تیوال علی عطاپور | دیوار
S3 : 16:22:03
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
علی عطاپور
درباره نمایش آن دیگری i
متاسفانه نتونستم با این نمایش ارتباط برقرار کنم و ازش لذت ببرم ... و در مجموع برای من بسیار ناامیدکننده بود .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علی عطاپور
درباره فیلم مطرب i
این چی بود آخه ؟ نه فیلمنامه ی درست درمونی داشت نه بازی های دلچسبی که انتظار میرفت ... مصطفی کیایی با این فیلم واقعا من یکی رو ناامید کرد ... حتی اون جذابیت های خاصی که مخصوص به آثار خودش بود هم تو این فیلم دیده نمی شد.
وای چه قدر ناراحت شدم کامنتتون رو خوندم چون واقعا فکر میکردم حداقل ی فیلم سرگرم کننده خواهم دید .
۱۸ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علی عطاپور
درباره فیلم هزارتو i
با تیزرهایی که از این فیلم پخش شده بود , انتظار دیدن یه فیلم پرهیجان و جذاب و پرکشش رو داشتم که متاسفانه اصلا اینطور نبود .
هنورم نمی دونم نقطه ضعف اصلی فیلم دقیقا چی بود ؟ کارگردانی یا فیلمنامه ...
در کل می تونم بگم که فیلم متوسط و قابل قبولی بود و از کارگردانی که فیلم اول خودش رو ساخته هم نباید انتطار بیشتری داشت .
بازی شهاب حسینی و ساره بیات اصلا تازگی نداشت و بیشتر تکرار همون نقش های قبلی شون بود .
پایان بندی فیلم هم اصلا نپسندیدم ...
به نظر من هم فیلم متوسط و قابل قبولی بود.(ارزش یکبار دیدنو داره).
۰۳ آبان
به نظرم پایان بندی فیلم باعث شد خوبی های فیلم دود بشه و بره هوا
۰۴ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا در عجبم که چی میشه که پرویز شهبازی چنین فیلم نامه ی ضعیفی نسبت به کارهای قبلی خودش می نویسه و رسول صدرعاملی با اون سابقه ی فیلمسازی , اینقدر دم و دستی و بی حال و تلویزیونی کارگردانی می کنه ... دو تا ربات شدن نقش های اول فیلم , فیلمی کند و ملال آور و بی سر و ته ...
راستش این اولین باری بود که نه به انتخاب خودم بلکه با اکتفا و اعتماد به نظرات کاربران درباره ی این نمایش , تصمیم گرفتم که به تماشای اون بشینم ... اما متاسفانه انتظارات من از یک نمایش هیچ کدام برآورده نشد و ناامید شدم . اگر اشاره ای که به مفهوم جبر و اختیار شده بود از نمایش حذف میشد واقعا هیچ چیزی نداشت .
کارگردانی و دراماتورژی سطحی و نسبتا ضعیف , طراحی صحنه و نورپردازی به شدت دم دستی و کودکانه , کیفیت صدای ضعیف و آهنگ هایی که به نطر من هیچ تناسبی با فضا و محتوای نمایش نداشت ... بازی ها هم که هیچ چنگی به دل نمی زد.
نتیجه گیری : از این به بعد با دقت بیشتری انتخاب کنم که چه نمایشی ببینم .
به نقد کاربران هیچ وقت اکتفا نکنم . هیج وقت ...
بنظرم بخشی از نقدهای کاربران بیشتر ابراز سلیقه اس تا نقد.
الان که پروفایل شما رو میبینم فکر میکنم بهتر بود بجای این‌نمایش کریملوژی میرفتید .
خیلی از دوستان دلایل قابل قبولی دارند برای اینکه از یک نمایش تعریف کنند و از جهاتی هم درست است ولی بنظر خودم ... دیدن ادامه » نظر بعضی از کاربران که نزدیک به سلیقه من میشه دلیل برای انتخاب خواهد بود از نوع امتیازاتی که دادین خیلی دور از ذهن نبود ناراضی باشین از دیدن نمایش هرانچه ...
بنظر قبل خرید بلیط و خوندن نظر کاربر به پروفایل اون شخص هم مراجعه کنید
ضمنا یه پیشنهاد دیگه
نمیتونم قطعا بگم مشق شب هم‌مناسب سلیقه شماست ولی جز نمایش های خوب این ماه بود از نظر من
۱۷ مهر
ممنونم از پیشنهادتون ...
۱۷ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
و اما همان چهاردقیقه که اگر هم نمی دیدم چیزی از دست نمی دادم اما دیدم و فقط غرق شدم تا جایی که مانند پری و دنیز کیزی و دنیز اوغلو من هم کف دریا ته نشین شدم و ساعت ها بعد از پایان نمایش هم همین احساس سنگینی در زیر آب را داشتم . در کل محتوای چهاردقیقه را بیشتر پسندیدم اما همان چهاردقیقه رقص نور و صدا بود و اکت ها و حرکات چشم نواز بازیگران آن را دیدنی کرده بود.
در کل به عوامل هر دو نمایش خسته نباشید میگم اما به قول آقای گلمکانی , خانم ثمینی کمی از انتزاع و ابهام فضایی که خلق می کنید کم کنید و ذهن تماشاگر را لای منگنه نگذارید که کار به تورم مخ و مخچه بکشد بلکه جوابی برای معماها و ابهام ها بتوان پیدا کرد .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از همان تبلیغات اولیه ای که تو استوری های اینستاگرام می دیدیم می دونستم که با نمایش بسیار متفاوتی از صابر ابر و الهام کردا روبرو هستم و وقتی اسم نغمه ثمینی رو به عنوان نویسنده ی اثر دیدم مطمئن شدم که با قلم جادویی شون قطعا با فضای متفاوتی در نمایش روبرو خواهم شد .
در چهاردقیقه با آوا و یونس همسفر شدم و در این ماه عسل لحظه به لحظه همراه شان بودم و حتی خودم را بارها در استانبول تصور میکردم . سرطان خاطره که به جان آدمی می افتد و خلاصه تک تک جملات نابی که از زبان آوا و آشیان بیرون می آمد را در ذهنم حک می کردم و لذت می بردم از اینکه با وجود فانتزی بودن طراحی کلی ( صحنه , لباس و ...) می تونستم با نمایش ارتباط برقرار کنم . تجهیزاتی که برای اجرای نمایش استفاده شده بود (حتی ماکت اون هتل نیم ستاره که عاشقش شده بودم) و در کل به کارگیری خلاقانه ی هرچیزی که در روایت ... دیدن ادامه » نمایشنامه موثر بود , واقعا تحسین برانگیز بود و کارگردانی الهام کردا واقعا فراتر از انتطار من بود . به قدری کار جذاب و متفاوتی بود که میشد از ریتم نامناسب نمایش چشم پوشی کرد و اینکه در آخر باید بگویم که جادوی زمان ویژگی اصلی تمام آثار نغمه ثمینی ست که می تواند تماشاگر را در طول نمایش میخکوب نگه داشته , غرق کرده و حتی جادو کند ...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خانواده ای ۴ نفره از طریق فضای مجازی گذران زندگی می کنند، رفته‌رفته جز رسیدن به مدال به هیچ چیزی فکر نمی‌کنند، فاجعه‌ای در راه است، شاید تا ویرانی خویش...
در حد خلاصه ی داستان نمایش جالبی بود و در نهایت هم به ویرانی دختر خانواده ختم شد .
بازی بهاره رهنما با اختلاف از بقیه بهتر بود ولی برای کاراکترها به یک اندازه شخصیت پردازی صورت نگرفته بود و ریحانه پارسا اصلا انتخاب مناسبی نبود.
موضوع نمایش در نگاه اول عادی به نظر میرسه اما شیوه ی اجرای نمایشنامه بسیار متفاوت و نمادگرایانه ست و به سادگی برای همه قابل درک نیست.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با توجه به هزینه ی بالایی که باید برای دیدن هر دو نمایش پرداخت کرد , از تمام دوستانی که هر دو نمایش را دیدند , خواهش میکنم فقط اسم اون نمایشی که بیشتر پسندیدید و باهاش ارتباط برقرار کردید رو زیر این پیام بنویسند .
سپاس.
سپیده، نیلوفر ثانی، حسین رحمانی و امیر مسعود این را خواندند
علی عطاپور این را دوست دارد
والا من چهار دقیقه رو دیدم چیز زیادی نفهمیدم. شاید البته اشکال از من بوده
ولی بنظرم ازون نمایشهای مفهومی و معناگرا بود که براحتی درک نمیشد.ریتمش هم خیلی کند بود من خوابم گرفته بود.
دیگه دومی رو نخواهم رفت. ۷۰ تومان بنظرم زیاده
خیلی نمایش های بهتری هستن
۱۱ مرداد
هیچ کدام!
درسته نمی شه کارها رو با هم مقایسه کرد اما من خیلی بیشتر راضی ام از پولی که به نمایش مارلون براندو دادم تا اینا!
به نظرم از افرادی که با استعدادشون و نوآوری شون برای تئاتر، عشق شون دارن کار می کنن تا با فقط "اسم و برند شون" باید حمایت بشه! ... دیدن ادامه »
۲۱ مرداد
چهار دقیقه خیلی بهتر بود.
روایت منسجم‌تر و همینطور مستقل‌تری داره.
همان چهار دقیقه روایت ساده و الکنی داره اما جلوه‌های سمعی بصری بهتر.

اگر قراره یکی رو انتخاب کنید، اولی ترجیح داره.
۲۵ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگردانى نمایش مى توانست بسیار خلاقانه تر و جذاب تر باشد ، با توجه به زمان یک ساعت و چهل دقیقه اى نمایش ، یه جاهایى واقعا انتظار داشتم که چیزى بیشتر از یک نمایش کلاسیک و بازى هاى معمول ببینم . طراحى صحنه و لباس مى توانست خیلى بهتر از این باشد و بازى ها هم یک درمیان خوب از آب درآمده بود .
اما برگ برنده ى این نمایش ، تنها و تنها متن و محتواى نمایشنامه بود . مرغ دریایى هم مانند اکثر آثار چخوف مثل باغ آلبالو ، سه خواهر و ... کانسپت هاى مشترکى را دنبال مى کرد . مفاهیمى نظیر زندگى ، عشق ، ترس ، روزمرگى ، عادت و مرگ . چیره دستى نویسندگان بزرگ روس همچون تولستوى ، داستایوفسکى ، چخوف و ... در بازگو کردن و درک عمیق مفاهیم و واقعیت هاى زندگى انسان ، واقعا مثال زدنى ست و مانند این اثر ، پر است از جملات ناب و تأمل برانگیز .
امتیاز من به مرغ دریایى من : ٦ از ١٠
(پ . ن : بوستان ... دیدن ادامه » هنرمندان ایرانشهر هنوز هم جاى عجیب و غریبى ست ، از گربه هایش بگیر تا آدم هاااا ... )
انسان تنها موجودی است که نمی خواهد آنچه هست را بپذیرد .
علی عطاپور
درباره فیلم سرکوب i
آدما نه از ما بدشون میاد نه دوست مون دارن , هیچ کدوم
ما هیچکی رو نداریم جز خودمون ...
علی عطاپور
درباره فیلم سرکوب i
موسیقی و نوع فیلمبرداری فیلم بیشترین چیزی بود که تونستم ازش لذت ببرم اما از این فیلم خیلی انتظارم بیشتر بود ...
کانسپت فراموشی و حال آشفته ی یک خانواده ی از هم پاشیده به خوبی به نمایش گذاشته شده بود اما فیلمنامه سرراست نبود و پر از حفره بود و لکنت داشت . شاید اگر کارگردانی پخته تر و منسجم تری داشت , نقص های فیلمنامه خیلی به چشم نمی اومد و اینکه آدم خیلی بیشتر از این می تونست با فیلم ارتباط برقرار کنه و درگیرش بشه . بازی ها یکنواخت و مثل همیشه بود اما رویا افشار انتخاب بسیار مناسبی برای نقش مادر بود .
در کل امتیاز من به سرکوب : ۵ از ۱۰ .
حمیدرضا مرادی و Catchawave16 این را خواندند
علی عطاپور و M... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عوامل درجه یکی دارن این دو نمایش اما متاسفانه برام قابل درک نیست که چطور دو نمایش با هم کامل تر می شوند و به اندازه ی دو نمایش جداگانه باید هزینه کرد آن هم هزینه ای بیشتر نسبت به سایر نمایش هایی از این دست ...
بلیطش خیلی گرونه.. انتخابش هم ریسکیه از نظرم..
۲۸ تیر
دقیقا اقای فتحیان..
البته من خودش رو دوست دارم،آدم با ذوق و با سلیقه ای هست، هوشش رو هم تحسین میکنم، به هر حال میتونه و درمیاره.. شاید منم اگه جای ایشون باشم همین طوری پیش برم،به هر حال هیشکی از پول بدش نمیاد..اما خب فعلا که در جایگاه تماشاگر هستم و این ور ... دیدن ادامه » خط ایستادم ترجیح میدم انتقاد کنم و بگم یه نمایش در قالب دو نمایش با بهایی نزدیک به بهای تالار وحدت اما در شهرزاد منصفانه به نظر نمیاد..گرچه "شاید" نمایش باارزشی هم باشه و ما داریم زود و عجولانه قضاوت میکنیم..
۲۸ تیر
کاملا با نظرات شما عزیزان موافقم و فقط امیدوارم این انتقادات به گوش عوامل هم برسه ...
۲۸ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علی عطاپور
درباره نمایش مولن روژ i
قبل از هر چیز باید بگم بدون اطلاع از موضوع و داستان نمایش به تماشای اون نشستیم ( چون ظاهرا دیگه تیم اجرایی خیلی از نمایش ها خودشون رو موظف نمی دونن که دو خط راجع به نمایش توضیح بذارن ).
برام کاملا دور از انتظار بود که آقای پارسایی که خالق نمایش های الیورتویست و بینوایان بودن , این نمایش رو روی صحنه ببرن . نمایشی که در سطح نمایش های خنده داری هست که تو سینما گلریز و اریکه ایرانیان و جوان و خلاصه اینجورجاها میشه دید .
من واقعا گیج شدم و نمی دونم دیگه چی رو باید باور کنم؟ اعتراض ها به قیمت بالای بلیت یا sold out شدن و ازدحام جمعیت برای دیدن این نمایش ؟
مگه این آدم ها همون هایی نیستن که اعتراض می کنن ؟ پس اون مردمی که هرشب این سالن ها رو پر می کنن کی هستن ؟ آخه اگه اینا مردم نیستن , پس کیا مردم هستن؟ مگه آخه ما تو این شهر چند مدل مردم داریم ؟؟؟
ظاهرا قیمت بلیت ... دیدن ادامه » ها واقعا بهونه ست و تمام اعتراض ها در حد حرف زدنه ... من می دونم که حتی اگه قیمت بلیت ها دو سه برابر هم بشه , باز هم آدم هایی هستن که با خریدن بلیت از این جور نمایش ها حمایت کنن ... در مورد مولن روژ میشه گفت که چون نمایش کمدی بود , حالا کاری ندارم سخیف یا غیرسخیف بالاخره چیزی بود که تونست تو اون چند ساعت حال مردم رو خوب کنه و همین خنده های بی وقفه یعنی اعلام رضایت . مردم ما به شاد بودن نیاز دارن و اگر این جور نمایش ها باز هم با هر نوع تبلیغات یا استفاده از بازیگران مشهور و یا هر فریب دیگه ای روی صحنه بره بازم مردم از اون حمایت می کنن .
پس لطفا به سلیقه ی هم احترام بذاریم و سعی کنیم خیلی هم خودمون رو تافته ی جدا بافته نشون ندیم , می دونم که این جنس کمدی ها سلیقه ی من و خیلی از تیوالی ها نیست , اما خب یه عده لذت می برن و حق دارن و چاره ای ندارن , به شادی نیاز دارن و خب مثل خیلی چیزهای دیگه, تو این شهر برای شاد شدن و خندین هم باید هزینه کرد .
شما خودتون به تماشای نمایش نشستید!
چطور میشه بقیه رو نقد کنید؟
۱۷ تیر
در غیاب بسیاری از تفریحات،دیدن و خندیدن به این نمایشهای کمدی تنها راه هست برای خیلیها برا جلوگیری از افسردگی....لذا بودنشون خیلی هم خوبه و خوشبختانه انقدر سالن نمایش زیاد داریم که چندین برابر نمایش جدی در حال اجراست و مشه از دیدنشون لذت برد...خوشبختانه ... دیدن ادامه » خارج از ظرفیتش چل هزار بود و با همون دیدمش
۲۱ تیر
کاملا موافقم. چیزی به نام سخیف و غیر سخیف وجود ندارد. همه چیز سلیقه است.
بر سلیقه شما منطبق است چند بار ببینید و لذت ببرید.
بر سلیقه شما نا منطبق است نبینید.
نه برای دیدنش اجباری است نه برای ندیدنش
۰۳ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علی عطاپور
درباره نمایش مولن روژ i
دوستانی که این نمایش رو دیدن لطفا یکی دو خط راجع به موضوع و داستان نمایش برای ما بنویسن .
حدیث سیدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من که سه سال پیش واقعا لذت بردم از این نمایش چون بسیار دوست داشتنی بود ... پیشنهاد می کنم که دیدن این اجرای مجدد رو از دست ندید.
جناب علی پور، سه سال پیش هم با نمایش همین گروه اجرا رفت!؟
۱۲ تیر
بله بله با همین گروه درجه یک ...
۱۳ تیر
سپاسگزارم.
۱۳ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نترسید ما همه با هم هستیم ... فیلم متفاوتی بود ... هم ساخت هم محتوا .
امتیاز من : ۶ از ۱۰ .
سپیده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خوبی بود ولی می تونست خیلی قوی تر هم باشه ... موزیک هایی که پخش میشد واقعا زیبا بود ... ای کاش یکی از عوامل این نمایش اسم این موزیک ها رو اینجا ذکر کنن لطفا .
علی عطاپور
درباره نمایش شاه ماهی i
و بالاخره به تماشای نمایش شاه ماهی نشستم و یکی از متفاوت ترین و به یادموندنی ترین نمایش هایی شد که دیدم.
بیشترین چیزی که توجه منو به خودش جلب کرد , فضای کاملا متفاوت و صحنه ی نمایش بود . جزیره ای در ناکجا و حس تازه ای که به همه ی تماشاچی ها منتقل میشد.
بازی های بی نظیر و یکدست و منسجم سفیده , شمس(عاشق) , واله و ...(کاراکترهای نمایش) و اما درخشان ترین شون یعنی کیسان(ابراهیم) با بازی قوی و مسلط امیرخان جدیدی که ستاره ی صحنه بود . خلاصه از وقتی که نمایش شروع شد , کاملا درگیر ماجرای زندگی بچه های این جزیره شدم و اصلا دلم نمی خواست که تموم بشه . همه چیز با اینکه متفاوت و عجیب به نظر می رسید , کاملا باورپذیر بود ... لحظاتی بود که واقعا از ته دل خندیدیم و گاهی هم بغض کردیم ... البته جدا از تمام نقاط مثبت و جذاب این نمایش , باید به چند مورد هم اشاره کرد , مثلا اینکه نمایشنامه ... دیدن ادامه » از یه جایی به بعد به تکرار افتاد و در نهایت هم هیچ هدف خاصی رو دنبال نکرد و به جایی نرسید (اما به هیچ وجه گنگ و مبهم نبود , قابل توجه عده ای که نوشته بودن چیزی از نمایش نفهمیدن) . لهجه ی کاراکترها جذاب و متناسب بود اما از اواسط نمایش به مرور از بین رفت و انگار محو شد. گذاشتن چاقو زیر یکی از صندلی ها هم ایده ی جالبی بود اما مناسب فضای این مدل از نمایش نبود ...
در پایان می خواستم خواهش کنم که اگر تماشاگر حرفه ای تئاتر هستید , به نوشته های تماشاگرنما هایی که تنها به مسائل حاشیه ای کار دارن و قصدشون تخریب یک نمایش هست , اصلا توجه نکنید ... عده ای که می نویسن دلیل خنده های تماشاگرها رو نمی فهمن , هوای سالن سرد بود , بغل دستی مون حرف می زد یا تو گوشی بود , نمایش گنگ و مبهم و نامفهوم بود و ...
من به شخصه این کار رو دوست داشتم و پیشنهاد می کنم که دیدن این نمایش رو از دست ندید.