آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال مریم پوراحمدی | دیوار
S3 : 16:35:23 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
در پایان هفته نخست نمایش " دور از دسترس اطفال نگهدارى شود " هنرمندانى همچون نادر برهانى مرند ، ‎تینو صالحى ، عباس غفاری ، پژمان جمشیدى ، بهاره افشارى ، محمدرضا خاکى ، محسن حسینى ، جمشید محمودى ، مهران نائل ، سیاوش چراغی پور ، نازنین بیاتی و سیاوش بهادرى راد به تماشاى این اثر نشستند .
مینا &۱۲ این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حدیث میرامینی در گفتگو با مهر:
نقشی عجیب و سخت بازی کردم/ مادری که فرزندش را آتش زد

بازیگر نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» با بیان اینکه خودش را در قبال مبارزه با مواد مخدر مسئول می داند، درباره نقش خود در این نمایش گفت.
به گزارش خبرنگار مهر، حدیث میرامینی بازیگر «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» درباره نقش خود در این نمایش گفت: من نقش سوری را بازی می کنم که به نظرم بسیار کاراکتر سختی است و برای من یک ریسک به حساب می آید به همین دلیل تمام تلاشم را می کنم که بتوانم آن را درست بازی کنم. در واقع سوری یک کاراکتر عجیب است که جایی می توان به آن نگاه از خودگذشتگی داشت و در جای دیگر می توان نگاه خودخواهی و به دور از انسانیت به آن داشت.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به صورت جامعه شناسانه به آن نگاه کنیم، باید بگویم دسته ها و رده های مختلفی از انسان ها وجود دارند که یک سری از آنها بسیار عجیب ... دیدن ادامه ›› و دور از ما هستند. آنها درون خود زندگی می کنند و نگاهشان به زندگی بسیار فرق می کند. آنها آنقدر از عرف جامعه به دور هستند که برای ما بسیار عجیب به نظر می رسند. این متن حسی را در من بیدار می کند که من به عنوان یک بازیگر تلنگر می خورم که این نقش را بازی کنم.

میرامینی در مورد چگونگی نزدیک شدن به نقش توضیح داد: روز اولی که برای این کار صحبت کردم، اعتراف کردم که من چنین چیزی را نمی شناسم پس لازم است تحقیق کنیم. از همان روز ساعت ها در اینترنت تحقیق کردم، مقاله خواندم و فیلم دیدم. همراه گروه نیز به جاهایی رفتیم که این آدم ها زندگی می کنند و آنها را از نزدیک دیدیم و به این ترتیب به لحاظ ظاهری و فیزیکی و نوع صحبت کردن به آنها نزدیک شدیم. باید بگویم که این امر واقعا کار سختی بود چون آنها ارتباط خود با بیرون را کم کرده اند. اینکه آنها چرا این راه را انتخاب کرده اند، برایمان مهم بود. به هر حال موضوعی که وجود دارد، این است که وقتی من چنین آدم هایی را می بینم آنقدر به نظرم عجیب می آیند که اگر کسی را در حال بازی در چنین نقش هایی می دیدم، می گفتم که چقدر اغراق کرده است.

وی همچنین در ارتباط با جذابیت نقش از نگاه خودش گفت: سوری، نقش سختی بود و من تا به حال آن را بازی نکرده بودم و اگر می توانستم از پس آن بربیایم اعتماد به نفس و اطمینان به خودم بالاتر می رفت. از طرف دیگر وقتی به دنبال این رفتم که نقش را بشناسم، خودم را در قبال موضوع مبارزه با مواد مخدر مسئول دانستم. مهمترین اتفاقی هم که برای من افتاد این بود که دیگر از اینطور آدم ها نمی ترسم.

میرامینی در پایان در مورد بازخورد تماشاچی پس از تماشای نمایشی با این موضوع تلخ بیان کرد: ما واقعا به دنبال این نیستیم که کاری باب میل تماشاچی انجام دهیم. به هر حال داستان تئاتر با دورهمی و سیرک فرق می کند و منظور هنر و تئاتر صرفا سرگرمی نیست بنابراین وظیفه ما بیدار کردن مردم در قبال دغدغه ها و مسایل تلخ و شیرینی است که در جامعه وجود دارد. ممکن است این موضوع تلخ باشد ولی حقیقت جامعه است و من آن را به چشم خود دیده ام.


نیلوفر ثانی این را خواند
مهدی حسین مردی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
والدینی که فرزند خود را به آتش کشیدند / مهدی پاشایی از نمایش "دور از دسترس اطفال نگهداری شود" می‌گوید
سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش "دور از دسترس اطفال نگهداری شود" به کارگردانی مهدی پاشایی این روزها در سالن سایه مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. مهدی پاشایی با بیان توضیحاتی در مورد تازه‌ترین اثر خود گفت: این نمایشنامه بر اساس تخیلات نویسنده نوشته شده و روایت‌گر داستان پدر و مادری است که به خاطر استفاده از مواد مخدر، فرزند عقب افتاده خود را به آتش می‌کشند.

او بیان کرد: محتوای نمایش، موضوع روز جامعه است و ما موارد بسیاری از کودک آزاری و جنایت را شاهد هستیم. نیاز جامعه و شکل‌گیری چنین اتفاق‌هایی، باعث شد روی این مساله کار کنم؛ البته با نگاهی متفاوت و دوری از فضای رئالیستی رایج که عموما در اجرایی چنین کارهایی شاهد آن هستیم.

پاشایی اظهار کرد: این اتفاق عینا رخ داده است و فردی فرزند خود را به آتش کشیده است یا نمونه‌های بسیار دیگری مانند پدری که فرزند خود را از ساختمان سه طبقه بیرون انداخته، پدری که کودک خود را به کوره آجرپزی پرت کرده یا... اینها واقعیت‌هایی است که در جامعه ما وجود دارد و نمی‌توانیم منکر آنها شویم.

این کارگردان تئاتر ... دیدن ادامه ›› خاطرنشان کرد: عموما دوست داریم خودمان را گول بزنیم و بگوئیم همه چیز خوب است؛ این در حالی‌ست که رویدادهایی در جامعه وجود دارد که نمی‌توان از کنار آن به راحتی گذشت. اعتیاد خانواده‌ها را نابود می‌کند. واقعیت‌هایی که در رسانه‌ها چندان توجهی به آنها نمی‌شود و تنها به خبری کوتاه اکتفا می‌کنند. ما می خواستیم مخاطبان‌مان با این واقعیت‌های تلخ مواجه شوند.

پاشایی بیان کرد: در تئاتر کمتر به چنین موضوعاتی پرداخته شده است اگر هم کاری صورت گرفته عموما به شکلی کلیشه‌ای و از زاویه‌ای یکسان بوده است. در این کار طراحی نور، صحنه و بازی‌ها از فضای رئال کاملا دور است.

او در پایان گفت: این نمایش سال 92 در بخش چشم‌انداز جشنواره تئاتر فجر به صحنه رفت و می‌بایست طبق قانون آن دوره حتما اجرای عمومی می‌شد. طی این مدت مدیران پیشین مجموعه تئاترشهر همراهی لازم را برای به صحنه رفتن این کار نکردند و تنها کاری که از آن بخش موفق به اجرای عمومی نشد ما بودیم. خوشبختانه آقای شریعتی به دلیل آشنایی با فضای تئاتر در این زمینه همکاری لازم را انجام دادند و این کار بعد از سه سال موفق به اجرای عموم شد. امیدوارم تئاترشهر و کیفیت آثار آن به دوره اوج خود بازگردد و دوباره تبدیل به مرکز اصلی تئاتر کشور شود.
مهدی حسین مردی و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عصبانیتی که باعث تلنگر می‌شود
همانطور که تماشاچی بعد از دیدن یک نمایش کمدی میخندد و با یک انرژی عالی از سالن بیرون میرود، یک زمانی باید آنقدر عصبی شود که آن عصبانیت باعث تلنگر گردد.

علیرضا مهران بازیگر نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» در گفتگو با خبرنگارحوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره نقشش در این نمایش گفت: این نمایش سه سال پیش و در بخش چشم انداز حضور داشت و اتفاقات خوبی هم برای آن افتاد که البته من در آن گروه حضور نداشتم. در این نمایش من در نقش صابر بازی میکنم. شوهری که با همسرش به صورت افراطی شیشه مصرف میکنند و در ساعت شش صبح بچه دو ساله خود را آتش میزنند و در ساعت شش بعدازظهر متوجه میشوند. ما شاهد سه اپیزود هستیم که هر بار اتقاق را از زاویه دید یک نفر می بینیم.

وی در پاسخ به این سوال که چطور به نقش خود نزدیک شد، ادامه داد: واقعیت امر این است که به دلیل آنکه اجراها نزدیک است سعی کردم به عنوان بازیگر از مابه ازاهای بیرونی استفاده کنیم. متاسفانه در تهران محله هایی وجود دارد که در آن افراد خیلی راحت شیشه میکشند. برای مثال ما به میدان شوش رفتیم و با اینطور افراد صحبت کردیم. آنها ... دیدن ادامه ›› آدمهای خیلی عجیب و غریبی هستند. در این زمان کم دیدن این آدمها به من و بازیگر مقابلم خانم میرامینی به عنوان بازیگر کمک بسیاری کرد. به دلیل آنکه هیچ گاه این شرایط را از نزدیک لمس نکرده بودم.

مهران در مورد تلخی موضوع و مواجهه تماشاچی با آن نیز گفت: همانطور که تماشاچی بعد از دیدن یک نمایش کمدی میخندد و با یک انرژی عالی از سالن بیرون میرود، یک زمانی باید آنقدر عصبی شود که آن عصبانیت باعث تلنگر گردد. در جامعه همانطور که شادی وجود دارد تلخی نیز هست و باید این ناراحتی ها و تلخی ها نیز به صورت حقیقی نشان داده شوند. تماشاچی باید ببیند و تصویر کند که مواد شیمیایی و صنعتی باعث میشود که تو کودک خود را بکشی. من همان ابتدا به کارگردان گفتم که باید به صورت بسیار جزیی اتفاقات نشان داده شوند.
مهدی حسین مردی این را خواند
آوا فیاض این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مهدی پاشایی کارگردان «دور از دسترس اطفال نگهداری شود»
مهم تاثیر نمایش بر مخاطب است

​مهدی پاشایی می گوید:« به نظرم مهمترین تاثیری که نمایش بر تماشاگر می گذارد اطلاع رسانی درباره خطرات مصرف مواد صنعتی است. ممکن است که داستان نمایش خیلی داستان ناراحت کننده ای باشد اما مهم تاثیر نمایش بر مخاطب است.»

نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» نوشته‌ی فرشته فرشاد و کارگردانی مهدی پاشایی از 23 آبان‌ماه ساعت 20 در سالن «سایه» مجموعه تئاتر شهر ... دیدن ادامه ›› اجرا می‌شود.

مهدی پاشایی کارگردان این اثر نمایشی در گفتگو با خبرنگار پانا درباره متن نمایشنامه « دور از دسترس اطفال نگهداری شود» گفت:« نویسنده این متن نمایشی خانم فرشته فرشاد هستند. داستان نمایشنامه ماجرای زن و شوهری است که با مصرف مواد صنعتی شیشه، دچار توهم می شوند و فرزند6 ساله خود را آتش می زنند. خانم فرشته فرشاد نمایشنامه «دوراز دسترس اطفال نگهداری شود» را بر اساس تخیلات خود نوشته است. گر چه داستان نمایشنامه بر گرفته از یک حادثه واقعی است اما نویسنده شاید فقط اصل این داستان را در نظر داشته و در پرداخت و جزییات به ذهنیت خودش وابسته بوده است. این اتفاقی است که چندین سال پیش رخ داده بود و خبر آن هم در رسانه ها منتشر شده بود و نویسنده، این داستان را دستمایه کار خود قرار داده تا نمایشنامه «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» را بنویسد.»

وی افزود:« این متن از طریق دوست خوبم حمیدرضانعیمی به من معرفی شد. زمانی که متن را خواندم آن را نزدیک به اتفاق هایی دیدم که نه تنها در ایران بلکه در جهان رخ می دهد. همه می دانند که امروزه مصرف مواد صنعتی شیشه نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان مسبب اتفاقات ناگوار زیادی می شوند.»

وی با اشاره بر اینکه اجرای عموم این نمایش علیرغم وعده هایی که داده شده بود چندین سال به طول انجامید گفت:« ما در سال 92 این نمایش را در بخش چشم اندازسی و دومین دوره جشنواره تئاتر فجر اجرا کردیم. اما گر چه قرار بر این بود که نمایش های این بخش به اجرای عموم برسند اما متاسفانه اجرای عموم برای گروه «دورازدسترس اطفال نگهداری شود» چندین سال طول کشید. در دوره ای که اتابک نادری مدیر تئاتر شهر بود تا ما خواستیم که موافقت اجرای عموم را دریافت کنیم خیلی طول کشید. اکثر کسانی که همزمان با ما در جشنواره تئاتر فجر در بخش چشم انداز حضور داشتند اجراهای عموم خود را رفتند. اما بعد از اتابک نادری خانم پریسامقتدی آمدند و مدیر تئاترشهر شدند. در زمان ایشان ما درخواست سالن قشقایی را داده بودیم که مصادف با بازسازی قشقایی شد. زمان مقتدی ما کوتاه آمدیم. بعد از اینکه بازسازی سالن هم به اتمام رسید باز هم اجرای کار ما نامشخص بود. یک جورایی شاید اجراهای دیگر گروه ها برای مدیریت آن زمان اهمیت داشت. در واقع ما در دوره ریاست خانم مقتدی اذیت شدیم اما با روی کار آمدن آقای شریعتی، ایشان همکاری کردند و شرایط اجرای عموم نمایش ما را فراهم کردند. آقای شریعتی به ما گفتند اگر می خواهید امسال اجرا بروید باید دو اجرا در روز داشته باشید که با موافقت خودم این کار انجام شد.»

وی درباره نمایش «انگشتری ژنرال ماسیاس» که سال گذشته بر روی صحنه برده بود گفت:« در فاصله این چند سال که منتظر اجرای عموم نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» بودیم، نمایش «انگشتری ژنرال ماسیاس» را آماده اجرا کرده بودیم. می خواستیم این نمایش را در تئاتر باران اجرا کنیم که متاسفانه مشکلاتی برای گروه نمایشی پیش آمد و شرایط اجرا امکان پذیر نشد. بهرحال سال بعد آن را در سالن ارغنون به روی صحنه بردیم. البته این نمایشنامه را سال 83 در تئاتر شهر اجرا کرده بودیم.»

کارگردان «دورازدسترس اطفال نگهداری شود» درباره درونمایه این نمایش افزود:« این موضوع به این شکل که پدر و مادری به خاطر مصرف مواد مخدر دست به یک جنایت بزنند، تاکنون نمایشی با چنین داستانی حتی مشابه، هم ندیدم. این نمایش و درونمایه آن را می توان بخشی از آن را دغدغه شخصی ام تلقی کنم و یک بخش دیگر آن را امکانات اجرایی نمایش در نظر گرفت. در جشنواره فجر که اجرا رفتیم من از کوچکترین بازی و صحنه کلیشه ای استفاده نکردم. کسانی که از مواد صنعتی استفاده می کنند حالت هایشان شبیه یک آدم معتاد نیست و این از لحاظ روانشناسی جای بحث دارد. جامعه ما هنوز خطرات مصرف مواد صنعتی را جدی نگرفته است. به نظر من رسانه ها اخبار ناگوار مصرف مواد صنعتی را به صورت مقطعی و فقط در حد اخبار روزانه که خیلی زود از ذهن ها پاک می شود پیگیری می کنند.»

وی در این رابطه اضافه کرد:« مثلا در آرایشگاه های زنانه و سالن های بدنسازی از قرص هایی استفاده می شود که حکم مواد مخدر را دارد و عواقب ناگواری برای استفاده کننده از این قرص ها پیش خواهد آورد. اگر کسی از مواد صنعتی شیشه استفاده کند دیگر نمی تواند به راحتی این مواد را کنار بگذارد. مصرف شیشه بسیار خطرناک است و بر روی مغر تاثیرات ناگواری می گذارد. به این دلیل است که مصرف کنندگان شیشه توهم می زنند و دست به جنایت می زنند.

مهدی پاشایی در پاسخ به این سوال که نمایش با توجه به داستانی که دارد چه تاثیری می تواند بر مخاطب داشته باشد گفت:« به نظرم مهمترین تاثیری که نمایش بر تماشاگر می گذارد اطلاع رسانی درباره خطرات مصرف مواد صنعتی است. ممکن است که داستان نمایش خیلی داستان ناراحت کننده ای باشد اما مهم تاثیر نمایش بر مخاطب است. یک بعد دیگر کار ما، بعد اجرایی است. ما سعی کرده ایم که از فضاهای ذهنی استفاده کنیم. فضای نمایش، علیرغم اینکه نمایشنامه یک کار رئالیستی است اما فضایی ذهنی و توهمی بر نمایش حاکم است.»

وی در پایان این گفتگو به بازیگران نمایش اشاره کرد و گفت:« من در این نمایش باسه بازیگر خوب همکاری داشتم. بازیگران خوب و با اخلاقی که آنچه کارگردان مورد نظرش بود، انجام می دادندو حتی می توانم بگویم که فراتر از آن عمل می کردند. جا دارد که همین جا از این سه بازیگر خوب آقای توماج دانش بهزادی، علیرضا مهران و خانم سمانه آقازمانی تشکر کنم.»

آوا فیاض این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قصه یک بازجو که باید عواطفش را پنهان کند

فرهنگ > سینما - «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» با بازی توماج دانش‌بهزادی و به کارگردانی مهدی پاشایی روایتی از بازجویی است که در مواجهه با پرونده‌‌ای باید احساسات خود را مخفی کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، توماج دانش بهزادی ، بازیگر نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» درباره نقشش در این نمایش گفت: «من نقش یک بازجو را بازی می‌کنم که نقش فوق‌العاده سختی است و با پدیده‌ای روبرو شده است که باید سعی کند عواطفش را نسبت به آن پنهان کند .»

او در مورد عواملی که به اجرای هرچه بهتر به نقش به او کمک کرده‌اند گفت: «فیزیک نقش برای من بسیار مهم است. اینکه چطور راه می‌رود ، غذا می‌خورد و ... . من ... دیدن ادامه ›› از فیزیک نقش به درونیات آن می‌رسم. من برای دور شدن از کلیشه با رفتن به آگاهی و دیدن این افراد از نزدیک مخالفت کردم.»

دانش بهزادی که استاد دانشگاه نیز هست در مورد برخورد قشر دانشجو با این موضوع اجتماعی گفت: «فکر می‌کنم متن و اجرا طوری نخواهد بود که گویی قرار است شعار دهیم . اما فکر می‌کنم اگر ما از منظر پند و اندرز و حتی ترساندن آنها وارد نشده باشیم شاهد بازخورد خوبی از ایشان خواهیم بود.»

دانش بهزادی که همزمان با تمرینات این کار در نمایش «حکومت نظامی» به کارگردانی تینو صالحی نیز بازی می‌کند در مورد سختی‌های انجام دو کار همزمان گفت: «من هیچ گاه دو کار همزمان را قبول نمی‌کنم، اما امسال بعد از یک سال و نیم کم کاری ترجیح دادم این کار را انجام بدهم، و این برایم تجربه جالبی است.»

او همچنین در مورد تجربه کار با مهدی پاشایی، کارگردان ، اینطور گفت: «من برای اولین بار است که با ایشان همکاری می‌کنم . مهدی پاشایی بسیار انسان نرم و راحتی است و من هم از فضایی که ایشان در کار درست کرده لذت می‌برم.»

نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» که از 23 آبان ساعت 20 در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه خواهد رفت.

سایر عوامل: علیرضا مهران (طراح صحنه)، سارا بلبلی (طراح گریم)، آیدا روزبهانه (آهنگساز و آوا)، سینا افشار (طراح پوستر و بروشور)، آرام سلیمانی، رضا خاکی، علی محمدی (گروه کارگردانی)، فاطمه ذاتی (منشی صحنه)، آوا فیاض (مدیر تبلیغات و مشاور رسانه ای)، فاطمه هلالی (مدیر صحنه)، امیرحسین بلبلی (دستیار گریم)، رامین زمین پیما (عکاس)، مریم پوراحمدی (روابط عمومی).

http://www.khabaronline.ir/detail/598500/culture/cinema
آوا فیاض این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پوستر نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» با طراحی سینا افشار رونمایی شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پس از تکمیل گروه بازیگران «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» از پوستر آن به طراحی سینا افشار رونمایی شد. تمرین‌های این نمایش با بازی حدیث میرامینی، توماج دانش بهزادی، علیرضا مهران، سمانه آقا زمانی در حال انجام است.

این نمایش نوشته فرشته فرشاد و کارگردانی مهدی پاشایی قرار است از ۲۳ آبان ساعت ۲۰ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود. پیش فروش این نمایش نیز از روز سه شنبه ۱۸ آبان ساعت ۱۲ ظهر با ۲۰ درصد تخفیف آغاز خواهد شد.

«دور از دسترس اطفال نگهداری شود» پیش از این در بخش چشم انداز سی و دومین جشنواره تئاتر فجر سال ۱۳۹۲ روی صحنه رفته است. «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» بر اساس داستان واقعی پدر و مادری است که بر اثر مصرف زیاد شیشه کودک شش ساله خود را آتش می زنند.

mehrnews.com/news/3815349/
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حدیث میرامینی بازیگر «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» شد

با پیوستن حدیث میرامینی به نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» گروه بازیگران این نمایش تکمیل شد.
به گزارش خبرنگار مهر، تمرین‌های نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» مدتی است آغاز شده و با پیوستن حدیث میرامینی به توماج دانش بهزادی، علیرضا مهران، سمانه آقا زمانی گروه بازیگران این نمایش تکمیل شد.

این نمایش نوشته فرشته فرشاد و کارگردانی مهدی پاشایی قرار است از ۲۳ آبان ساعت ۲۰ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود. پیش فروش بلیت این نمایش نیز از روز سه شنبه ۱۸ آبان ساعت ۱۲ ظهر در سایت تیوال با ۲۰ درصد تخفیف آغاز خواهد شد.

این نمایش پیش از این در بخش چشم انداز سی و دومین جشنواره تئاتر فجر سال ۱۳۹۲ روی صحنه رفته است. «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» بر اساس داستان واقعی ... دیدن ادامه ›› پدر و مادری است که بر اثر مصرف زیاد شیشه کودک ۶ ساله خود را آتش می زنند.

از کارهای پیشین مهدی پاشایی می توان به نمایش «انگشتری ژنرال ماسیاس» که اردیبهشت سال جاری در سالن ارغنون اجرا رفت اشاره کرد.

از دیگر عواملی که پاشایی را در اجرای این اثر همراهی می کنند می توان به علیرضا مهران طراح صحنه، سارا بلبلی طراح گریم، آیدا روزبهانه آهنگساز و آوا، سینا افشار طراح پوستر و بروشور، آرام سلیمانی، رضا خاکی، علی محمدی گروه کارگردانی، فاطمه ذاتی منشی صحنه، آوا فیاض مدیر تبلیغات و مشاور رسانه ای، فاطمه ذاتی مدیر صحنه، امیرحسین بلبلی دستیار گریم، رامین زمین پیما عکاس، مریم پوراحمدی روابط عمومی اشاره کرد.
mehrnews.com/news/3814803/
آوا فیاض این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فردا آخرین اجراى "رقص مرگ بى لالا"

متاسفانه برخلاف هماهنگى هاى صورت گرفته با تماشاخانه ایرانشهر و اطلاع رسانى فراوان در خصوص تمدید ٢٤ تا ٢٦ اسفند،همچنین پیش فروش شدن بلیت هاى این سه روز،روز آخر اجراى این نمایش فردا ٢٥ اسفند خواهد بود.
گروه اجرایى از تمامى تماشاگران بابت این اتفاق پوزش مى خواهد.این اتفاق برخلاف میل گروه است.
دوستانى که براى چهارشنبه بلیت تهیه کرده اند مى توانند فردا تشریف بیاورند،در غیر این صورت میتوانند وجه پرداختی خود را از سایتی‌که بلیط تهیه کرده‌اند دریافت نمایند.
پیمان لسان این را خواند
آوا فیاض این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مجتبی مهدی زاده این را خواند
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یادداشت یاسر خاسب به بهانه تمدید نمایش رقص مرگ :

سلام و احترام
به همه دوستان و یاران خونگرم تیوال
در این مدت کوتاه اجرای "رقص مرگ، بی لالا"
با عشق و مرام بسیار همدل ما بودید و هستید.
بی نهایت از انرژی های خوبتان سپاسگزارم.
در روزهای پایان اجرا و سال
به امید خدا
سفری در راه است،
(خیلی زود کوتاه اما دور دست ها...
پرفورمنس بداهه "قربانی جنگ" !؟
در فضای مسموم ... دیدن ادامه ›› و غربت این روزهای جهان'!
روز سه شنبه ١٨ اسفند ٩٤
پرواز به سوییس
سی‌ویکمین اجلاس شورای حقوق بشر
مقر اروپایی سازمان ملل متحد " ژنو

اگه عمری باشد، زودی بر می گردم
و "بی لالا باز هم با مرگ می رقصم
به عشق شما خوبان
ان شاالله از ٢٤ اسفند
تا چند روز ٢٥،٢٦... حال و احوال سال نو
به تمدید و ادامه اجرای گرم و انرژیک
یا حق
سپاس یاسر
مجتبی مهدی زاده و وحید مقدم این را خواندند
کیان، اشکان حامد غلامشاهی و کیمیا TAV این را دوست دارند
درود ها بر شما هنرمندان افتخارآفرین وطن
چه خوب میشود اگر ویدئویی از پرفورمنس مذکور را سوغات بیاورید:)
سرافراز باشید.
۱۵ اسفند ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
الهام‌کردا ، نوید محمدزاده ، ستاره پسیانی و صابر ابر شب گذشته مهمان رقص مرگ بودند .
*****به دلیل استقبال بسیار زیاد شما عزیزان ، از روز بیست و چهارم اسفند ماه دوباره اجرا خواهیم داشت*****
مجتبی مهدی زاده این را خواند
کیان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بانو گلاب آدینه شب گذشته مهمان رقص مرگ بودند .


************* تنها 3 اجرا باقیست*************

تا 17 اسفند ماه اجرا خواهیم داشت .
صهبا ستودگان و ساناز فرد این را خواندند
کیان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با سلام و ادب*
خدمت همه دوستان گرامی***
نمایش "رقص مرگ، بی لالا"
روز (١٢ اسفند ٩٤) آخرین اجرای "مایکل اولفیک" از کمپانی سوش آلمان در یکماهه گذشته بود. . .'*
و از امروز ١٣ تا ١٧ اسفند ٩٤ این نمایش
با حضور "کیا ثلاثی" از اعضای "گروه بدن دیوانه" به اجرای خود ادامه می دهد.
(فقط چهار روز تا پایان)!*
با سپاس و احترام
یاسر خاسب
فرزان امیری و پیمان لسان این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آخرین اجرای مایکل اولفیک ، بازیگر آلمانی «رقص مرگ، بی لالا» امشب چهارشنبه دوازدهم اسفند ماه با حضور مهمانانی چون پری صابری ، لوریس چکناواریان ، خسرو احمدی ، شیوا ابراهیمی ،علاالدین پژمان ، ساقی عطایی ، سام کبودوند و رامین سیاردشتی انجام شد .
تنها۴اجرای دیگر باقیست . *****تا۱۷اسفند ماه*****
خانم پوراحمدی درود
غیاب یکی از بازیگران در اجراهای باقیمانده خللی ایجاد نمی کند؟
۱۲ اسفند ۱۳۹۴
سلام
دیشب اعلام کردن که یکی از بازیگرانی که پیشتر با گروه همکاری میکرده، جایگزین خواهد شد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۴
با سلام و ادب*
خدمت همه دوستان گرامی***
نمایش "رقص مرگ، بی لالا"
روز (١٢ اسفند ٩٤) آخرین اجرای "مایکل اولفیک" از کمپانی سوش آلمان در یکماهه گذشته بود. . .'*
و از امروز ١٣ تا ١٧ اسفند ٩٤ این نمایش
با حضور "کیا ثلاثی" از اعضای "گروه بدن دیوانه" به اجرای خود ادامه می دهد.
(فقط چهار روز تا پایان)!*
با سپاس و احترام
یاسر خاسب
۱۳ اسفند ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
**************تنها تا 17 اسفند ماه********************یادداشت مخاطبان عزیز
ایلناز دره شوری*
لالایی کن که شب سرده.....
گاهی خسته میشود از درد های پی در پی، از کم شدن توانش ،از بی حالی مدام....
گاهی خسته میشود از نگاه ترحم دیگران .....
گاهی خسته میشود ازانتظار بر روی ... دیدن ادامه ›› تخت ،از مبارزه با این خرچنگ که لحظه به لحظه با چنگ زدن،تمام قوایش را میگیرد...
گاهی با خود میگوید کی تمام میشود بدون آنکه معنی "تمام"برایش معلوم باشید....
وچه غمگین است لحظه ای که دست از مبارزه میکشد و تسلیم رقص مرگ میشود،بدون شنیدن لالایی آرامش بخش با پرگشودن به آسمان به آرامشی ابدی میرسد..."

مهمانان شب گذشته رقص مرگ :

فرهاد جم
گیلدا حمیدی
طلاییه رویایی
رضا دادویی
آناهیتا همتی
امیر علی نوائی
بهزاد صدیق
خانم یزدانی

اشکان حامد غلامشاهی این را خواند
پیمان لسان و مریم اسکندری این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بدن جان دارد،مثل درخت،مثل باد،مثل کلمه.......
امشب شب رقص مرگ بی لالا بود.....شبی باشکوه،امشب ،بخش اعظمی ازشکوه خود را مدیون هنرمند،یاسرخاسب است،با اجرای رقص مرگ بی لالا......با هنرمندی بانوان پردیس زارع وسانازنجفی و عزیزان هنرمند احمدمطوری،مایکل اولفیک و یاسرخاسب گرانبها......داستانی عمیق با کلمات بقدر اندگ و گفتگوی پرهیاهوی اندام ها.....و موسیقی.....یاسرخاسب چطور راه و روش خود را جست؟ چگونه با صبوری ،بی آنکه دچار کهولت سختی ها شود،هر روز،بهتر از روز پیش رو مینماید؟ و چگونه در تلاطم امواج سرنگون کننده روزی بقدر بی مقداری، اینطور سربلند و هنرمندانه،صادق در گفتگوی خود وتماشاچی موفق وشایسته است؟
انتخاب.....انتخاب هرچند امری دشوار است و بی شک سرنوشت ساز،اما میتواتند موجب تعالی نیز باشد،چنانچه به انتخاب خود ایمان داشته و در جهت ارتقاء هرچه بیشتر مبانی انتخاب خود تلاش کنیم،
یاسر خاسب همیسه مرا دچار شگفتی میکند.....اینهمه جوان، اینهمه هنرمند و اینهمه پرتلاش؟
اندام در آثار این هنرمند ،چنان شگفتی می آفرینند که هزار هزار کلمه ،قادر نیست بی ایجاد تردید و سوء تفاهم ،بدان دست یازد.....بدن در آثار یاسرخاسب،فقط دست و پا و سر و گردن و.....نیست،بدن آن زبان کهنی است که با اول انسان ،آفریده شسد،وقتی که هنوز ،زبان قاصر بود و کلمه پیدا ... دیدن ادامه ›› نبود.....
اجرای رقص مرگ بی لالا،آنقدر زیبا،و آنقدر تاثیر گذار است که نمیتوان به راحتی آن را فراموش و یا جایگزینی برای آن پیدا کرد....همه چیز در ترکیب درست،چنان فضایی خلق کرده،که به راحتی میتوان در گفتگوی اندام ها، خود را متکلم دانست،امشب بدن ها در شعری زیبا خود را در خاطر تماشاچی مدام کردند،......
یاسرخاسب،هنرمند گرانبها،برای این موج عظیمی که صادقانه می آفرینی و سرشار از هنر، سپاسگذار تو هستم و چقدر به وجودت مغرورم.....
گروه بی نظیر رقص مرگ بی لالا،خسته نباشید،
هادی مرزبان ، فرزانه کابلی و رویا افشار دیشب به تماشای رقص مرگ نشستند .
تنها تا *********************17 اسفند ماه*************** میتوانید بلیط تهیه نمایید .
فرزان امیری این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرای دیشب «رقص مرگ، بی لالا» که به مناسبت و گرامیداشت سالگرد بهرام ریحانی ، نیم ساعت زودتر آغاز شده بود با حضور مهمانان ویژه ای همراه بود .
دکتر،شفیعی،دکتر صادقی،نادر مشایخی،آتیلا پسیانی ، سهیلا گلستانی ، کوروش سلیمانی ... از جمله هنرمندانی بودند که به تماشای رقص مرگ نشستند.
محمودرضا رحیمی ، آنا نعمتی و هنگامه حمیدزاده امشب به تماشای رقص مرگ ، بی لالا نشستند.
وحید هوبخت و فرزان امیری این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید