آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سیما سرشار | دیوار
S3 : 14:09:08 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
گردش علمی بسیار مفید و مفرحی بود. از خانم ناظمی و آقای نظریه بابت توضیحات خوبشان ممنونم. امیدوارم که این گردش‌ها ادامه‌دار باشد تا با اسطوره‌ها و واقعیت‌های آفرینش و نجوم، بیشتر آشنا شویم.
پیمان حسینی برزی و سعید نظریه این را خواندند
زهره مقدم و ماندانا مطاعی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سیما سرشار (simasarshar)
درباره نمایش آرش i
با پیشنهاد خانم گلاب آدینه به تماشای این نمایش نشستم. الحق که در خور چندباردیدن‌ هستید. بارها در طول نمایش گریستم: گاه از غم، گاه از حسرت، گاه از وجد و شوق و گاه از واقعیت تلخی که هر روز با آن دست‌به‌گریبانیم و سردرگریبان نیافتن چاره‌ای. هنوز چیزهایی برای بالیدن ما ایرانی‌ها مانده و آن زبان فاخر فارسی است و موسیقی بی‌بدیلش که خانم دامغانی خوش از عهده‌ به‌درآمده‌اند. بازیگران که باید فقط دیدشان و شنیدشان. با تعریف‌کردن، حقشان ضایع می‌شود. چقدر خوب که فرصتی در زندگی پیدا کردم که این نمایش را با این حد از تلفیق عقل و احساس ببینم. هنوز نشئه‌ام. نوشم باد.
خانم سرشار گرامی
با تشکر از بانو آدینه و شما،
نوشته ی شما مایه ی دلگرمی گروه است و به نظر یک یکشان رسید. امیدواریم که در این راه از یاری چون شمایی همچنان بهره ببریم. پاینده و برقرار باشید/.
۰۷ مهر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از وقتی فیلم رو دیدم، لحظه‌لحظه زندگی برام ارزشمند شده. خیلی تأثیرگذار بود. غافلگیر شدم. بازی خانم گلاب آدینه هم که نگو، محشر بود.
سکوت یک ملت همیشه نشان از انفعال اونا نیست. سکوت گاهی وحشتناک‌تر و قوی‌تر از سخنوریه. گاهی با سکوت زجرآور می‌شه یه نفر رو تا حد جنون کشوند و حتی باعث مرگش شد. گاهی بهترین استراتژی برای به زانو درآوردن حریفه. هر چی به جای خودش و به‌هنگام، بیش‌ترین تاثیر رو خواهد داشت.
لذت بردم از ایده‌ی نمایش. چه‌قدر به این روزای ما می‌خوره.
درود بر هنرمندان سخت‌کوش
به نظرم برای درک بهتر این نمایش قبل از تماشا، یا باید کل نمایش را خواند یا حداقل با خلاصه‌ای از آن آشنا بود. به دلیل طولانی بودن متن نمایش‌نامه، بازیگران مجبورند در بیان جملات عجله کنند و حق مطلب ادا نشود در حالی که با توجه به متن کلاسیک و آهنگین آن، نیاز به مکث و تأمل است. با توجه به این‌که این نمایش اولین کار رسمی خانم شیما اسدی است به ایشان تبریک می‌گویم. بازیگران این نمایش هم خوش درخشیدند و به‌خوبی از پس دیالوگ‌ها برآمدند. آن قدر این نمایش جذاب است که نقص‌های گهگاهی آن کاملاً قابل چشم‌پوشی است. ای کاش سِن کمی کوتاه‌تر انتخاب می‌شد تا بازیگران در بالا رفتن و پایین آمدن راحت‌تر بودند.
موسیقی زنده‌ی آن، که بدون میکروفن اجرا می‌شود، در حاشیه‌ قرار دارد و بر تأثیر دیالوگ‌ها می‌افزاید.
از مزیت‌های دیگر این نمایش اجرای به‌موقع در زمان گفته‌شده است.
در پایان به دوستان هنردوست و علاقه‌مند به کارهای استاد بهرام بیضایی پیشنهاد می‌کنم به تماشای این نمایش میخکوب‌کننده بروند و برای همه‌ی دست‌اندرکاران این نمایش آرزوی روزهای درخشنده دارم.
با شما موافقم کارکردان جوان و خوش اخلاق به راستی کار خوبی رو دراورده بود البته بنظرم ریتم کار مناسب بود با توجه به اجرای روحوضی و کمدی , مکث باعث ملال میشد.
۰۲ تیر ۱۳۹۷
بی تردید شما تخصص این کار را دارید و نگاه من صرفا نگاه یک تماشاگر آماتور است. امیدوارم از کارهای بعدیتون هم لذت ببریم.
۱۳ تیر ۱۳۹۷
درود
سرکار خانم سرشار گرامی بی شک تئاتر بدون مخاطبان خود همچون شما بزرگوار بی معناست و به مرحله اجرا نخواهد رسید.
نگاه زیبای شما به این نمایش قطعا در جهت نوع شکل گیری دیگر اجراهای این گروه موثر خواهد بود.
سپاس فراوان بابت اینکه نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتید
۲۳ تیر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی خوب بود. انقدر جذاب که مژه بر هم نزدم
تبریک به آقای دشت‌آرای
تبریک به ایده‌ی خوب نمایش
تبریک به بازی قابل قبول اکثر بازیگران این نمایش
برداشت من از کاراکتر ساکن نمایش: او نماینده‌ی نوع انسان است. انسانی که هر کس با برداشت و سلیقه‌ی خود به آن چیزی اضافه می‌کند. این زینت‌ها و اضافات از همان اول نمایش و هنگام معرفی بازیگران دیده می‌شود (وقتی پارچه‌ای روی دوش او می‌گذارند). نوع انسان در آخر نمایش دوباره به حالت اول خود برمی‌گردد و تمام زواید و سلیقه‌ها را از خود دور می‌کند و سردرگم به دنبال هویت خود پشت صندلی‌های ملیت‌های مختلف خود را پنهان می‌کند اما همه او را مجبور می‌کنند که آخر سر خودش باشد. انسان به اجبار دارد به سمتی می‌رود که زبان، فرهنگ، ملیت و رنگ و نژاد و حتی جنسیت در روابطش رنگ خواهد باخت. او مجبور است که درباره‌ی تصویری که از دیگران ساخته تجدید نظر کند؛ این‌گونه آرامش خود را بازخواهد یافت.


باسمه تعالی
باسلام و ادب خدمت استادبزرگ خانم سیما سرشار
در آسمونها دنبالتون می گشتیم
از قرائت تاثیرگذار قرآن با صوت عبدالباسط تا مداحی برای امام رضای غریب تا ...
خوش می گذره ؟؟؟؟؟؟؟؟
۲۳ دی ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قبل از خرید بلیت، نظرات کاربران را در مورد این نمایش خواندم. نظر اکثریت منفی بود با این حال بدون این‌که تحت تأثیر قرار بگیرم ترجیح دادم خودم آن را ببینم و به سلیقه‌ی خودم تکیه کنم. خوشحالم که این نمایش را دیدم.
موارد مثبت نمایش: بازی عالی آقای کیانیان و خمسه و هماهنگی کودکان با هم و استفاده از آن‌ها برای نشان دادن اتفاقاتی که زمینه‌ی داستان محسوب می‌شد. موسیقی نمایش هم خیلی در تأثیرگذاری نمایش نقش داشت. استفاده از میکروفون باعث شده بود که بازیگر نگران نرسیدن صدای آهسته‌اش به انتهای سالن نباشد و تماشاگر هم مجبور نبود به خودش فشار بیاورد تا تمام جملات را به درستی بشنود. به بازیگر کمک می‌کرد که فراز و فرودهای بجایی داشته باشد. استفاده از یک روایت غیر ایرانی برای بیان مفاهیم و نقدی که نمی‌شد با روایت ایرانی بیان کرد و شاید اجازه‌ی نمایش داده نمی‌شد. اوج این استفاده در صحنه‌ی میز غذا بود. نقش صامت آقای خمسه به عنوان یک سرخپوست واقعا دیدنی و باورپذیر بود. برخلاف کسانی که نقد داشتند که چرا از آقای خمسه بازی بیش‌تری گرفته نشد باید بگویم نقش آقای خمسه ایجاب می‌کرد که سکوت بیش‌تری داشته باشد. بازی بدن ایشان واقعا عالی بود.
موارد منفی نمایش: بازی یکنواخت آقای خسرو پسیانی و خنده‌های همواره بر لب ایشان. بازی ایشان در کنار بازی قدرتمند دو بازیگر دیگر همخوانی نداشت. با آروزی موفقیت برای ایشان.
موارد دیگر: بعضی از نقدها به آوردن اسب و مزاحمت گرد و خاک صحنه بود اما دیشب به نظرم از چنین مزاحمتی خبری نبود. شاید در شب‌های قبل اسب را به حالت دویدن حرکت می‌دادند اما دیشب حرکت اسب خیلی آرام بود و خاکی بلند نمی‌کرد. اگر این درست باشد که شب‌های دیگر اسب را می‌تاخته‌اند می‌تواند از موارد نقص ... دیدن ادامه ›› نمایش باشد.
کسانی که پول خود را هدررفته می‌دانند کسی آن‌ها را مجبور به خرید نکرده که این‌گونه اعتراض می‌کنند.
به کسی پیشنهاد نمی‌کنم این نمایش را ببیند یا نبیند؛ اما من از دیدن این نمایش لذت بردم. به نظرم هر کس باید به سلیقه‌ی خودش احترام بگذارد و تنها با خواندن نظرات دیگران عمل نکند.
خوشحالم که بالاخره یه نفر یه نظر صادقانه داد...
۲۵ مهر ۱۳۹۲
من با نظر تینا کاملاً موافقم.
۲۶ مهر ۱۳۹۲
بازی بدن!نقش صامت آقای خمسه!بازی عالی آقای کیانیان !
تورو به خدا کمی منصفانه نقد کنید.شب چهارم اجرا هرکی از سالن میومد بیرون میگفت:حیف 20 تومن.حیف.
بله کسی مجبورشون نکرده بود که بیان و نمایشو ببینن ولی آیا همین دو تا اسم آقای کیانیان و آقای خمسه کافی نیست تا وسوسه بشن؟
برای من خیلی عجیبه که شما گردوخاکی ندیدید،ما که تا 3 روز از چشامون خاک میزد بیرون.
دوستی نوشته بود بهتر بود آقای خسرو پسیانی نقش یک درخت زیبا رو بازی میکرد.اینظوری الهام بخش تر بود،البته.!
۲۶ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید