کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال احمد مدقق | دیوار
S3 : 06:11:25 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
...
مراد خواب ندیده بود که پدرش در افغانستان مُرده. فقط خواب دیده بود برگشته به روستایی که سی سال پیش عاشق شده بود. یکی از همین عشق‌هایی که همه نوجوان‌ها تجربه‌اش می‌کنند و بعد از یکی دو سال فراموشش می‌کنند. حتی شاید الان که چهل سال عمر داشت و کامله مردی بود برای خودش، اسم آن دوران را عشق و عاشقی نمی‌گذاشت. در خواب رد رودخانه قم را گرفته و چند روز پیاده راه رفته بود. نجیبه را دیده بود با همان لب‌های درشت و پوست گندمی و پر از لک. با همان دهان همیشه نیمه باز. با متر و مقیاس‌های بهار سال نود و هشت خورشیدی نمی‌شد گفت خوشگل. می‌خواست به نجیبه بگوید: دیدی گفتم! همه رودخانه‌های جهان به هم وصلند.....
.....
خوابِ مراد؛ تازه ترین داستانم، اگر دوست داشتید متن کاملش را در ماهنامه همشهری داستان بخوانید. اردیبهشت 99
سید احمد مدقق دوست قدیمی,آری به راستی همه رودخانه های جهان به هم وصلند :)
۱۵ اردیبهشت
ممنونم حسین عزیز
۱۵ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سلام. آیا راهی وجود دارد بدانیم از ابتدای حضورمان در تیوال، چه بلیت‌هایی تهیه کرده‌ایم؟
سلام
بله در قسمت خرید ها. روی گزینه ی "گذشته" کلیک کنید.
۱۷ دی ۱۳۹۷
درود بر شما
همان طور که سرکار خانم نوری گفتند، در بخش خریدها https://www.tiwall.com/store/receipts می توانید همه بلیت های خریداری شده خود را مشاهده بفرمایید.
با سپاس
۱۸ دی ۱۳۹۷
سلام حسین عزیز، تیوال را به خاطر حضور شماها دوست دارم
۱۶ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید

گودی پران، تابویی نزدیک به افغانستان، دور از مهاجران

نمایش گودی پران، به کارگردانی نازیلا احمدی، در عمارت رو به رو

تئاتر را به واسطه قرار گرفتن در جهان هنرهای روایی دوست می دارم. حالا اگر این هنر روایی بخواهد بازتابی از خودم، همشهریانم و جامعه افغانستان باشد طبیعتا نسبت به آن شوق بیشتری دارم. تئاتر گودی‌پران محصول تلاش هنرمندی نسلی است که در ایران متولد شده‌اند ولی هم خودش و هم جامعه او را افغانستانی خطاب می‌کند. او یک اقلیت است که انگیزه‌های زیادی دارد تا ریشه‌های هویتی و چالش‌هایی که منسوب به جامعه افغانستان است را با زبان هنر روایت کند. روایت کردن از جایی که دیگران از نزدیک لمسش نکرده‌اند و فقط تعریفش را از رسانه‌ها شنیده‌اند برگ برنده هنرمند افغانستانی متولد ایران است. ولی مساله اینجاست که او هم خودش افغانستان را آن‌طور که باید و شاید لمس نکرده است. ولی اگر بخواهد آنجا را بهتر بشناسد به دلیل تعلقات و وابستگی‌هایی که در نسل قبلش (بخصوص پدر و مادرش) وجود دارد خیلی زودتر از دیگران می‌تواند این ارتباط را ایجاد کند.
از ... دیدن ادامه ›› میان چالش‌ها و ناهنجاری‌هایی که در افغانستان رایج است پدیده (بچه بازی) -یا همان بردگی جنسی که کودکان 7 تا 12 سال در معرض آن هستند-، انتخاب کارگردان و نویسنده‌های تئاتر #گودی_پران است.
در حدود یک ساعتی که این تئاتر اجرا می‌شود تلاش کارگردان جوان نسبتا نتیجه داده است و روند دراماتیک آن از آب درآمده است. کودکی معصوم که ابتدا تمامی ماجراها را بازی و سرگرمی می‌پندارد، از آن خسته و فراری است ولی در ادامه با آن کنار می‌آید و خود تبدیل به گرگی می‌شود که بردگی جنسی و پدیده بچه بازی را به رسمیت می‌شناسد و مانند فردی کارکشته در ادامه این سلسله شوم قرار می‌گیرد.
صحنه‌ای که نمایش در آن اجرا می‌شود اتاقی تو در توست که مانند خانه‌ای سنتی در افغانستان صحنه آرایی شده. تشک‌های دبل و سرخ در چهارطرف اتاق و نمایش هم درست در میان اتاق اجرا می‌شود و تماشاچی درست مانند شرکت‌کننده‌ای در مجلس بچه‌بازی در صحنه حضور دارد.
موسیقی محلی و آوازخوانی بازیگران تئاتر نقش بسزایی در همذات‌پنداری و انگیزش احساسات مخاطب دارد.
امیدوارم عوامل این گروه هنری همین طور پیشرفت کنند و نمایش‌های خوب دیگری ازشان روی پرده بیاید. نمایش‌هایی که به مسائل جامعه مهاجرت نزدیک‌تر باشد.
این نمایش تا 14 شهریور در کافه تئاتر عمارت روبه رو واقع در چهارراه ولیعصر رو به روی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است. اگر تهران هستید، برای علاقه‌مندان تجربه و خاطره خوبی است.
زمان اجرای نمایش: ساعت 20:30، فروش بلیت به صورت حضوری دارند. هماهنگی با ۰۹۳۶۳۰۱۹۸۴۰
فروش بلیط از کدوم سایته ؟
من هم تیوال هم تیکت هم ایران کنسرت رو چک کردم چیزی پیدا نکردم
اصلا فروش اینترنتی داره؟
۰۹ شهریور ۱۳۹۷
فروش بلیت به صورت حضوری دارند. هماهنگی با ۰۹۳۶۳۰۱۹۸۴۰
۰۹ شهریور ۱۳۹۷
ممنون
۰۹ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید