کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال شبنم بانو | دیوار
S3 : 08:04:15 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
چه عیبی داره یه نمایش رو آدم از رو اسم کارگردانش ببینه؟ مگه لازمه همیشه بازیگران سلبریتیا باشن؟
دقیقن شبنم جان بازیگر سلبریتی هم که میبینی بخاطر هنر کارگردانِ که سلبریتیِ ه، مگه کم دیدیم بازیگری که در کار با کارگردان دیگه افت کردن.
کارگردان خواسته عوامل و جور دیگه به صلاحدید خودش به نحوِ دیگه ای معرفی کنه.و کار خودش و سختتر کرده ، ساختار شکنی و چالش
۱۷ آذر ۱۳۹۸
با هر دو موافقم. کاملیا جان منظور من این نبود که حتما باید کسی سلبریتی باشه که اسمش بیاد. منظورم این بود که چه اهمیتی داره تماشاگر اسم همه عوامل رو بدونه. خب تو خود اجرا بهش بروشور میدن. اینجا که صفحه تبلیغی برای افراد نیست. صفحه ایه که ما میریم بلیت بخریم. و خب اسم کارگردان کفایت میکنه. مثل اینه که من فیلمهای فرهادی رو بخاطر خود ایشون میرم. هر عواملی هم که داشته باشه. گرچه بهتر بود در جهت اطلاعات مخاطبان تیوال و همچنین ارج نهادن به زحمات عوامل اسمشون اینجا درج میشد. ولی به نظرم مسئله مهمی نیست که چالش ایجاد کنه.
۱۷ آذر ۱۳۹۸
سپاسگزارم از توضیحاتتون. امیدوارم در هر صورت نمایش خوب دیگری از آقای مساوات باشه.
۱۷ آذر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبنم بانو
درباره نمایش زن خوب سچوان i
یک اجرای تمرین شده و مفرح از متن برشت.
1. بازی آب فروش درخشان است. بازیهای دیگر هم دست کمی از آن ندارند.
2. خوش ریتم و 90 دقیقه پویایی.
3. موسیقی درست و بجا.
برای من دوست داشتنی بود نمایش. خیلی زیاد. ممنون از گروه.
پ.ن: در این تماشاخانه قبلا نمایش دیده بودم. صندلیهای سالن عوض شده و تغییراتی کرده که بسیار بهتر از قبل شده. کاش بعضی از سالنهای دیگر تهران هم امکانات خود را بهبود دهند.
ببخشید این تغییراتی که می‌گین نسبت به چه زمانی منظورتون هست؟
می‌خوام ببینم از اواخر تیر ماه که من یه نمایشی اونجا دیدم تا الان چیزی تغییر کرده یا نه.
ممنون
۱۳ آذر ۱۳۹۸
سپاس شبنم جان
۱۹ آذر ۱۳۹۸
سلام خانم شبنم
گروه سچوان تمام قد از شما سپاسگزاره که به تماشای اجرای زن خوب سچوان نشستید و نظرات زیباتون رو به اشتراک گذاشتید
بی نهایت ممنون
۲۱ آذر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبنم بانو
درباره نمایش سیزیف i
بلخره این نمایشو دیدم. واقعیت اینه که ازش خیلی بدم نیومد. شاید بخاطر بازی خوب بازیگران اون. بویژه بازیگر مرد. آقای گرجی. اما چند مورد داشت که دوست دارم نظرمو درباره این نمایش بگم:
1. زمان کار خیلی طولانیه و خسته میکنه. واقعا میتونست به مراتب کمتر باشه. چون اساسا دنبال پروژه ای هم نیست که تعلیق داشته باشه یا مثلا بخواد قصه گویی کنه. فلسفیدنه و دیگه خیلی خیلی اضافه داره. از یک جایی من تماشاگر به خودم میگم میشه بسه. تو رو خدا. دیگه هر چیزی حدی هم داره. گرچه آخرش دوباره خوب میشه. بوِزه از جایی که آقای گرجی رو در رو حرف میزنه. کمی بهتر میشه. اما به هر حال شاید برای کاری در حدود پنجاه دقیقه مناسب تر باشه.
2. موضوع درباره تنهایی و انزوای یک بازیگره که بر اثر پیچیدگی نقش ها و حالا شرایط روحی حساس یک بازیگر داره دچار روان پریشی میشه. خیلی موضوع خوبیه. از این بابت باد تبریک گفت به این نمایش. اما چرا انقدر بد این موضوع رو مطرح میکنه. اونقدر کشش میده و پیچیده ش میکنه که تا یک ساعت اول خیلی کم میشه درباره نمایش فهمید و همین باعث میشه خیلیها مثل من اونقدر خسته بشن که کمتر بفهمن از این کار. من هم مثل خیلی از شما که نظرات رو خوندم تازه بعد از خوندن تحلیلها و نظرات ماجرا رو فهمیدم. و به نظرم این ضعف نمایشنامه ست. حیف که این زحمت خوب با یک متن بد همراه میشه. متنی که میتونست خیلی دقیق تر و سرراست تر حرفشو بزنه و نگذاره مخاطب با دیدن چند باره و خوندن تحلیل به کنه ماجرا پی ببره. شاید این همه پیچیدگی فقط یه توجیه داشته باشه. اینکه نویسنده از بیان سرراست عقیده ش ترسیده باشه و ترجیح داده باشه اثرش فلسفی تر به نظر برسه. من کتاب درباره تئاتر سارتر رو هم خوندم و به نظرم خیلی از نظرات در این مورد اشتباهه که این نمایش نگاهی به عقاید جبری سارتر درباره تئاتر داره. به جز اسمش و ماهیت کلی رنج دوباره که در باب بازیگری مطرح میکنه کمترین بهره رو از اون نظریات سارتر برده. چون به نظرم در تحلیل خیلی از دوستان به تفکر سارتر رجعت داده شده بود، خیلی به نظرم رجوع دقیقی نیست. همینطور مقاله سیزیف کامو. که قهرمان پوچش هم قابل مطابقت با بلانش و سولانژ این نمایش نیست. بازیگری امری جبری نیست برخلاف روند چالش برانگیز حیات که امری محتومه. ... دیدن ادامه ›› در این نمایش روند ویرانی ذهنی کاراکتر به نظر امری جبری میاد. در حالیکه این عقیده کسی مثل سارتر نیست که اتفاقا اندیشه اگزیستانسیالیستی رو اشاعه داده.
3. فرم کارگردانی این نمایش از نظر این حقیر صرفا جنبه زیبایی شناسی داره و تا حدود زیادی هم عاریتیه. متاسفم که این حرف را میزنم اما به نظرم این مود بد تئاتر ایران شده. کارگردانانی که هر چقدر اطناب بیشتر در بازیها و حرکات داشته باشن برجسته تر میشن. در حالیکه مثلا نمایش دیگر آقای برهمنی که من خیلی دوستش داشتم، زندگی در تئاتر درست کار میکنه. اون چیزیه که ماهیت متن میگه. اما در اینجا به نظرم فقط یک جور خودنمایی سانتی مانتال داره که به من این احساس رو داد که منو ببینین. چقدر میتونم کار سختی بکنم. ولی واقعا در خیلی جاها اگه این همه اطوار نبود، من مخاطب خیلی بهتر متوجه اندیشه خوب کار میشدم.
4. صحنه عالیه. بهترین نکته نمایش. یکی از کاربردی ترین و بهترین طراحی های چند سال اخیری بود که دیدم.
در نهایت ضمن عرض خسته نباشید و آرزوی دیدن کار مجدد از این گروه خوب، متاسفانه خیلی ذائقه منو راضی نکرد. من به فلسفه هم علاقه دارم اما به نظرم برای بیان چنین اندیشه ی نابی، میتونست مدیوم کاراتر و راحت تری رو در نظر گرفت. نه این همه پیچ و تاب و سخت گویی رو. ممنون.
شبنم بانو
درباره نمایش پدر i
یعنی همزمان دو تا نمایشنامه مادر اجرا میشه؟ اون یکی هم تو تماشاخانه ایرانشهره که..؟؟؟
حدیث سیدی این را خواند
این کار قصه ش ظاهرا فرق داره با اون مادر. ندیدم هیچکدومو هنوز. ولی کلا خواستم بگم موارد همسان همزمان زیاد پیش میاد با هم اجرا برن..
۲۸ خرداد ۱۳۹۸
یک مدت هم تب مک دونا بیداد میکرد
۲۹ خرداد ۱۳۹۸
من به اینا میگم موج. تو ایران هم که موج سواری زیاده. قحطی نمایشنامه ست مگه؟
۲۹ خرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبنم بانو
درباره سریال چرنوبیل i
عجب سریالی. عجب سریالی. چه خوبه که میشه دسته جمعی دیدش
رضا غیوری این را خواند
امـیـر و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
https://musicgeek.ir/eleni-karaindrou-the-weeping-meadow/
برای نمایش خوب پروانه الجزایری و شخصیت بابک.
شبنم بانوی عزیز
ممنون از حضورتون و انتخاب آهنگی برای شخصیت بابک
چه انتخاب درست و زیبایی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸
نه. یه موسیقی بود که مال یه خواننده بود که خودکشی کرده بود فکر کنم. اسمش یادم نیست
۲۸ خرداد ۱۳۹۸
آره دقیقاً. منم همین یادمه، که جامعه گریز بود و چندتا آلبوم داده بود و بعد خودکشی کرده بود
۲۹ خرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
ظاهرا مثل نمایش قبلی قراره رو زمین کارو ببینیم. شصت تومن هم پول بدیم. چند تا مونولوگ بشنویم و تمام. تو رو خدا احترام قائل باشین واسه مخاطب.
شبنم بانو
درباره نمایش کچل کفترباز i
عالی. سپاس از فرزین محدث که نمایشهای خوبی بازی میکنه.
واقعا عالی بود .تشکر از همه کسانی که برای این تئاتر زیبا زحمت کشیدن
۰۳ خرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خیلی نمایش بانمکی بود. آفرین به این همه خلاقیت.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبنم بانو
درباره نمایش ملاقات i
مثل همیشه یک پارسا پیروزفر درخشان در کارگردانی.
شبنم بانو
درباره نمایش استیو جابز i
آقای محدث بی نظیر است. از بازی خوب ایشان به وجد آمدم. ممنون به گروه و به ویژه جناب محدث عزیز.
نمایش بد بده دیگه. چرا توجیه می کنیم که کار هنریه و عوامانه نیست و از این حرفا. درسته ما تئاتری نیستیم اما شعور که داریم. آگاهی و درک هنری و زیباشناسی که داریم. دست کم بعضی از تماشاگرها بیشتر از تمام تئاتریها تئاتر می بینن. پس لطفا ضعف های یک نمایش را با این جملات توجیه نکنیم. این باید برای همه یک اصل باشد. چه در کار هنری و فوق هنری و چه در سخیف ترین نمایش ها نادیده گرفتن مخاطب توهین آمیز است. مگر هنری بدون مخاطب دارای ارزش می شود؟ این را نوشتم چون از برخی کامنت هایی که خواندم عصبی شدم. دیگه ما به عنوان تماشاگر نباید با خودمون تعارف داشته باشیم.
جناب پارسافر ، با درود خدمت شما
دیدگاهتان را درباره این نمایش که در روز گذشته نگاشته بودید را امروز پیدا نکردم و متوجه شدم از صفحه خودتان هم حذف گردیده ، برایم جای سوال و کنجکاوی پیش آمد که آیا دیدگاهتان توسط خودتان حذف گردیده یا خیر ؟
۱۳ شهریور ۱۳۹۶
با سلام یک سوال داشتم درمورد جشن منتقدان تاتر چرا منتقدان به طراحی لباس نمایش ها اصلا هیچ کاری را کاندیا نکرده بودید؟با پوزش فراوان
۱۴ شهریور ۱۳۹۶
یا خدا. چقدر نظر زیر کامنت من. گروه محترم نمایش، اول که اصولا ممنون که نقدپذیر هستید. دوم اینکه میدونم هر تئاتری چقدر صرف انرژی داره. من به نمایش شما نقد زیادی دارم. اساسا هم در نمایشنامه و هم در اجرا. بزرگترین مشکلم در گفتن قصه و روایته. کاری هم به این ندارم که مدرنه و یا هر چیز دیگه. مهم اینه که من مخاطب رو نه درگیر میکنه و نه چالش برانگیزه. نمایشتون خسته کننده ست. واقعا به نظرم هر هنری دست کم لازمه یه مقدار جذابیت برای تماشاگرش ایجاد کنه. اما به جز دکور شما که تماشاگر باهاش ده دقیقه درگیر میشه چیز دیگه ای به مخاطب نمیده. اما مهمترین نقد من به خود نمایش نبود. اون چیزی که در بالا نوشتم اصلا هدفم کوبیدن این نمایش نبود. کوبیدن تماشاگری بود که سعی میکنه به همه بگه شما نمی فهمید، وگرنه کار خوبیه. به هرحال هر کسی یه ذره شعور رو دیگه در وجود خودش داره. میتونه تشخیص بده. اینکه بعضی از تماشاگرها میان زیر کامنت های نقد می نویسن شما نمی فهمی توهین آمیزه. به هر حال خسته نباشید.
۱۹ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
استاد مهربانم، خانم ثمینی، شما عاشقانه می نویسین. حتی چیزهایی که عاشقانه نیستن.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
فردا به دیدنتون میام دوستای عزیزم.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خسته نباشید. دوست داشتم نمایش رو. به خصوص متن رو.
از اینکه نمایش ما رو برای دیدن انتخاب کردید از شما ممنونیم. و خوشحالیم که در مجموع از کار راضی بودید.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
امشب به دیدن این نمایش رفتم. اول که حال عجیبی دارم. صرفا بخاطر یه اپیزودش که گریه کردم. باید تبریک بگم به این گروه. همه چی خیلی خوب بود. بازیهای عالی. متن عالی. دکور عالی. جایی که نشسته بودم زیاد خوب نبود. اما واقعا دوست داشتم. ریتم خوبی داره نمایش که آدم نمیفهمه کی تموم میشه. خسته نباشید ویژه به گروه. بویژه بازی درخشان سجاد تابش.
ممنون که تشریف اوردید
۲۰ فروردین ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبنم بانو
درباره نمایش برلین i
من فکر کردم کارگردان نمایش آقای یعقوبی هستن؟ لطفا توضیح بدید.
آریان رضائی و علی ژیان این را خواندند
درود بر شما اطلاعات کامل کار در صفحه ی نمایش و پوستر اجرا درج شده.. با اسم کامل عوامل گروه ...
از همون ابندای باز شدن صفحه در تیوال
ممنون از توجهتون
۱۴ فروردین ۱۳۹۶
بله. ممنون
۱۸ فروردین ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبنم بانو
درباره نمایش آخرین نامه i
نمایش خوبی بود. به خصوص نوید محمد زاده که خیلی دوست داشتنیه.
نسترن کمالی و مصطفی این را خواندند
مهناز این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبنم بانو
درباره نمایش کاناپه i
نمایشی بود دوست داشتنی. با بازیهای خوب و البته متنی بسیار خوب. آدم رو متاثر میکرد. میخوام به همه پیشنهادش بدم. خسته نباشید به گروه اجرایی
میشه راجع به سبک و فضای کار توشیح بذین لطقا؟
۲۲ آذر ۱۳۹۵
ممنونم من و دوستانم رو خوشحال کردید
۲۲ آذر ۱۳۹۵
آقای دانش زاده. نمایشیه رئالیستی با بازیهای روان و در مورد منزوی بودن آدمهای نسل ما
۲۳ آذر ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبنم بانو
درباره نمایش خواب زمستانی i
ممنونم از این کار خوب. حس خوبی داشتم بهش.
مجتبی بشیرپور این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید