تیوال شاهین | دیوار
S3 : 20:00:50
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
شاهین
درباره نمایش لانه خرگوش i
با تمام احترام و خسته نباشید ، بسیار بسیار بسیار مخاطب خاص خودش را می طلبید .
از چه منظر منظورتون هست ؟ چه نوع مخاطبی ؟
۲۴ خرداد
نمایش هایی بر اساس رمان های غربی ، فرهنگ های رفتاری ، عدم وجود اوج و فرود و یا صحنه های درام بسیار عمیق ، موضوعی بسیار ساده و بدون چالش از نظر مردم سختی کشیده ایران که این نوع چالش های زندگی مشترک براشون مثل روزهای خوش می مونه و ...
البته من دوستی بهم این ... دیدن ادامه » نمایش رو پیشنهاد داد که خیلی دوستش داشت
به نوعی میدونم که سلیقه ها بسیار متفاوت هستند
۰۱ تیر
ممنون از توضیحات
۰۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر از نظر سکانس پلان شبیه به فیلم "ماهی و گربه" به کارگردانی شهرام مکری بود . البته این نظر از دید بنده ای هستش که تخصصی ندارم و صرفا بعنوان یک بیننده احساس کردم .
اول فیلم توی اون همهمه، احساس ناپختگی کار و شروعی ضعیف با چهره هایی مبتدی به آدم دست میده . یکم که میریم جلو میبینیم چقدر بازی کردن اون همهمه ها و ترافیک دیالوگ و تکرار اونا بازیگری خاص رو طلب می کنه و تازه آدم میفهمه چقدر کار قوی و پخته و حرفه ای داره اجرا میشه .
چقدر حس و حال خوبی دارم . چقدر منتظر روزهایی بودم که نسل جوان دانشگاه های هنر با نویسندگی های خودمون اجراهایی با درک نسل خودمون ، قوی و حرفه ای ، لطیف و دوست داشتنی و بسیار روان داشته باشند و ما هم بریم و بشینیم و ببینیم و لذت ببریم و لذت و حال خوب روزهای بعد از اجرا .
نمی دونم درست حدس زدم یا نه ولی نویسندگی این اثر با این ... دیدن ادامه » جزییات مرتبط به هم و دقیق و بازی های این نمایشنامه خیلی خیلی باید سخت باشه و چقدر بازیگرهای جوان این نمایش عالی بازی کردن .
با این وضعیت بی کیفیت بیشتر فیلم های سینمایی با بازیگران فرمایشی و فیلم نامه های تکراری و خسته کننده و نا امید کننده ، باید گفت دم بچه های تئاتر به خصوص این نمایش گرم که واقعا کارشون حرف نداشت .
با سلام و احترام خدمت جناب آقای رفیعی
بنده نه منتقد هستم ، نه ذره بین و نه هیچ فردی که صلاحیت نقد یک تئاتر را داشته باشم .
بنده یک شهروندی هستم که در این وضعیت اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی روزها به امید داشتن یک غروبی زیبا سخت کار می کنم و کار و کار .
جمله ای می نویسم برایتان صرفا جهت از بین بردن خستگی ساق های پایتان .
راستش بنده زیاد تئاتر رفتم و هربار که به روی صندلی نشستم فقط به این فکر کردم که قرار است چه لذتی ببرم در تاریکی صندلی ها ، روشنایی صحنه ، دیالوگ های طنز و یا احساسی و هزاران صحنه های لذت بخش دیگر .
از ردیف دوم وقتی به صورت تک تک شما نگاه می کردم احساس می کردم با تمام خستگی که دارید، همه تلاشتون بر اینه که من احساس کنم دارم یک بازی واقعی و روان و بدور از هیچ نقشی می بینم . درست منظورم رو رسوندم ؟ شما در ظاهر داشتید برای ما نقش بازی می کردید ولی ... دیدن ادامه » انقدر سادگی و لطافت محفل گرم خانه تان روی صحنه آغشته به حس زندگی ساده ی بدور از ریاکاری و افسردگی گذشته بود که حتی این نقش بازی کردن شما برای من عین طبیعتی بود که انگار وسط سفره زندگی واقعی خانواده ای نشسته بودم . توی غروب جمعه ی دلگیر مورخ 03/02/1398 زندگی ام بارها قهقه زدم و حالم خوب شد . شما برای خنداندن من از شوخی های جنسی استفاده نکردید و برای خلق صحنه هایتان از دل گرم و تفکرات بی سیاست و لطیفتان مایه گذاشتید .
تنها همین رو خدمتتون بگم که من نه برای ژست تئاتر روی اونجا بودم ، نه برای نقد بعدش ، نه ژست سیگار بعد تئاتر ، نه سلفی ، نه ریزبینی وجب وجب صحنه های نمایش شما یا کم و کاست حرکات روی صحنه .
یک کلام جناب رفیعی بسیار دلنشین و عالی و روان و گرما بخش بود میشه گفت بعد از دیدن زندگی در تئاتر ، هیچ نمایشی انقدر حالمو خوب نکرده بود .
جناب رجایی عزیز عرض سلام و ادب و احترام. بسیار ممنونم از این همه لطف و محبتی که به من و گروهم دارید. واقعا خوشحال خواهم شد اگر بتونم مردمم رو در این روزهای سخت شاد کنم.... من حتی به اون یک ساعت دیدن نمایش هم قانع نیستم.... باید بتونم تا مدتها در ذهن شما باشم ... دیدن ادامه » و هر بار که به خانواده دوست داشتنی فکر میکنید لبخندی رو لبهاتون بنشونم. بدون تعارف اگر غیر از این باشه و شما چند روز بعد این نمایش و آدمهاش رو فراموش کنید و این در مورد اکثریت تماشاگران صدق کنه بنده شکستی سنگین خوردم.اگر تا مدتها با شما ماندیم من موفق بودم و به این موفقیت افتخار خواهم کرد. افتخار خواهم کرد که هربار نمایش مارا یاد میکنید با لبخندی همراه باشد از لذتی شیرین و دیداری صادقانه و نجیب. ممنون و هزاران سپاس برای تماشای ما و صد البته ثبت نظرتون.
۰۴ خرداد
با درود مجدد .
اگر بخواهم روزگار ساده و دل نشین کودکی ام را بیاد بیاورم و نتوانم تصویری را در کوچه پس کوچه های خاطراتم پیدا کنم ، قطعا از تک تک صحنه های گرم شما در ذهنم برای تصاویری جدید استفاده خواهم کرد . شاید 20 سال بعد نتوانم 40 سال قبل را در ذهنم تصویرسازی ... دیدن ادامه » کنم ولی باعث خوشحالی بنده میشه که بتونم 20 سال جلوتر بیایم و تصویر شما را بیاد بیاورم . خدا را شاکرم که هستند هنوز هم خالقان اثرهایی که بدور از لابی ، سیاست ، طنزهای مستهجن و یا غیره تلاش می کنند تا صحنه های حقیقی و اصیل زندگی واقعیمون رو بهمون یادآور بشن . کاش اینقدر از اصالت های زیبای ایرونیمون دور نمی شدیم
۰۵ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید