کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال رضا ساجدی‌نیا | دیوار
S3 : 15:57:31 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
موضوع و موضوع و موضوع.. ایده‌ی کار اینقد جذاب هست که بدون صحبت کردن راجع به مباحث فنی کار که چندان صاحب نظر هم نیستم و البته بی نقص هم نیست، توصیه کنم برین و ببینین. اینطور کنار هم گذاشتن 3 بخش تاریخ ما، مقایسه 3 اتفاق تو تاریخ ما.. اشاره‌های نمادین زیاد توی کار و .. چیزی نیست که بخواین از دست بدین! توصیه می کنم ببینین این کار رو..
رومینا خلج هدایتی این را خواند
آوا فیاض و ramin riahi این را دوست دارند
ببخشید آقای ساجدی نیا میدونید تا کی اجرا ادامه داره؟
۲۲ بهمن ۱۳۹۴
متاسفانه اطلاعاتی بیشتر از نوشته‌ی تیوال در مورد دوره اجرا، که نوشته شده تا 8 اسفند و سایت بلیط فروش تیک8 که دوره اجرا رو نوشته "بهمن"، ندارم.
۲۲ بهمن ۱۳۹۴
بسیار ممنونم
۲۲ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
رضا ساجدی‌نیا
درباره نمایش چمدان i
دیدن این کار رو توصیه نمی‌کنم، کار دو بخش داره، یعنی در واقع سه بخش، دو بخش نمایشی و یک میان‌پرده که میان‌پرده از کارهای سروش رضاییه و اتفاقن بهترین قسمت کار همون میانپرده‌س.
قسمت اول کار که بخش اقتباسی کار هست، کار چندان جالبی نیست، ولی اذیت کننده هم نیست، به هر حال یه نمایشه که حرفی برای گفتن نداره، ولی بالاخره با این امید که قسمت دومش بهتر باشه می‌بینیمش.
ولی غافلگیری بعد از میان‌پرده انیمیشن سروش رضایی شروع میشه!
قسمت دوم غیر قابل تحمله، من همه‌ی مدت داشتم حرص می‌خوردم که چرا این کار باید تو تئاتر شهر اجرا بشه، کارهای سینما گلریز باز تکلیفشون با خودشون معلومه و یه سر و تهی داره. بخش دوم پره از شوخی‌های سخیف و آزار دهنده با تکرار و تکرار و تکرار کلمه "جنسی"، یا افتادن مردها دنبال زنِ ... داستان و عکس‌العمل های همسرهاشون، یا برخورد سطحی و مبتذل با رابطه عروس و مادرشوهر، همراه طرز نشون دادن عروسی و .. که سالن رو به سطحی از ابتذال رسونده بود که موقع با هم تنها شدن عروس و داماد، تو سالن اصلی تئاتر شهر! یکی از آخر سالن داد بزنه "ما چشمامون رو می‌بندیم، شما کارتون رو بکنین" که آدم یه لحظه شک می‌کرد کجا نشسته! و اوجش هم که بدترین حالت نشون دادن اتفاقات شب اول عروسی بود.
من واقعن با بخش اول کار مشکلی نداشتم، بالاخره پیش میاد که نمایشی با سلیقه آدم جور نیست و خوشمون نمیاد و ممکنه کس دیگه ای خوشش بیاد اصلن، برای همین تو همچین ... دیدن ادامه ›› شرایطی هم هیچ وقت نمی‌گم بد بود، می‌گم من خوشم نیومد، بخش اول تو این قاعده می‌گنجه، خب من خوشم نمیاد، بالاخره برام قابل احترامه و کلی زحمت پاش کشیده شده و می‌شینم نگاه می‌کنم و شاید یکی خیلی هم دوست داشته باشه، ولی قسمت دوم به هیچ وجه اینطوری نیست، آزار دهنده‌س و غیر قابل تحمل.
رضا ساجدی‌نیا
درباره نمایش هتلی ها i
بازی‌ها خوبه و همه بازیگرها کیفیت خوب رو حفظ می کنن در طول نمایش، شاید به عالی نمی‌رسن بجز صحنه های خیلی کوتاهی. البته یک دلیل این نظر هم ممکنه مقایسه ناخودآگاه به نمایش‌های عالیی بوده که این مدت اجرا شده و دیدیم. در مجموع کار خوبیه و دیدنش رو توصیه می‌کنم.
حمیده صمدی و n s این را خواندند
مهدیه محمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
دیدن این نمایش رو توصیه می‌کنم، حتی اگه همه‌چی همون جذابیت بصری نمایش و حرکات و طراحی خوب گریم و لباس‌ها و .. باشه بنظر من ارزش دیدن داره، ولی داستان نمایش هم از وسطای کار خودش رو بالا می‌کشه و داستان شما رو همراه خودش می‌بره. حتمن ارزش دیدن داره، از دست ندین.
رضا ساجدی‌نیا
درباره اپرای عروسکی لیلی و مجنون i
یکیست ترکی و تازی در این معامله حافظ
حدیث عشق بیان کن بدان زبان که تو دانی

دیدن این اپرا رو حتمن توصیه می‌کنم و با اصرار هم توصیه می‌کنم. اپراهای دیگه‌ی گروه رو قبلن چند باره دیده بودم و لذت برده بودم، ولی اپرای لیلی و مجنون رو بخاطر اینکه متاسفانه زبان آذری رو نمی‌دونستم تا الان ندیده بودم و الان که دیدم متوجه شدم که چه اشتباهی کردم. لذتی که می‌شه از دیدن این اپرا برد، اگه بیشتر از بقیه کارها نباشه، حتمن کمتر نیست.
زبان موسیقی و حس همراه کار توی تک تک شعرها، همراه صداهای فوق‌العاده خواننده‌های اپرا و هنر عروسک گردان‌ها و از طرف دیگه نورپردازی و ساخت عالی عروسک‌ها و دکور عالی همه در بهترین سطحه و باعث میشه تجربه دیدن این اپرا بشه یکی از بهترین تجربه‌های دیدن این سری کارها. از یک طرف دیگه همه‌ی ما احتمالن دیدیم که هنر آقای غریب‌پور چطور اپراهای سعدی و حافظ و حتی مولوی رو که داستان به هم پیوسته و متن نمایشی نبودن رو چطور تبدیل کرده به یه اپرای عالی، ولی اینبار این رو هم اضافه کنین که یه داستان وجود داره در بالاترین سطح قابلیت نمایشی، نتیجه ترکیب این داستان و هنر گروه فوق العاده دیدنی شده و باز توصیه می‌کنم که حتمن ببینین کار رو، و به هیچ وجه آذری بودن زبان کار و اینکه متوجه نمی‌شیم متن رو مانع در نظر نگیرین. علاوه بر اینکه موسیقی و نمایش حتی اگه متن رو متوجه نشیم به حد اعلا لذت بخشه تو این کار، ولی یکبار خوندن متن ... دیدن ادامه ›› فارسی قبل نمایش و کلمات آشنای زیادی که توی متن هست همیشه کمک می‌کنه که شعرها و صحبت‌ها رو هم بشه دنبال کرد.

فقط دو مورد که دیدم سایر دوستان هم اشاره کردن، و تو این اپرا بیشتر هم به چشم می‌ومد، صحبت‌های زیاد بین ما تماشاچی‌ها که معمولن برای ترجمه متن برای دوستان بود، و البته نور موبایل بود که سخت می‌کرد لذت کامل بردن از کار به این قشنگی رو. شاید پخش کردن یه سری تذکرات قبل از شروع کار و تاکید روی اینکه علاوه بر سایلنت کردن گوشی، کلن استفاده نشه از گوشی و تاکید بیشتری روی سکوت شرایط بهتری برای تماشا فراهم کنه. گذشته از این مسائل، دیدن این کار از واجباته، از دست ندین.


جناب ساجدی نیای عزیز
ویکتور هوگو نقل به مضمون می گوید :اگر باوری دارید آنقدر بزبان بیاورید تا شنیده بشود اما نگفته است اگر باوری دارید آنچنان نمایشش بدهید که فهمیده بشود ولو اینکه شنونده زبانتان را نفهمد ، من عمق منظومه لیلی و مجنونی را بزبان مادری ام نیست با گوش جان شنیده ام و آنرا به تصویری تبدیل کرده ام تا زبان دیگری پدید بیاورم که خودم و تمام کسانی که زبان ترکی آذری را نمیدانند نه تنها داستان را درک کنند بلکه به عمق اثر نیز ورود پیدا کنند.چند شب پیش در میان تماشاگران ما یک انسان آگاه بعد از اجرا و درسالن انتظار به گرمی دستم را فشرد و عباراتی را بزبان آورد که من را مات و متحیر کرد :او نه فارسی می دانست و نه ترکی آذری ! او فرانسوی بود و خانم همراهشان توضیح داد که ایشان هر موقع و به تناسب کارشان به ... دیدن ادامه ›› ایران می آیند از من می خواهد که او را به دیدن آثار گروه تئاتر عروسکی آران بیاورم .ایشان می گفت :من نه تنها داستان را متوجه شدم بلکه ناکامی دو عاشق احساساتی ام کرد و اگر امشب از شما تشکر نمی کردم هرگز خودم نمی بخشیدم که چرا بخاطر این لذتی که امشب بردم از کارگردان این اپرا تشکر نکرده ام ....این نوع ابراز احساسات و قدردانی چه از سوی این انسان فهیم و چه از جانب شما عزیزان هم وطن من را دلگرم می کند و بیش از پیش وادارم می کند که این چراغ را روشن نگهدارم .اعضای گروهم نیز همین باور را دارند و در شرایط بسیار بد اقتصادی هر روزو غالبا سه ساعت پیش از اجرا بروی صحنه می روند با این با امید که طی یک اجرای بی نقص عالی ترین احساسات بشری را تقدیم حضور شما بنمایند.از توصیه هایتان به تماشاگران ممنونم و از اینکه هر روز بر شمار مشوقان ما افزوده می شود سجده ی شکر بجا می آورم.
بهروز غریب پور
۲۶ آذر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید