تیوال ذوق زده | دیوار
S2 : 10:16:05
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
ذوق زده
درباره نمایش بهار شکنی i
سلام
وقتی یه تئاتر تخفیف روزهای اول نداره، آدم چرا باید روزهای اول بره ببینتش؟!
نیلوفر، امیر مسعود، NetHunter و لیلا مظاهری این را دوست دارند
#پرسشگری
۱۳ ساعت پیش
دقیقا. بهترین اجراها معمولا اجراهای ماقبل پایانی

البته میگم معمولا چون بعضیها هم هستن که صرفا به تئاتر به عنوان یک شغل نگاه میکنن و معمولا آثارشون به مرور و با خستگی شون از طراوت می افته
۱۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
خیلی مشتی بود. برین حالشو ببرین.
صبا صالحیان و حمیدرضا مرادی این را خواندند
نیلوفر، مریم اسدی و میثم جهانی این را دوست دارند
جدی؟! مرسی..❤
۱۲ شهریور
واقعا من هیچی از شعر سرم نمیشه..هر چی شعر بلدم،چیزایی هست که توو فیلما شنیدم..مثلا این بیت منو برد به فیلم بی پولی:)

"نظر کردن به درویشان منافی بزرگی نیست
سلیمان با چنان حشمت نظرها بود با مورش"
۱۳ شهریور
منم اتفاقن سرم نمی‌شه نیلوفر جان. منظور این بود که گویی این نمایش شراب تلخ است که جرعه جرعه می‌نوشید.
۱۳ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
خیلی چسبید. خیلی تئاتر بود. حیفه ندیدنش.
"خیلی تیاتر بود"
مث کیمیایی جان که وقتی از فیلمی خوشش میاد میگه "چقد سینماست" ❤
۰۵ شهریور
ممنون نیلوفر جان⁦♥️⁩
۰۵ شهریور
با سپاس از لطف و محبت شما
۰۵ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
بخش هایی از دیالوگ های نمایش برایم گنگ باقی ماند و ازین بابت متعجب بودم. به همین خاطر بعد از نمایش سراغ نمایشنامه رفتم تا ببینم جریان چیست که متوجه شدم شخصیت ریتا که در پرده ی آخر حاضر می‌شود درین اجرا حذف شده.

حذف این شخصیت علاوه بر گنگ ماندن برخی دیالوگ ها از عمق متن به میزان قابل توجهی می‌کاهد. به نظر می‌رسد تصمیم به حذف این شخصیت برای گریز از دشواری های فراوان در اجرایی با عمق کافی از این متن پیچیده بوده باشد.
یک بلیت ستاره شناس امشب سالن سایه سانس ۱۸:۳۰ ، تقدیم به اولین دست بالا
۰۱ شهریور
خیلی ممنون از نظرتان.
دوست هنرمندم خانم سروناز نانکلی، بازیگر نقش ریتا، شخصیت چهارم، نمایشنامه بودند که حضوری کوتاه و بسیار زیبا در آخر نمایش داشتند. متاسفانه یک هفته مانده به اجرا، در اثر تصادفی جزیی، پایشان آسیب دید و نتوانستند به همکاری با گروه ... دیدن ادامه » ادامه دهند. مجبور شدم آخر نمایشنامه را تغییر بدهم و برای بازیگر مرد، لحظاتی بازی در سکوت طراحی کنم تا آن گره ای که با حضور ریتا باز می شد، بدون حضور او هم اتفاق بیفتد. فکر می کنم لطمه ای به منطق داستان نمایشنامه وارد نشده، اما تماشاگر لذت دیدن بازی سروناز را از دست داده، به هر حال.
۰۳ شهریور
ممنون از توضیحتون جناب نوری عزیز

من هنوز فرصت نکرده ام نمایشنامه را کامل بخوانم و بیشتر بهش فکر کنم. فقط همان قسمت انتهایی که در اجرا تغییر کرده را خواندم. به همین دلیل هنوز قضاوت روشنی در مورد متن ندارم. اما چیزی که فهمیدم این بود که متن سخت و پیچیده ... دیدن ادامه » ای هست و علاوه بر جنبه های استعاری، به نظرم آمد با یک متن ابزورد طرفم. با این حال در اجرا به خصوص با حذف دیالوگ های مهم انتهایی این وجه ابزورد از نظر من منتقل نمی‌شود و حداقل میتوانم این را بگویم که شخصیت دکتر روانشناس آنطور که باید درین اجرا خود را نشان نمی‌دهد.

ایشالله برسم متن رو کامل و دقیق بخونم، میتونم نظرم رو دقیق تر و مشخص تر خدمتتون عرض کنم. البته این در اصل وظیفه منتقدین هست و نه یک مخاطب ساده ای مثل من.
۰۳ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ذوق زده
درباره نمایش جتسیمانی i
سلام
با وجود بازی های عالی، بعید می‌دونم نمایش بتونه راضیتون کنه.
فرزاد، دایِه*، NetHunter، زهرا خاقانی، امیر مسعود و علی صفری این را خواندند
سپهر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
دیشب دیدمش. ویژگی اصلی نمایش متنش هست که جذابیت و تازگی خاصی دارد اما هنوز ترجمه ای از آن منتشر نشده و در نتیجه احتمال اینکه بخوانیدش کم هست. پس از همین بابت تماشایش را پیشنهاد می‌کنم اما با چند تذکر:

۱. به مدد نمایش فرشته تاریخ دیگر معنای تئاتر اپیک را می‌دانیم. اژدهای طلایی یک تئاتر اپیک است.

۲. همانطور که در خلاصه نمایش هم آمده درک نمایش منوط به ارتباط برقرار کردن بین داستان هایی است که در طول نمایش روایت می‌شوند. اصلن انتظار نداشته باشید در طول نمایش موفق به کشف کامل این روابط شوید. در حقیقت نمایش خیلی زودتر از آنچه می‌پندارید به پایان می‌رسد و جایی تمام می‌شود که هنوز به نظر ناتمام است اما بعد از نمایش که به کشف روابط داستان ها نایل شوید متوجه می‌شوید که آنچه می‌باید گفته شده و نمایش در باطن به اتمام رسیده.

۳. با اینکه نمایش در ... دیدن ادامه » مورد مسائل واضح(داستان جاری رستوران) کم گو و گزیده گو نیست اما برعکس در مورد سرنخ های ارتباط داستان ها بسیار مختصر و مفید و گزیده گوست. پس به تک تک دیالوگ های داستان های فرعی با دقت گوش کنید.

۴. نمایش ۵ بازیگر دارد که هر یک در سه نقش بازی می‌کنند. یعنی روی هم رفته ۱۵ نقش. مطمئن باشید برای هر بازیگر این سه نقش را شناسایی می‌کنید. ارتباط این سه نقش با هم در مورد هر بازیگر به گره گشایی نهایی بعد از پایان نمایش کمک شایانی می‌کند.

۵. با توجه به موارد قبلی متوجه شده اید که مخاطب این نمایش کسیست که پس از تماشای آن حوصله داشته باشد در موردش حسابی تفکر کند یا حداقل از دیگران راهنمایی بگیرد تا موفق به کشف رابطه ی داستان ها شود.

۶. در تماشای نمایش عجله نکنید. از آن کارهاییست که جای بهبود در روزهای آتی را دارد چه به لحاظ فنی و چه در مورد بازیگران.
کاملا درست گفتید. مورد 6 هم واقعا فکر میکنم هرچی بگذره احتمالا بهتر بشود.
۰۹ مرداد
مخلصم جناب عزیزی، جسارت این گروه در به صحنه بردن این متن دشوار در کمال احترام به شعور مخاطب ستودنیست. امیدوارم شب های درخشان و پر تماشاگری پیش رو داشته باشید.
۰۹ مرداد
ممنونم بانو محمدی عزیز
۰۹ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
جایزه بهترین تماشاگران تئاتر به این نمایش تعلق می‌گیرد.
موافقم
۲۹ تیر
ذوق زده جان یادمه یه بار یکی گفت چرا دیگه توو تیوال نمینویسی؟! و تو گفتی چون توی تیوال نمیشه فحش داد..باهات موافقم..منم در این لحظه به همین مشکل برخوردم.. بنابراین از جواب دادن به کامنت بالات عاجزم:)))
۳۰ تیر
:))))))))
باریکلا به حافظه ات. به کل فراموشش کرده بودم. یادآوریش خیلی چسبید. خیلی خیلی ممنونم.
۳۰ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
ازین اجرا غافل نشوید. یک مونولوگ‌ با متن خوب با اجرای علیرضا نراقی و همراهی زینب گرمارودی با حرکات فرم. واقعن درخور توجه و تماشاست.
ذوق زده
درباره نمایش پپ i
سلام
به هنر این گروه ایمان دارم منتها نمایش برای من بی ارزش بود.
من اجرای دوشنبه شب که به گمانم شب دوم اجرا بود را دیدم.
برعکس فرمایش شما، به نظرم موضوع و پرداخت متن عالی بود اما مشکل، اجرای نه چندان گیرای آن و در نهایت عدم رضایت تماشاگر از بازیها بود.
۲۰ تیر
دوست من، جناب ذوق‌زده؛ از بذل توجهتان به نگاه اینجانب ممنونم. بله فکر می‌کنم موضوع نمایش امری بود که بسیاری از جوانان و خانواده‌ها خواهی نخواهی درگیر آن هستند و البته سوالهای خوب و به جا و البته چالشهای ذهنی درخوری توسط متن ایجاد می‌شد. اما اجرای آن ... دیدن ادامه » متاسفانه به نظرم برای من به شخصه اصلن جذابیت نداشت و جز چالش جابجایی بازیگران و تغییر مرجع زبانی پدر و پسر؛ هیچ ابتکاری دیده نمی‌شد و این تنها ضعف مشهود در اجرا نبود. اما با آن بخش از فرمایش شما در باب صلاحیت به هیچ وجه نمی‌توانم موافق باشم. شما به عنوان کسی که نمایش را تماشا کرده‌اید، مخاطب آن نمایش هستید. هیچ ضعفی و هیچ تفسیری (اعم از دانش و آگاهی) موجب نمی‌شود که کسی مخاطب نمایشی که اجرای عام دارد نباشد. به نظرم این زیبایی هنر است. هنر همچون دریایی از پیام است و هر کس به قدر ظرفیت و تفکر خود از آن برداشت کرده و بهره می‌برد. منتهی کسی بیشتر از آن بهره می‌برد و کسی کمتر. برای همین چنین مرزبندی خاصی را خصوصن در وادی هنر در نظر نگیرید. تا آنجا که هنر هست و فکر هست؛ صلاحیت اندیشه و بیان نظر و مواجهه کلام وجود دارد. این زیبایی هنر در به چالش کشیدن نظرات مختلف در موضوعی واحد است، به ابزار هنر و زیبایی.
۲۱ تیر
پارسای عزیز ممنون از توضیحاتت. به شخصه چون فضای ذهنی و نگرش متفاوتی نسبت به این موضوع دارم و به نوعی دغدغه ام ازین جنس نیست، گمانم این بود نمایش برای من کار نمی‌کند. به نظرم آمد یک نگاه از روی جوانی درین اثر وجود دارد که پختگی لازم را ندارد و همچنین پیش ... دیدن ادامه » فرض هایی در مورد مخاطب دارد که لزومن درست نیست. بنابراین عدم موفقیت نمایش از دید من نه از بابت ضعف هنری گروه که از بابت این نگرش ناپخته است که عملن دایره مخاطبین نمایش را بسیار محدود کرده، محدودتر از آنچه خودشان هم تصور میکردند. شاید برای چند تن از هم‌نسلانشان اتفاقن نمایش تأثیرگذاری باشد‌ اما من و شما حالا یا از قصد و یا ناخواسته در دایره کوچک مخاطبین نمایش قرار نمی‌گیریم. به همین جهت برخلاف شما که عدم موفقیت نمایش را حاصل از ضعف در ارائه ی محتوای نمایش می‌دانید، من مشکل را در ضعف خود محتوا می‌دانم.
۲۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
عروسکی دوستان این نمایش را از دست ندهید.
با تماشای این نمایش حال خوب تئاتر و هنر حقیقی که عشقست را به خاطر آورید. از قضا حال غریب کارگاه نمایش درین یادآوری یاریگر خوبیست.
یه چیزی هم الآن متوجه شدم که علیرضا ناصحی کارگردان و یکی از عروسک گردان های نمایش، گوینده داداش گلم در کلاه قرمزیه
۱۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
چون جزو اولین نفراتی هستم که نمایش را دیدم خواستم بگویم اگر سؤالی دارید ازم بپرسید.
در کل تماشایش را پیشنهاد میدهم. اصلن فارغ از نمایش این گروه تماشاییند. یعنی هیچ کاری هم نکنند به نظرم انرژی و حال خوبشان را دریافت میکنید و لذت میبرید.
در ضمن سبک نمایش تا حدی فیزیکال هم هست. حداقل میتوان گفت بدن بازیگران سهم عمده ای درین اجرا دارد.
دوست عزیز
کار کمدی که نیست خدایی نکرده؟؟ :)
و اینکه دیالوگا شعر ه، نثر ه چطوریه؟
به داستان شاهنامه چقد وفاداره و آیا مدرن شدن متن، ضربه‌ای نزده به کار؟
ممنون
۲۰ خرداد
موافقم و ایشالا ادامه می‌دیم تا یه راه مناسبیم براش پیدا کنیم
سعی می‌کنیم به قانونشم مسلط شیم که در چه حدی هس
۰۱ تیر
به امید خدا
۰۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ذوق زده
درباره نمایش شهر ما i
سلام

نمایش سه پرده ست. اجرای پرده ی اول از هر نظر عالیست. آنقدر خوب که دوست داری زمان کش بیاید تا بیشتر فرصت داشته باشی ازش لذت ببری. به نظرم آمد دارم یکی از بهترین نمایش هایی که تا به حال دیده ام را تماشا می‌کنم. اما متأسفانه از پرده ی دوم هر چه پیش می‌رود نمایش افت می‌کند. انگار کمتر به نمایش دل داده و سرسری از آن عبور کرده باشند. بنابراین حس و حال و فضای متن به درستی درنیامده و اجرا نمی‌تواند تأثیرگذاری متن را داشته باشد به طوری که حتی در نظر مخاطب متن بی مایه جلوه می‌کند حال آنکه مشکل از اجرای سطحی متن هست.

به هر حال اینطور به نظرم می‌آید که مناسبات و الزاماتی وجود داشته که دست کارگردان را بسته وگرنه مطمئنم حسن معجونی هوشمند تر ازین هست که اجازه دهد کار به این صورت پیش رود.

اگر همان اواسط اجرا اعلام می‌کردند بقیه داستان را خودتان بروید ... دیدن ادامه » از روی نمایشنامه بخوانید من کاملن از نمایش راضی بودم.

پ. ن. این یادداشت از صفحه اینستاگرام zoghejari به فرموده رضا بولو ی عزیز بازنشر شد.
عرض کردم، فرموده چیه؟ :))))
۰۹ خرداد
ذوق زده جان خوش برگشتی خیلی وقته غیبت داشتی :)
۲۴ خرداد
ممنون مینا جان
چه مهربونین شما
راستش درین حد رو قبلنم حضور دااشته ام
۲۴ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام

حالا تخفیف تپلش بود، سالن ناظرزاده اش بود، کم تماشاگر بودنش بود، حضور ندا مقصودیش بود، نمایشنامه ی وسوسه برانگیز تیتوس آندرونیکوسش بود، ساعت و روزش بود، دیروز یعنی چهارشنبه روزش بود بالاخره نمایشی از مسعود طیبی ببینم و از تماشایش هم راضی و خشنودم.

جالبه دقیقن در یادداشت قبلیم در مورد نمایش «شهر ما» که در همین سالن بغلی یعنی سمندریان اجرا میرود، به مناسبات و الزاماتی که وجود داشته اشاره کردم و در مورد این نمایش هم همین موضوع صدق می‌کند. به نظر می‌رسد در واقع می‌توان به طور کلی از مناسبات و الزامات این روزهای تئاترمان صحبت کرد که گویی گریبان‌گیر بسیاری از نمایش هاست.

اجرای چنین اثری از شکسپیر قطعن نیاز به پروداکشن قوی دارد که متأسفانه نبودش کاملن محسوس است. نبود این پشتوانه نمایش را جمع و جور کرده. نمایش کشش بسیار خوبی دارد اما متأسفانه بدون طمأنینه پیش می‌رود. بیشتر شاهد دنباله ای از حوادث هستیم تا دیدن پیش زمینه های آنها و یا فرصتی برای نزدیک شدن به شخصیت ها و حتی از دیالوگ های جاندار شکسپیری هم چندان خبری نیست و موسیقی هم چندان مجالی برای همراهی با نمایش نمیابد و کلن صحنه ها پرداخت کافی ندارند.

آرون شخصیت اگزوتیک نمایش هست به همین دلیل کنجکاوی برانگیز و جذاب و تماشاییست و جا داشت بیشتر بدو پرداخته میشد به خصوص تماشای زوج آرون و تامورا را به زوج باسیانوس و لاوینیا ترجیح می‌دادم.

جهت نزدیک تر شدن به شرایط روز سیاسی، به نظر می‌رسد تغییراتی نسبت به متن اصلی وجود دارد که به طور مشخص در مورد شخصیت تیتوس مشهود است. به علاوه شاهد ارجاعات مستقیمی به برخی ازین دست موارد جاری هستیم. اما جالب بود این بار این ارجاعات اذیتم نکرد، شاید به دلیل صراحتش و اینکه به خوبی فاصله اش از متن مشخص بود. چیزی شبیه به نمایش در نمایش اتفاق می‌افتاد؛ انگار بازیگر از نقشش خارج می‌شد، وارد نقش جدیدش در آن صحنه ی ارجاعی میشد، و دوباره با پایان آن صحنه به نقشش در نمایش شکسپیر بازمیگشت.

مسعود طیبی نشان می‌دهد تئاتر سیاسی را خوب می‌شناسد و موفق شده یک اثر سیاسی را به روی صحنه آورد. گرچه مناسبات و الزامات نمایش شاید تا حدود زیادی از همین بابت بوده باشد اما خوشحالم هنوز هم تئاتر سیاسی نفس می‌کشد و من هم موفق به تماشایش شده ام.

حضور مسعود طیبی برای تئاتر ما ارزشمند است. امیدوارم مردم هم با تماشای نمایشش از تئاتر به خصوص تئاتر سیاسی حمایت کنند. نمایش های آتیش را دنبال می‌کنم.

پ. ... دیدن ادامه » ن. این یادداشت از صفحه اینستاگرام zoghejari به درخواست مسعود طیبی عزیز بازنشر شد.
یه زحمتی بکش یادداشت قبلیت رو هم بذار تو برگه "شهر ما". وصف حال و نظر منم بود... مخصوصا اون جمله آخرش. حیف شهر ما
۰۹ خرداد
خواهش میکنم آقای دکتر اشراقی گرامی، موفق باشید
۱۰ خرداد
از توضیحاتتون سپاسگذارم.
۱۰ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ذوق زده
درباره نمایش نامه نویس i
سلام
بازم یه نمایش خیلی خوب که نظری در موردش نیست و حیفه واقعن دیده نشدن همچین نمایش هایی. توجه کنید که آلن بنت همون نویسنده ی تئاتر پسران تاریخه

البته توصیه میکنم بلیط ردیف اول رو بگیرید چون متأسفانه فاصله ی بین ردیف صندلی ها خیلی کمه. البته خیلی وقته سالن مشایخی این مشکل رو داره و عملن سالنی بود که من سمتشم نمی‌رفتم اما امیدوارم با این نمایش های خوبی که حالا داره توش اجرا میشه یه فکری به حال این وضعیت بکنن. واقعن اگه ردیف های دو به بعد بشینید و دو طرفتون هم پر باشه حس اسیر بودن بهتون میده
سلام :)
شما چقدر کم پیدا شدید...
۱۵ بهمن ۱۳۹۷
این نامه نویس رو دیدم، جناب ذوق زده درست گفتند، کار خوبیه
۱۶ بهمن ۱۳۹۷
خدا رو شکر دوست داشتی کیا جان، ممنون
۱۷ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ذوق زده
درباره نمایش چخوفناک i
سلام
چون دیدم اینجا کسی نظری نداده وظیفه خودم دونستم بگم آب دستتونه بذارین زمین برین این نمایش رو ببینید.

البته اینو بگم که ارجاعات هنری زیاد داره به خصوص به نمایش های چخوف و شکسپیر بنابراین برای کسی که باهاشون آشنایی نداره درک کار سخت میشه. به خصوص آشنایی با نمایش های باغ آلبالو و هملت و یه کوچولو سه خواهر لازمه و همچنین آشنایی با فریدا کالو و رابطه اش با دیه گو ریورا.
به به ذوق زده ی عزیز
کجایید ؟
غیبتتان زیاد شده
ممنون که نظرتان را نوشتید . کنجکاو شدم برای دیدنش
سپاس
۰۷ بهمن ۱۳۹۷
با درود و سپاس ذوق زده جان
نمایش های پیشنهادی شما در اکثر موارد دیدنی بوده
ممنونم
برقرار باشید
۰۷ بهمن ۱۳۹۷
همینطور نمایش های پیشنهادی شما @شکوه
۰۷ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
ازین پس میتونید نظراتم رو در اینستاگرام دنبال کنید.
https://instagram.com/zoghejari?utm_source=ig_profile_share&igshid=1lp0tucf2vzzf

روزگارتون بخیر
میترا و امیرمسعود فدائی این را خواندند
عباس الهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
یه تئاتر همه چیز تمام که معنای تئاتر و آرتیست بودن رو به ما یادآوری می‌کنه.
به هیچ وجه از دستش ندید.
این تئاتر پارودی هملت شکسپیر هست، بنابراین آشنایی با داستان هملت حتمن پیشنهاد میشه
ذوق زده
درباره نمایش بوی خواب i
.سلام
کارهای استاد سلیمی را باید دید. جریان اصلی تئاتر باید همین باشد اما برعکس آنقدر از اصالت تئاتر فاصله گرفته ایم که پاک فراموشش کرده ایم. و خدا را هزاران بار شکر که امثال سهراب سلیمی بزرگ هنوز در این خاک هستند تا با آثارشان تئاتر اصیل را به ما یادآوری کنند. امیدوارم این اندک فرصت های تلنگر خوردن که هنوز باقیست را غنیمت بشماریم.

موضوع نمایش برای من بسیار جذاب بود و خیلی با آن ارتباط برقرار کردم. دیالوگ ها هم تا نیمه های نمایش بسیار دقیق و سنجیده است اما در ادامه ازین جذابیت و دقت و گیرایی و قدرت اولیه ی متن کاسته میشود، گرچه همچنان تا انتهای نمایش شاهد لحظات و دیالوگ های بسیار زیبا و شنیدنی ای هستیم و البته استاد سلیمی هوشمندانه با ترفندهای دیگر این کاستی در متن را می‌پوشانند.

کارگردانی، طراحی صحنه، نورپردازی و موسیقی بسیار خوب هستند و ... دیدن ادامه » طبیعتن با حضور سه بازیگر کاربلد شاهد بازی های خوبی هستیم؛ به خصوص دیدن جناب قاسم زارع بر صحنه ی تئاتر شیرینی و لذت خاصی به همراه دارد که انصافن هم بازی بسیار به یاد ماندنی ای ارائه میدهند.

انشاءالله استاد سلیمی عزیز برقرار باشند و همچنان توفیق آموختن از ایشان را داشته باشیم. به همه ی عوامل این نمایش شریف خداقوت میگویم و از ایشان سپاسگزارم.
سلام
به شخصه خیلی از نمایش لذت بردم. یکی از بهترین نمایش های تجربی ای بود که تا به حال دیده ام و یکی از بهترین نمایش های امسال برای من که حتمن در ذهنم میماند. بازی ها و کارگردانی قابل توجه هست و موسیقی به خوبی به خلق فضا کمک میکند. نمایش هر چه به پایان نزدیک میشود تعاملی تر، هیجان انگیز، مفرح و جذاب تر میگردد. به لحاظ سبک و سیاق تا حدودی مرا یاد نمایش «تله موش» کار دوست هنرمندم سیاوش حیدری انداخت که آن هم برگرفته از هملت شکسپیر بود. البته به لحاظ محتوایی کاملن متفاوت هستند.

دوستداران تئاتر تجربی چند روز باقیمانده ازین نمایش را که به اعتقاد من اتفاق ویژه ای برای تئاتر تجربی و مستقل ماست از دست ندهند.
ذوق زده شدی ذوق زده جان؟
۲۰ مهر ۱۳۹۶
همینطوره ماهرو جان ⁦⁦-)⁩
۲۱ مهر ۱۳۹۶
توقیف شد دیگه ولی الآن که دوباره اجرا داره ایشالله میبینم باز
۱۸ آبان ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
اول اینکه امیدوارم این روند اجرای نمایشنامه های خارجی در تماشاخانه سنگلج ادامه پیدا کند همان طور که در گذشته ی پر افتخارش وجود داشته و باز هم امیدوارم سنگلج با اجرای چنین نمایش های از صمیم دل به آن روزهای با شکوه برگردد و حالمان را خوش کند.
در مورد نمایش فقط میتوانم بگویم که خیلی بد می‌کنیم اگر این نمایش را برای تماشا انتخاب نمیکنم. نمایشی با متنی بینظیر و درگیر کننده و کارگردانی خلاق.
به به چه امیدبخش ...:)
۰۵ مهر ۱۳۹۶
عرض ادب و احترام دارم بانو حدادی عزیز

امیدوارم نمایش تمدید شه تا دوستان بیشتری فرصت تماشای اون رو درین سالن دوست داشتنی پیدا کنند و برای شما هم یک شب به یاد ماندنی رقم بخوره.

خوشبختانه دریافت و نگاه شما به من نزدیکه و همواره با پیشنهادات و نظزاتتون ... دیدن ادامه » یاریگر و راهنمای من بودید.

سپاس از توجهتون
سلامت و شاداب باشید⁦☺️⁩
۰۶ مهر ۱۳۹۶
سپاسگزارم ذوق زده ی گرامی
نظر لطفتان است
پاینده باشید


۰۶ مهر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید