تیوال | شیرین درباره نمایش مرد بالشی: مرد بالشی بدون پیام دهکردی و بدون کارگردانی محمد یعقوبی؟؟؟
S3 : 04:39:52
شیرین
درباره نمایش مرد بالشی i
مرد بالشی بدون پیام دهکردی و بدون کارگردانی محمد یعقوبی؟؟؟ :-/ چه اصراری داریم که کارهایی که خاطره خوبی برامون گذاشتند رو بازتولید کنیم؟ مثلا من دیگه نمی تونم هیچ اجرای دیگری از اتاق ورونیکا ببینم بعد از دیدن اتاق ورونیکای رضا ثروتی. چه دلیل دیگری برای اجرای دوباره مرد بالشی وجود داره مگر فقط فروش و سود بالای این کار به علت بازیگران معروفش؟اگر همان تیم قبلی اجرا می رفتند قابل قبول بود.پیشنهاد می کنم فیلم تئاتر کار قبلی به کارگردانی محمد یعقوبی رو ببینید. علی رغم اینکه علی سرابی بازیگر خوبیه ولی کارگردان خوبی نیست. این رو در دوکار قبلی که ازش دیدم نشون داد که کارگردان خوبی نیست و بازیگر خوبیه.(خدای کشتار و آن سوی آینه. )علی سرابی عزیز لطفا بازیگر بمان.
با درود
فکر نمیکنید کمی حرفتون غیر منطقیست ممکنه مخاطبان جدید باشند و کارهای گذشته رو ندیده باشند .
۱۲ تیر
بنده هم به همون مخاطبان پیشنهاد کردم فیلم تئاتر کار قبلی رو ببینند. چون حیفه که اون کار قبلی دیده نشه. و واقعا وقتی یک اجرا با تیم قبلی خیلی موفق بوده به اجرا بردن اون با تیم جدید یه اشتباهه. مثال دیگری هم زدم.اتاق ورونیکای رضا ثروتی. برای اجرای دوباره باید ... دیدن ادامه » همون تیم قبلی رضا ثروتی باشند وگرنه بهتره که اون کار اصلا اجرا نره.
۱۲ تیر
این دیگه انتخاب مخاطبه ضمن اینکه همون اتاق ورونیکا که بسیار عالی هم بود ممکنه گروهی بیاد که بسیار بهتر با ایده جدیدتر و خلاقانه اجرا کنه کما اینکه گروهی با یک ایده خلاقانه کارو از حالت خطی بودن در اورده بود و از این جهت کار بسیار ارزشمند شده بود ..
۱۲ تیر
مشخصه که انتخاب مخاطبه. بنده هم فقط پیشنهاد کردم.کسی رو مجبور به انجام کاری نکردم. نوشتم پیشنهاد می کنم فیلم تئاتر رو ببینید. چون حیفه که کار قبلی دیده نشه. بازتولید با تیم جدید در صورتی جواب میده که کارگردانی قوی هم پشت کار باشه.یه کارگردانی بهتر از کارگردان ... دیدن ادامه » قبلی. علی سرابی در کارگردانی تئاتر موفق نبوده و بهتر از محمد یعقوبی هم نیست.
۱۲ تیر
البته شما پرسیدید چه دلیلی برای اجرای مجدد کارها وجود داره ...
گفتم خدمتتون این حرف کمی غیر منطقیست
اینگوته باشه دیگه هرگز هملتی بینوایانی بانوی سالخورده ای و...نباید دیگه ساخته شه چون امثال استاد سمندریان و غریب پور و رفبعی و ...ساختن یه سری ها هم دیدن ... دیدن ادامه » پس خاطراتشون ممکنه خرابه شه ...که البته اونی که کار مثه ورونیکارو دیده حق انتخاب داره که دیگه کار جدیدی نبینه تا اون حس و حال براش بمونه ولی نمیتونه این انتخاب رو از مخاطب جدید و یا کارگردانان جدید سلب کنه ...
۱۲ تیر
عرض کردم اجرای مجدد کارها باید با کارگردانی و تیمی بهتر از تیم قبلی انجام بشه. اینکه گفتم چه دلیلی برای اجرای مجدد وجود داره اینه که این تیم از تیم قبلی ضعیف ترند. اجازه بدید نمایش که اجرا رفت و بازخورد مخاطبان رو که دیدیم متوجه می شید که منظورم چی بوده. ... دیدن ادامه » البته که به لطف بازیگرانش فروش بالاست ولی رضایت مخاطب رو هم خواهیم دید.همون هملت و بینوایانی هم که فرمودید هیچ کدام اجراهای موفقی نداشتند. بله فروش بالا بوده.اما اجرای خوب؟ نمونه اش همین اجرای آخر بینوایان که صدای همه تماشاگرها از کیفیت پایین نمایش دراومده بود.
۱۲ تیر
سلام با کمال احترام اما کسی شما رو مجبور نکرده این اجرا رو ببینید.همون فیلم تئاتر مرد بالشی توی فیلیمو رو میتونید دوباره ببینید. آخه چطور وقتی کاری رو ندیدید میگید که بخاطره پوله؟
۱۲ تیر
با کمال احترام لازم نیست اینقدر عصبانی بشید. تیوال مثل اینستاگرام نیست که بابت هرنظری که دوسش نداریم به هم بپریم. اینجا هرکس آزادانه نظر خودش رو بدون توهین بیان می کنه و دیگران هم می تونند موافق باشند یا مخالف. نیازی به این لحن نیست. معلومه که کسی منو مجبور ... دیدن ادامه » به دیدن این نمایش نکرده و خودم هم تصمیم می گیرم که ببینمش یا نه. من هم کسی رو مجبور به دیدن یا ندیدن نمایش نکردم. بلکه پیشنهاد دادم.دیگه اگر پیشنهاد دادن هم مجاز نباشه که دیگه هیچی. کاملا واضح در نظرم گفتم. با توجه به کارهای قبلی که از این کارگردان دیدم و ضعیف بودند (به خصوص خدای کشتار) این کار رو هم با همون دید قضاوت می کنم.اصولا باید با توجه به کارهای قبلی یک نفر نظر داد دیگه؟ نه؟ علی سرابی حتی نتونسته بود بازی نوید محمد زاده رو در خدای کشتار کنترل کنه و بازی نوید شده بود پر از شلوغی.در صورتی که باید نقش یک فرد خونسرد رو بازی می کرد.
۱۲ تیر
سلام مجدد ،نه من عصبی نشدم.شما لحن منو چجوری از رو نوشته متوجه شدید؟ :-))) شما مختاری هرجور دلتون میخواد نظر بدید ، منم نظرم رو گفتم
فقط با توجه به نظرتون یعنی هر کارگردانی یه کار بد (از نظر شما البته خدای کشتار بد بوده) ساخت دیگه کلا کارگردانی رو ببوسه بره ... دیدن ادامه » دنبال یه کاره دیگه !!
معذرت میخوام اما منطقی نیست
۱۲ تیر
خدای کشتار و آن سوی آینه. البته گفتم که علی سرابی بازیگر خیلی خوبیه ولی کارگردان خوبی نیست. البته اینا همه نظر شخصی منه.امیدوارم که کار خوبی باشه و لذت ببرید. ما که نمی بینیم.
۱۲ تیر
به نظر من کار یعقوبی خیلی خوب نبود در مقایسه با متنی که در اختیار داشت اجرا به لحاظ کارگردانی حتی در حد متوسط هم نبود البته بازی ها به خصوص پیام دهکردی و در نسخه ایی که من دیدم احمد ساعچتیان خیلی خوب بودن اینکه کار برای پول روی صحنه میبرن باهاتون موافقم ... دیدن ادامه » قیمت بلیط برای سالنی مثل شهرزاد تناسب نداره ولی در مورد کیفیت باید کار دید تا بشه قضاوتش، کرد.
۱۲ تیر
خانم شیرین، من هم با آقای Ali موافقم. شاید مخاطبان جدیدی این اجراها رو ببینن و برای اونا هم ماندگار بشه. ضمن اینکه اگر کسی یک اجرا از نمایشی رو قبلاً دیده و دوست داشته، اختیار دست خودشه که مجدد برای دیدن نمایش با گروه جدید بره یا نه.
برای مثال... حمید سمندریان ... دیدن ادامه » دو بار "ملاقات با بانوی سالخورده" رو کارگردانی کرد. یک بار دهه پنجاه و یک بار دهه هشتاد. خیلی از ما دهه پنجاه هنوز در این دنیا نبودیم و چقدر خوب که دوباره اجرا شد و قسمت شد که ما هم از اون اجرا لذت ببریم. پارسال هم که پارسا پیروزفر این کار رو به صحنه برد، خیلی‌ از تماشاگران فرصت کردن برای اولین بار اجرایی از این متن رو ببینن...
اجرای چندین باره از یک متن فی نفسه ایرادی نداره. ایراد جاییه که نتونه اجرای مستقل از اجراهای قبلی باشه.
ضمن اینکه، فکر نمی‌کنم دیدن فیلم تئاتر هر چقدر هم عالی باشه، بتونه جای اجرای زنده رو بگیره.
۱۳ تیر
البته کار مشترک آقای یعقوبی و خانم کیخایی هم چندان کار ارزشمندی نبود و ضمن حذف شخصیت های پدر و مادر از کار، همون بازی کنترل نشده از نوید محمدزاده، تپق های زیاد و بازی بد احمد مهرانفر سطح کار رو پایین آورده بودن
۱۳ تیر
دوستان عزیز من هم حرفم همینه. توضیح دادم اجرای مجدد باید با تیم قوی تری انجام بشه. اجرای ملاقات پارسا پیروزفر مثلا یه نمونه خوب بود.و البته با فاصله زیاد از اجرای قبلی انجام شد نه با فاصله دو سه سال.من گفتم به نظرتون آیا علی سرابی می تونه همون بازی نوید ... دیدن ادامه » رو کنترل کنه؟ آیا می تونه کار رو خوب کارگردانی کنه؟ من که در خدای کشتار چنین چیزی ندیدم.شخصیت آلن که باید خونسرد می بود توسط نوید محمد زاده تبدیل شده بود به یک شخصیت شلوغ کن.حالا مقایسه اش کنید با کریستف والتز در فیلم کشتار که خونسردی اون شخصیت حرص آدم رو در می آورد و خیلی خوب درش آورده بود. اینا علاوه بر مشکل بازیگر مشکل کارگردان هم هست که نتونه بازی بازیگر رو کنترل کنه.اجازه بدین اجرا که انجام شد این موضوع رو بررسی می کنیم.
۱۳ تیر
اتفاقا اجرای مجدد کارهای موفق خیلی خوب هست چون اگه ازشون فیلم نگرفته باشن و یا فیلم رو توزیع نکرده باشن برای دیده ها راهی برا تجدید خاطره نیس و برای ندیده ها هم جز حسرت... ولی طبعا باید با کیفیت مناسب باشه
۲۱ تیر
البته این مورد خاص فیلمش ظاهرا هست ولی در مورد خیلیا نیس...
۲۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید