تیوال بهزاد هندی | دیوار
S3 : 07:52:45
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
دیشب نزدیک تاتر شهر در پیاده رو راه می رفتم. فردی با سیگاری خاموش نزدیک شد و پرسید:
دایی، فن داری؟! (منظورش فندک بود)
گفتم نه و از هم جدا شدیم. اما دایی گفتنش این دیالوگ فیلم رو برام یادآوری کرد:

شاهین به همراه دوست صمیمی اش امیر (نوید پور فرج) در طباخی نشسته
شاهین: چرا به همه میگی دایی؟
امیر: برای اینکه اگه دعوامون شد، فحش مادر نده!
ویژه برنامه هفته جهانی فضا

مکان: مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
زمان: چهارشنبه 18مهر ماه 97، از ساعت 16:30 الی 21
این برنامه شامل سخرانی رصد آسمان شب و مسابقه است.
شرکت برای علاقه مندان آزاد و رایگان خواهد بود.
آدرس: میدان قدس، خیابان شهید کبیری(دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
تلفن تماس: 96027012
هفته‌ی جهانی فضا از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه بوده که ازسوی سازمان ملل متحد به بهانه‌ پرتاب اولین ماهواره‌ ساخت دست بشر(اسپوتنیک یک در ۴ اکتبر سال ۱۹۵۷) نامگذاری شده است .شعار امسال «فضا جهان را متحد می کند».
جهان و محمد لهاک این را خواندند
فرزاد، نیلوفر ثانی، زهره مقدم و سما این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سکانس ماندگار

بعد از آنکه شهروز و شکور مطمئن می شوند که فیلم شهره تنها در یک گوشی نبوده و بین مردم پخش شده است:
شهره شب هنگام به خانه می آید. ابتدا به شکور سلام می کند و دستپاچه بابت دیر رسیدنش معذرت خواهی می کند. شکور بی توجه به او مشغول خودن شام است. پدر نیست. مادر درِ اتاق را به روی شهره می بندد و شاهین ظاهرا خواب است. تماشاگر منتظر اتفاق ناگواری هست. گوشی شهره زنگ می خورد. پدر را در اتاقی دیگر می بینیم. اما صحبت هایش را نمی شنویم. ناگهان شهروز با پارچه ای گردن خواهرش را می فشرد و او را به درون اتاق می کشد. شهره از شاهین کمک می خواهد. شاهین به زیر ملافه می خزد و می لرزد. صدای کشیده شدن قاشق به ته بشقاب فلزی (ناشی از تمام شدن شام شکور) به گوش می رسد. حالا فقط پاهای شهره دیده می شود که می لرزد و ناباورانه به دست برادر کوچک و در خانه خود جان می دهد. صدای قاشق ... دیدن ادامه » و بشقاب فلزی اوج می گیرد.
حجم اندوهی که از دیدن این صحنه وجود منو گرفت رو هنوزم حس میکنم
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب های تهران (ویژه برنامه روز تهران)

دوشنبه 16 مهر ماه از ساعت 17 الی 19
محل برگزاری: خانه موزه شهید مدرس
میدان بهارستان- چهار راه سرچشمه- خیابان مصطفی خمینی- کوچه نصرالهی- کوچه جاویدی- بن بست مدرس- پلاک 5
شماره تماس جهت هماهنگی و ثبت نام 33505004
محمد لهاک و سما این را خواندند
فرزاد، سید حامد حسینیان و مریم زارعی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
می گن اگه چوپان نباشه گوسفندها تلف می شن، یا گم میشن یا گرگ بهشون می زنه یا از گرسنگی می میرن، چون مغز ندارن. هر کی که مغز نداره به چوپان احتیاج داره، یه چوپان دلسوز... چوپان حکم پدر گوسفندها رو داره، آدم بدون پدر هیچی نیست. این چوپانه، ما همه گوسفنداشیم، اون به ما میگه کِی بریم، کجا بریم، چی کار کنیم، کِی بشینیم، کِی پاشیم، کِی بمیریم.
14 مهرماه روز تهران
به همین مناسبت سینما های تهران نیم بها بوده، بازدید از موزه های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی رایگان خواهد بود.
مراسمی هم توسط شهرداری در اطراف سر در باغ ملی برگزار خواهد شد.
محمد لهاک، جهان و سما این را خواندند
فرزاد، Samira، مریم زارعی و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

نگاهی به قله توچال به بهانه روز توچال*

قله توچال بلند ترین قله نزدیک تهران بوده، با ارتفاع 3962 متر جز قلل نیمه مرتفع می باشد. کمتر کلان شهری یک قله نزدیک به 4000 متری را در کنار خود دارد. وجود این قله و سایر کوه های اطراف تهران، موهبتی برای این شهر هست. علاوه بر اینکه به عنوان تفرج گاهی برای ساکنان آن محسوب می شود، در تلطیف هوا و ذخیره آب برای تابستان اهمیت دارد.
بخشی از دامنه های توچال تا نزدیک به قله در اختیار شرکت تله کابین توچال است و یکی از طولانی ترین تله کابین های پیوسته دنیا به طول تقریبی 7500متر تا نزدیکی قله در ارتفاع 3680 متر کشیده شده است. اما متاسفانه تله کابین توچال و زیر مجموعه های آن نواقص و مشکلاتی دارند که باعث می شود گردشگران استفاده کافی از طبیعت نبرده و گاه با خاطره ای نا خوشایند از طبیعت بازگردند.
- پیست اسکی توچال در ارتفاع تقریبی ... دیدن ادامه » 3700 متری قرار گرفته در این ارتفاع بعضی از اسکی بازان علائم خفیف ارتفاع زدگی (سر درد و سرگیجه) را نشان می دهند. متاسفانه برخی افراد با این علائم آشنایی ندارند و آنها را جدی نمی گیرند این در حالی است که هیچ هشداری به صورت بنر در هیچ قسمتی از مجموعه تله کابین توجال دیده نمی شود.
- هتل توچال بنا به ادعای سایت تله کابین توچال مرتفع ترین هتل دنیاست که در ارتفاع 3545 متری قرار گرفته. وجود این هتل قطعا مشکلات زیست محیطی زیادی را برای این کوه به وجود خواهد آورد. مثلا دفع فاضلاب آن چگونه است ؟ برای گرم کردن فضای هتل و آب گرم مصرفی، گازوئیل به آن ارتفاع حمل می شود و به عنوان سوخت مصرف می شود. و البته احتمال ارتفاع زدگی هم برای مسافران این هتل وجود دارد.
- تله کابین توچال با محدودیت ساعتی ( و نه محدودیت ظرفیتی) تا وقتی که مشتری داشته باشد اقدام به بلیط فروشی می کند. بعد هنگام بازگشت صف طولانی در ایستگاه ها به وجود می آید. به خصوص در ایستگاه 5 که مشتریان بیشتری دارد. (در ایستگاه 5 مسافران ایستگاه 7 نیز مجبور هستند پیاده شده و مجدد در صف بایستند) گاه صف ها از ایستگاه ها خارج می شوند.این صف های طولانی در زمستان ها به علت کوتاه بودن روز و سرما مشکل ساز هستند. این در حالی است که اسکی بازان نیازی به ایستادن در صف ندارند و مسیر ورودی آنها جداست.
تله کابین های مشابه (مثلا نمک آبرود) در هر روز ظرفیت مشخصی بلیط دارند و بر حسب ظرفیت بلیط فروشی می کنند. بعد از اتمام ظرفیت گیشه بسته می شود، تا گردشگران در بازگشت دچار مشکل نشوند و در صورتی که ایستگاه های بالایی تخلیه شده باشند اقدام به فروش مازاد خواهند کرد.
- بردن کودکان به ارتفاعات بالا می تواند برای کودک خطرات جدی در بر داشته باشد. به خصوص بچه های کم سن که هنوز به خوبی نمی توانند مشکلات خود را بیان کنند. این نکته باید در ایستگاه اول با نصب اطلاعیه و قبل از خرید بلیط اطلاع رسانی شود. بارها دیده شده که خانواده ها (که در این زمینه اطلاعی ندارند و البته تقصیری هم متوجه آنها نیست) اطفال خود را (و گاه حتی کودکان زیر یک سال ) به ایستگاه هفت می برند. شخصا دیده ام که متصدی تله کابین در ایستگاه هفت تذکر داده که بچه ها را به این ارتفاع نیاورید. بدیهی است کسی که بلیط خریداری کرده و مسافتی را طی کرده دیگر به تذکر شفاهی متصدی تله کابین توجه نخواهد کرد. بهتر است این اطلاع رسانی در اولین ایستگاه و در کنار باجه بلیط فروشی و در حتی در سایت تله کابین انجام شود و در همان ایستگاه مبدا از سوار کردن کودکان کم سن به مقصد ایستگاه 7 جلوگیری شود.

* آخرین جمعه تابستان به طور غیر رسمی و توسط گروهی از کوه نوردان به عنوان روز توچال انتخاب شده است
کوه های تهران زیر چرخ موتورسواران

متاسفانه مدتی است موتورسوران راه های کوه های اطراف تهران را در پیش گرفته اند.
تصور کنید که بعد از ساعت ها کوه پیمایی مثلا به قله کلک چال رسیده اید و می خواهید در ارتفاع 3350 متری از هوای پاک، مناظر اطراف، سکوت و آرامش کوهستان لذت ببرید، که ناگهان چند موتورسوار با سرو صدا به قله می رسند و دود ناشی از موتورسیکلت، شما را آزار می دهد. علاوه بر آلودگی صوتی و آلودگی ناشی از اگزوز موتور ها، عبور مکرر موتورسیکلت باعث فرسایش خاک و از بین رفتن پوشش گیاهی، لانه جوندگان و حشرات می شود. پرندگانی که در کوهستان زندگی می کنند به این سرو صدا عادت نداشته، ممکن است به علت ترس، لانه و جوجه های خود را رها کنند.
این در حالی است که در اطراف تهران پیست های مخصوص موتور سواری در دامنه کوه (و نه قله) فراهم هست.
این دیگه نوبره! یعنی هیچ نهادی نیست که به این دست تخلفات رسیدگی کنه؟
۰۷ شهریور
کوه‌پیمایی با موتور خیلی برای سلامتی خوبه!!!
ای بابا چه وضعشه.
۰۷ شهریور
کوه های تهران در اختیار نهاد واحدی نیست. ورودی کوه های در حوزه شهرداری قرار می گیرد.پناهگاه ها اغلب در اختیار فدراسیون کوه نوردی هستند. توچال در اختیار شرکت تله کابین توچال است. البته در ابتدای مسیر برخی کوه ها، پلیس کوهستان و یا عوامل شهرداری حضور دارند ... دیدن ادامه » اما راه های فرعی و متعددی برای ورود به کوه وجود دارد.
این موارد باید توسط خود مردم رعایت شود.
۰۷ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعضی از موزه ها گویی از دور فریاد می زنند که: "لطفا مزاحم نشوید!"

نگاهی به موزه های زیر و ساعت کاری آنها بیندازید:
موزه تاریخ علوم پزشکی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 15
موزه قرآن کریم شنبه تا چهارشنبه ساعت اداری
موزه جواهرات شنبه تا سه شنبه از ساعت 14 تا 16:30
موزه زمین شناسی شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9 الی 15
موزه صلح تهران همه روزه به جز پنج شنبه و جمعه از ساعت 9 الی 17
موزه ارتباطات شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 الی 16
عمارت عین الدوله شنبه تا چهار شنبه ساعت 8 الی 16
موزه استاد صبا همه روزه به جز پنج شنبه و جمعه ساعت 8:30 الی 15
موزه بانک ملی شنبه تا چهارشنبه به جز ایام تعطیل از ساعت 13 الی 17
موزه پول ایران همه روزه به جز روز های پنج شنبه و جمعه از ساعت 8 الی 16
موزه هنر های ملی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 15:30
با این ساعت های کاری که درج شده افراد شاغل باید حداقل نصف روز مرخصی بگیرند تا از این موزه ها بازدید کنند. وقتی هم وارد برخی از این موزه ها می شوید یا راهنمایی وجود ندارد و یا اگر هم وجود دارد مشغول استراحت هستند و یا غرق در گوشی خود شده اند. احتمالا تنها بازدیدکننده هم شمایید. در حالی که با کمی تبلیغ و باز بودن موزه در ایام تعطیل می توان آمار بازدید این موزه ها را بالا برد. اما چون اغلب این موزه ها متعلق به وزارت خانه ها و سازمان های دولتی هستند، انگیزه ای برای این کار وجود ندارد. (تنها استثنا در لیست بالا موزه جواهرات است که با وجود ساعت کاری محدود، به دلیل جذابیت ذاتی خود بازدید کننده های مختلف داخلی و خارجی دارد.)
... دیدن ادامه » این درست که برخی از این موزه ها تخصصی بوده و در محوطه اداره ها قرار گرفته اند و امکان بازدید در روز های تعطیل را ندارند. اما مگر نه اینکه هدف از ایجاد موزه توسط یک سازمان، معرفی و شناساندن فعالیت های آن سازمان به مردم است؟ یعنی با یک برنامه ریزی ساده و مثلا تغییر ساعت کاری پرسنل موزه از ایام کاری به تعطیل نمی شود این مشکل را حل کرد؟ از طرفی برخی از این موزه ها در محلی غیر اداری واقع شده اند به طور مثال موزه صلح تهران در محوطه پارک شهر واقع شده و قطعا روز های پنج شنبه و جمعه می تواند بازدید کننده های بیشتری داشته باشد و یا موزه پول ایران که در محوطه پارک ارم قرار گرفته.
دریغ از اندکی سلیقه


مدتی است که دور جدیدی از اکران فیلم های خارجی در بعضی سینما ها شروع شده اما تبلیغ مناسبی برای این برنامه انجام نمیشه. علاقه مندان می تونند اخبار مربوط به این فیلم ها و جدول نمایش ها را در آدرس زیر پی گیری کنند
https://www.instagram.com/ekran_film_khareji/
ممنون ازتون جناب هندی عزیز
اما افسوس که به نظر میرسید اکرانهای خوب با انتخاب های ویژه وجود داشته باشه ... متاسفانه بسیار محدود چه در تعداد فیلم ها چه سوژه وموضوع انتخابی روبرو هستیم.. حیف :(
۲۴ مرداد
سر کار خانم ثانی
بحث در مورد اکران فیلم خارجی بسیار هست. همیشه اما و اگرهای زیاد، موافقان و البته مخالفان جدی و سر سختی داشته. طرح های مختلفی به اجرا در آمده و نیمه کاره رها شده اند. طرح فعلی، هم همزمان با جام جهانی و در یکی دو سالن محدود و بدون هیچ تبلیغی ... دیدن ادامه » شروع شد . در حال حاضر هم تنها دو فیلم از ژانر جنایی و اکشن رو شامل میشه. قطعا علاقه مندان این دو فیلم، قبلا این فیلم ها رو روی DVD دیده اند. اما به هر حال اکران فیلم خارجی حق تماشاگر سینماست و امیدوارم این شروع کم رمق ادامه دار بشه و فیلم های بیشتر و بهتری رو شامل بشه
ممنون از توجه شما
۲۴ مرداد
فرمایشتون صحیحه ... درست میفرمایید ممنونم
۲۴ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موزه بانک ملی ایران

ساختمانی که هم اکنون به عنوان موزه بانک ملی ایران فعالیت دارد، در سال 1315 به بهره برداری رسید. این بنا یکی از خاص ترین معماری های ایران و تهران قدیم محسوب می شود. نقشه آن توسط فردی آلمانی طراحی و توسط حاج حسین معمار ساخته شده است که تلفیقی از معماری ایرانی زمان هخامنشی و معماری اروپایی محسوب می گردد. این ساختمان در تاریخ 19 مهر 1379 به شماره 2930 در میراث فرهنگی به ثبت رسید و از تابستان 1396 به عنوان موزه بانک ملی مورد استفاده قرار گرفته و مجموعه های متنوعی مانند تابلوهای نقاشی، خوشنویسی، مینیاتور، آثار قلم زنی، سکه، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش، مینیاتور، نقاشی های مدرن و کلاسیک، سکه ها، ادوات اسناد و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری را شامل می شود. قرار گرفتن این ساختمان در محوطه باستانی میدان مشق و بافت قدیمی تهران و نزدیکی ... دیدن ادامه » آن با موزه جواهرات ملی، موزه آبگینه، موزه ملک، موزه ایران باستان، موزه تمدن اسلامی و موزه بانک سپه بر اهمیت آن افزوده است.

در حال حاضر نمایشگاه جنبی جلوه‌هایی از هنر زرگری عیلام با همکاری موزه ملی ایران و سازمان میراث فرهنگی در محل موزه بانک ملی بر پا شده است.

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه بجز ایام تعطیل ساعت 13 الی 17
نشانی: تهران، خیابان فردوسی، بعد از خیابان سرهنگ سخایی، جنب ادارات مرکزی بانک ملی ایران
شماره تماس: 60994035
برگرفته از سایت بانک ملی

بازدید مجازی از موزه بانک ملی ایران
https://bmi.ir/fa/uploadedfiles/museum/bmimuseum/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه رصد بارش شهابی برسیاوشی
برگزار کننده گروه طبیعت گردی تیرگان
یک شنبه ۲۱ مرداد
ساعت حرکت 17
ساعت پایان 2 بامداد
محل روستای علی آباد (اتوبان قم)

هزینه ۲۵ هزار تومان برای افرادی خودرو ندارند
۱۰ هزار تومان برای افرادی که از وسیله شخصی استفاده می کنند

مهلت ثبت نام تا ساعت 12 روز شنبه 20 مرداد
تماس با آیدی @M_alinia62

نیکا نصیری، محمد لهاک و میترا این را خواندند
نیلوفر ثانی این را دوست دارد
روزکاری وسط هفته؟ چقدر حیف
۲۰ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگزاری جشنواره و نمایشگاه بین المللی با موضوع کمپینگ، آفرود، کوه نوردی و ورزش های مهیج
مکان: برج میلاد
زمان: 5 تا 9 شهریور ساعت 16 الی 23
امین مهدوی، فرزاد، محمد لهاک و میترا این را خواندند
مریم زارعی، Ali.n، نیلوفر ثانی و نیکا نصیری این را دوست دارند
چه عالی .... ممنون از اطلاع رسانیتون
۱۷ مرداد
اگر دوستانی رفتن و تونستن کاتالوگی چیزی گزارشی به درد بخور و کاربردی در بخش آفرود گیر بیارن،خصوصا در بخش تجهیزات و برخی تکنیکهای آفرود، واقعا ممنون میشم بتونم بعدا یه جوری از خجالتشون در بیام. من خودم نیستم تو اون تاریخ لعنتی رو :)
۱۷ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاخه کوهستانی باغ گیاه شناسی (سیراچال) و آشنایی با گروه درختکاران البرز

کیلومتر 40 جاده چالوس- بعد از پل خواب- سیرا
باغ ملی گیاه شناسی در اتوبان تهران کرج واقع شده. شاخه کوهستانی این باغ در جاده چالوس منطقه سیرا قرار دارد. ورودی این منطقه در کنار جاده چالوس با ارتفاعی حدود 1800 متر از سطح دریا واقع شده است. این منطقه حدود 1500 هکتار وسعت دارد و انواع درخت و درختچه شامل کاج، بادام کوهی، زرشک سیاه، زالزالک و اُرس(سرو کوهی) در آن وجود دارند.درخت ارس، بومی البرز بوده و قدمت برخی از درختان ارس این منطقه به 200 تا 300 سال هم می رسد. این منطقه تحت حفاظت و کنترل می باشد. بر خلاف محل اصلی باغ گیاه شناسی که برای عموم بلیط فروشی و بازدید دارد، شاخه کوهستانی برای بازدید عموم نیست.
برای ورود و بازدید از این منطقه می توانید با گروه درختکاران البرز همراه شوید. درختکاران ... دیدن ادامه » البرز گروهی مردم نهاد است که فعالیت های مختلفی را با کمک داوطلبان انجام می دهد. برخی از این برنامه ها در شاخه کوهستان باغ گیاه شناسی انجام می شود که شامل درختکاری، آبیاری درختان و ساخت آتش بُر می باشد.
برای اطلاع از برنامه های گروه درختکاران، صفحه آنها را در اینستاگرام دنبال کنید.
https://www.instagram.com/derakhtkaranngo/?hl=en
مشاهده عکسی از سیراچال
https://www.instagram.com/p/BTJY6W3lrx_/?hl=en&taken-by=behzad.hendi
آشنایی با باغ ملی گیاه شناسی
https://www.tiwall.com/wall/post/140607


محمد لهاک و میترا این را خواندند
مریم زارعی، نیلوفر ثانی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو ویدئو کوتاه از فراز قله های سبلان و دماوند که با کواد کوپتر گرفته شده

http://s9.picofile.com/file/8333539842/%D8%B3%D8%A8%D9%84%D8%A7%D9%86.mp4.html
http://s9.picofile.com/file/8333539868/%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AF.mp4.html
محمد لهاک و میترا این را خواندند
مجتبی مهدی زاده و مهسا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آشنایی با گروه رفتگران طبیعت

گروه رفتگران طبیعت گروهی مردم نهاد است که ایده اولیه آن شش سال پیش شکل گرفت. هم اکنون در 31 استان کشور گروه های مستقلی دارند و در تمام استان ها برنامه هایی اجرا شده است و تا امروز 2660 برنامه در کل کشور داشته اند که353 برنامه در استان تهران اجرا شده. هدف آنها استفاده از نیروهای مردمی و داوطلب برای پاکسازی محیط و فرهنگ سازی در این رابطه هست. برخی از فعالیت های آنها در بوستان های درون شهری و برخی درحومه و خارج شهر برگزار می شود. نکته قابل توجه حضور خوب و فعال جوانان است و اینکه گاه خانواده ها همراه با کودکان خود شرکت می کنند.
جهت ارتباط با گروه می توانید به صفحه اینستاگرام آنها مراجعه کنید.
https://www.instagram.com/rttehran/?hl=en
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شامگاه جمعه 5 مرداد طولانی ترین خسوف قرن حاضر رخ خواهد داد.
کارگاه آموزشی همراه با رصد توسط گروه آموزشی زانکو در این شب برگزار می شود
مکان:تهران-مقابل حسینیه ارشاد کانون فرهنگی شهید مفتح
زمان: جمعه 5 مرداد ساعت21 الی 24
حضور با تبت نام قبلی
شماره تماس22229030 و 22229033
امین مهدوی، محمد لهاک و میترا این را خواندند
Ali.n، مریم زارعی و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهزاد هندی
درباره فیلم دارکوب i
داستان فیلم کاملا کلاسیک و حتی تکراری است. اما این جزئیات است که سینما را می سازد. شروع فیلم از همان ابتدای تیتراژ کاملا کوبنده است. در ادامه در لحظه هایی که بهروز در فروشگاه درگیرکار روزانه است و مهسا بارها مزاحمش می شود، استرس و تنش داستان به خوبی به تماشاگر منتقل می شود. همچنین در صحنه ای که همسر بهروز از پاتوق معتادان در پارک برگشته و بهروز سوال و جوابش می کند و گلی با جوجه هایی که در دست دارد مدام روی اعصاب آنها راه می رود. همین که تماشاگر درگیر مشکل شخصیت های داستان می شود، نگران سرنوشت شخصیت ها (حتی مهسا) می شود و تنش داستان، تماشاگر را هم در بر می گیرد. یعنی با فیلم خوبی طرف هستیم.
نگاه کنیم به کیسه شهروند که خرید های تینا در آن است (بعد از گرفتن پول از بهروز). اینکه چطور این کیسه دست به دست می شود و به واسطه همین کیسه خرید، نیلوفر ( و حتی مهسا) ... دیدن ادامه » می فهمند که بهروز با تینا ملاقات داشته.
- بازی در نقش معتاد سهل و ممتنع است. بازیگر با کوچکترین خطایی به دام کلیشه می افتد. اما به نظرم سارا بهرامی به خوبی نقش دوگانه خود را بازی کرده از سویی زنی معتاد که دنبال اخاذی است. از سویی یک همسر/ مادر که هم حس مادرانه نسبت به فرزند خود دارد و هم نسبت به نیلوفر حس حسادت دارد و این حسادت در نگاه و چهره اش بارز است. تماشاگر گاهی حتی حق را به او می دهد. (او حق دارد حداقل فرزندش را ببیند و یا مهریه اش را بگیرد.) اما جدا از بازی سارا بهرامی، بازی امین حیایی هم در این نقش جدی خود، خوب و قابل قبول هست.
- مهسا در عین نیاز مالی دو میلیونی را که از بهروز می گیرد جوانمردانه به تینا دوستش می دهد تا او بچه اش را نگه دارد. نامزد تینا در کمال نامردی پول را می گیرد و فرار می کند. این بار تینا از بهروز مبلغی را می گیرد اما به مهسا چیزی نمی گوید و حتی حاضر است مهسا را بکشد تا بهروز خلاص شده و همچنان به تینا پول بدهد.
- یک ایراد وارد به فیلم صحنه هایی است که مصرف مواد مخدر- اگر چه به صورت نامشخص- نمایش داده می شود. سال ها پیش رخشان بنی اعتماد هنگام اکران فیلم "خون بازی" گفته بود که صحنه های تزریق مواد مخدر را مخصوصا نمایش نداده تا تماشاگران احتمالی که قبلا معتاد بوده اند، مجددا به سمت مواد مخدر بازنگردند. ای کاش این مورد در این فیلم هم بیشتر رعایت می شد.
- پایان بندی دیگری برای فیلم نمی شد تصور کرد. مهسا راهی جز کنار آمدن با قضیه ندارد. او به عنوان یک مادر راحتی فرزندش را می خواهد قطعا خودش نمی تواند دخترش را خوشبخت کند. اما پیش بینی اینکه بعد از ترک اعتیاد، مهسا چه کار خواهد کرد مشکل است. شاید باز به دنبال فرزند خود باشد، شاید باز به ورطه اعتیاد بیفتد و به دنبال اخاذی از بهروز باشد یا ...

پی نوشت: یکی از مشکلات جامعه ما، نبود مهارت های زندگی در افراد است. شاید اگر زوج فیلم دارکوب به مهارت هایی همچون مدیریت استرس، مدیریت خشم، مهارت حل مسئله و... مسلط بودند داستان فیلم به گونه ای دیگر رقم می خورد. البته این نکته هم از مزیت های فیلم محسوب می شود و می تواند توسط دوستان متخصص در این زمینه بیشتر بررسی شود.
پیشنهاد کوه پیمایی سبک

قله عباسعلی از مسیر روستا و جنگل کمر پشت
موقعیت: استان مازنداران، سوادکوه
ارتفاع قله 2300 متر
ارتفاع روستای کمر پشت 1560 متر
مسیر دسترسی: جاده تهران قائم شهر(جاده فیروزکوه)، بعد از ورسک، سمت راست خروجی کمرپشت. از جاده اصلی خارج شده ، جاده فرعی روستای کمر پشت را ادامه مسیر می دهید و ارتفاع می گیرید بعد از حدود 7 کیلومتر به روستا می رسید. جاده فرعی در ابتدا آسفالت بوده اما یک سوم انتهایی خاکی است. از خروجی تهران (ابتدای بزرگراه پردیس) تا ابتدای جاده کمر پشت حدود 160 کیلومتر است.
بارسیدن به روستا بهتر است خودرو خود را همان ابتدای روستا پارک کنید. بعد از عبور از کوچه های روستا وارد مسیر جنگلی می شوید. بعد از حدود یک ساعت به کلبه ای جنگلی می رسید. که محل مناسبی برای استراحت هست. در ادامه تا قله حدود یک ساعت و نیم زمان هست. بعد از مدتی ... دیدن ادامه » از جنگل خارج می شوید و به دشت فک چال می رسید چند کلبه روستایی در دید قرار می گیرد و به قله دید خواهید داشت. در محل قله مدفن امامزاده عباسعلی است.
-در طول مسیر همراه اول آنتن دهی دارد
-در تابستان و در طول مسیر چشمه آبی وجود ندارد. آب کافی به همراه داشته باشید.
-در جاده فرعی کمر پشت دهانه عظیم غار اسپهبد خورشید بر روی خطیر کوه قابل دید است.
در طول مسیر پوشش گیاهی انبوه و زیبا، حشرات و پرندگان مختلف ، گله های اسب ، گاو و سگ های گله دیده می شوند.
-ابتدای مسیر تا کلبه جنگلی اول مسیر مناسبی برای گلگشت خانوادگی هست.
محمد لهاک این را خواند
مریم زارعی، سید حامد حسینیان، نیلوفر ثانی و مهسا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حالا که جام جهانی فوتبال تمام شده بد نیست نگاهی داشته باشیم به نمایش فوتبال درسینماها

اگر چه به نظر برخی، زمان انجام بازی ها- به خصوص بازی های ایران و فینال- زمان مرده برای سینماها به حساب می آمد، اما این توجیه مناسبی برای نمایش فوتبال در سینماها نبود. با این حساب در ایام عزاداری که سینماها کلا تعطیل هستند می توان در سالن های سینما مراسم عزاداری بر پا کرد تا سالن ها ضرر نکنند. و یا حتی مجلس ترحیم و عقد و عروسی هم می توان در پردیس های سینمایی برگزار کرد.
کلا ما عادت داریم کارهای معمول را در مکان های نامتعارف و به شکل غیر معمول برگزار کنیم. مثلا با این که مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب ساخته شده اما نمایشگاه کتاب را در مصلی برگزار می کنیم (که کاربری آن از نامش پیداست). به همین ترتیب مسابقات فوتبال را هم در سینما نمایش می دهیم.
اشتباه نشود. کسی با شادی ... دیدن ادامه » مردم مخالفتی ندارد. اتفاقا تماشای دسته جمعی فوتبال برای علاقه مندان آن خیلی دلچسب و خوب هست. اما این کار در کافه ها و به شکل بهتر در ورزشگاه آزادی انجام شد. چرا باید از سالن های سینما ( آن هم با قیمتی بیشتر از بهای فیلم) چنین استفاده ای بشود؟ اگر هدف شادی مردم هست می توان بازی ها را به طور رایگان در پارک ها و مکان های عمومی نمایش داد.
جالب آن که حق پخش بازی ها توسط صدا و سیما خریداری می شود. اما سینماها، کافه ها و رستوران ها بدون آن که بهایی بپردازند از کنار آن کسب در آمد می کنند.

این یادداشت حالا که جام جهانی به پایان رسیده منتشر می شود تا خدایی نا خواسته تاثیری در فروش فوتبال ها نداشته باشد!
عباس الهی این را خواند
Ali.n و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید