تیوال محمد جواد عبدی | دیوار
S2 : 06:23:23
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
تئاتر آنلاین - اخبار تئاتر
www.theateronline.ir
میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خوبیه.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد جواد عبدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگزاری نمایشگاه عروسک های دستی آیسل در مشهد

نمایشگاه گروهی عروسک های دستی آیسل، با آثاری از افسون هوشیار، انوشه هوشیار و سحر محسنی نیک در نگارخانه سروش برگزار شد.
برگزاری نمایشگاه عروسک های دستی آیسل

عروسکها خاطره انگیزترین بخش کودکی همه ما هستند. ما اولین بار پدر شدن ، مادر شدن ، دوست داشتن و دوست داشته شدن را با عروسکهایمان تجربه کرده ایم شاید عده ای از ما عروسک هایی را که با پارچه های اضافه خیاطی های مادرانه دوخته می شد و برای بچه ها گنجی وصف ناشدنی بود و بسیار بیشتر از عروسکهای پرتجمل امروزی همدم و مونس فرزندان و کودکان آن روزها بود.

آنچه آن عروسکها را عزیزتر می کرد عشقی بود که در تاروپود آنها بافته و دوخته شده بود. ما در این نمایشگاه کوشیده ایم، گوشه ای از خاطرات کودکی را برای شما زنده کنیم و نیز به کودکانمان خلق کردن و آفریدن را بیاموزیم ... دیدن ادامه » و قوه خلاقیت آنها را برانگیزیم ساخت عروسک های این مجموعه مدت 5 ماه به طول انجامید.

مواد اولیه این مجموعه شامل پارچه، نمد، کاموا می باشد. هدف از ایجاد این مجموعه، آشنا کردن جوانان با هنرهای دستی ایجاد شغل های خانگی و کارآفرینی برای زنان و دختران این مرز و بوم می باشد.

در این نمایشگاه که در نگارخانه سروش مشهد در خیابان فلسطین یک برگزار شد هنرمندان افسون هوشیار متولد 1351 فارغ التحصیل مهندسی صنایع غذایی و کارشناس ارشد تجارت الکترونیک که فعالیت های هنری در زمینه موسیقی ، خطاطی ، نقاشی و صنایع دستی و انوشه هوشیار متولد 1361 فارغ التحصیل مهندسی معماری در زمینه طراحی داخلی و دیزاین غرفه های نمایشگاهی و سحر محسنی نیک متولد 1361 فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار کامپیوتر و مترجمی زبان انگلیسی حضور دارند.

جهت حضور در گالری با شماره 09385850926 تماس حاصل فرمایید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش تصویری نمایش چی شد که که من مار خوردم؟
http://www.tiwall.com/news/markhordam

گزارش تصویری نمایش پنج میلیون روبل
http://www.tiwall.com/news/panjmilionrobl-1
سید حامد حسینیان و آرش رضایی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی هم خوب...
میلاد آزاد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای خوبی بود.
علی اصغر شیرازیان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موفق باشید.
ابوالفضل نداف این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اثر برتر جشنواره تئاتر فجر مشهد معرفی شد / تصاویر نمایش "رابینسون و کروزوئه"

http://www.tiwall.com/news/robinson-crusoe
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «دست­های سرخ خواهرم افراخته» کاری از گروه تئاتر خرداد مشهد به کارگردانی بهناز طبسی و نویسندگی سحر رضوانی در جشنواره تئاتر فجر در مشهد در سالن بهار اجرا گردید.

http://www.tiwall.com/news/hands-red-sister-afrakhteh
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش تیوال از چهارمین روز جشنواره تئاتر فجر در مشهد
http://www.tiwall.com/news/mashhad-fajr92-4


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش تیوال از دومین روز جشنواره تئاتر فجر در مشهد
http://www.tiwall.com/news/mashhad-fajr92-2/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه کامل اجراها و برنامه­ های آموزشی نخستین جشنواره تئاتر فجر در مشهد
http://www.tiwall.com/news/theater-fajr92-mashhad
بهرنگ این را خواند
محمد جواد عبدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب شعر

پنجمین شب شعر فیض حضور با عنوان انتظار و موعود غدیر در در فرهنگسرای انتظار مشهد برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ما، مهمانان این برنامه محمد جواد محبت از کرمانشاه، دکتر محمود اکرامی فر و سعید حدادیان از تهران، خانم عالیه محرابی از یزد، غلامرضا شکوهی و جمعی از شعرای استان خراسان رضوی خواهند بود که به شعرخوانی خواهند پرداخت.
موضوعات محوری این شب شعر، معرفی حضرت مهدی (عج) درخطبه غدیر، انتظار و تداوم بیعت غدیر و ولادت امام هادی (ع) می باشد.
این شب شعر از سلسله شب های شعر فیض حضور که توسط حجته السلام علی عدالتی مجد برگزار می شود و ششمین آن در ۱۵ آذر ۹۲ با عنوان انتظار و محرم و صفر برگزار خواهد شد.
مکان: مشهد – بلوار مجد – فرهنگسرای انتظار – جمعه ۲۶ مهرماه ۹۲ – زمان : از ساعت ۱۸ الی ۲۱٫
ترانه و مجتبی مهدی زاده این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در گالری آرته «بزودی همه چیز فاش می‌شود!»

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «بزودی همه چیز فاش می‌شود!» در گالری آرته افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌های هنرجویان رشته‌ی عکاسی دانشگاه هنر و معماری و کلاس‌ها و کارگاه‌هایی است که دکتر محمدرضا شریف‌زاده، استاد دانشگاه، تدریس در آن‌ها را بر عهده داشته است.

شریف‌زاده درباره‌ی برپایی این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه چهارمین دوره‌ی سالانه‌ی عکاسی است که هر سال در گالری آرته برگزار می‌شود. هر سال موضوعی را که عنوان نمایشگاه نیز هست، در اختیار هنرجویان قرار می‌دهم تا بر اساس آن کارهای خود را برای شرکت در نمایشگاه ارائه کنند. آثار سال‌های گذشته بیشتر بر پایه‌ی هنر مفهومی بود، اما امسال سعی کرده‌ایم به شاخه‌ی عکاسی بیشتر بپردازیم.

او افزود: خصوصیت سالانه‌ها این است که برای آشنایی مخاطب با روند برگزاری آن‌ها، در یک جای ثابت برگزار شوند؛ ما نیز بر این اساس هر ساله آثار را برای نمایش به گالری آرته واگذار می‌کنیم.

این استاد دانشگاه درباره‌ی هدف خود از برپایی چنین نمایشگاهی اظهار کرد: دلیل اصلی برگزاری این سالانه حمایت از نسل عکاسان جوانی است که در حال گذراندن تحصیلات آکادمیک هستند. در طول سال‌هایی که در دانشگاه و کارگاه‌های مختلف تدریس می‌کنم، با مشکلات هنرجویان در رابطه با برگزاری نمایشگاه‌هایی از کارهایشان مواجه بودم و تصمیم گرفتم برای حمایت از آن‌ها سالانه‌ای از آثارشان را برپا کنم.

او ادامه داد: بسیاری از جوانان هنرمند به سختی با گالری‌دارها ارتباط برقرار می‌کنند. آماتور بودن آن‌ها باعث می‌شود گالری‌دارها به راحتی به آن‌ها اعتماد نکنند که به اعتقاد من هر دو طرف حق دارند.

شریف‌زاده همچنین به استقبال مخاطبان از دوره‌های گذشته‌ی این سالانه اشاره کرد و گفت: به گفته‌ی مسؤولان گالری، دوره‌های قبلی سالانه‌ی عکاسی از پربیننده‌ترین نمایشگاه‌های برپا شده در طول سال بوده است. بعد از چهار سال که از شروع برگزاری این نمایشگاه می‌گذرد مخاطبان آشنایی لازم را پیدا کرده‌اند و از آن استقبال می‌کنند.

این ... دیدن ادامه » عکاس همچنین عنوان کرد: سال گذشته شاهد به فروش رفتن تعداد زیادی از عکس‌ها بودیم که بسیار امیدوارکننده بود و از نظر اقتصادی کمک بزرگی به هنرجویان کرد. فکر می‌کنم امسال نیز مخاطبان برای خرید آثار رغبت بیشتری داشته باشند.

او در ادامه به برگزاری جلسه‌ی نقد در پایان هر دوره از سالانه اشاره و عنوان کرد: سال گذشته جلسه‌ی نقدی با حضور ناصر تقوایی برگزار کردیم که به دلیل جنبه‌ی آموزشی آن با استقبال هنرجویان و علاقه‌مندان به عکاسی همراه بود. تصمیم گرفتیم امسال هم چنین جلسه‌ای را با حضور هنرجویان داشته باشیم. جلسه‌ی ‌نقد این دوره با حضور امید روحانی در روز پایانی نمایشگاه تشکیل خواهد شد.

این نشست روز پنج‌شنبه، ۱۸ مهر ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آرته برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه آثاری از سمانه اشراقی، روزبه شهنواز، محبوبه عابدینی، کیوان عدالتی‌فرد، بابک کریمی صومعه، هانیه مدنی‌راد، نازنین محمدیان خونساری، نرگس مطیع، سها نادری، آذین نعمتی و پدرام نوری ارائه خواهد شد. طبق اعلام دست‌اندرکاران این نمایشگاه، عکس‌های آن در قالب کتابچه‌ای به چاپ رسیده‌اند که در روز افتتاحیه رونمایی می‌شود.

نمایشگاه «بزودی همه چیز فاش می‌شود!» از ۱۲ تا ۱۸ مهر ماه در گالری آرته واقع در خیابان ملاصدرا، شیراز جنوبی، پایین‌تر از همت، بلوار علی‌خانی، ۲۰متری گلستان، ۱۲ متری دوم، پلاک۳ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش آثار چند نسل از هنرمندان نقاش در نگارخانه لاله

دومین نمایشگاه فروش آثار چند نسل هنرمندان نقاش ایران از ۱۲ مهر ماه در نگارخانه لاله با ارائه ۲۷۰ اثر نقاشی، طراحی، فتوآرت و چاپ دستی متعلق به ۱۱۲ هنرمند منتخب از ۷ دهه برگزار می‌شود.

نمایشگاه چند نسل از هنرمندان نقاش ایران با هدف تقویت بنیان‌های هنری شهر، ترویج فرهنگ تبادل آثار هنری و رونق اقتصاد هنر با فراهم کردن بستری برای حضور آثار هنری گران‌بها با قیمت‌های مقرون به صرفه در فضای زندگی شهروندان، برنامه ریزی شده است.

در این نمایشگاه که ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۲ مهر ماه افتتاح می‌شود، آثار هنرمندانی چون حسین محجوبی، رضا بانگیز، صادق تبریزی، محمد ابراهیم جعفری، مهدی حسینی، حسینعلی ذابحی، همایون سلیمی، مینا نوری، ثمیلا امیر ابراهیمی، فرشته غازی راد، بهزاد شیشه گران، حمید پازوکی، نیلوفر ... دیدن ادامه » قادری نژاد، آنه محمد تاتاری، معصومه مظفری، رضا خدادادی، احمد وکیلی، جمشید حقیقت شناس، رزیتا شرف جهان، مینا غازیانی، همایون ثابتی مطلق، رضا هدایت، رضا افسری، بهنام کامرانی، داریوش حسینی، احمد مرشدلو، وحید چمانی، علیرضا آدم بکان، نگار فرجیانی، مرتضی زاهدی، حامد صحیحی و سمیرا اسکندرفر ارائه خواهد شد.

ایجاد بازار یکسان و مشترک برای آثار هنرمندان پیشکسوت و جوان در کنار هم از جمله ویژگی های این نمایشگاه است و تعیین بهای آثار آن نیز بر اساس نگاهی فرهنگی بوده تا اقشار مختلف جامعه بتوانند با درآمدی متوسط هم بتوانند از این آثار بهره مند شوند. قیمت ها از بین یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا ۶ میلیون ریال تعیین شده و ابعاد بزرگترین اثر ۵۰ در ۵۰ سانتی متر است.

نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی لاله واقع است.
بیتا نجاتی این را خواند
ستاره رایــــــــــ ــکا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش آشفتگی خاورمیانه در یک نگارخانه

نمایشگاهی از فتواسلایدهای میکائیل رحمانی با عنوان «پاکستان – تونس: کیلومتر ۰۰۱» در نگارخانه سین برپا شده است.

این هنرمند درباره‌ی این نمایشگاه به خبرنگار بخش تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: آثار این نمایشگاه که تلفیقی از عکس‌های خبری سال‌های اخیر هستند، از عکس‌های منتشر شده در رسانه‌های مختلف انتخاب شده‌اند. این عکس‌ها که به وقایع چند سال گذشته در کشورهای مختلف خاورمیانه مربوط است، نشان دهنده‌ی اوضاع در هم ریخته‌ی این منطقه از دنیاست.

او افزود: هدف من از برگزاری چنین نمایشگاهی نشان دادن ارتباط نزدیک کشورهای خاورمیانه و تاثیر اتفاقات یک کشور در کشورهای دیگر این منطقه است. در این فتومونتاژها از عناصر ملیت‌ها مانند پرچم و نقشه و تصویری را به وجود آورده که تنها مختص یک ملیت و کشور ... دیدن ادامه » خاص نیست.

رحمانی همچنین گفت: عکس‌های استفاده شده در این نمایشگاه از عکس‌های رسانه‌ای هستند. هدف استفاده از این تصاویر این بود که نشان بدهم در واقع تصویری که ما از خاورمیانه و اتفاقات آن در ذهن داریم، آن چیزی است که رسانه‌ها به ما نشان می‌دهند. هنرمند با هنر خود می‌تواند نگاه دیگری را به مخاطب عرضه کند.

او ادامه داد: کارها به صورتی هستند که وقتی از دور به آن‌ها نگاه می‌کنیم، به دلیل به کار رفتن موتیف‌های رنگی از فرهنگ‌های مختلف زیبا به نظر می‌رسند، اما مخاطب با نزدیک شدن به عکس‌ها و دیدن تصاویر مربوط به جنگ و تروریسم با نوعی تلخی گزنده روبه‌رو می‌شود . این تضاد برایش قابل توجه است.

این نمایشگاه تا ۱۵ مهر ماه در نگارخانه سین واقع در شهرک غرب، خیابان هرمزان، خیابان پیروزان جنوبی، کوچه‌ دوازدهم، پلاک ۱۶ پذیرای علاقه‌مندان است.

میکائیل رحمانی متولد ۱۳۶۶ در سنندج است. او از سال ۱۳۸۴ به صورت جدی هنر را دنبال می‌کند و بانی و دبیر سالانه هنر معاصر در سنندج است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برپایی دو نمایشگاه در نگارخانه بهزاد

از روز ششم تا یازدهم مهر ماه دو نمایشگاه در گالری کمال‌الدین بهزاد دایر است.

به گزارش MrArt.ir،‌ از روز ششم مهر ماه، دو نمایشگاه در نگارخانه کمال‌الدین بهزاد دایر شد که در سالن اصلی این گالری،‌ نمایشگاهی گروهی از هنرجویانِ «سیاوش مهویس» با سبک رئال است.

«مهویس» درباره این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه آثار هنرجویان آموزشگاه نقاشی ایکاروس است که من مدیر مسئول آن هستم. این آثار عمدتا در برگیرنده پرتره‌نگاری، منظره و طبیعت است که براساس تجارب بچه‌ها در دوران آموزش و تکنیک‌های متنوع از جمله طراحی با مداد، ذغال، مداد کنته، رنگ روغن و مداد رنگی کشیده شده است.

وی افزود: ما در آموزشگاه سعی داریم سالی یک‌بار نمایشگاهی از آثار هنرجویان‌مان داشته باشیم. شاید در برخی سال‌ها وقفه‌ای بیفتد، اما با یان رول هم از جهت تشویق بچه‌ها و هم از نظر باز شدن عرصه برای آنها در آینده سعی شده است منظم برگزار شود.

مهویس با اشاره به سابقه هنرمندان حاضر در نمایشگاه گفت: در این سری نمایشگاه‌ با سابقه‌ترین فرد چهار سال سابقه و کم تجربه‌ترین فرد دیگر هشت یا ۹ ماه تجربه دارد. این آثار نیز مواردی است که در خلال دوره‌های آموزشی کشیده‌اند که از ۲۱ هنرجو حداقل سه اثر انتخاب کردیم و در ابعاد مختلف به نمایش گذاشتیم.

مدیر مسئول آموزشگاه نقاشی ایکاروس درباره سطح کارها اظهار داشت: هم کارهای ضعیف وجود دارد و هم کارهای قوی. افراد ضعیف‌تر می‌توانند با بهره‌گیری از این تجربه در نمایشگاه‌ بعدی جزو باتجربه‌ها و قدرتمندان باشند.

در این نمایشگاه فرانک نعلچگر، آویشا ایرانی، نوشین رضایی، آیدا اقدامی‌پور، مونا تقی بروجردی، شیدخت دژم شهابی، نیما جوانی‌فرد، مهرنوش سنگ سفیدی، عصمت عسگری، آزاده آقاشاهی، مرضیه نصیرزاده، مهرنوش نجفی‌زند، راحله عنصری، آزاد هاشمی، سمانه اسدی کیا، سمیرا وجدانی، مریم عیوضی، فاطمه سوری، زهرا نصیری و بهار عبدالله‌زاده شرکت دارند.

نگارخانه ... دیدن ادامه » کمال‌الدین بهزاد

در سالن غربی این گالری نیز آثار آبرنگ منیر زند کلهر به روی دیوار رفته است. وی در این‌باره اظهار کرد: موضوع کارهای من طبیعت، گل و منظره است و چون به این موضوع علاقه داشتم، این موضوع را انتخاب کردم. این نمایشگاه اولین نمایشگاه انفرادی من است و قصد دارم هر شش ماه یک‌بار مجموعه‌ای از آثار را به نمایش بگذارم.

وی افزود: در این نمایشگاه ۲۴ اثر را در معرض دید عموم قرار دادم که حاصل یک سال کار من در آبرنگ است و از میان بیش از هزار کار، این‌ها را انتخاب کردم.

این دو نمایشگه تا روز ۱۱ مهر ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ دایر است. نگارخانه کمال‌الدین بهزاد واقع در بلوار کشاورز، نبش خیابان ۱۶ آذر پذیرای علاقه‌مندان است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه نقاشی بردیا اسمعیل‌لو در گالری الهه

نمایشگاه نقاشی بردیا اسمعیل‌لو در گالری الهه گشایش یافته است.

این هنرمند درباره‌ی این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه دومین نمایشگاه انفرادی من است و از آنجا که معمولا موضوعی کار نمی‌کنم و این نمایشگاه هم شامل کارهایی با موضوعات مختلف است. اجرای کارها به سبک اکسپرسیونیسم و فیگوراتیو است. این نوع نقاشی‌ها از قبل از انقلاب رواج داشته و در واقع نوعی کنش در برابر اتفاقات جاری در جامعه است.

او افزود: در این نمایشگاه ۱۰ اثر بزرگ با تکنیک اکریلیک روی بوم و ۶ اثر کوچک با تکنیک مدادرنگی به نمایش گذاشته شده‌اند.

اسمعیل‌لو همچنین گفت: همیشه برای فعالیت هنرمندان موانعی وجود دارد، اما آن چه که در این زمینه حائز اهمیت است ادامه‌ی کار و مایوس نشدن هنرمندان از کاری است که به آن علاقه دارند. برگزاری نمایشگاه ... دیدن ادامه » هم باعث می‌شود هنزمندان با بازخورد مخاطبان خود آشنا شوند. این بازخوردها تاکنون کمک بسیاری به کار من کرده است.

این نمایشگاه از پنجم تا ۱۵ مهر ماه در گالری الهه به نشانی خیابان آفریقا، کوچه تور، بن‌بست امینی، پلاک ۳ برپاست.
بیتا نجاتی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید