کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نین نظری | دیوار
S3 : 03:29:53 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سلام.
درباره ی حرکات اودیسی یا موزیکال هندی توضیحاتی رو می نویسم تا دوستان که در لابه لای کامنت ها اشاره کرده بودن با صنعت <بالیوود> به اشتباه نگیرن!!
تاتر موزیکال هند شامل شش رشته میشه که اودیسی هم زیرشاخه یکی از این هاست.
تاتر موزیکال هند
شش رشته: کَتک، کاتاکالی، اودیسی، باراتاناتیام، چاوو و موهینی آتام. بالیوود در طول دوران با ترکیب حرکت های کتک و مدرن غربی تبدیل به سبک و سیاق خودش شده که در فیلم ها اون مدل رو مشاهده میکنید، ولی <کلاسیک> نیست، تاتر موزیکال اصیل هندی، متاسفانه در ایران همونی شناخته شده که مشاهده کردن در فیلم های شاهرخ خان و غیره....بر عکس تاتر موزیکال و‌کلاسیک هندی ریشه در حرکت های یوگا و تنفس درست و قرار گرفتن در شرایط سخت و متفاوت بدنی هست و مهم ترین مسئله ای که ریشه تاریخی دارد خاستگاه آئینی اون هست که بر اساس موسیقی ، حرکت، خورده فرهنگ بومیان هر منطقه دسته بندی شده.
نکته ی دیگه اینکه در هند سه شاخه موسیقی وجود داره؛ راجستانی ، کارناتیک و ادیسی. در این تاتر ما موسیقی منطقه ای از جنوب شرق هند رو به نام ادیسی میشنویم که حرکت ها هم از همین منطقه ی ادیسا یا آوریا میاد و حرکت و موسیقی اسمشون از نام منطقه گرفته شده.
موسیقی کارناتیک هم شبهات زیادی داره و کاملا موسیقی دست نخورده بومیان ... دیدن ادامه ›› هند است.
و حتی موسیقی ها و آوا هم با موسیقی بالیوود کاملا متفاوت است!

استفاده این حرکات آئینی برای رسیدن به خلسه و در نهایت ملاقات با خدایان و یاد کردن داستان هایی با روایات آئینی ست!

- امیدوارم از نمایش لذت ببرید -
درود و سپاس
۰۷ دی ۱۳۹۷
البته من برای دیدن رقص بالیوود امشب به دیدن نمایش نرفتم ولی متاسفانه فرم فدای محتوا شد!
۱۰ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید