کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال امید بیگی | دیوار
S3 : 17:29:58 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
امید بیگی
درباره نمایش شیر خشک i
نمیدونم من که فکر میکنم شاه لخت بود توهم زدم یا رفقای روشنفکر ما که این اجرا را با قبای زرین میبینند.ما داریم کجا زندگی میکنیم ؟ نسبت این نمایش با مخاطب ایرانی سنجیده شده ؟ نسبت نمایش با سالن اجرا چی ؟ ی بار دیگه از خودمون بپرسیم که چرا تعداد مخاطب های کارمون تا این حد پایینه ؟
در درجه اول من باید بتونم نشیمنگاهمو روی صندلی بزارم که بعد تو حرف های گنده خودتو به من بزنی یا نه ؟
مصاحبه و حرف های شما رو هم شنیدیم.نگو تماشاگر به خودش زحمت نمیده .شما اگه برای ی قشر خاصی ساختی که اعلام بکن و فقط برای اون ها هم اجرا برو. فکر نمیکنم تعدادشون انقدر زیاد باشه که بیشتر از دو شب بخواهید اجرا برید.و اگه برای مردم ساختی و میخواهی در یک سالن دولتی اجرا بری باید بگم که حقیقتی که تو از اون صحبت میکنی با واقعیت جامعه من متفاوت است.خارج رو ول کن بیا تو ایران ی مدت با هم زیست کنیم.

مصاحبه رو هم گوش کردم امیدوارم که خدا این کلمه پست مدرن و لغات و اصطلاحات تخصصی خارجکی رو هم از ما نگیره.
امید بیگی
درباره نمایش نیم فاصله i
بله نمایش به شدت ساده بود اما راحت الحلقوم نبود با تدابیری که در نظر گرفته شده بود ما را همچنان به کشف دعوت میکرد. به عنوان یک مخاطب معمولی احساس کردم کارگردان قصد ندارد با زرق و برق های بیخود و چرخاندن لقمه دور سرش مخاطب را گول بزند.چیزی که امروزه به شدت شاهد آن هستیم. بازی ها هم همینطور بی آلایش و خالی از هرگونه ادا و اطواری بود که بین من و بازیگر فاصله ایجاد میکند. شاهد گفت و گوی دو جوان امروزی با موضوع مهاجرت بودیم و خواب ها و خاطره ها ما را در کشف کنش ها و فهمیدن حال آنها یاری میکرد.این نمایش قصد نداشت پیامی بدهد اما پیغام های زیادی داشت و سوالات زیادی در ذهن من ایجاد کرد.رضا رشادت به لیست کارگردان هایی که آنها را دنبال میکنم افزوده شد و باز هم به دیدن نمایش های او خواهم آمد. دم شما گرم.
انشاالله اجرا های بعدی گروه هم نگاه های شما رو داشته باشیم.
۱۴ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید