آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال پرستو حق گوی | دیوار
S3 : 20:54:26 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
روزنامه اعتماد,11 دی 97


روایتی از نمایش «خرده نان» و گفت‌وگو با کوروش سلیمانی، کارگردان این نمایش


✏. فاروق مظلومی

... ترجمه این نمایشنامه را خانم شهلا حائری انجام داده‌اند. ترجمه‌ای وفادار به روح کلام فرانسه. خانم حائری مثل بعضی همکاران‌شان گفتار‌ها را ایرانیزه ... دیدن ادامه ›› نکرده است چون ما از مترجمان سرشناس دیده‌ایم که شعر حافظ را وسط رمان وسترن چاشنی کنند. البته متن نهایی برای اجرا بعد از همفکری مترجم و عوامل نمایش که یک تیم حرفه‌ای هستند، تهیه شده است. اعطای جایزه ایبسن به کالافرت نشان می‌دهد چقدر نگاه به نگارش نمایشنامه عوض شده است. این نمایش از حرکات رستاخیزی تئاتر کلاسیک مبراست و صادقانه حرفش را می‌زند و نمایشنامه با متنی ساده به سختی پیچیده است به پیچیدگی شخصیت‌های اصلی‌اش که زوجی بعد از میانسالی – شوپه و شوپت - هستند. مردی که در اندوه کارهای نکرده و اجبار انسان به واسطه میراث خواری عصبی از پدر و مادر، زندگی معنوی مطلوبش را نداشته است و زنی که تقدیر‌پذیری را تنها راه ناگزیر رسیدن به رستگاری آرامش می‌داند. اوج نمایش زمانی است که مرد آرامش تزیینی همسرش را زیر سوال می‌برد و قصد مداخله در اتفاق عجیبی را دارد که مقابل در همسایه‌شان در آپارتمان رخ می‌دهد. مرد فقط ناظر گاه به گاه اتفاق می‌شود که از چشمی در خودشان قابل مشاهده است و قصد باز کردن در را دارد که مخالفت همسرش مانع می‌شود. عبور از در قفل شده سمبل خوبی برای رهایی از ترس‌های همیشگی است اما انسان معاصر به‌شدت قدر عافیت را می‌داند چرا که هر روز خیلی از انسان‌های دیگر را می‌بیند که به راحتی در مصیبت‌هایی مانند جنگ، بیکاری، رکود اقتصادی و ....گرفتار می‌آیند. ترسِ مرد نمایش ریشه در روح و روانش دارد که ظلم طبیعت در حقش حساب می‌شود و سخت است انسان با ظلم به دنیا بیاید‌. مثل نگارنده که با اضطراب نفس می‌کشد. انتخاب این نمایش برای ترجمه و کارگردانی و بازی، تحسین برانگیز است چرا که فضای نمایش در اغلب کشورها مصداق دارد. نمایش «خرده‌نان» بیشتر طراح است نه نصیحت‌گر و قاضی. خرده‌نان قصد توصیه و قضاوت ندارد فقط موضوعاتی برای درگیری در سالن و حداقل تا خانه، طرح می‌کند. این طراحی در بازی بازیگر نقش زن (آناهیتا اقبال نژاد) و بازیگرمرد (رضا بهبودی) کاملا مشهود بود. هیچ اغراقی برای تحمیل موضوعی خاص به مخاطب دیده نمی‌شد. قطع به موقع مونولوگ‌ها این بازی خوب را همراهی می‌کرد.

کوروش سلیمانی کارگردان «خرده نان» در سالن تئاتر سایه است. او در مورد انتخاب این نمایشنامه برای کارگردانی گفت: «با توجه به اینکه تقریبا سالی یک بار کارگردانی می‌کنم برایم مهم است که چه نمایشنامه‌ای را برای کار انتخاب کنم و به همین دلیل معمولا سعیم را می‌کنم که متن انتخابی علاوه بر دارا بودن کیفیت لازم، یعنی مهیا داشتن ویژگی‌های متنی برای یک اجرای درست، مفاهیم و موضوعاتی را با خود همراه داشته باشد که زمینه‌ هم‌ذات ‌پنداری را نزد تماشاگر فراهم کرده و تماشاگر، زمانه و دغدغه‌هایش را در آن ببیند. فرقی هم نمی‌کند نمایشنامه ایرانی یا خارجی باشد، مهم آنها است که گفتم. متن «خرده نان» که چندسالی می‌شد آن را خوانده بودم از سال پیش که نمایشنامه‌هایی را برای اجرا بررسی می‌کردم دوباره در ذهنم اهمیت پیدا کرد. اول به خاطر نگاه عمیق و جدی‌ای که کالافرت در اثرش به مقولاتی چون محافظه‌کاری و بی‌تفاوتی دارد و از سوی دیگر به خاطر دشوار بودن کارگردانی این نمایشنامه که در نگاه اول از هرگونه فراز و فرود، تعلیق، کشمکش و کنش بیرونی خالی است. من در کارگردانی دوست دارم گونه‌های مختلف را -البته با همان پیش‌فرض اشاره شده در نوع دیالوگ با مردم و تماشاگر- تجربه کنم و اساسا از کار سخت استقبال می‌کنم ...»

تفاوت اختلاف سن در نقش‌ها کمی غیرواقعی می‌نمود. بازیگر زن شاید دو دهه بالاتر از سن خودش -دهه هفتم زندگی - را بازی می‌کرد و بازیگر مرد در سن خودش یعنی پایان دهه پنجم. این اختلاف در گریم چهره هم وجود داشت. منطقی‌تر است که بگوییم لباس صحنه باید بازیگر را بپوشد و بپوشاند. لباس همراه با تن‌، روح بازیگر را می‌پوشاند تا چیزی از آدم قبل از نقش باقی نگذارد. وسواس نقش زن در نظم و ترتیب زندگی و رجوع به جزییات بی‌اهمیت مانند اجبار به جمع کردن فوری چندخرده نان ریز‌، کاملا در جزییات بازی آناهیتا اقبال‌نژاد دیده می‌شد. حتی نگاهش به میل‌های بافتنی هم برای یک زن با رفتار وسواس‌گونه درست بود. مقایسه کنید با خیلی از بازیگرهای سینما که در نقش‌های پیری فقط کمرشان را خم می‌کنند و صدای‌شان را لحن ناصح می‌دهند و یک دفعه با چابکی یک رپر جوان به صدایی ضعیف عکس‌العمل نشان می‌دهند.

البته اینهایی که تعریف می‌کنم مربوط به نقش‌های طنز سینما نیست. مرز بین اغراق و بازی درست بسیار نزدیک است و خانم اقبال‌نژاد این مرز را خیلی آرام قدم می‌زد. رضا بهبودی که اغلب خیلی خوب است در این نمایش بازیگر دیالوگ بود. بهبودی در فیلم معمولی «اکسیدان» آنچنان متن و اجرای کشیش را مسلط بود که خیلی‌ها واقعا فکر کرده بودند یک کشیش به عنوان بازی اول این نقش را داشته است اما در «خرده نان» در فرم مرد میانسالی بود که تردیدها و درماندگی‌های کهنسالی را دارد؛ البته کاراکترهای نامعمول همیشه هست و اینجا فقط خواستگاه نمایشنامه‌نویس و کارگردان باید مد نظر قرار داده شود.

نکته مهم دیگر در متن و گفتار بازیگرها، انتزاع از زمان و مکان بود. یعنی اگر اسم بازیگرها را جای شوپه و شوپت، الف و ب می‌گذاشتیم و چند پارامتر کوچک پاریسی دیگر صحنه را جهانی‌تر می‌کردیم واقعا معلوم نمی‌شد این اتفاق کجای جهان رخ می‌دهد. این رویکرد فرمی برای یک منتقد و مخاطب فرمالیست جذاب است؛ البته بازی‌ها با مینی‌مالیسم حاکم بر حرکات بدن به آداب فرانسوی نزدیک‌تر بود و هرگز با نسخه مفروض ایتالیایی که حرکات دست در چشم تماشاگر فرو خواهد رفت، اشتباه نمی‌شود.

کارگردان در این باره می‌گوید: «نمایشنامه‌ای که انتخاب می‌کنم به ویژه در میان آثار غیرایرانی باید ویژگی‌های فرامکانی، فرازمانی و جهانشمول کافی داشته باشد و این موضوع چنان اهمیت دارد که حتی در مرحله تحلیل و کار روی متن همراه با پیشنهاد اعضای گروه و بازیگران تغییراتی را ضمن وفاداری به متن، در آن پدید می‌آوریم. مثلا در نمایش قبلی‌ام از پیتر شفر (فالومی، چشم عمومی) من بسیاری از دیالوگ‌ها که بیشتر توصیف لندن در دهه‌ هفتاد بود و کمکی برای دریافت بهتر تماشاگر از موضوع طرح شده نمی‌کرد را با اجازه مترجم حذف کردم. اینجا هم همانطور که شما گفتید خود متن ویژگی‌های جهانشمول بسیاری دارد که فارغ از جزییات مربوط به فضای پاریسی‌اش -که ما روی بعضی از آنها در اجرا تاکید هم کرده‌ایم – می‌توان تصور کرد که این داستان نه فقط در سال‌های دهه‌ هفتاد میلادی بلکه در همه‌ این دهه‌های اخیر و نه فقط در پاریس که در هر شهر مدرن دیگری، در آپارتمانی شبیه آپارتمان شوپه و شوپت رخ دهد.»

راستی چرا ما شبیه همین کاراکترهای تئاتری را در سینما نداریم؟ اصلا چرا کاراکتراسیون تئاتر به سینما انتقال پیدا نمی‌کند و سینمای ما روز به روز با دوری از هنر سینما به صنعت دکوراتیو و تزیینی سینمایی نزدیک می‌شود. چرا شبیه این متن‌ها را در تئاتر خودمان کم می‌بینیم. «خرده‌نان» با اینکه در یک خانه اتفاق می‌افتاد اما ما را با یک موضوع عادی دوباره به خانه و خانواده بر نمی‌گرداند. مخاطب خوب بعد از دیدن «خرده‌نان» به خودش برمی‌گردد.

شاید روزی بشود «خرده نان» را بدون ترس از دست دادن گیشه، در رویکردی فرمالیستی بدون دیالوگ و با اصوات پیشاکلام اجرا کرد. روزی که تئاتر فقط در مورد تئاتر باشد یا در دو سئانس متوالی دو اجرا، یکی متکی به متن و دیگری فارغ از متن داشت تا مخاطب‌ها مجال بررسی و جست‌وجو در هنر را داشته باشند.

نمایش «خرده نان» خرده نانی برای سفره اهالی تئاتر نمی‌آورد. این شیدایی تئاتری‌ها از کجاست؟ این قناعت به ثمن بخس بلیط تئاتر از کجاست؟ قطعا درآمد دستفروش‌های اطراف تئاتر شهر که آزادانه، فرهنگی‌ترین معبر پایتخت را سد کرده‌اند هم از تئاتری‌ها بیشتر است.

«خرده نان» نمایشی فاخر و متواضع است به اندازه فخر و تواضعِ مادربزرگ‌های‌مان که به سختی خم می‌شدند تا خرده نانی از زمین بردارند، ببوسند و بگویند برکت خداست. گناه دارد روی زمین بیفتد. مخاطب‌های خوب تئاتر هر روز تا چهاردهم دی‌ماه «خرده نان» را از صحنه سالن سایه در تئاتر شهر بر می‌دارند، می‌بوسند و روی چشم‌شان می‌گذارند.

نمایش «خرده‌نان» بیشتر طراح است نه نصیحت‌گر و قاضی
این جمله رو در نقد جناب مظلومی خیلی دوست داشتم
۱۲ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حمید کاویانى، نویسنده و کارگردان سینما:
«پیشنهاد ویژه-تماشای نمایش پاکیزه‌ی “خُرده نان”» متنِ جانانه و بازی تماشایی برای جان بخشیدن به صحنه‌ی تئاتر، که گرما می‌خواهد و شکوه... نمایشنامه‌ای که به قلم لویی کالافِرت به تحریر درآمده چیزی کم ندارد و بن‌مایه‌اش ژرف‌ست و مملو از خِرَد...
کوروش سلیمانی عزیز با ریزبینی و درنگ ستودنی جهان پاکیزه‌ای را به صحنه آورده... نمایش خُرده نان را نمی‌شود نادیده گرفت و باید دید...
خرده نان فاجعه‌ی مرگ آرزوهای کوچک انسان را نهیب می‌زند...
قرارمان باشد:«تئاتر شهر سالن سایه»
فرشته، نفیسه نوری و علی عبداللهی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

مخاطبین گرامی
جهت اطلاع شما عزیزان اعلام مى دارد که على رغم درخواست هاى مکرر مخاطبان عزیز و تمایل گروه اجرایى براى تمدید دوره ى اجرا، نمایش "خرده نان" با توجه به اجراهاى برنامه ریزى شده ى بعدى در سالن سایه امکان تمدید نداشته و پس از استقبال بسیار خوب شما عزیزان در طول دوره ى اجرا، این هفته روزهاى پایانى خود را سپرى خواهد کرد.
مخاطبین گرامی
به اطلاع مى رساند, امکان خرید بلیت نمایش "خرده نان" براى روزهاى نخست هفته آینده ( یکشنبه تا سه شنبه,9 تا 11 دی ماه) از روز گذشته در سایت تیوال فراهم شده است.
همچنین یادآوری می شود که نمایش خرده نان, در روزهای پنجشنبه و جمعه (6 و 7 دی) علاوه بر ساعت 19,اجرای ویژه ای در ساعت 17 خواهد داشت.
با تشکر از همراهی شما
زهره مقدم این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه نمایش "خرده نان" (بیستون)، ضمن ابراز هم دردى با حادثه دیدگان سانحه ی اتوبوس دانشگاه آزاد, براى دانشجویان عزیز و برومند درگذشته از خداوند متعال آرامش و رحمت، براى بازماندگان ایشان صبر و براى مجروحان این حادثه سلامتى طلب مى کند.
کمال شهبازیان و مینا &۱۲ این را خواندند
علی عبداللهی و نفیسه نوری این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مخاطبین گرامی
به اطلاع مى رساند امکان خرید بلیت نمایش "خرده نان" براى روزهاى پایانى هفته (چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه) از ساعت 12 فردا یکشنبه 2 دی در سایت تیوال فراهم است.
همچنین با توجه به استقبال تماشاگران, نمایش خرده نان, در روزهای پنجشنبه و جمعه علاوه بر ساعت 19, در ساعت 17 نیز به صورت اجرای ویژه, بر روی صحنه خواهد رفت.
میترا این را خواند
علی عبداللهی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مخاطبین گرامی
به اطلاع مى رساند امکان خرید بلیت نمایش "خرده نان" براى روزهای 2 الی 4 دی ماه (یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه) از ساعت 14 امروز چهارشنبه 28 آذر در سایت تیوال فراهم است.
میترا و mfarahmand این را خواندند
علی عبداللهی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حمیدرضا نعیمی
درام‌نویس، کارگردان، بازیگر و مدرس

«خرده‌نان»نمایشنامه‌ای سهل و ممتنع است. حرف و فکر‌ِ نمایشنامه صریح و شفاف است؛ آدم‌هایی که تا حدِ جنون برای خرده‌نان‌هایی که از شام‌شان بر کفِ منزل‌ ریخته شده حساس‌اند، سعی می‌کنند هیچ مسؤلیتی در برابرِ نابودی خانه‌ی همسایه‌ی دیوار به دیوارشان نداشته باشند. فاجعه از این بزرگتر؟ چقدر شبیهِ جوامعی‌ست که ما آن‌ها را نمی‌‌شناسیم و از ما دور هستند، خیلی دور، دورِ دور. انگار نه انگار که به شکلِ توهین‌آمیزی وصفِ حال این روزهای ماست. نمایشِ «خرده نان» آینه‌ای است که به راحتی جوش‌های چرکی، زشت و حال به هم‌زنِ جامعه‌ی ایرانی را منعکس می‌کند. به همین دلیل در پایان مخاطب حالِ خوبی ندارد. خجالت می‌کشد. سعی می‌کند درباره‌ی هر چیزی حرف بزند الا نمایش. اگر هم حرف بزند می‌تواند به ریتمِ کندِ لحظاتی از نمایش خرده بگیرد که نمی‌داند خودش، زندگی‌اش، هدف‌اش، جامعه‌اش به همان ملال‌انگیزی‌ست که کارگردان اصرار به بودنش دارد. ما ملت و دولتِ ملال‌انگیزی داریم. ابزورد به تمامِ معنا. کوروش سلیمانی دست به ریسک بزرگی زده، این نمایشنامه از آن دست آثاری نیست که فرمِ خاصی را برای طراحی و کارگردانی پیشنهاد دهد، لذا عقلِ سلیم حکم می‌کند که از خیرش بگذری و یکی از ده‌ها نمایشنامه‌های نیل سایمون یا مک‌دونا و دیگران را کار کنی. اما کارگردانی که خطر نکند چون عقل‌ِ سلیم دارد که می‌شود خیلِ صد و اندی کارگردانی که هر شب دارند در تهران نمایش به اجرا می‌برند. او به درستی جهانِ اجرای‌ش را از جهانِ متن استخراج می‌کند. سخت‌ترین کارِ جهان، کاری نکردن است؛ پس به ظاهر کاری نمی‌کند. از بازیگران‌ش هم می‌خواهد که کاری‌ نکنند تا شاید مخاطب به خود آید و از این بی‌کاری، بی‌ماری، بی‌حالی، بی‌عاری و بی‌زاریِ ... دیدن ادامه ›› مزمن که سال‌هاست گرفتارِ آن شده فاصله بگیرد.
هنگامی که یک کارگردان، سنجیده نمایشنامه‌اش را انتخاب کند، سنجیده آن را تحلیل کند، سنجیده طراحی کند، بازیگران‌ش را سنجیده انتخاب کند، سالنِ اجرایش را هم سنجیده باشد، می شود کوروش سلیمانی و نمایشِ «خرده‌نان».
طراحی صحنه، لباس، گریم، نور و صدا در نهایتِ ایجاز اما مؤثر و کاربردی‌اند. هیچ چیزی در این نمایش وق نمی‌زند.
بازیِ رضا بهبودی و آناهیتا اقبال‌نژاد همان چیزی‌ست که باید باشد: شاهکار.
چه خوب است که تأترِ ما صاحبِ این گنج‌های شایگان است. امیدوارم این بازی‌ها را عزیزانی ببینند که این روزها به هر زمزمه‌ کردنی بر صحنه نام‌ِ راحت بازی کردن، سینمایی بازی کردن، زیرپوستی بازی کردن یا مینی‌مال بازی کردن می‌گذارند. بازیگری کارِ شاقی‌ست.
از احساسِ مسؤلیتی که در نمایشِ «خرده نان» موج می‌زند سپاس‌گزارم.

می‌تونسم یه پوستر بزررررگ از نمایش شما می‌گرفتم، می‌زدم به دیوار اتاقم

از بس شما خووووبید
۲۵ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مخاطبین گرامی
به اطلاع مى رساند امکان خرید بلیت نمایش "خرده نان" براى روزهاى پایانى هفته ( چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه) از ساعت ١٥ امروز یکشنبه ٢٥ آذر در سایت تیوال فراهم است.
میترا و علی عبداللهی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نظری به تئاتر خرده نان نوشته ی لویی کالافرت و کارگردانی کوروش سلیمانی

بی تفاوت نباشیم
بهزاد صدیقی
نمایشنامه نویس، پژوهشگر و مدرس تئاتر


پنج شنبه شب بیست و دوم آذرماه نود و هفت به دیدن تئاتر خرده نان نوشته ی لویی کالافرت با ترجمه ی شهلا حائری، ‌کارگردانی کوروش سلیمانی، طراحی صحنه ی سینا ... دیدن ادامه ›› ییلاق بیگی و بازی های رضا بهبودی و آناهیتا اقبال نژاد در تالار سایه ی تئاتر شهر رفتم.
کوروش سلیمانی را دو دهه است می شناسمش. سال ها پیش که دانشجوی تئاتر دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و اولین بار تئاتر پیک نیک در میدان جنگ نوشته ی فرناندو آرابال را از او دیدم. بعدها همزمان نقد تئاتر می نوشتیم و بسیاری از تئاتر های روی صحنه را در نیمه ی دوم دهه ی هفتاد و نیمه ی اول دهه ی هشتاد در حضور تماشاگران نقد کردیم. کوروش سلیمانی همزمان با نقد نویسی در گروه هنر به سرپرستی دکتر قطب الدین صادقی بازی گری تئاتر را هم به صورت جدی و ‌حرفه ای انجام داد و بعدها هم به بازی در سینما و تلویزیون مشغول شد و در دهه ی نود، کارگردانی تئاتر را بیشتر در سر پروراند که حاصلش سه تئاتر پر مخاطب شد. کمدی ناگهان پیت حلبی به عنوان نخستین کار حرفه ای اش در تالار مولوی اجرا شد و مورد استقبال تماشاگران و هنردوستان تئاتر قرار گرفت و بعد هم همین کمدی را دوباره بعد از دو سال در تالار سنگلج به روی صحنه برد که نشان از توجه و دغدغه ی او هم به طنز و کمدی و هم مطرح کردن موضوعاتی داشت که همه ی ما به سادگی از کنار آن ها می گذریم. در ادامه نمایش فالو می، نمایشنامه ی دیگری بود که در تالار مولوی به اجرا درآورد که باز هم مورد توجه مخاطبانش قرار گرفت.
کار خوبی که سلیمانی در هنگام کارگردانی انجام می دهد، پرهیز از بازیگری در تئاتر های خودش است. علاوه بر این، صحنه آرایی مینی‌مال و کمینه گرا، توجه به عنصر ریتم و ایجاز در تصویر پردازی های صحنه ای بدون هیچ شلوغ کاری و شلنگ تخته اندازی جزو ویژگی های تئاترهای او به شمار می رود؛ و همه ی این ها همراه با انتخاب های درست عوامل صحنه، سبب به وجود آمدن یک دستی اجرای آثارش می شود.
تئاتر خرده نان یک تئاتر بی ادعا، بدون ادا، شسته رفته، ساده و صمیمی، با بازی های یک دست و درخشان رضا بهبودی و آناهیتا اقبال نژاد، طراحی صحنه ی مینی‌مال و فضاساز است و نمایشنامه ای دارد که درباره ی بی تفاوتی انسان امروز است و چه قدر استادانه و روان به فارسی برگردانده شده است توسط شهلا حائری، مترجم چیره دست و‌حرفه ای ادبیات نمایشی از زبان فرانسه به فارسی.
لازم است اشاره کنم که همه ی اعضای این اثر، ستاره های تئاتر هستند که بدون هیچ ادعایی کارشان را در معرض دید تماشاگر می گذارند.‌ برخلاف بسیاری از تئاتر های تجاری، بی محتوا و ‌پر از ادعا و نیز‌ توخالی این روزها، تئاتر خرده نان به سادگی با مخاطبش ارتباط برقرار می کند و همه ی عناصر صحنه با هدایت کوروش سلیمانی به عنوان کارگردان، یک تثاتر استاندارد را فراهم می آورد. تئاتر خرده نان از انسان و زندگی امروز توسط دو شخصیت زن و‌ مرد و بی تفاوتی آدم ها با یک دیگر سخن می گوید و البته از زبان نشانه ها هم به خوبی بهره می برد.
پیشنهاد می کنم که دوست داران تئاتر، دیدن تئاتر خرده نان را از دست ندهند که حتمن راضی از سالن تئاتر سایه خارج می شوند.


بیست و دوم آذرماه نود و هفت
رضا افشاری، میترا و امیر این را خواندند
محمد شمالی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مخاطبین گرامی
به دنبال استقبال شما عزیزان در هفته ى نخست، امکان خرید بلیت روزهاى یکشنبه ۲۵ و سه‌شنبه ۲۷ آذرماه نمایش "خرده نان" از امروز ساعت ۱۲ فراهم خواهد شد.
میترا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مخاطبین گرامی
تعداد محدودی بلیت نمایش خرده نان، روزانه در گیشه تئاتر شهر موجود می باشد. آن دسته از عزیزانی که از طریق اینترنتی، موفق به تهیه بلیت در سانس دلخواه خود نشده اند، می توانند با مراجعه به گیشه تئاتر شهر بلیت سانس موردنظر خود را خریداری نمایند.
سپاس فراوان
محمد رضایی مقدم این را خواند
نفیسه نوری و علی عبداللهی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

با توجه به استقبال خوب تماشاگران عزیز، در روز جمعه، ٢٣ آذر، نمایش "خرده نان" اجراى ویژه اى در ساعت ١٧ خواهد داشت. شما مى توانید از ساعت ١٢ ظهر روز چهارشنبه ٢١ آذر با مراجعه به صفحه نمایش در سایت تیوال بلیت این سانس را تهیه کنید.
میترا این را خواند
با سلام خدمت نماینده گروه اجرایی عزیز. اگر در هفته آینده و طی روزهای کاری هم یک اجرای ویژه در این ساعت داشته باشید خیلی از شما ممنون خواهم شد. با تشکر
۲۱ آذر ۱۳۹۷
آقای قویم عزیز
ضمن تشکر از شما,درخواست شما مدنظر قرار داده شده و در صورت امکان,اطلاع رسانی می شود.

۲۲ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

با توجه به اهمیت حضور یکایک شما تماشاگران عزیز و هدر نرفتن زحمتی که برای دیدن نمایش و رسیدن به سالن می کشید، لطفاً برنامه خود را طوری تنظیم کنید که حتما حوالی ساعت 18:30 در سالن سایه حاضر باشید. نمایش خرده نان راس ساعت 19 آغاز می شود.
اینو راست میگن. دقیقا راس ساعت شروع شد
۱۹ آذر ۱۳۹۷
واقعا دستشون درد نکنه..گرچه وظیفه یه گروه حرفه ای همینه ولی هیچکی عمل نمیکنه دیگه
۱۹ آذر ۱۳۹۷
عالی ، عالی
خیر از جوونی تون ببینید ابشالا
۱۹ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مخاطبین گرامی
پیش فروش بلیت نمایش خرده نان برای روزهای جدید (20 الی 23 آذر) ، از ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه (17 آذر)، آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مخاطبین گرامی
پیش فروش نمایش "خرده نان" از روز شنبه 10 آذر آغاز شده است.
محمد لهاک و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید