تیوال سعیده شریفی | دیوار
S3 : 06:11:24
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
دیروز نمایش را دیدم. عالی بود. به عنوان یک روانشناس، یک علاقمند به تئاتر واقعا لذت بردم. اپیزود عکاس فوق العاده بود. واقعا احساس می کردم وسط جاده هستم. تبریک می گم آقای هاشمی.واقعا تبریک می گم . یک کار فوق العاده بود. برای جذاب بودن یک تئاتر به نظر من یک شاخص مهم وجود داره. اینکه در طول اجرا ساعتت را نگاه نکنی و منتظر تموم شدن نباشی. وقتی به تماشای این تئاتر می شینی زمان از دستت در می ره. اصلا دلت نمی خواد تموم بشه. وقتی سایردوستان ایستادن و دست زدن، دلم می خواست اشتباه کرده باشن و یه اپیزود دیگه شروع بشه! واقعا ممنونم که چنین اثر زیبایی به ما هدیه دادین. موفق باشید. به همه دوستان پیشنهاد می کنم این تئاتر زیبا را از دست ندن.
سعیده شریفی
درباره اپرای عروسکی خیام i
خیلی فکر کردم که مطلبی بنویسم یا نه! وقتی چیزی خیلی خوب باشد و در عین حال چندان خوب هم نباشد نظر دادن کمی سخت می شود. اجرا شروع فوق العاده ای داشت. طراحی صحنه، عروسک ها، موسیقی و از همه مهمتر عروسک گردانی عالی بود. صحنه هایی که عروسک ها آواز می خواندن حرکت آنها خارق العاده بود. کاملا مشخص بود که درمورد حرکت تک تک اعضا عروسک ساعت ها فکر شده که اینقدر طبیعی در آمده بود. ولی ... ولی نمی دانم چرا برای این همه زحمت و امکانات عالی متن بهتری در نظر گرفته نشده بود! در صحنه هایی اگر کسی بدون هیچ اطلاع قبلی به دیدن اجرا می نشست فکر می کرد این اپرا زندگی مولوی را بازگو می کند نه خیام! راستش را بخواهید در مورد اطلاعات خودم در خصوص خیام شک کردم بعد از دیدن تئاتر امدم و مطالعه کردم و دیدم نه اطلاعات من چندان هم غلط نیست! ای کاش بااین همه زحمت متن بهتری همراه می شد. ای ... دیدن ادامه » کاش تئاتر کمی جذاب تر بود! بی شک استاد غریب پور سرمایه بی بدیلی در تئاتر ما هستند ولی یقینا زندگی بزرگان ما آنقدرجذاب هست که بتوان نمایشنامه ای از آن ساخت که تماشاچیان در حین اجرا مرتب به ساعت خود نگاه نکنند و بی صبرانه منتظر پایان آن نباشند.
یک گله کوچک هم از سایت بسیار خوب تیوال! چرا وقتی همه صندلی ها به فروش نرفته در سایت اعلام می شود که بلیط ها تمام شد! من اجرای جمعه سیزدهم اردیبهشت را دیدم که از چند روز قبل در سایت نوشته شده بود بلیط ها تمام شده ولی تقریبا نصف سالن خالی بود!
بازهم از همه عوامل مخصوصا عروسک گردان های بسیار هنرمند تشکر می کنم واقعا از این بخش نمایش لذت بردم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایشنامه بسیار عالی، آنقدر جذاب که اصلا دوست نداشتم تمام شود! بازی آقای خدایی عالی بود، نور پردازی بی نظیر و متن نمایشنامه که حرف نداشت. خیلی عالی واقعا لذت بردم به همه عوامل نمایش خسته نباشید می گویم و از همه دعوت می کنم حتما به دیدن این تئاتر بروند.
یکی از جملات نمایشنامه عالی بود و مطمئنا هیچ وقت فراموش نخواهم کرد. ( بن لادن! تو بدون بن برای دنیا مفیدتر هستی! لادن از بن لادن خیلی بیشتر به درد دنیا می خورد! )
واقعا خسته نباشید.
سپاس از لطف و نگاه شما بانو ارادتمند - واحدی
۰۷ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا عالی بود. تبریک می گویم به همه عوامل کار. باز ی ها فوق العاده بود. تئاتری که موضوع و محتوایش شما را جذب می کند و تا آخر همراه می برد و اصلا خسته نمی شوید. به نویسنده کار تبریک می گویم و چقدر خوشحالم که در شبی که برای دیدن کار رفتم آقای نوری زاده هم حضور داشتند. درست زمانی که نگران بودم نمایشنامه به کلیشه بیفتد و پایانی تکراری داشته باشد خیلی عالی تئاتر تمام شد. و آن دیالوگ های آخر که هنرپیشه ها با تماشاگر ها صحبت می کنند و یکی می گوید: بلندشین برین، دعوا تموم شد و دیگری می گوید اصلا نفری سی هزار تومن دیگه بدین که فوق العاده بود! واقعا خسته نباشید. منتظر کارهای بعدی این گروه عالی هستیم. موفق باشید.
Saeed Moradi و شیرین پناهی این را خواندند
مانا غلامپور این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام آقای سلکی خیلی دلم می خواهد این چند سطر را بخوانید. دیشب نمایشنامه شما را دیدم. اعتراف می کنم من آدم ترسویی هستم! نظرات دوستان را که میخواندم می ترسیدم برای دیدن نمایش بیایم ولی آمدم. وارد راه پله که شدم خواستم برگردم ولی برنگشتم، هنرپیشه را که دیدم از ترس جیغ کشیدم ولی نشستم، لحظات اول میخواستم فرار کنم ولی نشستم! می دانید چرا؟ چون من چند سالی است که تصمیم گرفته ام با همه ترس هایم بجنگم! مبارزه کنم و هرگز جلوی آنها کوتاه نیایم! وقتی خاطره تلخ کودکی ام را برای هنرپیشه عزیزی که روبه رویم بود تعریف کردم او گفت: من روزی چهار اجرا دارم ولی این تلخ ترین خاطره ای است که شنیده ام! نمی دانم این دیالوگش بود یا حس واقعی اش! ولی من اجازه نمی دهم این خاطرات تلخ من را از پا بیندازد! اگر هنرپیشه نمی تواند قورمه سبزی بخورد و چون خاطره ای تلخ از این غذا دارد من ... دیدن ادامه » از چای شیرین، گوشت چرخ کرده، سالاد ماکارونی، تخم مرغ نیمرو، کلم پلو و استانبولی پلو و نخود سبز خاطره تلخ دارم ولی همه این غذا ها را می خورم و خدا را شکر می کنم که فراتر از همه ترس ها روی پای خودم ایستاده ام و جلو می روم! آقای سلکی! به عنوان یک روانشناس می گویم که تلخ ترین خاطره ها در هیچ جایی ثبت نمی شود! آنچه که در پرونده های پزشکی قانونی است، از چیزهایی که در ضمیر بسیاری از انسان ها ثبت شده ساده تر است! جنایت های بزرگ، آسیب هایی است که آرام و به تدریج روح انسان را می جود و این جنایت ها هیچ جا تبت نمی شود ولی با همه این ها من این زندگی، این دنیا، این شهر و این مردم را دوست دارم! دیشب وقتی از تئاتر بیرون آمدم، برخلاف انتظارم خیلی شاد بودم، در شلوغی خیابان ولیعصر پیاده می رفتم و اصلا فکر نکردم که مردم برای فرار از شخصیت واقعی خود خرید می کنم، من فکر می کنم همه این مردم عزیز، زخم هایی دارند ولی با وجود همه این زخم ها می جنگند و تلاش می کنند شادی را پیدا کنند. همان کاری که من کردم و به لطف خدا موفق شدم. آقای سلکی ایده شما خارق العاده است، نحوه اجرا بی نظیر است، تلنگری که به ذهن ها وارد می کنید تا مدت ها باقی است ولی ای کاش کمی هم از مبارزه و تلاش برای یافتن شادی ها می گفتید و از کسانی که در این راه به کمک انسان های زخم خورده می آیند. آقای سلکی من دیشب چند جلد از کتابم را تقدیمتان کردم، اگر فرصت گردید داستان دوم به اسم بازماندگان را بخوانید. من فریبای آن داستان هستم و با تمام وجود باور دارم شاید در زندگی همه فریباها، محبوبه ها و فخرالزمان هایی باشند که زندگی را به کام آنها تلخ کنند ولی ایرج ها و دکتر مقدم ها هم در این دنیا فراوانند. فقط باید بخواهیم و آنها را پیدا کنیم! پاینده باشید
تلخ ترین خاطره ها در هیچ جایی ثبت نمی شود! آنچه که در پرونده های پزشکی قانونی است، از چیزهایی که در ضمیر بسیاری از انسان ها ثبت شده ساده تر است
:((((
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
سپاس.
ضمیر هر انسان پرونده ناگشوده ای است از جنایت هایی که بر او رفته است.
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید