تیوال بهزاد هندی | دیوار
S3 : 04:44:54
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
بهزاد هندی
درباره اپرای عروسکی عشق i
اجرا های گروه عروسکی آران اگرچه مصالح مشابهی دارند، اما هر بار تماشاگر تجربه ای جدید را نظاره می کند. در نمایش های آقای غریب پور، ترس، عشق، کابوس و رویا به زیبایی به تماشاگر منتقل می شوند و انتقال تمام این احساسات توسط عروسک هایی بی جان و در کادری به مراتب کوچکتر از سایر صحنه های نمایشی اتفاق می افتند. در همین کادر کوچک، طراحی صحنه، تغییر دکور و نور پردازی می بینیم. گاه تالار هایی عظیم و بزرگ در مقابل ما خودنمایی می کنند. با خوف شخصیت های داستان می ترسیم و با خواب و خیالشان به رویا می رویم. در اجرای اخیر وقتی شیخ هق هق گریه می کرد و شانه هایش می لرزید، عمق درد و اندوه قابل درک بود. آثار این گروه هنر ناب و عنوان هنرمند برازنده تک تک عوامل است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خانه داروغه

آدرس: مشهد خیابان نواب صفوی، مجاور حرم، کوچه داروغه
یکی از جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده مشهد، خانه داروغه است. این بنا در اوخر دوره قاجار ساخته شده و محل اسکان آخرین داروغه مشهد بوده. در دهه هشتاد به تملک شهرداری در آمده، بعد از چند مرحله بازسازی، از سال 93 به عنوان موزه بازگشایی می شود. این اثر ثبت ملی شده و در سال 2016 برنده جایزه حفظ و نگهداری یونسکو شده است. این خانه اولین خانه ای در مشهد بوده که دارای حمام خصوصی شده همچنین اولین شومینه در میان خانه های مشهد در این محل ساخته شده. این ساختمان به روش سه طرف ساخت بنا شده و دارای بخش های زمستان نشین و تابستان نشین در هر دو طرف خانه است. در قسمت تابستان نشین حوض آب در داخل اتاق هم وجود دارد. جدای از ارزش تاریخی این ساختمان، حوض آب حیاط، صدای پرندگان و کبوتر هایی که در حیاط خانه هستند ... دیدن ادامه » و گاه در حوض آب تنی می کنند، چشمگیر و آرام بخش است. قسمتی از داخل ساختمان فرش شده و پشتی دارد که می توانید روی زمین نشسته و استراحت کنید.
- هزینه بازید (زمستان 97) 3000 تومان برای پرداخت حتما باید کارت بانکی داشته باشید. گیشه بلیط، پول نقد قبول نمی کند.
- متاسفانه این خانه بروشور و یا راهنما ندارد.
-ساخت مجتمعی عظیم در مجاورت این بنا، نمای آن را بر هم زده.
- اگر با اتومبیل شخصی می روید، از خیابان نواب صفوی وارد پارکینگ 3 حرم شوید و خودرو خود را در ابتدای پارکینگ پارک کنید. سپس پیاده از پارکینگ خارج شوید با کمی پیاده روی به خانه داروغه خواهید رسید.
- این محل در Goole map و Maps me ثبت شده. تابلو های راهنما نیز در کوچه های فرعی وجود دارند.
-آرامگاه پیر پالان دوز نیز در نزدیکی این خانه قرار دارد.
شکوه حدادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قلعه مارکوه

موقعیت: استان مازندران، رامسر
مسیر دسترسی:
- از داخل شهر رامسر: میدان معلم، بلوار باهنر، به سمت تلارسر. تابلوهای راهنما ادامه مسیر را نشان می دهند.
-از جاده رامسر تنکابن: بعد از خروج از رامسر از جاده اصلی به سمت روستای نیاسته خارج شوید بعد از گذر از روستا، بر سر دو راهی تابلو راهنما وجود دارد.
محل این قعله بر روی نقشه های Google map و Waze ثبت شده

قلعه مارکوه از جاذبه های کمتر شناخته شده شهر رامسر به شمار می رود که بر روی کوهی به همین نام قرار دارد. در حال حاضر از قلعه تنها دیواره های بیرونی و سه برج نگهبانی باقی مانده. برای رسیدن به قلعه بعد از پارک خودرو 311 پله در پیش دارید. البته ارتفاع هر پله کم و بالا رفتن از آنها آسان است. مسیر پله ای از میان درختان عبور می کند و سر سبز و با صفاست. اگر چه از قلعه اثر زیادی باقی نمانده اما در بالای قلعه دید 360 درجه به دریا و کوه های اطراف را خواهید داشت که مکان مناسبی برای عکاسی و استراحت است. اگر کمی خوش شانس باشید می توانید پرواز و یا فرود هواپیماها بر روی باند فرودگاه رامسر را از فراز قلعه تماشا کنید.
در محل قلعه، نگهبانی به نام " ناجی" مستقر است که چای ذغالی و آب چشمه به فروش می رساند و در صورت درخواست توضیحاتی در مورد قلعه ارائه می دهد. البته آقای ناجی به طور غیر رسمی در این محل مشغول به فعالیت است. بازدید از قلعه همه روزه آزاد و رایگان است.

- متاسفانه در کمال بد سلیقگی در روی این قلعه دکل مخابراتی نصب شده که نمای قلعه را برهم زده. این در حالی است که این قلعه ثبت ملی دارد و قطعا دارای حریم می باشد.
-در روستای نیاسته و در حیاط مسجد روستا، مزار حبیب محبیان (خواننده) واقع شده.
-در فصل گرما، اول صبح به دیدن قلعه بروید تا هوای شرجی آزار دهنده نباشد و حتما آب آشامیدنی به همراه داشته باشید.
-دیواره های قلعه بدون حفاظ می باشند هنگام عکاسی بسیار مراقب باشید.
-داخل، ... دیدن ادامه » خارج و اطراف قلعه سرویس بهداشتی وجود ندارد

https://www.instagram.com/p/Bqp6-ImAfEv/

سمانه زارعی و نیکا نصیری این را خواندند
امیر مسعود این را دوست دارد
اینجا رو ما رفتیم. خیلی خوب و جذابه واقعا
۱۳ اسفند ۱۳۹۷
ممنون از نظر شما :))
۱۳ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته
23 تا 26 بهمن
نمایشگاه بین المللی تهران
ساعت 9 تا 18
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اولین ها در تهران (تهران قدیم)
برنامه ای به روایت محمود منیعی
چهارشنبه 24 بهمن ساعت 15 تا 17
سینما آستارا-تجریش
ورود برای علاقه مندان آزاد و رایگان است
برگرفته از اینستاگرام Tehran_ghadim_photography
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به بهانه 29 دی ماه روز هوای پاک

آب و هوا و آسمان امسال فوق العاده بودند. ابتدا در بهار بارش هایی خوب وهوایی لطیف داشتیم. تابستان اگرچه کمی گرم بود اما پاییز با بارش هایی مناسب و هوایی دل انگیز آن را جبران کرد. سرمای هوا کاملا به موقع و با شروع زمستان آغاز شد و تا الان هم بارش های خوبی وجود داشته. بسیاری از شهر ها میانگین بارش سالانه خود را رد کرده اند.
نگاهی به آمارها نشان می دهد که در تهران در سال جاری تا به امروز 18 روز هوای پاک، 237 روز سالم 49 روز ناسالم برای گروه های حساس داشته ایم(هوای ناسالم وجود نداشته است). در حالی که آمار سال قبل تا چنین روزی 12 روز هوای پاک 210 روز سالم، 77 روز ناسالم برای گروه های حساس و 5 روز ناسالم بوده است.
وزش باد و بارش های خوب باعث شدند آسمان تهران امسال آبی و استثنایی باشد. این شرایط زمینه خوبی هست برای گردشگری کوه پیمایی ... دیدن ادامه » و طبیعت گردی.
نیکا نصیری این را خواند
رضا غیوری و سحر لیلی ئیون این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهزاد هندی
درباره فیلم پرویز i
نمایش و تحلیل فیلم پرویز با حضور کارگردان
هم زمان با افتتاح سینما تک پانتئون
چهارشنبه 19 دی ساعت 16 الی 20
خیابان استاد نجات الهی- نبش ورشو-سالن حافظ-خانه اندیشمندان علوم انسانی
ورود برای علاقه مندان آزاد است
تحلیل قبل از فیلم هستش یا بعد از فیلم؟ اطلاع دارید؟
۱۸ دی ۱۳۹۷
اکران ساعت 16
نقد و تحلیل ساعت 18
۱۸ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد گردشگری در فصل زمستان

برخی از مقاصد مناسب برای سفر یک روزه در اطراف تهران

تالاب حوض سلطان(اتوبان تهران-قم)
https://www.tiwall.com/wall/post/143610
تالاب عشق آباد (شهر ری)
https://www.tiwall.com/wall/post/146797
آبشار یخی سنگان(جاده سولقان)
https://www.tiwall.com/wall/post/180651
آبشار یخی خور (ابتدای جاده چالوس)
https://www.tiwall.com/wall/post/181511
غار یخ مراد (جاده چالوس گچسر، ماه مناسب اسفند ماه می باشد)
https://www.tiwall.com/wall/post/148166


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موزه بانک سپه

موزه سکه بانک‌ سپه یکی از غنی ترین موزه‌های سکه خاورمیانه به شمار می رود اما در بین مردم کمتر شناخته شده است. در حدود بیست هزار سکه در این موزه نگهداری می شود. این موزه در سال ۱۳۴۲ توسط مدیر عامل وقت بانک سپه تاسیس شد. در این موزه مجموعه های نفیسی از دوره های مختلف تاریخ ایران از لیدی ها تا به امروز نگهداری می شود.
نشانی : تهران، ضلع شمال غربی میدان امام خمینی ابتدای خیابان امام خمینی(سپه) کوچه پست، جنب ساختمان ادارات مرکزی بانک سپه
تلفن : 66748060
زمان بازدید:
شنبه الی چهارشنبه به استثنای ایام تعطیل ساعت 9 الی 15
پنجشنبه ها ساعت 9 الی 13
پی نوشت:
- تعدد موزه ها اگر چه از سویی خوب است اما موازی کاری موزه ها باعث سردرگمی بازدید کنندگان و علاقه مندان می شود. در حال حاضر در موزه های بانک ملی، بانک سپه و موزه سکه (پارک ارم) انواع سکه ها ... دیدن ادامه » نگهداری و به نمایش در آمده اند. حال فرض کنید توریستی با وقتی محدود قصد دارد از سکه های موزه ای ایران بازدید کند. کدام موزه را باید انتخاب کند؟ با توجه به دولتی بودن موزه های فوق نمی توان آنها را در یک مکان تجمیع کرد؟
- خوشبختانه بر خلاف اکثر موزه های دولتی و سازمانی، موزه بانک سپه پنج شنبه ها فعال است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باز هم تلاش برای صعود زمستانه K2

بر روی کره زمین 14 قله بالای 8000 متر وجود دارند. قله K2 با 8611 متر ارتفاع، دومین قله مرتفع جهان بعد از اورست است. اما به لحاظ فنی سخت ترین قله است. این قله در مرز چین و پاکستان قرار داشته، به نام کوه وحشی نیز شناخته می شود. تا کنون تنها حدود 300 نفر موفق به صعود این قله شده اند که در مقایسه با آمار صعود کنندگان اورست (حدود 5600 نفر) رقمی بسیار ناچیز است. تمام قله های 8000 متری به جز K2 صعود زمستانه داشته اند. تا کنون 5 بار تلاش در سال های مختلف برای صعود زمستانه K2 صورت گرفته اما با موفقیت همراه نبوده. آخرین آنها زمستان 2018-2017 توسط تیم لهستانی بود. آنها تا ارتفاع 7400 متر صعود کردند. اما موفق به صعود قله نشدند.
حال در زمستان سال جاری تیمی متشکل از کوه نوردان روسیه، قزاقستان و قرقیزستان باز هم قصد صعود زمستانه به K2 را دارند. دمای متوسط ... دیدن ادامه » منفی 40 درجه سانتیگراد و باد هایی که گاه تا 200 کیلومتر بر ساعت سرعت خواهند داشت در انتظار آنان است. در صورت صعود، موفقیتی عظیم در تاریخ کوه نوردی جهان به ثبت خواهد رسید..
تیم زمستانه k2 تا کنون موفقیت های خوبی داشته اند آنها کمپ دو را در ارتفاع 6760 متری بر پا کرده اند و تا ارتفاع 7400 متری صعود داشته اند و تجهیزات خود را به این ارتفاع منتقل کرده اند.
این تیم در بیس کمپ به جای استفاده از چادر از خانه یخی (مانند اسکیمو ها) استفاده ... دیدن ادامه » کرده اند تا صدای بادو سرما آزار کمتری داشته باشد.
منبع: کوه نوشت
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
پایان تلاش زمستانی بر روی K2
تیم حاضر در K2 کمپ سه را در ارتفاع 7400 متری بر پا کردند و قصد صعود و بر پایی کمپ 4 را داشتند. اما تداوم شرایط جوی نا مناسب مانع از ادامه کار شد. این تیم پایان تلاش خود را برای صعود زمستانه K2 اعلام کردند. به این ترتیب همچنان صعود به ... دیدن ادامه » K2 در زمستان دست نیافتنی باقی ماند تا شاید زمستان سال بعد، این تیم یا تیم هایی دیگر.
۲۰ اسفند ۱۳۹۷
ایشاله سال دیگه
۲۰ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از لذت بخش ترین قسمت های هر سفر قبل از شروع مسافرت است! برنامه ریزی برای مسافرت، پرسه زدن در اینترنت، جستجوی مکان های دیدنی و خوراکی های محلی، پیدا کردن دیدنی های کمتر شناخته شده، کنترل نقشه، مسافت ها، تنظیم مسیر و....

اما یکی از قسمت های سخت سفر هم در همین مرحله شکل می گیرد. خط زدن برخی از دیدنی ها به دلیل کمبود وقت و یا بودجه!
بیشتر برای خود من کمبود وقت پیش اومده. ماشالا انقدر ایران زیبایی داره که وقتی میرم سفر نمی تونم از مناطق دیدنیش دل بکنم
۱۰ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
- سفری مناسب برای علاقه مندان تاریخ، طبیعت و عکاسی

- در طول مسیر پدیده های طبیعی و آثار تاریخی زیر از داخل قطار قابل بازدید هستند:
کوه اژدها (گرمسار) ، بقایای قلعه باستانی استوناوند (نزدیک به ایستگاه بن کوه و در کنار رودخانه حبله رود)کوه های مریخی، کوه های رنگین کمانی و هودو یا دودکش جن (حدفاصل بین ایستگاه بن کوه تا فیروزکوه محدوده سیمین دشت و زرین دشت) ،چشمه شوراب (شوراب) بقایای قلعه مازیار (ورسک) دهانه غار اسپهبد خورشید (سواد کوه)

- قطار در 4 ایستگاه توقف دارد و مسافران از قطار پیاده می شوند: بن کوه، شوراب، ورسک و سواد کوه. ایستگاه بن کوه به نوعی موزه تاریخ راه آهن است. ایستگاهی تدارکاتی که ، بویلر های آب ، مخازن آب و محل تعمیر لوکوموتیو های بخار هنوز موجود هستند و برای عکاسی بسیار مناسب است. شوراب ایستگاه قطار های معمول نیست و تنها قطار گردشگری ... دیدن ادامه » توقف دارد. در ایستگاه شوراب از پل شوراب بازدید می شود و بازارچه محلی هم برای قطار گردشگری بر پا هست. در ایستگاه ورسک منظره خوبی برای عکاسی از پل ورسک وجود دارد. در سواد کوه در کنار ریل راه رفته و از پل دوآب هم بازدید می شود.

- قطار گاهی روی ریل توقف دارد و یا سرعت خود را کم می کند. تا فرصت کافی برای توضیحات راهنما، تماشای مناظر و عکاسی وجود داشته باشد. هیجان انگیز ترین قسمت سفر توقف قطار روی پل تاریخی ورسک با ارتفاع 110 متر است.

در صورت تمایل جهت ملاحظه عکس ها به لینک های زیر مراجعه کنید:
https://www.instagram.com/p/Bp7SERzgIOP/
https://www.instagram.com/p/BpU7bOLgGEM/
https://www.instagram.com/p/BpIWLXAgj8w/
خودتون رفتید آقای بهزاد ؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷
البته من اواسط مهر ماه در این برنامه شرکت کردم. خب الان کمی سرد تر هست. اما مسیر را که با قطار طی می کنید و مشکلی از نظر سرما نیست. در ایستگاه هایی که توقف هست پیاده روی سبک خواهید داشت. تا جایی که اطلاع دارم این تور چند سالی هست که در هر چهار فصل اجرا میشه. ... دیدن ادامه » قطعا بهار هم این مسیر دیدنیه.
ممنون از توجه شما
۱۱ آذر ۱۳۹۷
ممنونم بسیار
۱۱ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تک درنای سیبری به تالاب فریدون کنار آمد

"امید" نام تنها درنای باقیمانده از جمعیت غربی درنای سیبری است. یازده سال پیش جفت خود با نام "آرزو" را از دست داد و 11 سال است که به تنهایی از سیبری به فریدون کنار مهاجرت می کند. درنا ها تک همسر هستند و به همین دلیل "امید" از درنا های جمعیت دیگر جفت یابی نمی کند.
هر ساله پرندگان مهاجر از عرض های شمالی به تالاب های مختلف ایران از جمله فریدون کنار مهاجرت می کنند.
امیر این را خواند
امیرمسعود فدائی، میهمان شو، *مریم* و نیکا نصیری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به اکران فیلم خارجی

معمولا هر مسئله ای بدیهی، برای ما به یک معظل تبدیل می شود. یکی از آنها اکران فیلم خارجی است. در حالی که در تمام دنیا تولیدات سینمایی سایر کشورها در کنار آثار داخلی اکران می شوند، در کشور ما اینکه اساساً فیلم خارجی اکران بشود یا نه، خود مسئله ساز است. اگر هم به این نتیجه برسیم که اکران شود، هزار اما و اگر دارد.
تاریخچه:
اکران فلم خارجی به قدری فراز نشیب داشته که می توان برای آن تاریخچه نوشت! قبل از انقلاب کمپانی های فیلم سازی مهم دنیا در ایران نمایندگی داشتند و فیلم ها هم زمان با اکران خارجی دوبله و در سینماهای مهم و خوب آن دوران اکران می شدند. بعد از انقلاب این نمایندگی ها جمع آوری شدند. بسیاری از سینماها یا در آتش سوزی ها از بین رفتند و یا بسته شدند . البته تولید فیلم های ایرانی هم افت کرد. کم کم ویدئو و نوار ویدئو در بین خانواده ها رواج پیدا کرد. در سال 1362 برای حمایت از تولیدات داخلی ورود، خرید و فروش ویدئو و فعالیت ویدئو کلوپ ها ممنوع اعلام شد. البته این شبکه به صورت قاچاق به کار خود ادامه داد. آثار روز سینما -گاه با کیفیتی باورنکردنی- به دست دوستداران سینما می رسید و شغلی جدید به نام "فیلمی " ایجاد شد. (در فیلم "سینما نیمکت" رحمانیان این دوران به تصویر کشیده شده است.) در این مدت اکران فیلم خارجی محدود به جشنواره فیلم فجر و فیلم هایی خاص بود که منحصرا توسط بنیاد فارابی خریداری و اکران می شد. به طور مثال در پایان دهه شصت و اوایل دهه هفتاد فیلم های آندری تارکوفسکی، سرگئی پاراچانف، آندری وایدا و تئو آنجلوپولوس در سینما عصر جدید اکران می شدند.
در سال 1372 قانون ممنوعیت ویدئو (کمی دیر) برداشته و موسسه رسانه های تصویری تاسیس شد و تعداد معدودی ویدئو کلوب زیر نظر این موسسه فعالیت کردند. اما دوست داران سینما همچنان از شبکه قاچاق استفاه می کردند. به علاوه کم کم ماهواره جای خود را باز کرد. بنابراین ویدئو کلوب ها خیلی زود به دلیل نداشتن مشتری تعطیل شدند.
در ابتدا و اواسط دهه هشتاد سینما فرهنگ شنبه شب ها فیلم های خارجی را به زبان اصلی و زیر نویس فارسی نمایش می داد در آن زمان بلیط فروشی اینترنتی نبود و از روز 5 شنبه بلیط فیلم های خارجی به طور حضوری و در گیشه به فروش می رسید. از اکران این فیلم ها استقبال خوبی می شد.
در سال 89 و 91 برای مدتی کوتاه فیلم ها و انیمیشن های سه بعدی (که فیلم شاخص آن "هوگو" اسکورسیزی بود) در سالن ایوان شمس نمایش داده شد.
در سال 95 پردیس چهارسو تعدادی از فیلم های روز خارجی را به زبان اصلی و زیرنویس فارسی نمایش داد که استقبال خوبی داشت، اما بدون هیچ دلیلی متوقف شد.
و در سال جاری نمایش فیلم خارجی از خرداد ماه توسط موسسه رسانه های تصویری شروع شد.

موافقان و مخالفان
برخی از مخالفان معتقدند که فیلم های خارجی رقیب قدرتمندی برای سینمای ایران هستند و فیلم های ایرانی نمی توانند با آنها رقابت کنند بنابراین برای حمایت از تولید داخل، ورود و اکران عمومی فیلم های خارجی باید ممنوع و یا محدود باشد. این حرف شاید در سال های اول بعد از انقلاب که دوره جدید فیلم سازی در حال شکل گرفتن بود، مصداق داشت. اما اکنون بعد از گذشت چند دهه سینمای ایران صاحب هویت و شخصیت شده و نه تنها در ایران بلکه در دنیا شناسانده شده. حال اگر برخی فیلم ها توان رقابت ندارند، مشکل از فیلم هاست. به علاوه رونق سینماها (با هر فیلمی) در نهایت به نفع سینمای ایران هم خواهد بود.
گروه دیگری از مخالفان معتقدند که چون آثار سینمای جهان توسط علاقه مندان آن به راحتی از کانال های غیر رسمی قابل تهیه است، بنابراین خریداری و اکران آنها توجیه ندارد. اما برخی آمارها خلاف این را نشان می دهند:
- دیدن فوتبال در خانه بدون هزینه و راحت است. اما وقتی سینماها اقدام به پخش بازی های جام جهانی می کنند، با استقبال مواجه می شود. این یعنی تماشاگران فوتبال حاضر هستند برای دیدن یک بازی به صورت دسته جمعی، هزینه کنند و زحمت بیرون رفتن از خانه را تقبل کنند. آیا از همین پتانسیل (البته با برنامه ریزی و اندکی درایت) نمی توان برای اکران فیلم خارجی استفاده کرد؟
... دیدن ادامه » - دو سال پیش که فیلم های خارجی در پردیس چارسو اکران می شد و بلیط فروش آن را هم سایت تیوال برعهده داشت. صندلی های سالن پر می شد. در حالی که در دو سال قبل هم به راحتی امکان دانلود فیلم های خارجی وجود داشت.
- فیلم های ایرانی اغلب بعد از اکران با فاصله کوتاهی(و گاه بلافاصله و حتی هم زمان) راهی شبکه خانگی می شوند و با هزینه ای اندک می توان فیلم را در خانه دید و بعد هم به دوستان و اقوام داد. هر چند که برخی از همین روش استفاده می کنند، اما استقبال نسبی مردم از فیلم های روی پرده (در حالی که مطمئن هستند که DVD آن به بازار خواهد آمد) نشان دهنده این است که گروه دومی هم هستند که همچنان علاقه دارند فیلم را در سینما و به طور دسته جمعی ببینند.
اما معمولا برنامه ریزی اکران فیلم های خارجی از ابتدا به گونه ای است که گویی متولیان اکران، خود مایل هستند طرح های اکران فیلم خارجی به شکست منجر شود. در همین اکران اخیر، نمایش فیلم ها هم زمان با جام جهانی تنها در دو سینما (پردیس مگامال و سینما ماندانا) بدون هیچ تبلیغی شروع شد و حتی سایت سینما تیکت که بلیط فروشی را بر عهده داشت، هیچ تبلیغی بر روی سایت یا صفحه اینستاگرامش انجام نمی داد. فیلم ها هر شب یک سانس در ساعتی ثابت پخش می شدند. سری جدید اکران، با فیلم "تمام پول های جهان" شروع شد و به بهانه طولانی بودن فیلم، بهای آن در ابتدا 20000 تومان بود. بدیهی است که با این شرایط علاقه مندان احتمالی این فیلم تمایلی به دیدن فیلم در سینما نخواهند داشت. حالا هم متولیان اکران از آن طرف بام افتاده اند و یک فیلم در یک شب چندین سالن در اختیار دارد. آیا برای شروع بهتر نیست فیلم هایی متنوع تر انتخاب شوند و مانند گروه هنر و تجربه به طور چرخشی و در سانس ها و سینما های مختلف نمایش داده شوند؟

سینما رفتن به عنوان حرکتی دسته جمعی و اجتماعی شناخته می شود. تماشاگران با هم می خندند، می ترسند و احساساتی می شوند. دیدن فیلم خارجی بر پرده سینما حق تماشاگر است. اکران فیلم خارجی لطمه ای به سینمای ایران نمی زند. اما برای انتخاب و نحوه اکران فیلم ها باید قدری سلیقه به خرج داد.
زهره مقدم، میترا و امیر این را خواندند
علی جباری و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب نزدیک تاتر شهر در پیاده رو راه می رفتم. فردی با سیگاری خاموش نزدیک شد و پرسید:
دایی، فن داری؟! (منظورش فندک بود)
گفتم نه و از هم جدا شدیم. اما دایی گفتنش این دیالوگ فیلم رو برام یادآوری کرد:

شاهین به همراه دوست صمیمی اش امیر (نوید پور فرج) در طباخی نشسته
شاهین: چرا به همه میگی دایی؟
امیر: برای اینکه اگه دعوامون شد، فحش مادر نده!
ویژه برنامه هفته جهانی فضا

مکان: مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
زمان: چهارشنبه 18مهر ماه 97، از ساعت 16:30 الی 21
این برنامه شامل سخرانی رصد آسمان شب و مسابقه است.
شرکت برای علاقه مندان آزاد و رایگان خواهد بود.
آدرس: میدان قدس، خیابان شهید کبیری(دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
تلفن تماس: 96027012
هفته‌ی جهانی فضا از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه بوده که ازسوی سازمان ملل متحد به بهانه‌ پرتاب اولین ماهواره‌ ساخت دست بشر(اسپوتنیک یک در ۴ اکتبر سال ۱۹۵۷) نامگذاری شده است .شعار امسال «فضا جهان را متحد می کند».
جهان و محمد لهاک این را خواندند
فرزاد، نیلوفر ثانی، زهره مقدم و سما این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سکانس ماندگار

بعد از آنکه شهروز و شکور مطمئن می شوند که فیلم شهره تنها در یک گوشی نبوده و بین مردم پخش شده است:
شهره شب هنگام به خانه می آید. ابتدا به شکور سلام می کند و دستپاچه بابت دیر رسیدنش معذرت خواهی می کند. شکور بی توجه به او مشغول خودن شام است. پدر نیست. مادر درِ اتاق را به روی شهره می بندد و شاهین ظاهرا خواب است. تماشاگر منتظر اتفاق ناگواری هست. گوشی شهره زنگ می خورد. پدر را در اتاقی دیگر می بینیم. اما صحبت هایش را نمی شنویم. ناگهان شهروز با پارچه ای گردن خواهرش را می فشرد و او را به درون اتاق می کشد. شهره از شاهین کمک می خواهد. شاهین به زیر ملافه می خزد و می لرزد. صدای کشیده شدن قاشق به ته بشقاب فلزی (ناشی از تمام شدن شام شکور) به گوش می رسد. حالا فقط پاهای شهره دیده می شود که می لرزد و ناباورانه به دست برادر کوچک و در خانه خود جان می دهد. صدای قاشق ... دیدن ادامه » و بشقاب فلزی اوج می گیرد.
حجم اندوهی که از دیدن این صحنه وجود منو گرفت رو هنوزم حس میکنم
۲۵ مهر ۱۳۹۷
و این از نظر من یعنی کارگردانی خوب
۲۸ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب های تهران (ویژه برنامه روز تهران)

دوشنبه 16 مهر ماه از ساعت 17 الی 19
محل برگزاری: خانه موزه شهید مدرس
میدان بهارستان- چهار راه سرچشمه- خیابان مصطفی خمینی- کوچه نصرالهی- کوچه جاویدی- بن بست مدرس- پلاک 5
شماره تماس جهت هماهنگی و ثبت نام 33505004
محمد لهاک و سما این را خواندند
فرزاد، سید حامد حسینیان و مریم زارعی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
می گن اگه چوپان نباشه گوسفندها تلف می شن، یا گم میشن یا گرگ بهشون می زنه یا از گرسنگی می میرن، چون مغز ندارن. هر کی که مغز نداره به چوپان احتیاج داره، یه چوپان دلسوز... چوپان حکم پدر گوسفندها رو داره، آدم بدون پدر هیچی نیست. این چوپانه، ما همه گوسفنداشیم، اون به ما میگه کِی بریم، کجا بریم، چی کار کنیم، کِی بشینیم، کِی پاشیم، کِی بمیریم.
14 مهرماه روز تهران
به همین مناسبت سینما های تهران نیم بها بوده، بازدید از موزه های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی رایگان خواهد بود.
مراسمی هم توسط شهرداری در اطراف سر در باغ ملی برگزار خواهد شد.
محمد لهاک، جهان و سما این را خواندند
فرزاد، Samira، مریم زارعی و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید