تیوال نیکا نصیری | دیوار
S2 : 11:37:50
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این نمایش خبری از مردن کسی یا جملات جانگداز شکسپیر نیست. یک نمایش شاد با موسیقی خوب و یکدست.
نکته قابل توجه به نظر من طراحی صحنه بود که با زیرکی از همه جهات سقف و کف و ... استفاده کرده و انگار بعد جدیدی به نمایش داده بودند.
حرف جدی در این تاتر زده نمیشه و لایه های پنهان فلسفی و سیاسی نداره اما در مجموع از نظر من کار قوی محسوب میشه.
محسن جوانی، امیر مسعود و مصطفا کوشکی این را خواندند
shima zamani و ساناز این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای دوستانی که تاتر دوست دارند؛ این کار میتونه یک تجربه فراموش نشدنی باشه؛
در شروع وقتی میدونید قراره سه ساعت بدون آنتراک روی صندلی بشینیم آدم دچار ترس و هیجان باهم میشه که قراره چی ببینه و آیا خسته میشه یا نه،
من به شخصه کار رو خیلی دوست داشتم و به نظرم ارزش دیدن داره . طولانی بودن زمان نمایش هم برای من خسته کننده نبود و متوجه گذر زمان نشدم گرچه شاید میتونست کوتاه تر و موجز تر هم باشه.
نیکا نصیری
درباره فیلم سرخپوست i
یک فیلم خوب و سرگرم کننده با بازیهای خوب و داستان و فضای غیر تکراری در سینمای ما و دیدن نوید محمد زاده در یک نقش متفاوت؛ فقط آخرش چرا انقدر تابلو میخواست مخاطب رو شیرفهم کنه ! حیف شد آخرش خیلی قشنگ تر و سینمایی تر میتونست باشه.
موافقم
اندکی دچار سندرم فیلم هندیئسم شد
۲۰ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیکا نصیری
درباره نمایش دروغ i
من موضوع این نمایش رو دوست نداشتم و همچنان فکر میکنم حق مخاطبه که یک تعریف یک خطی از داستان داشته باشه؛ خیانت زوجین که محور این نمایش بود به نظرم ساده ترین و بیرونی ترین لایه دروغ میتونه باشه.
کمدی هم که در دسته بندی و در نظرات دوستان هست در این نمایش چندان به چشمم نیامد و بعد از نمایش بیشتر مغموم بودم تا سرحال.
صرف نظر از موضوع؛ نمایش خوبی بود و لابد همونطور که بعضی دوستان اشاره کردند بیننده راضی از سالن بیرون میاد ؛ گرچه من اگه موضوع رو میدونستم نمیرفتم به دیدن این نمایش.
بازی اقای افشین هاشمی هم که مثل همیشه خوب و عالی بود ! فقط به نظر میرسید خانم مستوفی چندان به متن و به نقش مسلط نیستند و حتی چندین جایی تپق زدند و ... نقش «میشل» رو هم دوست داشتم بازیگر دیگه ای که بیشتر شبیه کاراکتر بود بازی میکرد و یا خود بازیگر بهتر بود در نقشش؛ حداقل لباس و گریم ... دیدن ادامه » بهش کمکی میکرد ، به نظرم داشتن تل مو در یک نمایش خارجی کمی باورپذیر نیست . ضمن اینکه در صحنه ای به شدت در حال خوردن مشروبه , بدون اینکه ذره ای در حرکات و صداش تغییری ایجاد بشه که لابد اشکال از شربت آلبالو و آب معدنی روی صحنه بوده! و ...
برای دوستانی که تاترهای مونولوگ دوست دارند، این تاتر می‌تونه یک اتفاق خوب باشه،
سه تا اپیزود که هر کدوم مونولوگ‌های قوی هستند و متن که پربار و پر نکته و سریع اجرا میشه، من پوستر که عکس مصدق بود برام جالب بود که ببینم در این تاتر چه خبره :)
و البته اسم تاتر که اگر اشتباه نکنم یک اصطلاحیه که در گزارشات پزشک قانونی هم آورده میشه «برخورد یک جسم سخت به سر» و نمود اسم و پوستر در اپیزود آخر بیشتر بود، به نظرم قسمت آخر می‌تونست یه کم شمرده تر و با ریتم پایینتر اجرا بشه. و در کل بازی‌ها رو دوست داشتم و اینکه متن و دکور ساده ولی جالب بود. فقط شاید موسیقی بیشتری اگر داشت جذاب‌تر بود.
سلام
ممنون از توضیحاتتون
تاخیر هم داشت؟
۰۳ دی ۱۳۹۷
منم ردیف ۴ صندلی ۳ :)
۰۳ دی ۱۳۹۷
به نسبت تاترهایی که با نیم ساعت تاخیر شروع میشند خوب بود ، یک تاخیر حدود ده دقیقه‌ای بود.
۰۳ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۰ جاذبه‌ گردشگری جهانی با بیشترین رزرو در ۲۰۱۸
وبگاه تریپ‌ادوایزر در رده‌بندی جدیدی، جاذبه‌های گردشگری که در سال ۲۰۱۸ بیشترین رزرو را داشته‌اند، معرفی کرد.
بیشترین رزرو برای کولوسئوم، آمفی‌تئاتر بزرگ شهر رم و سپس موزه واتیکان ثبت شده است.
این وبگاه امکان خرید ۵۶ هزار تور، فعالیت و تجربه سفر و همچنین رزرو ۲۰۰ هتل را برای ۲ هزار و ۵۰۰ مقصد در ۱۶۵ کشور فراهم می‌کند. کاربران این وبگاه بیش‌از ۵۳۵ میلیون نظر و عقیده را درباره اماکن سیاحتی در اقصی‌ نقاط دنیا در تریپ‌ادوایزر نوشته‌اند.
این وبگاه با بررسی ۱۴۰ هزار فعالیت و تور نیاز به رزرو در اقصی‌نقاط دنیا نشان داده که مجسمه آزادی در نیویورک و موزه لوور در پاریس پس‌ از کولوسئوم و موزه واتیکان بیشترین رزرو را داشته‌اند.
برج ایفل پاریس، کلیسای کفاره‌ای خانواده مقدس بارسلونا، پل دروازه ... دیدن ادامه » طلایی سانفرانسیسکو، استون‌هنج آمِسبری، کاخ ورسای پاریس و آبراه بزرگ ونیز نیز رتبه‌های پنجم تا دهم را به خود اختصاص داده است.
میهمان شو این را خواند
سید حامد حسینیان و بامداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من این تاتر رو با توجه به تعریفهای زیادی که شنیده و خونده بودم دیدم و این نشون دهنده نقش موثر تیوال در حوزه تاتر و نمایشه که به نظرم اتفاق بسیار مبارکیه.
بازیها خیلی عالی بود طبیعتا و همه چی خوب .
اما من این تاتر رو دوست نداشتم ! نمیتونم بگم از دیدنش پشیمونم و با این همه تعریفی که از این نمایش شده و دوستانی که چندین بار این نمایش رو رفتن احساس خوبی دارم! اینکه واقعا هنر یعنی همین اختلاف سلیقه ها و تفاوت ها .
برای من زمان نمایش خیلییی طولانی بود ! اون حجم از دیالوگ و مشاجره ذهنم رو خسته کرده بود و البته خنده های خیلییییییی زیاد بعضی از تماشاگران گرچه دو نفر کناری من لبخند هم نزدن!برای من مثل یک گالری بود که به جای تابلو بازی های متعدد و چشمگیری به نمایش درمیامد و این برای من لذت بخش بود ، اما یکبارش برای من کافی و حتی زیاد بود.
------

متاسفانه نمایش مثل ... دیدن ادامه » اکثر نمایشهای دیگه با تاخیر شروع شد، 45 دقیقه تاخیر که کسی پاسخگو نبود و مسوول میگفتند طبیعیه! خب میشد اجرای دوم رو بذارند ساعت 8. یا همون ساعت هفت بگن 45 دقیقه تاخیر داره که بشه مثلا چیزی با خیال راحت در کافه سفارش داد. چون ما از 6 و نیم اونجا بودیم . قرار دادن چندتا نیمکت در فضای موجود بیرون سالن هم کمی تحمل رو راحت تر میکرد چون مجبور شدیم در کوچه بایستیم همراه با دود سیگار دوستان!
هیچ تاخیری برای هیچ نمایشی طبیعی نیست.
فک کنم بیشتر از نمایش روی سکو ها لذت بردید خدارو شکر پس در این صورتم مفید بوده -))
۲۷ آذر ۱۳۹۷
بی نظمی سالن و صدای خنده دوستان واقعا کات منفی مهمی بودن.
یه جاهایی صدای خنده ها باعث میشد که من دیالوگ هایی رو از دست بدم.
۲۷ آذر ۱۳۹۷
خانم نگین
کلا سالن مستقل اصرار عجیبی به بداخلاقی و بی ادبی کارمنداش داره. انگار جزو آپشنای استخدامی شونه
و هدفشون هم فقط پوله، از هر طریقی. حتا با نشوندن تماشاگر تا وسط صحنه و توو حلق بازیگر.
شدیدا و صریحا صحبت جناب بولو رو تایید میکنم.
و تاکید میکنم ... دیدن ادامه » که از ماست که بر ماست
۲۷ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این یک فیلم است ولی کم است؛ هی آدم منتظره یه گوشه ایش یه ذره عمیق تر باشه!
نقش اول فیلم قراره یک فرهنگی مسوول و باسوادی باشه و چون باسواده ذهن پیچیده ای داره و چون ذهن پیچیده ای داره و باسواده پس مغروره و همه اینها باهم باعث میشه از زندگی لذت نبره و خوشبخت نباشه، در حالی که بیسواد ها و کم سوادها شادترند. احتمالا از دیدین فیلم پشیمان نخواهید شد اما بعضی صحنه ها به هم نمیخوره ! مثلا اون همه فحش و فحش کاری مدیر مدرسه سر صف زیادی زیاد بود! ولی در مجموع آدم رو داغون و با اعصاب خورد از سینما نمیفرسته بیرون.
من برف روی کاجها رو بیشتر دوست داشتم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمی که ارزش دیدن داره و قطعا سبک مصطفی کیاییه ،یک فیلم سرگرم کننده ، مهیج که در عین حال حرفی برای گفتن داره. گرچه گاهی آدم احساس میکنه تکرار بازیگران فیلم بارکد میتونه تهدیدی برای این فیلمک باشه !
عاطفه گندم آبادی و میترا این را خواندند
ماهرو رستمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیکا نصیری
درباره نمایش نارنجیغ i
این تاتر رو دوست داشتم و از دیدنش لذت بردم،
یک مونولوگ خوب که به خوبی بین نقش های مختلف سوئیچ میشد و این نشان از تمرکز، دقت و توانمندی بازیگر خوبش ، آقای سجادیان داشت، دکوری ساده اما کارآمد و زمان 45 دقیقه ای که اصلا طولانی و زیاد نبود.
کراگردان جوانی که نوید آینده ای پرکار و توانمند و پر ماجرا رو در عرصه هنر میداد.
... ممکنه تاترهایی با این مضمون قبلا دیده باشید(اگر اهل مونولوگ دیدن باشید) ولی حتما از یک بازی هنرمندانه و خوب تنظیم شده لذت خواهید برد، همراه با کمی خوشی و کمی بغض و ناخوشی و...
پیشنهاد میکنم در روزهای باقیمانده اجرای این نمایش ؛ دیدنش رو از دست ندید.
به امید کارهای آینده از این گروه خوب.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پوستر این کار رو اصلا دوست ندارم، اصلا برای همین آمدم برگه اش رو ببینم و البته انقدر دوستش ندارم که ترغیب نشدم برم ببینم این نمایش رو.
من بخاطر پوستر این نمایش چندبار اومدم صفحع شو و خلاصه رو خوندم .. برای من جذاب بود ..
۱۲ بهمن ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معمولی رو به خوب، بهترین توصیفیه که میشه برای این نمایش داشتف بیشتر از این اجحاف در حق نمایش های خوبه!
اگر دو نفر باشید و برای ردیفهای بهتر 90هزار تومن هم پرداخت کرده باشید این معمولی بودن بیشتر هم به چشم خواهد آمد.
علی سرابی خوبه و همیشه هم خوب بوده و عملا بار نمایش یک تنه بر دوششه، از ریما رامین فر هم بازی های قوی تر و بهتری دیده بودم و به نظرم این خیلی شبیه نقشی که در سریال پایتخت داشتن بود!
اما شگفتی این نمایش پژمان جمشیدیه؛ دراین تاتر آدم متوجه میشه که چرا بازیگری یک علم و یک فنه و میشه یک نفر یدون بازیگری صرفا دیالوگ ها رو حفظ کنه و بیاد روی صحنه ! و عملا هیچ تلاشی در درآمدن نقش نداشته باشه! به نظرم واقعا ضعیف بود و دقیقا همون لحنی رو داشت که در مصاحبه ها و سریال پژمان و ...
سرتاسر زمان هم شوخی های اروتیکه که اگر دوست نداشته باشید احتمالا براتون ... دیدن ادامه » خسته کننده خواهد بود!
عمق موضع و محتوا هم به نظرم به اون عمقی که دوستان اینجا میگفتن نبود!
نکات مثبت تاتر هم خلاقیت در بلند گفتن گفتگوهای درونی هر فردی بود که جالب بود، همینطور به شوخی گرفتن محدودیت هایی مثل بغل کردن و دست دادن و ... که خیلی خلاقانه استفاده شده بود!
فارغ از کیفیت بازی جمشیدی،متاسفانه تعریفتون از بازیگری درست چندان نیست،بحث سلیقه و نظر شخصی نیست،صداها مثال وجود داره که بازیگری خیلی بیش از دانش و مطالعه به استعداد نیاز داره....دختر نوجوانی که چار سال پیش بخاطر دوازده سال بردگی اسکار گرفت رو یادتون ... دیدن ادامه » هست!؟تا قبل از انتخابش بعنوان بازیگر،حتی ده تا فیلم هم ندیده بوده چه برسه به این که در مورد بازیگری مطالعه کرده باشه یا آموزش دیده باشه، نقش اصلی سریال برکینگ بد،راننده کامیون بوده و ....اگر بخواین ده ها نمونه دیگه میتونم براتون مثال بزنم....بازیگری بیش از هر چیز به استعداد نیاز داره...خیلی از اسطوره های سینمای کلاسیک هم تحصیلات بازیگری نداشتند ولی از همون ابتدای کار درخشان بودن....البته طبعا تحصیلات آکادمیک و آموزش بسیار به بازیگرها کمک میکنه اما شرط اصلی نیست....اما یه سوال،اگر فرضتون بر این هست که بخاطر گیشه جمشیدی رو در تاتر بازی میدن(که در مورد این نمایش صدق نمیکنه،اسم سرابی و مارال و رامین فر و نیل سایمون و کمدی بودنش و شهرت فعلی شهرزاد ، بدون جمشیدی هم نمایش رو پرفروش میکردند) اما در سینما و فیلمی مث سوتفاهم که کمدی نیست و احتمالا هم نخواهد فروخت و کارگردانی مث احمدی چرا به سراغش رفتن؟ ....تذکر مهم که بدلیل لنگی بودنش و اصرار براین اشتباه جانکاه! علاقه شخصی بهش ندارم و این متن هم کلی هست به بهانه نقد یکی از کلیشه‌های ذهنی که بین ما سینما-تاتر دوستان ایرانی طرفداران زیادی داره
۱۱ بهمن ۱۳۹۶
ممنون از توجه شما ، راستش من با صحبت های شما موافقم!
اما من اصلا تعریفی از بازیگری ارائه ندادم ضمن اینکه سواد این کار رو هم ندارم؛ اما همچنان معنقدم که بازیگری یک علم و یم فن و همزمان یک هنره و اتفاقا این با حرف شما که میفرمایید استعداد هم بسیار مهم و حتی ... دیدن ادامه » مهمتر از بقیه است و امری ذاتی است موافقم ... کما اینکه همینکه از صدها بازیکن فورتبال و والیبال و ... یکی پژمان جمشیدید میشه و بقیه ای هم که کم و بیش خودشون رو محک زدن به این موفقیت نرسیدن و این رو در تایید صحبت شما میگم ، و نکته ای که صحبت های شما داشت و برای من هم جالب بود همه مثال های شما سینمایی بود و البته در ذهن من هم تعداد زیادی نمونه هست اما شادی عرصه تاتر تخصصی ترره ، شاید انتظار ما از تاتر بیشتره و....
و همچنان به نظرم به عنوان یک علاقه مند حداقل، فکر میکنم بازی زحمت کشیده و شسته رفته ای نداشتند. و ارتباط برقرار کردن با اون نقش یخت بود.
و من هم مثل شما فکر نمیکنم که حضور آقای جمشیدی برای فروش گیشه بوده باشه و حتما ایشون از نظر آقای سرابی توانایی هایی داشتن.
و من متوجه کلیشه ذهنی که شما فرمودید نشدم ... کما اینکه گفتم به نظرم که تاکید میکنم کاملا شخصی و غیر حرفه ایه بازی خانم رامین فر مثلا در نمایش مونولوگ «ایجا کجاست» رو بسیار بیشتر دوست داشتم.
و آیا شما نمایش آن سوی ایینه رو دیدید؟
۱۱ بهمن ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جایی میخوندم، رمان ها به جمعیت مردم دنیا اضافه میکنند،
این نمایش هم انقدر فیلمنامه قوی و بازی های فوق العاده ای داره که همه شخصیت ها به جمعیت آدمهای واقعی اضافه شدن. کما اینکه هر کدوم نماینده بیشتر از یک نفر در این جهان بودند.
در مجموع میشه گفت لذت تجربه یک تاتر خوب و دغدغه مند؛ فارغ از هیاهوی ظاهری و... انقدر که تلخی موضوع رو تعدیل میکنه.
تازه جمعیتی که رمان‌ها به مردم دنیا اضافه می‌کنن دیگه کم نمی‌شن. مثلا هولدن کالفیلد تولد داره ولی مرگ نداره.
۰۶ بهمن ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای قبلی این نمایش رو دیدم و بسیار دوست داشتمء پیشنهاد میکنم حتما ببینید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر به دنبال تاتری بر مبنای محتوا هستید ،
دیالوگ ها و بازی ها برای شما مهمه
اگر میخواهید هنرپیشه محبوبتان رو ببینید یا توانایی بازی تاتر هنرپیشه ای سینمایی رو محک بزنید،
اگر حوصله ساعتها رقص و آواز رو ندارید،
اگر به نظر شما دو ساعت برای تاتر طولانیه
این تاتر برای شما مناسب نیست!

اگر بیش از دو ساعت وقت دارید و بیش از حد معمول برای تاتر و... بودجه دارید در حد صد هزار تومن،
اگر دکور شیک برای شما مهمه، اگر محتوای شعر برای شما مهم نیست،
اگر به امید دیدن سوپر استارها نمیرید،
این تاتر برای شما مناسبه!

میشه گفت این تاتر، فقط فرم بود و محتوای خاصی نداشت، حتی به اصل داستان هم به خوبی پرداخته نشده بود ... ، بازی مهناز افشار و سعید چنگیزیان و آتیلا پسیانی بسیار کوتاه بود (که اونم آقای چنگیزیان و پسیانی تپق زدند)
تنها نقطه قوت این تاتر، هوتن شکیبا و بازی ... دیدن ادامه » خوب بچه ایه بود که در نقش دوست الیور توئیست بود.
و اینکه کار پر زحمتی بود که به جزئیات صحنه پردازی هم دقت کرده بودند.
نیکا نصیری
درباره نمایش آتن مسکو i
یک نمایش خوب اما معمولی، اینکه یک تاتر زنانه بود و دختران متفاوتی رو نشون میداد دوست داشتم، اما ریتم کار به نظرم خیلی کند بود و به اندازه زمان یک ساعت و ربع، گره داستانی و موضوع برای روایت کردن نداشت! شاید با زمان 45 دقیقه، کار بهتری میشد. شخصا نیم ساعت آخر خسته شدم ! بازی ها خوب ودوست داشتنی و طراحی لباس و ... به نظرم فکر شده و مناسب. ...
و فکر میکنم بلیط سی هزار تومنی برای اون سالن(صرف نظر از اینکه چه تاتری در حال اجراست) واقعا زیاده!
پیچ کردن دسته صندلی یا تعمیر شکستگی اش، مرتب بودن و حتی تمیزی سرویس های بهداشتی و ... انتظار زیادی نیست، ناراحتی صندلی ها هم که بخشی از هویت و پیش فرض سالن باران شده !
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیکا نصیری
درباره فیلم زرد i
میتونست یک فیلم معمولی باشه، اما انقدر کلیشه ها رو به زور بازیگران پر تعدادش میخواست به خورد مخاطب بده که از معمولی هم پایین تر بود! همراه با چند تا مثلا گره داستانی در دم دستی ترین حالت ممکن! ...
تاتری که حتما ارزش دیدن داره و تا مدتها در خاطره تاتری آدم باقی میمونه !
صرف نظر از تاتر میتوان در این نمایش، به دیدن یک بازی و بازیگری خوب نشست.
که البته حضور کارگردان با ابزاری که لابد طنازانه و آگاهانه ساده انتخاب شدند (کاسه روحی و سطل پر از آب و ...) باعث میشه تا توان هنرمندی هدایت هاشمی و متن نمایش بیشتر به چشم بیاد .
من هم مثل تیوال دیدنش رو پیشنهاد میکنم :)
یک تاتر رئال و البته با متن ایرانی،
سه اپیزود متفاوت که ماهرانه به هم مربوط میشد !
شروع و خاتمه خوبی داشت ... استفاده از ویدئو پروژکتور هم معقول بود و به نظرم به اندازه !
بازی بازیگر ها در همه اپیزود ها عالی بود و به نظرم انتخابشون برای نقشها خیلی خوب بود . من بازی شیدا خلیق رو خیلی دوست داشتم و خوشم آمد !
در مجموع به دیدنش میرزید و البته فضای دوست داشتنی مسعودیه هم به این رضایت می افزود.
من این کتاب رو خیلی سال پیش در دوره راهنمایی خوندم ، اون موقع تاثیر عجیبی در من داشت ، کتاب خوبیه که حتما با این ترجمه خواندنی تر هم هست ،
خود سفر به کنار ، به نظرم هدیه گرفتن و گپ زدن راجع به این کتاب خودش اتفاق مبارکیه :)
امین مهدوی این را خواند
سارا صادقیان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید