کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال سمانه | دیوار
S3 : 20:42:35 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سمانه
درباره نمایش ساعت i
نورپردازی خوب؛ باقی همه هیچ.
لیلا مظاهری، زهره مقدم و حمیدرضا هدایتی این را خواندند
حمیدرضا مرادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
این کار از نوع مونولوگ ه یا بازیگران با هم تعامل دارند؟
بهاره خالقی و هومن شهباز این را دوست دارند
سلام
شخصیت‌های نمایش با هم تعامل دارن و جریان اصلی کار تلفیقی از مونولوگ و دیالوگ‌ه که به روایت داستان می‌پردازه
۲۳ مرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سمانه
درباره نمایش بانوی آوازخوان i
این کار برای کسی مثل من که نمایش نامه را نخونده، پر از غافلگیری است ولی گمان نمیکنم بتونه کسانی که داستان را میدانند راضی کنه.
امیر مسعود و بابک این را خواندند
ندا، NetHunter و محمد حسن موسوی کیانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سمانه
درباره نمایش اکلیل i
شنیدن پادکست اکلیل فرق چندانی با دیدن اجراش نداره. دو بازیگر از ابتدا تا انتهای به یک حال نشسته و حرف میزنند و بیننده را وادار میکنند به سخیفترین حرفها و شوخیهایِ اتاق خوابی بخنده.
درود بر شما دوست عزیز
از اینکه به تماشاى نمایش اکلیل نشستید ازتون سپاسگذارم
و از اینکه مورد پسند واقع نشد متاسفم
گروه اجرایی تمام تلاش خودشو کرده که کار خوب باشه
اما نظر شما کاملا محترم و قابل بررسیه
ممنونم از وقتی که گذاشتید
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
ممنونم از حسن توجه شما.
میدونم که جامعه به دنبال قدری خنده و ساعتی فراموش کردن متن زندگی است و در نتیجه، کار معطوف به خنده را تشویق و تقویت میکنه. ولی از اهل هنر و به ویژه تئاتر انتظار میره در فرم و محتوا به هنر وفادار باشند.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
قطعا نقدتون بجاست و خیلی از حسن توجه ای که به هنر دارید برام قابل احترام و باارزشه
برقرار باشید
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سمانه
درباره نمایش هفتمین جان سگ i
هنگام انتخاب اجرا، نظرات را که خوندم تعداد زیادی از مخاطبان از خنده های حضار گله مند بودند ... ولی به نظرم این خنده ها مهمترین بخش کار بود. انسانی زجر میکشد و بقیه میخدند، سگی میلرزد و بقیه میخندند، خیانت را نگاه میکنند و میخندند. نقطه ضعف بزرگ کار بازی ترلان پروانه ست. چرا این انتخاب؟
انگار مرز بین تئاتر و رول پلی برداشته شده، احساس میکردم در کارگاه آشنایی با چند بیماری روانی نشستم. در نظرات خونده بودم بازیگری فوق العاده است و چه و چه ولی بازیگری اینقدر ضعیف بود که نمیتوانست مشارکت مخاطبان را جلب کنه، یعنی جایی پایین تر از کارگاه ... چیزی شبیه کلاس درس .
سمانه
درباره نمایش خودکار بیکار i
این تیاتر حال بد ترنسها را خیلی خوب منتقل میکنه و همین طور خشونت پنهان و آشکاری که علیه اونها در جامعه توسط مردم و دولت اعمال میشه؛
نمیتونم ابراز تاسف و گله مندی نکنم از آقای ارسطو به عنوان نویسنده کار بابت تحقیری که نسبت به زنان مجرد روا داشته اند . منظورم خانم روان پزشک مجردی است که در حسرت شوهر است و مردی پیدا نمیشود که او را "بگیرد" . بر خلاف عوامل "خودکار بیکار" معتقدم زنان و دگرباشان جنسی هر دو از جمله گروههای اقلیت هستند و اقلیتها برای مطالبه حقشان باید خود را با اکثریت مواجه ببینند نه با دیگر گروههای اقلیت.
امیرمسعود فدائی، صدف اسمعیل پور، *مریم*، امیر، مریم زارعی و احسان zarkesh این را خواندند
sara این را دوست دارد
این که یک نفر در حسرت ازدواج باشه و مردی براش پیدا نشه، تحقیر زنان هست؟ قطعا ده ها هزار زن و ده ها هزار مرد هستند که بدلایل مختلف در حسرت ازدواج هستند و این واقعیت حتی تحقیر خود اون افراد نیست(یعده دوست دارن خانواده تشکیل بدن و دیگرانی که بلدن از تنهایی لذت ببرن ،تجدد رد ترجیح میدن و هیچ کدوم نسبت به دیگری برتری ندارند) چه برسه به صداها هزار زن و مردی که اصلا قصد ازدواج ندارند ... کاراکترها و تیپ هایی که در فیلم ها و تاتر ها بنمایش درمیان فقط و فقط نماینده اون تیپ خاص هستند و نه کل زنان یا مردان جامعه.... الان شخصیتی هزار برابر فلک زنده‌تر و بدبخت تر از هر تیپی که تا حالا دیدین،توسط سروش صحت در سریال لیسانسه ها بتصویر کشیده شده که برای ازدواج دقیقا له‌له میزنه و...و..... ولی طبعا معناش این نیست که همه مردها اون شکلی هستن.....یا برعکس اگر در نمایشی زنی اندیشمند و فیلسوف حضور داشته باشه،اون هم نماینده همه زنان نیست.....در مورد جمله آخر ، مطالبه حقوق زنان و مردان و اقلیت ها صرفا با آگاهی‌بخشی و ایجاد ظرفیت ها حاصل میشه
۰۷ دی ۱۳۹۶
با جناب دانش موافقم
۰۷ دی ۱۳۹۶
این که "یک" نفر در حسرت ازدواج باشه و زوجی براش پیدا نشود، تحقیر آمیز نیست؛ تمایل به تشکیل خانواده امری عادی است و کسی هم که برای آن تلاش میکند غیر عادی نیست؛ چه زن باشد و چه مرد؛ ولی یک کلیشه رایج در مورد زنان مجرد وجود دارد که "همه" زنان مجرد به هر قیمتی و با هر شرایطی برای "شوهر کردن" به آب و آتش میزنند و شما رگه های این کلیشه را در بخش بزرگی از جوکهای روزمره مان میشنوید؛ جامعه چنین کلیشه ای را بر مردان مجرد نزده است و به همین دلیل دیدن کاراکتر سریال لیسانسه ها شما را نمی آزارد ولی دیدن کاراکتر زن روان شناس در خودکار بیکار، من را می آزارد.
۰۸ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
چند سال پیش این تیاتر را با اجرای سمندریان دیدم، اگر آن اجرا را مبنای مقایشه قرار ندهم، اجرای جدید هم خوب و پر زحمت
رضا قاسم پور و سین الف این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید