آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال پژمان عبدی | دیوار
S3 : 11:11:30 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
تخفیف وفادارى براى تماشاگران محترمى که نمایش هاى"بهمن" و "مافیا" دو اثر قبلى خانم افروز فروزند را دیده اند لحاظ شد.
ساعت 17:30 روز یکشنبه 29/10/96 به حسرتی یکساله پایان دادم و بالاخره در تماشاخانه‌ی ایرانشهر به تماشای ((شلتر)) نشستم.
در طول 90 دقیقه اجرای نمایش بسیار شگفت‌‌زده شدم، چندین بار لبخند زدم، دو سه باری صدای قهقهه‌ام فضای سالن را پر کرد، بی‌شمار اندوه سرتاسر وجودم را گرفت، بارها بغض کردم و حتی چندباری اشک روی گونه‌هایم جاری شد.
((شلتر در سلیقه‌ی من نبود ولی بسیار دوستش داشتم))
در یک کلام؛ شلتر از سلیقه‌ها عبور می‌کند، خود را در وجودت حل می‌کند و پشتت را می‌لرزاند. این خاصیت یک تئاتر خوب است؛ اینکه پشتت را بلرزاند.
حال، پیشنهاد من به آنان‌که هنوز شلتر را ندیده‌اند:
اگر قصد دارید نمایشی با میزانسن‌های چشم‌نواز ببینید و اگر به دنبال شکل‌گیری درام در قالب یک نمایش با ساختار معمول می‌گردید، هرگز به تماشای شلتر ننشینید.
وباز به همین دسته از تماشاگران پیشنهاد می‌کنم که به دو دلیل حتماً شلتر ... دیدن ادامه ›› را ببینند:
1- این نمایش پر است از عشق و شور تک تک عواملش به آنچه که روی صحنه زندگی می‌شود. عشق و شوری که کمیاب شده در تئاتر این روزهایمان.
2- شلتر راست می‌گوید و با رنگ و لعاب‌های دروغین تماشاگرش را فریب نمی‌دهد. از دل برمی‌آید و لاجرم بر دل می‌نشیند. در یک کلام، شریف است و به تماشاگرش احترام می‌گذارد.
شلتر بیش از هرچیز بر شانه‌های بازیگرانش استوار است. امین میری با انتخاب بازیگرانی با انگیزه و هدایت دقیق و پروسواسش، مجموعه‌ای از بازی‌های درخشان را در صحنه‌ی نمایشش آفریده. حقیقتش، دوست داشتم ویدئوهای ابتدا و اواسط نمایش نبودند؛ چرا که معتقدم کارگردان با هدایت دقیق بازیگرانش، در نهایت سادگی، هر آنچه را که وظیفه‌اش بوده تمام کرده و نیازی به فریاد کشیدن نداشت.
در پایان به بخشی از نمایش اشاره می‌کنم که بیش از همه‌ی نمایش پشتم را لرزاند. زمانی که یوما وارد صحنه می‌شود و رو به کارگردان می‌گوید که: ((شلتر اینطور که او تصویر کرده نیست.)) و گویی خود بار دیگر صحنه را می‌نویسد و کارگردانی می‌کند.
دوست قدیمی‌ام ((ساناز بیان)) و رفیق نازنینم ((امین میری))، حتی اگر روزی بتوانم نمایش زیبایتان را فراموش کنم، نمی‌توانم این صحنه‌ی شگفت انگیز را از یاد ببرم. چه زیبا به ما نهیب زدید که آنچه ما می‌بینیم، هرقدر حقیقی باشد، باز حقیقتی دیگر را پنهان کرده و ما هرگز قادر به درکش نخواهیم بود. افسوس که ما فقط می‌توانیم اندوهگین شویم برای یوما و فاطمه‌هایی که شلتر را زیسته‌اند.
دقیقا. چقدر خوب گفتید.
من هم با اون فیلم ها مخالف بودم.
۰۸ اسفند ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیش فروش هفته ى پایانى نمایش مافیا آغاز شد.
محمد لهاک این را خواند
محمد تیموری، مارینا و تینا آواکیان این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه اجراییِ نمایش «مافیا»، از همه‌ی تماشاگران عزیزی که نمایش ما را برای تماشا انتخاب کرده‌اند اول تشکر، و دوم خواهش می‌کند که به ترافیک سنگین شب‌های اسفندماه تهران دقت و توجه کنند و حداقل سی دقیقه زودتر از معمول راهیِ سالن تئاتر باران شوند. ساعت شروع این نمایش به اندازه‌ی کافی دیر است و مسئولین تئاتر باران و هم‌چنین گروه اجرایی این نمایش امکان دیرتر شروع کردنِ نمایش را ندارند. متأسفانه هرشب تعدادی از تماشاگران با تأخیر بسیار می‌رسند و از آن‌جایی که با زحمت فراوان خود را به سالن اجرا رسانده‌اند انتظار دارند که در نیمه‌های اجرا وارد سالن شوند، اما در کمال تأسف امکان ورود تماشاگر در نیمه‌های اجرا فراهم نیست و گروه اجرا شرمنده‌ی این عزیزان می‌شود. پس تقاضا می‌کنیم یا سر وقت به تئاتر باران برسید یا اگر با تأخیر می‌رسید تقاضای ورود به سالن نفرمایید که شرمنده‌تان شویم. ممنون از همکاری شما عزیزانی که درک می‌کنید و عمل می‌کنید.