن منابع مالی و بعضی به خاطر کم بودن تجربه. شاید نقص هایی هم از چشم پنهان باشد. به هر حال ما همیشه از همه خواستیم و می خواهیم نظرشان را چه خوب و چه بد بگویند. ما هیچ ترسی از شنیدن نقد نداریم. ما از همه نظرها استقبال میکنیم. آنهایی که نکاتی در آن مطرح شده باشد را چند بار به دقت می خوانم و دقیق به نکات آن فکر می کنم.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
جناب آقای فرزاد جعفریان
1- ما "بفرما" را به خود نگرفته ایم که بخواهیم کامنت پاک کنیم. چون اصولا همچنین امکانی در تیوال دست کاربران نیست.
2-بله برای تبلیغات تمهید خاص داشتیم که نه فقط "تئاتر اولی ها" که بسیاری از تئاتر بین ها، دانشجویان، اساتید ... دیدن ادامه » و ... را به دیدن نمایش دعوت کنیم. آن تمهید توجه ویژه به یکی از دو رکن اساسی تئاتر یعنی تماشاگر بود. ما فقط به پست و استوری های اینستاگرام بسنده نکردیم و این کار را در مقایسه با بسیاری از نمایش های دیگر خیلی کم انجام دادیم. به جای آن تمرکز و توجه خود رو بر روی ارتباط واقعی با تماشاگران گذاشتیم. این روزها که مشغول اجرا هستیم از صبح تا عصر تمام عوامل نمایش تلفن به دست با دوستان، آشنایان و اساتید خود تماس می گیریم و آنها را دعوت می کنیم. در مسیر خانه به تالار نمایش تراکت به دست با مردم در تاکسی و مترو و اتوبوس صحبت می کنیم و آنها را دعوت به دیدن تئاتر می کنیم. روزهای پیش از شروع اجراهایمان (در طول تعطیلات نوروز) بعد از ظهرها بعد از تمرین به تماشاخانه ها می رفتیم و تماشاچیان را دعوت می کردیم به دیدن نمایش ما هم بیایند. خوشبختانه تا به اینجا از این شیوه واقعی ارتباط افراد زیادی جذب دیدن اجرای ما شدند، افرادی هم جذب شیوه تبلیغ ما شدند. به هر حال این شیوه تبلیغات رو در رو و شفاهی با مخاطبان و همچنین حفظ ارتباط با مخاطبان بعد از اجرا بسیار لذت بخش است. ما حتی بعد از اجرا هم در سالن می مانیم و با مخاطبان خود صحبت می کنیم و نظرشان را می پرسیم..(امیدوارم تونسته باشم جوابتون رو دقیق بدم. واقعا پاک کردن سوال کار ما نبود)
3-درباره عبارت "کامنت های بی پشتوانه" هم یک نکته عرض کنم خدمتتون. همه ما یه روزی برای اولین بار اکانت ساختیم و برای اولین بار نظر دادیم. توی فضایی که قبل از ما هم کسانی بودند و فعالیت می کردند. واقعا کسی چون تا حالا اکانت نداشته و یا تا حالا نظر نداده تا حالا نباید نظر بده؟ نکته جالب اینه که خود من تا همین چند روز پیش نظر نمیدادم و از امسال بود که تصمیم گرفتم هر تئاتری دیدم نظرم رو بنویسم. اولین نظرم را برای "دیور" نوشتم و دومی را برای "مرد شده"
4-اگر شما یا دوستان دیگر با دیدن کامنت ها حکم به فیک بودن اکانت ها می دهید و در اصالت آنها تردید می کنید، این حق شماست، اما می توان درصدی هر چند ناچیز هم برای اعتماد کردن گذاشت، درصدی هم برای آزمودن و تجربه کردن. ضمن اینکه راه های دیگری هم برای فهمیدن حال و هوای یک اثر است: مثل نظرات در فضای مجازی، مثل توصیه های شفاهی، سابقه اجراهای پیشین و جسنواره ها و جوایز، یادداشت ها و نظرات در رسانه ها
5-نکته آخر اینکه من قبلا هم گفته بودم که ما این شیوه تبلیغ را درست یا غلط انتخاب کردیم و نتیجه آن هر چه باشد پای انتخابمان یا اشتباهمان می ایستیم. تا اینجا ممکنه است افرادی کار ما را در لیست سیاه قرار داده باشند که حق طبیعی آنهاست، اما استقبال خوب تماشاگران به گواه مسئولین سالن، ما را به ادامه این روش -ضمن آسیب شناسی و بازنگری در جزئیات آن- مصمم می کند.
6-کلام آخر اینکه ما تا چهارشنبه 12 اردیبهشت به روی صحنه هستیم. اگر تشریف آوردید، خوشحال میشیم از حضورتون و خواندن نظرتون. به هر حال این نظرات سلیقه ای هست و ممکنه نمایشی که کسی را شگفت زده کرده، دیگری را کسل و خسته کند و یا برعکس.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
داداش بدترش کردی که!!!
« از صبح تا عصر تمام عوامل نمایش تلفن به دست با دوستان، آشنایان و اساتید خود تماس می گیریم و آنها را دعوت می کنیم.»
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
بعدم روز اولی که من تو تیوال کامنت گذاشتم (یعنی ۱۹ بهمن ۹۴ برای نمایش خاطرات هنرپیشه‌ی نقش دوم) پروفایلم تمام توضیحات لازم به علاوه‌ی عکس رو داشت و همچنین هیچ ده پونزده آدم ناشناسی یکباره از اون کار تعریف نکرده بودن!!!
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
درود
۱_ آقای همیاری عزیز ، لطف کنید تکلیف رو معلوم کنید ، پست رو تو هوا هاید میکنید الان برای جواب تشریف ندارید

۲_درود برشما ، امیدوارم تو کارتون موفق باشید

۳_دقیقن ! همه ی ما یه کامنت اول داشتیم ، فقط با دو فرق
یکی اینکه کامنت اول ما چیزی بیشتر از یک عالی بود بوده و حتمن هم تمجید نبوده و به دو هم رسیده و سر همون اولی تموم نشده ، مثل خود شما که فرمودید دومین کامنت رو هم دادید

۴_دوست گرامی بارها من زیر این کامنت های اینچنینی جواب گذاشتم ولی تاکنون از یک کدومشون هیچ جواب یا تحرک دیگه ای ندیدم اگه تیوال جان روش پارچه گلدار ننداخته باشه مدارکش موجوده ، از خدامه اون عزیزی که گفته عالی بود ، یا اون دوستی که از حساسیت علی شادمان در گرفتن نقش صحبت میکنه ! بیاد و بازم مارو سرافراز کنه ولی نیومدن و نمیان !

۵ ... دیدن ادامه » _ تئاتری ها لیست سیاه میاه ندارن ! ولی دوست دارن اگه جایی بهشون راجع به یک کار اطلاعات میده ، یا اصلن نده ! یا گمراه کننده نباشه و شرط اعتماد هم اینه که پشت دیوار هر آی دی به راستی یکی که قراره مانگار هم باشه جواب بده

موفق و پایدار باشید .
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
آقای امیرمسعود فدایی
الان چرا بدتر شد؟
چه اشکالی در تماس تلفنی ما با دوستان و آشنایان و اساتید و دعوت آنها است؟

در مورد اولین کامنت هم خب این دوستان هم در تاریخ فروردین 97 اولین کامنتشون رو گذاشتن.
اینکه ده پونزده تا کامنت یک باره از اون کار تعریف نکرده بودن هم میتونه دلیلش این باشه که کسی اونا رو دعوت به نظر دادن نکرده بود.
یک خواهشی هم دارم و اون اینه که لطفا ماجرا رو جوری جلوه ندین که فقط کامنت اولی ها و تئاتر اولی ها برای نمایش ما نظر می نویسند، خیلی پروفایل های قدیمی و دوستانی که قبلا نظر داده اند هم اینجا نظر نوشته اند و از اجرا خوششان آمده بود. همان طور که بعضی هم خوششان نیامده بود و کامنت هایشان اینجا هست.

باز هم با تاکید و افتخار می گویم که تا به حال تلفنی بسیاری از دوستان قدیمی، آشنایان و اساتید را تلفنی دعوت کرده ام که بعضی لطف کردند و آمدند و بعضی به دلیل مشغله نیامدند. و قطعا به این تماس ها ادامه خواهیم داد. نه فقط برای این نمایش، بلکه برای هر نمایش دیگری که کار کنیم و روی صحنه داشته باشیم. همچنین به تبلیغات میدانی خود در خیابان ها، معابر عمومی، اتوبوس، مترو و تماشاخانه ها و صحبت کردن با مردم با قدرت ادامه خواهیم داد.

اما ... دیدن ادامه » همچنان منتظر جواب هستم که اگر اکانت ها فیک است، آیا فروش تیوال، مراجعه حضوری به سالن و استقبال تماشاگرانی که قبل و حالا اجراهای ما را دیده اند، رضایت منتقدان و داوران جشنواره تجربه و ... نیز فیک است؟
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
آقای فرزاد جعفریان
بله کامنت های کوتاه مثل خوب بود یا بد بود هم چیزی رو برای ما روشن نمیکنه و ما هم ترجیح و خواهشمون اینه که نظرات کامل و تفصیلی باشه. اگر دقت بفرمایید به یادداشت های کامل پاسخ های کاملی داده ام زیرا که مبحث مطرح شده به نظرم جذاب آمد.
اما ... دیدن ادامه » از این کامنت ها که بگذریم دوستانی هستند که یادداشت های نسبتا کامل تری در این برگه نوشته اند که تعدادشان قابل توجه است. امیدواریم حالا که باب کامنت نوشتن دوستان کامنت اولی باز شده، این امر در نمایش های دیگر تداوم پیدا کند و به مرور تبدیل به یادداشت های کامل بشود.این اتفاق قطعا با تشویق کردن آنها به ابراز نظر توسط دیگر گروه ها رخ خواهد داد. امیدوارم همه تماشاگران تئاتر (چه تئاتر اولی ها!! و چه تئاتر چندمی ها) از این امکان سایت تیوال استفاده کنند و با اعلام نظرشان، گروه ها را در جریان نظرشان بگذارند.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید