تیوال taghaodi | دیوار
S3 : 21:33:42
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
taghaodi
درباره فیلم اتاق تاریک i
فیلمی که ارزش دیدن داشت. بازی ها خوب بود. موضوع ارزشمند، جلوه های ویژه نسبتا قوی. فیلمبرداری عااااااالی
فهیمه تردست، شکوه حدادی، سید حامد حسینیان، رضا غیوری، سپیده و حسین این را خواندند
celine و نرگس این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش مرگ در می‌زند i
انتخاب این اثر برای نمایش، بسیار هوشمندانه بود. بازیگرها مسلط بودند. طراحی صحنه خوب و کافی بود. منتها متن بیش از حد ایرانیزه شده بود، همان تم وودی النی و شوخی با مرگ برای ایجاد فضای طنزآمیز می‌توانست کافی باشد.

پ ن : در زندگی ام نمایشی ندیده بودم که تماشاگرانش بغایت بی ملاحظه باشند. خنده های با صدای بیش از حد بلند و به کرات، غیرقابل تحمل بود. جمعه نهم آذرماه.
taghaodi
درباره نمایش پروانه الجزایری i
متن عالی بود. بازیها روی هم رفته خوب. پیام لاریان چقدر واقعی میتواند مصایب جامعه را بیان کند. نداشتن رورانس اتفاقا به کلیت اثر می آمد. هیچ دلم نمی‌خواست از فضای نمایش با صدای تشویق، خارج شوم. هرچند کاری ارزشمند و درخور تشویق‌های بسیار است.
پ ن: دلم پوستر کار را میخواست. متاسفانه تاخیر در شروع خیلی طولانی بود.
بنظرم شنیدن صداهای افراد مختلف مطلع از اتفاق فیلم، آنقدر ارزش داشت که به تماشای آن بنشینیم. صرفنظر از کارگردانی خلاقانه اثر و تلاش برای خاکستری برخورد کردن با قضیه قتل آقای رزم آرا.
عباس الهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش مرگ و پنگوین i
بازی ها، طراحی صحنه و لباس را دوست داشتم. جنس کارهای پیام دهکردی بسیار عمیق و تاثیرگذار است. خود داستان هم بسیار چالش برانگیز و قابل تامل است.
پ ن: سالن خیلی سرد بود
همه میدانیم که صندلی‌های سالن چهارسو بسیار ناراحت هستند ای کاش با کمی مراعات بگذاریم تا تماشاچی ردیف جلو هم امکان تکیه زدن داشته باشد و شانه هایش را مهمان کفش و زانویمان نکنیم!
سپاس از حضور شما
سرمای سالن را گزارش دادیم.
۰۷ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش یک روز تابستانی i
ترجمه اثر بی نقص بود و عالی. دیالوگ‌های ناب و تاثیرگذار.با توجه به نقشها رضا بهبودی بیشترین مسوولیت رو داشت و چه خوش درخشید. موسیقی بسیار بموقع و زیبا یود. ساده بودن طراحی صحنه بجا بود ولی بنظرم می‌توانست چشم نوازتر باشد. اگر بخواهم با کارهای قبلی پارسا پیروزفر مقایسه کنم در ماتریوشکا از خلاقیت خیلی بیشتری استفاده شده بود. لباس بازیگران مرد در مقایسه با بازیگر خانم انتخاب بهتری داشت. در کل یک پارسا پیروزفر است و یک دنیای عمیق و پررمز و راز نمایش.
امیر، میترا، عاطفه گندم آبادی، بابک همتی و محمد لهاک این را خواندند
جهان، morteza shekari، کتایون و سپیده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش سانتی متر i
بازی ها عالی و هماهنگی بازیگران فوق العاده بود. چقدر از دیدن آقا پسر کوچولوی با استعداد شگفت زده شدم. انقدر نقشها روان اجرا میشد که باورم میشد اونها یک خانواده اند. طراحی لباس میتوانست خیلی بهتر باشد و پوستر کار بسیار زیبا بود.
پ ن:سالن متاسفانه خیلی گرم بود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش مستند شلتر i
چقدرررر بازیها فوق العاده بود.مدام شک میکردم نکند منظورشان از مستند این است که حتی بازیگرانش واقعا کارتن خوابند؟!؟!چقدر دلم گرفت و در عین حال خوشحال شدم.کسانی هستند که دغدغه دارند،پژوهش میکنند،می گویند،آگاه سازی میکنند و ... گروه هایی مثل این با افتخار باید خود را هنرمند بنامند.ممنون و قدردانم از همه عوامل این نمایش.میدانم که گفتنی زیاد است و دریک اثر نمی گنجد ولی در صورت امکان اگر آنتراکتی باشد، یک مقدار بهتر است.شاید هم من بیش از حد متاثر شده بودم؛ و در پایان آقای میری یک نابغه است.
تعدادی از هنرمندان این اثر در‌حقیقت کارتن خواب بودن
۰۹ اسفند ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش آبی مایل به صورتی i
تماشای این نمایش را باید برای همه اجباری کنند. همه.
چه خوشبختی از این بالاتر که ساناز بیان نتیجه تحقیقات چندسالشو سخاوتمندانه در اختیار ما قرار میده و چه تلخی بیشتر از اینکه می بینی چجوری سطح فکر و فرهنگ یه عده مون، زندگی یه عده دیگرو به مرز نابودی میکشونه.
پ ن:سالن خیلی سرد بود!!!!!!ولی نمایش سر وقت شروع شد.
امید چیز خطرناکیه!
پرداختن به جنگ همیشه جسارت میخواد.همیشه هم خوب از کاردرنمیاد.
ولی این نمایش خیلی قسمتهای قشنگی داشت.قشنگ تلخ.تلخ تلخ.اون قسمتی که وصیت همرزماشو میگفت دلم ریش شد.مردم.فقط خود نمایش یکم بنظرم طولانی شد یا ترتیب بعضی گفتگوها عوض میشد بهتر بود.طراحی صحنه رو دوست داشتم.لیلا بلوکات فراتر از انتظارم ظاهر شد و حضور وزیر ارشاد و خانوادشون خیلی نامحسوس، بیشتر از یکساعت در ردیفی که نشسته بودم نمایش را برایم ماندگارتر کرد.بقول کارگردان نمایش حضور اینگونه ایشان امید به وضعیت بهتر تیاتر را در ما زنده نگه میدارد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره فیلم‌تیاتر آینه های روبرو i
خیلی قشنگه که آقای رحمانیان نوشته های ارزشمند آقای بیضایی را به تصویر میکشند.ولی من از این تیاتر خیلی خوشم نیامد.خیلی از بازیگران را حذف میکردم و لطمه ای به اثر وارد نمیشد.قسمت فیلمش خیلی زیاد بود و قسمتهای اجرای زنده همزمان، کمکی به جذابیت اثر نمیکرد.طراحی صحنه هم اصلن بچشمم نیامد .با توجه به هزینه بالای این سالنها و اینکه باارزش ترین اثرها رو تو سالنهایی ارزانتر مثل سایه،مشایخی و ... دیده ام، فکر میکنم باید سالن را در اولویتهای بالاتری از انتخابم قرار دهم!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش و چند داستان دیگر i
نمایش خوبی بود.طراحی صحنه زیبا و کافی بود.نمایش آزاردهنده ای بود و واقعی بودنش بود که خوبش کرده بود.پرداختن به واقعیتهای تلخ جامعه امروز تو دوره زمونه ای که خیلیا برای حال خوب دروغیشون انکارش میکنن.دو تا اپیزود اول خیلی خشن بود که در ادامه نوع خشونت داستانها بجا عوض میشد و واقعن که این نام زیبنده این نمایش است.
ممنون از نظر شما دوست عزیز.
۳۱ فروردین ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمبرداری فوق العاده،بازیها بجز جواد عزتی خوب بود.پرهیجان و ملموس.واقعن موضوعی بود که پرداختن بهش شجاعت میخواست و تلاش شده بود به واقعیت نزدیک باشه.که اگر نزدیک بود یا پیشرفت بعضی گروهها در طول سالیان خیلی چشمگیر بوده یا اینکه از واقعیت دور بوده!!!!!!
زهره مقدم این را خواند
یاسمن این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره فیلم آباجان i
اینکه به دهه شصت و حال و روز مردم بینوا پرداخته شده بود و بنوعی ادای احترام به همکلاسیها و آباجان بود خوبه ولی من که ترک نیستم خیلی از کلماتو نفهمیدم و یجورایی بهم برخورده بود.لهجه ها هم خوب در نیومده بود.
خیلی از کلماتو نفهمیدید؟...!!...خارجی حرف نزدن تا اونجایی که من میدونم
۱۳ فروردین ۱۳۹۶
ببخشید آخه ترکی هم حرف نزدن...فکر کنم نسخه ای که شما دیدین نسخه ترکی بوده:))
۱۳ فروردین ۱۳۹۶
با سلام. آقای علی ابراهیم من هم ترک هستم و حرف خانم/آقا تقعدی رو قبل دارم برادر من. در سکانس های زیادی از فیلم زبان ترکی استفاده شده بود و من داشتم به این مساله فکر میکردم که خوانایی این فیلم برای بیشتر کسانی که ترکی بلد نیستن افت خواهد کرد. ضمن این که با ... دیدن ادامه » توجه به مکان فیلم که در "زنجان" در نظر گرفته شده بود، لهجه ترکی مناسبی نداشتن. ترکی هر منطقه یک لهجه ای داره که به وضوح مشخص میکنه برای کجا هست، در حالی که در این فیلم اصلا نمیشد درک کرد که این ها ترک زنجان هستن. این یعنی یا مشاوری در این زمینه نداشتن یا بازیگرها این قابلیت ادا رو نداشتن. به هر حال یک ضعف هست. البته این مواردی که مطرح کردم صرفا انتقادات سازنده بود برای کارگردان اثر تا در کارهای بعدی دقت بیشتری به خرج بده و صرفا بر جذابیت های بصری تکیه نداشته باشه.
با تشکر
۲۴ فروردین ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش آخرین نامه i
خیلی خوب بود.خیلی خندیدیم.خیلی ها!واقعن بازیها فوق العاده بودن.نوید محمدزاده خیلی عالییییی بود.فقط مطمین نیستم اگه همین بازیها روی موضوع غیرجنگی اجرا میشد چه تفاوتی داشت؟ با توجه به مدت اجرا نشستن روی زمین گزینه نامناسبی برای خارج از ظرفیت بود.همون روی پله واقعن کافی بود!دیدن این نمایش رو بشدت توصیه میکنم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش ترن i
ایده ترن جالب بود.انتخاب و گریم سربازها خوب بود.بیش از حد تراژیک بود وبیشتر نمایشو گریه کردم و دوست نداشتم.منولوگهای نویسنده خسته کننده میشد بعضی وقتا.اپیزود آفای جعفری و خانم شریفی نیا ضعیف ترین بخش بود بازی ها تکراری بود.کلن ترجیح میدم بازیگر تیاترو رو صحنه ببینم تا سینما و تلویزیون.
آوا فیاض و محمد لهاک این را خواندند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
در مورد خانم شریفی نیا حق باشماست ولی امیرجعفری در این کارفوق العاده ظاهرشد و یکی از بهترین بازیهایشان را ارائه دادند خانم شریفی نیا تجربه زیادی در تئاتر ندارند و طبیعتا نمی تواند همپای امیرجعفری و سایربازیگران باشد و نمی شود بر ایشان خرده گرفت درکل ... دیدن ادامه » اجرای امسال بسیار بهتر از اجرای پارسال بود ولی با بخش دوم چه اشکالی دارد بازیگرتئاتر در تلویزیون و سینما هم کارکند و بلعکس مهم این است که درهمه عرصه ها بدرخشد در سالهای اخیر بیشترین درخشش را در جشنواره ها بازیگران تئاتر داشتند چه اشکالی کرد دلیلی ندارد وقتی کسی از تئاتر در تلویزیون و سینما هم کارکرد و بازگشتی موفق به تئاتر هم داشت به او اتهام بازی تلویزیونی و سینمایی بزنیم چه بسا وقتی یک بازیگرتئاتر در تلویزیون یا سینما بازی می کند فوری گارد بازی تئاتری برایش بگیریم باید چشمها را شست و جوردیگر دید باید به هر هنرمندی فرصت حضور در تمام مدیوم ها را داد همانطور که پژمان جمشیدی ورزشکار است و در تئاتر و تلویزیون هم بازی می کند چه بسا بزرگانی مثل علی نصیریان-داود رشیدی-خسروشکیبایی نیز از تئاتر شروع کرده اند به امید موفقیت بیشتر برای گروه اجرایی ترن
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
دوست عزیز.... احساسات کجا بود؟ شما یه نظر دادین و من هم با چند مثال نظری برعکس اون دادم......ضمنا امیر جعفری بازیگر تاتر بوده و بعد بعه تی وی رفته و پرین سالها هم چندین تاتر داشته از نمایش بسیار موفق شکلک گرفته تا پاییز و.....ما حتی جمشیدی رو داریم که فوتبالیست ... دیدن ادامه » بوده و حالا تو تاتر و سینما و تی وی به شهادت کارگردانها و مخاطبین حضور موفقی داشته... اما موارد برعکس هم هست .....پس صحبتم این بود که کلی نمیشه گفت و گر نه شاید حق با شما باشه و شریفی نیا ضعیف ظاهر شده باشه
۱۰ اسفند ۱۳۹۵
با آقای دانش موافقم
۱۶ اسفند ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خوبی بود.موضوعی که تقریبن هیچکس راجع به ان حرفی هم نمیزند.دردناک ولی واقعی.شیوه ی خیلی جالبی برای اجرا انتخاب شده بود. مکالمات تلفنی و حضور هوشمندانه همسر سابق.بازی ها خوب بود و بهاره رهنما بهترین انتخاب برای این نقش.علی رغم کامنتهای منفی تیوال به دیدن نمایش رفتم و از انتخاب خود راضی هستم.
محمد لهاک این را خواند
پانته آ قدسی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره فیلم فروشنده / The Salesman i
بنظرم فیلم از نظرنوع ساخت، مخاطب خاص پسند بود.دیدن دوباره فیلم قطعن به من کمک خواهد کرد.ناراضی از سالن سینما خارج شدم.ولی تا چندروز درگیر فیلم بودم که این بگونه ای موفقیت فیلم است.بنظرم فیلم به خیلی از کاستی های جامعه ایرانی یکجا پرداخته که برای همه ملموس و تلخ است.محدودیت در هنر در فرهنگ در مدرسه،عدم اطمینان به قانون،خشونت کلامی و غیره علیه زن،اولویت ندادن به زنان،فحاشی در خیابان و....
پ ن:هنوز هم بعنوان یک مخاطب عام اعلام میکنم درباره الی بهترین است
منم درباره الی رو از گذشته و جدایی بیشتر دوست داشتم. هنوز فروشنده رو ندیدم.
۲۲ شهریور ۱۳۹۵
با نظرتون که درباره الی بهترین بسیار موافقم
۱۰ مهر ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
taghaodi
درباره نمایش ماتریوشکا i
واقعن عالی بود.ترجمه فوق العاده با پایبندی کامل به متن اثر، طنز خلاقانه و اجرای بسیار مسلط و ظریف، تک بازیگر بودن و.....همه از عواملی هستند که این نمایش را ماندنی میکنند.این دست اتفاق ها زندگی در تهران پرآشوب را برایم ممکن میسازد.
taghaodi
درباره نمایش کسوف i
خیلی خوشم اومد.بازیها فوق العاده بودن.متن هم بی نظیر بود.چه خوب که این کارها اجرا میشن هنوز.به همه توصیه میکنم به تماشای این نمایش بشینند.
مارال سلیمانی، وحید مقدم و محمد لهاک این را خواندند
مهرناز، شیما سادات لاجوردی و کیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید