آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال المیرا شاهان | دیوار
S3 : 20:10:35 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
هنوز بعد از چندروز که از دیدن فیلم می گذره، سکانس به سکانسش جلوی چشممه. بازی بی نظیر بازیگر نوجوانش و مشقت های زیادی که از سر گذروند. واقعا دیدنش رو به همه پیشنهاد می کنم.
امیرمسعود فدائی و پویا فلاح این را خواندند
محمد مجللی، مهدی، امیر مسعود و مریم عباسی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من این فیلم رو تازه دیدم؛ دقیقا یک سال پس از جشنواره. و چقدر خوب بود همه چی. موضوع داستان، موسیقی، فیلمبرداری و از همه مهمتر بازی بازیگرا بخصوص شهاب حسینی که عالی بود! خیلی وقتا این ماییم که دیگران رو مریض می کنیم، با اجبارها، با انتظارِ اینکه شبیه دیگران و توی یه چارچوب مشخص بزرگ بشن. این ماییم که نمی ذاریم آدما خودشون باشن و این ممانعت اون ها رو بیمار می کنه.
هرچند خوب اگر نگاه کنیم، حقیقتاً بیمار اصلی این فیلم ناصر بود نه خسرو.
اما من در تمام مدت داشتم فکر میکردم چقدر آدم غیرقابل تحملیه خسرو ....در واقع حظم از فیلم و بازی های خوبش وقتی خودم رو جای ناصر میذاشتم زایل میشد. سر کردن با افرادی که دچار امراض روان هستند واقعن کار سختیه و کار هر کسی نیست ...
"آدمها خودشون باشن "و با چماق بیوفتن به جون ماشین مردم؟ پس تکلیف مسئولیت اجتماعی چی میشه؟ اون آدم مریض نیست که اذیت میشه و باید پاسخگو باشه اطرافیان غیر مریضش هستن. اشتباهات ناصر قابل توجیه نیستن اما نمیشه به این آسونی افراد رو قضاوت کرد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۶
البته که با آگاهی و آموزش باید افراد دچار انواع مریضی روحی رفتار کرد تا درمانشون دچار اختلال نشه.
من چند ماه پیش این فیلم رو دیدم و تا جایی که یادمه از "اختلال دو قطبی " یا چیزی شبیه این نام برده شد از بیماری خسرو. لذا بحث فلانی محصول رفتار بیسانی هست هم منتفیه. طرف واقعن مریضه عزیز.
اگر کسی که با چهل سال سن میره خونه ی برادرش برای یه مدت ، ساعت چهار صبح با صدای زیاد موسیقی بیدارشون میکنه، تربیت بچه رو خراب میکنه و .... توقع داره هر مدلی دلش میخواد زندگی کنه (در غیر از خونه ی خودش) و کسی بهش چیزی نگه، "گاهی هم دچار شیدایی" میشده و تحت نظر روانپزشک بوده ؛ از نظر شما مریض نیست ، که بحثی نیست. کنار اومدن با این جور افراد " سالم" حتی سخت تره.
پ.ن. دن میگوئل کار خوبی میکنه.
۰۶ بهمن ۱۳۹۶
اینجاست که ارزش پدر و مادر مشخص میشه. برادر هم که باشی نا جایی میتونن تحملت کنن. اما پدر و مادر هر جور که باشی تحملت می کنن حتی اگه معتاد باشی. برادر بزرگتر اگر کمی عشق نثار خسرو میکرد میتونست خسرو رو حالشو بهتر کنه. و حتی به جامعه برگردونه. مسئله اینجاست با این موقعیت اجتماعی برادر بزرگ باز هم به برادر کوچیک حسودی میکنه چون فکر میکنه جوانی نکرده و قربانی خواسته های پدر شده. اول قدر پدر و مادراتونو بدونید و بعد قدر خواهراتونو
۰۶ بهمن ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در تمامِ طول فیلم فکر می کردم بازیگرا بر چه اساسی حاضر به بازی در این فیلم شدن؛ فیلمنامه؟ کارگردان؟ بازیگرای دیگه؟ یا مبلغ قرارداد؟
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
فیلم خیلی خوبی بود از نظر من و بسیار موضوع جالبی داشت. توهم! از این دست سوژه ها واقعا کم کار میشه و قدردان هستم. شاید تنها نکته ضعیف فیلم از نظرم نقش اول مرد بود و به جز اون از همه چیز لذت بردم.
۱۸ مهر ۱۳۹۶
نقطه ی قوت فیلم بازیگر اول مرد بود اتفاقا
۲۰ مهر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیشب بعد از روزها انتظار، موفق به تماشای این تئاتر شدم. خب طبیعتاً حجم بالای مخاطبان و خریداران بلیط و تبلیغ های هنرمندان و بازار سیاهِ پیش آمده، هر کسی رو راغب می کرد که این نمایش رو از دست نده. اما شور و اشتیاق من بعد از پانزده دقیقۀ اول فروریخت، دلیلش:
ناهماهنگی در ولوم صدای بازیگر و موسیقیِ متن؛ صدای بازیگر به نسبتِ موسیقی پایین تر بود و موجب شد که تا پایان نمایش بسیاری از دیالوگ ها رو به خوبی نشنویم و از دست بدیم. به عبارتی بهتر بود صدای بازیگر بالاتر باشه. چون در بخش های بدون موسیقی هم صدا بسیار کم و آروم بود!

اما به طور کلی:
این کار، نمایشنامه نسبتاً خوبی داشت که مخاطب رو درگیر می کرد (موضوع کلی: نقش پدر و مادر در تربیت فرزندان)، دکور خوب، انتخاب موسیقیِ متن خوب، و اما بازی بازیگرها به استثنای علی نصیریان و با ارفاق شهاب حسینی، متوسطِ رو به پایین! اما واقعا چرا؟ دیالوگ هایی که می تونست با نهایت احساس و حقیقی بیان بشه، ضعیف و بی روح بیان می شد. شهاب حسینی هم بعضی جاها - به هر دلیلی - بسیار تند و پشت سر هم دیالوگ ها رو می گفت، گاهی خیلی ناواضح و باری به هر جهت! واقعا تنها کسی که به خوبی درخشید استاد علی نصیریان بود که هیچ خرده ای نمی شه ... دیدن ادامه ›› بهشون گرفت.

شهاب حسینی بازیگر محبوب منه و این نقدی که اینجا نوشتم مغرضانه نیست و صرفاً برای بهبود و تقویت کارهای آینده ش هست {البته بعیده اینجارو بخونه :) }. امیدوارم روز به روز بیشتر در آسمان هنر بدرخشه.
آدم واقعا در چنین اجراهایی می تونه توان واقعیِ یک بازیگر رو بسنجه. بسیار نقش سنگینی داشتن و واقعا هنرمندانه از پسش بر اومدن. بدون هیچ اشتباهی در اجرای هر یک از شخصیت ها. به جد لذت بردم.
ضمن این که به همۀ کسانی که در این اجرا نقش داشتند خداقوت میگم، چیزی که در ذهنم مونده از این نمایش، بیش از هر چیز صدای بسیار بلند فریادهای از سر خشم (که خب جزو نقش بود) هست. خب سلیقۀ من این حجم از خشونت و داد و بیداد رو نمی پسنده. اما در کل دیالوگ های خوبی شنیدیم.
از بازی تحسین برانگیز اون آقای سرخ پوش (که متاسفانه اسمشون رو نمی دونم و احتمالا نماد "قانون" بودن) تشکر می کنم. بسیار خوب بود حرکات و حرف زدنشون.

ای کاش کار زمان بندیِ بهتری داشت. 45 دقیقه بیش از زمان مقرر نمایش ادامه پیدا کرد که من واقعا خسته شدم.
رضا تهوری این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایشی با اجرای زیبا و اثرگذار دو بانوی هنرمند که بغضی بی امان به همراه داشت... این دومین کاری بود که از آقای مهرداد خامنه ای تماشا کردم، و ان شاءالله آثار بعدی ایشون رو هم خواهم دید.
حقیقت اینه که ما بردۀ عادت ها و طمع هامون هستیم. همیشه تلاش می کنیم تا فردای بهتری برای خودمون بسازیم، اما هیچوقت داشته های امروزمون راضیمون نمی کنه و قانع نمی شیم. بنابراین باز تلاش می کنیم و باز هم ... و هرگز راضی نمی شیم و رفته رفته تا جایی ادامه می دیم که به اتاقکی در کنار لوله های فاضلابِ حرص ها و طمع هامون خو می گیریم و رویاهامون که حتی می تونه به حقارتِ شنیدن وزوز دوبارۀ مگس های مملکتمون باشه، توی غربتی که خودمون برای خودمون ساختیم تا ابد یک رویای دور از دسترس باقی می مونه ....

خدا قوت به همۀ عزیزانی که برای اجرای این اثر انرژی گذاشتند.
سلام خانم شاهان عزیز
خوشحالم که براى بار دوم تونستیم توجه شما رو به نمایشمون جلب کنیم و اینکه شرمنده این توجه نشدم.
ممنون از تحلیلتون از نمایش مهاجران و به امید دیدار
۱۴ مرداد ۱۳۹۶
درود بر شما. من کار شازده کوچولو رو هم بی اندازه دوست داشتم. همیشه موفق باشید.
۱۴ مرداد ۱۳۹۶
ممنون و شما هم موفق باشید
۱۴ مرداد ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی خنده دار بود! البته اون که فضای دهۀ شصت و هفتاد رو درک کرده و اون موسیقی ها و اجراهای مایکل جکسون و ... رو، طبیعتاً بیشتر ارتباط می گیره با فیلم. اما واقعا من علی رغم اینکه واقعا خندیدم، روم نشد با خواهرم حتی برم دوباره ببینمش. بخصوص سر سکانس معجون! فکر می کنم اگه دو سکانسی که دربارۀ دوست شهیدش بود در فیلم نبود، عمراً مجوز پخش نمی گرفت :) چون خیلی رقص و اینا داشت فضاش و این خیلی بعیده از سینمای ایران!
اواخر فیلم هم خیلی شوکه شدم. واقعا انتظار نداشتم فیلم به این شکل فضاش تغییر کنه. با این حال فکر می کنم جذاب تر از قسمت اول بود.
سین.شین این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعا ارزش دیدن نداشت! :| نه قصۀ درست و حسابی، نه طنز خاص و متفاوت! فقط تیزر جذابش مخاطب رو جذب می کرد. همین.
محمد لهاک این را خواند
زهره مقدم این را دوست دارد
هفده دقیقه سانسور شده ...بعد از خرید نسخه قانونی ،میتونین نسخه کامل رو از یوتیوب دانلود کنین....اگه اهل کمدیهای سرگرم کننده باشین ،فیلم بامزه و بشدت خنده داری هست و طبعا در همین دسته باید ارزیابی بشه
۲۱ خرداد ۱۳۹۶
جناب دانش عزیز ، عرض سلام
1. فیلم های کمدی روز هالیوود را زیاد دنبال نمی کنم بنابراین در این مورد ، صاحب نظر نیستم که بخواهم مقایسه ای بین الگوهای رایج و اصطلاحا بفروش جریان سینمای هالیوود و سینمای خودمان داشته باشم .
2. در مورد پنجاه کیلو آلبالو ، گشت ارشاد ، اخراجی ها ، طبقه حساس ، نهنگ عنبر ، خوابم میاد ، سالواداور ، سن پترزبورگ ، خوب بد جلف و ورود آقایان ممنوع که فیلم های شاخص سینمای گیشه در نزدیک به یک دهه اخیر بوده اند ، قضاوت ارزشی و ایدئولوژیک در مورد جنس شوخی ها نکردم ، توقع زیادی هم از اسامی شناخته شده صاحبان و دست اندرکاران این آثار ندارم جز یک ساعت و نیم اوقات شاد بی حس خسران و اتلاف وقت و پول . فرم عجیب و فیلمنامه شاهکار و شوخی های دسته اول و بازی های درجه یک نمی خواهیم ، اما توقع رعایت همان قواعد تضمین کننده فروش در حد استاندارد سینمای خودمان ... دیدن ادامه ›› - که مطلوب خود سرمایه گذاران هم هست - و یک فیلمنامه سر و ته دار با موقعیت ها یا تیپ های بامزه آیا توقع زیادی است ؟ مگر در این سال ها ما نمونه های موفق سن پطرزبورگ افخمی و ورود آقایان ممنوع جوان را نداشته ایم که هم فروش خوبی کرده اند هم نظر مساعد اهالی فن را به خود اختصاص داده اند ؟
3. اهمیت این نوع سینما در بقای سینمای ایران بسیار مقبول اما یک نکته حایز اهمیت است :
مگر جز این نمونه های محدود - که تازه بهترین های موجود سینمای ایران در سینمای گیشه هستند - ما اثر قابل ارایه ای به مردم سینما رو و کمدی دوست خودمان داشته ایم و به آن ها حق انتخاب در میان آثار کمدی روی پرده داده ایم که بخواهیم در باد فروش چند ده میلیاردی شان بخوابیم و به آن ها ببالیم ؟
مگر نه این که همین آثار شاخصی که ذکر شد در طول سال ها ، سلیقه و سطح توقع مخاطبی مثل من و شما از سینمای خودمان را شکل داده است ؟
سپاس از شما
۲۱ خرداد ۱۳۹۶
سخیف در حد بالیوود
بی ارزش مثل کمدی آزاد
حیف اسم هایی که با اعتبار مانی حقیقی چپیدن توی فیلم.

جناب دانش عرض درود و ارادت دوباره
وجود شوخی های اروتیک در یک فیلم یک بحث، کیفیت ساختار فیلم بحثی دیگر است.
به هر حال فیلم برای ... دیدن ادامه ›› بزرگسالان بوده و در صورت جلوگیری از دیده شدن توسط کودکان وجود شوخیهای به اصطلاح اروتیک یا لفظی در قالب جنسی بلامانع هست، در صورتیکه فیلم نقاط قوت خودش رو داشته باشه و صرفا با وجود این قبیل شوخی ها دست به دامن خنده گرفتن و بلیت خریدن تماشاگر گیشه نشه.
فیلمنامه به شدت ضعیف و غیرقابل باور و بازی ها بدون پرداخت و تمرین و شناخت از صحنه ابتدایی فیلم .
در مورد کل فیلم البته نمیتونم نظر بدم چون بیشتر از ۱۵ دقیقه موفق به تحمل فیلم نشدم.
۳۱ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم موضوع متفاوت، اما روندِ کندی داشت.
نوبادی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه کمدی که بدون دیالوگ های بی تربیتی هم می تونه مخاطب رو بخندونه و با خانواده می شه دید! :)
یاسمن، علی ابراهیم و معصومه بهجت این را دوست دارند
Iهمه فیلمها و تاترهایی که در ایران ساخته و اجرا میشن رو میشه با خانواده دید و در هیچکدام چیزی که از نظر اکثریت خانواده ها مشکلی داشته باشه وجود نداره....البته اقلیت حق دارند که تعریف خاص خودشون رو از اخلاق داشته باشند و دامنه لغات ممنوعه رو اونقدر گسترش بدن که تقریبا همه چی رو در بر بگیره (دورانی داشتیم که حتی کلمه "رویهمرفته" رو از کتابها حذف میکردند!!) اما نباید توقع داشته باشند که همه اثار و محصولات هنری مطابق این سلیقه خاص اونها ساخته بشه و به بیست و چند کاناال سیما و کلی کانال رادیو و تمام کتابهای چاپ شده و بخش اعظم فیلمها و تاترها و...و....اکتفا کنند و از کنار معدود و محدود(متاسفانه بختطر محدود و معدود بودنشون) اثاری که برای سلیقه عموم مردم ساخته شده ، راحت عبور کنند
۲۷ اسفند ۱۳۹۵
بله- اصولا کرگدن در دهه 30 از نظر زیبایی شناسی هنری دارای اهمیت والایی بوده
۲۲ خرداد ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مجموعا خوب بود. دیالوگ ها خیلی خوب بودن. البته این نمایش فقط از "کنار" اسم حضرت زهرا (س) رد شده بود :) خیلی محتوا و فضاش این شکلی نبود. مثلا اون تیکه که بازیگر نقش مبارکه لباس حضرت فاطمه (س) رو دست می گیره و خانم آشا محرابی متوجه می شن اون لباسِ مقدس ترین بانوی دنیاست، بانو افتخار ملوک خیلی مصنوعی تحت تاثیر قرار می گیرن. البته از حق نگذریم ایشون خیلی خوب و شیرین خاطرۀ ازدواجشون رو تعریف کردن.
خیلی متوجه نشدم ربط چادر با "چتری"ِ یاسی چی بود! خب اگه یاسی چادریه و به خاطر ایشون همه در تب و تاب ساخت فیلم حضرت زهرا (س) هستن، خیلی جلوۀ زیبایی نداشت اون چتری ها! لااقل حضرت زهرا (س) رو ما با چتری نمی شناسیم، اما با چادر و حجاب می شناسیم. حجابِ اسلامی که در سورۀ احزاب ذکر شده چه شکلیه!

به هر حال این نمایش سرشار از تلخی و شیرینی بود و البته تلخی هاش به شیرینی هاش می چربید. مخاطب واقعا تحت تاثیر قرار می گرفت و خیلی ها اشک هاشونو پاک می کردن و این یعنی واقعا نمایش اثرگذاری بوده و بازی ها خوب بوده. ممنون از همگی.
پرند محمدی این را خواند
امیرمسعود فدائی و سبا دانشفر این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یکی از موضوعاتی که فیلم بارها به آن پرداخته، موضوع دوراهی و انتخاب است. مرتضی لباف (بابک حمیدیان) و وحید افراخته (حامد کمیلی) توسط ساواک دستگیر می‌شوند، لباف وفادار اسلام‌گرایان سازمان می‌ماند و شکنجه‌های شدید ساواک را به جان می‌خرد اما در بازجویی کلمه‌ای دربارۀ سازمان حرف نمی‌زند، افراخته اما تمام اطلاعاتی که از مجاهدین خلق داشته در اختیار ساواک قرار می‌دهد. ساواک قصد اعدام آن دو را می‌کند، اما لباف در حالی که قرآن می‌خواند به استقبال شهادت می‌رود و افراخته برای این سرانجام، زار می‌گرید. از سویی سازمان سلاح و سیانور در اختیار اعضا گذاشته که یا بکشند یا خودکشی کنند. اما کم‌اند کسانی که شکنجه و مرگ توسط ساواک را به جان می‌خرند و حاضر به ارتکاب این حرام یعنی خودکشی نمی‌شوند. «مومن ممکن است به هر نوع مرگی بمیرد، اما خودکشی نمی‌کند. پس کسی که بتواند خون خود را حفظ کند و با این وجود از قاتل خود جلوگیری نکند تا کشته شود، قاتل خود خواهد بود». (امام علی (ع))

من این فیلم رو دوبار دیدم. و دوست داشتم.
محمد روشنیان، الهه الف و محمد لهاک این را خواندند
علی نواصر و سعید حسن زاده این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک نمایش بسیار لذت بخش و دیدنی. پر از حس خوب و البته توام با بغض. هر دو هنرمند خیلی خوب از پس نقششون بر اومدن. خیلی مسلط و واقعی بازی کردن. درود بر همۀ کسانی که برای این اثر ارزشمند زحمت کشیدند. کاشکی بارها و بارها این نمایش رو روی صحنه ببرید. موفق باشید.
محمدرضا شیرخانی این را خواند
مهرداد خامنه ای و لیلى شجاعى این را دوست دارند
ممنون از شما خانم شاهان گرامى
۱۳ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سینما مسوول بالا بردن سطح سوادِ مخاطبه! حتی در حوزۀ خودش و سواد سینمایی. این جدای از بحث اثرات فرهنگی و اجتماعی روی تماشاگرهاست. خوبه سینماگرهای ما با ساخت کارهای خوب، شعور مردم رو نسبت به سینما و فرهنگ ملی بالا ببرند. به هر قیمتی پول در نیارید عزیزان!
mohsen miladi، محمد روشنیان و امیر مسعود این را خواندند
محدثه این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
افتضاح :)

به خصوص بازی پگاه آهنگرانی!
محمد روشنیان و منا عمادی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید