تیوال پ.ر | دیوار
S3 : 09:22:50
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
پ.ر
درباره نمایش لانچر ۵ i
این نمایش تمدید نمیشه؟؟
خیر . دیروز تو سالن هم اعلام کردن جمعه اخرین روز هست..حالا اگه بشه که چه بهتر
۱۶ مرداد
ای بابا :(
۱۷ مرداد
به زودی خبرش رو اعلام خواهیم کرد
۱۷ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش الیزابت باتوری i
دیدن این نمایش در کل تجربه ی خوب و جالبی بود. از نقاط قوت کار میشه به تسلط جناب منظور به صحنه و قدرت صداشون، تسلط بازیگران(نه همگی اون ها) به کار ، داستان جذاب،نظم خوب ایجاد شده در کار، طراحی لباس عالی، استفاده ی به جا ازموزیک و نور و دکور برای انتقال حس ترس و دلهره و استفاده از چند مورد شوخی برای کاهش سنگینی فضای داستان اشاره کرد.
نقاط ضعفی هم در کار وجود داشت که من به این امید که در کارهای آینده ی جناب منظور بهشون یبشتر توجه بشه چندتا رو میگم:
- متاسفانه اکثر بازیگران استفاده ی مناسبی از صداشون نمیکردند و به نوعی فقط فریاد و در بعضی لحظات هم نعره میزدند که با وجود اینکه خشونت و سنگینی کار رو منتقل میکرد اما به شدت باعث سردرگمی و آزار ما هم می شد و همچنین بعضی دیالوگ ها رو اصلا نمیشد درست شنید. کاش میشد به نحوی هم از میزان این صداهای بیش از حد بلند ... دیدن ادامه » و نامفهوم کاسته شه و هم اون میزان جدیت همچنان منتقل شه.
- داستان به تنهایی جذابیت داشت و می شد تنها به چگونگی وقوع این فاجعه و جزییاتش پرداخت. استفاده از داستان های حاشیه ای از جذابیت کار کم کرد. به نظرم می شد به جای این حواشی بیشتر به اتفاقی که افتاده بود با جزییات بصری بیشتر( به طور مثال نشون دادن صحنه هایی از جنایات الیزابت) پرداخت.
- شوخی ها به کار نچسبیده بودند
- در ابتدای نمایش دلیل استفاده ی ژاکوب از یک لامپ دستی روی صورتش رو نفهمیدم؛ در صورتی که می شد از ابزار جالبتری مثل نور افکن یا.. استفاده بشه...
- بازیگرها در سه یا چهار مورد طپق زدند و در کارهایی مثل این نمایش که حجم فشار عصبی و هیجان بالاست، این طپق زدن ها از جذابیت کار کم می کنه و مخاطب رو از فضای ایجاد شده بیرون می کشه.
- پایان کار واقعن می تونست بهتر باشه و حالت فیلم سینمایی های عاشقانه به خودش نگیره..
در کل از 10 به این اجرا 7 میدم.
پ.ن: بازیگران زنان راهبه با وجود اینکه تقریبا دیالوگی نداشتند ولی باز هم می شد تسلط بالا و مهارتشون در اجرا رو حس کرد و تاثیرشون روی کل نمایش بسیار خوب و ستودنی بود. دوستشون داشتم.
امیر مسعود، سها تابان، نینا سیمین و محمد لهاک این را خواندند
محسن جوانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش سیزیف i
تیوال عزیز یه مصاحبه لطفا انجام بدید با عوامل این کار. .جای خالیش به شدت حس میشه :)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش سیزیف i
خطاب به مدیران تاتر مستقل :
متاسفانه صندلی ها بسیار آزار دهنده هستن :) و این اذیت شدن تاثیر مستقیم داره روی نظر تماشاچی راجع به اثری که داره میبینه، اینکه نمایش طولانیه یا نه، خسته کننده س یا نه، قابل فهمه یا نه،..
و همچنان حدودا دو ردیف اضافه ظرفیت بود که فکر میکنم خود این عزیزان هم یه کم اذیت شدن چون یه بخش هایی از نمایش، کتاب هایی که داشت پرت میشد به سر یه سری از عزیزان برخورد کرد یا نزدیک بود بکنه.
متاسفانه تاتر مستقل سابقه طولانی در فروختن زمینهای اطراف و حومه در تاترهای پر بیننده داره حتی ممکنه رو پله های ورودی تا دم در بالا هم بفروشند بلندگو بزارن برای تو خیابون -))
همیار تیوال عزیز شما که به شدت پست های مارو حذف میکنی به همون سرعتم این موارد ... دیدن ادامه » رو به اطلاع محل برگزاری بروسونید ثواب داره .
۱۸ خرداد
اون عزیزانی که رو کف نشسته بودند، یه کم که نه، کلی اذیت شدند.

فروش و خرید بلیت خارج از ظرفیت هر دو کار اشتباهیه، با هر توجیه و دلیل‌تراشی که براش ترتیب بدن.... هر دو طرف هم به یه اندازه تو این بزه شریکن.

۱۹ خرداد
آقا اصن #نه_به_خارج_از_ظرفیت حالا تو هررررر سالنی!!
۱۹ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش سیزیف i
دیشب در شب اول اجرا به تماشا نشستیم.
به شخصه نمایش رو "کم" درک کردم. من تو دور اول اجرا رو ندیدم و از روی کامنت ها و استقبال مخاطب های دیگه علاقمند شدم..که کار خوب ببینم؛ به خصوص که خیلی ها همزمان با "زندگی در تاتر" مقایسه ش میکردن . و دلیل دیگه هم علاقه م به داستان سیزیفه. همزمان میدونستم که با توجه به همین اسم نمایش (یعنی "سیزیف" ) باید در انتظار نمایش ملال آور و طولانی ای باشیم . ولی متاسفانه به قول دوست همراهم این ملال آوری قاعده ای نداشت... قبلا متوجه شده بودم که این اجرا ربط هایی با نمایشنامه ی کلفت ها و فیلم اتوبوسی به نام هوس داره.. که من دوست داشتم برای بهتر ارتباط برقرار کردن با نمایش، قبلش این آثار رو بخونم و ببینم، ولی نرسیدم.
ولی باز هم این ها نمیتونه دلیل باشه که یک اثر هنری برای فهمیده شدن حتمن نیاز به "پیش زمینه" داشته ... دیدن ادامه » باشه. من بدون پیش زمینه تا حدی متوجه داستان (که بازم به نظرم داستانی وجود نداشت در این نمایش) شدم اما بازم معتقدم که یه فیلم یا تاتر یا هرچی، حتا اگر یک ادای دین هست یا داستان نمادین هست یا ..، باید برای هرمخاطبی و بدون توضیح زیاد، بدون مقدمه قابل فهم باشه ...
باز هم با پذیرش همه اینها ما حتا یک بروشور هم نداشتیم که شاید کمکی کنه به درک بیشتر :)))
با این وجود بازی ها زیبا و ستودنی بودن.بازیگرا زحمت زیادی کشیدن . بعضی جاها شاید واقعن ضرورت نداشت. آقای گرجی عزیز به زیبایی یه اتفاق غیر منتظره رو که وسط نمایش رخ داد جمع و جور کردن و به بازیشون ادامه دادن. و این بسیار ارزشمنده و خوشحال کننده. این حجم از استعداد توی بازیگرای نسل جدید و کم شناخته شده خیلی خوشحال کننده س.
امیدوارم بعد از خوندن کلفت ها و دیدن اتوبوسی به نام هوس باز به این نمایش فکر کنم و تو ذهنم بیشتر ازش لذت ببرم. :))
منم کاملا باهاتون موافقم. کم فهمیدمش.. ولی انرژی بازیگرا روی صحنه ستودنی بود
۱۷ خرداد
خیلی خوبه که دلیل دوست‌نداشتن‌تون رو نوشتید.... بیش از اون که تعریف‌ها به درد گروه بخوره، این دسته از نظرات به کارشون می‌آد...

۱۹ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم تاثیرگذاری بود. از همه بیشتر بازی ها شگفت انگیز بودن. طراحی لباس و صحنه واقعن مناسب و کمک کننده بود. فقط واقعن دوست داشتم به کارگردان های ایرانی بگم که دوربین روی دست لزوما به جذابیت فیلم یا هیجان دادن بیشتر یا اصلا هرچی کمک زیادی نمیکنه؛ فقط باعث سرگیجه ی مخاطب میشه. تا یه حدی استفاده ازش بد نیست ولی نه برای تمام طول فیلم ! :) و اینکه بعضی جاها نیمی از دیالوگ ها به خاطر همزمان صحبت کردن بازیگرا اصلا فهمیده نمیشد. این هم اصلا دلیلش رو نفهمیدم.
در کل کاش سعی نکنیم که "فیلم" شبیه "مستند" شه.
یه نکته اخر هم اینکه باید توی پوستر نوشته می شد یا به هر نحوی به مردم اطلاع داده می شد که فیلم در این حد اکسپلیسیت هست و صحنه های ازاردهنده داره. بعضی از بزرگسال ها هم بعضا طاقت دیدن همچین صحنه هایی رو ندارن. کاش بیشتر در این زمینه اطلاع رسانی می شد( ... دیدن ادامه » نه فقط در حد نوشتن محدوده سنی مناسب).
جمله دوم رو حذف کنید کااااامل موافق می‌شم :) :چشمک
۱۸ خرداد
اگه منظورتون به بازی هاست که بازی هوتن شکیبا حداقل خیلی تاثیرگذار بود :))
۱۸ خرداد
دقیقا همون بازی‌ها منظورم بود :))
خیلی خوبه که دوس داشتید بازی‌ها رو
۱۹ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا نمایش عروس مردگان تو تیوال برگه نداره؟ خیلی عجیبه و همزمان ناراحت کننده.. امیدمون به کامنتای تیواله
مرسی. فکر کنم تازه اضافه کردند
۲۲ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش ملاقات i
نمایش فوق العاده بود و گفتنی ها رو دوستان گفتن. تنها نکته ای که دیگه خیلی داره تکراری میشه رفتار عجیب بعضی از تماشاچیا موقع اجراس. انگار هیچ تعریفی تو ذهنشون از سکوت و تمرکز موقع تماشای تاتر وجود نداره. ما دیشب وسط ردیف هفت نشسته بودیم و آقای عزیز پشت سریمون تک تک اکسپرشن ها و احساساتشونو با صدا بیان میکردن و واقعن جالب نبود...
پ.ر
درباره نمایش خنکای ختم خاطره i
من تو جشنواره دیدم: یا موفق شدم ببینم :)) از زیبایی و خوش ساختی نمایش که هرچی بگیم کمه. همه چی عالی بود فقط اون دو نفر دیگه ای که به جز آقای سلیمانی نقش کارمندای "اونجا" رو بازی میکردن زیاد تو نقششون خوب نبودن.
ضمنا موقع اجرا عزیزانی تو نقاط اوج و ضربه خوردن مخاطب بلند بلند نوچ نوچ میکردن یا آخی میگفتن که زیاد حرکت جالبی نبود... تاتر مثل سینما نیست... احتیاج به سکوت داره... هرچند سینما هم تا حد زیادی همینطوره.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش خرده نان i
از گروه اجرایی عزیز تقاضااا میشود که هم تمدید کنید هم یک سانس تخفیف دانشجویی بذارید :) مشتاقیم ببینیم نمایش رو
من هم موافقم
۰۵ دی ۱۳۹۷
مخاطب گرامی
علی رغم درخواست و تمایل گروه براى احترام به خواست شما و تمدید دوره ى اجرا، متاسفانه به دلیل برنامه ریزى اجراى گروه هاى محترم بعدى در سالن سایه، این امر مقدور نبوده و این هفته قطعا هفته ى پایانى اجراى خرده نان است. در مورد تخفیف دانشجویى هم ... دیدن ادامه » در صورت امکان وقوع این امر حتما اطلاع رسانى خواهد شد.
در ضمن,طبق قوانین تئاتر شهر,شما می توانید روزهای یکشنبه با مراجعه به گیشه و همراه داشتن کارت دانشجویی از تخفیف دانشجویی روزهای یکشنبه برخوردار شوید.
با تشکر
۰۵ دی ۱۳۹۷
گروه اجرایی محترم با سلام
ممنوون از راهنماییتون بابت تخفیف دانشجوییِ یکشنبه ها
اما خرید حضوری در روزهای یکشنبه با توجه به اینکه اکثر صندلی ها تو خرید اینترنتی پر میشن خیلی جواب نمیده
۰۶ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش زندگی در تیاتر i
کسی هست بتونه اهنگای نمایش رو معرفی کنه؟ :)
آقای سوبژه (محمد لهاک) و میترا این را خواندند
من ۳ اجرا دیدم این سری اما اهنگ های شروع کار متفاوت بود اما اهنگ انتهایی اسمش
Ice از گروه
camel
۲۴ آذر ۱۳۹۷
Mono_kanata
۲۵ آذر ۱۳۹۷
Love is Blindness- Jack White
۲۵ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش بینوایان i
نقش کوزت رو کی بازی کرده؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمیشه تمدید کنید؟؟
عاطفه گندم آبادی، میترا و اشکان حامد غلامشاهی این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش کالاندولا i
نمایشی به این سبک به صورت محیطی، تو کشور ما سابقه زیادی نداشته و به نظرم انجامش جرات زیادی میخواد، که این گروه تونستن به خوبی از پسش بربیان و یه تجربه ی عالی و دل نشین و به شدت تاثیرگذار رو برای مخاطب ایجاد کنند. متن های دو اجرایی که من دیدم با وجود کوتاهی شون، تقریبن کامل بودن و اینکه متن هرفرد توسط خود اون بازیگر نوشته شده بود تحسین برانگیزترشون میکرد. موضوع نمایش هم موضوعی بود که پرداخت بهش به شدت احساس می شه و کمتر توجهی بهش شده و این هم یه نکته برجسته ی دیگه از این اجراست. نظم کار و هماهنگی بازیگرا با وجود سختی اجرای این نمایش(به دلیل متفاوت بودنش با نوع رایج اجرا) فوق العاده بود و واقعن به شخصه از ابتدا تا آخر، محیط بیرون برام حس نمیشد.
میتونم بگم که این نمایش از اون چیزی که هرکس قبل از دیدنش، انتظار داره خیلی خیلی تاثیرگذارتر و بهتره و تا روزها ... دیدن ادامه » تصاویر و قصه هاش همچنان با مخاطبش همراهه.
در آخرم باید بگم که اینکه برای حفظ کیفیت کار توی هر اجرا حداکثر ده نفر تماشاچی هست مشخصن علامت اینه که هیچ سود مالی خاصی توی اجرای این نمایش وجود نخواهد داشت و تنها اجرا و به گوش رسوندن این موضوع و این داستان ها هدف اصلی بوده و این به شدت قابل تقدیره. اینکه گروهی جوان و شاید (فعلن) گمنام، با کمترین امکانات بتونن چنین اجرای سخت و زیبایی روی صحنه ببرن هم بسیار تحسین برانگیزه.
مرسی از این گروه دوست داشتنی به خاطر این تجربه فوق العاده.
دیدن این نمایش توصیه نمیشه، بلکه دیدنش یک ضرورته.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش ابلوموف‎ i
فوق العاده بود. ممنون از همه و مممنون از پیام دهکردی عزیز که هدیه خداست به تاتر ما.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش ابلوموف‎ i
تیوال عزیز کد تخفیف دانشجویی چرا برای سانسهای روزهای اخر کار نمیکنه؟
فرزاد و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
درود بر شما
تخفیف دانشجویی اعمال شد.
با سپاس
۱۷ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش آن سوی آینه i
تخفیف دانشجویی بذارین لطفن ! :))
من برای 7 اردیبهشت بلیت 45 تومنی دارم اما نمیتونم برم ، جاش خوبه ردیف چهارم صندلی چهار ، 30 تومن میدم اگه بخواهین ، چون دیدم نوشتین تخفیف بذارن گفتم براتون پیام بذارم
۲۷ فروردین ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش اگه بمیری i
تخفیف دانشجویی بذارین لطفن
محمد امین این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار لذت بردیم و ممنونم از اقای هاشمی عزیز به خاطر هنرشون و خانوم آدینه ی بزرگوار به خاطر توانایی های اعجاب انگیزشون. در بعضی صحنه ها صدای سازها بیشتر از صدای بازیگران بود و نمیشد دیالوگ ها رو کامل فهمید. همجنین ریتم نمایش در بعضی صحنه ها کمی کند می شد که باعث می شد در لحظه هایی رشته داستان از دست بره.
ای کاش از طرف تیوال مصاحبه ای با خانوم آدینه عزیز هم انجام می شد خیلی عالی می شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پ.ر
درباره نمایش اعتراف i
دوستان این نمایش تخفیف دانشجویی داره؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید