تیوال | نیلوفر درباره فیلم آشغال‌های دوست‌داشتنی: از نظرم فیلمی شدیدا خسته کننده، شعارزده با بازیهای
S3 : 17:14:47
از نظرم فیلمی شدیدا خسته کننده، شعارزده با بازیهای تکراری و تکراری و تکراری..

کاری ندارم که این فیلم حرف دل خیلی ها رو میزنه یا نه؟ اما من به شخصه توقعم از سینما این نیست که مثل یه تریبون فقطططط حرف بزنه!! انگار که فیلمساز یه عالمه حرف توو دلشه بعد گفته خب چه جوری بزنم،اومده چهار تا قاب عکس که هر کدوم صاحب یه تفکر هستن رو روبروی هم گذاشته و بینشون بی هیچ خلاقیتی دیالوگی برقرار کرده..( اکی،حرف زدن قاب عکسها،خلاقانه و گاهی بانمک بود)..شنیدنِ نود دقیقه دیالوگ بین اون چند تا قاب عکس واقعا کلافم کرد..

پیشتر این شهاب حسینی و صابر ابر و حبیب رضایی رو دیده بودم،به حد کافی هم دیده بودم..
خدا رو شکر که دانش سینماییم اینقدری کم و پایین هست که از حرف زدن همین قاب ها باهم کلی کیف کردم و حظ بردم.
و بخاطر حرفهایی که مدتهاست مثل یک بغض توی گلوی خیلیامون گیر کرده و داره خفمون میکنه به محسن امیریوسفی افتخار کردم, که اینقدر پای فیلمش و پای حرفش ایستاد ... دیدن ادامه » تا بالاخره اکران بشه.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
"خدا رو شکر که دانش سینماییم اینقدری کم و پایین هست که...."

این جمله رو جدیدا دارم زیاد توو تیوال پای پست های افرادی که مخالف یه فیلم یا نمایش بودن میخونم

جناب سعادتی راد من الان حرف از دانش سینمایی زدم؟؟؟؟؟؟یا گفتم ای کاش از توقیف درنمیومد؟؟؟؟؟ ... دیدن ادامه »

خدا رو شکر که شما دوس داشتین و یکی بغض مونده توی گلوتون رو فریاد زد ولی من دوس نداشتم..صرفا همین..
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
من از یک زاویه ی نگاه با شما همراهم.. "آشغال های دوست داشتنی" شاید اغواکنندگی های سینماگرانه را نداشت، اما میدونین! چیزهایی هست که این فیلم رو برجسته میکنه یا ااستعداد این رو دارن که سبب بشن که فیلم بالا در نظر مخاطب قد بکشه و مرتبه دار بشه.. مهمترین ... دیدن ادامه » اونها، تالیف و نگاه و امضای امیر یوسفیه، از این حیث که مسئله اش رو فیلم میکنه-"بی غرض و بدون ورود به فضاهای "تهوع آور"ملاحظه گرانه و سودجویانه ی بی شمار رایج"___ شما با خط سیر هارمونیک فیلمساز طرفین، به همانگونه ی مرسوم در سینمای جهان، نکته ی بعدی که البته بری از خطا نیست، امبیانس آن سال و تنفس در آن حال و هوای همان مقطع روایت شده اس که ناخود آگاهانه میبرتتون.. در هر سرزمینی وقوع چنین رویدادهایی حتما مستمسکی میشه برای سینماگران نکته سنج و البته میانمایگان و خب از مواهب این دست فیلمها تمیز سره از ناسره ( در نگاه بی تعصب و سلامت) اگر بس نیست کم هم نیست!
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
متوجه فرمایشتون هستم. بحثی باقی نمیمونه به نظرم. چون تنها جیزی که در کامنتتون فهمیدم،همون اختلاف سلیقه هست. اینکه شما از جسارت کارگردان راضی هستید حتی اگر به قول خودتون فیلم به تنهایی راضیتون نکنه.. اما من راستش برخلاف شما بسیار از این به اصطلاح گلایه ... دیدن ادامه » و طعنه ها خسته ام..نمیدونم چرا این حرفها و این جنس نگاهها به هیچ وجه دیگه به دلم نمیشینه..واسه همین توقع ام صرفا با شنیدن دیالوگ های فیلم، برطرف نشد و انتظار داشتم فیلم خوش ساخت تری ببینم
اما ممنونم از کامنت حامعتون
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
من هم ممنونم که خواندید.. انتظارتون از فیلم هم کاملا به جاست و محترم دوست عزیز.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
شما همه چیز رو منطقی نگاه میکنید
این خیلی خوبه
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
به نظرم شما به یک نکته توجه نمی کنید و اون اینکه فیلم ۶ سال پیش ساخته شده و ۶ سال محسن یوسفی عزیز دویده و جنگیده تا حرفهایی که از اون زمان تو دل خیلی از ماها مونده رو بزنه. در اینکه فیلم دیالوگ محور هست تردیدی نیست اما به نظرم گاهی باید عینک ریزبینی رو کنار ... دیدن ادامه » گذاشت و با قلب به اثری نگاه کرد و لذت برد. برای من و خیلی ها که اینطور بود متاسفم شما لذت نبردید... همین.
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
اتفاقا به نظرم همه بازیگرها نقش های متفاوتی داشتند و نمی تونستند تکراری باشند.
دنیای سورئال توهمات یک مادر شاید برای ما خسته کننده باشه ولی همه چیزیه که داره و بخاطرش زندگی میکنه. اگر خیلی می خواست مهیج باشه غیر قابل باور می شد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
الیاس جان
بنده خطاب به شهاب عزیز هم عرض کردم که به شخصه توقعم با شنیدن دیالوگ هایی، که به قول شما و دوستان در دل و گلو مونده، برطرف نمیشه ..
" به نظرم گاهی باید عینک ریزبینی رو کنارگذاشت و با قلب به اثری نگاه کرد "
چه خوب که این جمله رو ازتون میخونم، ... دیدن ادامه » چون شما معمولا کم پیش میاد از فیلمی لذت ببرید و اتفاقا خیلی سخت‌گیری میکنید..
اما من خوشحالم که شما لذت بردید..


راستی یه سوال! متوجه نشدم اینکه فیلم شش سال پیش ساخته شده و ایشون شش سال دویدن تا اکران کنن چی رو تغییر میده؟؟؟ یعنی حالا من باید به خاطر استقامت و جنگندگی ایشون از انتظاراتم نسبت به یه فیلم بگذرم و به قول شما عینک ریزبینی رو کنار بذارم و در واقع " قدرنشناس" نباشم؟؟؟؟ چراکه ایشون به خاطر اینکه حرف ما ها رو داد بزنه فیلمش توقیف شده؟؟؟متوجه منظورتون نشدم

۲۸ بهمن ۱۳۹۷
زهره جان چرا "نمیتونستند" تکراری باشن؟؟؟
و اینکه واقعا این اکبر عبدی یا مثلا حبیب رضایی رو اولین باری بود که میدیدید؟؟
دنیای سورئال مادر خوب بود،اما اینکه کل فیلم فقطططط شدن قاب عکس ها راضی کننده نبود واسم،به نظرم زیادی از اونها استفاده کرد ... دیدن ادامه » و جذابیتش برام از دست رفت ،دوس داشتم وسطاش بازیگرای دیگه هم بیان وسط و داستانهایی از اونها هم ببینم..( البته که بازم میگم این نظر شخصی من هست)
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
نیلوفر خانم منظور بنده این بود که فیلمهایی که مضامین سیاسی دارند عموما تاریخ مصرفی دارند و قطعا مطمئنم اگر ۶ سال پیش اجازه اکران پیدا میکرد به دلیل تازه بودن داغ ٨٨ تاثیر بیشتری داشت با اینحال امروز هم فیلم حرف برای گفتن داره و در واقع سعی می کنه در حد ... دیدن ادامه » بضاعتش تاریخ معاصر سیاسی رو واکاوی بکنه. بنده شنیدم و مطمئنم همین چیزی هم که امروز بر پرده هست از تیغ سانسور آسیب دیده و جاهایی که الکن به نظر میرسه به دلیل همین ممیزی ها بوده. باید برای فیلمهایی که سعی می کنن حرفی برای گفتن داشته باشند وسط انبوهی از فیلمهای به درد نخور و دوزاری ارزش قائل شد و حمایتش کرد حتی اگر ضعف هایی هم در شخصیت پردازی و روایت داشته باشه...
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
الیاس جان نمیخوام قیاس مع الفارق داشته باشم اما از اونجایی که میدونم به چاپلین علاقه دارید و سر بحث درمورد هزارپا از کمدی چاپلین به عنوان نمونه موفق یاد کردید،اجازه بدید منم تو این بحث از مثلا دیکتاتور بزرگ یاد کنم..!!! تاریخ مصرف داشت؟ یا خیلی فیلمهای ... دیدن ادامه » موفق سیاسی دیگه که الان حضور ذهن ندارم، ولی قطعا شما بهتر میدونید..
پس اگر جمله فوقتون رو به صورت [ "فیلمهای ایرانی ای" که مضامین سیاسی دارند عموما تاریخ مصرفی دارند] ویرایش کنید،باهاتون همراه میشم، در غیر اینصورت اجازه بدید به قول فردوسی پور،قانع نشم..
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
نیلوفر جانم سیب همیشه یه مزه داره اما سیب خوب تکراری نمیشه. و هر چند وقت یکبار هوس خوردنش تازگی داره.
نوع روایت این فیلم شامل سکانس های بیرونی و داستان های متفرقه نبود و فقط به ذهنیت های مادر پرداخته بود. ناخودآگاه مادر دچار آلزایمر فقط به بخش هایی می ... دیدن ادامه » پرداخت که باعث یادآوری فراموش شده های ته ذهنش بشه و ته نشین ها رو هم بزنه و در این بین کارگردان هنرمندانه قصه هر کدوم از اون کاراکترها رو به شکل مختصر به بیننده ادا کرد. دفاع من از این فیلم فقط به این دلیل هست که نوع روایتش نشون دهنده ضعفش نیست و لازمه کاره.
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
میفهمم و منظورم داستانهای متفرقه نبود اما وسطاش نگار جواهریان و هدیه تهرانی وارد شدن.. ولی هیچ استفاده ای ازشون نشد در حالیکه به نظرم میتونست دیالوگ های خوبی بین اونها و شخصیت مادر بنویسه اما هیچ اتفاقی نیفتاد و همه تمرکزش رو توی کل فیلم گذاشته بود روی ... دیدن ادامه » قاب عکسها و دیالوگ هایی که بعضا حالت کل کل داشت و داستان رو نه تنها پیش نمیبرد بلکه در جا میزد
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
دوستان بزرگوار تیوالی سلام
در زمانه ای که گفتگو ،نقد و تحمل نظر مخالف دست نیافتی شده ، فیلمی اکران میشود که به زیبایی شاهد گفتگوی افکار و جریان های مخالف هستیم
و چه زیباست گفتگو و احترام به عقاید و آرای مخالف که در نوشته هامان پیداست
آشغالهای دوست داشتی ... دیدن ادامه » بشدت دوست داشتنی است، دوست داشتم در تیتراژ پایانی ایستاده ساعتها برای محسن امیریوسفی دست بزنم ، حتما دوباره به تماشایش می نشینم
با این حال تمام نقدهای خانم نیلوفر را قبول دارم ، شخصیتها جایی برای بازی بهتر نداشتند و بخصوص خانم هدیه تهرانی کم سن تر از شخصیت فیلم جلوه میکرد ، کسی که در مبارزات قبل انقلاب شرکت کرده حداقل باید متولد 1343باشد
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
درود بر شما جناب تهوری محترم
خیلی ممنونم که شما هم نظرتون رو مرقوم فرمودید و در بحث شرکت کردید..
خوشحالم که کار رو دوست داشتید..
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
زنده باد مخالف من :)))
در حالی که لبخند میزند و جمله فوق را ادا میکند در دل میخواهد نیلوفر را خفه کند ........
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
خخخخخخ
خیلی خوب بود حامی جان :))))))
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
خانم نیلوفر اتفاقا دیکتاتور بزرگ چاپلین اونجاش که سیاسی صرف میشه به خصوص پلان اخر و اون سخنرانی شعارزده و تاریخ مصرف دار میشه. هنوز هم معتقدم فیلمهای سیاسی که در مورد برهه ای خاص از زمان و اتفاقات سیاسی مربوط به اون برهه ساخته میشن عموما تاریخ مصرف دارن ... دیدن ادامه » و چندسال یا دهه بعد دیگه نمیشه باهاشون ارتباط چندانی برقرار کرد مگر اینکه از ساختار منسجم درام برخوردار باشن که اون هم بسیار دشوار و غیرمعمول هست.
در مورد شخصیت پردازی هم عرض کردم نقص هست اما به این فکر کنید که با دستای بسته و قیچی سانسور این فیلم ساخته شده و ۶ سال هم توقیف بوده قطعا اگر دست کارگردان باز بود شاهد فیلمی به مراتب بهتر و تاثیرگذارتر می بودیم اما تا همینجاش هم بنده به شخصه به شدت راضی هستم و امیدوارم فیلم اجازه دیدن بیشتر پیدا کنه...
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
خیلی مخلصیم :)
این اثر هم رو هم باید نقد کرد و ایکاش دوستش میداشتی, شاید من خودم هم برای دفعات بعدی بیشتر و پررنگ تر نقاط ضعف کار برام نمود پیدا کنه اما برای بار اول فقط و فقط 6 سال رنج و کشمکش و مبارزه امیریوسفی رو دیدم , و برای خودم از جنس شادی های پنهانی ... دیدن ادامه » همین که دیده شد , روزی که این فیلم رنگ پرده دید ,من ما شده بود ........
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
میفهمم حامی جان..باهات موافق هم هستم..اصلا اگه موافق نباشم که پس یعنی طرفدار سانسور ممیزی و توقیف و اینا هستم!!! که خب محاله..
اما شیرینی اکران این فیلم واسم اندازه اکران "عصبانی نیستم " هست..یا اگه مثلا سنتوری اکران شه همین قدر خوشحال میشم..نه بیشتر ... دیدن ادامه » نه کمتر،در واقع این جوری نیست که چون این سیاسی حرف میزنه بیشتر باید خوشحال بود یا اون عاشقانه حرف میزنه پس کمتر خوشحال بشم،نیست.. :))))
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
بحث داغی شکل گرفته سر این فیلم نه تنها اینجا که جاهای دیگه هم.. یه عده مثل من خوششون اومده و یه عده هم مثل شما نه.
(سینما آستارا سر نیم ساعت اول تعدادی سینما رو ترک کردن و تعدادی دیگه بعد اتمام تیتراژ و روشن شدن سالن هم هنوز میخکوب رو صندلی نشسته بودند(اصلا ... دیدن ادامه » هم معلوم نیست منم تو کدوم دسته بودم:))
ولی دو نکته:
به کسی چیزی شعری قصه ای آهنگی نمایشی فیلمی علاوه بر مقدار صفر و صد میشه میشه بسته به نوع سلیقه و نسل و میزان دانش و سواد مختلف و .. به مقادیر ده بیست سی چهل و.. درصدنیز اندیشید و معیار علاقه را با این اعداد نیز درجه بندی کرد. تقریب نگاه به سمت سیاهی و سفیدی مطلق شاید زیاد به واقعیت نزدیک نباشه. نکته ای که گاها فراموش میکنیم فکر کنم همین باشه.علاوه بر این اگر هدف تغییر نگاه و سلیقه و همسو کردن در گفتگوها باشه اگر کاری عبث نباشه حداقل آنی و یک دفعه ای رخ نخواهد داد شاید میزان اثرپذیریی اش در درازمدت باشد آنهم به تدریج. بنابراین احترام به سلایق و آرا مهمتر معقولانه تر و حتی شاید واجبتر باشه.
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
:)))
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
علی جان سلام تازه اگر خانم نیلوفر هم کوتاه بیاد من بدجور داغم با منم باید بحث کنی
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
ارومم به خدا.. چرا فکر کردی عصبانی ام؟؟؟
بفرمایید، آیم آل ایِر.. :)
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
اون یکی گوشم رو دادم دیوید لینچ بذاره توو فیلم "بلو ولوت" اش..

ممنونم که نظرت رو نوشتی علی جان..با گزینه یک و هشت موافقم..
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
علی جون خیلی عزیزی و مرسی بابت نظراتت و وقتی که گذاشتی . من مشکلم با فیلم اینه که بیشتر از اونی که هست جریان سازو و مثلا اپوزسیون طور معرفی شده در صورتی که اصلا نیست و برادران ارزشی میتونن یا تک تک صحنه هاش لذت ببرن اما ادای مخالفت داره این فیلم!
وگرنه اگر ... دیدن ادامه » بصورت یک تله فیلم ساده و احساسی بهش نگاه کنی مشکلی نداره
بازی مادر خوب و گرم بود
من نسخه اصلی رو که ندیدم شاید اونجا اتفاق چیز دیگه ای باشه اما این نسخه اکران شده فقط شعار میده و تازه خودشم جواب شعاراشو میده و کلا خنثی میشه
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
:)))))))))))
با گزینه یک و هشت مخالفم البته صبر کنید برم ببینم چی بود !!!
جای خالی گزینه 11 واقعا حس میشه !!!! اما هنوز دقیقا نمیدونم چیه ......
رفقا ما وظیفه امون هست که در وهله اول از این فیلم حمایت کنیم بعد بیایم در یک فضای گفتمانی نقدش کنیم .
چرا حمایت
نه فقط به خاطر امیر یوسفی که گفته شد در قبل بلکه به خاطر " حق " خودمون , نه به خاطر مضمون فیلم " فقط "به این خاطر که شما جای ما تشخیص دادین اکران نشه ولی در شد اون که باید بشه
چرا نقد
چون ما فرقمون با جماعت چماق به دست " چه در مفهموم و معنا چه در قالب و شمایل " در این هست که سیاه و سفید نمیبینیم و هر آدمی و هر اثری رو با وجود نقص هاش میپذیریم و نقدش میکنیم برای بهتر شدن .....
ما نمیگیم من درست فکر میکنم تو غلط, من میفهمم تو نه , من درک درستی نسبت به موضوع دارم و تو نه , من سوادش رو دارم تو نه و و و
پس ... دیدن ادامه » نیلوفر جان شما رو سر ما جا داری و ما یک طرف ایستادیم, برای نظرت احترام قائلم والان کمتر دلم میخواد خفت کنم :)))
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
اقای حامی یک سوال: اگر دوستان چماقی دلشون نمیخواست این فیلم اکران بشود, ایا بازم میشد؟ اگر چماقی ها فردا بخوان از پرده بکشنش پایین نمیتونن؟
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
علی جان نوشته هات رو با دقت میخونم, دیدم نیلوفر با بندهای یک و هشت موافقه گفتم من بگم نه که ژست مخالف بگیرم:)
محمد عزیز اجازه بده جواب سوالت رو با یه مثال بدم. جشنواره امسال فیلم" دیدن این فیلم جرم است " تیتراژ آغازشد, حوزه هنری تقدیم میکند , کلی هم نقد ... دیدن ادامه » شد در طی فیلم به همه چیز ولی تکلیف این فیلم برای من روشن هست هر چقدر هم ادای منتقد رو در بیاره ,اون حواشی نقادانه رو بزنی کنار عمق مطبلش نمودار میشه فیلم امیر یوسفی از این جنس نیست هر چی هست مال خودش هست , این که اگه بخوان از پرده بکشن پایین بله میتونن چرا نتونن مگه اتوبوسی نرفتن دم جشنواره و فیلم عصبانی نیستم رو تعطیل کردن پس اگر ما برای مثال این فیلم به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای تبدیل کنیم چه اتفاقی میفته ؟! اگه انقدر استقبال صورت بگیره که مجبور بشن دقیقا همون کاری که شما گفتید رو انجام بدن چه اتفاقی میفته ؟ " هزینه "
چرا اکران شد ؟ این یه بچه سر راهی هست باید یه کاریش بکنن , هر از گاهی میشه یه سیخونکی به متولیان فرهنگ زد که ای بابا پس چی شد ؟! اما وقتی مهجور و بدون تبلیغات و محدود اکران بشه هم شر این بچه از سرشون باز میشه هم خاطرشون آسوده که شر خوابید .....
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
Goya's ghost رو با تمرکز بر شخصیت کشیش ببینید لطفا ......
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
حامی جان اگر اینجوری نگاه کنیم که این فیلم (بعد از سانسور چون قبلشو نمیدونم) هیچی ازش نمونده جز همون خاطره توقیف شدن و پتانسیل سرگرم کردن بی خطر مردم رو داره تو این اوضاع گرونی و دلار و .... و بعدشم خودمون هی بهش گیر بدیم و بکوبیمش تا مردم فکر کنن عجب شاهکاری ... دیدن ادامه » کردن که رفتن سینما و دلشون برای مدتی خنک بشه و تازه باعث اینم بشه که در صورت ناارامی بعدی دیگه هیچکس از ترس لولوی چماقدار ضربدر زن در خونه اش رو باز نکنه ایا بازم حمایت از یک فیلم ضعیف کار درستیه؟فیلمی که اخرش دایی تحصیل کرده اما به تاریکی رفته, خونه و خانواده اش رو میسپره به برادر بسیجی که حداقل یک عکس ازش روی تاقچه مونده؟ فیلمی که مرگ دایی رو با خودکشی توجیه میکنه و بعضی ها رو از گناه اعدام تطهیر میکنه؟ فیلمی که پسر پرفسور غرب نشینش, احمق و خنگ و باعث تمسخره و هیچکس ازش حساب نمیبره و یا فیلمی که حامی و شرکت کننده تظاهراتش یک زن بازمانده تفکرات چپیه که هنوز کله اش بوی قرمه سبزی میده , بنظر من نمیتونه خیلی مستقل و صادق باشه. در ضمن ما مخملباف رو داریم که خط فیلمسازیش از دوره ای تا دوره ای کاملا فرق کرده و یا فیلمهای قدیمی استاد مهرجویی هیچ ربطی به مزخرفات اخرش نداره پس بخاطر فیلم قبلی خوب کارگردان نمیشه خیلی هم به همه فیلمهاش اعتماد کرد.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
Goya's ghost یکی از فیلمهای مورد علاقه امه و سکانس زندان دختر و کشیش رو از سیاه ترین و تلخترین سکانسهای تاریخ سینما میدونم
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
راستش منم اگه بخوام خیلی خلاصه بگم باید بگم اعتقاد دارم به فیلم فقطططط باید به چشم یه فیلم نگاه کرد نه بیشتر نه کمتر.. اینکه بشینیم فکر کنیم و بگیم آی از کوری چشم فلانی ها که نخواستن این فیلم دیده بشه،پس ما بااااید حمایت کنیم و اینا رو خیلی نمیفهمم.. یا ... دیدن ادامه » هی فیلم رو به فیلمسازش ربط بدیم که ایشون پیشینه شون چنین است و چنان، و ( به عادت همیشگی!!!) از یه نفر حالا به خاطر یه فیلم و توقیف فیلمش بیاییم مبارز بسازیم و به خودش و تفکراتش قداست ببخشیم رو اصصصصصلا دوس ندارم.. چون همون احساسی شدنی هست که ما ایرانیها همیشه دچارشیم و به شخصه از این ویژگی مون متنفرم (با احترام به همه دوستان البته).. :)))
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
1. سفارش دهنده
یه اتفاقی افتاده باید یه کاری انجام بدیم , یه بخشی از کار میسپریم به طالبی ها , ولی یه سری هستن اینا چموش ترن باید یه فکری هم به حال اینا بکنیم پس یه سفارش میدیم به یوسفی ها , سفارش ما آماده اس . اما اونقدی که ما سفارش کرده بودیم توش سفارشمون ... دیدن ادامه » نیست پس بمونه تا بعد ,نه سفارشمون آماده اس و خوب هم سفارش شده ولی الان وقت سفارشمون نیست پس بمونه تا بعد ,
آها حالا وقتشه الان باید سفارشمون خرج کنیم اما حالا چر؟ا چه اتفاقی افتاده که الان به فکر خرج کردنش افتادیم این نکته برای شما مغفول میمونه و ربطی هم به شما نداره چون ما اینطوری تشخیص دادیم اصلا سفارش خودمونه
2. سفارش گیرنده
من هیچی نشدم باید یه حرکتی بکنم بهتره فیلم اجتماعی بسازم و یه کم نقد و یه کم سیاهی و یه کم ام شخصیت اول داستانم بترکونم میگن خوبه مده! یا نه کمدی بسازم هیچی به اندازه شاد کردن مردم تو زمونه فعلی مهم نیست خوبم میفروشه ولی صبر کن میگن یکی پیدا شده دنبال اینه سفارش بده ! نه ,من دوست دارم محبوب باشم جنگجو باشم مبارز باشم من نمیخوام مثل طالبی باشم. باید به آینده هم فکر کنم من میسازم طوریکه تابلو نشم بعدا میتونم ازش بهره برداری کنم .
3. بیننده
اشک تو چشمام حلقه زده و خوشحالم ازاینکه بالاخره موفق شدم و شکستشون دادم و دارم میرم رو پرده نه قاچاقی فیلم نگاه میکنم , فیلم تموم شده من فاتحانه از سینما خارج میشم و به خودم میبالم احساساتم جریحه دار شده و ستاره ای پرفروغ بر آسمان سینما درخشیدن گرفته و بعلاوه من گمشده و رهبر خودم رو پیدا کردم
فلش بک به سفارش دهنده : همونطور که میخواستیم شد .
پ ن : یکی اون وسط فریاد زد چرا یه عده تشخیص دادن که شما این آشغال اون موقع که اونا دلشون خواست دیدین.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
حامی جان دمت گرررم.. افرییین..
همون حرف دل خودم بود.. آدم کلا به این مسایل توجه نکنه بهتره
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
اصلا باتون موافق نیستم
۳۰ بهمن ۱۳۹۷
مرسی دانش جان :))
۳۰ بهمن ۱۳۹۷
من خیلی باتون موافقم
همه حرف های فیلم حرف منم بود ولی واقعا از فیلم لذت نبردم
حرف زدن قاب عکس ها باهم واقعا از نظرم خسته کننده بود واقعا کلافه شده بودم و دوست داشتم که زودتر زمان بگذره.
این حرفا رو کاش جور دیگه ای میگفت.ایده قاب عکس واس یک سکانس جالبه ... دیدن ادامه » نه تمام مدت فیلم
۰۷ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید