تیوال شاهین | دیوار
S2 : 08:14:28
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
سلام
چرا فقط شنبه؟؟؟ اونم ساعت 5 بعد ازظهر!!!!!!! کارمند ها پس چی؟؟ طرح ترافیک پس چی؟؟ سانس فوق العاده واسه ساعت 7 به بعد هم بگذارید و یا حد اقل یک اجرا در روز پنجشنبه یا جمعه.
اونم یکماه دیگه...
۱۶ مهر
پنج نه، یه ربع به پنج!!!!
ساعتش بیشتر مناسبه دانش آموزانه..
۱۶ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین
درباره نمایش سالگشتگی i
واسه شما هم وقتی تو ترافیک گیر میکنید، نمایش سر ساعت شروع میشه و وقتی به موقع میرسید نمایش تاخیر یه ربع بیست دقیقه ای داره..! ؟ یا که فقط من اینطوری ام؟؟!!! حیف ..که ترافیک نذاشت دیشب ببینم این تئاتر رو.!
دقیقا همینطوره شاهین جان ! تازه اونم سالن تئاتر مستقل که اکثر مواقع تاخیر داره !!! خیلی متاسفم بابت این اتفاق که علیرغم موندن تو ترافیک سنگین آخر سال نشد به اون چیزی که میخوای برسی و اجرا رو ببینی . این بلاتکلیفی واقعا آزاردهندست .
۱۱ اسفند ۱۳۹۷
اقای شاهین عزیز دیشب سانس اول:۶:۱۲شروع شد
البته خوشبختانه بموقع ورود دادند
۱۱ اسفند ۱۳۹۷
واقعا ترافیک بدی بود ..من 6.30 از سیدخندان راه افتادم (با ماشین شخصی)..8.15 رسیدم که گفتند دقیقا 8 ورود دادند. این ماه رو وقت بیشتری رو واسه راه در نظر بگیرید که از نمایش هاتون جا نمونید. جناب پوریای عزیز سپاس از همدردیتون.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مگر اینکه تئاتر به داد سینمای این روز های ما برسه..!خوشحالم که فیلمی رو دیدم که جواب خودم رو بدم که همش میپرسید چرا دوباره رفتی سری بلیط خریدی تو جشنواره..؟!! پاشیده شدن رویاپردازی های یک عشق بازیگری به شکل فانتزی بر پرده ی سینما با رویکرد تئاتری..! طراحی صحنه و لباس فوق العاده..بازی های بی نظیر و متفاوت بازیگران..گنجاندن سکانس هایی از بهترین فیلم های دنیا..و همه همه با نبوغ اقای غنی زاده..کورسویی که بشه به جشنواره هنوز امیدوار بود.
سلام
کسی برای این فیلم یا فیلم های خوب دیگه ی جشنواره بلیط نداره؟
۱۷ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین
درباره فیلم زهرمار i
فیلمی سیاسی-اجتماعی با کمی چاشنی طنز و تا حدودی اغراق آمیز و حوادث غیرقابل باور و ضعف فیلمنامه مشهود در جای جای فیلم..به عنوان فیلم اول شروع خوبی برای جواد رضویان نخواهد بود و بعید است فیلم به موفقیت فیلم هم نسلان رضویان مثل عطاران،آقاخانی و... برسد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اقای تختی شما خیلی واسه مردم زحمت کشیدی..ولی این مملکت، مملکت حسادت و خیانت هستش.!
یاد دیالوگ عزت اله انتظامی در «خانه ای روی آب» افتادم:‌ «توی این مملکت، بخل و حسادت و تنگ نظری شغل دوم همه مردمه.»
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
بدتر از حسادت، خیانت هستش..پیشنهاد میکنم فیلم آتش سبز از محمدرضا اصلانی رو ببینید.
۱۵ بهمن ۱۳۹۷
مرسی از پیشنهادتون، حتما می بینم.
۱۵ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمی خوش تکنیک که بمراتب میتونست بهتر باشه..یک نوع شتابزدگی در روایت از کودکی تا جوانی مرحوم تختی وجود داره که با کمی بیشتر کردن زمان فیلم میشد حل بشه..خیلی شلخته وار یک زندگینامه به تصویر کشیده میشه..طوریکه شما میفهمی اطلاعات زندگی تختی از رفرنس های مختلف برداشته شده و کنار هم گذاشته شده..بدون هیچ اوررلپی یا داستانی..در هر دوره زیاد وارد جزییات زندگی تختی نمیشه و اطلاعات ابتر و سطحی منتقل میشه.طوریکه با خوندن ویکی پدیا هم میشه به این اطلاعات گذرا دست پیدا کرد.بمراتب اگر شخصیت و زندگینامه ی شخصی چون تختی در کشور های دیگر بود فیلم های با کیفیت تری ساخته میشد.موسیقی آخر فیلم به خصوص ساز بندی اش زیاد هماهنگی با داستان و روایت نداره و خیلی بهتر بود تو ساز هایش از ساز های زورخانه ای که در موسیقی متن استفاد شده استفاده میکردند و تم پهلوانی داشت.
اما ... دیدن ادامه » در مجموع فیلم ارزش دیدن داره..تکنیک های سینمایی و صحنه پردازی و گریم عالی بودند.بازیگر دوران جوانی تختی فوق العاده بازی کرده بخصوص صحنه های مبارزه..سکانس های بار و کافه های اون موقع بدون سانسور های تو ذوق زننده ی رایج ،پرداخته شده که از نکات مثبت فیلم هست.در کل 6 از 10
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک آژانس شیشه ای درون نظام..یک شستشوی مغزی سیاسی.
نیم از ده
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین
درباره فیلم درخونگاه i
فیلمی ضد جنگ با فیلمنامه ای قوی و بازی های قابل توجه ولی پرداختی تکراری . طراحی صحنه اغراق آمیز و کلیشه ای و دیالوگ های کیمیایی پسند..! فیلمی در رابطه با اثرات جنگ بر جامعه که به مراتب میتونست خیلی بهتر ساخته بشه..سکانس تعقیب و گریز کاملا فیلمفارسی.و طراحی صحنه ای که تو ذوق میزد..واقعا تا کی از باران و رعد و برق میخوان وضعیت تیره و تار رو نشون بدهند؟؟ نمره ۵ از ۱۰
حمیدرضا مرادی و نیلوفر این را خواندند
سپهر امیدوار و navidjahan این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین
درباره نمایش خواستگاری i
بسیار تجربه ی جالبی بود تئاتر دیدن به زبان دیگر..ضمن اینکه اکسنت های بازیگران و اکتشون هم بسیار درخور توجه بود.حمایت کنید از این گروه جوان و جسور..چون مطمئنم در صورت حمایت نمایش های قوی تری به زبان انگلیسی برایمان اجرا خواهند کرد..با سپاس از تمام عوامل.
ممنونم از شما
۱۰ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین
درباره نمایش تن شوری i
((شما ها بهترینید..من از طرف گروه اجرایی دست تک تک شما رو می بوسم)) این جمله ی پایانی صابر ابر بعد از نمایش امشب پنجشنبه ۱۰/۲۷ بود..واقعا این عشق به تیاتر چیه و تا چه حد هست؟؟ نمایش با حدود ۲۰ دقیقه تاخیر شروع شد.. ۵ ردیف.!! بله ۵ ردیف بلیط خارج از ظرفیت فروخته شده بود..طوریکه نیمکت صحنه که جای اقای ابر و خانم پناهی نیا بود با ردیف اول تشک نشینان به ۵۰ سانت میرسید...!! برق مجموعه وسط نمایش رفت و اینجا بود که عشق به تیاتر در نور موبایل ها( که همیشه تاکید دارند خاموش باشه) روشن شد..حدود ۳۰ دقیقه از نمایش با نور سکو ها دیده شد..!واقعا امشب نمایش اصلی رو من رو سکو ها دیدم..عشق به معشوقی خودخواه..! عشقی که بابتش هزینه میشه..وقت گذاشته میشه....هوای نامطبوع تحمل میشه..مدت های طولانی تو سرما و گرما انتظار انجام میشه..دو ساعت در یک فضای ۳۰ در ۳۰ بی حرکت نشسته میشه..التماس ... دیدن ادامه » هایی واسه خریدن بلیطش میشه..و حتی نور هم واسه دیدنش تابیده میشه..تا ذره ای.نیم نگاهی به ما بکند و اگه خیلی شانس داشته باشیم چشمکی هم بزنه..!
چند نکته به چند مخاطب:
خانم پناهی نیا و اقای ابر : شما امشب فوق العاده بودید..کنترل شرایط اینچنینی تو نمایش دیالوگ محوری چون تن شوری بی نظیر بود.
مدیریت تیاتر مستقل.آقای کوشکی:۱. واقعا تو سالن مستقل فروش ۵ ردیف .۱۶.۱۵ نفری..یعنی حدود ۷۰ یا ۸۰ نفر بلیط خارج از ظرفیت درسته؟؟ آیا فکر نمیکنید یه حادثه ی ۱ درصدی مثل یه آتش سوزی ساده منجر به فاجعه ی ۱۰۰ درصدی خواهد شد؟؟با تنها یک سانس فوق العاده این قضیه حل خواهد شد.. ۲. آیا تو همچین مجموعه ای نباید یه سیستم برق اضطراری وجود داشته باشه؟؟ فقط افزایش اجاره بها؟؟فقط پول؟؟
تماشاچیان محترم امشب: افتخار میکنم امشب نمایش رو در کنار شما دیدم.
تیاتر: دست از سر ما بردار..برو با یکی دیگه..! تا کی این خفت و خواری؟؟
خودم: برو ببین واسه هفته ی بعد چه تیاتری خوبه بری!!!!؟
"شما بهترینید" یعنی علی رغم بلیط60 هزار تومانی دریک سالن متوسط و با این جمعیت خارج از ظرفیت همچنان مارو میبینید و پروارمون می کنید ... ما حاضریم دست شمارو ببوسیم اما نه قیمت بلیت مان را متعادل تر کنیم و نه کمتر خارج از ظرفیت بفروشیم ونه یک برق اضطراری ... دیدن ادامه » تهیه کنیم ..گاهی معنی ها جدی تروخشونت بارتر ازاون چیزی هستند که اول به نظر می رسند .
۲۸ دی ۱۳۹۷
:)...دروود ..چه فامیل هنردوستی داریم ما.حالا برای کاهش عصبانیت برو آسانسور با موبایلت امشب.
۰۳ بهمن ۱۳۹۷
با آقای سپهر موافقم مردم نباید بخرن بهرحال دارن پول پرداخت میکنن چرا باید دو ساعت روی زمین سرد بشینن و بدون تکیه گاه؟؟
۰۵ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین
درباره نمایش تن شوری i
ماری: راست میگی..من خیلی کار داشتم..با تو سرد بودم..اصن بیا تعطیلات بریم مسافرت دو تایی..
یوهان: مگه محبت فقط واسه تعطیلاته؟؟!!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین
درباره نمایش صد درصد i
حتی یک درصد هم امکان تمدید صد درصد نیست؟؟ تمدید کنید لطفا.
سحر تاجیک و محمد لهاک این را خواندند
فرزاد، Nita، مریم زارعی، ف کیوان و محمد مهدی این را دوست دارند
تمدید خواهد شد
من زنگ زدم سالن ایرانشهر برا بلیط گفتش این نمایش تمدید میشه
۱۰ بهمن ۱۳۹۶
Nita
آخ جون :)
۱۰ بهمن ۱۳۹۶
اااااااااااا. چ خوب. فقط خدا کنه برای سانس ۱۸ زودتر مطلع بشم که بتونم برم
۱۰ بهمن ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
+ من کاری نکردم؟؟ من زحمت نکشیدم؟؟ من ده سال اینجا علمم رو گذاشتم..تحقیق کردم..تفکر کردم.
_ ده سال فکر کردن تو بهتر است یا یک خط گزارش خبری همکارت از فکر تو؟
اگر در یک شرکت یا کارخانه دولتی و یا خصوصی کار میکنید..در هر رده ی شغلی که باشید،حتما حداقل با یک قسمت از این نمایش همذات پنداری خواهید کرد..! مسایل کاری بسیار رایج در همه ی محیط های کاری به شکلی هنرمندانه در قالب 1 ساعت تئاتر به شما عرضه خواهد شد.حتما پیشنهاد میشه بویژه برای کسانی که در محیط کار با مشکلات دست و پنجه نرم میکنند و پرسش هایی در ذهن دارند.
با صحبتهای شما وسوسه شدم این نمایش رو ببینم....
۱۳ دی ۱۳۹۶
اگر شاغل و بویژه کارمند هستید حتما خوشتان خواهد آمد..ضمن اینکه هنرمندی جناب تهرانی نیاز به تبلیغ نداره..در هر صورت امیدوارم ببینید و راضی از سالن خارج شید.
۱۳ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بی شک برای من که از کلیشه در نمایش و اثرات نفرین و خرافات متنفرم بدترین نمایشی بود که امسال دیدم.
امیرمسعود فدائی، مریم زارعی و رضا بولو این را خواندند
رضا تهوری این را دوست دارد
شاهین جان از یک ساعت و بیست دقیقه نمایش دو تا دیالوگ نمادگرایانه‌ی اول و آخر نمایش رو دیدی فقط؟!؟
۱۱ دی ۱۳۹۶
نه امیرمسعود جان..کلن ارتباطی با کار برقرار نکردم..بازی ها،پایان بندی و کلیت کار اغراق آمیز بود برام.. از من حامله ام گفتن و عروسی خوب میخوام گفتنِ عروس خانواده ی فقیر و خارج رفتن نافرجام پسر و بیکاریِ نامعقول و عدم تلاش واسه کارِ پسری که تازه ازدواج کرده ... دیدن ادامه » و عدم تلاش هیچ کدوم از اعضای خانواده برای بهبودی اوضاع برام جز کلیشه چیز دیگری تداعی نکرد..و بدتر نتیجه گیری ای که این همه مصیبت به خاطر نفرین همرزم پدر خانواده بوده و آه اوست.
من که اصلا ارتباط خوبی با کار برقرار نکردم.
۱۱ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی مستندوار و بسیار آموزنده با فیلمنامه ای جسورانه در مورد قشری از انسان هایی که نه تنها در عالم نمایش بلکه در عالم واقعی نیز کمتر بهشون اهمیت داده شده است و میشود.با سپاس از بازیگران با بازی های بی نظیرشان و خانم بیان.
آخرین قطار هم رسید...
کسی نیامده ست،با شاخه گلی در دست و گنجشگکی در سینه..
ریل ها را میشمارم..
شعر تا خانه و همسرم همراهی ام میکند..
همیشه آخرِ وفاداری،پشیمانیست...
اما...ریل ها بین خانه و ایستگاه قطار فاصله انداخته...!
مرد روی صحنه میرود.آرام چهار پایه پیانو را عقب میکشد.روی آن مینشیند.و در پیانو را باز میکند.
چهار دقیقه و سی و سه ثانیه بعد از گشودن در پیانو آرام در را میبندد و بلند میشود.در این دقایق هیچ نتی نواخته نمیشود.تنها چیزی که تماشاگران میشنوند سکوت است. و این میشود معروفترین قطعه موسیقی "جان کیج" هنرمند داداییسم دهه ۵٠ آمریکا!
مردم منتظر شنیدند وقتی به طور عادی به یک کنسرت میروند.آنها سکوت میکنند تا صدای آلات موسیقی را بشنوند اما در قطعه سکوت جان کیج هیچ چیزی نواخته نمیشود.بلکه نوازندگان خود همان تماشاچیان هستند.
او معتقد بود ما آدمها از صداهای اطرافمان غافل شده ایم.بدن ما مثل یک کارخانه تولید اصوات عمل میکند اما گوشهای ما ناتوان از شنیدنش هستند.محیط اطراف ما پر از انواع صداهاست که هریک میتواند مثل یک قطعه موسیقی جاری باشد.هنر چیزی جدای از خود ... دیدن ادامه » زندگی نیست.این اشتباه ما آدمهاست که هنر را فراتر از زندگی قرار میدهیم.درواقع هنر در لحظه جاری است.
در قطعه سکوت نوازنده چیزی نمینوازد.آنچه شنیده میشود صداهای محیط است. صداهایی مثل سرفه کردن-حرکت دست و پای فرد تماشاچی-تکان دادن سر-برخورد بالهای مگس-صداهای چوب صندلیها وقتی تماشاچی روی آنها جابجا میشود.... در تمام این ۴:٣٣ دقیقه ما صداهای طبیعت را میشنویم.
وقتی دورتادور ما را سکوت احاطه کند گوشهایمان خود به خود تیز تر میشوند تا کوچکترین جابجایی هوا را ردیابی کنند و این میشود درک همان هنری که جان کیج به دنبالش بود.
ما آدمها باید بپذیریم که در دنیای ماشینی امروز داریم از محیط دور و دورتر میشویم و این یعنی از دست دادن قدرت تبادلمان با طبیعت....
جان کیج هنرمند آوانگاردی بود که رشته تحصیلیش به موسیقی مربوط میشد اما بیشتر از موسیقی او به هنر پرفورمنس میپرداخت.قطعه سکوت ۴ دقیقه و سی و سه ثانیه به طول انجامید یعنی ٢٧٣ ثانیه.اما چون ٢٧٣ ثانیه عملا سکوت محض حکمفرماست یعنی منفی ٢٧٣ ثانیه موسیقی!

٢٧٣- !این عدد ما را به یاد صفر کلوین میندازد که درجه انجماد تمام اجسام است . جان کیج این استعاره را بدین جهت بکار میبرد تا به ما بگوید در ٢٧٣ ثانیه سکوت فضا منجمد میشود تا ما به درونمان برگردیم و به صداهای طبیعت گوش فرا دهیم و یک بار دیگر به خودمان برسیم.زیرا هنر چیزی از ما جدا نیست و هریک از ما خود یک هنرمند است.
س منفرد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی دلنشین با بازی های بی نظیر در بی نظم ترین سالن تئاتر کشور حتی..!! واقعن لازمه که تا دم پاهای بازیگر ها تماشاگر بنشانید..!!! 3 ردیف تماشاچی در فاصله ی 1 متری ردیف اول تا صحنه رو هیچ جای دنیا نمیشه پیدا کرد..! یک اتفاق 1 درصدی منجر به فاجعه ی 100 درصدی خواهد شد.تنها با یکی دو سانس اجرای بیشتر این مشکل حل خواهد شد...! نکنید خواهشن.
مورد عجیب دیگه ای هم که دیشب باهاش مواجه شدم این بود که نفر پشت سری من با یک فرد انگلیسی زبان اومده بودند و کل دیالوگ ها رو داشتند ترجمه همزمان میکردند..!! اون هم نمایش دیالوگ محوری چون این نمایش..!!! طوری که لحظاتی فکر کردم دارم این یک پیپ نیست رو میبینم..!! لطفا رعایت کنید دوستان.
شاهین گرانقدر به نکات بسیار مهمی از مشکلات و مصائب تکرار شونده سالن ها در این روزها اشاره داشتید....خصوصا این موضوع خارج از ظرفیت که ظاهر تا اتفاق ناگواری نیفتد و خدای ناکرده چند نفری زنده زنده در آتش گرفتار نشوند حضرات به چاره اندیشی نمی افتند...
در ... دیدن ادامه » مورد مزاحمت های تماشاگران جسارتا فکر می کنم به هیچ عنوان نباید با سکوت خود در برابر حرکت غیرفرهنگی شان اجازه بدهیم حق دیدن یک نمایش را در ر آرامش و تمرکز از ما بگیرند...هر چند که ممکن است با ساکت کردن آدم های بی ملاحظه بلافاصله گرفتار کلیای بی امان عکاس های مزاحم در طول ااجرا در هر مقطعی از آن شویم:))
ممنون از اشتراک نظرات ارزشمندتان
۰۸ آذر ۱۳۹۶
در جشنواره تاتر دانشجویی سال94 یکی از داوران اتریشی بود ولی به هیچ عنوان به مترجمش اجازه نمیداد در طول اجرا صحبت کنه
معتقد بود هیچکس به هیچ دلیلی حق نداره هنگام اجرا صحبت کنه
در عین حال بعد از هر اجرا بهترین تحلیل ها رو ارائه میداد
به معنای واقعی کلمه ... دیدن ادامه » روح تاتر رو درک میکرد
۰۸ آذر ۱۳۹۶
دوست گرامی وقتی خود اهالی تیاتر حرمتی برای کارشون قائل نیستند چه توقعی از تماشاگران است چند روزی نبست در اجرای پدر دو خانم پشت سر بنده با صحبت با موبایل شروع کردند و با تعریف کردن خاطرات تمام . حتی بک دقیقه هم سکوت نردند میخواستم تذکر بدم گفتم بگذارم برای ... دیدن ادامه » اخر کار که لااقل مزاحم نشوم پس از اتمام کار اومدم که تذکر بدم دیدم خانم بازیگر تشریف اوردن با این دو خوش وبش کردند واینان که اصلا نمایشو ندیده بودند شروع به تمجید
چندی پیش هم که جناب رصا جان بهبودی قضیه موبایلو به یکی از تماشاگران تذکر داده بودند موارد از این قبیل که از جانب ایشان و گروه اجرایی بوددر صفحه شخصیشون یاداوری کردم به طرفه العینی نظر بنده را پاک کردند در هر صورت حال تیاتر ما خوب نیست چه از جانب متولیان امر چه تماشاگران .
۰۸ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خمیده پشت از آن گشتند،پیران جهاندیده........که اندر خاک میجویند ایام جوانی را
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید