آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سیاوش مقصودی | دیوار
S3 : 17:25:09 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
دوستان عزیز سایت محترم تیوال

از همراهی تون و زحمت هایی که در طول اجرای نمایش ایران استرالیا کشیدید از صمیم قلب متشکریم

به امید کارهای بعدی و همکاری های بعدی در آینده ای نه دور

با مهر و اجترام
سیاوش مقصودی
مدیر اجرا ایران استرالیا
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امشب از دولت مِی دفع ملالی کردیم
این هم از عمر شبی بود که حالی کردیم
عشق اگر عمر نه پیوست به زلف ساقی
غالب آنست که خوابی و خیالی کردیم

کم و بیش سی شبی بر این صحنه بودیم و خیابان جلفا و ارسباران باز خاطره ای شد که روزها و ماه ها و سال ها بعد به یادش لبخدی بیایید و آهی و یادی ... ایران استرالیا با گروهی جوان و سرشار از انرژی و شوق مدتی بر این صحنه بود و چراغ راه به دست سجاد افشاریان که راهبر و راهنمای گروه صمیمی مان بود و هست و همیشه ... جانِ دلی امشب می گفت هرچقدر حال خداحافظیِ امشب مان بد است ، یعنی که حال این مدت مان خوش بوده ... از سجادِ جان مان ممنونیم برای اینکه ما را گرد هم آورد ... از یکدیگر ممنونیم که این همه حال مان با هم خوب بود و از تماشاگران مان ممنونیم که با ما خندیدند ... با ما بغض داشتند و چه پر شور و پر حضور تمام این شب ها همراهی مان کردند تا این شبِ خداحافظیِ پر شکوه ... تاخیری گاهی اگر بود، نابسامانی در شروع اجرا اگر گاهی بود و همه را بر گروه اجرایی کار ببخشید ... دنیا گرد و کوچک است و چه خوب که کوچک است ... پس روزی ... دیدن ادامه ›› نه دیر و دور ... باز چشم مان به دیدار چشمِ هم روشن خواهد شد ...
این هم از عمر شبی بود که حالی کردیم ...

با مهر و احترام بی پایان

سیاوش مقصودی
مدیر اجرا نمایش ایران استرالیا
سجاد افشاریان این را دوست دارد
جانِ جهانِ من
۱۵ شهریور ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوستانی که موفق به دیدن کار نشدن و نتونستن بلیط اینترنتی تهیه کنن، تعداد محدودی بلیط در گیشه نمایش، از ساعت 6:45 امروز به فروش خواهد رسید.

امشب جمعه چهاردهم شهریور نود و سه ، آخرین اجرای ایران استرالیا در فرهنگسرای ارسباران.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
روزنامه آرمان امروز | پنجشنبه 6 شهریور 93
http://www.armandaily.ir/?NPN_Id=678&pageno=16

درد مشترک

حامد داراب

ادبیات‌نمایشی ایران نیاز به شخصیت‌هایی دارد که بتوانند پیوسته بنویسند و خود بسازند. بی‌تردید چنین امری نمایش و نمایشنامه‌نویسی الکن و دست به عصای این ... دیدن ادامه ›› روزهای ایران را از مشکلاتی که با آن دچار است نجات خواهد داد. نگاهی تطبیقی و تحلیلی به تاریخ تئاتر معاصر جهان نیز چنین روندی را به خوبی مشخص و تفسیر می‌کند. کافی است نگاهی دقیق و ظریف به نمایش و نمایشنامه‌نویسی پس از انقلاب بلشویکی 1917 در شوروی داشته باشیم. با این همه متاسفانه تعداد نمایشنامه‌نویسانی که مکرر بنویسند و به صحنه روند، به تعداد انگشتان دست نیست. در این میانه، در گستره جوانان مستعد و پرکار همروزگارمان نام «سجاد افشاریان» بسیار به چشم می‌آید. او این روزها نمایش «ایران – استرالیا» را در سالن اصلی فرهنگسرای «ارسباران» به روی صحنه دارد. نمایشی پر از حرکت، عدم قطعیت، عدم توازن، دیالوگ، فرم و تصویر. همه اینها اساسی‌ترین مولفه‌های نمایشنامه و نمایش جدید افشاریان‌اند. مولفه‌هایی که با تامل در آنها می‌توانیم اثر تازه افشاریان را، اثر «کلاسیکِ فرامدرن» او بخوانیم. کلاسیک از این منظر که او شخصیت‌هایی را ساخته و پرداخته که مصائب‌شان ریشه واقع‌گرایی خاصی با مصائب روز جامعه ایران دارند و فرامدرن از آن جهت که این شخصیت‌ها و روایت‌های داستانی‌شان را در ساختاری چند وجهی و چند صدایی به مخاطب ارائه شده‌اند. عصیان و شوریدگی و شاعرانگی وجه برجسته کار‌های سجاد افشاریان است، اگر چه دربرخی آثارش در آنها موفق است و در برخی دیگر کاستی‌هایی از خود نشان می‌دهد که علت آن شاید عدم وسواس شدید کارگردانش باشد. افشاریان در آثار خود استعاره‌سازی‌هایی دارد که بی‌چون و چرا مایه‌های پساساختارگرایانه دارند. در آثار او می‌توان؛ حمله به سنت، سوژه فعال، مرگ مولف و نقد گفتارمحور را دریافت. تئاتر او گویی روح برانگیختگی اجتماعی است و همانطور که اشاره کردم، شوریدگی را اساسی‌ترین مولفه خویش معرفی می‌کند. با این همه، اثر جدید سجاد افشاریان، خوانشی علیه اسطوره روشنگرانه و خوشبینانه است، خوانشی علیه آنچه می‌توان شادمانی و امید نامید اثر تازه او پر ازتحرک و فرم و سختی، انتقادی است به جامعه و مصائب اجتماعی آن هر دو با هم. در واقع «ایران – استرالیا» درد مشترک زخم‌های انسان است در مواجهه با جهان فراصنعتی و فرامدرن پیرامونش. «ایران – استرالیا» با تمام شتابزدگی که در اجرای آن وجود دارد به درستی صدای رسای افشاریان در بیان مشکلات مردم است.
سجاد افشاریان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تقدیم اجرای سه شنبه شب، چهارم شهریور نود و سه

سجاد افشاریان، سرپرست نویسندگان و کارگردان نمایش ایران استرالیا در پایان اجرا گفت: | امشب حال خوبی داریم چون هنرمندان عزیزی میهمان مون هستند، خانم پریسا مقتدی عزیز، آقای فردین خلعتبری دوست داشتنی و آقای محمد یعقوبی نازنین ... اما ایران استرالیا برای من و گروه هر شب به یاد عمو یونس شکوری روی صحنه می ره ... مرد بزرگی که برای من عموتر از هر عموی تنی ای بوده و هست ، گرچه الآن دیگر در میان ما نیست ... اجرای امشب رو با عشق تقدیم می کنیم به همسر عمو یونس که اینجا در سالن هستند. |
سجاد افشاریان، سهیل کرمیار و Shayan Panahi این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
| «ایران-استرالیا» شادی فراموش شده ایرانیان را زنده می کند |

شرق پارسی به قلم خانم منصوره فراهانی
http://www.sharqparsi.com/2014/08/article21513

در این کار، که یک کمدی تلخ است، ما سعی کردیم به این بپردازیم که چرا ما (مردم ایران) شادی کردن را بلد نیستیم، چرا شاد بودن را بلد نیستیم ؟ چرا همه چیز از یک شادی دسته جمعی تنها به صورت یک خاطره باقی می ماند و آن و شادی تداوم پیدا ... دیدن ادامه ›› نمی کند.

تئاتر ایران-استرالیا

به تازگی تئاتری با عنوان «ایران-استرالیا» در تهران به نمایش درآمده که خاطره شادی دسته جمعی ایرانیان را در سال ۷۶، بار دیگر زنده می کند. به گفته سجاد افشاریان کارگردان این تئاتر «این نمایشنامه بر اساس بررسی شادی‌های عمومی مردم نوشته شده است و در واقع از بازی ایران و استرالیا به عنوان نقطه عطفی در این عرصه یاد می‌شود.»
بازی پلی آف آسیا-اقیانوسیه در دور مقدماتی جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ فرانسه، ایران در مقابل استرالیا قرار گرفت و ایران توانست در بازی ایران-استرالیا در هشتم آذر ۷۶ (۲۹ نوامبر ۱۹۹۷) با قانون گل زده در خانه حریف به عنوان برنده نهایی بعد از مدت طولانی دور ماندن از بازیهای جام جهانی بار دیگر به این بازی ها راه پیدا کند. این موفقیت تیم فوتبال ایران، موجب شادی مردم این کشور شد، به طوری که همگان به کوچه و خیابان ریختند و رقص و پایکوبی و شادی پرداختند؛ اتفاقی که تا پیش از این، در جامعه ایرانیان دیده نشده بود. بعد از این اتفاق در سال های بعد ایرانیان به بهانه های مختلف به خیابان ها آمدند و شادی کردند، اما هیچ گاه شادی دسته جمعی بعد از بازی ایران-استرالیا تکرار نشد.
اینک سجاد افشاریان نویسنده و کارگردان تئاتر، نمایشی را به اجرا درآورده که به این شادی عمومی می پردازد، افشاریان معتقد است که مردم ایران شاد بودن را بلد نیستند و تداوم شادی ها در کشورش کوتاه است. با او که نمایش هایی از جمله «ننه دلاور بیرون پشت در»، «هواشناسی دروغ و تنهایی» و «احساس آبی مرگ» را در کارنامه خود دارد، به گفت و گو نشستیم.

شرق پارسی: انگیزه اصلی از برگشتن به ۱۷ سال قبل چه بود؟ چه شد که به آن تاریخ برگشتی؟

سجاد افشاریان: من هر نمایشی را که می خواهم روی صحنه ببرم، به نیاز اجرای آن فکر می کنم. به این فکر می کنم که نمایشی را روی صحنه ببرم که بتواند برای حال و روز جامعه مفید و تاثیرگذار باشد. با توجه به اینکه متن های آماده ای در اختیار داشتم تصمیم گرفتم روی ایده ایران-استرالیا کار کنم. زیرا احساس کردم نسل غمگینی داریم و اساسا جامعه غمگینی داریم. با تحقیق و پژوهشی که به صورت نسبی انجام دادیم به همین نتیجه رسیدیم. بر همین اساس شروع کردیم به تحقیق در مورد شادی های عمومی که در کشور ما بوده است. به تنها شادی عمومی و اجتماعی که رسیدیم شادی بعد از بازی فوتبال ایران و استرالیا بود … البته شادی های دیگری هم بوده که اساسا شادی عمومی تلقی نمی شوند، مثلا شادی انتخابات یا مواردی مشابه که باز هم عده ای در آن شاد نبودند.
شادی بعد از بازی ایران-استرالیا در حالی رخ داد که مردم ایران بعد از انقلاب، شرایط سخت جنگ را پشت سر گذاشته بودند و بعد از آن دوران سخت همگی به یکباره شادی را تجربه کردند و به کوچه و خیابان ریختند. این اولین شادی دسته جمعی، ایده ای شد برای شکل گیری این نمایش.

داستان این نمایش چگونه پیش می رود؟

در این نمایش ما با قصه ها و روایت های گوناگونی روبرو می شویم که از زمان بازی شروع می شود، ولی تا زمان حال ادامه دارد. یعنی قصه های ما در ۱۷ سال پیش نگه داشته نشده و برخی از قصه های ما برای همین روز قبل است. در واقع بازی ایران-استرالیا بهانه ای می شود برای روایت قصه های ما.

گفته می شود که مضمون این تئاتر بیشتر سیاسی است، آیا موافق هستید؟

این نمایش تمام مضمون اجتماعی دارد، اما زمانی که سراغ اجتماع می رویم، طبیعتا لایه های سیاسی، فرهنگی و … پیدا می کنند، ولی اساس کارهای من تئاتر اجتماعی است.

سبک نمایش چگونه است؟ کدام اپیزود جذاب تر است؟

این نمایش به شکل اپیزودیک اجرا می‌شود و هر اپیزود فرم متفاوتی نسبت به دیگری دارد. حتی داستان پردازی در هر اپیزود نیز متفاوت است. تمامی اپیزودها به هم خط وصل دارند و تمام آن دارای جذابیت خاصی هستند. بعضی از این اپیزودها ارتباط مستقیمی با سرنوشت بازی دارند. یعنی ما قصه هایمان را به لحاظ زمانی بر اساس بازی فوتبال تعریف کرده ایم. این نمایش ۹۰ دقیقه بازی فوتبال به علاوه ۸ دقیقه وقت اضافه و زمان بین دونیمه، حدود دو ساعت روی صحنه اجرا می شود. بر اساس میزان فشاری که در بازی ایران-استرالیا وجود داشته، که ابتدا بازی یک به هیچ به نفع استرالیا بود و بعد ۲ به هیچ شد و سپس یک به یک و سرانجام دو به دو، داستان ها پیش می روند. ما اپیزودهایی را طراحی کردیم که سرنوشت داستان آن به سرنوشت بازی بستگی دارد. برای مثال در یک اپیزود فرزند خانواده که بارها تصمیم به مهاجرت داشته و این اتفاق به هر دلیلی رخ نداده است، وعده ای از فردی گرفته که اگر ایران در این بازی ببرد، او را به همراه تیم ملی به فرانسه می فرستد، از اینرو تمام امید این خانواده به این بازی بستگی دارد، در حالی که ایران دو هیچ عقب است.
در این کار، که یک کمدی تلخ است، ما سعی کردیم به این بپردازیم که چرا ما (مردم ایران) شادی کردن را بلد نیستیم، چرا شاد بودن را بلد نیستیم ؟ چرا همه چیز از یک شادی دسته جمعی تنها به صورت یک خاطره باقی می ماند و آن و شادی تداوم پیدا نمی کند.

آیا نمایشنامه کار را هم خودتان نوشتید؟

نمایشنامه این تئاتر به سرپرستی من به همراه یک گروه از نویسندگان نوشته شده است، به طوری که ما در یک پروسه یک ساله ایده پردازی کردیم، جلسه گذاشتیم و با هم فکری همدیگر نمایشنامه را نوشتیم.

استقبال از نمایش چگونه بود؟ معمولا در ایران فیلم های کمدی با استقبال زیادی روبرو می شوند، آیا می توانیم این قضیه را به تئاتر هم تعمیم دهیم؟

در تهران به عنوان پایتخت و مرکزیت تئاتر ایران، هیچ رسانه تبلیغاتی شهری برای تئاتر نداریم. یعنی در کل این کشور حتی ۵ بیلبورد تبلیغاتی برای تئاتر وجود ندارد تا به مخاطبان این هنر، نمایش های روی صحنه را معرفی کند. اساسا باید بگویم که تبلیغات تئاتر به غیر از فضاهای مجازی، تنها از نقل دهان به دهان انجام می شود. از اینرو می توان گفت استقبال از نمایش به ژانر آن یعنی کمدی بودن یا نبودن، بستگی ندارد. بلکه اگر نمایشی خوب باشد، تماشاگران آن را تبلیغ می کنند و با استقبال مواجه می شود. من در بیشتر کارهایم به دغدغه های مردم جامعه می پردازم، زیرا معتقد هستم اگر تماشاگر ببیند، دغدغه هایش، دغدغه های ما بوده و تئاتر به دلیل بیزنس و بی تفاوتی ساخته نشده است، به ما فکر می کند و بین ما (هنرمندان) و تماشاگران احترام متقابل ایجاد می شود.

تاکنون تئاتری را در خارج از ایران اجرا کرده اید؟

من به اینکار فکر کردم، اما خودم به شخصه به دلیل اینکه خدمت سربازی نرفتم نمی توانم از ایران خارج شوم و مشکل خروج دارم.

به تئاتر بعدی فکر می کنید؟

در تمام ۱۲ سالی که من در بدنه تئاتر حرفه ای کار کردم، هر تئاتری که ساختم به تئاتر بعدی فکر کردم و قطعا باید به تئاتر بعدی فکر کنم، اما در شرایط فعلی که مشکل های کلان مدیریتی در این تئاتر وجود دارد، قطعا انگیزه ای ندارم تا به تئاتر بعدی فکر کنم.

مشکلاتی که می گویید در زمینه های اقتصادی هستند یا مدیریتی؟

من بعد از یکسال همچنان پول تئاتر قبلی ام را از مرکز نمایش های هنری ایران طلب دارم، این تنها مشکل من نیست بلکه صدها هنرمند دیگر هم طلبکار هستند. اقتصاد تئاتر ما دچار بحران است. از طرف دیگر بحث مدیریتی در تئاتر یکی دیگر از مشکلات است. اگر به رزومه مدیرانی که در این سال ها مدیریت مرکز نمایش های هنری (ایران) را بر عهده گرفتند نگاه کنید، می بینید که آن ها درگیر تئاتر نبودند یا دغدغه تئاتر را نداشته اند. مدیران این مجموعه بدون اینکه هزار بار سراغ آن ها برویم و از آن ها دعوت کنیم، به دیدن تئاترنمی روند. مدیری برای تئاتر این مملکت راهگشا است که دغدغه تئاتر داشته باشد، درگیر این هنر باشد و اساسا دغدغه فرهنگ داشته باشد.
طیبه علیرضایی و رسول حسینی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرای نمایش ایران استرالیا ، یکشنبه شب دوم شهریور، با عشق به رضا نمازی فیلمبردار خوب سینمای ایران و تصویربردار گرامی سریال های خانه ی سبز، مسافران و ... تقدیم شد، به خاطر تمام خاطره هایی که در قاب های بی نظیر دوربینش برای ما ساخته است.
دوستان عزیز، بر اساس سیاست اعلام شده ی امسال تمام سالن های تئاتر علاوه بر امشب، فردا شب هم به مناسبت عزاداری تعطیل خواهد بود. متاسفانه این خبر عصر روز پنجشنبه از طرف فرهنگسرا به ما اعلام شد و تعدادی از دوستان، برای جمعه شب از تیوال بلیط تهیه کرده بودند. در حال حاضر تمام این بلیط ها به جمعه ی بعد منتقل شده اما همکاران من در بخش هماهنگی و گیشه با تمام این دوستان تماس خواهند گرفت تا هماهنگی نهایی انجام بشه. گروه اجرایی ایران استرالیا بسیار از این بابت متاسف هست اما در این تصمیم گیری هیچ نقشی نداشته و اطلاع رسانی دیرِ ما رو هم ببخشید که خودمون هم بسیار دیر مطلع شدیم.

همراه مون بمونید و امید به دیدارتون در اجراهای باقی مانده.

با مهر و درود – سیاوش مقصودی
مدیر اجرا نمایش ایران استرالیا
یعنی عاشق همین سیاست هایی هستم که ده دقیقه ای تصمیم گیری شده و بلافاصله هم ابلاغ میشن! متاسفم برای شرایط پیش اومده و امیدوارم لطمه ای به برنامه ی تماشاچیان نمایش و گروه اجرایی نخوره
۳۰ مرداد ۱۳۹۳
سلام
بر اساس مکالمه تلفنی که جمعه داشتیم بلیطهامون رو به چهارشنبه منتقل کردیم. مسئله ای که نیست؟
۰۲ شهریور ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برای استاد ... "همه ی ما معلم هایی داریم که همیشه برای مان استاد می مانند و تاثیری در زندگی ما گذاشتند که جاودانه است ..." سجاد افشاریان اجرای نمایش ایران-استرالیا را، چهارشنبه شب، بیست و نهم مرداد با عشق به استاد دیروز و همیشه ، یونس آبسالان تقدیم کرد.
سجاد افشاریان و طیبه محسنی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با احترام به تمام هنرمندانی که میهمانان عزیز گروه بودند، آقای لبخنده، آقای حسن فتحی و ... و با تشکر ویژه از جناب آقای صافی ریاست محترم فرهنگسرای ارسباران که بدون حمایت هایشان این نمایش به روی صحنه نمی رفت ، اجرای نمایش ایران-استرالیا سه شنبه شب بیست و هشتم مرداد ماه به پیمان یوسفی برای تمام خاطراتی که از مستطیل سبز برایمان ساخته است و مرتضی ضرابی نازنین که پیش کسوت و عزیز همه مان است تقدیم شد.

باسلام خدمت جناب مقصودی درخواست داشتم یادداشت این جانب را مطالعه فرمائئید.سپاس
۳۰ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سجاد افشاریان، سرپرست نویسندگان و کارگردان نمایش ایران – استرالیا اجرای یکشنبه شب بیست و ششم مرداد ماه را با احترام به بانو رخشان بنی اعتماد ، به جهانگیر کوثری تقدیم کرد به پاس تمام روزها و خاطراتی که در آن مستطیل سبز داشته است.

یکشنبه، بیست و ششم مرداد ماه نود و سه گروه ایران-استرالیا با افتخار میزبان رخشان بنی اعتماد، جهانگیر کوثری، رضا درمیشیان و بهرام افشاری بودند.
hoda e این را خواند
سارا_ز، ساناز عشق تئاتر و بهار خادم این را دوست دارند
باسلام سئوال داشتم جناب مقصودی کار مجری طرح 0ومدیر اجرا -خودشما هستید .چیست .؟ایا کارشما زیر مجموعه کارگدانی است .نظارت به عنوان مثال بر طراحی صحنه میکنید .سپاس.
۲۸ مرداد ۱۳۹۳
خانم افراسیابی عزیز، مدیر اجرا هنوز خیلی در تئاتر ایران جا افتاده نیست ، آن ور آبی ها به آن پرفورمنس منجر می گویند که کار اصلی ش مدیریت فرآیند اجراست ... البته طراحی صحنه و بازیگری و ... کارِ کارگردان هست اما گیشه، نظم و روانی هر اجرا، روابط عمومی ، بخش مالی و تبلیغات و ارتباطات با سالن اجرا مجموعه ای از کارهای مدیر اجراست که من هم هنوز دارم تجربه ش می کنم این دومین کاری ست که من افتخار همکاری با آقای افشاریان به عنوان مدیر اجرا رو در اون دارم و با هم داریم اتود می کنیم تا به ایده آل برسیم ... من به بچه هایی که با من کار می کنند همیشه می گم بیایید اول از همه نکات منفی هر اجرایی رو که به عنوان تماشاگر در ذهنمون هست (بخش های عملیاتیِ اجرا) به خاطر بیاریم و سعی کنیم در این اجرا همه چیز تمیز و مرتب و با احترام پیش بره ... البته من هم مثل تمام عوامل کار زیر مجموعه ی کارگردان هستم و رهبر و لیدر اصلی ایشون هستند ... چه خوب که این سوال رو پرسیدید و ممنونم از دقت نظرتون ...

با مهر و احترام - سیاوش مقصودی
۲۹ مرداد ۱۳۹۳
با سپاس فراوان ازشما جناب مقصودی محترم .چون ازعلاقمندان به طراحی صحنه هستم ازخدمتان سئوال نمودم.2- پس جناب مقصودی در ایران کار مجری طرح - مدیر اجرا - بهم نزیدیک -بنمونه درنمایش یک کیلیک کوچولو چون این دوبخش -شامل مجری طرح- مدیر اجرا -هرکدام اشخاص جداگنه برعهده داشنتد . .با پوزش چون تعرفی که توسط انمجمن تاتر اراه داده بود کار مجری طرح اعم دولتی -ویا خصوصی شامل هنری -صنفی-هنری -بر عهده مجری طرح نمایش است .امیدوارم اشاره کرده باشم .
۲۹ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوشنبه بیستم مرداد ماه نود و سه ، گروه ایران استرالیا با افتخار میزبان جناب آقای محمد علی ابطحی بود که نفس گرم شان حال خوش اجرا را صد برابر کرد.
آقای ابطحی نازنین پس از دیدن کار، برایمان نوشتند که:

| یک فیلم گذاشتند تمام مسابقه ایران واسترالیا .دو تا ۴۵ دقیقه با سخنرانی یک ربعه قشنگ کارکردان در هاف تایم. در تمام این مدت، تاتر جلو فیلم بارفت و آمد به داخل بازی ادامه داشت. اسم تاترش هم بود بازی ایران واسترالیا با کلی مفاهیم طنز و جدی. و هزارتا بازیگر حوب . چه موجودهنرمندی است سجاد افشاریان |

امیرحسین مجیری این را خواند
سجاد افشاریان، علی و سپهر این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه نمایش ایران استرالیا ، جمعه شب هفدهم مرداد ماه در ششمین اجرای خود میزبان دکتر حمیدرضا صدر دوست داشتنی، بانو رویا تیموریان نازنین و ابوالفضل شفیعی عزیز بودند که با حضورشون حال همه مون خوش شد.

بعد از استراحت شنبه ... می ریم برای یک هفته دیگه اجرا ، هر شب، ارسباران، ساعت 8 .

به امید دیدارتون.
Marjan این را خواند
سجاد افشاریان، بهار خادم، علی، پگاه عابد و شیوا شیبانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اونایی که امشب بودن می دونن چی می گم ... اجرای باحال ، انرژی خوب وگروه خوب آکولاد ... این ترکیب امشب عجب حال مون رو خوب کرد ... البته اونایی هم که فردا و جمعه بیان این ترکیب رو می بینن ...
| ایران استرالیا |
هر شب ارسباران ، ساعت هشت
تهیه بلیط سایت تیوال
تلفن رزرو 09338095982

در ضمن دوست عزیز عکاس مون از سایت محترم تیوال هم از اجرای دیشب کلی عکس خوب گرفتند که به زودی همین بالا می بینیم شون و کلی کیف می کنیم

زنده باد
جواد محرمی این را خواند
سارا_ز، Marjan GHP، غزل حافظی و شیوا شیبانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جواد محرمی این را خواند
سارا_ز، Marjan GHP، غزل حافظی، پگاه عابد و شیوا شیبانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گزارش اجرا که نیست اسم این دو خط، یه جور دمتون گرمه شاید که البته می دونستیم که اینطوری هستین، می دونستیم که می آیین و حالمون دور هم خوبه و نفس به نفس بچه ها می دین و عشق می کنیم با اجرای اول ، انرژی می گیریم برای شب های بعد.
سالن ارسباران امشب میزبان اولین اجرای نمایش ایران استرالیا بود و گروه این نمایش، میزبان تماشاگرانی که حال خوب شون هنوز ردش بر دل همه مون مونده و توی فضای فرهنگسرا حس می شه. حال مون قیمت نداره با شما ...
وعده ی دیدار هر شب بجز شنبه ها، تا میانه ی شهریورماه ، فرهنگسرای ارسباران.
خرید اینترنتی بلیط در سایت تیوال، خرید حضوری هرروز پیش از اجرا گیشه ی نمایش در فرهنگسرا از ساعت شش عصر و تلفن رزرو بلیط 09338095982
سه ساعت دیگه شروع می شه ... این بار فقط یک شب و یک بازی نیست ... دست کم سی شب ایران و استرالیا داریم ...

وعده ی دیدار ما فرهنگسرای ارسباران ، هر شب به جز شنبه ها ، ساعت 8 شب
به امید دیدار و معاشرت و زندگی ...

با مهر فراوان
اهالی محترم مطبوعات، خبرنگاران عزیز، عکاسان گرامی

نشست خبری نمایش ایران - استرالیا روز دوشنبه، سیزدهم مرداد ماه نود و سه ساعت یازده صبح در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
قدم تون خوش ، دم تون گرم

تا دیدار ...
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر ایران-استرالیا در سایت ایران تئاتر:

http://www.theater.ir/fa/news.php?id=40833

۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۶

پیش فروش نمایش «ایران – استرالیا» در تیوال

پیش‌فروش نمایش «ایران – استرالیا» به طراحی و کارگردان سجاد افشاریان در سایت تیوال آغاز شد.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر، نمایش «ایران – استرالیا» ... دیدن ادامه ›› به کارگردانی سجاد افشاریان و با نقش‌آفرینی آبان آل‌حجت، سجاد افشاریان، علی باقری، نکیسا بهشتی، مهرنوش پور‌موسوی، سجاد تابش، زهره تجاری، مهتاب ثروتی، جواد خورشاه، محمد خوشبختیان، مرتضی درویش‌زاده، حسین رحمتی، امید سلیمی، عباس شجاع، آنالی شکوری، نیوشا شهیدیان، پگاه عابد، محبوبه عباسی، صالح علوی زاده، فرزین فولاد‌پنجه، فائزه قدمی، مهتاب کرکوندی، سهیل کرمیار، فریما کهنمویی، کیمیا محدث، محمد حسین محمدیان، عبد مستجابی، علی مشایخی به بررسی شادی‌های اجتماعی در ایران می‌پردازد.

گروه نویسندگان این نمایش را فرزانه حافظی، سجاد تابش، مهتاب ثروتی، آبان حجت، آرام نکیسا بهشتی، صالح علوی زاده، جواد خورشا، سهیل کرمیار، نیوشا ضرابی تشکیل می‌دهند و سجاد افشاریان نیز سرپرستی نویسندگان را برعهده دارد.

همچنین گروه‌های بُمرانی، آکولاد، درون و ماکان اشگواری، پریسا ترابی و ... موسیقی این نمایش را طراحی کرده‌اند.

تهیه کنندگی این نمایش را سجاد افشاریان و با همکاری سایت تیوال به عهده دارند.

نمایش «ایران – استرالیا» از 12مردادماه، ساعت 20 در فرهنگسرای ارسباران به صحنه می‌رود.
مدت نمایش چند دقیقه است ؟
۰۷ مرداد ۱۳۹۳
مدت نمایش حدود 110 دقیقه ست
۰۸ مرداد ۱۳۹۳
ممنونم
۱۲ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید