آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال nahid jamshidi | دیوار
S3 : 00:20:27 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
در کل اجرای خوبیه ، نقطه قوت کار اکت فیزیکی بازیگراس تا دیالوگ‌ها. داستان در ی خط خلاصه میشه و دیالوگا و همسرایی‌ها بیشتر شعارهای سودار سیاسی بود ک البته در معرفی کار هم ب اون اشاره شده.
کاش همان قدر ک بازی فیزیکی محکم بود داستان هم قوی بود و دیالوگ‌های پرمغزی‌تری داشت تا از سطح ی شو فیزیکال با اشارات سیاسی ب مسائل روز فراتر می‌رفت.
ولی بازم زنده‌ باد ک تو این اوضا کرونا همت کردند و نمایش رو سن بردند.

و ی گله همیشگی،
چرا تاخیر؟ اونم تو این هوای گرم ک پوشیدن ماسک تحملش رو دوچندان سخت می‌کنه؟!
ضمن تشکر از عوامل کار ک با شرایط سخت کنونی همت کردند و این اجرا رو ب ثمر رساندند. بعد از گذشت چهار ماه قرنطینه با ذوق بسیار ب تماشای کار نشستم ولی متاسفانه کار از انتظارم ضعیف تر بود. اگر نبود متن قوی و اجرای نسبتا خوب بازیگر نقش ویولت کار بسیار کسالت‌بار بود. متاسفانه بازیها بسیار تصنعی بود و بیشتر شبیه روخوانی بود. البته هر قدر نمایش ب اوج داستان نزدیک میشد قوت بازیها بیشتر شد بویژه ویولت ک انصافا زیبا بود کارشان.
nahid jamshidi
درباره نمایش مانستر i
امروز جمعه ۱۸ بهمن بلیت ساعت ۱۷ رو خریدم ولی وقتی رسیدم شهرزاد در کمال تعجب گفتن با ی ساعت و نیم تاخیر شروع میشه! ولی ساعت شش و نیم گذشت و خبری نشد بالاخره بعد از کلی اعتراض مردم ساعت ۶ و ۴۰ مسول تشریفات لطف کردن گفتن ما کافه بشینیم، البته ب حساب اونا، تا خبرمون کنن! نه عذر خواهی که توضیحی!
شهرزاد همه چیز هست جز سالن تاتر
۱۹ بهمن ۱۳۹۸
چقدر دلم میخواد بگم دیگه هرگز نمیرم
ولی نمیدونم میتونم عمل کنم یا نه
۱۹ بهمن ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی کار زیباییه. ی کمدی فوق‌العاده. بازبها همگی موزون. بویژه خانم پسیانی ک درخشان بودن. فقط دو شب دیگه مونده. حیفه ک از دست بدین
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بازی‌ها همه خوب و قابل قبول بودند و بازیگرها بخوبی از عهده دیالوگ‌ها بر‌امدند. تنهایی آزار‌دهنده، امیال سرخورده و زندگی غمبار آدم‌های شکست‌خورده _هم از نظر عاطفی و هم از نظر موفقیت‌های اجتماعی_ که ب سوژه مطالعه در نمایش تبدیل شده است. موضوع درد امروز جامعه است و بسیاری از زنان و البته مردان دچار این معضل هستند و متاسفانه نه خود و ن جامعه چاره‌ای برای آن ندارند.
میترا، اصغر نوری، سعید و محسن جوانی این را خواندند
پوریا، lilibani و مجید این را دوست دارند
خیلی ممنون خانم جمشیدی عزیز
۳۰ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش دروغ i
کلیت نمایش خوب بود هر چند بازی‌ها از نظر قوت یکدست نبودند. آقای هاشمی در اوج بودند و بقیه متوسط و ضعیف. ولی متن قوی و موضوع پرچالش ان انقدر کشش داشت ک تا اخر نمایش تماشاچی رو نگه می‌داشت. دیدنش مفرح و در عین حال تفکربرانگیز خواهد بود.
nahid jamshidi
درباره نمایش دروغ i
ی متن قوی با اجرای قابل قبول بویژه کار آقای هاشمی ک ضعف بقیه رو بخوبی پوشش میداد. در کل لحظات شاد و تامل‌برانگیزی رو ایجاد کردند.
nahid jamshidi
درباره نمایش طناب i
ضمن تشکر از تخفیف و تغییر زمان اجرا ب مناسبت یلدا، باید بگم متاسفانه کار با انتظارم خیلی فاصله داشت. من ب عشق متن هیچکاک و اسامی مطرح بازیگران ب دیدن کار رفتم. ولی واقعیت این است اجرا خیلی ضعیف بود بویژه خانم‌ها و بازیگران نقش فیلیپ و کنت. رابرت و برندن بهتر بودن ولی باز هم برا کاری جنایی و تا حدی روانکاوانه زیادی دم‌دستی بود اجراها! آقای ناصر نصیر اجراشون قابل‌قبول‌تر از بقیه بود هر چند نقش ایشان نسبتا کوتاه بود...
شما دسته بندی نادرست را برای نوشته تان برگزیده اید؛ و باید ((نقد کابران)) را به جای ((دیالوگ های ماندگار)) برگزینید!
۰۷ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جالب بود فقط ی مقدار دیر نمایش جان می‌گیرد. ی ربع اول نمایش خیلی بی‌حس و حال است و تازه وقتی که تماشاگر جذب نمایش شده یکدفعه تمام می‌شود!
متن نمایش نقطه قوت آن بود. الحق ک بیضایی ی شاهکار نوشته. اجرا در آغاز چندان چنگی ب دل نمیزد، انگار هنوز بازیگرا جا نیفتاده باشن! تلاش برای القای لحن حماسی و باستانی ب صورت فریاد بود ک متاسفانه باعث میشد کلمات نامفهوم باشند و بسیاری از دیالوگ‌ها ب درستی شنیده نشود. بخصوص وقتی موبد و سردار بزرگ صحبت میکردند این نقص بیشتر ب چشم می‌خورد. اما کم کم با پیش رفتن داستان و رسیدن ب اوج اجرای بازیگران بویژه زن اسیابان بهتر میشد. در کل قابل قبول بود ولی برای متنی ب این زیبایی بهتر بود اجرای وزین‌تری ک هم سنگ با متن باشد، کارگردانی میشد.
و گله همیشگی از تئاتر، چرا تاخیر؟! وقتی زمان نمایش این همه دیر است دیگر تاخیر واقعا جفاست! اگر چند دقیقه دیرتر شروع میشد حتما ب نشانه اعتراض سالن رو ترک میکردم! چقدر خوب است ک احترام متقابل باشد، وقتی اصحاب نمایش از تماشاچی انتظار دارند ک مقررات را رعایت کنند باید خود آنها هم پایبند ب مقررات باشند و ب حق تماشاچی احترام بگذارند.
متاسفانه اصلا با انچه انتظار داشتم مطابقت نداشت. بازی‌ها بویژه خانم هاشم‌پور خیلی ضعیف بود. صرف نظر از ایده و موضوع جالب، نه متن قوی داشت و نه کارگردانی درست و حسابی. وقتی ی کار با درون‌مایه روانشناسانه و سبک سنگینی مثل سورئال انتخاب میشه باید کاملا ب موضوع مسلط بود و کاملا تمرین بشه تا باور‌پذیر باشه. متاسفانه اصلا نمیشد با کار ارتباط برقرار کرد و صرفا ب احترام زحمتی ک دوستان کشیده بودن، تحمل کردم
۱۱ نفر این را خواندند
سپهر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش ریچارد i
عالی بود، ی اجرای بی نقص. ی تراژادی زیبای شکسپیری با اجرای نعیمی! واقعا ک چقدر زیبا ترجمه و کار شده بود. دیالوگا، عالی، بازیها کم‌نقص، حرکات موزون بجا، و طنزی دلچسب. بخصوص طنازی ریچارد با بازی باورنکردنی حامد کمیلی! راستش باورم نمیشد این همون کمیلی فیلم‌های لوس تلویزیونی باشه! اگه اسم آقای نعیمی پشت کار نبود صرف اسم آقای کمیلی کافی بود ک بی‌خیال نمایش بشم. ولی واقعا خوشحالم ک تسلیم پیش‌داوریم نشدم، واقعا بازی آقای کمیلی عالی بود. ی ریچارد منفور طناز ترحم‌برانگیز! ب همه گروه خسته نباشید میگم!
پ‌ن: فقط کاش آقای نعیمی از اشارات مستقیم و غیر مستقیم ب ایران و وضعیت کشور اجتناب میکردن! اولا کار شکسپیر آنقدر زیباست و جاودانه ک در هر زمان و مکانی ب خوبی حرفس رو میزنه و اونی ک باید بفهمه متوجه کنایه‌ها و طنزهای انتقادی اون میشهدو اصلا لزومی ب بومی‌سازی نیس! ثانیا وقتی ی شاهکار جهانی کار میشه حیفه با همچین دستکاری‌های دم‌دستی ب زیبایی کار اسیب بزنیم. البته ک کارگردان حق داره برداشت آزاد داشته باشه از نمایش ولی من ب نظر من اینگونه استفاده‌های دم دستی سیاسی از ی شاهکار ک خودش ب اندازه کافی انتقادی هست، جالب نیست!
ی نکته: کاش در بروشور کار یا قبل از شروع ی سری تذکر ب تماشاچیا داده بشه، مثلا در حین نمایش گوشی‌ها خاموش باشه و اونارو چک نکنن، چیزی غیر از آب نخورن، با هم حرف نزنن و در حین نمایش ب نقد و بررسی کار نپردازن، و از خندیدن‌های زیادی بلند و واکنش‌های هیجانی غیر متعارف اجتناب کنن، چون تئاتر مثل سیرک نیس ک فقط اومده باشیم قاه‌قاه بخندیم و کف بزنیم! لازمه فضا آروم باشه ک هم دید و هم شنید!
سپاس از اینکه با نمایش ریچارد همراه شدید

از اینکه فرهنگ تماشاگر بودند را به دیگران متذکر می شوید نیز ممنونیم ؛)

۱۴ مرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایش ریچارد i
امروز برا دیدن نمایش ریچارد اومدم، مثل همیشه با تاخیر شرو میشه، آخه ی عده از وی آی پی‌هایی ک براشون صندلیا رزو شده نیومدن! واقعا جای شرمساری داره برا اهل فرهنگ ک حتی اینجا هم باید شاهد تفاوت بین مردم عادی و غیر عادی باشیم! این سللریتی‌ها ک ب معنای واقعی کلمه غیرعادی هستند چرا یاد نمیگیرن مثل بفیه مردم رفتار کنن؟ همین ک بهشون کلی عزت و احترام میزارن کمه باید حتما دیر بیان ک همه متوجه غیرعادی بودنشون بشن؟!
دوست محترم برای وی ای پی منتظر نمی ماند گروه نمایشی
بارها شده مهمانان محترم به دلیل تاخیر به شاه نشین تالار ( بالکن ۲ ) هدایت شده اند
تاخیر ایجاد شده در تنها ۴ شب به خاطر چک کردن نور ؛ صدا ی نمایش بوده است تا کیفیت ایده ال به شما ارائه شود
پوزش گروه نمایشی را پذیرا باشید
۱۹ مرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کار بچه‌ها بی‌نقص بود. ی اجرای عالی. فقط کاش این‌همه با تاخیر شروع نمیشد. برا برگشت واقعا اذیت شدم. کی بشه تاتر حرفه‌ای بشه، ن تاخیری و ن ورود تماشاچی بعد از شروع!
محمد لهاک، امیر، میترا، عاطفه گندم آبادی، مرضیه اخوان و روشنک این را خواندند
تینا و سهیل ساعی این را دوست دارند
بابت تاخیر پیش‌آمده پورش می‌خواهیم، سپاس از اینکه به تماشا نشستید
۰۸ مرداد ۱۳۹۷
ممنون از شما خانوم جمشیدی و شرمنده بابت تاخیر ، واقعا دست ما نیست و به گروه اجرایی که قبل از ما اجرا دارن بستگی داره باز هم ممنون
۱۳ مرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
nahid jamshidi
درباره نمایشنامه‌خوانی خدای کشتار i
اجرای شنبه رو دیدم. ب غیر از تاخیر در اجرا و فضای نامناسب ک تقریبا در همه تیاترها عادی شده دیگه
nahid jamshidi
درباره نمایش چیدا i
در کل جالب بود ولی خیلی کمتر از انتظارم بود. چیزی ک تو این کار بیشتر از همه اول توجهم رو جلب کرد (قبل از رفتن) و بعد منو دفع کرد، استفاده از دیالوگهایی به زبان کردی بود! من خودم کردم و تا حدی با لهجه های کردی و لری آشنایی دارم ولی چیزی که من در این نمایش شنیدم ترکیبی از همه و هیچ بود که با لهجه بدی بیان می شد. ب نظرم وقتی قراره از ی زبان غیر از زبان فارسی در کار استفاده بشه بهتره یا از افراد بومی استفاده بشه یا حداقل بازیگرا ی کم بیشتر زحمت بکشن و تا به بیان قابل قبولی برسند. از لهجه ضعیف کردی ک بگذریم واقعا دلیل استفاده از این زبان رو نفهمیدم؟! من اگر خودم کرد نبودم شاید اصلا متوجه مکالمات اور و چیدا نمیشدم! تماشاچی غیر کرد چه گناهی کرده که باید آن قسمت هارو از دست بده؟!
و ایده کار که (به نظر من البته) برداشتی طنز (پارودی) از اسطوره ادیپ بود میتوانست خیلی جالب تر باشد ولی کلیت کار انسجامی که باید رو نداشت غیر از لباس ها (بیشتر ب لباس بالماسکه و دلقک شباهت داشت) و تک و توک عبارات طنزی ک اور استفاده می کرد، کارگردان/نویسنده نتوانسته بود اقتباس محکمی از کار اصلی داشته باشد. ایده استفاده از زبان کردی می توانست بسیار مفید باشد اگر درست و بجا بکار گرفته میشد. مثلا برای حماسی کردن لحن شخصیت ها یا برای نمایش غم و شادی میشد از برخی اصوات و نام آواهای کردی استفاده کرد که برای تماشاچی غیر کرد هم قابل فهم تر باشد ..
در کل بیشتر شبیه یک تمرین ابتدایی برای ارائه یک ایده جالب بود.
امیدوارم در کارهای بعدی بهتر عمل کنند.
اگرچه خیلی بازیها را دوست نداشتم ولی داستان تلخ زنان خیابانی که خیلی از آنها زمانی زندگی عادی داشتند انقدر برایم جذاب بود که تا آخر نمایش را دیدم و در پایان تمام قد به احترام گروه که این زنان نادیده گرفته شده را دیدند و تلاشی برای نشان دادن دردها، رنجها ارزوها و رویاهاشان کردند، ایستادم و تشویق کردم. به کسانی که ذهنیت درست و دقیقی از این قشر جامعه ندارند، توصیه می کنم به دیدن نمایش بروند تا شاید روزنه امیدی برای پیشگیری از به دام افتادن زنان بیشتر و کمک به زنان گرفتار باشد.
دیشب نمایش رو دیدم. از تأخیر ی ربعه و زمان طولانی نمایش ک تا ی ربع ب 12 طول کشید! و شلوغی بیش از حد سالن (کلی خارج از ظرفیت فروخته شده بود!) ک بگذریم، اجراهای نمایش خیلی خوب بود بخصوص خانم ادینه و شخصیت خان بابا! دیالوگا طولانی بود و همه بازیگرا خیلی خوب از پسش براومدن.
ولی راستش خیلی جذابیتی نداشت من ک ردیف اول نشسته بودم جز ذوق دیدن خانم ادینه و اجرای قشنگشون چیزی برام جالب نبود. حتی ب زور لبخند میزدم. مردم هم ک میخدیدن ب زور اشارات ن چندان مؤدبانه جنسی بود و الا ن موقعیت طنزی دیدم و ن دیالوگ ب معنای واقعی خنده دار!
نمایش داستان خاصی هم نداشت ی موضوع تکراری ک دیگه اینقد شندیدم و دیدیم کاملا کلیشه شده!
نمایش رو خانم ادینه، حرکات موزون بازیگرا وو شوخی های جنسیش سرپا نگه داشته بود و الا باید همون نیم ساعت اول پا میشدم می رفتم!
من نمیدونم چرا وقتی اسم نمایش طنز میاد همه یاد شوخی های جلف جنسی و بی مزه سیاسی میفتن! مده شده ک همه وقتی میخان از مردم خنده بگیرن با ربط و بی ربط اشارات سیاسی می کنن.
ب نظرم انتقاد سیاسی جای خودش رو داره و نمیشه هر جا ازش استفاده کرد. و شوخی های جنسی تو نمایش طنز ک مردم اغلب خانوادگی و همراه با بچه ها میان اصلا جالب نیس (البته کلا با شوخی های جنسی مخالفم!)
حداقل می تونستن ورود بچه های زیر 15 سال رو ممنوع کنن
هر چند از شیرخواره تا پیر کهنسال اومده بودن!
خجججج
شوخیهای سیاسی و اروتیک در همه جای دنیا بخش اصلی و جدایی ناپذیر نمایش ها و فیلم های طنز و کمدی هستند (فیلم ها و استند اپ ها و گاها تاترها در سایتهای دانلود و یا یوتیوب موجود هستند)و اصولا بندرت طنز و کمدی موفق میشه ساخت که از اینها استفاده نکنه....متاسفانه در ایران بدلایل سانسورهای دستوری شوخیهای اروتیک شدیدا کم و کم رنگ و در پیچیده در انواع لفافه ها هستند بشکلی که بچه ها و کسانی که از قبل با موضوع اشنا نباشند و اصل جک ها و شوخی ها رو نشنیده یا نخونده باشند متوجه چیزی نخواهند شد با این وجود بسیار خوب هست که ورود کودکان ممنوع باشه تا بشه راحت تر شوخیها رو مطرح کرد
۲۲ شهریور ۱۳۹۶
قرار نیست هر چی تو دنیا نرمه برای ما هم نرم بشه! هر کشوری متناسب با فرهنگش هنجار‌های خودش رو داره. ب نظرم شوخی‌های جنسی با حضور یا بی‌حضور بچه‌ها چیزی نیس ک در جمع عمومی مطرح بشه! خنداندن خلاقیت و ظرافت میخاد ن دستاویز جنسی. اگر نویسنده‌ها ب جای استفاده از دم دست‌ترین ابزار خنده، ی کم خلاقیت ب خرج بدن می‌تونن کلی سوژه خنده از اتفاق‌های روزمره درس کنن. نقد اجتماعی و سیاسی کلی زمینه کار داره نیازی ب استفاده از شوخی‌های رکیک جنسی نیس. بعدشم حتی در مسائلی ک ب موضوعات جنسی مربوطه بازم میشه با اشاره شوخی کرد ن ب صورت مستقیم. استفاده از عبارات جنسی ن تنها جالب نیس ک صرفا بی‌حیاییه. قرار نیس راجع ب خصوصی‌ترین مسائل زندگی در جمع داد بزنیم! کار تیاتر این نیس ک با نشان دادن واقعیت لخت و عور حرفشو بزنه! این کارو فیلم‌های پورن و مثلا روانشناسی بهتر انجام میدن.
۲۴ شهریور ۱۳۹۶
بسی تاسف نثار اون ملت و کشور و اجتماع و فرهنگی که از نعمت شوخی‌های جنسی بی‌بهره است یا بی‌بهره نگه‌داشته شده است. متاسفانه در این مملکت سال‌ها تلاش شده "حیا" با مسائل جنسی و جنسیتی پیوند تام و تمام بخوره تا هر کسی خواست سراغ این مسائل بره (جدی یا شوخی) به جرم بی‌حیایی خفه بشه.
شوخی‌های جنسی از انواع فاخر شوخی‌ست که متاسفانه در جامعه ما به علت کین‌توزی حاکمیتی و کج‌فهمی توده ناچار در حضیض ابتذال و رکاکت افتاده. با نظر آقای دانش شدید موافقم.
۲۴ شهریور ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قشنگ بود. بازی‌ها بخصوص انی و پیر عالی بودن. رفت و برگشت بین خیال و واقعیت قشنگ بود. تعلیق داستان عالی بود. موضوع تکراری ولی ارائه بی‌نقص بود. دعدعه های آنی ب عنوان ی زن متاهل و عاشق خیلی چالش‌برانگیز بود. توجیهات پیر برا خیانت اما دم دستی و غیرقابل قبول بود. ی جا دانیل میگه خوب مرده دیگه! انگار لازمه مرد بودن همین شیطنت‌هاست و زن‌ها باید بپذیرن! واقعا مرد نمی‌تونه وفادار باشه؟ نمی‌تونه وقتی ی زن رو دوست داره بیخیال زنای دیگه بشه؟ آیا مردا وقتی ب سن پیری میرسن برا اثبات خودشون ب خودشون نیاز دارن شیطنت‌های عاشقانه داشته باشن؟ جواب این سوالا رو باید از خودمون بپرسیم. واقعا مردا چ جورین؟ زنا چرا نمی‌تونن اونارو بشناسن حتی پس از ی عمر زندگی با اونا؟! چرا اغلب عشق اونا محل تردیده؟! واقعا زنا زیادی شکاک هستن یا اینکه وفاداری برا مردا با انتظار زنا تفاوت داره؟!
salimi این را خواند
کاوه علیزاده، فاطمه دُرامامی و رضا تهوری این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ی بلیت برای روز 5شنبه 14 بهمن ساعت 17 و 15 دقیقه نمایش مکاشفه ای در باب یک مهمانی خاموش دارم. لطفا در صورت تمایل به خرید به شماره زیر پیامک بزنید.
ممنون
09187182669
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید