برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال سروناز یکتا | دیوار
S3 : 05:53:11
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
2
"تفهیم اتهام زنی که از جاسوسان گشتاپوی دوران هیتلر بوده است"
https://www.icp.org/browse/archive/objects/gestapo-informer-recognized-by-a-women-she-had-denounced-deportation-camp

این اسم یکی از عکسایی است که من دوستش دارم.بار اول که این عکس رو توی کتاب" در جهت عکس"دیدم از زنی که سمت راست ایستاده و این طور با حرص داره به زن متهمِ سمت چپ نگاه می کنه بدم اومد اما وقتی داستانش رو خوندم دیدم که اون زن سمت راست، لو رفته و کمپ رفته توسط همین جاسوس گشتاپوی سمت چپ هستش.به دست مشت کرده ی زنِ گشتاپوِ جاسوسِ متهم نگاه کنید.فکر می کنید اگر ورق برگرده و هیتلر زنده بشه و نازی باز قدرتش رو بدست بیاره،این زن جاسوس اون زنِ زندانی رو زنده میذاره؟
از داستان این عکس همین قدر رو به خاطر دارم،یادمه که کریم مسیحی(نویسنده)می گفت زن سمت راست دوان ... دیدن ادامه » دوان خودش رو به مجلس تفهیم اتهام رسانده تا حرصش را خالی کند و نگذارد گشتاپو به این راحتی از این مجلس خلاص شود.
و اما راجع به عکاس"انری کارتیه برسون"ِ فرانسوی،که آرشیو عکاسی ش یکی از مهمترین و با ارزش ترین و دوست داشتنی ترین آرشیو ها است و خودش هم یکی از بنیان گزاران آژانس عکس مگنوم و پدر فتوژورنالیسم .یک دوربین لایکای 35 میلی متری داشت که با همون دوربین دوردنیا رو گشت و عکسهایی گرفت که توی لینک پایین فقط چندتا از اون ها رو میبینید و برای دیدن بقیه ی آثارش بهترین کار این هست که اسمش رو به انگلیسی سرچ کنید و البته حواستون باشه که زیر عکس حتما به اسم برسون باشه،گاهی پیش میاد که یک عکس رو اشتباهی به عکاس دیگه ای نسبت می دن.از سایت های معتبر دیدن کنید:)
Henri Cartier-Bresson

https://www.akkasee.com/news/1393/25233/%D9%87%D9%86%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1%D8%B3%D9%88%D9%86%D8%9B-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%DA%98%D8%B1%DA%98-%D9%BE%D9%85%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D9%88/


https://huxleyparlour.com/artists/henri-cartier-bresson/
امیر مسعود و امیرمسعود فدائی این را خواندند
کاوه علیزاده، بامداد و میم سردلی این را دوست دارند
عالی بود برسون که عشقه .
اما این عکس و این حکایت رو ندیده و نخونده بودم . کیف کردم . ممنون
هرچند متاسفانه هنوز که هنوزه نمیتونم از علاقه م به هیتلر و ... دل بکنم .
۲ روز پیش، یکشنبه
حالا من طرفدار هیتلر نیستم ولی خشونتش از این جدیدا کمتر بود.
داداش من اصرار داره که این کرونا جنگ بیولوژیکه و ویروس خود به خود به وجود نمیاد،این بلایی که سر ما داره میاد بامداد جان با بلایی که هیتلر سر یهودیا آورد فرقی نداره،اگه از یه زاویه دیگه نگاه ... دیدن ادامه » کنم،واقعا برام دردناکه که بفهمم من هم دارم قربانی میشم و دید اونی که این ویروس رو ساخته به من مثل دید هیتلر به یهودیاس.
۲ روز پیش، یکشنبه
واقعن همینطوره چون مشخص شده که از آزمایشگاه ویروس شناسیِ ووهان بیرون اومده و اون صحبتِ اولیه ی خفاشها و ... دروغ بوده .
منم موافقم با داداشتون که نمیشه خیلی ساده یا سهل انگارانه به این موضوعات نگاه کرد . ( البته شایدم بخاطرِ علاقه م به نظریات توطئه و .. باشه ... دیدن ادامه » که به چیزهای اینچنینی ، یه جورِ غیر طبیعی شکاکم:d )
۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
1
بازتاب های یک عکس خوب میتونه روند پیروزی و شکست در یک جنگ رو تغییر بده عکس"صبر کن بابا!" یکی از اون عکس هاست. Wait for Me, Daddy https://www.google.com/search?q=daddy+wait+for+me&client=tablet-android-samsung&prmd=vin&sxsrf=ALeKk01z86OcdsA3KzbefnSNoQHrPPxs_w:1582210790577&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwid-4bBsuDnAhVbThUIHZQxBUsQ_AUoAnoECA0QAg&cshid=1582211191894&biw=768&bih=1024#imgrc=ya9Q-evevkTNzM%3Aدر یکم اکتبر سال ۱۹۴۰، کلود دتلوف عکسی گرفت که بعدها به‌نام «صبر کن بابا!» معروف شد. این عکس هنگ بریتیش کلمبیا را به‌تصویر می‌کشد که در حال عبور از خیابان هشتم از تقاطع خیابان کلمبیا واقع در نیو وست‌‌مینستر هستند. هنگامی که کلود دتلوف مشغول عکس‌برداری بود، پسر کوچکی از مادرش جدا شد و به‌سمت پدرش دوید که سرباز هنگ بود. ثبت این لحظه مورد استقبال فراوانی قرار گرفت و در فروش اوراق قرضه برای تأمین هزینه‌های جنگ نیز استفاده شد.

روز ... دیدن ادامه » شنبه ۲۶ اوت ۱۹۳۹، هیتلر با اعلام مطالبهٔ شهر دانتسیگ لهستان، این کشور را تهدید کرد. این حرکت سرآغاز جنگ بود. در ساعت ۴ و ۱۵ دقیقهٔ صبح آن روز، آجودان هنگ بریتیش کلمبیا تماسی را از پایتخت کانادا دریافت کرد که دستور احضار هنگ را صادر می‌کرد. سربازان در شهر حضور یافتند تا در نقاط آسیب‌پذیر شهر مستقر شوند. روز ۱۰ سپتامبر ۱۹۳۹، پارلمان کانادا علیه آلمان نازی اعلام جنگ کرد، چرا که آلمان‌ها در ۱ سپتامبر به لهستان حمله کرده بودند. درحالی‌که سایر واحدهای نظامی به بریتانیا فرستاده می‌شدند، هنگ بریتیش کلمبیا در ساحل غربی کانادا مانده بود. پس از ماه‌ها تمرین نظامی و حفاظت، دستوری صادر شد تا هنگ بریتیش کلمبیا در ۱ اکتبر سال ۱۹۴۰، سوار بر کشتی «پرنس جوآن» شوند و به مقصدی عزیمت کنند که به‌دلایل نظامی فاش نمی‌شد. همانطور که گفته شد، زمانی که هنگ به خیابان هشتم در نیو وست‌مینستر رسید، عکاس کانادایی بنام «کلود دتلوف» که برای روزنامهٔ «دِ پراوینس» کار می‌کرد خود را به جلوی ردیف سربازان در حال عبور رساند که از تپه پایین می‌رفتند. وقتی کلود برای ثبت لحظهٔ دلخواه خود را آماده می‌کرد، پسرکی را دید که به‌سمت خیابان می‌دوید. او از آن لحظه عکسی گرفت که به‌نام «صبر کن بابا!»معروف شد. کودک ۵ ساله، وارن «وایتی» برنارد نام داشت، وایتی خودش را از دستان مادرش رها ساخت تا به‌سمت پدرش، جک برنارد، بشتابد. این عکس در سراسر جهان مورد استقبال زیادی قرار گرفت و در مجلهٔ «لایف» نیز چاپ شد. در دوران جنگ، این عکس در تمامی مدارس بریتیش کلمبیا روی دیوار نصب شده بود.
 http://media.hamyaari.ca/2019/10/01/صبر-کن-بابا-داستان-واقعی-عکسی-که-در-ت/
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و بامداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، فیلم بعدی کارگردان فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری) مشخص شده است. طبق خبرهای منتشر شده، مارتین مک دونا در حال همکاری دوباره با شرکت سرچلایت پیکچرز برای ساخت فیلم جدیدش است. مک‌دونا وظیفه کارگردانی و نوشتن فیلمنامه این اثر را بر عهده دارد که اتفاقات فیلم در یک جزیره دور افتاده در جمهوری ایرلند جریان دارد و داستان دو دوست چندین و چند ساله را دنبال می‌کند. در ادامه یکی از این دو دوست به‌طور ناگهانی به دوستی‌شان خاتمه می‌دهد که عواقب نگران کننده‌ای برای هر دو به همراه خواهد داشت. همچنین ددلاین در بروزرسانی خبر خود اعلام کرد که نام فیلم قرار است The Banshees of Inisheer (بنشی‌های اینیشیر) باشد.

https://www.zoomg.ir/2020/2/18/313392/martin-mcdonagh-sets-up-next-film-searchlight/

امید در قلبِ سروناز هیپ هاپ می رقصد:)
مارتین جاااااااااااااان :)))
۵ روز پیش، پنجشنبه
آخ آخ آتیشه:)))))
دلم براش تنگ شد برم ببینمش دوباره:l
۴ روز پیش، جمعه
دقیقا منمممم :)))))
به عنوان اخرین فیلمم میخوام همین رو دوباره ببینم
۴ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*در راستای پیشنهاد جناب بامداد*

من اخیرا فیلمهای اسکار رو دیدم که همه دیدن،ولی یه فیلمهایی هم هستن که معروف نیستن و من دوسشون دارم یکیش "فرانک"محصول 2014 راجع به یه موزیسین که بخاطر مشکل روانی که داره سالهاست یه سرعروسکی برای خودش گذاشته و کسی چهره اش رو ندیده.
یکی دیگه هم "روری اوشی اینجا بود" که راجع به دوتا معلول هست که می خواهند خودشون سرپرستی خودشون رو قبول کنند و از آسایشگاه بیان بیرون.
یکی دیگه از فیلمها فیلم "کتاب خوان"هست که راجع به یک زن و پسر نوجونیه که باهم دوست میشن و زن از پسر می خواد که هرروز براش کتاب بخونه.
یه فیلم هم هست"کارآگاه"که فقط دوتا بازیگر داره(مایکل کِین و جود لا)و چیزی که باعث شد این فیلم رو ببینم نویسنده اشِ که هارولد پینتر هستش،البته در حقیقت تلویزیون گذاشته بود و من از وسطها فیلم رو دیدم و از موسیقی متنش خوشم اومد و رفتم دنباله فیلم و رسیدم به پینتر.فیلم لوکیشن ثابت داره و مثلِ فیلم_تئاتر می مونه.
دیگههه یه فیلم هم دیدم به اسم"رفتگان"یک چلیست که بخاطر منحل شدن ارکسترشون بیکار میشه و مجبور میشه بره توکار کفن و دفن.
من این فیلمها رو دوست دارم چون هیچکدوم حریص نشون دادن خشونت نیستند،با اعصاب و روان مخاطب بازی نمی کنند.شاید بعضی هاشون پایان محکم و منطقی نداشته باشند اما لطیف و انسانی پیش میرند.در واقع یکی از دلایل اصلی که این فیلمها به شهرت نرسیدند همون ضعف فیلمنامه و پایان بندیشون هستش.اگر از دیدن فیلمهای هالیوودی خسته شدین من این فیلمهارو پیشنهاد می دم.
اگر هم هنوز خیلی از فیلمهای خوب رو ندیدید که پیشنهادم oldboy و lobster و underground و الان لیستم کنارم نیست همینا یادم مونده.

Frank2014

Rory o'shea was here

The Reader(2008)

Sleuth

Departures(2008)
ممنونم . عاااالیه
امیدوارم باز هم از فیلمهایی که دیدین برامون بگین . من که قطعن دانلود میکنم و میبینمشون
۲۳ بهمن
سلام خانم یکتا.
من بازسازی فیلم کاراگاه رو ندیدم. ولی فیلم اصلی رو چندباری دیدم. تو اون فیلم سر لارنس اولیویه و مایکل کین بازی میکنن و فیلنمامش مال فیشر هست.
هر وقت صحبت از فیلم تیاتر میشه یا قدرت بازیگری و پردازش قصه در یک لوکیشن ثابت بدون شک "کاراگاه" ... دیدن ادامه » مهمترین و بالاترین اثره.
۲۳ بهمن
*جناب بامداد
خودمم خیلی دوست دارم فیلمهایی که میبینم رو به دیگران پیشنهاد بدم و راجع بهشون صحبت کنم:)

*جناب 7جولای
جالیش اینه که توی کارآگاه 1972مایکل کین نقش جوان رو داره و توی کارآگاه 2007 نقش مرد مسن و از طرفی این که هردو فیلمنامه یک موضوع و شخصیت های ... دیدن ادامه » یکسان دارند اما نویسنده هاشون فرق می کنه.
۲۴ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیشه فکر می کردم وقتی از برادرم می پرسم بهترین سریالی که دیدی چیه؟بگه:بریکینگ بد.
اما جواب میداد:
Band of brothers
به من هم پیشنهاد می داد این سریال رو ببینم اما من میگفتم: سریالی که اسمش تا این حد مردونس خودش چی می تونه باشه.
تا این که بالاخره تابستون نشستم و دیدمش.اولین باری بود که سه قسمت از یک سریال رو پشت سر هم می دیدم.
دیشب هم برای بار دوم این سریال رو تموم کردم و دلم براش تنگ میشه تا چند ماه دیگه.
بند آو برادرز یک سریال جنگیه ده قسمتیه که هر قستمش بین یک ساعته حالا گاهی کمتر گاهی بیشتر.
بالاترین نمره ی imdb رو توی سریالها داره و نمرش 9.5 هستش.
دسته ی برادر ها هشت تا کارگردان داره و تعداد زیادی بازیگر که اون زمان هیچکدومشون هنوز به شهرت نرسیده بودند از جمله تام هاردی، مایکل فسبیندر ،جیمز مک آوی و جیمی فالون و ....(که اتفاقا عضو نقش های اصلی هم نیستند)
دسته ی برادر ها هیچ وقت از جبهه ی نبرد دور نمیشه،هیچ خونه ای رو در طول سریال گرم و نرم نشون نمی ده و درواقع سرباز ها فقط زمانی وارد خونه می شوند که اون خونه رو تصاحب کرده باشند.هیچ مادر و خواهر وهمسر و خانواده ای رو از سرباز ها نشون نمی ده.همه ی سرباز ها فقط سربازند و حتی درجه داره ها هم امکاناتی بیشتر از سرباز ها ندارند.همین باعث میشه که شما بمونید پای سریال و بجای خانواده ی اون سربازها نگرانشون بشید.هیچ صحنه ای نیست که در اون سرباز آلمانی رو منفورنشون بده چون سرباز فقط سربازه.
از طرفی این سریال نمی خواد فقط جنگ جهانی دوم رو نشون بده،بلکه می خواد جنگ و جبهه و سرباز رو نشون بده.وقتی فرندز می بینید سبک زندگی کاملاآمریکایی می بینید.وقتی بریکینگ بد می بینید با موادو موادفروش طرف هستید و پیکی بلایندرز هم که مافیاست و ترو دیتکتیو هم که تا قسمت سوم چیزی نداشت(حقیقتش حوصله ام سررفت بقیه اش رو هم ندیدم)این سریالهایی که گفتم قشنگن اما از من دورن،مثل از دور تماشا کردن چندتا دوستو چندتا خلافکار و... اما بند آو برادرز به من نمیگه بیا و رشادت های آمریکا رو در جنگ جهانی دوم ببین؛میگه بیا و جبهه ی نبرد رو ببین،ببین سرباز ها چطور کشته میشن و ببین شهر ها چطور ویران میشن.هر جای دنیا هر جنگی و هر سربازی با هر ملیتی توی جبهه این شکلی میشه و همین باعث میشه که گارد نگیرم و بگم آمریکا داره خودشو بزرگ می کنه و فیلمش سفارش بنیاد شهید و دفاع مقدسه آمریکاس.
hacksaw ridgeنیست که بگم داره اغراق میکه،اینک آخرالزمان و غلاف تمام فلزی و شکارچی گوزن نیست که بگم اعصاب و روانمو ریخت بهم.فهرست شیندلر نیست که سفارشی باشه.
یوریک کریم مسیحی توی کتاب در جهت عکس درباره ی عکس"دختر آمریکایی در ایتالیا"میگه این عکس می تونه هر اسمی داشه باشه مثلِ دختر ایرانی در آمریکا،دختر ایتالیایی در فرانسه یا دختر اتریشی در لبنان(مثال هاش دقیق یادم نیست)
بند آو برادرز هم فقط سرباز آمریکایی مقابل سرباز آلمانی نیست.سرباز ایرانی مقابل سرباز عراقی،سرباز انگلیسی مقابل سرباز فرانسوی و .... هر سربازی هر نقطه ای از دنیا روزاشو این طوری پشت سر میزاره.


دوستت ... دیدن ادامه » دارم Band of brothers

https://www.mentalfloss.com/article/54039/11-actors-you-may-have-forgotten-were-band-brothers
این سریال بشدت زیبا و نفس گیر بود
فکر نمیکردم سریالی بتونه تا این حد همزاد پنداری من رو برانگیزه
یه اثر تمام عیار ضد جنگ
این سریال هر آدمی با هر جنسیت و سنی رو جذب میکنه
تو رو مبهوت میکنه و غرق میشی بدون اینکه بفهمی
۱۰ بهمن
سلام بامداد عزیزم. لطف داری به من. ببین در مرد سریال های مشابه یانگ شلدون چند تا مرد هست. اما قبل اونها ازت میخوام امشب بدون مکث master of none رو دانلود کنی و ببینی و نهایت لذت رو ببری ازش. نظرت رو بعد دیدن بگو بهم.
۱۰ بهمن
آخ از فیلادلفیا جناب مجللی عزیز . محشر بود این . خیلی زیااااد دوسش داشتم . خوراکم بود :))
در مورد بیگ بنگ هم حق با شماست . کلن دغدغه ها و زندگیِ گیکها رو خیلی خیلی دوس دارم
ممنونم ازتون


جناب غلامشاهی بزرگوار ممنونم از محبتتون . سیلیکون ولی که معرفی کردید ... دیدن ادامه » بهم محشر بود . برای همین مجدد مزاحم خودتون شدم :)
چشم همین الان دانلود میکنم
بسیااار سپاسگزارم
۱۰ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سروناز یکتا
درباره نمایش لانچر ۵ i
دچار افسردگی بعد از" تئاتر خوب" شدم :/
دلم میخواست الان دیشب بود.
تیوال عزیزم قصد نداری از قیمت بلیت و صفحه جدید نمایش پرده برداری کنی؟
محمد لهاک و ف کیوان این را دوست دارند
"می سی سی پی نشسته می میرد"
نویسنده وکارگردان:همایون غنی زاده

ویشکاآسایش،بهرام‌افشاری،سیامک‌صفری،سجادافشاریان،داریوش موفق و همایون غنی‌زاده

آغاز فروش بلیت:
از روز شنبه ٧ مهر،ساعت ١٤

البته بلیط فروشیش از ایران نمایشه فک کنم
۰۶ مهر ۱۳۹۷
200 تومن!!!! توی این شرایط بد اقتصادی!!!
۰۷ مهر ۱۳۹۷
کاملا قابل حدس بود قیمت گزاف ،وقتی تیوال نفروخت معلوم شد قیمت خیلی بالاست
۰۷ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من نمیخواستم از روی اسم رضا رشیدپور قضاوت کنم،خودش داره من رو مجبور میکنه...
هفت یک برنامه ی تخصصی ست که رشیدپور داره با به چالش کشیدن کارگردان بحث رو به صحبت های" سبزی پاک کردنی" میکشونه.

الان عصبانی ام شاید فردا شب رشیدپور مثل یک سینمادان حرفه ای رفتار کرد و من این پست رو پاک کردم.
خانم یکتا با پوزش یک سوال داشتم به نظر شما چه شخصی از اهالی رسانه یا سینما را برای برنامه هفت مناسب می دانستید. منتظر پاسختان هستم.
۱۴ بهمن ۱۳۹۶
البته انتخاب بهتری از مهران مدیری بود، اگر اون بود میخواست از تک تک مهمانان اعتراف بگیره که سینمای ایران مافیا داره!و نکته آیرونیک اینجاست که خودش همه ویژگیهایی که برای مافیای فرضی تصویر میکنه داره(کار کردن با یه تیم تقریبا ثابت، همکاری با سرمایه گذارهای ... دیدن ادامه » مشکوک سینمای خانگی و بهره بردن از بهترین شرایط اکران برای فیلمش) ....البته بنظر من مافیایی نیست،سیستم معیوب هست و شجاعت و دانش لازم برای اصلاحش رو ندارن و ضمنا مدیری در کنار انتقاداتی که به عملکرد اخیرش وارد هست از بزرگان طنز کشور هست و خیلی‌ها افسرده نشدنشون رو به اون و برادران نابغه(قاسم‌ها) مدیونن
۱۴ بهمن ۱۳۹۶
البته که مدیری هم موضع خودش رو داره.من واقعا فکر میکردم رشیدپور میتونه میزان جدیت هفت رو درک کنه و سوالهای مفیدی بپرسه،به عنوان مجری باید بتونه.
به هرحال موافقم که مدیری هم مناسب نیست چون احساس میکنم چندان نمیتونه وارد جزئیات مفید بشه.
۱۴ بهمن ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر دو انسان بالغ تحصیل کرده ی شاغل کتابخوان،نمی توانند با مشکلات زندگیشان کنار بیایند و آن را حل کنند،احمقهایی بیش نیستند.


آقای کارگردان و فیلمنامه نویس محل زندگی شما دقیقا کدام روستای دور افتاده ی بدون آب و برق است که هنوز نمیدانید شخصی به نام روانپزشک آفریده شده برای حل مشکلات روانی و نیازی نیست ما همسر افسرده ی مان را یکسال تحمل کنیم!بلکه به عنوان قشر تحصیل کرده میتوانیم عاقلانه حال او را بهبود ببخشیم.عقل و منطق چیزهای خوبی هستند که مرد ها ادعا میکنند آن را بیش تر از زنها دارند.(البته اون مردهایی که آن طور قر میدادند و آن نادری که از من بهتر خانه داری میکرد،باید هم تا این حد حسسساس باشند و بی عرضه)

1.فقط طرح مسئله کافی نیست،باید آن را حل کنید.(واقعا زحمت کشیدید)
البته که نادر با آشپزی سعی در حل مسئله داشت.پیش پا افتاده ترین راه حل ممکن.

2.لالالند ... دیدن ادامه » کمتر موزیک متن داشت.

3.دروغ گفتن با تیزرهای رنگارنگ را متوقف کنید.نود دقیقه بازیگر زن در حال گریه و زاری است،از سه ثانیه ای که در ساحل گذشت بیلبورد میسازید!

 4.چه مسخره!

و در آخر بابت تمام توهین های احتمالی که در متن وجود دارد از هیچ کس معذرت نمیخواهم،چون تا به حال هیچ کارگردانی به خاطر تلف شدن وقت مردم برای فیلم پوچ اش طلب بخشش نکرده.
اتفاقا من از این فیلم خوشم اومد :)
۱۷ آبان ۱۳۹۶
موافق شدیدم.منم فقط حرص زمان از دست دادمم به خاطر فیلم به این سطح پایینی رو خوردم...کاش توی سینما خوابم میبرد حداقل
۲۰ آبان ۱۳۹۶
آقای دانش عزیز اینطور که من از نرخ ها متوجه شدم این هست که افرادی که دارای مدرک دکترای روان شناسی هستن به طور نرم بین 100 تا 120 تومان بابت هر جلسه دریافت می کنن و افرادی که دارای کارشناسی ارشد هستند بین 60 تا 80 تومان البته افرادی که بنام هستند قاعدتا به خاطر ... دیدن ادامه » برندشون بیشتر می گیرن .این نکته رو هم باید خاطر نشان کرد که این نرخ روان شناس ها هست اگر نیاز به روان پزشک داشته باشید هزینه جداگانه و البته قرص و دارو رو هم اضافه کنید .
در مورد نکته دوم واقعا این فیلم درمانی که میگید عالیه ای کاش سایت یا کتاب یا وبلاگی داشتید که مابیشتر از اطلاعاتتون استفاده می کردیم .در هر حال خیلی ممنون
۲۰ آبان ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سروناز یکتا
درباره فیلم زرد i
"زرد"یا"خوشی به ما نیومده"
.
.
.
مخاطب چه گناهی کرده که تنها پنج دقیقه خوشی حقش هست و بعد از اون باید بدبختی دیگران را تحمل کند،
.
.
سوال:آقای تقی زاده شما فیلم جنایی ساختین؟
این میزان خشونت که روی یک کودک اتفاق می افتد،آن هم همان اول فیلم دو دلیل بیشتر ندارد:
1زرد یک فیلم جنایی است.
2.دوست داشتم این خشونت را روی یک کودک اعمال کنم،به نظرتون رد شدن از روی پای یک بچه با ماشین،ایده ی خیلی خفنی نیست؟دلم خواست.


اگر من قرار بود یک فیلم جنایی ببینم.این میزان خشونت را میپذیرفتم.

لطفا با تریلر و پوستر به ما دروغ نگویید.
متاسفانه درین که سینمای ایران نود درصد تبدیل شده به ژانر فاجعه بعضی از تماشاگران هم مقصر هستند....هر فیلمی که پایان روشنی داشته باشه فارغ از سایر معیارها متهم به هندی بودن میشه و کوچک شمرده میشه.....سینمای فاجعه بخودی خود هیچ ارزشی نداره ...طبیعی هست که مرگ ... دیدن ادامه » یه بچه یا یه جوون یا....احساسات ملت رو برانگیخته میکنه و این هیج ربطی به هنر کارگردان نداره.....مهم پرداخت درست شخصیت ها و تاثیری که میگیرن از تغییر شرایط و.....هست..،،.ضمنا این همه تمرکز بر یه شکل ثابت و یه فرمول مشخص نابود کننده خلاقیت و پس زننده تماشاگرهاست
۲۴ مهر ۱۳۹۶
فکر میکنم مشکل محدود بودن ژانر هست،سینمای ایران چندتا ژانر محدود بیشتر نداره،در واقع دوتا:درام اجتماعی(یا درام بدبختی های روزانه ملت)کمدی-درام(یا خندیدن به بدبختی های روزانه ملت)

و فانتزی،جنایی،معمایی،پلیسی،تخیلی،سوررئال و هزارتا ژانر و موضوع دیگه،جدا ... دیدن ادامه » جایگاهی ندارن.
۲۴ مهر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سروناز یکتا
درباره فیلم ویلایی ها i
زنهای این فیلم بسیار شکننده و ناتوان به نظر می رسیدند،من حدود یکسال پیش مستندی به نام(اسماعیل به روایت هاجر)را دیدم که در این مستند با زنهایی مصاحبه شده بود که تقریبا میشه گفت همرزم های محمد جهان آرا بودند.
این روز ها احتمال اینکه شبکه مستند(اسماعیل به روایت هاجر)رو نشون بده هست،ببینید و اگر خواستید مقایسه کنید.
وحید هوبخت، نوبادی و سین.شین این را خواندند
مریم نساجی این را دوست دارد
فیلم خوبی نبود... بیشتر از موضوع استفاده کرده بود و نماها و کرینهای بی دلیل صرفا برای جلب تحسین بیننده و تا حدی مرعوب کردنش با نماها و جلوه های ویژه
ساختار داستان و شخصیتها به شدت تخت و ضعیف..
زنها به جای اینکه قدرتمند باشن دست آویز حوادث بودن بیشتر
۰۳ خرداد ۱۳۹۶
بله درسته زنهای این فیلم مادرهایی معمولی و همسرانی دست و پاگیر بودند،شاید بیشتر قرار بود مادرانی فداکار و همسرانی قوی و منطقی باشند.
و واقعا داستان فیلم چی بود؟
فیلم از یه جایی به بعد تکرار شد،همه چیز تکرار شد.
۰۳ خرداد ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

کسانی که از ایران نمایش بلیت گرفتن،میدونن که سایت رو معمولا چه ساعتی برای رزرو باز میکنه؟
چون ایران نمایش هیچ تمایلی به اطلاع رسانی نداره:/
سلام معمولا ساعت 12 ظهر و معمولا یکی دو ساعت قبلش تو صفحه اش مینویسه فروش روزهای جدید از ساعت 12 امروز. ولی واقعا در زمینه اطلاع رسانی ضعیف هستند. در واقع هیچی نمیدونند ظاهرا! با پشتیبانیش هم تماس میگیری تنها جوابی که میدن اینکه گروه باید بهمون اطلاع بده
۰۳ آذر ۱۳۹۵
مرسی:)
۰۳ آذر ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سروناز یکتا
درباره فیلم نهنگ عنبر i
این فیلم خیلی زیاد من رو به یاد رمان دختری از پرو اثر ماریو بارگاس یوسا انداخت.خیلییی زیاد.
نقره این را خواند
علی عبدالرحیم، فرزان امیری و بهنام [شاهین] باقری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عمید در فرهنگ فارسی خود آورده است: سوگند(sawgand)، در اصل «سوکنته»(Saokenta) به معنای گوگرد و سوگند خوردن به معنی خوردن گوگرد است که نوعی آزمایش برای تشخیص گناهکار از بی گناه بوده. در قدیم مقداری آب آمیخته به گوگرد به متهم می خورانیدند و از تأثیر آن در وجود وی گناهکار بودن یا بی گناه بودن او را تعیین می کردند، بعدها به معنای قسم به کار رفته است.(فرهنگ عمید، ج ۲، ص ۱۴۸۵).

یک شب جناب آقای رشید کاکاوند در برنامه ی رادیوهفت این موضوع را توضیح دادند و افزودند:"سوگند را میخورند و قسم را یاد میکنند."


جهت افزایش اطلاعات عمومی این را نوشتم:)

مثل آخَر و آخِر میمونه.
آخَر (akhar)به معنای دیگر و آخِر (akher)به معنای پایان می باشد.(بر گرفته از سخنان جناب میکائیل شهرستانی در مسابقه4321).

از: خود
خیلی جالب بود .. اصلن نمیدونستم حکایت سوگند رو
ممنون واقعن
۰۱ مرداد ۱۳۹۴
خواهش میکنم:)
۰۲ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موسیقی اروپای شرقی آمیخته با فرهنگ امریکایی و آزادی صدای خواننده .انگار اصلن تلاش نمی کند زیبا بخواند یا فرم خاصی به صدایش دهد . ترانه آنطور که هست پیش می رود . و البته این اثر یک تنظیم استادانه است .گروه Beirut ابتدا با ابتکار Zachary Francis Condon ایجاد که بعد ها تبدیل شد به یک گروه موسیقی.
ترانه ش هم فقط همین چهار خط است که می بینید !

Life, life is all right on the Rhine
No, but I know, but I know
I would have nowhere to go
No, but there’s nowhere to go, to go

http://musictimes.ir/?p=218
آهنگش هم برید اینجا دانلود کنید:)
در راستای پیشنهاد خانم غیاثیان.
اولین بار برای ترجمه ترانه ای از ژاک برل، با این سایت آشنا شدم؛ واقعن سایت خوبیه! فقط امیدوارم، زود به زود شاهد به روز رسانیش باشیم.
ممنون از سروناز عزیز:)
۰۳ بهمن ۱۳۹۳
nowhere دو معنی داره یکی no where و دیگری now here که فلسفه در لحظه بودن ذن هست
۰۹ بهمن ۱۳۹۳
ممنون آقای تورانداز:)
۰۹ بهمن ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باربد:شرابش یه جوریِ...
امیرکبیر:آقا این شعر عرفانیست.
باربد:آخه عرفانش هم یه جوریِ...
ای وای،ای وای،ای وای

دیالوگ ماندگار شهاب حسینی
(تنهایی،درباره الی و هر فیلمی که در آن دچار ضربه ی روحی بشن)

ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺎ ﺣﺲ ﺧﻮﺑﯽ ﻣﯿﮕﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺩﯾﺎﻟﻮﮔﻮ
۱۴ آبان ۱۳۹۳
بله،همیشه توی نقششون وقتی میخوان ناراحت بشن،خیلی عمیق ناراحت میشن.آدم دلش میگیره وقتی از ته دل میگن:ای وای.
۱۴ آبان ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جوون:این ماهگرفتگیه،مادر زاده!
سرکار:این!!
جوون:جوونیم دیگه سرکار...
سرکار:والا ما جوون بودیم می جنگیدیم.
جوون:ما هم می جنگیم.
سرکار:کو؟با کی؟
جوون:همین دیگه اگه بود می جنگیدیم.نیست که.

اسب حیوان نجیبی است-عبدالرضا کاهانی
عالیه :))
۱۲ آبان ۱۳۹۳
اوهووم:))
۱۲ آبان ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
...اگر شرایط اجتماعی و فرهنگی یک جامعه_و یا یک طبقه و گروه_آدم های وابسته به آن جامعه و گروه را به جنایت وادار کند،حکم اعدام،ظالمانه،غیر منطقی و غیر انسانی ست.

انسان،جنایت واحتمال
نادر ابراهیمی
سیاوش:خدا؟یعنی ما هر کی رو از اینجا میزنیم خداخواسته که بزنیم؟از این بالا فرمون آتیش دادن سخته...یادمه اولین باری که دیدگاه رو پیدا کردم،یه افسر عراقی رو دیدم اون ور آب.لب نهر،نیروهاشو همه رو به خط کرده بود.چمیدونم داشت آمار می گرفت سرشماری میکرد.گفتم الان ببینید سیاوش چه بلایی سرتون میاره؛من بی عرضم؟من دیدبانی ام که تا حالا یکبار هم به هدف نزدم؟حالا ببینید با یه گوله چه بلایی سرتون میارم.زدم پونزده،شونزده تاشونو با یه گوله ناکار کردم...فقط به خاطر اینکه ثابت کنم دیدبانه خوبیم.چرا میگی کار خدا بوده؟
بیا،بیا نگاه کن.هرروز دارم این افسر عراقی رو می بینم همونجایی که نیروهاش مُردن.مثه دیوونه ها دور خودش میچرخه.با خودش حرف میزنه.نامه هاشونو نگاه میکنه.با عکساشون،با عکساشون حرف میزنه.
به اون چی بگم به اون هم بگم خدا خواسته؟...نه!

ملکه-محمدعلی باشه ... دیدن ادامه » آهنگر

به به! ملکه این فیلم عالی! و این آذرنگ عالی
۲۳ مهر ۱۳۹۳
این فیلم زیبا ...
مرسی سروناز جان
۲۴ مهر ۱۳۹۳
خواهش میکنم مینا جان:)
۲۴ مهر ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید