آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال محمد ونائی | دیوار
S3 : 12:41:46 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
(احیانا برای دوستانی که مطلع نشدن) این اجرا رو میشه از لینک زیر (برای چند روز) رایگان دید:
https://www.youtube.com/watch?v=RpWCGkOe1ig
دم گروه تئاتر 84 گرم :)
ممنون محمد جان
۱۰ خرداد ۱۳۹۹
سپهر
ممنون محمد جان
قربانت سپهر جان.
البت ببخشید پا تو کفشت کردم :)))))
۱۰ خرداد ۱۳۹۹
محمد ونائی
قربانت سپهر جان. البت ببخشید پا تو کفشت کردم :)))))
نفرمایید قربان
قبلی رو که نشد ببینم اینو ایشالا فردا می بینم
۱۰ خرداد ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعا ممنونم از دوستان گروه تئاتر 84 که دارن آثارشون رو به صورت رایگان دراختیار می ذارن و خود این بهانه ای شده برای کامنت گذاشتن :)
من خود این اجرا رو ندیدم و تونستم الان فیلمش رو ببینم. دوستش نداشتم و به نظر من مهم ترین ایراد مربوط به دراماتورژی و کارگردانی است.
ونایی عزیز کجا میشه اجرا رو مجدد دید؟
یادمه وقتی دیدم دوستش داشتم :)
۰۴ خرداد ۱۳۹۹
محمد جان تشکر، منم تونستم ببینم تو آخرین ساعاتش.
۰۴ خرداد ۱۳۹۹
سیدمهدی
محمد جان تشکر، منم تونستم ببینم تو آخرین ساعاتش.
خواهش می کنم سیدجان. چه خوب
۰۵ خرداد ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام دوستان
ما بعد از چندماه تمرین کردن با وجود محدودیت های زیادی که داشتیم، بالاخره به اجرا رسیدیم. خیلی خیلی خوشحال میشیم که بیاین و کار ما رو ببینین.
خیلی خیلی ممنونم
۱۹ بهمن ۱۳۹۸
مخلصم، ایشالا شنبه میبینمتون
۳۰ بهمن ۱۳۹۸
باعث افتخاره
امیدوارم بتونیم کار قابل قبولی ارائه بدیم.
۰۱ اسفند ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
#احتمالا موقت
برای من یه کار فرم بود که علی رغم کارشدگی و جذابیت فرمش، تا آخر نتونست برای من جذاب بمونه. ترکیب فیلم و تئاتر یه ترکیب بسیار جذاب بود که کم کم جذابیتش رو از دست داد. دیگه یه جا می گفتم تئاتر دارم می بینم یا سینما.
دکور، نورپردازی، هماهنگی، فیلم برداری همه واقعا عالی بودن، ولی در آخر چیزی دست منو نگرفت. برای منی که متن مهم ترین عنصر یه نمایشه چیز زیادی برای عرضه نداشت، اومدم اینجا تا نظرات رو بخونم و بیشتر بفهمم، نظر برخی دوستان هم واقعا راهگشا بود، مثل جناب پرهان، ولی بازم دلیل نشد نمایش رو خیلی دوست داشته باشم. برای من متن سردرگم بود و نمی فهمیدم چرا یه جایی القای وحشت می کنه، یه جا القای رازآلودگی، یه جا ملال، یه جا طنز در حالی که هیچ کدوم کامل پرداخت نمیشدن. به نظرم تلاش برای دادن ابعاد بیشتر به وسیله دیالوگ های ضعیف ناموفق بود.
بازی نوید محمدزاده رو واقعا دوست داشتم.

من این یکی پیپ رو بسیار دوست داشتم، ولی شخصا ایده واردکردن اون نمایش و مخصوصا 4 دقیقه و 33 ثانیه رو بیشتر تبختر و غرور کارگردان می دونم.
به نظرم اصلا در حد این همه تعریف نبود.
ضمن اینکه کلا فضای رمان رو عوض کردن.
محمد ونائی (mohvan)
درباره مونولوگ نقل مکان i
تسلط امیر شمس به متن و دیالوگ ها فوق العاده بود.
اما متن کاملا به سلیقه شخصی من خوش نیومد. نه اینکه بد باشه، ولی انتظار من شنیدن متنی با لایه های بیشتر و عمیق تر بود (و کلا هست)، خصوصا در کار مونولوگ.اساسا فکر می کنم ساده سازی ها و زبان بازی های جمالزاده گرچه شیرینن، ولی عمیق نیستن. گفتن از دنیای جنون از زبان جمالزاده در این روزگار چندان مطلوب نیست، لااقل مطلوب من. من البته کار نویسنده رو برای چنین اقتباسی و صدالبته کارگردانی این متن، باارزش می دونم ولی وقتی بیرون میومدم داشتم فکر می کردم که از لحاظ متن فقط لحظه های کوتاهی برای من گیرایی خوبی داشت و تامل برانگیز بود.
نکته دیگه اینکه به نظرم خوب بود اگه از صحنه، نورپردازی و موسیقی استفاده خلاقانه تری میشد و میشد با اون ها به کار ابعاد بیشتری داد.
مهم ترین نکته به نظر من بازی خوب و مسلط امیر شمس بود که قبل از این بازی خوبش رو در "من" دیده بودم.
با آرزوی موفقیت
ممنون از نظراتتون در مورد همۀ جنبه های اثر :)
۰۵ دی ۱۳۹۸
خواهش میکنم خانم محمودی بزرگوار
آرزوی موفقیت های بسیار دارم براتون.
۰۵ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به قول یکی از دوستان، از لحاظ روحی نیاز دارم به منبع لایزالی از پول متصل باشم برای شرکت توو برنامه هایی که دوست دارم.
:)
:(
آهنگساز فریدون شهبازیان. جدی؟ چه جالب.
شب اول اجرا ایشون هم حضور داشتند
۱۹ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
محمد ونائی (mohvan)
درباره نمایش مقدس i
منم مثل خیلی از دوستان جزئیات کار رو نفهمیدم، ولی از تماشای کار اصلا ناراضی نیستم. به نظرم این اجرا، یه اجرای باارزش و پر از ریزه کاری های کارشده است.
ایده تماشاچی های در قاب خیلی برام جذاب بود.
جسارت سعدی محمدی رو برای اجرای آثار خاصش تحسین می کنم.

تالار مولوی برای من دوست داشتنی ترین سالن تئاتره.
وسوسه ام کردی ببینمش
۱۹ آذر ۱۳۹۸
به نظر بنده واقعا لازم نبود همه ی جزئیات رو فهمید و چه بسا سازندگان اصراری بهش نداشتن.
۲۱ آذر ۱۳۹۸
موافقم خانم خاقانی
۲۱ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چه اجرای خوبی بود. مهم ترین نکته اش هم برای من کارگردانیش بود، همون طور که از اسماعیل کاشی انتظار داشتم. چقدر از همه چیز استفاده های بجا شده بود و چقدددددر المان تئاتری خوب داشت.
بعضیاشون چقدر خوب بازی کردن. اونایی که نقش اسب رو بازی کردن و اونی که نقش رعیت رو بازی کرد، عالییی بودن. من عاشق اون پسره شدم که نقش اسب رو بازی میکرد.

+ منو یاد فهرست ثروتی انداخت.
++ فکر نمی کردم با این اجرا گریه ام بگیره.

+++ کاش اینقدر هزینه های کلاس های چنین موسسه هایی گرون نبود :(
امروز تولد یکی از بهترین دوستام بود. تولد که تموم شد، توو راه برگشت دوستم نصف باقیمونده کیک دستش بود تا ببره برای هم خونه اش. توو زیرگذر ولیعصر یه دخترک ناز بهمون گفت فال می خرید، دوستم گفت فال نمی خریم ولی کیک داریم، کیک میخوای، گفت آره، کیکِ چیه، دوستم گفت کیک تولد، گفت تولد کی، دوستم گفت تولد من، دخترک گفت تولدت مبارک. اینقدر زیبا و صادقانه و با ناز معصومانه و دخترانه گفت که شد بهترین تبریک تولدی که توو عمرم شنیدم.
داشتم فکر میکردم که این مهربونی توو این روزای خیلی تلخ، چقدر بهمون چسبید. اینقدررررررر کیف کردم از اون تبریک که هنوز هم لبخند روو لبامه.

دخترک فال فروش بی نهایت زیبا و ناز و مهربون میدونم که اینجا رو حتی اگه بخوای هم نمی تونی بخونی، ولی ممنونم ازت عزیز دلم.
بچه ها پیامبران‌ نا بالغ اند .
۳۰ آبان ۱۳۹۸
سحر :)))))
۰۱ آذر ۱۳۹۸
من بیشتر کارم با کودکانه و همیشه حرمله قصه هاشونم!
۰۱ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
محمد ونائی (mohvan)
درباره نمایش من i
با همه چی میشه آدم کشت، حتی دوست داشتن...

من که واقعا لذت بردم از این کار
از بازی های خوبش، از نورپردازی عالیش، از اتمسفر جذابش، از قاب های خوشگلش، از نگاه های خوبش، از سکوت های به جاش.
دمتون گرم
4 از 5
من نمایش رو دوست نداشتم ولی تو رو خیلی دوست دارم⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩ همیشه پیشمون بمون محمد جانِ ونایی
۲۴ آبان ۱۳۹۸
عزیز دلم منی فدایی جان. خیلی خیلی مخلصتم رفیق مهربون.
کجا بهتر از پیش شماها
۲۵ آبان ۱۳۹۸
چه خوب که هم نظریم خانم ثانی بزرگوار :)
۲۵ آبان ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این نمایش جدا مشکل صدا داره، هم بحث فنی و صداهایی که پخش میشد، هم دیالوگ گفتن بازیگرا و استفاده از هاچ اف. ممکنه بعضی دوستان این قضیه رو با اینکه قرار بوده آروم دیالوگ گفته بشه، توجیه کنن که به نظر من توجیه درستی نیست.
طراحی صحنه و نور نمایش رو واقعا دوست داشتم که انتظارم از جابر رمضانی هم همین بود، ولی مثل موی سیاه خرس زخمی توو این نمایش هم متن واقعا جای کار داشت. این ریتم بسیار یکنواخت نمایش تا اواسط، برای من آزاردهنده بود. متن هم زیادی نمادین بود به طوری که من با خوندن نظرات اینجا متوجه نکاتش شدم.
در کل راضی نبودم متاسفانه.
کجایی پسر
دلم برات یه ذره شده
یه پیام تو تلگرام بده به من
@amfadaei
۱۸ آبان ۱۳۹۸
مخلصم فدایی جان. کم سعادتی منه. چشم پیام میدم.
۱۹ آبان ۱۳۹۸
خانم سیدی حس میکنم سلیقه من و شما در موارد زیادی شبیه همه :)
۱۹ آبان ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
احسنت به این متن و این کارگردانی

پ.ن : یکی از راه های اعمال قدرت که توسط قدرت های نامشروع استفاده می شود، اسارت زبانی است، اسم های زیبا گذاشتن بر روی اتفاقاتی که اگر آن اسم ها نباشند ما به گونه ای دیگر آن ها را می بینیم و درک می کنیم.
استعاره پدر مهربان (و تنبیه گر) یکی از همین ها است.
چیزهایی که نوشتم شاید کمی (شاید هم خیلی) مغشوش به نظر میاد. شاید بعضی از قسمت های چیزی که نوشتم ربط دقیقی که به اجرا نداشته باشه، شاید. و البته ربطی به این هم نداره که بار دوم کمتر از بار اول لذت بردم، هم به خاطر تازگی بار اول و هم به خاطر بازی بهتر بازیگرا. و البته بسیار خوشحالم از دیدن چنین تئاتری.

دیروز داشتم درباره عمق و رابطه اش با لذت فکر می کردم. اینکه هرچی عمیق تر بشی، تعداد چیزهایی که می تونه باعث لذتت بشه کم و کمتر میشه و باید برای به دست آوردنش بیشتر و سخت تر تلاش کنی. و همین کندوکاو و تلاش باز هم تو رو عمیق تر می کنه و کار رو برات سخت تر. حالا اگه چیزی رو پیدا کنی که لذتی برات فراهم کنه، که قطعا سخت تر از گذشته پیدا میشه، عمق اون لذت بسیار بیشتر از اون لذات قبلیه. در واقع یه چیزی شبیه همون داستان کمیت و کیفیته. یا شاید همون چرخه امیال و لذت و ملال. عمق آرامش میده، سکون میده، ته نشین شدن می کنه، خیرگی میده، وقفه میده، فاصله میده. آرومه ولی اثر داره، نرمه ولی نفوذ می کنه. قاطع نیست ولی فراگیره. و البته اگه چیزی در عمق بشکنه، دیگه برای همیشه تغییر می کنه، حتی شاید سکونش شکستگی رو بیشتر بپذیره.
استاد تهرانی شب اول قبل از شروع نمایش حرف از زمان زدن. شاید منظر من کلا متفاوت باشه از اون چیزی که ایشون منظورشون بوده، شاید هم همون باشه، نمی دونم. ولی داشتم فکر می کردم عمق زمان رو منجمد می کنه و به جاش اون رو در سطح خودش بسط میده. یعنی در عین منجمد بودن کش میاد، ولی نه دیگه به صورت خطی، بلکه وارد فضایی از تعلیق میشه. فضایی که میشه در اون دست دراز کرد و به چیزهایی چنگ زد که در سیر معمول زمان به ... دیدن ادامه ›› دست نمیاد.
سیر دیوانه وار و البته مخرب زمان ما رو به سمت مرگ می بره. مرگی که به قول بعضی از فلاسفه با تولد ما متولد میشه و صرفا دز طول عمر ما منتظر میمونه. مرگ یک امر طبیعیه. همون طور که زمان یک امر طبیعیه. و طبیعت به غایت وحشتناکه، شاید به خاطر شفافیت غیر قابل انکارش، شاید هم به قول کاراکتر مرد نمایش لاموزیکا سوم به خاطر اینکه نه آغازی داره و نه پایانی و ما درگیر این ازلیت و ابدیتیم. و البته که ناچاریم، ما ناچار از طبیعتیم. ناچار از مرگی که سیر طبیعی برای ما به ارمغان خواهد آورد.
تنها چیزی که شاید این زمان رو متوقف کنه، و مرگ رو به تعویق بندازه و یا حتی اون رو بی اهمیت کنه، تعلیق زمانه. اینکه زمان به گونه ای در سطح خودش مبسوط بشه که دیگه جایی برای حرکت خطی اون باقی نمونه. دقیق همون کاری که حرکت به سمت عمق انجام میده و البته همون چیزی که ابتذال میخواد اون رو فراموش کنه.
سوال من اینه آیا عمقِ احساس هم می تونه همین کار رو کنه؟ آیا میشه عشق رو به چاره ای در برابر این سیر طبیعی که به مرگ منجر میشه بدل کرد؟ آیا زمان در نگاه ها هم بسط پیدا می کنه؟
چقدر هممممه چیز بهم ربط داشتن... چقدرررر لذت بردم از این متن... :)
۳۰ مرداد ۱۳۹۸
خیلی ممنونم ازتون
البته دیالوگی که ذکر کردید مربوط به نمایشنامه لاموزیکا سومه نه لاموزیکای دوراس
بازم ممنونم ازتون
۳۰ مرداد ۱۳۹۸
لطف دارید مینا خانم عزیز. ممنون که خوندین.

ممنون از تذکرتون خانم منصوری
۰۱ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید