تیوال *مریم* | دیوار
S3 : 13:30:32
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
قرار گروهی برای تماشای نمایش این یک اعتراف است
دوستان عزیز
ما برای روز سه شنبه یک مرداد نمایش "این یک اعتراف است" رو هماهنگ کردیم که هم اجرا رو ببینیم و هم بعد از اجرا به همراه گروه در کافه عمارت، در خصوص کار گفتگو کنیم
هر کدوم از عزیزان که مایل بودن تشریف بیارن و همراهی مون کنند، خوشحال خواهیم شد.
لطفا افرادی که قصد دارن تشریف بیارن، «می آیم» رو بزنن که بدونیم باید منتظر چند نفر باشیم
به امید دیدار
گزینه " ای کاش میتونستم بیام " چرا نداریم :(((
۳ روز پیش، شنبه
با سلام
متاسفانه من چهارشنبه نیستم
پنج شنبه و جمعه اوکی ام
۲۰ ساعت پیش
جناب رزمجو
با بچه ها صحبت کردیم و‌ اکثرا نمیتونن برنامه شون رو تغییر بدن!
بنابراین ما مطابق قرار قبلی مون، فردا خدمت میرسیم
انشالا اگر همه چیز مرتب باشه حدود یک ساعت در خدمت عوامل اجرا هستیم که خیلی برامون ارزشمنده
به امید دیدار
۱۸ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش آئورا i
بعضی نمایش ها بیشتر از اینکه بخواهند داستان مشخصی روایت کنند، حاوی شاعرانگی هستند که بسته به سلیقه مخاطب میشه از اون لذت برد و یا اصلا با اجرا ارتباط برقرار نکرد
دیدن آئورا برای من حاوی حس رهایی و از خود بیرون شدگی بود
در طول اجرا مطمئن نبودم که اجراگران آگاهانه بازی میکنند یا مدهوش و شیدا، روی صحنه حرکت میکنند
در اجراهای اینچنینی نیاز نیست چندان روی خط داستان تمرکز کنیم، فقط کافیه به صندلی تکیه بدی و غرق بشی در دنیای رویاگونه ای که مقابلت ترسیم شده
برای من تلفیق صدا، نور، موسیقی، ضرباهنگ، آواها، شجاعت، ریتم، احساس، حرکت، شور و از همه مهمتر رهایی، لذتبخش بود.
ترجیح میدادم المان های امروزی در اجرا وجود نمیداشت چراکه تمرکز تماشاگر رو از دنیای شگفت و ماورائی که خلق شده بود، میگرفت و به روزگار اکنون پرتابمون میکرد!
برای این گروه جوان و جستجوگر ... دیدن ادامه » روزهای روشنی می بینم و قطعا در انتظار اجرای بعدی خواهم بود.
پیروز باشید
چقدر خوب گفتی مریم جان عزیزم
تلفیق بسیار خوب سه افسانه ی معروف در یک نمایش خلاقیت جذابیه که بخوبی بهم متصل شدند و یک پیکره ساختند.
منهم از دیدن این اجرا لذت بردم بخصوص جنون پرده ی نهایی درخشان بود
۲۶ تیر
بله نیلوفر عزیزم
بنظر من اجرا کردن کارهای تلفیقی نیاز به جرات و جسارت زیادی داره
تلفیق متون مختلف و همچنین تلفیق ارکان و اجزاء مختلف در این اجرا، محصول یکپارچه ای رو به مخاطب عرضه میکرد که تماشای اون برای من هم لذتبخش بود
۲۶ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
(پست موقت)
دوستان عزیز
ما برای فردا سه شنبه نمایش آئورا هماهنگ کردیم که هم اجرا رو ببینیم و هم بعد از اجرا به همراه گروه در کافه ای در نزدیکی تالار مولوی، در خصوص کار گفتگو کنیم
هر کدوم از عزیزان که مایل بودن تشریف بیارن و همراهی مون کنند، لطفا «می آیم» رو بزنن که بدونیم باید منتظر چند نفر باشیم
ممنون و به امید دیدار
*مریم*
درباره نمایش آب و دیگران i
اجرایی ساده و خلاقانه که طی حدود سی و پنج دقیقه مخاطب رو به شیرینی با خودش همراه میکنه
بنظرم ارزش حمایت داره
/من یک تماشاگرم/
مریم جان برای کودک هست؟چند ساله حدودا؟و اینکه پر تنش هست با توجه به موضوع؟
۱۲ تیر
نه نرگس جانم، برای کودک نیست. در خصوص ارزش آب هست و تا حدی هم فان و سرگرم کننده ست. البته جا داشت که بیشتر روی جزئیات کار کنند ولی برای یک کار نیم ساعته، بنظرم راضی کننده بود
۱۲ تیر
آرم کانون پرورش فکری رو روی پوستر دیدم فکر کردم مال کودکه.حیف.ممنون عزیزم برای توضیح
۱۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان گرامی
چنانکه اغلب شما در جریان هستید، در سالهای اخیر مشکلات و بی نظمی هایی توسط برخی افراد ناآگاه به قوانین تماشای تاتر در حین اجرای نمایش رخ داده که باعث نارضایتی ما تماشاگران علاقه مند به تاتر شده است.
به همین دلیل احساس کردم بهتر است خودمان دست به کار شویم و هرامکانی در توان داریم بکار ببندیم تا با همدلی و اتحاد قدمی در راه فرهنگسازی اصول تماشای نمایش برداریم.
پس با همراهی دوستان تماشاگر پیگیر ایجاد تشکل یا انجمنی هستیم که هدف آن تامین حقوق تماشاگران تاتر است.
نوشتار اولیه درخواست یا اهداف این انجمن رو با شما به اشتراک می گذارم. امیدوارم از نظرات شما برای بهبود آن بهره مند شوم
بنام خالق زیبایی
«هنر» زبان مشترک مردم جهان از ابتدا تاکنون بوده و ابتدایی ترین ارتباطات بشر با طبیعت، جهانِ پیرامون و از همه مهمتر، با سایر انسانها توسط آن شکل گرفته است.
پس عجیب نیست که اکنون پس از گذشت هزاران سال، هنوز هم «زبان هنر» گویاترین و کارآمدترین شیوه ی ارتباطی ما انسانها با یکدیگر است.
چه بسیار جنگها، ناعدالتی ها و بی سامانی هایی در طول تاریخ که اگر در سایه هنر قرار میگرفت هرگز رخ نمیداد و خسارتی از پی آن به بار نمی آمد.
بسیاری از مردم در سراسر جهان، علیرغم دشواریهای بسیار، نیرو، سرمایه و عمر خود را در راه هنر و تعالی بشر وقف کرده و میکنند.
همه آگاهیم که تسری هنر و فرهنگ در جوامع مختلف تا چه حد میتواند در رشد و کمال انسانها تاثیرگذار بوده، آنها را به سمت تعالی سوق دهد.
هنر زمانی مفهوم می یابد که سه عنصر «هنرمند»، «اثر هنری» و «مخاطب» را توأمان داشته باشد و در صورت فقدان هر یک از این سه عنصر، مفهومی بنام «هنر» پدیدار نمی شود.
این مهم در کشور ما نیز سابقه ای دیرینه دارد و مفاخری در دل این سرزمین پرورانده شده اند، که هنوز هم مایه ی فخر و مباهات ما هستند. اندیشمندانی که نام هر کدام به زلالی دریای معرفت است و ره آورد هر کدام، توشه ای ماندگار برای مردم ما بوده، هست و خواهد بود.
آنها که چه هنوز در کنار ما بوده و چه از این جهان رخت بربسته باشند، باید «دیده» و «شنیده» شوند تا تفکر و معرفتشان به دست آیندگان این سرزمین برسد.
ما نیز بنابر اعتقادات قلبی و مِهری که به فرهنگ و هنر این سرزمین و بطور مشخص «هنر والای تاتر» داریم، علیرغم دشواری ها و مصائب، همچنان سعی در حمایت از این هنر و هنرمندان آن داریم، چراکه معتقدیم آنچه این آئین مقدس را زنده نگاه میدارد، نفَس «تماشاگران» آن است. پس در کنارشان خواهیم بود و آنها را خواهیم دید و خواهیم شنید.
پرُواضح ... دیدن ادامه » است که هزاران تماشاگری که با جان و دل، حامی آثار هنری می باشند، با درک شرایط و محدودیت ها، خواسته هایی به حق دارند که قطعا با همکاری یکدیگر، هنرمندان و صاحبنظران، این خواسته ها مرتفع و کاستی ها جبران خوهد شد.
در سالهای اخیر با توجه به افزایش تعداد سالن های نمایش (که فی نفسه اتفاق مبارکیست) و افزایش و تنوع طیف تماشاگران (که مایه مباهات است)، مسائلی برای تماشاگران دائمی نمایش ایجاد شده که نیازمند رسیدگی، ساماندهی و از همه مهمتر «فرهنگسازی» است.
سالن نمایش در هنگام اجرا نیازمند به فضایی آرام، ساکت، منظم و قاعده مندست تا مخاطب با تمام وجود با اثر هنری ارتباط برقرار کند.
ولی در حال حاضر آرامش در سالن های تاتر به «کیمیا» بدل شده و این مهم هر روز کمرنگ تر می گردد.
لذا ما تماشاگران تاتر، بنابر اقتضای شرایط این هنر زنده، خواسته ها و حقوق خود را به شرح ذیل اعلام میداریم:
1- از مدیران سالن ها می خواهیم، تمام راهکارهای ممکن برای حفظ نظم، سکوت و آرامش را در حین اجرا بکار گیرند. این مهم نیازمند آموزش و فرهنگسازی به طرق مختلف و بصورت مداوم می باشد.
تذکرات لازم و مفصل پیش از اجرا یکی از مهمترین و در دسترس ترین این راهکارهاست.
بدیهی ست اعضای این انجمن، از هیچ کمکی در این زمینه فروگذار نخواهد کرد.
2- از دستگاه های ناظر و مسئول تقاضا داریم، شرایط ایمنی سالن های نمایش را مورد بررسی قرار داده و نسبت به رفع کاستی ها، اقدام لازم را انجام دهند.
در حال حاضر برخی سالنها از نظر ایمنی، تهویه، وسایل سرمایشی و گرمایشی در شرایط مناسبی نبوده و با حضور بیش از ظرفیت تماشاگران در سالن، این ناامنی به حداکثر میرسد.
همچنین بدلیل مسدود شدن راه پله ها و فضاهای خروجی توسط افراد مازاد بر ظرفیت سالن ها، در صورت بروز حادثه ای مانند زلزله یا آتش سوزی، میزان خسارات جانی فاجعه بار خواهد بود.
3- مسئولین هر سالن باید امکانی فراهم نمایند تا تماشاگرانی که علیرغم تذکرات و آموزش های قبلی، نظم و آرامش سایرین را بر هم می زنند، مورد بازخواست قرار گیرند.
در حال حاضر برخی تماشاگران خود را مجاز به هر رفتاری اعم از پاسخگویی به تلفن همراه، صحبت با سایرین، مصرف مواد خوراکی و... در حین اجرا میدانند و در اغلب موارد به تذکرات سایرین بی توجه هستند.
4- از ورود کودکان در اجراهای غیر مرتبط جلوگیری بعمل آید، چراکه حضور کودکان علاوه بر برهم زدن نظم سالن و تمرکز دیگران، موجب آزار خودِ این عزیزان خواهد شد.
5- کلیه سالن ها و گروه های اجرایی موظف به شروع اجرا در ساعت مقرر بوده و پس از آن از ورود تماشاگران ممانعت بعمل آید، چرا که تاخیرهای طولانی و ورود تماشاگران پس از شروع اجرا، تضییع حقوق افرادیست که در ساعت مقرر در سالن حضور داشته اند.
6- تمام سالنها و گروه های نمایشی حضور عکاس در هر اجرا را از پیش به تماشاگران اطلاع دهند و تمام عکاسان موظف به استفاده از سایلنت شاتر بوده و از انجام حرکات نامتعارف، تردد در سالن و ایجاد سر و صدا پرهیز نمایند.
7- کلیه سایتهای فروش بلیط تاتر موظف به ارائه اطلاعات کامل در خصوص نحوه اجرا و تغییرات احتمالی آن و همچنین انتشار نظرات کاربران (درچارچوب قوانین و مقررات سایت) باشند.
8- مسئولین سالن ها با اعضای این انجمن، نهایت همکاری را داشته و در صورتیکه تخلفی در حین اجرای نمایش صورت گرفت، نسبت به رفع آن در همان لحظه اقدام نمایند.
۹- از ورود هرگونه اقلام خوراکی و تنقلات به سالن بصورت جدی ممانعت بعمل آید.
۱۰- کلیه سالن ها موظف به استفاده از سیستم قطع آنتن تلفن همراه باشند.
۱۱- نحوه مدیریت سالنها در ایام جشنواره تاتر فجر، مورد بازنگری اساسی و جدی قرار گیرد، متاسفانه همه ساله در جشنواره تاتر فجر که مهمترین رویداد تاتری کشور میباشد، شاهد بی نظمی های بسیار زیادی هستیم که کمترین آن، ممانعت از ورود افرادی ست که از مدتها پیش بلیط خریداری کرده اند! چراکه بدلیل سوء مدیریت برخی مدیران و صدور بیش از حد کارتهای مهمان، امکان راهیابی خریدارن بلیط به داخل سالنها میسر نمیشود!
در پایان از مدیران مربوطه خواهشمندیم امکان یاری اعضای این انجمن را برای فرهنگسازی رفتار صحیح در هنگام اجرای نمایش، تسهیل نمایند.
بدیهی ست رعایت و حفظ نظم و مقررات در سالن تاتر، ابتدا حمایت از حقوق هنرمندان و سپس حمایت از حقوق مخاطبان را در پی خواهد داشت.
امید که با رعایت نظم و امنیت و ارتقای فرهنگ تماشای تاتر، شاهد رشد بیش از پیش هنر و فرهنگ در سرزمین مان باشیم.
/من یک تماشاگرم/
«انجمن حامیان مردمی توسعه فرهنگ تاتر»*مریم* خانم
ممنون بابت نوشته خوب تون
امیدوارم با همکاری و حمایت گروه های اجرایی مسئولین سالن ها و تماشگرها بتونیم لحظات بهتری رو تو سالن های تاتر تجربه کنیم
۱۱ تیر
منم دوتا نکته دارم
یک اینکه برای انتشار اون ویدیو یا انیمیشن یا هرچی میشه به فیلم تئاترا هم فکر کرد. با بتهوون صحبت کنیم که فیلمو بذاره اول سی دی ها.
یه جورایی شبیه کاری که چندسال پیش درمورد نخریدن سی دی قاچاق فیلمای سینمایی انجام شد.

نکته ی دومم اینکه با نگفتن خارج از ظرفیت (حداقل در این فاز که فاز شروع هست) موافقم. چون اولا به نظرم وقتی فروخته میشه آدمای عادی (که مخاطب این متن هستن) دلیلی نمیبینن که چرا نباید بخرن. و حتی ممکنه به نظر خیلیا غیرمنطقی باشه که ما داریم ازشون میخوایم یه چیزی که قانونی داره فروخته میشه رو نخرن. و آسیب این داستان به نظرم اینه که اهمیت و حیاتی بودن بقیه ی قسمت های متن رو در ذهنشون کم میکنه. (وقتی چند مسئله با درجه ی حیاتی بودن های مختلف رو با یک شدت و کنار هم بیان کنیم ممکنه باعث بشه همشون با هم نادیده گرفته بشن، من حتی فکر میکنم کلا اُرد هایی که داریم برای مخاطب کمی زیاد هستن شاید... اگه به من سه تا قانون بدید راحت تر باهاشون کنار میام و میگم اوکی باشه. اینا قوانین تئاتر دیدن هستن و من میپذیرمشون با اینکه سخته برام . ولی اگه ۶ تا قانون بدید حتی ممکنه تا آخر متن رو هم نخونم. به نظرم همه ی نکات در "قانون" نمیگنجه و توی متن فقط اونایی که قلنون هستن رو بیان کنیم.بقیه ی نکات رو با روش های دیگه ای به مخاطب آموزش بدیم.)
در کل با این داستان خارج از ظرفیت نخریدن موافقم. ولی در نه در این فاز و در این قالب و در کنار نکاتی حیاتی ای مثل خاموش کردن گوشی.


راستی اون ایده ی آقای لهاک در مورد پاکت گوشی ها رو خیلی خیلی دوست داشتم و فکر میکنم تا درصد زیادی جواب میده.یعنی حداقل برای اون دسته از آدما که به خاطر ندانستن اینکه نور گوشی مزاحمه زنگ گوشی ناراحت کننده ست و غیره جواب میده که به نظرم اکثریت هستن.و اون اقلیت به اصطلاح دیشب "بیشعور" رو هم میتونیم با روش دیگه ای مجاب کنیم.
کیسه باید ... دیدن ادامه » پارچه ای باشه و یک زیپ یا بند داشته باشه که صدا نداشته باشه. میتونه روش لوگوی تماشاخانه باشه و هزینه ش رو تماشاخانه بده. یا بهتر از اون ، لوگوی تیوال رو داشته باشه که در واقع یکی از بهترین اقلام تبلیغی تیوال خواهد شد. شاید حتی بشه که مسئولیت اجتماعی تیوال باشه این پروژه (خیلی از برندها برای خودشون پروژه ی مسئولیت اجتماعی تعریف میکنن) و یک نوشته ی کوتاه به کیسه متصل باشه که توضیح بده چرا باید گوشیمونو بذاریم این تو. به نظرم این کار میتونه از نظر روانی مخاطب رو مجبور کنه که به این قانون پایبند بمونه.گرچه که این پایبندی به قوانین یک پکیجی هست که بهتره همش با هم اجرا بشه تا مخاطب احساس کنه سالن تئاتر جای مهمیه و آداب داره.مثلا اینکه به هیچ عنوان بعد از شروع نمایش کسی حق ورود نداشته باشه.

در پایان الان احساس کردم واژه ی "آداب" خیلی زیبا تر از "قانون" هست.بی زحمت خودتون در متن بالا به جای قانون ها بخونید آداب :))))))

مخلص
۱۴ تیر
(کامنت موقت)
دوستان عزیز
ما برای روز سه شنبه یک مرداد نمایش "این یک اعتراف است" رو هماهنگ کردیم که هم اجرا رو ببینیم و هم بعد از اجرا به همراه گروه در کافه عمارت، در خصوص کار گفتگو کنیم
هر کدوم از عزیزان که مایل بودن تشریف بیارن و همراهی مون کنند، ... دیدن ادامه » خوشحال خواهیم شد.
من این کامنت رو روی دیوار هم گذاشتم، اگه ممکنه بود افرادی که قصد دارن تشریف بیارن، «می آیم» رو بزنن که بدونیم باید منتظر چند نفر باشیم
به امید دیدار
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش فرشته تاریخ i
یک تاتر واقعی دیدم
بینظیر بود، توی اشکهای خودم غرق بودم یک ساعت آخر!
متن متفکرانه بعلاوه اجرای هوشمندانه!
دیگه چه میخواهیم از یک «تاتر»؟
قلبم به درد آمد از یادآوری رنجی که همیشه در طول تاریخ به اندیشمندان تحمیل شده
واقعا دردناک ترین اتفاق اینه که کسی بخاطر طرز فکرش مجازات بشه!
تمام رنج ها به زیباترین شکل ممکن بازسازی شد
فقط کاش از اسلایدها بهتر استفاده میشد چون بسیار تاثیرگذار بود
من ردیف اول بودم ولی بازم دلم میخواست واضح تر ببینم
تمام تذکرات لازم هم پیش از اجرا بصورت مفصل به همه داده شد و تماشاگران هم عالی بودند
با درود روزی هم که من دیدم تماشاگران عالی بودند و به نظرم تذکرات کامل پیش از اجرا تاثبر بسزایی داشت .
۰۷ تیر
آقا فرزاد گویا قسمت نیست که بیام اینبار با شما.برای پنج شنبه کار پیش اومده.زودتر میرم احتمالا یا تو هفته ی آینده
۰۹ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش دروغ i
روز سه شنبه ۱۱ تیر به همراه تعدادی از دوستان تیوال به تماشای این کار خواهیم نشست :)
مدتی هست که بسیاری از ما تجربیات ناخوشایندی از رفتار تعدادی از تماشاگران در سالنهای نمایش داشتیم و از اونجایی که معتقدیم بعضی از این رفتارها بر اثر بی اطلاعی از آداب حضور در سالن تاتر هست، داریم تلاش میکنیم تا راهکارهای موثر و کاربردی که میشه برای فرهنگسازی در این رابطه پیاده کرد رو با همفکری هم پیدا کنیم
دوستانی که تمایل دارن همراهی مون کنند، خوشحال مون میکنند
لطفا به همراه پیشنهادات تون تشریف بیارید :)
بعد از اجرا در این مورد گفتگو خواهیم کرد
لذتِ تماشا به پفِ فیلشه بخدا :)
سلفی هم که اوجبِ واجباته چون سند میشه اون روز و اون ساعت کجا بودیم ..
نگیرید از ما این موهبات را :d
۰۶ تیر
لطفا در تیوال هم چکیده ای از گفتگوهایتان در مورد نمایش بگذارید تا امثال من که نیستند بهره مند شوند :)
۱۱ تیر
حتمن آقای پوریا
۱۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش نفرین قحطی زده‌گان i

آقای مولویان عزیز
زادروزتون مبارک
از صمیم قلب به شما و خودمون تبریک میگم که در سالروز تولد یکی از آدم حسابی ترین هنرمندان مون قرار داریم
براتون آرزوی سلامتی و شادی میکنم و امیدوارم همیشه اینقدر بدرخشید که ما مجبور بشیم با عینک آفتابی بیاییم اجراتونو ببینیم :)
یه جشن تولد حسابی طلبتون، کاش دیشب خبر داشتیم
دوستان توجه داشته باشین که حماسه مون با چه روز مهمی پیوند خورد :)
به فال نیک میگیریم این تلاقی فرخنده رو
آفرین خدای بر پدری
که تو پرورد و مادری که تو زاد
بخت نیکت به منتهای امید
برساناد و چشم بد مرساد


جناب مولویان دوست داشتنی و کار درست
تولدتون مبارک
اول بر ما
و ... دیدن ادامه » برای هنر و تئاتر ما
مبارکتون باشه

آخ که اگه دیشب گفته بودین....
تولد خاطره انگیزی میشد
شلوغش میکردیماااا... شلووووغ
دریغا که نگفتید و نمیدونستیم
۰۵ تیر
آقای مولویان عزیز تولدتون خیلی خیلی مبارک
امیدوارم همیشه همین طور رو صحنه بدرخشین و ما از دیدنتون رو صحنه کلی ذوق کنیم و لذت ببریم.
۰۶ تیر
دوستان پیش نویس اهداف مون رو در دیوار تاتر قرار دادم. لطفا مطالعه کنید و اگر نظری دارید حتما اظهار کنید. ممنونم از همه شما
۱۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش نفرین قحطی زده‌گان i
ما تاتر می بینیم که تجربه کنیم، بیندیشیم، مهر بورزیم، گفتگو کنیم!
در یک کلام، ما تاتر می بینیم تا کشف کنیم، زندگی کنیم!
شما تاتر اجرا میکنید تا بیشتر بدانید، جستجو کنید، به جهان انسانها وارد شوید!
در یک کلام، شما تاتر اجرا میکنید تا کشف کنید، زندگی کنید!
امشب نه ما، ما بودیم و نه شما، شما!!
امشب فهمیدم همه ما یک کل عظیم هستیم، در جستجوی انسانیت، بی هیچ خط جدا کننده ای!
نه تماشاگر و نه هنرمند نه تنها خود رو از هم جدا نمی دانند که همه هدفی مشترک دارند و اون چیزی نیست جز «تعامل»!
مفهومی که هر روز در زندگی ما کمرنگ تر میشه
خدارو شکر که همدیگرو داریم و در کنار هم هستیم
بمانیم برای هم
از جناب خطیبی بزرگوار و تک تک افراد این گروه محترم سپاسگزارم
مهربانی، حس مسئولیت و انسانیت شما رو فراموش نمیکنیم
و همچنین فرزین جان محدث، سپاس بیکران
خانم مریم نازنین
من به عنوان یک تیوالی قصد داشتم که صفحه تیوال نمایشمون که باز شد مباحثی که همواره مورد بحثمون بوده ولی در نهایت ره به جایی نبرده مثل بحث اخلاقیات و اکانت های فیک و ... اگر تا به حال زورمون به گروه های دیگه نرسیده ، لااقل در صفحه نمایش خودمون ... دیدن ادامه » پیاده بکنم شاید بنیانگذار خیریتی در تیوال بشه.امیدوارم...،پیرو صحبت های امشب و همفکری های انجام شده با دوستان و اشکان جان خطیبی،من داوطلب هستم که ایده هایی که تو ذهنمون داریم و مطرح شد در جهت بهبود وضعیت فرهنگی تماشاگران،رو به صورت آزمایشی در این نمایش انجام بدیم حتی اگه به نتیجه مثبتی که انتظار داریم هم نرسه حداقلش اینه که یک راهی رو امتحان کردیم .بلاخره باید از یه جایی شروع کنیم ببینیم چی میشه.
۰۵ تیر
قربونتون برم❤

من از بچگی آرزو داشتم با آقای عمروآبادی بشینم سر یه میز حرف بزنم.
#جدی
۰۶ تیر
ممنون مریم جانم
چه خوب که سه شنبه ایشون هم هستن
چشم حتما موارد موردنظرم رو مطرح میکنم :)
۰۶ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش عاشقانه‌های خیابان i
هر سه بازیگر این کار جزء بهترین و با تجربه ترین هنرپیشگان تاتر هستند، کارگردان محترم هم که با اجرای آواز دورترین کرانه ... خاطره بسیار خوشی از یک اجرای ناب برای ما به جا گذاشتند، نویسنده رو هم که همه می شناسیم!
با تمام این تفاسیر تصور اجرایی حداقل در حد متوسط داریم ولی متاسفانه این اجرا با متوسط و حتی ضعیف، بسیار فاصله داره!
متن بلاتکلیفه، کار قراره که اینتراکتیو باشه ولی عملا تعامل مفیدی با تماشاگران صورت نمیگیره، بنابراین هیچ فرقی نداشت که ما روی زمین بنشینیم یا روی صندلی!
متاسفانه علیرغم تلاش گروه، نه به لحاظ حسی و نه تکنیکی هیچ اتفاقی در این اجرا رخ نمیده و در بیشتر تایم اجرا، کلافگی و خستگی باعث از بین رفتن تمرکز میشه!
اگر قرار باشه با کار قبلی جناب گیل آبادی مقایسه کنیم، بنظرم با اون اجرا هم بسیار فاصله داره
بهرحال امیدوارم اجراهای بهتری ... دیدن ادامه » از این عزیزان ببینیم و با حال خوبتری از سالن خارج بشیم
خوشا روزهایی که جناب گیل آبادی مدیر رادیو جوان بودن.
دوران طلایی رادیو جوان
و از معدود و محدود مدیریت ها بر مبنای شایسته سالاری و در جایگاه درست.
ا
ف
س
و
س
۰۳ تیر
دیدی چی شد؟ دیدی سرگرم زندگانی شدیم قرار یادمون رفت؟
خیلی شادمانم که میای قشنگ جان.
۰۳ تیر
دقیقا تمام تلاششون رو میکنن که هرچی خاطره خوب داریم، با افسوس همراه بشه :(
۰۳ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قبلا که همه چیز رو با دست می نوشتیم خیلی خوب بود!
از روی دستخط آدمها میشد خیلی چیزا فهمید!
الان همه چیز تایپی شده و دستخطها عین هم!!
الان میدونیم کلی کامنت هست که همه شونو یک نفر نوشته ولی مجبوریم به روی خودمون نیاریم ...
عالی بود
۰۱ تیر
در ادامه کامنتم:
عاشق اون اکانتهایی هستم که این کامنتها #... رو لایک میکنن!
۰۱ تیر
دقیقا میرم خانوم منم داشتم به لایک کنندگان فکر میکردم :)
۰۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره سامانه کیف پول i
همیار گرامی آیا امکان رویت گردش مالی کیف پول وجود داره؟
اینکه بدانیم آخرین بار کی و به چه مقدار کیف رو شارژ کردیم و در چه تاریخهایی برای خرید از کیف پول استفاده کردیم؟
اگر این امکان وجود داره که لطفا راهنمایی بفرمایید و اگر وجود نداره که لطفا در صورت امکان برقرارش کنید که متوجه حساب کتابمون بشیم. سپاسگزارم
درود بر شما
امکان رویت لیست تراکنش‌های کیف پول کاربران محترم در اطلاعات کاربری: کیف پول، تاریخچه تراکنش‌ها، امکان‌پذیر می‌باشد.
۳۱ خرداد
ممنونم
۳۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره پرفورمنس وجود i
مسائلی وجود داره که نمیشه به سادگی در موردشون حرف زد و شاید حتی صحبت کردن در مورد اونها چندان جذاب یا تاثیرگذار نباشه!
اینطور وقتها بنظرم پرفورمنس یک روش جذاب برای بیان اون حرفهاست!
من ارتباط چندانی با رقص بوتو نمیگیرم معمولا ولی بنظرم طراحی این اجرا و تسلط بازیگر روی بدن و اجرای حرکات بسیار خوب بود و طراحی نور بسیار راضی کننده، خصوصا نور صحنه پایانی که باعث تاثیرگذاری روی مخاطب میشد. و فکر میکنم اگر موسیقی مناسبتری انتخاب شده بود به جذابیت کار بسیار کمک میکرد، البته این سلیقه شخصی هست.
سکوت و همراهی تماشاگران هم عالی بود، دم همگی گرم
چه خوب کردی درباره اش نوشتی مریم جان
۳۱ خرداد
در اولین فرصت تماشایش می کنم... ممنون از معرفی ات رفیق
۳۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تبریک میگم به کارگردان جوان این کار
فکر نمیکردم اینقدر راضی از سالن بیرون بیام
خدا رو شکر مریم خانم دوست داشتین
خلاق و جذاب بود
۲۶ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش شاهنامه آخرش خوشه؟ i
اجرای چنین نمایشهایی قطعا حاصل مدتها تمرین و تلاش گروه هست. بنظرم هم ریتم خوب بود و هم طراحی کار.
قطعا یه سری ایرادات هم وجود داره که با تلاشهای بیشتر، حل خواهد شد
فقط یه خواهش دارم، با توجه به کوچک بودن سالن انتظامی و نزدیک بودن تماشاگران به صحنه، استفاده از نورهای لیزری ممکنه برای بعضی افراد آزاردهنده باشه، مثلا برای افرادی که بیماری صرع دارن
فکر میکنم بهتر این موضوع در برگه نمایش و یا حداقل پیش از اجرا تذکر داده بشه
سالها پیش در تاترشهر یکی از تماشاگران به این دلیل تشنج کرد و این ترس همیشه با منه که نکنه این اتفاق تکرار بشه
*مریم*
درباره نمایش نان i
عه! این همون نمایش در اکتبر .... نیست که اون قدیم ندیما توی تالار مولوی اجراش کردین؟
خدا کنه همون باشه، من خیلی اون اجرا رو دوست داشتم و همیشه منتظر بودم بازم اجرا بشه ....
مریم‌جان با کدوم قرینه چنین استنباطی کردی؟؟؟ فقط با اسم ملکی‌جو؟؟
۲۱ خرداد
کارایی که اجرا رفته منظورم نبود( گرچه کار بد هم کم ندیدم)..اوضاع سالن و صندلیها واقعا فاجعه هست.. مثل صندلی اتوبوس میمونه با شیب افتضاح.. وای.. واقعا بدم میاد از حافظ..
اتاق ورونیکا هم که از وقتی مالِ ثروتی رو دیدم بعید میدونم کار دیگه ای رو حاضر باشم ببینم ... دیدن ادامه » انقددد که به نظرم همه چی عالیییییی بوده،میترسم بشوره ببره..
۲۲ خرداد
ممنونم مریم خانوم باید منظر بمونیم ، با توجه به شرایط جدید امیدوارم کار خوبی نباشه :))))
۲۲ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش عاشقانه‌های خیابان i
توی کتاب «این مردم نازنین»، یکی از خاطرات بامزه ای که رضا کیانیان نوشته بود این بود که رفته بودن شمال واسه فیلمبرداری یک فیلم (فکر کنم ماهی ها عاشق می شوند) به همراه خانم رویا نونهالی کنار دریا بودن.
بعد یه نفر اومده به خانم نونهالی گفته میشه من باهاتون عکس بگیرم؟ اونم قبول کرده و از عکاسی که توی ساحل بوده خواستن ازشون عکس بگیره. چند لحظه بعد یک نفر دیگه اومده و بازم عکس گرفتن و همینطور نفر بعدی و ...
بعد رضا کیانیان یه مقدار رفته اون ورتر، دیده عکاسه داره توی ساحل داد میزنه: «عکس با خانم نونهالی هزار تومن» :))))
افرییین.. خیلی خوب و ظریف گفتی مریم جون..:)))
( چقد اسم این کتاب رو دوس دارم:)) )
۱۷ خرداد
چه حسن تعلیلی...
۱۹ خرداد
؛)))
۱۹ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش کرونوس i
تایمش چقدر؟؟
سلام. زمان اثر هفتاد دقیقه است
۱۱ خرداد
سلامت باشید ❤
۱۱ خرداد
ممنونم آقای صفری
۱۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش شاه ماهی i
قبلا در تاتر گلریز یا بولینگ عبده، خود گروه وسط نمایش از تماشاگر میخواست که با دست زدن و تشویق کردن، اونها رو همراهی کنه! هنوزم گاهی مثلا در نمایشهای کودک یا اجراهای روحوضی در سنگلج این اتفاق می افته، خیلی هم شیرین و سرگرم کننده ست! تازه اگر همراهی نکنی بهت ایراد میگیرن :))
ولی ولی ولی دیشب شاهد خیل عظیم تماشاگرانی بودیم که در صحنه ای تراژیک که شامل آزار و اذیت تعدادی نوجوان بیگناه بود، چنان با شور و شعف تشویق میکردند و از خنده ریسه میرفتن که باعث شد من بابت بغض توی گلوم به عقل خودم شک کنم!!
مگه میشه اینهمه آدم (تقریبا نود درصد تماشاگران) متوجه نباشن این یکی از غمبارترین صحنه هایی هست که احتمالا در طول زندگی باهاش روبرو میشن؟؟!!
چطور متوجه شباهت آزار دهنده و واقعی اون وضعیت با شرایط امروزمون نشدن؟
شاید بهتر بود این کار بروشور میداشت و در اون قید ... دیدن ادامه » میشد «تماشاگر فهیم! آن صحنه هایی که هنگام بازی با توپ می بینید یادآور شرایط زندگی خودتان و بسیاری از ملتهای جهان است که از ترس با هر سازی میرقصند! پس در سکوت، بیشتر تفکر کنید»!
اگه دوربینی از کل سالن فیلم بگیره احتمالا حاصل از اون چه رو صحنه جاریه بسیار غمبارتر بشه.... امیدوارم دست‌کم بینندگان فرضی اون فیلم در آینده، بیشتر تفکر کنند...
۰۹ خرداد
خانم مریم درود مجدد
سپاس از توجه و ادب‌تون
به نظرم هم‌سو و هم نظریم
موفق و برقرار باشد
۱۳ خرداد
بزرگوارید جناب جوانی
۱۳ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش بیا جلوتر i
دختر نازنینی در گیشه عمارت نوفل لوشاتو هست که لطف ارزشمندی به من کرد، خواستم اینجا ازش تشکر کنم
ندا کاوندی عزیزم از مهربانیت ممنونم
به به روابط عمومی گروه اشتراک
چقدر عالی
۳۱ اردیبهشت
فرزاد جعفریان صدرنشین ابدی تاپ‌لیست خودمی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی

❤❤
❤❤❤
❤❤❤❤
❤❤❤❤❤❤
۳۱ اردیبهشت
خانم ثانی عزیز و گرامی ممنون از عنایت و لطف تون که همیشه شامل حال من بوده و بی شک برام افتخار بزرگی یه ❤️
مریم خانم امیدوارم همیشه رو دور خوشی و سرحالی باشی
نیلوفر خانم مخلصیم ممنون از شماها که میخونیدشون همینم برام کلی موهبته
متن تند و تیزی را خطاب ... دیدن ادامه » به شاملو آماده می کند.. :)))))
آقا رضا آقا رضا آقا رضا :))) ❤️❤️❤️
۳۱ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید