همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال مسیح راستی | دیوار
S3 : 01:10:57
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
من برای تو شمشیر آوردم، تو هنوز سیخ دستته!
نمایش رو دیدم و از دید من از لحاظ اجرا کار خوبی بود ولی دیدگاه نویسنده و کارگردان محترم رو به موضوع مهاجرت نمی پسندم. به نظرم این زاویه نگاه کردن به موضوع دغدغه اصلی اکثریت جامعه نیست (اونطوری که خانم شیبانی انتظار داشتن باشه). منکر این هم نمیشم که از این زاویه هم اگر به موضوع مهاجرت نگاه کنیم، هستن افرادی که داستانشون به داستان نمایش شبیه میشه ولی حقیقتاً این عده اقلیت خیلی کوچکی هستن نسبت به اکثریت بسیار بزرگی که از رفتن خوشحال "تر" هستن و از موندن غمگین "تر".
بازی تمام بازیگرها رو پسندیدم. بخصوص خانم مولایی (پرستو) که اون تشویش و دو دلی و شکهای همیشگیش بسیار خوب نمایش داده می شد.
ایده تعاملی بودن نمایش با اینکه به قصد درگیر کردن افرادی بود که شاید هر کدومشون بخشی از موضوع اصلی تئاتر در زندگی واقعی بودن ولی به نظرم کار رو از ریتم مینداخت ... دیدن ادامه » و تماشاچی عملاً خیلی توجهی به اون قسمت از نمایش نمیکرد. ضمن اینکه به نظرم نتونسته بود به اون ایده خلاقانه اولیه که هر تماشاچی بتونه مسیر نمایش رو عوض کنه نزدیک بشه. با این حال شجاعت خانم شیبانی در استفاده از این ایده (چون همیشه انتظار این هست که هر اتفاقی تو نمایش تعاملی توسط نابازیگرها بیفته) قابل تحسین بود برام.
از همه دوستانی هم که دیشب قبول زحمت کردن و داوطلب ایفای نقش تعاملی در نمایش شدم ممنونم که تلاششون رو کردن که شب خوبی رو برامون بسازن. مخصوصاً خانمی که نقش خواهر پرستو رو بازی کرد. فکر کنم قابلیت بازیگر شدن رو خیلی داشت! :-)
با تک‌تک جملاتتون موافقم. (قاعدتن منهای پاراگراف انتهایی که خودم نبودم دیشب در سالن و قبلن تماشا کردم نمایش رو :)) )
۱۳ بهمن ۱۳۹۸
تمام قد باهاتون موافقم. مرسی از نوشته اتون
۱۳ بهمن ۱۳۹۸
سپاس از لطفتون.
۱۴ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ای کاش، آدمی وطنش را
مثل بنفشه‌ها
یک روز می‌توانست
هم‌راه خویشتن ببرد هر کجا که خواست

میدونم که قراره کلی اذیت بشم با دیدن این نمایش ولی نمیدونم چه حس مازوخیستی هست که حتماً برم ببینمش...
کار اونقدر عمیق نیست که اذیت بشید اما حتما ارزش دیدن داره
۱۲ بهمن ۱۳۹۸
ممنونم آقای کارآمد :)
پس حتما میبرمش با خودم
۱۲ بهمن ۱۳۹۸
وظیفه است خانم نوری
۱۲ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تکرار، کلیشه، روضه خوانی، مداحی، کلیشه، کلیشه، کلیشه، شعار...! کار بسیار ضعیفی بود.
عشق مثل باد نیست که با لوبیا بیاد و با چایی نبات بره!! :))
واقعاً بعضی از تمثیلهای نمایشها فراتر از شاهکار هستند...
:-))))
۰۵ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرغم وجود برخی جذابیتها و نوآوری ها در نمایش ولی نمایش با ریتم کندش برام فوق العاده کسالت بار بود! علاوه بر اون فکر میکنم این نمایش دچار شعارزدگی است و این شعارزدگی در کنار ریتم کند نمایش واقعاً بعضی مواقع ملال آور میکرد دیدن نمایش رو.
در هنگام نمایش، ویدیوپروژکتوری که برخی صحنه های مهم و تاثیرگذار نمایش رو پخش میکرد، خراب شد. صرف نظر از اینکه بررسی این تجهیزات برای ارائه یک نمایش مطلوب وظیفه چه کسی هست، از کارگردان نمایش بابت "شهامت" پذیرش این موضوع و عذرخواهی بابتش سپاسگزارم. متاسفانه عذرخواهی بابت اشتباهی که مرتکب شدیم، اصل ساده ای هست که این روزها دیگه برای کسی مهم نیست...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من بلیط روز دوشنبه رو گرفتم. اجرا به قوت خودش باقی هست؟
بله
بله ،
نمایش، اجرا خواهد شد
۱۶ دی ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار نمایش را دوست داشتم و پسندیدم! با اینکه شروع ناامیدکننده ای برام داشت ولی رفته رفته کار جا افتاد و در پایان حض وافر بردم. بازی بازیگران فوق العاده باورپذیر بود. بخصوص هر دو زن لایمن نقششون رو بسیار عالی بازی کردن و همدلی و همدردی و گاهی وقتها خشم خیلی از تماشاچی های اطرافم رو برانگیختن. با تشکر مجدد از تیوال برای دعوت به این کار خوب...
مسیح راستی
درباره نمایش ولپُن i
چرا عکسی از این نمایش منتشر نمیشه؟
محمد لهاک ⭐ ( آقای سوبژه ) این را دوست دارد
سلام .بزودی
۲۰ آذر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسیح راستی
درباره نمایش ولپُن i
به نظرم کار خوبی بود و دوست داشتم. ریتم سریع کار که بدون مکث و تپق زدن بازیگرها اجرا میشد نشون میداد که تسلط کافی روی متن وجود داره. بازی هر سه خانم، به نظرم چشمگیر بود. طنز کار رو هم دوست داشتم.
چقدر پای این فیلم اشک ریختیم... از رنجی که میبریم...
لانچر 5، به معنای واقعی کلمه تمام مولفه های یک نمایش مورد علاقه من رو داشت. فکر نمیکردم نمایشی تا این حد طولانی بتونه اینقدر جذاب و گیرا باشه که گذشت زمان اذیت نکنه. نمایشنامه بسیار موفق بود. فراز و فرود خوبی داشت. مهمتر از همه اینکه درست در زمانی که حس میکنی همه چیز رو فهمیدی، روی دیگه قضیه رو بهت نشون میده. کاراکترها به خوبی پرداخت شده بود و افرادی با شخصیتها و گویشهای متفاوت حس یک سربازخونه واقعی رو تداعی میکرد. موضوع نمایش یکی از تابوهای جامعه بود و فکر میکنم با وجود مشکلاتی که کار کردن تو این حوزه داره، خیلی خوب از پسش براومده بود.
خسته نباشید به تمام عوامل اجرایی و دستمریزاد ویژه به امیر نوروزی عزیز بخاطر 30 ثانیه سکوتش در انتهای نمایش که از هر فریادی بلندتر بود!
مسیح راستی
درباره نمایش مستند i
موضوع نمایش برام بسیار جذاب و دوست داشتنی بود. نبرد با "خود درون" که شاید خیلی از ما بهش دچار باشیم. چیزی که (کسی که) زاییده تخیلمون هست و گاهی وقتی متوجه اشتباهمون میشیم که خیلی دیر شده. متن روان و فکر شده ای داشت. تمثیل ها بسیار مناسب و خوب بود. تنها مشکلی که با نمایش داشتم، بازی بدن ضعیف آقای قاسملو عزیز بود. به نظرم با اکتهای مناسب می شد اثر این نمایش رو خیلی بیشتر کرد. چیزی که من دیدم رو میشد در قالب یه پادکست صوتی هم شنید و ازش لذت برد. در حالیکه مخاطب تئاتر بخشی از لذتش رو از اکت بازیگران نمایش میبره.
با تشکر از دعوت برای تماشای این نمایش.
یک عدد بلیط برای روز سه شنبه، 12 شهریور، ردیف 4، صندلی 4. اگر کسی از دوستان میخواست پیغام بده به 09126022761 (لطفاً فقط SMS)
بهاره خالقی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسیح راستی
درباره اپرای عروسکی مولوی i
یکی از کارهای فوق العاده استاد غریب پور دوست داشتنی...
پیشنهاد میکنم قبل از رفتن به این اجرا، اپیزود 15 از پادکست کُرُن در ناملیک رو بشنوید که در مورد همین اجرا توضیحات خوبی بهتون میده:
https://bit.ly/2kbKbKX
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سپاس از گروه نمایش (یا تیوال) بخاطر کد تخفیف 50% که برای این نمایش به من دادند ولی متاسفانه با دیدن کلی نظر "مثبت" کامنت اولی، نظرم در مورد دیدن این نمایش تغییر کرد!
تاسفانه همیاری برا این معضل راه حل ارائه نمیده...
۰۶ شهریور ۱۳۹۸
رویا جان، دیر پیغام شما رو دیدم و متاسفانه نمایش تمام شده اگر نه تقدیم میکردم. :)
۰۹ شهریور ۱۳۹۸
جناب دانش عزیز، فعلاً فکر میکنم تنها راهش همین هشدار مخاطبان اصلی و واقعی تئاتر باشه که البته اونم بعضاً همیاری گله میکنه که همه مختارن تو نظر دادن!
۰۹ شهریور ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسیح راستی
درباره اشتراک تیوال+ i
کد تخفیف اتاقک هم الان دیدم کار نمیکنه! |:
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسیح راستی
درباره اشتراک تیوال+ i
چرا خیلی دیگه از تخفیفها وجود نداره؟ نه تخفیف مدیسه، نه مستر بلیط، نه اسنپ فود، ....!!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سپاس فراوان از تیوال عزیز که بنده رو قابل دونست و بعنوان مهمان برای این نمایش دعوت کرد...
این نمایش را به دو شکل میتوان سنجید، مطلق و نسبی. بصورت نسبی و نسبت به سایر نمایشها باید گفت نمایش متوسطی بود. کار یجورایی شلخته بود. اتصال دیالوگ ها به هم چندان منطقی نبود (شاید هم روال دیوانه خونه همچین فضایی رو بطلبه! :) ) بعضی از بازی ها ضعیف بود اما مسئله مهم تر هم سطح نبودن بازیگرا بود. بنده هم مثل دوست دیگرمون نتونستم مضمون کاملی رو از نمایش دریافت کنم. اما اگر بطور مطلق به خود کار نگاه کنیم به نظرم تمام عوامل این اجرا که معلوم بود زحمت زیادی هم براش کشیده شده آینده خوبی دارن. جناب صادق طالع به قدری خوب نقش خودش رو بازی کرد که انتظار داشتم آخر نمایش بیان با همون روپوش سفید ببرنش! :)) بازیگر زنی که نقش مرکزی داشت بسیار بازی و اکتهای دلپذیری داشت. برعکس نظر ... دیدن ادامه » منفی که سایر دوستان در مورد "ایرانیزه" شدن کارها داشتن من بطور کامل نفی نمی کنمش. کارهایی هم بودن که ایرانیزه شدن و از نظر من بهتر از اصلش شدن یا حداقل به چشم من بیننده ایرانی بهتر رسیدن. در مورد این نمایش هم به نظرم بهتر بود این ایرانیزه شدن رخ میداد. مخصوصاً در جاهایی که حکایتهای گذشته هر یک از بازیگرا نمایش داده می شد، اگر این حکایتها عمق بیشتری داشت خیلی به تاثیر کار کمک میکرد.
سالن نمایش با اینکه کوچک بود ولی انصافاً یکی از راحت ترین سالنهایی هست که رفتم. سیستم سرمایشی مناسب، صندلی های راحت و از اون مهمتر دسته های کنار هر صندلی که اینقدر بزرگ بود که راحت می شد وسایل رو اونجا گذاشت بدون ایجاد مزاحمت برای اطرافیان.
سلام بر شما
مرسی تشریف آوردین
ممنون بابت همه نظراتتون دوست عزیز
انشاءالله کارهای بعدی با اجراهای بهتر درخدمتتون باشیم.
۲۶ مرداد ۱۳۹۸
درود بر شما و ممنون از میزبانیتون. امیدوارم کارهای موفق تری از شما ببینیم و لذتش رو ببریم. :)
۲۶ مرداد ۱۳۹۸
سلامت باشید
حتما
۲۶ مرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قبل از هر چیز تشکر کنم از تیم اجرایی که بنده و سایر دوستان رو برای دیدن این نمایش دعوت کرد. کار قشنگی بود که امیدوارم ادامه داشته باشه. :)
نمایش رو دیدم و از دیدنش لذت بردم و بیشتر شگفت زده شدم که چرا نمایشی در این سطح با این استقبال کمتر از حد انتظار مواجه شده. حتی همراهم که به شدت آدم سخت گیری در نقد نمایش ها هست هم از دیدن کار لذت برده بود. بازیگر نقش کوریولانوس و نقش مادر کاملاً یک سر و گردن بالاتر از سایر بازیگرا بودن. بخصوص بازیگر نقش اصلی که از لحاظ بدنی و تنفسی عالی بود و کاملاً نشون دهنده این موضوع بود که روی کاری که داره انجام میده تسلط کافی داره.
در مورد جناب رضانیا چه میشه گفت جز اینکه ارزش این نمایش با هنرنمایی ایشون دو چندان میشه. در بعضی از لحظات نمایش به قدری ایشون قطعات موسیقی رو شورانگیز اجرا می کردند که توجه مخاطب رو از خود نمایش به ... دیدن ادامه » موسیقی در حال اجرا جلب می کردند.
نمایش در برخی از موارد ضعفهایی داشت و مهمترین ضعفش از نظر من این بود که هنوز مخاطب واقعیش رو نمیشناخت. بعضی از مفاهیم رو کاملاً سربسته و برخی دیگه رو کاملاً شعاری مطرح میکرد. این حد از شعارزدگی حداقل به مذاق بنده خوش نمیومد. جناب کوشکی (که اکثر کارهاش رو دوست داشتم) همیشه به نظرم میومده که تیم یک دستی در پشت صحنه ندارن و همه عوامل در یک سطح نیستن. مثلاً دکور این نمایش (با اینکه از ایده پرچمها خوشم اومد) ولی میتونست خیلی بهتر باشه. یا مثلاً متوجه نشدم بازیگری که کارتهای "جنگ"، "تبعید" و... رو نشون میداد دقیقاً به چه علت دقیقاً همون طراحی لباسی نمایش "رویای یک شب نیمه تابستان" رو داشت! و از اون بدتر اینکه در اجراهای اول گویا لباس دقیقاً هم به همون رنگ بوده. به نظرم این ضعفهای کوچک از ارزش واقعی این کار کم میکرد.