تیوال نرگس | دیوار
S3 : 16:28:20
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نرگس
درباره فیلم نبات i
یه فیلم ساده بدون عمق،در حد داستان کوتاه...خیلی رو بود قصه اما لطیف بود.
یه چیز جالب که داشت بازی خیلی خوب نازنین فراهانی و تعجب من برای ضعیف بودن بازی شهاب حسینی مقابل این بازیگر بود.
امیر مسعود، R 0 y a، سپیده، رضا بولو و Negin Fooladi این را خواندند
رضا تهوری این را دوست دارد
کاملا مخالفم بازی شهاب حسینی خوب بود فیلمنامه اجازه پررنگتر شدن نمیزاشت
دیروز
من خیلی خوشم نیومد.اصلا انگار با نقش مچ نبود.مقابل دختر خوب بود اما مقابل زن نه
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش کچل کفترباز i
عالی بود.مدتها بود مهیار عزیزم،خواهرزاده ی نازنینم اینطوری جلوی یه نمایش با تمام وجود نخندیده بود.خیلی زیبا بود،اجراها هم بی نقص بود.خسته نباشید...

امیدوارم همیشه سالن این نمایش پر باشه که واقعا ارزش دیدن داشت.
نوشته این نمایش مناسب کوچولوهای بالای چهار سال هست ، پس یعنی واسه مام خوبه دیگه بله ؟ :))
۲۵ اردیبهشت
غول بابا هم خوبه آقا فرزاد؟
من که کودک درونم ماشالله جوری فعاله که کودک "برون" بیشتر برازندشهD:

چه عالی نرگس جان :)
پس من و کودک جان درون هم میریمD:
۲۶ اردیبهشت
:)
۲۶ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش تراس i
تئاتر تراس بازیهای یک دست و خوبی داشت،صرف نظر از چند تپق واقعا دلنشین اجرا شد.
بهترین قسمت نمایشنامه لحظه ی تماس فرد غریبه بود که به اشتباه تیمارستان رو گرفته بود.
زندگی وقتی زن و مرد حواسشون به رابطه نیست فرقی با تیمارستان نداره.نادر ابراهیمی تو کتاب یک عاشقانه ی آرام میگه مگذار که عشق ، به عادتِ دوست داشتن تبدیل شود...و تو روابط زناشویی وصال را پایان میبینیم نه آغاز و کم کم خانه به دیوانه خانه تبدیل میشه و تراس محلی برای فرار اما چنان زنجیر شدیم که حتی تراس هم نمیتونه نجاتمون بده و باز برمیگردیم.

تئاتر خوبی بود و ارزش یکبار دیده شدن رو داره،اما جای کار خیلی داشت...و از تئاتر مهمتر سعادت دیدن دوستان رو داشتم،همین یه دنیا ارزشه.
نرگس خانم من دیر رسیدم و محروم شدم از زیارتتون :((
۲۵ اردیبهشت
متاسفانه نمیرسم،تازه تو مسیر برگشت هستم.به امید دیدار شما و آقا محمد جواد تو یه تئاتر دیگه.اگه خوب بود بگید بهم.
۵ روز پیش، جمعه
حتما گزارش کامل رو به عرض خواهم رسوند :)
۵ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیزم کسی در تیوال اگر علاقه مند به تهیه ی کتاب کودک و نوجوان بود یا تمایل داشت به مشارکت در ساخت کتابخانه در مدارس مناطق محروم کشور برای من پیام بگذاره.

ممنون از محبت شما
درود بر شما نرگس خانم گرامی،بسیار اقدام زیبا و قابل تحسینی ست،سپاس از شما
بنده فکر کنم در زمینه‌ی تهیه ی کتاب بتونم مشارکت داشته باشم و خوشحال میشم اگر کمکی هرچند کوچک از دستم بر بیاد.
۱۵ اردیبهشت
دیروز هرچی تلاش کردم نتونسم وصل شم :))

همین الان ترای کنم یه بار تا یادمه
۱۶ اردیبهشت
حل شد
۱۶ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش سیمین و فرزان i
امروز فهمیدم وقتی تمام وجودت پر شده از استرس زندگی و جنگ و اقتصاد فلج کشورت،میتونی دهنه ی اسب رو بکشی سمت تئاتر شهر و یه بلیط تئاتر عروسکی بگیری.

نور که انداخته شد تو صورتت،صوت زیبای زن عروسک گردان شبیه صدای مامان بزرگ بشه،تو کودک بشی و سرت رو بذاری روی پای آراسته بی بی.دلت ضعف بره برای بوی چادرش و تنگ بشه برای عطر دستش،آخ که چقدر دلم برای نوازش های بی هوای تو تنگ شده.کودک شدم امشب و راوی افسانه ی سیمین و فرزان را گفت،کودک شدم و تو افسانه ی سارای و خان چوپان را گفتی.

چقدر دلم قصه میخواد،توی تخت خواب بخوابم و یکی برام قصه بگه،افسانه بگه،یکی بگه تموم میشه روزهای بد،تموم میشه اینهمه غم،یکی بگه یه روز خوب میاد،یه روز که هیچ بچه ای تنها نباشه،یه روز که هیچ پدر کارگری شرمنده ی زن و بچه ش نباشه،یه روز که تن هیچ مادری از فرداها نلرزه،یه روز خوب میاد،یه ... دیدن ادامه » روز خوب که دیگه تموم نمیشه و مثل آخر قصه های قدیمی یکی میگه... و سرانجام آن دو به خیر و خوشی تا پایان عمر باهم زندگی کردند...

ممنون بابت هدیه دادن این حس خوب...
تا جمعه که آخرین قصه شو برام تعریف کنه ...
۱۲ اردیبهشت
گوارای وجودتون این حس خوب :)
۱۲ اردیبهشت
آره علی آقا ممکن بود بترسه،خوب شد نبردم

ممنون محمد جواد عزیز
۱۲ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تئاتر خیلی خوبی بود،خواهرزاده ی من واقعا خوشش اومد.یه سبک جدید تو تئاتر کودک،خود میکرو تئاتر یه خلاقیت عالی بود و قصه هم که حرف نداشت.
خسته نباشید و ممنون که با وجود همه ی سختی ها هوای کودکان رو دارید.
ممنون از خانم نرگس.
امیدوارم بتونم همچنان برای کودکان سرزمینم نمایش با موضوعات جذاب و شیوه های مدرن تولید کنم.
۰۸ اردیبهشت
من که باید تنها برم در دل کودکان چی بگم :I :)))))
۱۸ اردیبهشت
شما واستا با من و خواهرزاده م بیا:)
۱۸ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سوای قصه های تئاتر و کتابها از دیشب که تو نمایش موزیکال ، فردوسی رو کنار مخلوقاتش دیدم به آفریدگار خودمون فکر میکنم.که موقع نوشتن داستان مبینا دختر بلوچ که بخاطر درگیری ناموسی و عشقی نامشروع یتیم بزرگ شد دست و دلش نمیلرزید؟موقع نوشتن داستان حسین کودکی که معلول بدنیا اومد و علاقه ش به درس خیلی زیاده اما جسمش دیگه بهش اجازه نمیده مثل قبل ادامه بده قلمش بی جوهر نشد؟یا اون لحظه که نازپزی رو به زور میدادن به مردی افغان نمیشد قصه رو عوض کنه و فراری ش بده؟
یا وقتی برای خاک عزیز من ایران اینهمه تلخی مینوشت دلش نگرفت؟ کاش میشد دعوتش کنم به دو فنجان چای بعد از دیدن نمایشی راجع به خودش.قول میدم من سکوت کنم و فقط حرفهاش رو بشنوم بی قضاوت.بی نکیر و منکر!
میثم هنزکی و مختار بایزیدی این را خواندند
مریم اسدی، علی عبداللهی، م ح خ و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش اکوان دیو i
معرفی تئاتر خوب موزیکال
اکوان دیو

سخت شروع شد اما بعد کم کم دلنشین شد و نشست وسط قلبم تا حال دلم رو خوش کنه.هم قسمتهای کمدی هم عاشقانه ی داستان بیژن و منیژه واقعا خوب از آب دراومده بود.تیم قوی بود حتی کمرنگ ترین نقش.
شوخی آقای عبداله زاده با فردوسی خیلی بامزه بود،انقدر که هربار میدون فردوسی رو ببینم قطعا یادش میفتم.
اگه حال دلتون ابری هست حتما به دیدن این تئاتر برید...

ای کاش میشد بذر عشق کاشت تو کل جهان و هزاران بیژن و منیژه بهم می رسیدند و میراث جهانیان عشق بود نه جنگ.
به قول محسن خان چاووشی :

نفرین به جنگ نفرین به ظلم
دنیا که دنیا نیست زندونه

سلام به صلح سلام به عشق
بی عشق از دنیا چی می مونه
۰۲ اردیبهشت
ممنونم از محبت و پیشنهادتون
به لحاظ زمانبندی احتمالا کمی سخت باشه تنظیمش برام باید ببینم چه میشه کرد
بازم خیلی ممنونم
۰۲ اردیبهشت
تئاتر خوب میبینید بهم بگیدا.گاهی از دستم در میره و نمیبینم.اینروزا خیلی دلم میخواد برم نمایشهای مختلف رو ببینم
۰۲ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حال دلم خوش نیست.منتظر بودم با دوستانم هماهنگ کنم برم اپرای عروسکی عشق نشد.گفتم بلیط بگیرم تنها برم دیدم تاریخ اجرا تمام شده!
تازگیها تو رویاها حتی کابوسهام صدای ساز کلهر میاد نمیدونم چرا.دلم میخواست برم پیش بچه هام تو بلوچستان و یهو هرکی گشت دیگه پیدام نکنه.شدم مثل بازیگر اجرای تابستان که میخواد با سکوت حرفهاش رو دنیا بفهمه اما پانتومیمم قوی نیست.باید فریاد زدن رو یاد بگیرم...
نرگس خانم درود ، عشق تموم شده ولی جاش خیام شروع شده هاااا
۳۱ فروردین
و ما از بلیط جا ماندگانیم:)
۱۶ اردیبهشت
ای بابا ظاهر چند روز دیگر تمدید خواهد شد.
۱۶ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش غلامرضا لبخندی i
معرفی تئاتر خوب

غلامرضا لبخندی
کهبد تاراج


تئاتر غلامرضا لبخندی با مضمون حوادث قتلهای زنجیره ای غلامرضا خوشرو (خفاش شب) این شبها در سالن ایرانشهر به نمایش گذاشته میشود.
اول از همه باید حسابی تشکر کرد برای طراحی صحنه ی خیلی خوب،احترام به تماشاگر گذاشتن یعنی این.انقدر خوب کار شده بود که از بدو ورود حتی اگر موضوع رو نمی دونستی هم با قدم گذاشتن به سالن میتونستی حس کنی وارد صحنه ی یک جنایت شدی.
حرف تکراری زده نشد،جنس بیماری روحی قاتل رو خوب نشان داد و بدنبال توجیه نبود بلکه ریشه یابی میکرد و چقدر توجه داشت به لبخند غریب این جنایتکار و چه بازی عجیبی داشت،دو دو زدن چشمهاش،لحظه ی گر گرفتنش،لذتی که تو صداش بود موقع توصیف صحنه.به نظر من بازیگر تئاتر ایرانی بدلیل محدودیت ها و سانسورها خلاق تر میشه و چقدر خوب از پس نقش بر اومد.

و حرف مهم دیگر این تئاتر زنان بودند،زنانی که حتی بعد از مرگ در جامعه ی محدود آن زمان باز مورد قضاوت قرار میگرفتند و هنوز هم با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند.توران خانمی که بعد از مرگ چنان مورد قضاوت همه حتی همسرش قرار گرفته بود که حس میکرد خودش لایق این قتل هست و تمام نقشها به نوعی مورد اتهام دیگران بودند.و زنان حتی بعد از مرگ نگران بودند چی راجع بهشون گفته میشه.

کم نمیشنویم حتما طوری میگشته،حتما زمانی بیرون بوده،حتما علتی داشته که بیمار جنسی جذبش شده در صورتیکه بیمار جنسی نه به آرایش من کار داره نه هیچ چیز دیگه‌.بارها برای خود من اتفاق افتاده یه بیمار دنبالم افتاده باشه اما بخیر گذشته،منی که نه اهل آرایشم نه اهل لباس نامناسب پوشیدن نه اهل پارتی و مهمونی آن چنانی.
و هنوز یادم نرفته ساعت رفت و آمدم به کرج توسط فردی بیمار حفظ شده بود و دقیقا همون ساعت دنبالم راه میفتاد،یک پای اون فرد مشکل داشت و وقتی راه میرفت صدای کشیده شدن پاش روی زمین شنیده میشد.این صدا برام ترسناک بود با اینکه وسط جمعیت بودم و همیشه خودم رو گم و گور میکردم.بار سوم چهارم که دیدم شنیدن مدام این صدا و دنبالم راه افتادن این فرد اتفاقی نیست و اگر شکایت کنم هم چی باید بگم وقتی اتفاقی نیفتاده هنوز،با هماهنگی محل کارم ساعت کاری رو نیم ساعتی جابجا کردم به بهانه ای.خواستم بگم بیمار جنسی کار نداره تو کی هستی و چی کاره ای و چه تیپی،خدا نکنه گیرش بیفتی و حواست جمع نباشه،غلامرضا خوشروهای زیادی ممکنه تو این جامعه باشن که برای هر قتل توجیهی دارن.

در ... دیدن ادامه » پایان یک باید از طراح صحنه و بازیگر نقش توران خانم و غلامرضا خوشرو حسابی تشکر کرد که داستان را زنده کردند و تو ذهنم جا گرفت و با وجود اینکه موضوع تئاتر میتونست قوی تر به اجرا در بیاد و جا داشت تمرکز بیشتری روی موضوع زنان و شخصیت مرموز قاتل داشته باشه اما حتما توصیه میکنم ببینید چون ارزشمند هست و تاثیرش مهمه.

و دوم اینکه من بعد از دیدن فیلم زمان به عقب برنمیگردد با بازی مونیکا بلوچی و دیدن این تئاتر که تاثیر عمیقی تو روح و روانم داشتن میدونم با وجود شغلی که خیلی وقتها نیمه شب کارم تموم میشه باید خیلی حواسم جمع باشه،خیلی.این جامعه پر هست از بیماران جنسی،نه فقط ایران تمام کشورها و انگشت اتهام اول تو کشور ما سمت زن هست،تلخی ماجرا اینجاست.

ببینید و از این تیم حمایت کنید...
نمیخونم پست شما رو تا پنجشنبه شب
۲۸ فروردین
خدایی بازی شو دیدید؟گر گرفتنش،چشمهاش که حالاتش عوض میشد،انگار واقعا یه جنایتکار واستاده بود جلومون و داشت حرف میزد.تنم می لرزید وسط بعضی حرفهاش
۳۰ فروردین
واقعا همینطور بود من کاملا احساسش میکردم
۳۰ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره فیلم یه‌وا i
یه وا در یک کلام میگه زنی که قدرت جنگیدن داره و در دورانهای مختلف زندگی قوی شده فرار نمیکنه...همیشه وامیسته و میجنگه
فیلم با ارزشی هست.ببینید...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره اپرای عروسکی عشق i
دوستان عزیز من تا بحال اپرای عروسکی ندیدم.میخواستم بدونم تو قسمت خرید بیشتر بلیطهای ردیف بالا خریداری میشه.این علتی داره؟با فاصله نشستن برای این اجراها بهتره؟
هانی حسینی این را خواند
ردیف 9 رو احتمالا گروه اجرایی بلاک می کنه. ردیف چهار و پنج ،صندلی های وسط دید خوبی داره
۲۰ فروردین
بهترین دید رو ردیف 4 و 5 داره..
۲۶ فروردین
ممنون از پاسخ شما
۲۶ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره فیلم غلامرضا تختی i
این فیلم رو تو جشنواره دیدم.شاید نقص داشته باشه اما قطعا ارزش حمایت کردن و دیده شدن داره.بخصوص برای ایرانی که خیلی ها دیگه براش دلسوزی نمیکنن .بخصوص برای این روزها که حس وطن پرستی رو تو وجودمون کمرنگ کردن.
حسین این را خواند
محمد مهدی، حمیدرضا مرادی، celine، کاوه علیزاده و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره فیلم متری شیش و نیم i

فیلم متری شش و نیم سعید روستایی یه سر و گردن بالاتر از سینمای روز ایران هست،چه کارگردانی و بازی،چه نحوه ی پردازش به موضوع،چه سعی در اینکه یکی قهرمان نشه یکی بد ماجرا،چه نوع فیلمبرداری و بازی گرفتن از سیاه لشکر.ارزش دیدن و حمایت کردن داره،ببینید.
کاملا موافقم و چه لذتی بردم از بازی پیمان معادی
۱۲ فروردین
واقعا خوب بازی کرد.
۱۷ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من در سایت تیوال بیشتر با دوستان اهل تئاتر گفتگو میکنم.با بعضی از شما دیگه مدتهاست رفیق شدم.پس وظیفه دارم سال نو رو تبریک بگم و برای تک تک شما آرزوی خوشبختی کنم.

بوی باران، بوی سبزه، بوی خاک
شاخه های شسته، باران خورده، پاک
آسمان آبی و ابر سپید
برگهای سبز بید
عطر نرگس، رقص باد
نغمه و بانگ پرستوهای شاد
خلوت گرم کبوترهای مست
نرم نرمک میرسد اینک بهار
خوش بحال روزگار
خوش بحال چشمه ها و دشتها
خوش بحال دانه ها و سبزه ها
خوش بحال غنچه های نیمه باز
خوش بحال دختر میخک که میخندد به ناز
خوش ... دیدن ادامه » بحال جان لبریز از شراب
خوش بحال آفتاب
فریدون مشیری
فصل گل صنوبره عیدی ما یادت نره :)))

سلامت و شاد باشید و با پرونده ای پر از تیارت های دیده شده ی 5 ستاره و توپ :)))
۲۸ اسفند ۱۳۹۷
جاودان، بخت و نیکنامی تان
سال نو، سالِ شادکامی تان
زندگی تان قرین شهد و گلاب
دل تان شاد و جسم تان شاداب
یارتان ایزدِ تبارک باد
عیدِ نوروزتان مبارک باد
***************************
" ابوالفضل زروئی نصرآباد "
از کتاب
رفوزه ها
۲۹ اسفند ۱۳۹۷
نوروز مبارک
۰۷ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش زهرماری i
خوشحالم به عنوان آخرین نمایش سال نود و هفت زهرماری رو دیدم.
داستانی جسورانه داشت و دکور جالبی بود.بازی آقای شادمان و خانم حبیبی عالی بود.این زیر زمین تنها متعلق به یک خانه نبود.زیر پوست این شهر و این کشور بود.و شاید فقر تنها عاملی بتونه باشه که دغدغه ی یک خانواده رو از کتاب ممنوعه به تولید خانگی شراب تغییر بده...

نمایش میشد قوی تر ساخته بشه اما.جای کار داشت.
در مجموع اجرایی که بتونه هم تماشاگر رو خوب بخندونه هم گریه بندازه کار سختیه.
خسته نباشید به تمام گروه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش کالاندولا i
یه پیشنهاد...

من اگه جای یکی از بازیگران کالاندولا بودم یه دفتر برمیداشتم و حالت چهره و اثری که این اجرای چند دقیقه ای توی اتاق کوچیک روی هر تماشاگر میگذاشت رو مینوشتم.دفتر یادگاری قشنگی میشد.چه کسی که ارتباط برقرار نمیکنه چه کسی که غرق ماجرا میشه.یه جورایی روانکاوی تماشاگر میشه از جانب بازیگر
به نظر من بهتر بود همونطور که قبل نمایش گفتوگویی داشتیم بعدش هم اینکار انجام میشد.
۱۸ اسفند ۱۳۹۷
اینم خوب بود.میشد رها نکنن تماشاگر رو بعد از اجرا
۱۸ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش کالاندولا i

تئاتری که تا مدتهای طولانی با من زندگی میکنه. تو مسیر نوفل لوشاتو تا مترو حس میکردم بازیگرا وسط راه نگاهم میکنن.
شدم مادر پسری غمگین،بغض گلوم رو گرفت.و وقتی کنار دختر معصوم بعدی قرار گرفتم از اول حرف زدن مظلومانه ش اشک ریختم تا لحظه ی رسیدن به لالایی مادر.
یکی از زیبایی های این تئاتر تلفیق واقعیت و نمایش بود طوریکه برای من جداشدنی نبود.و ممنون که اجازه ی حرف زدن به متجاوز هم داده شد.

و اگر از من بپرسن میای به این دنیا یا نه،شاید یکی از ساده ترین جوابها رو بدم بخاطر پیاده روی از تجریش تا تئاتر شهر میام،حتما میام.
به قول آقای سلگی به شما حسودیم می‌شه. مسیر راه‌آهن تا تئاتر شهر سربالاییه و جون می‌ده برای امتناع از تولد.
۱۸ اسفند ۱۳۹۷
:)
دیشب بعد اجرا و شنیدن این جمله وسط اون هیاهو یادم افتاد خیلی وقته بخاطر مشغله ی کاری ولیعصر گردی نکردم.لازمه با ولیعصر آشتی کنم:)
کلا عاشق پیاده روی هستم.از غرب به مرکز...از مرکز به جنوب...از سرکار تا مترو ....اما هیچجا خیابون ولیعصر نمیشه حوالی چهارراه ... دیدن ادامه » ولیعصر و میدون و...
۱۸ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ممنون از سینا نورایی عزیز که هوای بچه ها رو داره و کارها با وجود مشکلات از نظر من ارزشمنده
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره نمایش ملاقات i

نمایشنامه های فردریش دورنمات همیشه حقیقت رو مثل یه پتک تو سر آدم میزنه. حقیقتی هولناک که همیشه ندانستنش بهتر از دانستنش هست. و اون قسمت کثیف وجود هر آدمی رو به صحنه میاره.
اجرای نمایشنامه هاش سخت هست و گروه تئاتر ملاقات از پس نمایشنامه براومده بودن.واقعا ارزش وقت گذاشتن داره.
طراحی صحنه قشنگ بود و موسیقی زمینه به جا و زیبا.اجرای قابل قبولی بود.

دو ایراد به کار وارد هست یکی بازی بعضی نقشهای کوتاه ضعیف بود و در مقابل نقش های اصلی بخصوص میانه ی نمایش توی ذوق میزد اما میانگین بازی ها زیبا و قابل تقدیر بود.
مورد دوم قیمت بلیطهاست،و من نگران اشرافی زدگی تئاتر هستم.جامعه ی ایران در شرایطی به سر میبره که برای رشد فرهنگ نیاز به آشنایی با کتاب و تئاتر داره و این قیمت‌های رو به افزایش غمگین کننده ست.وقتی از اجرایی به این خوبی لذت میبرم و به دوستی فکر میکنم ... دیدن ادامه » که بخاطر مبلغ حتی اگر میگفتم نمیومد دلم میگیره.کاش قدمهای افزایش قیمت حتی با توجه به سالن و تعداد اجراکننده با احتیاط برداشته شه.
شاید موقع دیدن کنسرت بگیم عیب نداره میشه بالکن دید و...اما سالن اصلی تئاتر شهر کافیه روی صندلیهای کناری بشینی تا چندین درجه از لذت دیدن اجرا کاسته بشه بخاطر زاویه ی دید و صوت و...

کتاب و تئاتر گرانتر بشه به چه ریسمانی برای افزایش فرهنگ باید چنگ زد؟نگران کننده ست،بیشتر از گران شدن گوشت و کیف و کفش.چون اولین چیزی که از سبد خانواده حذف میشه کتابه
زمانی نچندان دور با یک آقای مستند ساز ملاقاتی داشتم ، صحبت از هر طرف به میون اومد و ایشون از سفرش به افغانستان صحبت کرد .
میگفت با هر کسی در اونجا حرف میزدیم درباره ی اینکه چرا انقدر اختلافات بین مردم اینجا وجود داره و اونهام دلایلشون رو میگفتن میدیدیم راست میگه !
حالا حکایت ماست
شما از گرانی بلیط گلایه دارید راست میگید
بنده و دیگر دوستان تایید و همراهی میکنیم راست میگیم
گروه های اجرایی از افزایش وحشتناک هزینه های تولید یک اثر میگن ، راست میگن
برای تولید یک اثر فاخر و ماندگار باید دغدغه ی مالی نداشته باشن عوامل و بازیگرا راست میگن
سالن دار ها ، راست میگن
خلاصه همه راست میگن اگه انصاف بدیم !
این ... دیدن ادامه » یه کلاف سر در گمه که به این سادگیهام سر نخش پیدا نمیشه و تنها راه چاره ش فداکاری تمام افراد جامعه س !
که اونم فرهنگش نابود شده خیلی وقته !
۱۳ اسفند ۱۳۹۷
فردا نوبت من برای دیدن ملاقات است

'بعد میبینیم پنج هزارتومن اول شد پنج میلیون شد چقدر کتاب یا لوازم تحریر یا کفش یا هرچی ...'

... لطفا نام و سایت گروهتون رو این جا ذکر کنید یا اگر ترجیح میدین شماره‌ای بنویسم برام بفرستین. متشکرم
۱۵ اسفند ۱۳۹۷
قدم شما روی چشم

گروه خیرین دستان باران

t.me/dastanebaran1
۱۷ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید