تیوال | فرزاد: لطفا روی لینک زیر بزنید در اینستاگرام اشکان خطیبی
S3 : 06:48:32
لطفا روی لینک زیر بزنید
در اینستاگرام اشکان خطیبی در مورد تئاتر بینوایان نوشتم که ایشون فورا من رو بلاک کرد بدون هیچ جوابی
ولی در لینک زیر جواب یکی از دوستان رو داده و ببینید چه استدلالی داره آقای سلبریتی در مورد گرونی بلیط تئاتر

http://uupload.ir/files/gh8n_20181007_094507.jpg
چه بی شرمانه پاسخ دادند حتی اگر حقیقت رو گفتند.لحنشون چیزی شبیه به اینه : همینِ که هست، میخواین بخواین، نخواستینم به دَرَک..
هنربند و هنربند و هنربند
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب فرزاد اگه خاطرتون باشه آغازگر نرخ های غیرمعمول برای نمایش ها خود ایشون بودند، زمانی که دست راست رحمانیان بودند و باهاش. کار می کردند و برای کنسرت نمایش هایشان چند سال پیش پنجاه شصت هزار تومن قیمت گذاری کرده بودند که فکر می کنم سر فروش یکی از همین ... دیدن ادامه » آثار هم بود که وقتی مخاطبین در تیوال به قیمت غیرمتعارف اون نمایش معترض شدند جناب رحمانیان از طرف گروهشون نامه ی شدید اللحنی برای مخاطبین تیوال نوشتند و پس از اون هم بلیت هاشون رو در ایران کنسرت به فروش گذاشتند.
خلاصه این که با این سابقه ، چنین واکنشی از ایشان ابدا دور از انتظار نیست! این حرف امروز این آقایون نیست. این فکر و اندیشه ی چند ساله اون ها برای به ثمر نشاندن چیزی است که به آن تئاتر خصوصی می گویند. چیزی که بیشتر به شوهای لاکچری و نمایش های وی آی پی برای گروه قلیلی از مردم شبیه هست!
۱۵ مهر ۱۳۹۷
تآترهای تجربی و .. رو اطلاع ندارم چون مخاطبش نیستم . اما در مورد تآترهای موزیکال کاملن درست گفته . توی امریکاش هم به ندرت کارمند یا کارگری بتونه یا بخواد 500 دلار بده تا کتاب مورمون رو ببینه . یا حدود هزارتا بده برای همیلتونِ جان که به نظرم بهترین نمایش ممکن ... دیدن ادامه » بود :)

شاید نشه بعضی وقتا بعضی کارا و تفریحات و سفرها رو با پول کارمندی و کارگری انجام داد . پس اون تفریحات و سفرها و ... گرون نیستن ، اون کارمند عزیز داره کم پول در میاره و طبیعتن باید فکر بهتری برای شغل و زندگیِ خودش کنه تا بتونه بهتر و شادتر و بی درد سر تر زندگی کنه :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
200 تومن تعیین شده قیمت بلیط؟!
دقیقاً اقایان خطیبی رحمانیان و غنی زاده از پدارن بنیانگذار پدر درار مخاطب بودند!
جناب بامداد با نسخه شما اون کارمند عزیز وحدود 70 درصد جامعه باید برن بمیرن تا اون دنیا تفریحات شادتر و بی دردسر تری داشته باشن !
جالبه فقط در ... دیدن ادامه » مورد قیمت بلیط تیاتر ایران با امریکا مقایسه می شه در بقیه موارد ما قابل مقایسه نیستیم :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
یادمه پارسال دوست عزیزم فرهاد ریاضی یه متن جالبی برای گرونی بلیط الیورتوئیست نوشت توی تیوال که با این جمله شروع میشد:
"رشد شخصیت، حق همه افراد جامعه است"
(بند دوم قانون اساسی آلمان)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
دور از جون خانم امینی عزیز
فقط عرض کردم صحبت اشکان پر بیراه نبوده :) اینکه در جوابِ اون شخص گفته این نیست که همه جای دنیا کارمندهاش بتونن تفریحات گرون داشته باشن و .. :)
چرا که نه .. اتفاقن معتقدم باید مردم ایران خیلی بیشتر در تمام موارد زندگیشون حقشون رو ... دیدن ادامه » طلب کنن . چون کشور ثروتمندی داریم :) اما این حق طلبی به معنای ارزون خواهی نیست . به معنای اینه که پول بیشتری در بیارن . تا اقتصاد هم شکوفاتر بشه . همین :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
کلمه تئاتر مقدس و نجیبه نمیشه اسم چنین شوهای گران قیمت و به زعم دوستان" قشر کارمند محروم از دیدنش به علت گرانی " را تئاتر نامید همان از ما بهتران بروند ، ببیند و لذت ببرند از این شوها....
۱۵ مهر ۱۳۹۷
سلام به همه دوستان عزیز
اشکان خطیبی نشسته پاکه نیازی به وقت هدر دادن برای همچین موجودی نیست
امیدوارم دل و جان همه سلامت باشه
۱۵ مهر ۱۳۹۷
آقای بامداد تا حدودی درست میگن ولی آقای بامداد: یه موضوعی که هست طرز برخورد و جواب دادن ایشونه و دوم اینکه این موضوع مثال هاش اره شاید مثال های درستی باشه ولی این مقایسه با توجه به ساختارهای متفاوت کشورهای مختلف، مقایسه درستی نیست..بیاید من هزار تا مثال ... دیدن ادامه » که زنده و حاضر خودم تجربه اش کردم رو هم برای شما هم آقای خطیبی میزنم اون موقع جواب بنده رو بدید :) در مورد کنسرت، تیاتر، سبنما، هرچی که دوست دارید و البته من تجربه اش رو داشته باشم
۱۵ مهر ۱۳۹۷
درود به شما جناب عبدالهی گرامی
باور بفرمایید لحظه ای خودم رو میذارم جای این عزیزان که مدام بهشون حمله میشه که چرا فلان تآتر رو بازی کردی چرا فلان کار رو کردی و ... که اتفاقن لحنهای طلبکارانه ای هم دارن اغلبشون :) و خب از یه جایی دیگه آدم خسته میشه و میگه : دلم میخواد :)

نمیدونم چقدر برخورد داشتین با اینجور آدمهای طلبکار ، اما واقعن وضع و حال ناراحت کننده ایه .
اینکه مثلن طرف کارمنده ( و خب مقصر خودش بوده که درس درستی رو نخونده یا تجربه کسب نکرده و ... ) و حالا هر چی از دهنش در میاد به کسی که شغل و کار بهتری داره و تونسته پول بهتری در بیاره نثار میکنه :) و توقع داره همه مثل خودش زندگی کنن .
راستش من این آدمها رو درک نمیکنم .
هم بیرون در دنیای واقعی هم اینجا ، مدام این حمله ها رو میبینم و خب آزاردهنده ست .

اینهمه تآتر ارزون . حالا یکی دوتا هم قراره با صرف هزینه ی بالا شرایط بهتری رو برای مخاطب ایجاد کنه ، چه ایرادی داره ؟
یه ... دیدن ادامه » دوستی دارم نهار و شامش رو هر روز توی اریکه میل میکنه که فقط نهار و شامش روزانه میشه حدود 240 تومن . حالا من بیام بگم اریکه باید جمع بشه چون برای بچه پولدارای شکم گنده س ؟ :))
خب این آدم یه بیزینس منِ موفقه . اگر منم دلم زندگی بهتر میخواد باید بجای نشستن توی تیوال برم و قابلیتهای خودم رو افزایش بدم و ازشون پول در بیارم دیگه :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
بنده هم انتقادی کردم از ایشون و بلاک شدم و البته قبل تر سر یک مساله ای به جناب فرخ نژاد هم انتقادی داشتم ایشون هم متعاقبا در پاسخ بلاک فرمودند... فقط ژست مردمی بودن دارند این هنرنماهای گرامی و زمانی که پای منافعشون در میون باشه از همه ضدمردمی ترند...
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب بامداد عزیز بحث چیز دیگریست :) بحث اینه که این عزیزان دولبریتی همه جا ژست مردمی بودن میگیرن و دم هم حقوق اکثریت و حمایت از بینوایان :) سر می دن (مراجعه کنید به پست یکی مونده به آخر ایشون) :) بعد وقتی نوبت به خودشون میرسه ترویج اشرافی گری و فروش بلیط با ... دیدن ادامه » قیمت نامتعارف در این کشور و نه کشوری مثل امریکا که مهد سرمایه داری هست میشه یه چیز طبیعی و برای قشری خاص و معترضین رو با چماق بلاک و حذف خفه می کنند :) و جالبتر اینکه در چنین وضعیت اسفناکی عده ای از این سبک هنرفروشی حمایت می کنند و اون رو طبیعی می دونند :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
فکر میکنم یه ریشه در تاریخ داره،اینکه از روز اول وعده دادن در این کشور باید همه چی برای همه قشرها باشه و آب و برق رایگان و از این حرفها..شاید همه اینها در ذهن ما مونده که چرا پس من نباید هر نمایشی میخوام ببینم؟؟!! چرا من هر تفریحی میخوام نداشته باشم؟؟به ... دیدن ادامه » شخصه قبول دارم هر تفریحی و نمایشی برای من نیست..( گرچه خیلی ها معتقدن هنر فرق داره و رسالتش مردمی بودن و... است) البته اینها همه تحلیلهای ذهن عقب مونده منه!!:)))
راستش بیشتر با اقای بامداد موافقم..نه که مخالف گرونی باشم،ابدا..ولی این نمایش با توجه به هزینه های خودش گرون نیست..گرون نمایش مده آ هست،گرون نمایشهای رحمانیان بی هیچ هزینه آنچنانی با بلیطهای نجومی هست..
اگر مخالف بلیطهای بالای 150 هستیم پس باید پروداکتهامون از یه حدی بزرگتر نباشه (چون هنرمند که از دولت سوبسید نمیگیره تا بلیطش کنترل بشه..) که به نظرم خواسته منطقی نیست..
۱۵ مهر ۱۳۹۷
موافقم بامداد جان با کلیت بحثتون..و اون بحث آدم های طلبکار در این مملکت رو که خیلییییییییییی قبول دارم :)

خانم نیلوفر کاملا موافقم :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
آقای بامداد تئار و سلبریتی و بلیط و ... رو بیخیال. واقعا تفکرتون جمله پایینه؟ اگه اینجوره من دیگه حرفی ندارم :|

اینکه مثلن طرف کارمنده ( و خب مقصر خودش بوده که درس درستی رو نخونده یا تجربه کسب نکرده و ... ) و حالا هر چی از دهنش در میاد به کسی که شغل و کار بهتری ... دیدن ادامه » داره و تونسته پول بهتری در بیاره نثار میکنه :) و توقع داره همه مثل خودش زندگی کنن
۱۵ مهر ۱۳۹۷
حیرت انگیزه در کشوری که کمابیش همه سر سفره نفت نشستن (که البته بعضی وسط سفره هستن و بعضی گوشه سفره هم نصیبشون نیست) گرون بودن یک اثر رو منطقی و یا غیرمنطقی دونست... واقعا در عجبم برای قشری حق دیدن اثری رو قائل شد و برای عده ای نه! هرچند خود بنده تا کنون نه ... دیدن ادامه » به دلیل مالی صرف بلکه به دلیل مقابله یا این جریان اشرافی گرا در هنر نمایش به دیدن هیچ کدوم از آثار فاخر! نرفته و نخواهم رفت اما نمی تونم این ایده رو تحمل کنم که یک اثری برای قشر خاص عمدتا نوکیسه و تازه به دوران رسیده ساخته شده و عموم از دیدنش محروم باشن که این عین تبعیضه و به جد معتقدم این جریان همونطور که سینما رو از بین برد تئاتر رو هم نابود میکنه ...
۱۵ مهر ۱۳۹۷
درود به شما جناب نوبری گرامی
بله قطعن باهاتون موافقم که هرگونه دو رویی و ریاکاری مذموم و زشته
۱۵ مهر ۱۳۹۷
نیلوفر گرامی باهاتون موافقم کاملن . عرض من هم همینه که شما به زیبایی فرمودین
۱۵ مهر ۱۳۹۷
ممنونم جناب عبدالهی بزرگوار :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
فرزاد گرامی
بله باور من اون جمله ست که عرض کردم :)

سپاسگزارم از شما
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب بامداد شما مخاطب مورد علاقه تئاتر خصوصی دوستان هستید. مخاطب بی سر و صدا و مطیعی که طرف مقابل رو انقد بالا میبره و محق میدونه که عملا دیگه حق و توقعی برای خودش و دیگر مخاطبان نمی مونه و به صورت خودکار تبدیل میشه به ماشین توجیه المسائل اون ها که امور ... دیدن ادامه » را به نفع اونها تحلیل می کنه!
نوش جان اون دوست رستوران رو. اما فکر می کنم بدانید رستوران رفتن و مواد غذایی هیچ وجه اشتراکی با ساحت هنر و اندیشه نداره مگر این شما نمایش را صرفا یک کالای قابل عرضه و فروش بدانید که این همان کالاشدگی مد نظر حامیان تئاترهای لاکچری است!
۱۵ مهر ۱۳۹۷
همینطوره که میفرمایید جناب فتحیان گرامی
تآتر دیدن برام صرفن یک تفریحه :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب عبداللهی با عرایضم موافق هستید یا اینکه ذهنِ عقب مانده ای دارم؟؟ :))))
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب بامداد گرامی کاملا در اشتباه هستید و برای اینکه اشتباه شما رو ثابت کنم خودم رو مثال میزنم که دانشجوی دکترای یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور هستم و بیش از ده سال سابقه و تجربه کار دارم و با افتخار کارمند هستم.و زندگی سالمی رو دارم و توقع هم ندارم ... دیدن ادامه » کسی مثل من زندگی کنه... فکر کنم داخل ایران نباشید و یا احتمالا بودن در متن جامعه رو تحربه نکردید که خیل تحصیلکرده های ممتازی رو ببینید که به دلیل شرایط تبعیض آمیز جامعه مجبور به زندگی در شرایط کارمندی! شدند و به زندگیشون هم افتخار می کنند... این اعتقاد صرفا حاصل نگاه تبعیض امیز شماست که متاسفانه روز به روز هم داره قدرت بیشتری میگیره و جامعه رو دچار تقسیم بندی های خطرناک می کنه... اصلاح بفرمایید...
۱۵ مهر ۱۳۹۷
آفرین آقای نوبری
آدم یاد فیلم عصبانی نیستم میفته
آدم هایی که میخوان روی اصول اخلاقی پیش برن در این مملکت ولی آخر به هیچ جا هم نمیرسن :(
۱۵ مهر ۱۳۹۷
بله جناب فرزاد متاسفانه تا طرز فکرهایی اینچنینی هستن اخلاقی بودن آب در هاون کوبیدنه...
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب نوبری گرامی بسیار خوشحالم که از زندگیتون راضی هستین و بهش افتخار میکنید . چی بهتر از این ؟
همه ی ما تمام تلاشمون در زندگی همینه که بتونیم به خودمون افتخار کنیم :) و شما بهش رسیدین . درودها بر شما
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب بامداد ظاهرا منظور سخن رو نگرفتید و یا خودتون رو به اون راه زدید ... مساله راضی بودن یا نبودن من از زندگی نبود روی سخن با حرف بی منطق و نکاه تبعیض امیز شماست که امیده اصلاح کنید و مانع عمیق تر شدن شکاف های اجتماعی در جامعه باشید. ...
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب نوبری گرامی من هم از زندگیم لذت میبرم لذا فعلن تمایلی به تغییر نگرشم ندارم :)
اما سپاسگزارم که نظر و دغدغه تون رو باهام در میون گذاشتید :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
نیلوفر خانم: عالییییییییییی بود :))) نه جسارت نبود، با نظرتون موافق بودم نه اون تیکه کامنت :))
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب بامداد دوستانی که کامنت می ذارن در پاسخ صحبت شما، قصد مزاح با شما و تفریح و وقت گذرانی ندارند که این گونه خارج از جدیت و ادب و به عنوان کنایه زنی پاسخ می دهید!
۱۵ مهر ۱۳۹۷
موفق باشید جناب بامداد فقط امیدوارم روزی به ضرورت این تغییر نگرش نرسید که دیر شده باشه و بنیان جامعه به دلیل همچین تفکرات جداسازانه ای به هم ریخته باشه...
۱۵ مهر ۱۳۹۷
سلامت باشید جناب نوبری بزرگوار
۱۵ مهر ۱۳۹۷
خیر جناب فتحیان . جوابهای من مطلقن منطبق بر باورهامه و از ادب هم خارج نشدم ، هرچند در صحبتهای شما و برخی از دوستان تحمیل و کنایه به وفور وجود داشت اما سعی کردم نادیده بگیرم و از کنارش عبور کنم :)
بله عادت به شاخ و شونه کشیدن ندارم و سعی میکنم فقط نظرم رو ... دیدن ادامه » بگم . مثل این نظر که کاملن موافق تآترهای مجلل هستم و ازشون حمایت میکنم
۱۵ مهر ۱۳۹۷
جناب بامداد شما مختارید هر نظری داشته باشید و به هر سبکی علاقمند باشید. مشکل با اون بخش از حرف شماست که اقشار کارمند را درس نخوانده و افرادی فاقد تجربه و صلاحیت دانستید که کارشان توهین به افرادیست که کار بهتری دارند و پول بهتری!!!! در آورده اند و توقع دارند ... دیدن ادامه » که همه مثل آنها زندگی کنند .... که به شدت توهین آمیز هست و نشان از عدم درک و ناآگاهی شما از بطن جامعه داره... حالا نمیخوایید بپذیرید حرفی نیست اما بدانید که اشتباه می کنید و این طرز فکر از منظر اجتماعی بسیار خطرناک و کاملا ناصحیح است مجددا آرزوی توفیق برای شما دارم....
۱۵ مهر ۱۳۹۷
به نظر بنده تفاوت در دیدگاه ها وجود داره
اینکه بعضی از دوستان الان حمایت میکنن از اشرافی گری تئاتر و بعضی دیگه مثل من تحریم میکنن تئاترهای لاکچری رو به خاطر روش تئاتر رفتنمونه
من با اینکه همیشه مخاطب تئاتر بودم هرگز به دیدن نمایش های لاکچری نرفتم که ... دیدن ادامه » چند تا سلبریتی توش ایفای نقش میکنن و قیمتهای بالایی باید براشون پرداخت کرد.
درسته که کارمندها تو همه جای دنیا نمیتونن تفریحات خیلی گرون داشته باشن ولی باید اینو در نظر گرفت که مخاطبان اندک تئاتر تو ایران کارمند هستند و بقیه اقشار جامعه به تئاتر توجهی نشون نمیدن.
۱۵ مهر ۱۳۹۷
بله جناب نوبری نازنین همینطوره که میفرمایید .
من بخاطر شرایط کار و زندگیم فرصت و شرایطش برام مهیا نیست که در بین مردم باشم ، و برای همین از بودن در تیوال خوشحالم که میتونم با دوستان مجازیِ زیادی گفتگو کنم و نظراتشون رو بدونم .
خدای نکرده قصدم توهین به ... دیدن ادامه » کسی نبوده ، و اگر اینطور برداشت کردید عذرخواهی میکنم .
حرفم این بود که بهرحال کسی که گفته بود ما کارمندیم و نمیتونیم این کار رو که 200 تومنه ببینیم . عرض کردم 200 تومن برای یه همچون پروژه ای بسیار مناسبه . حالا اگر کسی 200 تومن براش زیاده شاید اشکال در " درامد " ش باشه . یه بازنگری به زندگی و شغلش داشته باشه تا بتونه حقش رو از کشوری که اتفاقن ثروتمنده دریافت کنه

و تمام عرضم همین بود .
بهرحال عده ای با این تآتر مخالفن . و یکی هم مثل من که دوستدارِ تآترهای مفرحه ، ازش استقبال میکنه .
همچنانکه خیلی از تآترهایی که میبینم رو دوست ندارم و از فلاکتِ موجود در سالن و شرایطش به هم میریزم که گاهی باعث میشه وسط اجرا بلند شم و برم بیرون :)
چه ایرادی داره که نظرها مخالف هم باشه . واقعن لزومی نداره همدیگرو بخوایم قانع کنیم
هر کسی یه جور زندگی میکنه :) و یک سری چیزها رو دوست داره و یا تفریحاتش متفاوته . همین واقعن :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
و واقعن عرض دیگه ای ندارم :)))
چون به شدت این مسئله وقت گیر شده برام . گفتگو خوبه ها . ولی نه انقدر که کلن زندگیم رو گذاشتم کنار :))

ارادتمندِ همه ی عزیزان هم هستم
امیدوارم هر تآتری رو برای تماشا انتخاب میکنن بهشون خوش بگذره و لذت ببرن

روی ماه تک تکتون ... دیدن ادامه » رو هم میبوسم و آرزوی زندگی زیبا و جیب پر پول و سلامتی برای همتون دارم
۱۵ مهر ۱۳۹۷
مجدد ممنون از پاسخ و توضیحتون جناب بامداد... فقط یک سوال بابت کنجکاوی شخصی که جناب عالی در شرایط امروز جامعه چه پیشنهادی برای گرفتن حق!! از یک کشور ثروتمند به زعم شما دارید؟ اگر لطف کنید بنده و خیلی عظیمی رو که کارمند هستیم و از اون پیش فرض های جنابعالی ... دیدن ادامه » (نداشتن تحصیلات و تجربه) رو نقض می کنیم و در این شرایط استطاعت مالی پرداخت ٢٠٠ هزار تومن برای دیدن نمایش رو نداریم در این مورد روشن بفرمایید ممنون میشیم ... به خدا ما هم دوست داریم تئاتر مجلل! ببنیم و از سالنهای فلاکت بار! خسته شدیم!
۱۵ مهر ۱۳۹۷
تو رو خدا جناب بامداد اینطوری ما شرمندتون میشیم و از بیانات و توصیه های ارزشمندتون برای در آوردن پول محروم میشیم ... خواهشا اینطوری ما رو ترک نکنید...
۱۵ مهر ۱۳۹۷
:)) سلامت باشید جناب نوبری عزیز
۱۵ مهر ۱۳۹۷
دوستان،
آقای خطیبی در جواب همین موضوعی که اینجا این همه جنجال به پا کرد، یه پست تو اینستاش گذاشته، بخونید ببینید قانع میشید یا نه :)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
اینا هم شدن مثل قیمت گذاری املاکیها... هر چی دوست دارن میگن و اجرا میکنن هیچ کسی یا اداره ای هم وارد نمیشه و کاریشون نداره ... اتفاقا خوبه همین فرمونو بره از چشم‌ مخاطبی که اشکان خطیبیش کرد یا امثالش کامل میوفته...
۱۶ مهر ۱۳۹۷
با آقای فتحیان موافقم... آغازگرش بود در کنار جناب رحمانیان
۱۶ مهر ۱۳۹۷
فقط بعضی جریان ها نیست که مسمومند ... بعضی افراد هم با تفکر مسموم وجود دارند که کافیه جایی باشند تا اون قسمت کلا از دست بره ..
تناقض مصاحبه ی دیروز جناب پارسایی با روزنامه ی سازندگی و گفته های آقای خطیبی مبنی بر اینکه قشر متوسط نمی تواند اساسا تئاترهای مجلل ... دیدن ادامه » و موزیکال ببیند یکی از همین تسری سمی بودنی ست که آلودگی اش دامنه دار است
۱۶ مهر ۱۳۹۷
"یک کارمند" در """هیچ کجای دنیا""" امکان خرید بلیط ردیفای گرون قیمت موزیکال نداره
:)
۱۹ مهر ۱۳۹۷
متاسفانه بعضی اتفاقات به قدری نرمالزیسیون و هنجارسازی میشن که همه قبولش میکنن و کسی دنبال این نمیره که چطور باید باشه یا چطور میتونه باشه همه میگن همینیه که هست !
۲۸ مهر ۱۳۹۷
دقیقا پوریا جان
۲۸ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید