تیوال nahid jamshidi | دیوار
S3 : 11:41:27
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
بازی‌ها همه خوب و قابل قبول بودند و بازیگرها بخوبی از عهده دیالوگ‌ها بر‌امدند. تنهایی آزار‌دهنده، امیال سرخورده و زندگی غمبار آدم‌های شکست‌خورده _هم از نظر عاطفی و هم از نظر موفقیت‌های اجتماعی_ که ب سوژه مطالعه در نمایش تبدیل شده است. موضوع درد امروز جامعه است و بسیاری از زنان و البته مردان دچار این معضل هستند و متاسفانه نه خود و ن جامعه چاره‌ای برای آن ندارند.
میترا، اصغر نوری، سعید و محسن جوانی این را خواندند
پوریا، lilibani و مجید این را دوست دارند
خیلی ممنون خانم جمشیدی عزیز
۳۰ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش دروغ i
کلیت نمایش خوب بود هر چند بازی‌ها از نظر قوت یکدست نبودند. آقای هاشمی در اوج بودند و بقیه متوسط و ضعیف. ولی متن قوی و موضوع پرچالش ان انقدر کشش داشت ک تا اخر نمایش تماشاچی رو نگه می‌داشت. دیدنش مفرح و در عین حال تفکربرانگیز خواهد بود.
celine، سپیده، آریان رضائی و حسین بنیاد این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش دروغ i
ی متن قوی با اجرای قابل قبول بویژه کار آقای هاشمی ک ضعف بقیه رو بخوبی پوشش میداد. در کل لحظات شاد و تامل‌برانگیزی رو ایجاد کردند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش طناب i
ضمن تشکر از تخفیف و تغییر زمان اجرا ب مناسبت یلدا، باید بگم متاسفانه کار با انتظارم خیلی فاصله داشت. من ب عشق متن هیچکاک و اسامی مطرح بازیگران ب دیدن کار رفتم. ولی واقعیت این است اجرا خیلی ضعیف بود بویژه خانم‌ها و بازیگران نقش فیلیپ و کنت. رابرت و برندن بهتر بودن ولی باز هم برا کاری جنایی و تا حدی روانکاوانه زیادی دم‌دستی بود اجراها! آقای ناصر نصیر اجراشون قابل‌قبول‌تر از بقیه بود هر چند نقش ایشان نسبتا کوتاه بود...
شما دسته بندی نادرست را برای نوشته تان برگزیده اید؛ و باید ((نقد کابران)) را به جای ((دیالوگ های ماندگار)) برگزینید!
۰۷ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جالب بود فقط ی مقدار دیر نمایش جان می‌گیرد. ی ربع اول نمایش خیلی بی‌حس و حال است و تازه وقتی که تماشاگر جذب نمایش شده یکدفعه تمام می‌شود!
متن نمایش نقطه قوت آن بود. الحق ک بیضایی ی شاهکار نوشته. اجرا در آغاز چندان چنگی ب دل نمیزد، انگار هنوز بازیگرا جا نیفتاده باشن! تلاش برای القای لحن حماسی و باستانی ب صورت فریاد بود ک متاسفانه باعث میشد کلمات نامفهوم باشند و بسیاری از دیالوگ‌ها ب درستی شنیده نشود. بخصوص وقتی موبد و سردار بزرگ صحبت میکردند این نقص بیشتر ب چشم می‌خورد. اما کم کم با پیش رفتن داستان و رسیدن ب اوج اجرای بازیگران بویژه زن اسیابان بهتر میشد. در کل قابل قبول بود ولی برای متنی ب این زیبایی بهتر بود اجرای وزین‌تری ک هم سنگ با متن باشد، کارگردانی میشد.
و گله همیشگی از تئاتر، چرا تاخیر؟! وقتی زمان نمایش این همه دیر است دیگر تاخیر واقعا جفاست! اگر چند دقیقه دیرتر شروع میشد حتما ب نشانه اعتراض سالن رو ترک میکردم! چقدر خوب است ک احترام متقابل باشد، وقتی اصحاب نمایش از تماشاچی ... دیدن ادامه » انتظار دارند ک مقررات را رعایت کنند باید خود آنها هم پایبند ب مقررات باشند و ب حق تماشاچی احترام بگذارند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متاسفانه اصلا با انچه انتظار داشتم مطابقت نداشت. بازی‌ها بویژه خانم هاشم‌پور خیلی ضعیف بود. صرف نظر از ایده و موضوع جالب، نه متن قوی داشت و نه کارگردانی درست و حسابی. وقتی ی کار با درون‌مایه روانشناسانه و سبک سنگینی مثل سورئال انتخاب میشه باید کاملا ب موضوع مسلط بود و کاملا تمرین بشه تا باور‌پذیر باشه. متاسفانه اصلا نمیشد با کار ارتباط برقرار کرد و صرفا ب احترام زحمتی ک دوستان کشیده بودن، تحمل کردم
۱۱ نفر این را خواندند
سپهر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش ریچارد i
عالی بود، ی اجرای بی نقص. ی تراژادی زیبای شکسپیری با اجرای نعیمی! واقعا ک چقدر زیبا ترجمه و کار شده بود. دیالوگا، عالی، بازیها کم‌نقص، حرکات موزون بجا، و طنزی دلچسب. بخصوص طنازی ریچارد با بازی باورنکردنی حامد کمیلی! راستش باورم نمیشد این همون کمیلی فیلم‌های لوس تلویزیونی باشه! اگه اسم آقای نعیمی پشت کار نبود صرف اسم آقای کمیلی کافی بود ک بی‌خیال نمایش بشم. ولی واقعا خوشحالم ک تسلیم پیش‌داوریم نشدم، واقعا بازی آقای کمیلی عالی بود. ی ریچارد منفور طناز ترحم‌برانگیز! ب همه گروه خسته نباشید میگم!
پ‌ن: فقط کاش آقای نعیمی از اشارات مستقیم و غیر مستقیم ب ایران و وضعیت کشور اجتناب میکردن! اولا کار شکسپیر آنقدر زیباست و جاودانه ک در هر زمان و مکانی ب خوبی حرفس رو میزنه و اونی ک باید بفهمه متوجه کنایه‌ها و طنزهای انتقادی اون میشهدو اصلا لزومی ب بومی‌سازی ... دیدن ادامه » نیس! ثانیا وقتی ی شاهکار جهانی کار میشه حیفه با همچین دستکاری‌های دم‌دستی ب زیبایی کار اسیب بزنیم. البته ک کارگردان حق داره برداشت آزاد داشته باشه از نمایش ولی من ب نظر من اینگونه استفاده‌های دم دستی سیاسی از ی شاهکار ک خودش ب اندازه کافی انتقادی هست، جالب نیست!
ی نکته: کاش در بروشور کار یا قبل از شروع ی سری تذکر ب تماشاچیا داده بشه، مثلا در حین نمایش گوشی‌ها خاموش باشه و اونارو چک نکنن، چیزی غیر از آب نخورن، با هم حرف نزنن و در حین نمایش ب نقد و بررسی کار نپردازن، و از خندیدن‌های زیادی بلند و واکنش‌های هیجانی غیر متعارف اجتناب کنن، چون تئاتر مثل سیرک نیس ک فقط اومده باشیم قاه‌قاه بخندیم و کف بزنیم! لازمه فضا آروم باشه ک هم دید و هم شنید!
سپاس از اینکه با نمایش ریچارد همراه شدید

از اینکه فرهنگ تماشاگر بودند را به دیگران متذکر می شوید نیز ممنونیم ؛)

۱۴ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش ریچارد i
امروز برا دیدن نمایش ریچارد اومدم، مثل همیشه با تاخیر شرو میشه، آخه ی عده از وی آی پی‌هایی ک براشون صندلیا رزو شده نیومدن! واقعا جای شرمساری داره برا اهل فرهنگ ک حتی اینجا هم باید شاهد تفاوت بین مردم عادی و غیر عادی باشیم! این سللریتی‌ها ک ب معنای واقعی کلمه غیرعادی هستند چرا یاد نمیگیرن مثل بفیه مردم رفتار کنن؟ همین ک بهشون کلی عزت و احترام میزارن کمه باید حتما دیر بیان ک همه متوجه غیرعادی بودنشون بشن؟!
دوست محترم برای وی ای پی منتظر نمی ماند گروه نمایشی
بارها شده مهمانان محترم به دلیل تاخیر به شاه نشین تالار ( بالکن ۲ ) هدایت شده اند
تاخیر ایجاد شده در تنها ۴ شب به خاطر چک کردن نور ؛ صدا ی نمایش بوده است تا کیفیت ایده ال به شما ارائه شود
پوزش گروه نمایشی ... دیدن ادامه » را پذیرا باشید
۱۹ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار بچه‌ها بی‌نقص بود. ی اجرای عالی. فقط کاش این‌همه با تاخیر شروع نمیشد. برا برگشت واقعا اذیت شدم. کی بشه تاتر حرفه‌ای بشه، ن تاخیری و ن ورود تماشاچی بعد از شروع!
محمد لهاک، امیر، میترا، عاطفه گندم آبادی، مرضیه اخوان و روشنک این را خواندند
تینا و سهیل ساعی این را دوست دارند
بابت تاخیر پیش‌آمده پورش می‌خواهیم، سپاس از اینکه به تماشا نشستید
۰۸ مرداد ۱۳۹۷
ممنون از شما خانوم جمشیدی و شرمنده بابت تاخیر ، واقعا دست ما نیست و به گروه اجرایی که قبل از ما اجرا دارن بستگی داره باز هم ممنون
۱۳ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایشنامه‌خوانی خدای کشتار i
اجرای شنبه رو دیدم. ب غیر از تاخیر در اجرا و فضای نامناسب ک تقریبا در همه تیاترها عادی شده دیگه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش چیدا i
در کل جالب بود ولی خیلی کمتر از انتظارم بود. چیزی ک تو این کار بیشتر از همه اول توجهم رو جلب کرد (قبل از رفتن) و بعد منو دفع کرد، استفاده از دیالوگهایی به زبان کردی بود! من خودم کردم و تا حدی با لهجه های کردی و لری آشنایی دارم ولی چیزی که من در این نمایش شنیدم ترکیبی از همه و هیچ بود که با لهجه بدی بیان می شد. ب نظرم وقتی قراره از ی زبان غیر از زبان فارسی در کار استفاده بشه بهتره یا از افراد بومی استفاده بشه یا حداقل بازیگرا ی کم بیشتر زحمت بکشن و تا به بیان قابل قبولی برسند. از لهجه ضعیف کردی ک بگذریم واقعا دلیل استفاده از این زبان رو نفهمیدم؟! من اگر خودم کرد نبودم شاید اصلا متوجه مکالمات اور و چیدا نمیشدم! تماشاچی غیر کرد چه گناهی کرده که باید آن قسمت هارو از دست بده؟!
و ایده کار که (به نظر من البته) برداشتی طنز (پارودی) از اسطوره ادیپ بود میتوانست خیلی ... دیدن ادامه » جالب تر باشد ولی کلیت کار انسجامی که باید رو نداشت غیر از لباس ها (بیشتر ب لباس بالماسکه و دلقک شباهت داشت) و تک و توک عبارات طنزی ک اور استفاده می کرد، کارگردان/نویسنده نتوانسته بود اقتباس محکمی از کار اصلی داشته باشد. ایده استفاده از زبان کردی می توانست بسیار مفید باشد اگر درست و بجا بکار گرفته میشد. مثلا برای حماسی کردن لحن شخصیت ها یا برای نمایش غم و شادی میشد از برخی اصوات و نام آواهای کردی استفاده کرد که برای تماشاچی غیر کرد هم قابل فهم تر باشد ..
در کل بیشتر شبیه یک تمرین ابتدایی برای ارائه یک ایده جالب بود.
امیدوارم در کارهای بعدی بهتر عمل کنند.
اگرچه خیلی بازیها را دوست نداشتم ولی داستان تلخ زنان خیابانی که خیلی از آنها زمانی زندگی عادی داشتند انقدر برایم جذاب بود که تا آخر نمایش را دیدم و در پایان تمام قد به احترام گروه که این زنان نادیده گرفته شده را دیدند و تلاشی برای نشان دادن دردها، رنجها ارزوها و رویاهاشان کردند، ایستادم و تشویق کردم. به کسانی که ذهنیت درست و دقیقی از این قشر جامعه ندارند، توصیه می کنم به دیدن نمایش بروند تا شاید روزنه امیدی برای پیشگیری از به دام افتادن زنان بیشتر و کمک به زنان گرفتار باشد.
دیشب نمایش رو دیدم. از تأخیر ی ربعه و زمان طولانی نمایش ک تا ی ربع ب 12 طول کشید! و شلوغی بیش از حد سالن (کلی خارج از ظرفیت فروخته شده بود!) ک بگذریم، اجراهای نمایش خیلی خوب بود بخصوص خانم ادینه و شخصیت خان بابا! دیالوگا طولانی بود و همه بازیگرا خیلی خوب از پسش براومدن.
ولی راستش خیلی جذابیتی نداشت من ک ردیف اول نشسته بودم جز ذوق دیدن خانم ادینه و اجرای قشنگشون چیزی برام جالب نبود. حتی ب زور لبخند میزدم. مردم هم ک میخدیدن ب زور اشارات ن چندان مؤدبانه جنسی بود و الا ن موقعیت طنزی دیدم و ن دیالوگ ب معنای واقعی خنده دار!
نمایش داستان خاصی هم نداشت ی موضوع تکراری ک دیگه اینقد شندیدم و دیدیم کاملا کلیشه شده!
نمایش رو خانم ادینه، حرکات موزون بازیگرا وو شوخی های جنسیش سرپا نگه داشته بود و الا باید همون نیم ساعت اول پا میشدم می رفتم!
من نمیدونم چرا وقتی اسم نمایش ... دیدن ادامه » طنز میاد همه یاد شوخی های جلف جنسی و بی مزه سیاسی میفتن! مده شده ک همه وقتی میخان از مردم خنده بگیرن با ربط و بی ربط اشارات سیاسی می کنن.
ب نظرم انتقاد سیاسی جای خودش رو داره و نمیشه هر جا ازش استفاده کرد. و شوخی های جنسی تو نمایش طنز ک مردم اغلب خانوادگی و همراه با بچه ها میان اصلا جالب نیس (البته کلا با شوخی های جنسی مخالفم!)
حداقل می تونستن ورود بچه های زیر 15 سال رو ممنوع کنن
هر چند از شیرخواره تا پیر کهنسال اومده بودن!
خجججج
شوخیهای سیاسی و اروتیک در همه جای دنیا بخش اصلی و جدایی ناپذیر نمایش ها و فیلم های طنز و کمدی هستند (فیلم ها و استند اپ ها و گاها تاترها در سایتهای دانلود و یا یوتیوب موجود هستند)و اصولا بندرت طنز و کمدی موفق میشه ساخت که از اینها استفاده نکنه....متاسفانه ... دیدن ادامه » در ایران بدلایل سانسورهای دستوری شوخیهای اروتیک شدیدا کم و کم رنگ و در پیچیده در انواع لفافه ها هستند بشکلی که بچه ها و کسانی که از قبل با موضوع اشنا نباشند و اصل جک ها و شوخی ها رو نشنیده یا نخونده باشند متوجه چیزی نخواهند شد با این وجود بسیار خوب هست که ورود کودکان ممنوع باشه تا بشه راحت تر شوخیها رو مطرح کرد
۲۲ شهریور ۱۳۹۶
قرار نیست هر چی تو دنیا نرمه برای ما هم نرم بشه! هر کشوری متناسب با فرهنگش هنجار‌های خودش رو داره. ب نظرم شوخی‌های جنسی با حضور یا بی‌حضور بچه‌ها چیزی نیس ک در جمع عمومی مطرح بشه! خنداندن خلاقیت و ظرافت میخاد ن دستاویز جنسی. اگر نویسنده‌ها ب جای استفاده ... دیدن ادامه » از دم دست‌ترین ابزار خنده، ی کم خلاقیت ب خرج بدن می‌تونن کلی سوژه خنده از اتفاق‌های روزمره درس کنن. نقد اجتماعی و سیاسی کلی زمینه کار داره نیازی ب استفاده از شوخی‌های رکیک جنسی نیس. بعدشم حتی در مسائلی ک ب موضوعات جنسی مربوطه بازم میشه با اشاره شوخی کرد ن ب صورت مستقیم. استفاده از عبارات جنسی ن تنها جالب نیس ک صرفا بی‌حیاییه. قرار نیس راجع ب خصوصی‌ترین مسائل زندگی در جمع داد بزنیم! کار تیاتر این نیس ک با نشان دادن واقعیت لخت و عور حرفشو بزنه! این کارو فیلم‌های پورن و مثلا روانشناسی بهتر انجام میدن.
۲۴ شهریور ۱۳۹۶
بسی تاسف نثار اون ملت و کشور و اجتماع و فرهنگی که از نعمت شوخی‌های جنسی بی‌بهره است یا بی‌بهره نگه‌داشته شده است. متاسفانه در این مملکت سال‌ها تلاش شده "حیا" با مسائل جنسی و جنسیتی پیوند تام و تمام بخوره تا هر کسی خواست سراغ این مسائل بره (جدی یا ... دیدن ادامه » شوخی) به جرم بی‌حیایی خفه بشه.
شوخی‌های جنسی از انواع فاخر شوخی‌ست که متاسفانه در جامعه ما به علت کین‌توزی حاکمیتی و کج‌فهمی توده ناچار در حضیض ابتذال و رکاکت افتاده. با نظر آقای دانش شدید موافقم.
۲۴ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قشنگ بود. بازی‌ها بخصوص انی و پیر عالی بودن. رفت و برگشت بین خیال و واقعیت قشنگ بود. تعلیق داستان عالی بود. موضوع تکراری ولی ارائه بی‌نقص بود. دعدعه های آنی ب عنوان ی زن متاهل و عاشق خیلی چالش‌برانگیز بود. توجیهات پیر برا خیانت اما دم دستی و غیرقابل قبول بود. ی جا دانیل میگه خوب مرده دیگه! انگار لازمه مرد بودن همین شیطنت‌هاست و زن‌ها باید بپذیرن! واقعا مرد نمی‌تونه وفادار باشه؟ نمی‌تونه وقتی ی زن رو دوست داره بیخیال زنای دیگه بشه؟ آیا مردا وقتی ب سن پیری میرسن برا اثبات خودشون ب خودشون نیاز دارن شیطنت‌های عاشقانه داشته باشن؟ جواب این سوالا رو باید از خودمون بپرسیم. واقعا مردا چ جورین؟ زنا چرا نمی‌تونن اونارو بشناسن حتی پس از ی عمر زندگی با اونا؟! چرا اغلب عشق اونا محل تردیده؟! واقعا زنا زیادی شکاک هستن یا اینکه وفاداری برا مردا با انتظار زنا ... دیدن ادامه » تفاوت داره؟!
salimi این را خواند
کاوه علیزاده، فاطمه دُرامامی و رضا تهوری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ی بلیت برای روز 5شنبه 14 بهمن ساعت 17 و 15 دقیقه نمایش مکاشفه ای در باب یک مهمانی خاموش دارم. لطفا در صورت تمایل به خرید به شماره زیر پیامک بزنید.
ممنون
09187182669
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی مبتنی بر دیالوگ و با کمترین اکشن. گفت و گوی بین ی خبرنگار جوان و ی قاتل میانسال. تقابل زن و مرد. ذهنی بیمار و ذهنی به ظاهر سالم.
گفت و گوی سنگینی بود که دو بازیگر با اجرای زیبایشان به خوبی ان را جذاب کردند. ی ماجرای پلیسی روانشناختی ک خیلی خوب توانسته است از کلیشه های موجود گذر کند و به نمایشی دلنشین از تقابل دو انسان تبدیل شود. رفت و برگشت کلام بین دو بازیگر در عین جذابیت زبانی ک یاداور نبرد وازگانی است بسیار تأمل برانگیز است و تلنگرهای ظریفی برای بیننده دارد. تلنگرهایی ک اول خود شخصیت ها را درگیر می کند و انها را به فکر می برد (زن) و یا به حرف زدن با خود وا می دارد (مرد). در طول مصاحبه فقط این مرد نیست ک با او مصاحبه می شود در بسیاری از لحظات گویی جای ان دو عوض می شود و این زن است که باید جواب بدهد. در لاب لای این سوال و جواب این دو ضمن شناخت بیشتر ... دیدن ادامه » هم دریچه ای به روح خود هم باز می کنند. دریچه ای ک می تواند ب روی روح ببینده هم باشد.
ب نظرم برای درک عمیق کار بهتر است دو بار این نمایش را ببینم. من ک بار اول بیشتر از زبیایی های هنری کار لذت بردم. به همین دلیل دوست دارم یک بار دیگر کار را ببینم و این بار جنبه های بیشتری از تلنگرها و روزنه هایی که گفت و گوها ب من می زنند، درک کنم .
کمپانی هنرهای اجرایی ویرگول این را خواند
امیرمسعود فدائی و me این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قشنگ بود. ترکیب منسجمی از چند داستان کوتاه مستقل که به خوبی به هم پیوند خورده بودند به نحوی که اگر کسی ذهنیتی از داستان ها نداشت بخوبی می توانست باور کند که همه ماجراها به هم ربط دارند. این هماهنگی و انسجام تا حدی مرهون هنر چخوف است که داستان هایش درباره مردم عادی است که در هر جا می شود انها را پیدا کرد و رگه های خویشاوندی انها را با هم دید و تا حدی هم حاصل هنر نویسنده است که توانسته است انها را چنان با هم پیوند بزند که ضمن حفظ استقلال پیوندی شیرین و ملایم بین انها ایجاد کند ک بسیار برای تماشاچی دلچسب است. البته اجرای تک نفره آقای پیروزفر هم خود مزید بر علت است که ببینده باور کند داستان ها همه یکی هستند. درواقع گویی همه میخواهند حالات، وضعیتها و روحیات یک آدم واحد را بیان کنند. هر داستان می تواند برای هر کسی رخ دهد. از این رو نمایش آنها توسط یک نفر ایده ... دیدن ادامه » بسیار جالبی بوده است که آقای پیروز فر به خوبی از عهده ان برامده است. انتقال از یک شخصیت به شخصیت دیگر در واقع روامدن جنبه های مختلف یک شخصیت واحد است. همه ما متشکل از طیفی رنگی هستیم ک بسته ب موقعیت رنگی را نشان می دهیم. ما همانقدر ک کارمند دولت هستیم، دختر خدمتکار، دکتر، پلیس و ... هستیم. ماتریوشکا به خوبی توانسته است خود ما را به ما نشان دهد ک ما چقدر می توانیم متفاوت باشیم، گاه ترحم آمیز، گاه بی رحم، گاه منصف و گاه مضحک و ساده و ...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرایی سنگین و نفس گیر بود. سه ساعت و نیم بدون اینکه لحظه ای از توان بازیگرا کم بشه، کاری سنگین و پر جنب و جوش اجرا شد. واقعا از کار لذت برم. همه چی خوب بود، اجراها ب خصوص اجرای نقش های بازولا، فردیناند و جولیا عالی بودند. بازی خانم کوثری قشنگ بود ولی در بعضی صحنه ها حرکات ایشان کمی شبیه دخترکی ولگرد بود تا دوشسی بزرگ. البته شاید ب این دلیل بود که نمایش می خواست روح زنده و وحشی زنی رو نشان بده ک بر خلاف انتظار همه می خواست خودش باشه و بدون نقاب زندگی کنه!
در کل، نمایش رو دوست داشتم و ب نظرم با همه طولانی بودنش دلچسب بود.
زیباترین صحنه ب نظرم صحنه مرگ دوشس بود که با همه وجود در برابر مرگ تحمیلی ایستاد و برای زندگی جنگید! گرچه ب نظر بعضی (تماشاچیان در حین تماشا نظر هم میدادند!) عجیب بود ک نمی خواست بمیره و اینطور در برابر شش مرد مقاومت می کرد، ولی ب نظر من ... دیدن ادامه » فوق العاده بود، این مقاومت نمادین ب خوبی روح اثر رو منعکس می کرد. زنی ک در برابر استبداد مردانه ایستاد تا از زن بودنش ک بدون اون مرده ای بیش نیست، دفاع کنه. اگرچه در نهایت مرد، ولی زنده مرد!
تنها نکته ای ک از همان اغاز آزارم داد و تا پایان چون لکه ای بر روحم سنگینی می کرد، تأخیر نیم ساعتی برای شروع نمایش بود که با توجه با زمان و مدت طولانی نمایش باعث استرس من و بقیه تماشاچیان شد.
متاسفانه عوامل ب این تأخیر بسنده نکردند و با اجازه ورود به تماشاچیانی ک بعد از شروع نمایش و حتی ی ربع بعد از شروع می رسیدند، بیشتر تمرکز تماشاچیان حاضر در سالن رو بهم زدند!
و از همه بدتر موبایل های روشن تماشاچیان عزیز بود ک با و جود تذکر در ابتدای نمایش، همچنان زنگ می خورد و در کمال ناباوری دوستان جواب هم میدادند!!!
امیدوارم وقتی ما هنرمندان خوب و توانمندی داریم ک می تونن سه ساعت و نیم تماشاچی رو مشتاق روی صندلی نگه دارن، مدیریت پشت صحنه هم حرفه ای باشند و از تأخیر و مزاحمت های حین اجرا کم کنند!
ممنون
الهه الف، الهام. ب و سعید این را خواندند
مهدی حسین مردی و وحید عمرانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش اگر i
عالی بود! ی اجرای دو نفره فوق العاده. دیالوگا بی نقص، بیان هنرمندانه، دکور و لباس و گریم ساده ولی بسیار ب جا. واقعا همه چی خوب بود و بعد از مدت ها ی نمایش خوب دیدم. هم مفرح بود و هم تأأمل برانگیز. واقعا لذت بردم.
از اجرای هر دو بازیگر ،آقای رهبانی و خانم بهرامی لذت بردم ولی خانم بهرامی واقعا عالی بودن بخصوص لحظات احساسی رو خیلی خوب اجرا می کردن و دیالوگارو خیلی با احساس بیان می کردن.
شب عالی بود کاش بازم اجرا داشت ک با دوستان دوباره ببینم.
در ضمن انتخاب عنوان هم، زیبا و هوشمندانه بود!
قرار نیست ترجمه همیشه لفظ ب لفظ باشه، مهم اینه ک ترجمه بیشترین نزدیکی رو ب معنایی ک منظور نویسنده بوده داشته باشه!
مرسی