آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال ماهان نوبخت | دیوار
S3 : 19:15:18 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
از هوشمندی های کارگردان, دست گذاشتن روی متن های مورد نیاز جامعه است. خوشحالم از حضورتون و دغدغه های مشترکم با شما. و خسته نباشید می گم.
و اما جذابیت مارکس برای همه ی فصول-)
ولی با اجرایی تقریبا کسل کننده از خانم بیکایی. و کلا تایم طولانی اجرا.
تمام مدت که نشسته بودم با خودم می گفتم چه چیزی وجود داره که اجراش واقعا خسته کننده است بعضی جاها؟ نمی دونم شاید من سلیقه ام این نوع بازیگری نیست...
با احترام بسیار و ارادت فراوان.
موفق باشید.
جناب نوبخت عزیز ممنونم از وقت و نظرتون.
۲۴ دی ۱۳۹۶
ما در تئاتر درمانی تمرینی داریم برای بهتر درک کردن علت‌ها. این تمرین مستقیما به دنبال آلترناتیو‌ آن حس منفی می‌گردد. یعنی از هر چیزی که خوشتان نمی‌آید دقیقا آلترناتیو مثبتش را درون خود پیدا کنید و بگویید مثلا اگر این قسمت و یا موضوع که مرا کسل کرد اینطور اجرا می‌شد و یا موضوع به این شکل برای شخص من نوشته می‌شد احساس بهتری می‌داشتم. در بسیاری موارد نگاه دقیق به مسائل از زوایای مختلف و یافتن راه حل ‌های شخصی کمک می‌کند تا خود و دیگران را بهتر دریابیم و نتیجه بگیریم که مشکل از ماست یا دیگری. (این موضوع را از این جهت عرض کردم چون اطمینان نداشتید)
۲۴ دی ۱۳۹۶
من بازی خانم بیکایی رو دوست داشتم اما به نظرم چیزی که باعث کسل شدن تماشاگر میشد شاید نبود موسیقی در جاهایی از کار یا نبود طراحی صحنه یا نورپردازی خاص و یا به قولی چاشنی هایی که برای جلوگیری از کسل شدن مخاطب همراه اجرا میتونه باشه.
۲۷ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درود
به نظرم دغدغه‌مندی هر کس نسبت به اجتماع از حداقل پارامترهای انسانیست. این دغدغه‌مندی از نوع انتخاب متن‌های این گروه مشهود است. و انتخاب بهای بلیت‌ها حتی و خیلی امور دیگر که به نظر حقیر زیبا هستند و خسته نباشید می گم به گروه.
به میزبانی و همراهی دوست عزیزی میهمان تماشای این دو اثر شدم. من موجودی احساساتی هستم متن بسیار قابل توجه و تاثیرگذاریست. خانم اجراکننده این مونولوگ‌ها (خانم حسینی) ضعیف نبودند و مشخص بود که خیلی تلاش کردند اما متاسفانه تفاوت آشکاری بین اجرای مونولوگ‌ها مشهود نبود. شاید سن ایشان باعث می شد خروجی کار خیلی تماشایی نباشد. (بهتره بگم اگر ایشان با تجربه هم باشند من چیزی در تایید این موضوع خیلی ندیدم. و شاید این سوال پیش بیاد که حالا به فرض که با تجربه هم نباشند چه اتفاقی میفتد وقتی اثر ارزشمند است؟ اتفاق اینست که در این‌صورت چه نیازیست به گذاشتن اسم نمایش و اجرا بر این دست کارها. همین.) صداقت اجرایی یک نمایش در بازیگر به نظر من خیلی تاثیرگذار است که ایشان خیلی تلاش داشتند اما متاسفانه آن طور که باید در تمام اجرا، کارگر نشد. در واقع جاهای بسیاری از کار کسالت‌آور می شد که فکر می کنم نشان از عدم تسلط کامل ایشان باشد. صدای ناپخته، ضعف انتقال کلام در برخی مواقع، میمیک‌های گاه بسیار اغراق آمیز، تلاش برای نشان دادن ریلکسی در بازی اما متاسفانه بسیار غیر طبیعی. دقایقی از مونولوگ‌ها بسیار زیبا بود و خسته نباشید می گم بهتون و تحت تاثیر قرار می گرفتم واقعا. اما... شاید اجرای یک یا دو مونولوگ برای ایشان می توانست خروجی تاثیرگذارتری داشته باشد. نمی دونم. اما آنچه برای من و بسیاری از تماشاچی‌ها پس از اجرا مشهود بود این موارد بود که خب عده ای از افراد نظرشون این بود که ایشون چون سنشون کمه بهتره نظرات منفی رو ننویسیم چون ممکنه تحت تاثیر قرار بگیرند. اما من معتقدم اتفاقا بهتره آدم گاهی حقایقی رو بشنوه و تعارف توی کار نباشه. در مجموع فکر می کنم هدف این دو نمایش‌ها که تاثیرگذاری بر اجتماع باشد پارامترهای اجرایی یک اثر هنری را کاملا تحت تاثیر قرار داده است. انگار گعده ایست که دور هم باشیم و چند تا حرف بشنویم و خلاص (که عیبی هم نداره و واقعا ... دیدن ادامه ›› غنیمت است خیلی). اما خب حیفه. کاش به پارامترهای هنری بیشتر توجه شود. البته بازم می گم که اجرا واقعا بد نبود و طبیعتا هر کس تغبیر خودش رو خواهد داشت اما متاسفانه ایرادهای بازیگری، کارگردانی داشت که خب زیبایی متن‌ها اون‌ها رو تقریبا پوشونده. در مورد مارکس در سوهو هم جداگانه نظراتمو خواهم نوشت...
خسته نباشید مجدد به تک تک عوامل این گروه تیاتری
با سلام جناب نوبخت عزیز
ممنون از وقت و ‌نظرتان. از نوشته شما بسیار استفاده کردم. ای کاش فرصتی پیش می‌آمد تا از نزدیک با هم آشنا شده ‌و صحبت می‌کردیم ‌و ما بیش‌تر و دقیق‌تر از مواردی که مطرح فرمودید جویا می‌شدیم و شاید هم تبادل نظری در مورد مفهوم هنر و زیبایی‌شناسی تئاتر در آثار زین و انسلر بین ما رد و بدل می‌شد. در مورد انسلر و شیوه اجرایی ایشان باید بگویم که حتی در بسیاری از موارد بر عدم حفظ متن توسط بازیگر تاکید دارد و‌ به خواندن اثر ایشان از روی ایندکس کارت توصیه می‌کند. چرا که بر این اعتقاد است که هدف رساندن پیام شخصیت‌های واقعی «نمایش» است و نه اجرای صحنه‌ای(تئاترال) آن و به قول شما دقیقا «دور همی» را هدف تئاتر خود می‌داند. این شیوه بخصوص در اجرای «مونولوگ‌های واژن» بدون کوچکترین امکان تغییر از طرف کارگردان برآن تاکید می‌شود. حال می‌توان این نوع نگرش به تئاتر را هنر دانست و یا تعبیری دیگر از آن داشت. دنیای تئاتر امروز بسیار متنوع‌تر از اشکال کلاسیک و مرسوم است و طبیعتا در نهایت این انتخاب مخاطب است که اشکال و برداشت‌های مختلف را پذیرا می‌شود یا خیر. نکته دیگر اینکه نمایش مورد ... دیدن ادامه ›› توجه شما اصولا برای دختران جوان نگاشته شده و می‌بایست توسط آ‌ن‌ها اجرا شود. من به شخصه متاسفم اگر باعث ملال و خستگی شما شدیم ولی فکر می‌کنم خستگی در برابر شنیدن و دیدن داستان‌های دورهمی انسان‌هایی که این همه فجایع (که در همین نزدیکی ما هر لحظه اتفاق می‌افتد) کمترین زجری است که برما در طرف دیگر صحنه بعنوان تماشاچی وارد می‌آید. ای کاش تئاتر ‌و صحنه را تنها مکان هنرنمایی ندانیم. صحنه می‌تواند محل کنش مدنی و اجتماعی باشد ‌و چه باک که هنر (به قولی) در آن کمرنگ شود. در این صورت من در هر زمان به راحتی «هنر» را با کنش و عمل اجتماعی تاخت می‌زنم و امیدوارم که برآوردن صدای بی‌صدایان برروی صحنه تئاتر موجب تغییر(هر چند کوچک) در اجتماع شود و این در شرایط کنونی شرافتمندانه کاری است که اصولا می‌توان برای هنر متصور بود. البته به نظر من.
دستتان را به گرمی می‌فشارم و باز هم از حضورتان در کنار ما بسیار سپاسگزارم.
۲۱ دی ۱۳۹۶
سلام
امیدوارم در اجراهای بعدی فرصت گپ میسر شود. :-)
خب اگر دورهمی را هدف قرار می دهد فکر می کنم بد نیست اجرای خودکار بیکار اقای ارسطو را می دیدید, اون به معنای واقعی کلمه با مخاطب ارتباط برقرار می کرد و دور همی بود و ویژگیهای خاصی رو داشت که حتی مخاطب هم مشارکت داشت.
تفاوت بسیار زیادی هست بین هدفی که از اینسلر فرمودید و اجرای من موجودی احساساتی ... دیدن ادامه ›› هستم.
اینکه فرمودید صحنه را فقط مرکز هنرنمایی ندانیم رو قبول دارم اما اینکه اثری هم پارامترهای هنری را تا حدود کمی داشته باشد و هم تن عریانِ مصائب را نشان دهد خب متاسفانه این اجرا موفق نبوده و نواقص بسیار زیادی را داشت و همچنان فکر می کنم متن بسیار قوی, ضعف های بازیگری و کارگردانی رو پوشونده. راستی متشکرم از متنِ صحبتهای جلال. :-)
خوش وقتم از گپ و گفتمون. و زنده باد این گروه تئاتر. به امید دیدار در اجراهای بعدی. (راستی مشخص هست اجرای بعدیتون چیه؟)
با سپاس
۲۴ دی ۱۳۹۶
سلام مجدد
من هم صمیمانه امیدوارم :-)
مواردی که به آنها اشاره می‌فرمایید وقتی به صورت کلی گفته می‌شود تنها در حد یک نظر شخصی باقی می‌ماند و این حیف است. چرا که این نظرات کلی وقتی خرد شود برای یک گروه اجرایی قابلیت استفاده عملی پیدا می‌کند و در واقع به نظر شخص اهمیت لازم را می‌دهد.منظور من از دیدار و گپ و گفت حضوری با مخاطب این است و امیدوارم این امکان روزی بدست آید و بخش مهمی از کار ما در واقع می‌بایست جمع‌آوری این نظرات باشد. هر چه تیزتر هم بهتر :-)

به احتمال زیاد اجرای مترسک، برداشتی آزاد از چهار صندوق بهرام بیضایی در نیمه اول سال جدید خواهد بود.

مشتاق دیدارتان هستم.
۲۴ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعا نمایش هایی با مضامین اجتماعی, اگر نیاز بخشی از جامعه ی سرمایه داری نباشد, نیاز بسیاری از افراد دغدغه مند است.
خسته نباشید می گم به گروه به خاطر صداقتشان
درودها
تلاش در طراحی صحنه قابل ستایش است.
گاهی بازی ها اغراق آمیز می شد. (گاهی)
اما در مجموع, این نمایش تلنگر بسیار خوبی بود. این که زندگی فقط در لحظه است. اینکه تنها به فکر منافع خویش نباشیم. چه بسا که کسان بسیاری با سرطان دست و پنجه نرم می کنند. فراموش نکنیم.
متن, بسیار تعمق برانگیز است.
خسته نباشید به گروه نمایشی جوان و پر انگیزه
امیرمسعود فدائی و مریم زارعی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خدایا اونایی که می گن طراحی لباس و دکور و ... خیلی مهم نیس تو اجراها، پاشن بیان بببینن با چندتا چیزای نه خیلی زیاد و سخت اگر بازیها و کارگردانی عالی باشه چقدر همه چیز فوق العاده خواهد شد. و برعکس اجراهایی پر هزینه از لحاظ دکور و لباس و... که محتوا و کارگردانی و بازی نداره....
درود بهتون زندگی در تئاتریها
این کار رو در جشنواره دیدم. کمدی سیاه ایرانی خوش حال و هوا
اجرای قابل قبولی بود به نظر حقیر.
بازی ها در تضاد اجرایی نبودند. کوشک جلالی به خوبی از پسش بر میاد.
تنها چیزی که کمی زیاد کم جان بود بازی خانم درگاهی گرامیست.. اما طراحی لباسشون عالی بود.
در نهایت این که کوشک جلالی فرهیخته ایست که خوب می داند.
موید باشید.
زمان
می ایستد
آن گاه که
تو
بر زمین بذرِ عاطفه می پاچی...
امید فرجی، لیلى شجاعى و نادیا اسکویی این را امتیاز داده‌اند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درودها
متنی قوی و بازی های باور پذیر.
تلاشی جسورانه
متاسفانه فواصل صندلی های سالن بسیار ازار دهنده است.
با ارزوی موفقیت برای اهالی هنر
محمد رحمانی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ماهان نوبخت
درباره نمایش بی پدر i
متنی جسورانه و پرداختی تامل بر انگیر.
درودها
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید