آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال رازیما میرزایی | دیوار
S3 : 22:47:59 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نمایشی تلخ اما دوست داشتنی
حقیقت چیزیه که اگر برملا بشه بین آدمها شکافی رو ایجاد میکنه که هیچ چیز نمیتونه اون شکاف رو پر کنه ... حقیقت مثل رد پای یک اژدها به شکل یک گودال روی زندگی آدم میمونه و دیگه با هیچ عشق و محبتی نمیشه پرش کرد ... انقدر عمیق میشه که دیگه زندگی توان پر کردن اون رو نخواهد داشت ...
و ما ادمها به خاطر ترس از دست دادن زندگی به هم دروغ میگیم ... حقیقت رو پنهان میکنیم تا اون شکاف هیچ وقت ایجاد نشه ، تا بتونیم به اصطلاح زندگی کنیم ، و خبر نداریم چیزی که بهش میگیم زندگی ، زندگی نیست ...
من نمیتونم در مورد این اجرا از دید تخصصی بنویسم ، به این خاطر که شدت احساسات باعث میشه نظرم از بعد منطق ضعیف عمل کنه ، فقط به تمام کسلنی که تئاتربین هستن پیشنهاد میکنم این نمایش رو ببینن ، نه برای اینکه کار خوب یا کار بدیه ، فقط برای درک مفهموم یک جمله :
انسان فقط مسئول گفته هایش نیست ، خیلی اوقات انسان مسئول حرفهاییست که هرگز نگفته ...
نمایشی با اسمی عجیب اما فضایی ملموس ...
اینکه این روزها اوضاع معیشتی مردم انقدر سخت شده و همه تحت فشار هستن دغدغه و لزوم اجرای همچین نمایشی رو ممکنه برای هر هنرمند اینجاد کنه ، در نتیجه هنرمندی که دست روی همچین موضوعی میگذاره در اصل نصف راه رو رفته ، البته فقط نصف راه ، نصف دیگر راه تمام عناصریه که باید توی دل هم جا بیوفتن تا شاهد یک اثر کامل روی صحنه باشیم .
در این نمایش این اجزا تا درصد بسیار بالا و قابل قبولی درست کنار هم چیده شده بودن ، صحنه و نور در خدمت اثر بود ، هیچ چیز روی صحنه بیرون نمیزد و چشم رو اذیت نمیکرد .
البته که لزوم چنین اجرایی با چنین متن و قصه و کشمکشی بازیگر توانمند و تئاتری و با تجربه هست ، بازی های یک دست و درست ، به دور از کلیشه و دروغ ، و به اندازه برای قاب صحنه در سبک رئالیستی ( که روشی بسیار بسیار سخت در بازیگریست ) که در این اجرا تا حد بالایی وجود داشت ، ریتم خوب دیالوگ ها ، پاسکاری های سرضرب و چاشنی سرگرمی و خوشمزگی که دقیق و به اندازه بود .
میتونم بگم در کل بعد از مدتهای خیلی زیاد کار رئالیستی خیلی خوبی دیدم ، قصه ی خوب در کنار تیم یک دل و کارگردانی درست ، خسته نباشید به همه عوامل نمایش خوب سه کیلوُ دویس پنجا گرم .