کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال سعیده شریفی | دیوار
S3 : 17:36:33 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
ای کاش کنسرت استاد کلهر روزهای جمعه هم برگزار شود.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
برای آقای جمشیدی احترام زیادی قائل هستم. چند بازی عالی از ایشان دیده ام از جمله همین نمایش فرانکشتاین. بازی آقای جمشیدی خوب بود ولی گروه سیاه پوشان عالی بودند. حرکات هماهنگ، گریم فوق العاده، حرکت های محکم، لحن گفتار قاطع و القاء احساس های مختلف فوق العاده بود و متاسفانه به نظر من تنها نقطه قوت فرانکشتاین همین گروه سیاه پوشان بودند. کل تئاتر اصلا برایم جالب نبود. نه موجود خلق شده چندان بزرگ و ترسناک و مهیب بود نه دانشمند چندان جاه طلب! خلاصه که با حال خوب از سالن بیرون نیامدم. ولی برخود لازم می دانم به همه عوامل گروه خسته نباشید بگویم و قدردانی کنم از مسئولین تئاتر شهر به خاطر وقت شناسی و شروع به موقع تئاتر. چیزی که در بسیاری از سالن ها دیده نمی شود. پایدار باشید
من اجرای جمعه بیست و دوم آذر را دیدم. در کل نمایش زیبا و خوبی بود ولی واقعیت این است که وقتی لیست جوایز تئاتر را خوانده بودم انتظار بیشتری داشتم! ولی از اجرا لذت بردم. بازی اودیل محشر بود. دوست داشتم این هنرپیشه توانا تمام مدت روی صحنه باشد. صحنه ای که دیالوگش را تند و سریع می گفت، لحظاتی که اودیل مرده بود و روی صحنه نقش جنازه را بازی می کرد. عالی بود. عالی، موسیقی خوب و تاثیر گذار در مجموع آدم با حال خوب از سالن خارج می شد. واقعا خسته نباشید. فقط چند نکته. ای کاش در انتخاب کفش بازیگران بیشتر دقت می شد. کفش یک ملکه قاعدتا باید کمی ظریف تر باشد و کفش پادشاه قیژقیژ می کرد که زیاد جالب نبود و ای کاش گروه اجرایی بروشورهای تئاتر را کمی کوچکتر چاپ می کردند از جهت مصرف کاغذ کمتر و محافظت از طبیعت می گویم.
ولی حواشی اجرای جمعه بیست و دوم آذر هم جالب بود. حضور جناب آقای فرجاد که با تواضع مثل بقیه در سالن منتظر باز شدن درها بودند و با همه خیلی گرم و صمیمی بودند جالب بود. اجرا حدود چهل دقیقه تاخیر داشت. ظاهرا مشکلی پیش آمده بود و حضور کارگردان محترم قبل و بعد از اجرا روی صحنه و عذرخواهی بسیار بسیار بسیار جالب بود. که نشان دهنده ارزشی است که ایشان و گروه اجرایی برای تماشاگران قائل هستند که بر خود لازم می دانم از ایشان کمال تشکر و سپاس را داشته باشم.
نکته دیگر اینکه در سالن کنار من سه دوست گرامی از کشور های آسیای جنوب شرقی حضور داشتند و واقعا برای من جالب بود که آنها به دیدن یک تئاتر فارسی آمده بودند و ظاهرا خیلی هم از تئاتر خوششان آمده بود.
در مجموع لذت بردم و امیدوارم شاهد آثار این چنینی در تئاتر باشیم. واقعا خسته نباشید و سپاسگزارم به خاطر لحظات خوبی که برای ما خلق کردید.
تئاتر زیبایی بود. زیبا و جذاب و به یاد ماندنی. طراحی صحنه عالی، بازی ها، دیالوگ ها همه چیز خوب بود و به خوبی دردهای پنهان اشغال یک کشور و زشتی تزویر و ریا و دورویی را به تصویر کشیده بود. تبریک می گویم به همه عوامل و تشکر می کنم به خاطر خلق این اثر به یاد ماندنی و چقدر خوشحالم که تمدید شد . دیدن این نمایش به راستی دلچسب است.
محمدعلى این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
آواز قو عالی بود به زیبایی قو و به قدرت عقاب . به جرات می تونم بگم بهترین تئاتری بود که امسال دیدم ( امسال نزدیک به شانزده تئاتر دیده ام) مجموعه ای زیبا از نور و دیالوگ و حرکت و جذابیت که استاد پورصمیمی بر فرازش ایستاده و انصافا خانم سیف هم با قدرت همراهی اش می کند. واقعا دیدن این تئاتر انرژی خوبی به آدم می دهد به طوری که پس از یک روز کاری فشرده وقتی برای دیدن تئاتر رفتم و ساعت یازده شب رسیدم خانه اصلا احساس خستگی نمی کردم. واقعا به همه عوامل مخصوصا استاد پور صمیمی و خانم سیف عزیز خسته نباشید می گویم.
تبصره: چقدر خوشحالم در اجرایی که من دیدم خانم گوهر خیر اندیش و آقای حسن پور شیرازی هم تشریف آورده بودند و به دیدنشان مفتخر شدم. با امید عمری طولانی و سرشار از امید برای همه هنرمندان عزیز.
سپاس از اظهار نظرتان.گروه نمایش هم از شما برای حضورتان تشکر می کند وامیدواریم هیچ وقت خسته نباشید.
۱۶ شهریور ۱۳۹۸
ضمن احترام به آموزشها و تلاشهایی که برای بهتر فهمیدن تاتر صرف کردید باید بگم تاتر خوب تاتری است که تاثیر گذار باشد و تا مدتها از یادتان نرود . تاتر ابزارهای بسیار قوی برای تاثیر گذاری در اختیار دارد و چنانچه نتواند در یاد شما بماند پس کار از جایی می لنگد .
۲۳ شهریور ۱۳۹۸
تقریباً با شما موافقم..
۲۳ شهریور ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سعیده شریفی
درباره نمایش آرش i
از میان داستان های ایرانی عاشق داستان آرش هستم . آرش اسطوره من است و هیشه احساس می کنم هنوز هم بر فراز البرز ایستاده و ما را نظاره می کند. چقدر خوشحالم که این تئاتر اجرا می شود. بی صبرانه منتظرم تا آن را ببینم. ممنون از خانم دامغانی و همه گروه این تئاتر. موفق باشید.
... که آرش جان خود در تیر خواهد کرد
گریه نزدیکی فرود آید...
سیما سرشار و گروه آرش این را خواندند
saba ghasemi، علیرضا پرستو و هومن شهباز این را دوست دارند
خانم شریفی گرامی
ممنون و امیدواریم که تا حال فرصت کرده باشید به دیدن نمایش بیایید.
سپاس از شما.
۰۷ مهر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تئاتر خوب و جذابی بود. تئاتری که بیشتر به قدرت بازیگران و متن قوی اش تکیه داشت تا عوامل صحنه. به نظر من همه بازیگران قوی و قدرتمند بودند از نقش های اصلی تا راهبه ها با حرکت های منظم و قوی خود که کنار هم توانستند تئاتر جذاب و خوبی را به ما هدیه دهند که جای تقدیر دارد. موسیقی را خیلی دوست داشتم. بسیار تاثیر گذار بود و نکته های طنز تئاتر که فوق العاده بود. اینکه یک کشیش در قرن شانزدهم و هفدهم میلادی فریاد بزند (( پاور پوینت )) بی نظیر است!
و انتهای تئاتر که عالی عالی
در میان همه سیاهی ها و خشونت ها، در میان حمله ها و جنگ ها، در میان قساوت ها و سنگدلی ها عاقبت این عشق است که پیروز می شود و همه چیز را نجات می دهد.
نمی دانم چرا پایان تئاتر من را به یاد پایان رمان هزار خورشید پنهان خالد حسینی انداخت!!!!!
در مجموع لذت بردم. خسته نباشید دوستان و سپاسگزارم به خاطر لحظات دلچسبی که برای ما خلق کردید.
این رمان هزار خورشید عجب تلخ و عجیب بود و چقدر ملموس سیاهی دنیامونو رو سرمون اوار میکرد
۰۶ مرداد ۱۳۹۸
دقیقا بسیار تلخ و گزنده است
۰۶ مرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
می خواستم یک تئاتر ببینم در تیوال پرسه می زدم که جمله تبلیغی این تئاتر نظرم را جلب کرد( مسئولیت دعوای زوج ها پس از این تئاتر بر عهده گروه اجرایی نیست) همین جمله باعث شد به دیدن دروغ بروم. واقعا جمله جذابی بود و طنز ظریفی در خود داشت، درست مثل تئاتر. دروغ یک تئاتر ساده و جذاب است که اگر هیچ پیش زمینه تئاتری هم نداشته باشی با آن ارتباط برقرار می کنی و لذت می بری! بازی همه بازیگران خوب بود و افشین هاشمی عالی عالی ولی از همان اول بازی مژگان خالقی نظرم را جلب کرد. با اینکه نقش کوتاهی داشت ولی در همان مدت کوتاه بی خیالی و زرنگی نقش را به خوبی القا کرد. ماجرای تئاتر را نمی دانستم ولی ازنحوه بازی خانم خالقی فهمیدم محال است شخصیت مظلوم داستان باشد و این بسیار جای تقدیر دارد. جابه جایی دروغ و حقیقت و تکرار آن عالی بود و نکته ای که از همه بیشتر به دلم نشست، ارتباط پوشش افشین هاشمی با اعصابش بود.! هرجا اعصابش بهم می ریخت لباسش هم نامرتب می شد، کت را در می آورد، کراوات را شل می کرد، پیراهنش بهم می ریخت و وقتی آرام می شد لباسش را مرتب می کرد و کت و کراوات را می پوشید. این نکته بسیار عالی بود که به ظرافت در تئاتر به چشم می خورد. در مجموع تئاتر خیلی خوبی بود و از آن لذت بردم. ممنون از همه دوستان موفق باشید. جامعه ما به چنین طنزهای زیبایی نیاز دارد.
چه جالب ! من این جمله تبلیغی رو ندیده بودم اما بعد از تماشای نمایش سرمون اومد !!
۰۲ مرداد ۱۳۹۸
ای وااااای !!!!
ولی واقعا جمله جذاب و خاصی است.
۰۶ مرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
دیروز نمایش را دیدم. عالی بود. به عنوان یک روانشناس، یک علاقمند به تئاتر واقعا لذت بردم. اپیزود عکاس فوق العاده بود. واقعا احساس می کردم وسط جاده هستم. تبریک می گم آقای هاشمی.واقعا تبریک می گم . یک کار فوق العاده بود. برای جذاب بودن یک تئاتر به نظر من یک شاخص مهم وجود داره. اینکه در طول اجرا ساعتت را نگاه نکنی و منتظر تموم شدن نباشی. وقتی به تماشای این تئاتر می شینی زمان از دستت در می ره. اصلا دلت نمی خواد تموم بشه. وقتی سایردوستان ایستادن و دست زدن، دلم می خواست اشتباه کرده باشن و یه اپیزود دیگه شروع بشه! واقعا ممنونم که چنین اثر زیبایی به ما هدیه دادین. موفق باشید. به همه دوستان پیشنهاد می کنم این تئاتر زیبا را از دست ندن.
سعیده شریفی
درباره اپرای عروسکی خیام i
خیلی فکر کردم که مطلبی بنویسم یا نه! وقتی چیزی خیلی خوب باشد و در عین حال چندان خوب هم نباشد نظر دادن کمی سخت می شود. اجرا شروع فوق العاده ای داشت. طراحی صحنه، عروسک ها، موسیقی و از همه مهمتر عروسک گردانی عالی بود. صحنه هایی که عروسک ها آواز می خواندن حرکت آنها خارق العاده بود. کاملا مشخص بود که درمورد حرکت تک تک اعضا عروسک ساعت ها فکر شده که اینقدر طبیعی در آمده بود. ولی ... ولی نمی دانم چرا برای این همه زحمت و امکانات عالی متن بهتری در نظر گرفته نشده بود! در صحنه هایی اگر کسی بدون هیچ اطلاع قبلی به دیدن اجرا می نشست فکر می کرد این اپرا زندگی مولوی را بازگو می کند نه خیام! راستش را بخواهید در مورد اطلاعات خودم در خصوص خیام شک کردم بعد از دیدن تئاتر امدم و مطالعه کردم و دیدم نه اطلاعات من چندان هم غلط نیست! ای کاش بااین همه زحمت متن بهتری همراه می شد. ای کاش تئاتر کمی جذاب تر بود! بی شک استاد غریب پور سرمایه بی بدیلی در تئاتر ما هستند ولی یقینا زندگی بزرگان ما آنقدرجذاب هست که بتوان نمایشنامه ای از آن ساخت که تماشاچیان در حین اجرا مرتب به ساعت خود نگاه نکنند و بی صبرانه منتظر پایان آن نباشند.
یک گله کوچک هم از سایت بسیار خوب تیوال! چرا وقتی همه صندلی ها به فروش نرفته در سایت اعلام می شود که بلیط ها تمام شد! من اجرای جمعه سیزدهم اردیبهشت را دیدم که از چند روز قبل در سایت نوشته شده بود بلیط ها تمام شده ولی تقریبا نصف سالن خالی بود!
بازهم از همه عوامل مخصوصا عروسک گردان های بسیار هنرمند تشکر می کنم واقعا از این بخش نمایش لذت بردم.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
یک نمایشنامه بسیار عالی، آنقدر جذاب که اصلا دوست نداشتم تمام شود! بازی آقای خدایی عالی بود، نور پردازی بی نظیر و متن نمایشنامه که حرف نداشت. خیلی عالی واقعا لذت بردم به همه عوامل نمایش خسته نباشید می گویم و از همه دعوت می کنم حتما به دیدن این تئاتر بروند.
یکی از جملات نمایشنامه عالی بود و مطمئنا هیچ وقت فراموش نخواهم کرد. ( بن لادن! تو بدون بن برای دنیا مفیدتر هستی! لادن از بن لادن خیلی بیشتر به درد دنیا می خورد! )
واقعا خسته نباشید.
سپاس از لطف و نگاه شما بانو ارادتمند - واحدی
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
واقعا عالی بود. تبریک می گویم به همه عوامل کار. باز ی ها فوق العاده بود. تئاتری که موضوع و محتوایش شما را جذب می کند و تا آخر همراه می برد و اصلا خسته نمی شوید. به نویسنده کار تبریک می گویم و چقدر خوشحالم که در شبی که برای دیدن کار رفتم آقای نوری زاده هم حضور داشتند. درست زمانی که نگران بودم نمایشنامه به کلیشه بیفتد و پایانی تکراری داشته باشد خیلی عالی تئاتر تمام شد. و آن دیالوگ های آخر که هنرپیشه ها با تماشاگر ها صحبت می کنند و یکی می گوید: بلندشین برین، دعوا تموم شد و دیگری می گوید اصلا نفری سی هزار تومن دیگه بدین که فوق العاده بود! واقعا خسته نباشید. منتظر کارهای بعدی این گروه عالی هستیم. موفق باشید.
Saeed Moradi و شیرین پناهی این را خواندند
مانا غلامپور این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سلام آقای سلکی خیلی دلم می خواهد این چند سطر را بخوانید. دیشب نمایشنامه شما را دیدم. اعتراف می کنم من آدم ترسویی هستم! نظرات دوستان را که میخواندم می ترسیدم برای دیدن نمایش بیایم ولی آمدم. وارد راه پله که شدم خواستم برگردم ولی برنگشتم، هنرپیشه را که دیدم از ترس جیغ کشیدم ولی نشستم، لحظات اول میخواستم فرار کنم ولی نشستم! می دانید چرا؟ چون من چند سالی است که تصمیم گرفته ام با همه ترس هایم بجنگم! مبارزه کنم و هرگز جلوی آنها کوتاه نیایم! وقتی خاطره تلخ کودکی ام را برای هنرپیشه عزیزی که روبه رویم بود تعریف کردم او گفت: من روزی چهار اجرا دارم ولی این تلخ ترین خاطره ای است که شنیده ام! نمی دانم این دیالوگش بود یا حس واقعی اش! ولی من اجازه نمی دهم این خاطرات تلخ من را از پا بیندازد! اگر هنرپیشه نمی تواند قورمه سبزی بخورد و چون خاطره ای تلخ از این غذا دارد من از چای شیرین، گوشت چرخ کرده، سالاد ماکارونی، تخم مرغ نیمرو، کلم پلو و استانبولی پلو و نخود سبز خاطره تلخ دارم ولی همه این غذا ها را می خورم و خدا را شکر می کنم که فراتر از همه ترس ها روی پای خودم ایستاده ام و جلو می روم! آقای سلکی! به عنوان یک روانشناس می گویم که تلخ ترین خاطره ها در هیچ جایی ثبت نمی شود! آنچه که در پرونده های پزشکی قانونی است، از چیزهایی که در ضمیر بسیاری از انسان ها ثبت شده ساده تر است! جنایت های بزرگ، آسیب هایی است که آرام و به تدریج روح انسان را می جود و این جنایت ها هیچ جا تبت نمی شود ولی با همه این ها من این زندگی، این دنیا، این شهر و این مردم را دوست دارم! دیشب وقتی از تئاتر بیرون آمدم، برخلاف انتظارم خیلی شاد بودم، در شلوغی خیابان ولیعصر پیاده می رفتم و اصلا فکر نکردم که مردم برای فرار از شخصیت واقعی خود خرید می کنم، من فکر می کنم همه این مردم عزیز، زخم هایی دارند ولی با وجود همه این زخم ها می جنگند و تلاش می کنند شادی را پیدا کنند. همان کاری که من کردم و به لطف خدا موفق شدم. آقای سلکی ایده شما خارق العاده است، نحوه اجرا بی نظیر است، تلنگری که به ذهن ها وارد می کنید تا مدت ها باقی است ولی ای کاش کمی هم از مبارزه و تلاش برای یافتن شادی ها می گفتید و از کسانی که در این راه به کمک انسان های زخم خورده می آیند. آقای سلکی من دیشب چند جلد از کتابم را تقدیمتان کردم، اگر فرصت گردید داستان دوم به اسم بازماندگان را بخوانید. من فریبای آن داستان هستم و با تمام وجود باور دارم شاید در زندگی همه فریباها، محبوبه ها و فخرالزمان هایی باشند که زندگی را به کام آنها تلخ کنند ولی ایرج ها و دکتر مقدم ها هم در این دنیا فراوانند. فقط باید بخواهیم و آنها را پیدا کنیم! پاینده باشید
تلخ ترین خاطره ها در هیچ جایی ثبت نمی شود! آنچه که در پرونده های پزشکی قانونی است، از چیزهایی که در ضمیر بسیاری از انسان ها ثبت شده ساده تر است
:((((
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
سپاس.
ضمیر هر انسان پرونده ناگشوده ای است از جنایت هایی که بر او رفته است.
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید