تیوال میثم هنزکی | دیوار
S2 : 13:29:22
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
به تیر غیب گرفتار آمده ای برات بر کف ..
شام تار از نیمه ی یوم آدینه ی صیف آغاز میشود ..
نفیر ساز کهنه ی غم بر میخیزد و بانگ جرس قافله ی عمر در گوش جان طنین می افکند و غبار از آینه ی آخرین می زداید ..
اسیر سلسله ی نفس ، ولد نا میمون حجله ی شَک ...
سرزمین تفتیده ی سکوت مغیلان می پروراند در خود از برای مسافر شب دیده ی غریب ..
صبح مَر باشد و غروب گس ..
شرابی تلخ میخواهم ..
راه زمین گم نموده ایم ، از راه آسمان چه می پرسی ؟

بازی هایی یک نفس و به غایت هماهنگ رو می بینیم ، اجرا گران تمام عیار آماده ، همه ساز بلد ، همه کار بلد
اکت به قدری جلوه گری میکند که یک تنه جور نیمی از تمام نمایش های سال را می کشد !
تمرین بی اندازه و بازیگر وقف کار به وضوح عیان است و استفاده ی حداکثری از تمام ظرفیت های وجودی صحنه گردانان به تحسین تان وا خواهد داشت .
خسته نباشید میگم خدمت همه ی گروه محترم اجرایی

دو نکته عرض کنم ، اگر میخواید به تماشای این اثر بنشینید حتما با سه گانه ی سوفوکل که در برگه ی کار درج شده آشنایی پیدا کنید البته در صورت عدم آشنایی تا مثل من به خاطر فقر معلومات در این باب انرژی چند برابری صرف درک محتوا نکنید !
و ... دیدن ادامه » دیگر اینکه ، یکی از شکنجه های سخت روحی وجسمی برای زندانیان این بوده که اونها رو در محفظه ای قرار میدادن که کوچکتر از ابعاد قد اونها باشه !
سالن محترم مولوی ، کسانی رو میشناسم که 210 دقیقه نمایش بدون آنتراکت رو روی صندلیهای فلان سالن که شبیه به جعبه ی میوه ست رو دوام آوردن ، اما باور بفرمایید نگه داشتن زاویه زانو ها در وضعیت 90 درجه برای مدت زمان این نمایش که چیزی بیش از 70 دقیقه ست کار بسیار ملال آور و وحشتناکیه !
لطفا یه فکری برای فواصل بین صندلیها بکنید عزیزان !
اول از همه به قول خواهرزاده م من گیگه نمیتونم برم نمایش:)))))
کار آقای رزمجو رو قطعا باید برم و مدتی باید توقف بدم حداقل یکی دو هفته!!فلذا هی تعریف ننویسید و وسوسه نفرمایید.با تشکر:))))

دوم چه حس بدی داره این شکنجه .خوندم هم قلبم گرفت.اینکه سلول رو کوتاه انتخاب ... دیدن ادامه » کنن.اینروزا که شدید درگیر دیدن خونه هستیم تو منطقه های مختلف تهران بیشتر از گرونی سقفهای کوتاه اذیتم میکنه.ساختمونهای قدیمی یا اصولی مثل شهرک اکباتان که یه عمر توش زندگی کردم جا برای نفس کشیدن و خیال کردن داره اما ساختمونهایی که اخیرا ساخته شده افزایش تعداد طبقات مهمتر از خیال آدمیزاده.موندم اگر طالقان آخر هفته یا سفر به مناطق آرومتر نبود من با این روحیه م چطور دووم میاوردم.
۲۴ تیر
حالا یکی دو هفته چیزی نیست قابل اغماضه :))

خیال و روح آدمیزاد ، روح انسان ، روح زندگی و خیلی مفاهیم دیگه سالها قبل دفن شدن و روش برج ساخته شد ، حداقل در تهران عزیز من که کشته ی ماجرای پول کثیف شد !
خانه مفهوم خودش رو از دست داده و ما زندانی هستیم و آپارتمان ... دیدن ادامه » هامون سلول های خوابمون تا فردا صبح و شروعی دیگر ، پایان این محکومیت کجاست ؟!
۲۴ تیر
واقعا حیف از خونه های قدیمی و معماری قشنگشون
۲۴ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای فرشته ی تاریخ
پروژه ی شکست انسان از خود ، بافته هایی با نام فلسفه پنبه شده و از هم گسیخته در برابر برتری جویی ، قدرت طلبی و استیلاخواهی انسان از ابتدای بدویت تا بشر مدرن هزاره ی سوم ..
از آتش افروزی اسکندر مقدونی تا تاخت و تاز چنگیز خان بر هر آنچه که بود ..
از رایش سوم هنر دوست و نخبه محور با آن سر سلسه ی هنرمندشان تا تکفیری های تهی مغز و نئاندرتال نوین ..
وجه مشترک تمامشان ، بوی خون مخالفین است که نشئه شان میکند و سکوت ابدی صدای نا موافقشان است که گوش نوازشان است ..
به بهانه ی ماجرای شب آخر زندگی و مرگ خودخواسته ی والتر بنیامین فیلسوف هم عصر فاشیسم در اوج قدرت آلمان نازی و به تصویر کشیدن سقوط انسان در آن دوران دهشتناک .
به راستی این فرشته ی تاریخ است که با آن چهره ی سگ سانش ، خیره نظاره مان میکند یا هیولای تاریخ است که ما را در کام خود فرو می برد و جز تاریکی برایمان به ارمغان نمی آورد ؟!
فرشته ی تاریخ با آن لبخند مضحک و تحقیر آمیزش میگوید مارکسیسم ، کمونیسم ، امپریالیسم ، فاشیسم و هر ایسم کوفتی دیگری که به قدرت برسد راه کاخ پادشاه از میان گورستان میگذرد !
جسد آیلان بر پیکره ی ساحل موءید این مدعاست !
از جواب طفره نروید آقای بنیامین ، اگر شما پیروز بودید چه می کردید ؟
و والتر فیلسوف از جواب می ماند !
اصلاح میکنم ، شکست مفتضحانه ی انسان از خود و مرگ دردناک روح سرگردان بشر در میان نسخ گوناگون فلسفی خود ساخته که بدل به باتلاقی مهیب شده است .
و اما " اصلا چرا اکنون و اینجا نمایشی درباره ی بنیامین " آقای رضایی راد ؟
جواب روشن است ، امید بسیار است اما نه برای ما !

فرشته ... دیدن ادامه » ی تاریخ تئاتری که باید دید و تئاتر آموخت
اصلا هیچ تصوری نداشتم که چطور ممکنه در سالنی مثل چهارسو بشه نمایشی سه ساعته اجرا برد که الان در نهایت شگفتی متوجه شدم و اینکه چطور میتوان سه ساعت بی وقفه بازی کرد و دیالوگ گفت بدون ذره ای خطای محاسباتی در زمانبندی حتی که حیرت زده ی میلاد رحیمی دیدم و فهمیدم !
پرده های مربوط به مناظرات و بازجویی های والتر توسط دکتر اتو رو بیشتر از سایر صحنه های این شاهکار دوست داشتم ، میلاد شجره یک افسر عالی رتبه ی آلمان نازی رو با همون تعصبات و دیسپلین و استایل بازی که نه از لا به لای صفحات مربوط به تاریخ جنگ جهانی بیرون کشیده و به تهران سالن چهارسوی تئاتر شهر آورده !
سایر بازی ها در اوج هماهنگی ، نور و موسیقی کاملا منطبق با اجرا .
ذهنم پریشان است برتی ، بیشتر نمیتونم بنویسم ...
چقدر خوب نوشتید...درود ..
۱۴ تیر
الهه خانم قطعا لذت میبری.نگران نباش
۱۹ تیر
الهه خانم قطعا لذت میبری.نگران نباش
۱۹ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این باشه مهر تاییدی بر اینکه تاریخ با کوچیکترین اتفاقات تغییر میکنه !
اینکه خیلی وقتا ممکنه طی یه حرکت کاملا برنامه ریزی نشده و ناگهانی بری دیدن یه کاری که کلا از لیست حذف بوده اما در کمال شگفتی خیلی راضی و خوشحال از سالن خارج بشی .
متن خیلی خوب که قطعات کل کار رو عین پازل تو دل هم جا داده ، طراحی و ترکیب صداها و موزیک رو خیلی دوست داشتم ، بازیهای هر دو بازیگر خیلی خوب و مسلط و دوستداشتنی با توجه به اینکه کل زمان کار تقریبا داره بین این دو نفر دیالوگ برقرار میشه اونم در پنج اپیزود . بازی نادر فلاح عالی و خانوم حجار علاوه بر بازی خیلی خوبشون واقعا نور امید رو نسبت به حضور چهره ها و بازیگران سینما بر صحنه تئاتر تو دل من روشن کرد !
دیالوگ های واقعا عمیق و به یاد موندنی و شوخی هایی با کلاس که تنها تغییر ذائقه ای ایجاد میکنه و ضربه ای به سیر ماجرا وارد نمیکنه ... دیدن ادامه » و مهم تر اینکه برای این کار از طنز مبادی آداب و مودبانه استفاده میشه .
همه چیز به اندازه و درست
واقعا دمتون گرم ، عالی بودید
من با نامم زندگی میکنم نه با قَدَّم ...
اِاا... شمام امروز دیدین اجرا رو؟؟!!!
۰۸ تیر
نمک نپاش میثم جان که جگرم شرحه شرحه شده از این فراق :((
۰۹ تیر
هعیییی :/
۰۹ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از موارد مهمی که باعث جذابیت تئاتر برای من بوده همیشه ، زنده بودن اجرا بوده و این تکرار و تکرار یک متن و یک بازی در طول یک بازه زمانی هست که واقعا برام ارزشمنده ، نه اینکه بخوام هنر سینما رو که خودم هم بهش علاقه مندم زیر سوال ببرم اما فی الواقع از نظر من قابل مقایسه نیست .
از این جهت همیشه در هر اجرایی و با هر سبکی نکاتی وجود داشته که دوسش داشته باشم .
نقطه ی عطف این نمایش برای من دکور بسیار دوستداشتنی که واقعا درباره ش فکر شده و زحمت کشیده شده بود با رعایت جزئیات بسیار زیاد که کمتر دیده میشه در اجراهای مختلف و همینطور طراحی نور خیلی خوب و جذاب که برای تماشاگر کشش ایجاد میکرد و صد البته بازی عالی و خیره کننده میر سعید مولویان عزیز که از انگیزه های اصلیم برای دیدن نمایش بود البته ضمن ادای احترام به سایر بازیگران محترم کار که تمام انرژی خودشون رو ... دیدن ادامه » صرف اجرا کردن ، علاقه ی شخصی بنده به میر سعید عزیز کمی غالبه به منطقم :)
با جناب مرحوم ( علی الظاهر ) شپارد و نگاشته هاشون در غالب نمایشنامه آشنایی قبلی نداشتم و در این نمایش آشنا شدم . با متن ارتباط برقرار نکردم اما وسواسی که از آقای خطیبی دیدم نسبت به اجرای دکور و توضیحات فنی ایی که بعد از اجرا دادن فکر میکنم کار عینا و با کمترین میزان اختلاف به متن اصلی وفادار بوده .

و اما شخص آقای خطیبی ، که بعد از اجرا به همراه نازنینان تیوالی در معیت شون بودیم و چند ساعتی درباره اجرا و مسائلی دیگر گفتگو کردیم ، انقدر رفتار ایشون از همون دقایق ابتدایی صمیمی بود که من احساس کردم چند ساله با هم عصر ها بعد از اجرا میریم به بالکن کافه ایرانشهر و چایی میخوریم و گپ میزنیم !
کسی که از بین 200 ، 300 کامنت رد و بدل شده طی چند روز میدونست که میثم هنزکی که تا قبل از اون شب برای ایشون تنها یه اکانت بود گفته که قراره لباس چه رنگی بپوشه و بعد از اینکه یه رنگ دیگه پوشیدم ازم سوال کرد !!
این سطح از تعامل بین هنرمند و تماشاگر واقعا قابل ستایشه و یقینا به عمیق تر شدن و نزدیک تر شدن آثار تولیدی به خواست و نیاز جامعه خواهد انجامید .

اشکان خان خطیبی ، هنرمند مردمی رو تعریف کردید . سپاسگذارم

❤️❤️❤️
تغییر ذائقه همیشه در ابتدا مشکل می نماید اما...
۰۶ تیر
زندگی رو من فقط دوبار ناقابل دیدم :))
پس سیزیف سرحالی در انتظارتون باشه :)
۰۹ تیر
تشکر. :)
۰۹ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حماسه 4 تیر گرامی باد :)
ایشالا صحبت ها مون به عمل نزدیک بشه
۰۵ تیر
پس باید به فکر بزرگراهی جایی باشیم :))
۰۶ تیر
:)))))))
۰۶ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیاری عزیز
لطفا در صورت امکان پوستر اصلی این نمایش رو علی رغم اینکه میدونم بلیط فروشیش در سایت های محترم دیگه انجام میشه ، ارائه بفرمایید .
مرجع ما برای پیگیری مسائل مربوط به اجراها تنها شمایید .
متشکرم
درود بر شما
طبق بررسی و جستجوی انجام شده، تا به این لحظه پوستر تازه‌ای برای نمایش نام برده منتشر نشده است، پس از انتشار و مشاهده پوستر تازه حتما در برگه این نمایش قرار خواهد گرفت.
باسپاس و احترام
۲۷ خرداد
عیب نداره.به دل نگیر.یه سوتی ازش گرفتی داره تلافی میکنه.
البته صبا تجربه شد با کسایی که بیشتر میشناسی مراوده داشته باشی حتی در حد یه شوخی ساده.بعضی افراد لایق اعتنا کردن نیستن.
حتی تو کسانی که میشناسی هم باید مواظب باشی.مثلا چند وقت قبل یه عزیزی تو همین ... دیدن ادامه » تیوال با شوخی تیکه ی بدی به من انداخت.جوابش رو محترمانه دادم اما هرگز مخاطب قرارش نمیدم دیگه مگر اینکه زیر پست من چیزی بنویسه و بنا به احترام آشنایی مخاطب قرارش بدم
۱۱ تیر
بله نرگس جان، باید محتاط تر و خوددارتر بود گویا! :)
۱۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چند سال قبل یک مستند دیده بودم درباره ی زندگی سخت و پر فراز و نشیب جامعه ی مورد هدف این نمایش و بسیار متاثر شده بودم از تاملات و ناملایماتی که در زندگی به خاطر یک نقص ناخواسته ژنتیکی متحمل میشن و متاسفانه قسمت مهم و درد آور ماجرا عدم آگاهی خانواده ها و جامعه و همینطور عدم حمایت صحیح و کامل سازمان ها و نهاد های ذیربط هست که ضربه ی اصلی رو به این عزیزان وارد میکنه .
این تئاتر به بهترین شکل ممکن این ماجرا رو روایت میکنه و به قول خانم فصیح پور در چند کامنت قبل : کاش این نمایش رو همه اون ها که باید ببینند، می دیدند...
متن بسیار دقیق و منطبق با واقعیت و بازیهایی بی حد باور پذیر به طوری که از یک جایی به بعد داشتم فراموش میکردم که دارم بازی میبینم و احساس میکردم عینا افرادی با همون خصوصیات هستند که روبروم نشستن و دارن با خاطره های خودشون اشک میریزن ...
دو سال ... دیدن ادامه » قبل هم " مستند شلتر " نوشته خانوم ساناز بیان رو دیده بودم و مثل همین نمایش سالن رو حیرت زده و مبهوت ترک کردم ...
درود و خسته نباشید میگم به عوامل و خصوصا بازیگران کار که با تمام قوا روی صحنه حاظر شدن تا فریاد و زبان قشری خاص و مورد بی مهری قرار گرفته ای از جامعه باشند .
چه خوب که دیدین و از اجرا راضی بودین.
بازیها واقعاً عالی بود. من قبل از دیدن اجرای این کار (در دور قبل) بهنام شرفی و محمدهادی عطایی رو نمیشناختم و به قدری حس واقعی بودن داشت بازیشون که اشکم بند نمیومد...
۲۵ خرداد
آه
چقدر خوشحال شدم که هم نظر پیدا کردم در مورد فیلم ها...
همین یکی دو هفته پیش بود که داشتم با یکی بحث میکردم که بابا اینا دارن به صورت خیلی تابلویی عادی سازی میکنن این داستانو... قبول نمیکرد.
یعنی فکر میکنم الان تو ۶۰-۷۰ درصد فیلما هیچی هیچی هم نباشه یه ... دیدن ادامه » نوه عمویی هست که همجنسگراست و میاد یه دور رد میشه از جلو دوربین :)))))
فک کنم ارشادشون مجوز نمیده اگه این مورد رو نداشته باشن تو فیلم.
۲۷ خرداد
بله خانوم نوری بنده هم همینطور فکر میکنم
ظاهرا راه بشر تا به امروز که از طریق تشکیل زوج بین زن و مرد ادامه پیدا کرده غلط بوده و حضرات به طور خیلی پیگیری سعی در اصلاحش دارن !!!
۲۷ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پوستر این کار همین خواهد بود ؟!
سوال من هم هست!
کار خودش تلخ و سنگین هست، این پوستر سیاه هم مضاعفش میکنه!
۲۲ خرداد
کلا قراره یه تئاتر حسابی ببینی،این وقتها حسودی میکنم.میگم کاش فلان تئاتر رو ندیده بودم تازه داشتم می‌دیدیم یا فلان کتاب رو هنوز کاش نخونده بودم.خلاصه کیف کن
۲۲ خرداد
مخلصیم :)
۲۳ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از مکافات عمل غافل مشو
گندم از گندم بروید ، جو ز جو !
بلیت ١٦٠ !!! بدون تخفیفات وفاداری و هر پلاس یا آیتمی در تیکت حتا برای اولین روزها!
آیا این یک جور ترریق فرهنگ بورژوازی نیست؟ آیا روح پاک تئاتر از خلوص در خلوتِ بازی و بی چهرگی نمی آمد؟
متحیرم
۰۸ خرداد
اصلا همه ی هدف و تلاش ما اینه که ببنیم دیگه چه کارایی رو میتونیم نبینیم ! :)))
۱۹ خرداد
بهترین کار همینه:))))
بی عذاب وجدان نمیریم؛)
۱۹ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راستش رو بخواید من ارتباط هیچ چیز با هیچ چیز رو متوجه نشدم که با توجه به اینکه تحصیلات دانشگاهی در زمینه تئاتر ندارم و هیچ ورکشاپی رو شرکت نکردم احتمالا ایراد از منه :)
بازی آقای برقعی رو خیلی دوست داشتم ، بازی بدن و نحوه ی ادای دیالوگ ها عالی بود
در کل به نظر میرسه این هفته هفته ی من نیست !
ولی واسه همه سوئیچ کردناتون مرسی :)
ازین نمایشاس که تماشاگر عادی و آماتور متوجه نمیشه؟
و باید خیلی تفکر کنی تا بفهمی چی به چیه :))
۲۷ اردیبهشت
جناب لهاک عزیز! درست میفرمائید بدون شک "سلیقه" و "نظر جمعی" معیار درستی برای خوب یا بد بودن یک اثر هنری نیست، ولی به خوبی اشاره کردید که حقیقتی است انکار ناپذیر جهت انتخاب شدن یا نشدن تماشای اون اثر.
با توجه به تاکید جنابعالی، ازون جهت که بنده ... دیدن ادامه » اطمینان دارم به اشراف فنی و تکنیکی جنابعالی نسبت به اجزا مختلف نمایش، حتما به دیدن این نمایش خواهم رفت، یقین دارم به تجربیات و سواد بصری اندکم خواهد افزود، حتی اگر به لحاظ سلیقه ای نپسندم :)
سپاس و درود فراوان بابت حسن توجه و راهنمایی های ارزشمندتون.

۰۱ خرداد
سید مهدی بزرگوار
⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
۰۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میثم هنزکی
درباره نمایش تراس i
اگر یک فرصت به من داده میشد برای تغییر اسم این نمایش ، اسمش رو میگذاشتم " زن " !!
بنظرم محور و نقطه ی ثقل نمایش البته شاید بطور نا محسوس و غیر علنی ، نازلترین و دم دستی ترین نگرش به مفهوم " زن " بود !
آغاز ماجرا با تصمیم ناگهانی و بدون مقدمه و مجهول العلل به جدایی از طرف زنی که در شرایط ازدواج سفید و هم خانگی به سر می برد در پی عشقی جدید به مردی جوان تر و متمول و سودای سفر به سرزمینی دورتر و زیبا تر !
و در ادامه زنی که به نظر میرسد عاشق تمام مردان است و هر وقت فرصت دست بدهد عشق می ورزد و توانایی عجیبی به انتقال عشق به غیر را در لحظه داراست در کنار سایر هنرهایی که عنوان میدارد و از نوعی هرزگی لحظه ای و مداوم لذت میبرد !
و مردی که هر وقت دلش بخواهد عاشق زنان میشود ، صبح در دفتر پست یا جایی شبیه به آن و عصر در آپارتمان اجاره ای و در حضور هم خانه سابق ... دیدن ادامه » آن زن !!
روایت ایرانیزه شده ای از بی بند و باری به سبک فرانسوی که حتی سقوط افراد از روی تراس هم به نجات آن نمی انجامد !
روابطی سطحی از انسان هایی سطحی که تنها بار لغوی آن را یدک میکشند و در نهایت مجهول بزرگ ماجرا در هویت یعنی همان " تراس "
کار از نیمه به بعد تلاش خودرویی مدل پایین که اتفاقا وزن بالایی رو تحمل میکنه به لحاظ سرنشین برای عبور از شیب 40 درجه تا به سطح رسیدن رو به ذهن تداعی میکنه و میشه صدای نفس هاش رو شنید !
دکور معمولی و فاقد جذابیتی خاص ، بازی ها روان و نرمال و البته فاقد ویژگی قابل دفاع و طراحی نور بسیار معمولی .
البته از حضور پر انرژی و بازی مسلط سرکار خانم سپاه منصور نباید گذشت .
در مجموع کاری معمولی رو شاهد بودم که با نام مسعود خان کرامتی و توقعم از ایشان فاصله داشت .
نقطه عطف این کار ملاقات با نازنینان تیوالی بود که بعد از پایان اجرا رخ داد و خاطره ای استثنایی رو رقم زد که جا داره از زحمات همه ی عزیزان تشکر کنم .
پ . ن
ضمن احترام به تمام بانوانی که این نوشته رو میخونن و نمی خونن، امیدوارم تونسته باشم مقصودم رو از برداشتم نسبت به مفهومی از " زن " که در این نمایش بهش پرداخته شده بود رو به درستی عنوان کنم .
این نمایش من رو یاد نمایش " شکار مرغابی " انداخت که سال 95 در همین سالن اجرا میرفت علی رقم تفاوت هایی که به لحاظ فضا و داستان داشت !
به نظرم بیشتر از بی بند و باری داشت نشون میداد زن و مرد هیچ شناختی به هم ندارن،پس چه فرقی میکنه با این عدم شناخت کی با کی باشه.مشکل این نمایش این بود که مفهوم رو زیر شوخی هاش پنهان کرده بود.یعنی نگذاشت با طنز زیادی از حدش موضوع به عمق برسه.خیلی جای کار داشت،خیلی
۲۶ اردیبهشت
بازی خانم چمدان به دست هم ضعیف بود
۲۶ اردیبهشت
بله به نظر منم همینطور بود ، بازی خیلی قوی از ایشون دیده بودم
به نظرم ضعف کلی اثر روی بازی ایشون هم مستقیما تاثیر داشت
۲۶ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
" تابستان " رو رفتیم ، " زمستان " رو نریم ؟!
زشته اصلا
:)))
۲۱ اردیبهشت
باور بفرمایید اصلا زشت نمیشه ،اقای هنزکی!:)

*صرفا توصیه ای دوستانه بود، جهت دفع دخل مقدر!
۲۷ اردیبهشت
در شرایطی به سر میبریم که از کوچکترین پالس هایی جهت کنسل کردن برنامه ها استقبال میکنیم تا چه برسه به توصیه ای دوستانه ای این چنین مکشوف ! :)
۲۷ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حول حالنا الی احسنِ الحال ِ احسن الحال که حالا نه ( چون اون یه چیزیه که به اندازه ی سن مون دستمون زیر چونه مون بوده سر سفره هفت سین که دیگه امسال بشه ! )
ولی انصافا روشنمون کردید بابا !
اول از همه بگم به عوامل سازنده ی این کار حسودیم شد ، آدم باید خیلی روحش لطیف باشه همچین کاری بسازه .
چقدر همه چی عالی بود چقدر لطیف ، چقدر خوشمزه ، چقدر خوشگل خودشو تو بغل آدم جا میداد ، چقدر لبخندایی که میشوند رو صورت آدم واقعی بود . کیف کردیم آقا کیف کردیم .
کاش بچگیمون بودید شما ، کاش بچه میشدیم باز
خیلی خوشحالم که این نمایش رو دیدم و مطمئنا پیگیر گروهتون خواهم بود و امیدوارم زود به زود کارهای جدید بسازید و قصه های جدید تعریف کنید برامون .

پ . ن : خیلی ممنونم از حمایت های معنوی علی جان عبدالهی که مثل یه مربی کار کشته از کنار گود تیوال کُچَم کرد و باعث شد در واپسین لحظات ... دیدن ادامه » راهی بشم و اجرای پایانی رو از دست ندم ، البته که امیدوارم تمدید بشه .

پ . ن . پ . ن : اون خانوم ردیف دوم اگه هی با موبایلشون از اجرا عکس نمی گرفتن بهتر بود و به صواب نزدیک تر ولی عیب نداره چون کیفور بودیم فدای سر سیمین خانوم :)
خیلی خیلی خیلی خوشحالم که دوسش داشتی و لذت بردی..اینطوری می‌گی شرمنده می‌کنی منو، خودت استادی :)
و دقیقا اون لبخند که گفتی برای ما هم بود..لبخند شیرین و واقعی
۱۴ اردیبهشت
اختیار دارین جناب هنزکی، نفرمائید، افتخار بنده شاگردیِ معلمی چون شماست :)
یکم هوا که گرم میشه اینجوری میشم :))
ولی الان بهترم، یه قوری دمنوش اسطوخودوس و بابونه و گل گاوزبون و به لیمو و .... مخلوط کردم، الان بهترم :)))
۱۶ اردیبهشت
:)))))
۱۷ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرا و تسلط آقای تشکر بی نظیر بود
ترکیب و طراحی نور و صدا رو هم دوست داشتم
اصولا ژانر کمدی خیلی انتخاب من نیست و این کا رو به توصیه ی عزیزی تماشا کردم ، هر چند که کنایه ها و نیش ها داشت متن اما شالوده ی کمدی کار میخکوبم نکرد .
اما باز هم باید تَکرار کنم تسلط آقای تشکر مثال زدنی بود
بازخوانی یک تراژدی - جنایی معاصر
نبش قبر یک خاطره ی تلخ و تاریک از حافظه ی اجتماعی یک ملت آسیب دیده
همه چیز از صداقت و سادگی مردمانی آغاز میشود که قتل را تنها در سریال " هرکول پوآرو " و در تلوزیون سیاه و سفید و چهارده اینچ پارس خزر دیده است !
آنجاست که زنی چادر به سر سوار بر پیکانی میشود که لابد راننده اش مثل خیلی های دیگر بعد از ورود زن ، صدای ضبط را کم میکند ، سیگار را خاموش و نگاهش را از آیینه عقب به شیشه جلو میگرداند تا آخر مسیر ، جایی که زن پیاده میشود ، اما نه !
کشور درگیر سازندگیست و مردم سرخوش از زندگی بی تکلف و فراقت بعد از التهاب های گذشته در میانه ی دهه ی هفتاد ، جامعه در کرختی بعد از مستی خوش خوشک و تلو تلو خوران گذران دوران میکند که ناگهان خفاش ظهور میکند و سایه ی شومش شب را بر آسمان شهر می گستراند .
خواب از چشم مادران ربوده میشود و چروک ... دیدن ادامه » بر پیشانی پدران پدیدار میگردد ...
اما کیست او ، از کجا آمده و چگونه میشود که اینچنین اهریمن از کالبد انسانی رخ مینمایاند ؟!

نمایش به غایت تلخ مزه و شوکه کننده که حقیقت را همچون سیلی بر صورت مخاطب می نوازد طوری که رمق تشویق را برای پایان اجرا از آدم میگیرد .
نوآوری و طراحی خلاقانه به همراه بازی بی نقص بهروز پناهنده در نقش غلامرضا و البته بازیهای گیرای سایر بازیگران معجونی از بهت و حیرت و بغض و ترس و احساس نا امنی را برای مخاطب به ارمغان می آورد و این نهیب هراسناک که غلامرضا همنوع ما بود و این یعنی همیشه ممکن است غلامرضای دیگری باشد و اینکه ما برای آنکه غلامرضا نباشیم و نشویم چه کرده ایم برای روح خودمان ؟
آیا بر نفس خود لگام زده و آنقدر بر آن سواریم که ناگاه طغیان نکند و سرنگونمان نسازد ؟!

من که بعد از دیدن اجرا حالم دگرگون شد و در کلام ساده تر حالم بد شد واقعا ، البته فکر میکنم گاهی لازم باشه و کارگردان کار به مقصود خودش رسیده باشه .
جناب هنزکی گرامی ولی بنظر اینجانب ازمتن معمولی است وموضوعی که خیلی جای تحیلیل ندارد درمقابل قةلهای حنایی واقعا هم موضوع جسارت امیزی است از لخاظ انگیزه قاتل بررای قتلها عرض کردم.همین .
۳۰ فروردین
جمله ای هست فکر میکنم منتسب به حضرت علی علیه السلام باشه و در مذمت و بی اعتباری دنیا که فرموده اند :
اگر پرنده شوید به آسمان روید یا ماهی شوید به قعر دریا روید مرگ شما را درخواهد یافت ...
۰۲ اردیبهشت
دقیقا.انگار نوشته باشن سرنوشت آدم رو و لحظه ی پایانش رو
۰۲ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با یه سرچ ساده و دست و پا شکسته تو برگه های پیشین این نمایش متوجه شدم تنها بازماندگان ندیده ی این کار من هستم و مرحوم مغفور خواجه حافظ شیرازی !
علی ایحاله دیر دیدن بهتر از هرگز ندیدن است !
بسیار از بازیهای سنگین و نفسگیر هر دو عزیز لذت بردم ، انصافا انرژی خیلی زیادی صرف اجرا کردن ، هر دو در پایان نفس نفس میزدن و خانوم پسیانی به سختی و لنگان لنگان صحنه رو ترک کردن ، این واقعا ارزشمنده به نظرم این خرج کار شدن و وقف اجرا شدن .
متن هم جذاب بود و به واسطه پیچیدگی هایی که داشت برای مخاطب کشش ایجاد میکرد و طولانی بودن نمایش خسته کننده نبود ، صد البته که بازیهای بی نظیر بازیگران هم از عوامل مهمش بود .
صدا به نظرم کمی بی کیفیت بود و میتونست بهتر باشه علی الخصوص که موسیقی در کل زمان نمایش اجرا رو همراهی میکنه .
اما طراحی صحنه به نظرم در بیشترین حد فاصله بود به ... دیدن ادامه » لحاظ هماهنگی و توازن با فضای داستان و اتمسفر نمایش و به نظر بنده به طور کلی چیز دیگری باید می بود .
البته با توجه به اینکه اجراهای قبلی رو ندیدم شاید در این سری از اجراها تغییر کرده اما در نهایت فکر میکنم اصلا در راستای کار نیست .
مجموعا کار رو خیلی دوست داشتم و درود و خسته نباشید میگم به گروه اجرایی .
بعد حافظ منم هستم.:))
حافظ اگه تا یکشنبه بتونه بره من نفر آخر میشم.
۲۶ فروردین
عمق این اثر گذاری مرهون بازیگران کار هست به نظرم که شش دانگ در خدمت اجرا بودن با تمام وجود
۳۱ فروردین
عالی.خدایی به اینجور کارها میگم ماندگار تو ذهن
۳۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسخ شدگانیم ، طوق طلسم بر گردن و در سلسله ایم
تاریکی مان افزون و بار جهان بر گرده مان سنگینی میکند
در بند خویشتن خویش اسیریم و بی قرار در پس لبخندی تصنعی ، راه زمین را گم نموده ایم چه رسد بر آسمان !

میدونید دارم فکر میکنم چی میشه که حتی نمیتونیم موبایل رو توی جیب مون بگذاریم ، برای یک ساعت و اندی ، فقط جیب ، جیب خودمون ، همین !!!
دقیقا چی تو اون موبایله واقعا !
جدا یعنی چی ممکنه توش باشه خیلی برام سواله منم دارم آخه یه دونه ، نکنه من دارم از دنیا عقب میمونم ، خواهش میکنم یکی روشنم کنه !
خب عزیز دلم اگه کار دارید یا حوصله ندارید چه اصراریه بیاید تئاتر واقعا که هر چند دقیقه یکبار گوشی چک میکنید ؟!
بعد دوست عزیز دیر که تشریف آوردید ، در حدود بیست ، بیست و پنج دقیقه بعد از شروع کار ورود هم دادن عیب هم نداره ما که بخیل نیستیم ، ولی اگر قرار بود اکثر زمان نمایش رو با موبایل محترمتون سرگرم باشید خب چه کاری بود ؟ بیرون هم که صندلی بود !
بله البته من متوجه هستم که سعی کردید با کمترین میزان نور صفحه نمایش کار کنید ، اما من در باکس رو برو با فاصله ای در حدود ده متر و با زاویه ای حدودا چهل پنج درجه ای نسبت به شما کاملا حواسم پرت شما میشد باورتون میشه ؟!

متاسفم که در این کامنت باید از نمایش مینوشتم اما فقط گلایه کردم و غر زدم اون هم از دیوار !

شاید آشنایی محدود بنده با شخصیت ونگوگ روی درک من از نمایش اثر گذاشته باشه اما در مجموع متوجه آلامی که روح ونسان نابغه رو می آزرده شدم که به زعم یادداشت کارگردان هدف هم همین بود .
بازیها رو دوست داشتم و از نحوه بیان و اجرای دیالوگ ها لذت بردم از ونگوگ گرفته تا اون وروجک دوستداشتنی که واقعا عالی بود .
چه ... دیدن ادامه » صداهای خوبی رو شنیدم مخصوصا باز هم ونگوگ و بازیگر نقش کشیش ، چه صدایی آقا لذت بردیم .

در مجموع با توجه به اینکه چیزی حدود سی درصد انرژی و تمرکز من توسط دوستان موبایل به دست و نجوا کنندگان در گوش هم از بین رفت میتونم بگم کار رو دوست داشتم .
دوسه روز پیش دوتا خانم پشت سر من نشسته بودند چهل دقیقه بدون وقفه باهم صحبت میکردند، بعد یکیشون مثل اینکه خسته شده بود از حرف زدن با صدای بلند گفت چرا کولرارو روشن نمیکنند چقد گرمه سالن، یه چند دیقه بعد مثل اینکه هی از بیشعوری خودش انرژی بیشتر میگرفت همراه ... دیدن ادامه » با صدای یکی از شخصیتهای نمایش با صدای بلند شروع کرد به لالایی خوندن.!!! بخدا با صدای بلند...من وقتی برگشتم نگاش کردم مثل آدمایی که از اذیت کردن دیگران لذت میبرند شروع کرد به خندیدن.ذره ای اغراق نمیکنما.دقیقا همینجور بود که تعریف کردم.من که از فرط عصبانیت اصلا نفهمیدم آخر نمایش چی شد.انگار هیچیو نمیدیدم.فقط موندم آخه چرا؟ خب چرا اومدین جایی که نه باهاش حال میکنین،نه توجهی بهش دارین،نه اصلا مهمه چه اتفاقی داره میفته...بخدا حجم بیشعوری بعضیا غیر قابل تحمله، خیلی غم انگیزند واقعا
۲۵ فروردین
متاسفانه هنوز تعداد زیادی از هموطنان گرامی نمیدونن تیاتر و سینما رفتن آدابی داره و با رفتن پارک و کافی شاپ و مرکز خرید و پرسه زدن تو خیابونا فرق داره اول باس آون آداب اون رو یاد گرفت بعد به اونجا رفت
۲۷ فروردین
فکر میکنم هسته ی مرکزی جامعه ی تئاتر باید فکری به حال فرهنگسازی برای عامه مخاطبین و حتی مخاطبین خاص بکنند و جریانسازی رو در جهت اصلاح فرهنگی آغاز بکنند ، یا این روال و روش چیزی برای انتقال به نسل های بعد باقی نمی مونه واقعا !
۲۷ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بی حرف اضافه ، بی شعار عاشقانه
این یعنی یک پایان ...
( رابرت )

بی حرف اضافه ، بی شعار عاشقانه
این یعنی یک آغاز ...
( من )
منی که نگاهم به تئاتر به دو بخش تقسیم شد
قبل از زندگی در تئاتر و بعد از زندگی در تئاتر ...
گفتم ابتدای سال یادی بکنم از یکی از لحظه ساز ترین و خاطره ساز ترین های سال قبل و آرزوی درخشش همیشگی کنم برای میر سعید مولویان عزیز ، ایمان جان صیاد برهانی و البته محمد برهمنی عزیز ❤️
گل نوشتی
برای من یه سری از روزای خوب و‌ پر از حس زندگی توی سال ۹۷ روزهایی بود که زندگی در تئاتر میدیدم
شوقی که داشتم برای دیدنش هر بار بیشتر
لذتی که در حین تماشا تجربه میکردم
حال و هوای عجیبی که بعد از اجرا داشتم
انرژی ای که از بازیگرا توی صورتم پرت میشد
فک نمیکنم اون روزها رو هیچوقت فراموش کنم
امیدوارم امسال باز هم شاهد درخشش این سوپر استارهای تئاتر باشیم
البته که موی سیاه خرس زخمی هم بد جور منو اسیر خودش کرد
خوبای ... دیدن ادامه » تئاترن
خدا همه ی خوبای تئاتر رو برای ما حفظ کنه که از قشنگیای این دنیا هستن
۰۱ فروردین
آقا باعث افتخار من بوده همراهی با شما
⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
۰۳ فروردین
آقای لهاک :)))
ارادت بیکران
۱۶ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حین تماشای این نمایش احساس میکردم یک ساعت سوئیسی اصیل رو برام باز کردن و من دارم حرکت تمام اجزائش رو از داخل نگاه میکنم .
همه چیز درست ، دقیق و دوستداشتنی .
فکر میکنم بشه گفت شاهد یک اجرای کلاسیک تمام عیار هستیم به بهترین نحو ممکن که ترکیبی هنرمندانه از متن ، بازی ، دکور ، نور و موسیقی این رویداد رو رقم میزنه .
که باعث شد بیش از دو ساعت پلک نزنم و خیره به صحنه باشم تا حداقل کمتر جزئیاتی رو از دست بدم و بیشتر احساس میکردم دارم یک فیلم سینمایی رو تماشا میکنم تا یک تئاتر !
پیشنهاد به عزیزانی که کار رو ندیدن ، تک تک هزینه هایی رو که برای دیدن این کار خواهید کرد اعم از مالی ، زمان و انرژی ارزشش رو داره و این نمایش برای هر ریال و هر لحظه ی شما برنامه ریزی کرده !

پ . ن

بعد از ابراز ناراحتی از شرایط اقتصادی و سیاسی کشور و البته دعا برای اینکه امیدوار باشیم ... دیدن ادامه » جنگ یا هر گونه درگیری که منجر به خونریزی بشه به وجود نیاد آخرین جمله ی آقای مسن راننده تاکسی که بعد از تمام شدن اجرا سوار شدم این بود :
حالا یه چهار پنج نفرُم مردن عیب نداره ولی واسه بقیه مردم خوب بشه ایشالا !

برای خودم که تقارن دیدن این نمایش و شنیدن این جمله چند دقیقه بعد در خیابان خیلی جالب بود !