آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سحر بهروزیان | دیوار
S3 : 18:53:09 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
مانستر "اید" همیشه سرکشی است که بیمار یا سالم نمی شناسد!
نمایش مانستر به زیبایی و هنرمندی هرچه تمامتر اید، ایگو و سوپرایگوی فروید را به نمایش گذاشت!
در نمایش تماشاگر گاهی معلول ذهنی می شود و رو دست می خورد، اول نمایش صدای ( شایدمایکل) از انسرینگ تلفن پخش می شود که قول شهربازی فردا رو به خانم و آقای گودمن می دهد با معذرت خواهی بسیار ،صدای بعدی صدای خانم دکتر که هر دو به صورت سوپر ایگو و دانای کل جهت کنترل خواسته ها وبهبود اوضاع شنیده می شه و بعد شاهد حضور شخصیتهای اصلی هستیم که ناتوانی جسمی و تا حدودی ذهنی دارند اما با هوشی بسیار که نماد "من" فروید هستند و مایکلی در تجسم خرسی عروسکی در نقش اید یا نهاد!
اینکه هر کدام از ما در شرایطی خاص چگونه واکنش نشان می دهیم و تا چه می توانیم جلوی بروز هیولای درونمون رو بگیریم هنر خودآگاهی است.
طراح صحنه ، لباس و موسیقی بسیار هماهنگ و زییا بود بازیها بسیار باور پذیر و طبیعی برد در مصاحبه قبل از اجرا دیدم بازیگرهای محترم حدود ٨ ماه تمرین داشتن که به خوبی تسلط در اجرا مشخص بود/
ممنون از همه عوامل همیشه بدرخشید
https://archive.org/details/DavidLangJust
فقط جهت خلسه ای دوباره.....!
تو نوفل لوشاتو پیداش کردم
.
.
.

طالقانی قحط بود قرار گذاشتی
کاش می یومدی مطهری....
می یومدی بهشتی.....
سحر بهروزیان (saharb)
درباره نمایش مشق شب i
صحنه با میز بزرگی مزین شده که در پس زمینه سایه ها قبل از شروع اجرا تداعی کننده شام آخرمسیح است با حواریون آشفته که این بار اعضای یه خانواده از پشت میز به دنبال فرد قربانی برای خدای آسمانی می گردند تا گناهشان آمرزیده شود و نحسی شب سال نو از پاهای خواب رفته اشان خارج شود.
پدر خانواده پیشنهاد قربانی کردن را می دهد بدون آنکه بداند خود اولین قربانی است، بازی همه بازیگران به خصوص پدر خانواده بی نقص و زیبا بود.
خلاقیتهای استفاده شده بسیار جذاب وجالب بود این نمایش من یاد کارهای جناب مساوات بخصوص نمایش خانواده انداخت با همون حس و حال!
همیشه بدرخشید......!
کریم شیره ای تاریخ مصور و موزیکال ایران زمین!
کریم محبوب دربار باباشاه که کسی نمی تونست بهش بگه بالای چشم اش ابرو است حالا معلوم نیست کجا دفن شده و اینکه چقدر درباریان حتی از جنازه او متنفرن و می ترسند که مبادا سیاهه اعمالشان را با شعر و طنازی حتی بعد از مرگ بر سرشان نکوبد!
تنها سه روز عزای عمومی برای مردی که با هنرش یک عروسی رو هفت روز کش داد و به دربار قجری راه یافت!
و چه زیبا جناب رحمتی این شخصیت طناز منتقد حاکم روی صحنه زنده کردن واقعاً از هنرنمایی شون لذت بردم!
چقدر مختصر و مفید تاریخ ایران روایت شد و تکرار تکرار سرنوشت این گربه خسته و زخمی.....
طراحی لباس و استفاده از المانهای ساده صحنه در نقشهای مختلف فوق العاده بود
سپاس از همه عوامل و تشکر ویژه از جناب بهرامی عزیز!
﮼دیشب‌خوابش‌رو‌دیدم‌مثل‌بیداری‌زبونم‌قفل‌شده‌بود‌یه‌دست‌سفید‌پوشیده‌بود‌و‌همین‌
جوری‌داشت‌ازش‌خون‌می‌رفت‌اونقدر‌که‌انگار‌تمام‌جاده‌رو‌بادامن‌بلندش‌رنگ‌زده‌باشه‌
هرکسی‌یا‌روز‌می‌میرد‌یاشب‌من‌شبانه‌روز
متاسفانه پادشاه لخت بود!
نمایش مرد بالشی به کارگردانی جناب یعقوبی در سالن ناظرزاده ایرانشهر دیده بودم با بازی های عالی، تغییر نقش های بازیگران در اجرای مجدد متاسفانه لطمه شدیدی به اجرا نمایش زده بود در اجرای قبلی جناب دهکردی به زیبایی نقش سربازرس ایفا کردند و جناب محمد زاده نقش دستیار و در این تغیییر نقش متاسفانه بازی جناب محمد زاده در نقش سربازرس پختگی لازم رو نداشت کاش همون دستیار بودند جناب افشاری هم که هرگز هنرمایی شون در رابینسون فراموش نخواهد شد، برای این نقش مناسب نبودند .
و یک ای کاش بزرگتر که جناب سرابی همون برادر عقب مانده باقی می ماندند ،در اجرای قبلی جناب سرابی به شکلی بی نظیر این نقس رو بازی کردن ولی متاسفانه جناب آذرنگ با تمام تواناییهای بی حدشون در نقش آفرینهای مختلف برای ای نقش از دید من مناسب نبودند و خیلی سخت می شد با کاراکترشون ارتباط برقرار کرد
البته دوستانی که اجرای قبلی ندیده باشند شاید خیلی بیشتر و بهتر از این اجرا لذت برده باشن ولی حتی مکان اجرای قبلی حس اتاق بازجویی رو خیلی بیشتر از سالن شهرزاد القا می کرد با این حال سپاس از زحمات همه عوامل!
اجرای قبلی رو ندیدم و ندید با شما موافقم هیچیک از نقش ها روی بدن و صورت بازیگران نمی‌نشست و با توضیحات شما دارم میفهمم نوید محمد زاده در نقش دستیار چه جذاب می تونسته باشه و علی سرابی در کاراکتر برادر...
۲۳ تیر ۱۳۹۸
من این اجرا رو بیشتر دوست داشتم:)
۲۵ تیر ۱۳۹۸
امیدوارم فردا بتونم برم و این اجرا رو ببینم. بعدش میام و نظرم رو میگم. تا اینجا ندیده فک میکنم درست نیست تحت تاثیر اجرای قبلی این اجرا رو قضاوت کنم. ایشالا فردا بتونم ببینم. :)
۳۱ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
غلامرضا لبخندی یکی از مبهم ترین ترسهای نوجوانی من بود فقط در حد تیتر روزنامه های سیاه سفید بود حتی اون موقع زیر تیتر هم توضیح زیادی نوشته نمی شد نمی دوستیم دقیق چه اتفاقی افتاده چه برسه به اینکه اصلاً چرا اتفاق افتاده درست مثل جریان سمیه و شاهرخ که اتفاقاً چند ماه پیش نمایشی در رابطه با اون ماجرا هم اجرا شد، تمام ماجرا به دلیل عدم تشویش اذهان عمومی در هاله ای از سانسور قوی تعریف می شد به دلیل عمق فاجعه و بازتابش توسط فعالین مدنی و خانواده یکی دو جلسه بازجویی تحت عنوان مشاوره روانکاوی برگزار شد و هنوز نتیجه ای مشخص نشده بود که خبر اعدام منتشر شد!
و حالا بعد از سالهای جسارت کهبد تاراج باعث شد نتیجه یک پژوهش حرفه ای رو در صحنه ببینم و لذت ببرم از این دید و شجاعت و قلم ایشون!
دکور ،بخصوص موسیقی و بازیها به شدت رئال و درگیر کننده بودند بازی تک تک هنرمندان به زیبایی تمام حس و حال اون لحظات را به شما منتقل می کرد سپاس از همه عامل!
و در نهایت اینکه حمید رسولی وجود داشت و هنوز هم وجود داره، حمید رسولی من و شما هستیم،یک وجدان جمعی بی تفاوت ، مسئولین و جامعه ای که فقط در حال پاک کردن صورت مسئله است جامعه ای که متاسفانه خیلی بیشتر از گذشته آسیب های اجتماعی به بار آومده رو نادیده گرفته، زیر پوست این شهر اوضاع خیلی وحشتناکتر از اون چیزی است که فکرش رو ممکنه بکنیم همه مون روی یک بمب ساعتی نشستیم که داره دقایق آخرش را رد می کنه......
میکاییل شهرستانی یک کلاژ هنری است!
وقتی اسم جناب شهرستانی پای برگه نمایشی درج می شه می دونم که باید دوبار اون اجرا ببینم یک بار فقط صداشون گوش کنم بار دوم دیالوگها رو متوجه بشم!
نمایش آوازه خان خیابان های منتهن نمایشی این روزهای ماست البته در خیابانهای تهران و همگی یک ژاک مرمه هستیم با قلبی که حفره ای داره که حتی امید پرش نمی کنه!نمایش عالی بود بی نظیر بدون کوچکترین نقصی به بهترین شکل ممکن اجرا شد، مانا باشید استاد!

یاداشت کارگردان در بروشور نمایش کمک زیادی به درک بهتر نمایش می کنه که در زیر این متن درج می کنم:
چند کلامی تنها درباره اثر پیش رو می گویم که مدتها بود می خواستم از هجومی که به تیاتر آمده از هر جهت و همه سو بگویم و بنویسم و گفتم و نوشتم اما سود نبردیم.
گذاری را که پیش از این جوامع دیگر لطمه اش را خوردند و ما هم در این زمان.. پس تها راهی که برایم باقی می ماند در عرصه بازیگری و کارگردانی یک مونولوگ بود که خود عهده دارش باشم.پس طرحم را که بر اساس هفت تک گویی از آثار شکسپیر بود در انداختم و قصه ای هم برای شخصیتی که به بهانه ای اینها را اجرا می کرد (ژاک مرمه) یافتم و ... دیدن ادامه ›› چون نویشنده نیستم، آن را به دوست خوش قلمم که چندین سریال نوشته بود و نمایشنامه های رادیویی که با افتخار در سالهای دور کارگردانی کرده بودم سپردم و در چندین بازنویسی و ویرایش متن موجود بدست آمد که بسیار دوستش هم می دارم.شاید هم وصیت ناه ام باشد.... البته این بدا معنا نیست که دیگر خیال بازی ندارم.اگر زمینه مناسبش مهیا شود چرا که نه؟ ولی اینجا و آنجا بسیار می شنیدم کخ نسل فعلی یا کاری از شما ندیده یا خیلی کم .پس این هم انگیزه مهم دیگری می توانست باشد تا دست به زانو ببرم و بار دیگر بر صحنه بوسه بزنم و در هیئت پرسوناژی تازه ظاهر شوم.
دیروز هملت و مکبث و نلخک و راسکولینکف و فرانتس و .... بود، امروز در نقش هنرپیشه ای سرگشته که آخرین روزهای عمرش را سپری می کند و به دنبال دیداری با تنها دخترش است. باشد تا در سومین مونولوگی که در طول دوران زندگی کاری ام بر صحنه برده ام حرفم لازم باشد و طریقم روشن و مخاطب راضی.
م.شهرستانی
به نظرم نمایش تن شوری با توجه به عکس بروشور نمایش که یک جنین در ماشین لباسشویی را نشون می ده بیشتر به پالایش روح و روان اشاره داره تا بدن!
تن شوری با دیالوگهای یک زن و شوهر مقابل یه خبرنگار شروع می شه، شوهر با اعتماد به نفس بالا وقتی قراره از خودش بگه خودش رو سکسی و جذاب می دونه و مهربون حتی با غریبه ها ولی زن وقتی قرار خودش رو معرفی که هویت فردی نداره و خود رو در قالب نقشهای مختلف بیان می کنه، من همسر یوهان هستم..... من مادر دو تا دخترم .و....... ولی هیچ وقت به عواطف احساسات یا خواسته هاش به عنوان یک زن اشاره نمی کنه چون در حال سرکوب نیازهایش است!
زنی که عشق رو در توجه مداوم و نگهداری و تامین نیازهای همسر مثل اماده بودن صبحانه و خشکشویی داد پالتو می دونه نقش مادرانه داره(بچه اول خود رو هم از دست داده ) در حالیکه شوهر رابطه جنسی رو بیشتر نشونه عشق و محبت می دونه و این دو زوج در بدست آوردن عشق به دید خود از این رابطه در تقلا هستند. زن دوست داشته در جوانی بازیگر تیاتر بشه و چون نشده الان تماشاچی تیاتر و دخترهاش به تیاتر و سینما می بره ولی در واقع هنرپیشه نقش اول زندگی خودش در تمام 10 سال ازدواج اش نقش بازی کرده تا همه فکر کنن این زوج چه رابطه ایده الی دارن و هیچ مشکلی در این خانواده وجود نداره اصلاً تا به حال حتی دعوا هم نکردن اما شوهر جای عنوان می کنه که خیلی مواقع دلش می خواسته یک سیلی به زن بزنه ولی حرف اش رو ادامه نمی ده البته همین سیلی های زه نشده انقدر تلنبار شده که در پایان نمایش اون صحنه تراژیک رو رقم می زنه!
مرد عشق رو رابطه جنسی می دونه ولی زن از رابطه جنسی گریزان ولی دوست داره در تخت خواب همسرش رو در آغوش بگیره و گریه کنه! همین زن وقتی خیانت می بینه بازهم نمی تونه اجازه بده مرد دیگه ای او ... دیدن ادامه ›› رو ببوسه!
روند تغییر و رشد شخصیتها در طول افشای خیانت به زیبایی تصویر شده بود استفاده از کفش پاشنه بلند در جهت افزایش زنانگی زن و تغییر رنگ مو و پیراهن نمودار رشد شخصیتی بود که زن در نبود شوهر بهش رسیده بود.
عشق خیانت،دروغ صداقت خیلی راحت نقش این کلمات با هم جا به جا می شه اما کی و کجا باید صداقت داشت تا جلوی حادثه گرفته شود؟!
دکور نمایش یک صفحه نمایش داره که در نقش دوربین به نشان دادن درون افراد و بیرون افراد عمل میکنه و در عین حال مثل یک تابوت فرد رو زنده به گور می کنه به عقب می بره انقدر دور که در پایان شوهر مثل یک جنین در امن ترین نقطه یعنی رحم مادر قرار می گیره تا شاید حال بدش خوب بشه و اروم بگیره و روحش به پاکی دوران بچه گی برسه بدون هیج خط و خشی بدون هیچ آلودگی و تیرگی ای!
بازیهای هر دو هنرمند قابل تقدیر فقط یک نکته و اینکه دیالوگهای ابتدایی خانم پناهی ها واضح شنیده نمی شه متاسفانه که امیدوارم در شبهای آتی این مشکل رفع بشه!

واسلاو هاول برای من بیشتر به عنوان یک سیاستمدار و فعال حقوق بشر شناخته شه بود خوشحالم که فرصتی شد تا یک نمایشنامه از او بر روی صحنه ببینم
نمایشی در توصیف انسان معاصر و قرن صنعتی شدن بدون عشق! نمایشنامه به نکات ظریف اشاره میکرد که شاید خیلی وقته در جامعه ها ی در حال گذار از بین رفته
انسان در چه موردی اختیار عمل داره؟ انسان ماشینی که می تونه در نقشهای مختلف ظاهر بشه بدون کوچکترین عاطفه ای روزمرگیهاش رو بگذرونه به امید تغییری در نقشهای مقابل اش تا شاید سرنوشت اش عوض شود!
بازی همه هنرمندان بسیار زیبا و روان بود شیفت شدن نقشها تمرکز خیلی بالای می خواست که همه بازیگرها به زیبایی از پس اش براومدن!
سپاس از همه عواملی
تحلیل جالبی داشتید در خصوص نقش اختیار و امید داشتن ...
سپاس برای نگارش نظرتان
پاینده باشید
۲۴ آذر ۱۳۹۷
سپاس از لطفتون جناب کیانی همیشه بدرخشید!
۲۴ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
روزگاری از برای سرگرمی شما،
غم و شادی انسانها رو تقلید می کردیم،
اما دوران ما سپری شد.
در این دم آخر،
اگر در جایی قصوری در خدمتگزاری شما داشته ایم،
بخشش شما رو عاجزانه طلب می کنیم.
رودیارد کیپلینگ
بازیگران
*متن نوشته شده بر پشت بروشور نمایش زندگی در تئاتر

در مورد نمایش دوستان عزیز تیوالی اصل کلام رو با زیباترین کلمات و احساسات بیان کردند ولی ... دیدن ادامه ›› من خواستم یه نکته رو یادآوری کنم:

جناب مولویان و جناب صیاد برهانی نازنین
روزگاری از برای سرگرمی ما غم و شادی انسانها را تقلید کردید اما دوران شما سپری نخواهد شد در این دم آخر اگر در جای قصوری در تمجید و تحسین ما در هنرنمایی شما داشته ایم بخشش شما را عاجرانی طلب می کنیم!
سحر بهروزیان
مخاطب تئاتر

جناب مولویان و جناب صیار برهانی عزیز
همنطور که خودتون گفتید شما بازیگرید!
وظیفه شما نیست به دلیل عدم مدیریت صحیح سالن از مخاطب عذر خواهی کنید بزرگمنشی شماست و اینکه 2 ساعت در پس ذهنتون پشت هر دیالوگ با خودتون کلنجار برید که نمایش زودتر تموم بشه تا بتونین پاسخ تماشاگرانی بدید که تمرکز شما رو به دلیل همون عدم مدیریت بهم ریختن و برداشتهای خودشون رو داشت!
شما ما رو ببخشید
ببخشید
ببخشید
این مشکل در مورد نمایش سیزیف هم اتفاق افتاد و جناب گرجی تذکر دادن وقتی بازیگر روی صحنه حضور داره اعتراض با فریاد کمکی به حل مشکل پیش اومده نمی کنه و کاملاً درست گفتن!
متاسفانه من دیشب تعداد خارج از ظرفیت ها رو شمردم که حدود 100 نفر می شدن واقعاً ترسناک حتی تصور اتفاقی در سالن نمایش با این همه جمعیت و در نهایت سپاس از تمرکز بی حد شما که با تغییرات صورت گرفته در صحنه به زیبایی همیشه هنر نمایی کردید و درخشیدید!
به امید کارهای بیشتر و لذت بردن از هنر ناب شما دو بزرگوار
لطفاً از الان به فکر یک سانس ویژه زودتر باشید!
با سپاس
امکان یک سانس زودتر مثلاً برای شنبه نیست؟
محمد لهاک، منا موسوی و گیشه تماشاخانه مهرگان این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سحر بهروزیان (saharb)
درباره نمایش سیزیف i
مگه این که دلمون بخواد همیشه با "او" باشیم.......
بعد از دیدن نمایش زندگی در تئاتر تصمیم گرفتم به بازیگران و کارگردان نمایش اعتماد کنم و هر جا نام این بزرگواران ذکر شد حتماً به دیدن هنرشون بشتابم و این بار باید نام دو هنرمند دیگه رو هم به لیستم اضافه کنم،بازیگران این نمایش به طرز اعجاب انگیزی خارق العاده بودند بدون اغراق!

نمایش سیزیف به نوعی برا ی من یک کارگاه روانشناختی بود که به زیبایی اختلال چند شخصیتی و اسکیزوفرنی را به نمایش گذاشت ، به لطف بازی بی نظیر سرکار خانم مولایی به زیباترین شکل ممکن سوئیچ کردن شخصیتها نشان داده شد من با دیدن بازی ایشون ناخودآگاه یاد کتاب سیبل افتادم ،فردی با بالاترین تعداد شخصیت در تاریخ!
بازیگری که "او" آفریده خود را ،تا نهایت مرگ نگه داشت و هیچگاه رها نکرد حتی وقتی احساس می کرد شاید "او" می خواد که بمیره............. ولی باز "او" از در یا پشت دیوارها بر می گشت دوباره بهترین پارتنر دنیا می شد!
دکور و صحنه به طور کامل با شخصیت داستان هماهنگ بود : یک تخت یک نفره و یک صندلی زخمی و سه آینه گریم در اتاقی که تمام داستان در اون می گذره سه آینه ای که هر کدوم منتظر پاک شدن گریم ستاره نه، بازیگر نمایشها بودند و بلانش داستان که به هیچ وجه جرات پاک کردن گریم و مواجه شدن با خودش در آینه را نداشت.
کتابچه خاطراتی که ... دیدن ادامه ›› تنها از "او" در موقعیتهای مختلف یاد شده فرد مهمی که به جای نویسنده خاطرات در حال بازی کردن و زندگی کردن است.
پدری که در کودکی رها کرده رفته در کابوسها به عنوان دلقکی بر می گرده که تنها باعث وحشت بیشتر می شه و فرزندی که در روی صحنه از دست رفته باعث افسردگی که سالها ادامه خواهد داشت، با داشتن خلا عاطفی پاتنر ذهنی-نمایشی به صورت کاملاً واقعی شکل می گیرد و مادری که توانایی بچه دار شدن را از دست داده نقشهای بسیار باردار می شود که بزاید و نکشد که تا ابد با انها زندگی کند،بواسطه نمایشنامه های که توسط کارگردان از او منع شده و ناکامی دیگری را به او تحمیل کرده است و در جبران این خلا هر روز و هر ساعت بهترین نقشها تکرار می شود بدون توقف و از ریتم افتادن که تنها زمانی از ریتم می افتد که واقعیت در حال نمایان شدن است و"او" ناچار به شنیدن حقیقت از خود است!
بازی بینظیر جناب گرجی باعث شد من پلک زدنم کنترل کنم تا مباد ثانیه ای رو از کت ایشون از دست بدم ، اون دیالوگ در کلیشه ای ترین جای صحنه واقعی ترین و ملموس ترین حقیقت موجود بود که در نهایت به تراژدی ترین پایان نمایش تاریخ انجامید!
سپاس فراوان از همه عوامل بخصوص بازیگران تک ستاره!
سحر عزیز واقعا عالی نوشته بودین .درود بر هوش و درک شما
۱۳ آبان ۱۳۹۷
سپاسگزارم بانو از لطف و توجهتون!
۱۴ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تا آن زمان که گناهکاران بی گناه در حصراند و دوزخ های ساختگی بشری پایدارند و تا بدان روز که سه معمای زمانه ما سقوط اخلاقی زن به خاطر گرسنگی ،بی پناهی و سرگردانی کودک به خاطر ظلم اجتماعی و پست شدن انسان به لحاظ سیطره قوانین بشری حل نشده باشد و تا آن زمان که قانون آدمیان قانون الهی را از یاد برده باشد و به جای اعتلای انسان پست شدن او را فراهم سازد تا آن زمان که بی نوایی و نادانی بر روی زمین وجود داشته باشد بینوایان ویکتور هوگو زنده است.
مونولوگ ابتدای نمایش بینوایان استاد غریب پور
قانون ادمیان نتیجه اش میشه سویس و ژاپن و قانون الهی ....
۰۲ آبان ۱۳۹۷
وبه بخشی از نمایش نامه اشاره میکند ان زمان قانون ادمین قانون الهی را از یاد برده باشد م بجای او اعتلای انسان را از یاد برده باشد.‌دوم کاربری گرامی مشکل جامعه ما خیلی ربطی یه نظر شما ندارد و مسائل ریشه دار تر ربط دارد که دراین فضا اصلا جایش نیست.کشور مانند مالزی.است با ساختار درست.
۰۶ آبان ۱۳۹۷
پیشرفت ظاهری مالزی و امارات البته که خوب بوده اما بعنوان مثال نگاهی به حقوق زنان در این جوامع شاید بتونه کمی غبار تعصب رو از چشم بشوره
۰۷ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بعد از مدتها حالم بعد از دیدن یک نمایش به تمام معنا، خوب بود راستش دلم برای این حالم تنگ شده بود!
بازی های تک تک هنرمندان،دکور،طراحی نو و لباس موسیقی و متن خلاصه همه عوامل فوق العاده بودن و با هدایت جناب غنی زاده بار دیگه بعد از کالیگولا یک شب جذاب رو رقم زدند!
سپاس از همه عوامل بخصوص جناب صفری نازنین که من هنوزم بعد از سالها وقتی می رم تالار وحدت دنبال اقا محمد خان می گردم چه برسه که خودشون هم روی صحنه باشن امیدوارم دوباره دکتر رفیعی شکار روباه اجرا کنن!
واقعا موافقم. من این حالم رو بعد کالیگولا داشتم. خیلی هم طول کشید بره. که بعد دیدن این نمایش هم دوباره با این حالم مواجه شدم. اما همش دارم تلاش میکنم بره. حال خوبیه. اما طولانی شدنش به نفع آدم نیست.
۰۷ آبان ۱۳۹۷
دقیقاً شیوا جان بعد از کالیگولا و حالا بعد از سیزیف باز من مبتلا شدم.
۱۴ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مراقب بطری تو دستمون باشیم!
همه مون می تونیم با اسید یا بدون اسید به خودمون یا دیگران آسیب بزنیم آسیبی که شاید خیلی وقتها قابل جبران نباشه.....
نمایش بسیار زیبا و تاثیرگذاری بود بازی تک تک هنرمندان عالی بود همیشه بدرخشید و آگاهی ببخشید!
سپاس از همه عوامل
بازی جناب هاشمی معرکه بود واقعاً از اجرا لذت بردن همیشه بدرخشید!
عزادار توام
شب سیاه،پیرهن
شب کجا تمام می شود؟
تا هر شب یاکریمی بر لب بام بی کسی نپرسد
از چه غمگینی
از چه بیداری
صاحب عزای شب کیست؟
من عزدار توام
شب سیاه،پیرهن
که خوابم نمی بری
به خوابت نمی بری
صاحب شادمانی روز کیست؟
من بی تو بی روزم
دلم شب،چشمم شب
خانه ام شب،پشت بامم شب
باد ... دیدن ادامه ›› شب می آید
یادت شب می آید
من اشک می شوم
عزادار میان پیرهنی سیاه
شب می شوم
دلبر ستاره ای نشانه کن
این شب صح نمی شود

"سجاد افشاریان"


پ ن:تنها یک مرد برا ی یک نسل کافی است تا حرمت انسانیت حفظ شود!
بوی یخ
پیچیده
در چشمان شهر

آدمیت،برف شد
آب شد
دل او،بی تاب شد

ابرهای سفید
بعد برف و باران
در میان آسمان
نم نمک پنهان شد

چشمهای
شاعر کارگردان
پُشتِ ِدشنه
زیر خنجر،
اشک شد

#مجتبی
۲۰ شهریور ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید